Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2020.05.25. 17:17  Hozzászólás
  •   844   
Avatar

rendszer admin
 
Mai műsor ... :hiha:

Ilyen felhők jártak felénk úgy óránként.
Majd kisütött a nap.
Aztán megint jött egy nagy felhő ....

Eső egy csepp sem!!!! :remulet:

20200525_171517[1].jpg
------------------------
Megtekintve 10867 alkalommal.

20200525_172135[1].jpg
------------------------
Megtekintve 10867 alkalommal.

20200525_172342[1].jpg
------------------------
Megtekintve 10867 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.05.25. 15:58  Hozzászólás  Válasz laca12 (842) hsz.-re     Olvasás  
  •   843   
Avatar

---
 
Pontosan 3 mm most is megvan, mert az előbb volt egy kis zuhé némi dörgéssel és szerencsére nem számottevő jéggel (nem látok egyelőre szakadt leveleket)
 








  2020.05.17. 20:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (838) hsz.-re     Olvasás  
  •   839   


---
 
Nálunk 5 mm csoda esett. Most majd dőzsölhet a peronoszpóra... :thumbdown: :@ Én meg majd igyekszem tenni ellene. :fejvaka:
 




  2020.05.17. 09:30  Hozzászólás  Válasz laca12 (836) hsz.-re     Olvasás  
  •   837   


*
 
...vagyis a tetvek elleni kilatastalan harcot folytathatom, mert ugyan a vetemenynek talanvalamit ert, de sztem a fak gyokerehezez nem sok er le....viszont jon majd a jo meleg paras ido a tetvek meg dozsolhetnek.... :(
 


  2020.05.17. 09:20  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (835) hsz.-re     Olvasás  
  •   836   
Avatar

---
 
Tényleg csoda történt 9mm esett... :super: .. úgy néz ki több nem lesz, már ritkul a felhőzet ....
 


  2020.05.17. 08:14  Hozzászólás
  •   835   
Avatar

rendszer admin
 
Ma reggel csoda történt! :dejo:

Olyan 7:00 óra körül elkezdett esni nagyjából 9:00 óráig az a szép lájtos májusi csendes eső.
Az esőcsatornák jó része össze van kötve nagy tartályokba.
Egyenlőre ez sem túl sok, de fél éve összesen nem gyűlt ennyi víz össze, mint most! :remulet:

Jelenleg csendszünet van, de ahogy elnézem a felhőket, talán még lesz egy-két kis csendes esőzés .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.05.15. 09:27  Hozzászólás  Válasz gaabre (832) hsz.-re     Olvasás  
  •   834   


---
 
Elméletileg ez is egy lehetőség. Az egyik körtefámon minden évben megjelenik ez a kártevő, ismerős. Én inkább a hideg szél okozta kártételre gondolok, hasonlóan kiszáradtak a friss levelek és a hajtások a megeredt szőlő oltványokon is. Van egy „huzatos folyosó” a kertemben. Régen elhunyt Apám szerint ha az egész megyében szélcsend van, a kertünkben ott mindig érzi a levegő mozgást. Természetesen ez túlzás, de van benne némi igazság. Nincs okos telefonom, így nem tudok fényképet küldeni.
 


  2020.05.14. 21:00  Hozzászólás  Válasz Jani71 (831) hsz.-re     Olvasás  
  •   833   


*
 
Tegnap én is lemostam a kocsim, erre ma reggelre tiszta folt volt...
Mondjuk erre a sivatagi homok nélkül is van elég por a levegőben... :)
 


  2020.05.14. 20:26  Hozzászólás  Válasz Cicero (830) hsz.-re     Olvasás  
  •   832   
Avatar

terra alapító
 
A lekonyult és elszáradt hajtásvégek nagy valószínűség szerint a hajtáshervasztó darázs kárképe.
 


  2020.05.14. 19:43  Hozzászólás  Válasz Cicero (830) hsz.-re     Olvasás  
  •   831   


---
 
Igen. Homok volt. Ma reggel meglepődve láttam Pakson, hogy ilyen pöttyösek az autók.
Nálunk nem néztem reggel (az enyém garázsban van), de most kiszaladtam egy másikat csekkolni. Tiszta homok... :P
 


  2020.05.14. 10:47  Hozzászólás  Válasz gaabre (829) hsz.-re     Olvasás  
  •   830   


---
 
Három napig nem éreztem jól magam, nem voltam a kertben, mely az udvar folytatása (Biatorbágy, Bp-től 17 km). 12 szőlőt oltottam át, 12 megeredt (fásba-fás v. tőkenyakba ék). Már 2-4 cm hosszúak voltak az új hajtások, a 12-ből 10-et a hideg megcsípet: vége. 2 db még küzd, de szerintem ennek is vége lesz pár napon belül.
Más: fiatal körte+almafáim zsenge hajtás-végeit (melyek észak, észak-nyugat felől voltak) elszáradva lekonyultak. Nem mind, de egy pár.
Még egy dologra lettem figyelmes: az egyik fa levelein több narancs színű pötty van. Feleségem szerint tegnap és ma hajnalban pár csepp eső esett. A zasszony azonnal kombinált, lehet hogy sivatagi vörös homok esett? A saját felvetését nem hagyta annyiban. Az udvaron levő asztal terítőjét letörölve narancs színű lett a rongy. Egyébként a többi fán is látható elmosódva, mintha valaki permetezett volna. Én két hete permeteztem, a szőlőt még egyáltalán nem. Ráadásul, ilyen színű lét nem használtam. (A környezetemben senki nem permezik, kaszálnak-fűvet nyírnak.) Régen az átkosban előfordult, hogy a budaörsi növényvédelmi állomás repteréről induló repülők nagyobb kanyart tettek, vagy felettünk ürítettek tartályt és így mi kaptunk. De szerencsére megszűntek, minden beépült, raktár, raktár hátán. Azóta szebb a kertünk. Még egyszer, lehet hogy sivatagi homokkal szórt meg ég?
Nagy szerencse, hogy a paradicsomot, paprikát, csilit, padlizsánt még nem ültettem ki. Szorgalmasan edzem őket, szépek.
 


  2020.05.13. 22:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (828) hsz.-re     Olvasás  
  •   829   
Avatar

terra alapító
 
Igen én is néztem délután, ritka szép :)
Ma este Ráckevéről Budapestre jöttem; beszálltam egy pólóban, kiszálláskor komolyan csikorogtak a fogaim.
 


  2020.05.13. 21:44  Hozzászólás  Válasz gaabre (827) hsz.-re     Olvasás  
  •   828   
Avatar

---
 
Ilyen képernyőképet készítettem ma délután 5 körül:
Névtelen17 órakor.jpg
------------------------
Megtekintve 10816 alkalommal.

 


  2020.05.13. 20:53  Hozzászólás  Válasz Alibá (821) hsz.-re     Olvasás  
  •   827   
Avatar

terra alapító
 
Állítólag az évnek ebben a szakaszában a legnagyobb vagy legalacsonyabb (elfelejtettem melyik) a légnyomás nyugat-európában, és ez a légköri jelenség okozza a kontinens belsejében a frontrendszerek gyakori kialakulását ebben az időszakban.
 


  2020.05.13. 16:39  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (825) hsz.-re     Olvasás  
  •   826   


*
 
A csapadékhelyzet nálunk is ilyen...csak dinamittal lehetne ásni. :(
 


  2020.05.13. 06:54  Hozzászólás  Válasz edit (824) hsz.-re     Olvasás  
  •   825   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk (Budapest-Rákosmente) éjjel 2 órakor +2°C volt.
Most éppen +6°C van.
Hajnal óta az eső folyamatosan szemerkél, de olyan lájtosan, hogy az esőcsatorna éppen csak csurran-cseppen.
Jó lenne egy csendes igazi májusi eső.
Nálunk tavaly óta, hónapokon keresztül egyetlen egyszer volt valamire való eső, de az sem volt valami nagy.
Néhol jó ásó nyomni mélyen "betonkemény" a talaj. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.05.13. 04:35  Hozzászólás
  •   824   
Avatar

terra alapító
 
0.6 fok van a ház és a garázs közt 2 méteren. Mi lehet a nem védett helyeken? Bár tegnap délután takargattam amit lehet, nem tudom mi vár rám ha kienged az idő. Egy kényes virágról elfeledkezzem sajnos.
Ilyen pontos fagyosszent ritkán van, egy-két napot el szokott térni.
Az időkép azt írja 2 fok van itt. Nekem ebből mindig le kell vonni pár fokot. Sajnos a csapadék is kevesebb itt, mire átmegy a felhő a város felett elfogy belőle a víz.
 


  2020.05.12. 21:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (820) hsz.-re     Olvasás  
  •   823   
Avatar

rendszer admin
 
Nem tudom én sem, de olyasmit hallottam erről, hogy nagyon sok évek adatát elemzik, átlagolják, és ez az alapja a hosszabb előre jelzésnek.
A pár napos előrejelzésnél még hozzá teszik a jelenlegi mérési adatokat, radarképeket, és a frontok várható vonulási irányt, távolságát.
És igen! Nagyon sokan küldözgetnek be különböző mérési adatokat az ország legkülönbözőbb helyeiről, meg képeket, videókat. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -






  2020.05.12. 20:00  Hozzászólás  Válasz Misimanó (819) hsz.-re     Olvasás  
  •   820   
Avatar

---
 
Szerintem lehetetlenség ezt pontosan elkészíteni. Azt sem tudom, milyen mérések alapján végzik. Kicsit az előzőhöz kapcsolódik egy mai észrevételem: figyeltem az Időképet, amikor egy helyi lakos éppen a "Gyenge eső" ikont rakta ki. Kinéztem az ablakon a közeli úttestre...pár kóbor csepp hullt az útra (lehet, kicsit arrébb ennél valamivel több volt)
 


  2020.05.12. 19:51  Hozzászólás  Válasz délkelet (818) hsz.-re     Olvasás  
  •   819   


*
 
Erre sem jobb a helyzet. Csak azt tudnám, hogy az időkép 1 hónapos csapadéktérképe, hogy mutathat nálad is 16 mm-t... :fejvaka:
 


  2020.05.12. 12:06  Hozzászólás
  •   818   
Avatar

---
 
Egész tavasszal eddig 3x1mm és 1x2mm eső esett nálunk. Ha egyszerre esett volna le ez az 5mm, az akkor is nudli lett volna, így meg... Reménykedtem a mai napban, de ez a csekély nedvességet hozó felhőzet is pár km-rel elkerült, pedig egyfolytában errefelé vonult. A föld tiszta repedés, fűnyírózni sem ildomos már, mert helyenként porfelhő kísér.
 


  2020.05.06. 18:40  Hozzászólás  Válasz délkelet (816) hsz.-re     Olvasás  
  •   817   
Avatar

rendszer admin
 
Majd kiderül, hogy ebből mennyi valósul meg. :)

Pár évvel ezelőtt június első hetében napokig +12°C volt a napi maximum.
Be kellett gyújtani a kazánba - júniusba! :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2020.04.16. 19:50  Hozzászólás  Válasz gaabre (814) hsz.-re     Olvasás  
  •   815   
Avatar

---
 
Köszönöm! Tavaly bőség volt, idén alternál a kajszi. Egy jó átlagnak azért jobban örülnék! Egyébként úgy tűnik, hogy még mindig lesz némi túlélő ... ha le nem rúgja őket a fa, amire azért jó esély van.
 




  2020.04.15. 19:54  Hozzászólás  Válasz baby-lon (812) hsz.-re     Olvasás  
  •   813   
Avatar

---
 
Pár napja még tudtam örülni annak, hogy majd mindegyik fáról lesz kóstoló. Ez már reménytelen, a következő és utolsó óhaj: egy-két szem saját kajszi a kertből...hátha. Rossz volt nézni, ahogy pár óra alatt szürkültek majd barnultak a kis kezdemények...
 






  2020.04.13. 16:05  Hozzászólás  Válasz laca12 (806) hsz.-re     Olvasás  
  •   810   


*
 
Én már némelyik idén ültetettre vittem is vizet, mert porszáraz minden...abban én is bízok, hogy most már elfagyás nem lesz....legalább az maradjon meg amit nem vitt el eddig... :fejvaka:
 


  2020.04.13. 13:51  Hozzászólás  Válasz Mauzi (808) hsz.-re     Olvasás  
  •   809   
Avatar

rendszer admin
 
Megnéztem pár időjárás-oldalt, de itt nálunk szerda hajnalra mindegyik mást ír. :remulet:
Például a ventusky szerint +2°C lesz, a met szerint +1°C lesz, a koponyeg szerint -1°C lesz, az idokep szerint -2°C lesz, stb, stb .... :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.04.13. 13:31  Hozzászólás
  •   808   
Avatar

---
 
Szerda reggelre még egy kicsit bekeményít az időjárás..eddig csak -6 ig írta de most..
Képkivágás.PNG
------------------------
Megtekintve 11876 alkalommal.

 


  2020.04.12. 19:59  Hozzászólás  Válasz laca12 (806) hsz.-re     Olvasás  
  •   807   


*
 
Remélem, hogy a jó irányba változik. Mert már -2 foknak sem örülnék...
 


  2020.04.12. 15:14  Hozzászólás  Válasz Misimanó (805) hsz.-re     Olvasás  
  •   806   
Avatar

---
 
Folyamatosan változik az előrejelzés felénk -2 és +2 között mozgott az elmúlt 2 napban ma pont felfele módosított....Végre esőt is ígér hétfő éjjelre kedd hajnalra az már nagyon kellene....
 


  2020.04.11. 19:17  Hozzászólás
  •   805   


*
 
Ha a szerda reggeli előjelzés bejön (ide -4 fok), elviszi a maradék gyümölcsöt is. Az almák és körték is tejes virágzásban vannak. Az idén sok gyümölcsöt nem eszünk. :(
https://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/orszagos/index.php?d=20200415&no=4#idokep_fulek
 


  2020.04.07. 18:07  Hozzászólás
  •   804   
Avatar

---
 
A reggeli hidegek ellenére most már minden szép lassan virágba borul csak kár ,hogy feleslegesen mert sok a fagyott bibe....
 






  2020.04.03. 08:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (800) hsz.-re     Olvasás  
  •   801   


*
 
Itt -5, -6, -4 fok volt az utolsó 3 napon. Remélem tényleg ez a vége a fagyoknak. A kajszik már elvirágoztak, az őszik egy része is. Bimbós őszim már csak 1-2 fajta van. A szilváknak is betett rendesen. A körték bimbósak, csak a korai fajták virágoznak. A cseresznyéim, almáim, meggyek megúszták, még egy sem virágzik.
Totyával értek egyet, most megtudjuk, hogy melyik fajta az igazán ellenálló a fagynak.
 


  2020.04.03. 08:42  Hozzászólás  Válasz baby-lon (798) hsz.-re     Olvasás  
  •   800   
Avatar

---
 
Utolsó (?) fagyos reggel: -3,4. Felétek mi újság, mert nagyon szélsőséges értékeket lehetett leolvasni a környéketek hőtérképéről? (bár már lehet, hogy nem oszt-szoroz...)
 


  2020.04.02. 11:38  Hozzászólás  Válasz baby-lon (798) hsz.-re     Olvasás  
  •   799   
Avatar

---
 
Ez kemény, sajnálom! (és milyen bosszantó tud lenni, amikor az utolsó pillanatban jön a krach ... :@ ) Utóbbi viszont jó hír!
 


  2020.04.02. 10:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (797) hsz.-re     Olvasás  
  •   798   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk is ez az utolsó kemény reggel vitt mindent. Itthon -7, a kertben -8,1 volt az alja. Még bimbóban lévő virágok is fagytak el, féltem az ősziket is. Ami hihetetlen, a Zard ma teljes virágzásban van, fagyott virág nélkül, és a Harlayne is méltó lesz végre a híréhez, van rajta ép bibe.
 


  2020.04.02. 08:35  Hozzászólás
  •   797   
Avatar

---
 
Ahogy nézegetem a hőtérképet, ez a hajnal sem volt éppen egy leányálom sokfelé, sőt.... Nálam nem érte el a tegnapi szintet, de nem volt túlságosan távol tőle. Gondolom, ez a maradék gyümölcsért jött ... holnaptól akár már afrikai forróság is jöhet, de maradhat az északi-sarki hideg is ... :@
2020 04 02.png
------------------------
Megtekintve 11950 alkalommal.

 


  2020.04.01. 10:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (795) hsz.-re     Olvasás  
  •   796   
Avatar

terra alapító
 
Ami azt illeti, nagyon meg vagyok lepve. Nem igazán szoktuk megúszni. Közben megtaláltam hol lehet megnézni a magasság adatokat.

A völgy legmélyebb pontja: 142m
A kertem alja (ahol a tavalyi ültetés van): 160 m
A kertem első (nagy kajszija): 161 m
Az udvarom: 162 m

Az alattunk lévő utcasor: 156 m

Tehát 20 méterrel vagyok magasabban az udvarban, mint a völgy, ami igen széles, tehát valószínűleg nem tudott "feltelni" a hideg levegővel. A kutam vize elég mélyen van, és nem is sok a hozama. Végre előnyét is látom a domboldalnak.
 


  2020.04.01. 10:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (794) hsz.-re     Olvasás  
  •   795   
Avatar

---
 
Véleményem szerint ezek csak támpontként szolgálnak, még sík vidék esetén is, ahol én lakom (dombos-hegyes tájakon meg aztán tényleg lényeges eltérések mutatkozhatnak, ahogy írod is). Mindenesetre az én relatíve pontos hőmérőimmel mért adatok nagyjából egyezőséget mutatnak a térkép megfelelő pontján mutatott hőmérséklettel. (Örülök, hogy megúsztad a fagyot. Az előbb megnéztem én is, mi újság a kertben: rengeteg elfagyott bibe után még mindig találtam világoszöld terméskezdeményt. Talán annyi szem lesz összesen, ahány kajszi található a kertemben...de nem akarom elkiabálni)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég