Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.




  2020.03.30. 20:55  Hozzászólás  Válasz dani64 (1663) hsz.-re     Olvasás  
  •   1664   


---
 
Rendbe. Szívesebben fújom, mert úgy gazdaságosabb, meg egyszerűbb is. Köszi. :)
 


  2020.03.27. 20:37  Hozzászólás  Válasz Szőlős (1662) hsz.-re     Olvasás  
  •   1663   


---
 
Persze - hisz arra van kitalálva. Szőlőre ,burgonyára ,paprikára gyümölcsfákra a levelekre szórom és ha megy a talajra is , legalább nem megy pocsékba .Nagy melegben kisebb dózissal vagy késő este mert az olaj miatt égethet. Tavaly nyáron próbálkoztam védekezni vele őszibarackon poloskák ellen .Minden második este permeteztem vele és mivel elég kellemetlen szaga van, sikerült távol tartanom őket .Nem biztos hogy ettől de nekem bejött . Az idén újra megpróbálom ,mert poloska az biztos lesz !
 


  2020.03.25. 19:46  Hozzászólás
  •   1662   


---
 
Tiszteletem!
Valaki használ itt amalgerolt levélre?
Válaszokat előre is köszi!
 


  2020.03.20. 11:16  Hozzászólás
  •   1661   


---
 
Sziasztok!Gyönyörű napsütéses napok,voltak a csemegéim eléggé barkásodnak itt nálam,és most nagyon hidegeket jeleztek,mit lehet tenni,hogy ne fagyjanak el a rügyek?Vannak új ültetések nem kevés,már azok is kezdenek mozogni.Betakarjam ezeket?
 


  2020.03.12. 21:10  Hozzászólás
  •   1660   


---
 
édeske1 írta:A java saját részre , de ha mind jól lesz ( mért ne lenne ) akkor 1-2-3 darab marad fajtánként . Ezek nekem vannak oltásba ,és termettek , most majd rakom le saját gyökére .
Érdekelne ha lesz néhány"felesleg".
 


  2020.03.11. 09:40  Hozzászólás  Válasz édeske1 (1652) hsz.-re     Olvasás  
  •   1657   


---
 
Igen, gratulálok, és én már tavaly is érdeklődtem néhány tő vásárlása után, de nem kaptam biztatást.... :wave:
 


  2020.03.11. 09:08  Hozzászólás  Válasz édeske1 (1652) hsz.-re     Olvasás  
  •   1656   


---
 
Szépen megindultak.
Csak saját részre lesz vagy eladásra is?
 




  2020.03.10. 17:04  Hozzászólás
  •   1653   


---
 
Szépek és még valami, ez nagyon komoly munka le az összes kalapommal az elhivatottságod előtt.
 




  2020.03.06. 16:35  Hozzászólás
  •   1648   


---
 
Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek felesleges alany vesszője? :alvaka:
Köszi!
 




  2020.03.04. 19:40  Hozzászólás  Válasz Hor (1645) hsz.-re     Olvasás  
  •   1646   
Avatar

---
 
Próbáld meg Mucsi úrnál. Az index fórumon elérhető az email címe.
Ő ha megígéri, meg is kapod.
 


  2020.03.03. 23:50  Hozzászólás
  •   1645   


---
 
Sziasztok! Még új vagyok a csoportban és sajnos én is úgy jártam a Borisszal mint a csoportban többen is. Nem kűldte amiket rendeltem, pedig kétszer fel is hívtam. Azt szeretném kérdezni hogy ha valakinek lenne gyökeres vagy sima vesszője Dubovszkij Rozovij, Preobrázsenje, Landis vagy hasonlók írna e-mail bela710527@citromail.hu címemre árral megjelölt? Előre is köszönöm!
 


  2020.03.01. 07:55  Hozzászólás  Válasz pityu (1643) hsz.-re     Olvasás  
  •   1644   
Avatar

terra alapító
 
Persze. Darab fekete mg fólia vagy sitteszsák, egy sniccer, meg ragaszószalag. Ja, és tűzőgép az alját összetűzni.hu Az enyémek is így készültek
 


  2020.03.01. 07:25  Hozzászólás  Válasz gergerg (1642) hsz.-re     Olvasás  
  •   1643   


---
 
Ilyen fekete zsákot próbálok szerezni de hiánycikk.
Esetleg valami rendelős linket kaphatok?
 




  2020.02.29. 19:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (1638) hsz.-re     Olvasás  
  •   1641   


---
 
Nérónak és Moldovának ittam már a mustjából elég finom és rezisztensnek is mondhatók.
 


  2020.02.29. 19:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (1638) hsz.-re     Olvasás  
  •   1640   


---
 
Fenntartással kell kezelni a tőle rendelt vesszőket,csemetéket,úgy ahogy előttem írták vagy megérkezik,vagy nem.Vesszőket vettem tőle,szépek voltak szépen csomagolva és kihajtott mind,viszont a gyökeres csemeték elég gyengék és a csomagolása csapni való volt,arról nem is beszélve,hogy nem annyit fizettem értük mint ami a listán szerepelt.
 


  2020.02.29. 17:42  Hozzászólás  Válasz gergerg (1638) hsz.-re     Olvasás  
  •   1639   


---
 
Borisznál a rendelés elég kétesélyes.
A videójában is említette, hogy valakinek nem küldte, valakinek kétszer küldte. Én is volt, hogy megkaptam, de idén tavasszal se kép se hang...
Elég rossz, ha már a gödrök is ki vannak ásva. Legközelebb inkább mástól szerzek, mert nem szeretnék veszíteni 1 évet. No meg attól is tartok, hogy ha ebben nem precíz, akkor vajon a fajta felcimkézésénél az-e... majd 2 év múlva kiderül.
 


  2020.02.29. 16:00  Hozzászólás
  •   1638   
Avatar

terra alapító
 
Borisztól nem rendel valaki? Nekem nem kellene sok, szívesen beszállnék.

Illetve, javaslatokat kérnék!

Szeretnék egy sort ültetni, elsősorban mustnak, amit fagyasztva eltennék. A lényeges hogy amennyire csak lehet, rezisztens legyen, ne kezdje ki a darázs, és természetesen teremjen sokat. Milyen fajtát ajánlanátok?
 




  2020.02.16. 19:20  Hozzászólás  Válasz Mauzi (1635) hsz.-re     Olvasás  
  •   1636   
Avatar

---
 
Én a Borisz videója szerint gyökereztem:





Viszont a környezetem eltér az övétől. Ezért az a jelenség lép fel, hogy korábban kihozza a rügyeket, mint a gyökeret. Amúgy legyökeresedik. Borisz mézes vízbe áztatja, fertőtlenítés miatt. Én nem szoktam áztatni, gyökereztetés előtt.

Ezt kb. 3 hete tettem bele a vízbe, ma kiültettem azzal a módszerrel, fekete zacskóba töltött földbe, amint a másik videóján Borisz bemutatja.
100_7743.JPG
------------------------
Megtekintve 20337 alkalommal.

 


  2020.02.16. 13:55  Hozzászólás
  •   1635   
Avatar

---
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy mennyi ideig áztatjátok és valamilyen vegyszeres vízbe vagy csak sima víz?..gyökereztetéskor a szőlővesszőt.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Mauzi
 


  2020.02.14. 20:56  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1633) hsz.-re     Olvasás  
  •   1634   


---
 
Szépen bemutattad ezt a fajtát,leírtad amit tapasztaltál,és még képet is mellékeltél,csillagos ötös!Köszönöm! :dejo: Kaptam vesszőt a fajtából,szerintem beiskolázom.
 


  2020.02.14. 19:39  Hozzászólás  Válasz muskotály (1632) hsz.-re     Olvasás  
  •   1633   


---
 
Utóbbi van. Hektikus, egyik éven nagyon pocsék, védhetetlen, aztán a következőben pedig a legkiválóbbak közül való, tökéletes. Nagyon finom, kellemes fajta.
Egyébként termékenyülési gondjai lehetnek (pl. tavaly tapasztaltam, lásd a képeket). Ha jól kötődik, érdemes ritkítani (5. kép).
A bogyó konzisztenciája kiváló (szerintem), élmény a fogyasztása. Úgy általában: ha az adott éven összejönnek a körülmények és ki tudja magából hozni a benne rejlő képességeket,
akkor kifejezetten az ajánlott kategóriába sorolnám. Annak idején olvastam róla, hogy sokáig eltartható akár aggatva is, ezt én nem tapasztaltam.
Érés során vagy a tőkéről leszedve elkezd elszáradni a bogyókocsány, a bogyó pedig ennek okán tönkremegy. Ettől eltekintve viszonylag hosszabb ideig a tőkén tartható
(a poloska szereti, a darázs annyira nem bántja - kissé vastagabb a héja, talán ezért, a héj vastagsága nem zavaró!).
Nagy fürtöt nevel. Szép, cirmos, majdnem gömb alakú, kissé lapított bogyók jellemzik. Az első négy kép aug. 31-én, az utolsó október 6-án készült.

Nimrang  1.JPG
------------------------
Megtekintve 20610 alkalommal.

Nimrang  2.JPG
------------------------
Megtekintve 20610 alkalommal.

Nimrang  3.JPG
------------------------
Megtekintve 20610 alkalommal.

Nimrang  4.JPG
------------------------
Megtekintve 20610 alkalommal.



Nimrang  5.jpg
------------------------
Megtekintve 20610 alkalommal.

 




  2020.02.13. 10:08  Hozzászólás
  •   1631   


---
 
Sjocy- ról lekéstem. Nála már nincs az általam keresett fajta.
Talán itt volna valaki akinek van AUTUMN ROYAL (seedless) és ARSENEVSKIJ (seedless) oltó vesszője és talán olyan is van akinek van kedve becsomagolni és postázni. Talán... :$
 




  2020.02.11. 15:44  Hozzászólás
  •   1629   


---
 
Sziasztok!
Új pali vagyok az oldalon. Szeretnék beszerezni szőlőoltáshoz venyigét! Kérlek írjon akinek vannak újabb orosz-ukrán-moldáv-USA fajtája. Előre is köszönöm a segítségeteket!
 


  2020.02.08. 04:21  Hozzászólás  Válasz Sjocy (1614) hsz.-re     Olvasás  
  •   1628   


---
 
Szia
Engem érdekelne főleg mag nélküli szőlő vessző . Ha tudnál küldeni egy fajtalistát a mag nélküliekről megköszönném . Még valami érdekelne , ha van esetleg Dubovszkij Rozovij !
Előre is köszönöm
Laci
 








  2020.02.03. 18:49  Hozzászólás
  •   1624   


---
 
Gyerekkoromban emlékszem ,a szőlősökben a szőlőlevelek kékesfehérek voltak ,de rendesen .

woodruff
 


  2020.02.03. 18:39  Hozzászólás  Válasz pityu (1605) hsz.-re     Olvasás  
  •   1623   
Avatar

---
 
Lemosóhoz mindig saját készítésű bordóit használok. Néhány éve használtam tisztán a rézgálicot lemosásra, mert a permetezéskor realizálódott, hogy nincs hozzá mész.
Már március volt, a kajszik pirosbimbósak voltak. Maradt a az eredeti bordói töménység, "csak" mész nem volt benne.
Semminek nem ártott.
Ettől függetlenül javaslom tegyél bele meszet, közömbösíti, és a tapadás végett, az esőállóságát is jelentősen növeli.
 


  2020.01.29. 19:05  Hozzászólás
  •   1622   


---
 
Sziasztok.Szeretnék kérni oltáshoz csemegeszőlő vesszőket.A fajtalistát és az árát a szunajone@freemail.hu-ra kérem.Köszönöm.
 






  2020.01.26. 17:08  Hozzászólás  Válasz Sjocy (1614) hsz.-re     Olvasás  
  •   1619   


---
 
Szia, én is kérnék szépen egy fajtalistát árral együtt.
E-mail cím: janosmmkev@citromail.hu
 








  2020.01.25. 16:13  Hozzászólás
  •   1615   


---
 
Sjocy írta:Akit érdekel ,idén is van dugványnak való csemegeszőlő vesszőm.
Szia, engem èrdekelne! Ha tudsz küldeni egy fajta listát emailban az jó lenne. jenos94@freemail.hu . Köszi
 


  2020.01.25. 15:14  Hozzászólás
  •   1614   


---
 
Akit érdekel ,idén is van dugványnak való csemegeszőlő vesszőm.
 




  2020.01.22. 14:00  Hozzászólás
  •   1612   


---
 
Üdv Mindenkinek!

Dubovszki rozovíj szaporító anyagot(vessző, gyökeres,minden megoldás érdekel) vásárolnék.
Az orosz nyelvű oldalakkal nem szeretnék bajlódni. Ha van aki tud segíteni, szívesen venném.
Tel számom: .
Köszönöm előre is.
 


  2020.01.17. 17:02  Hozzászólás
  •   1610   


---
 
Tudjátok a puding próbálya az evés .
Próbáljátok ki .
Nekem van több kiló kékkövem ,és több kiló lejárt szavatosságú réz tartalmú permetező porom .
De ha lemosáshoz választanom kellene , inkább választanám dupla menyiségben a rézoxi kloridot ,mint a rézgálicot tisztán .

De én olajos rézként használok , amit az idén vettem .

Aztán ebben a videóban van még több aggály is de , ne én találjam meg .

woodruff
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron