Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.


  2020.12.05. 07:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (3654) hsz.-re     Olvasás  
  •   3660   


---
 
Szia,bocsánat hogy beleszólok nekem már volt olyan mikróm aminek a vezetéke a dugajnál sérült volt valamiért , valamitől, ezért nem kapott áramot .Új dugajat kapot utána még sokáig működött,,,,,egy próbát megér???
 
Minden jót!


  2020.12.04. 23:18  Hozzászólás
  •   3659   
Avatar

---
 
Nehéz egy ilyen hírt megosztani, amit tegnap kaptam: Csarli már nem fog többet gyümölcsfát hozni nekünk...
Nyugodjék békében!
 






  2020.11.26. 21:26  Hozzászólás  Válasz CAMROM (3655) hsz.-re     Olvasás  
  •   3656   


---
 
Megnézem start gomb egyszer akkor 800w 30 mp, de ha kiválasztod a funkciót 800w majd kézi vezérlést akkor annyi mp-re tekerés amennyit akarsz
 




  2020.11.26. 20:42  Hozzászólás
  •   3654   
Avatar

---
 
Van egy lassan cserére szoruló mikrohullámú sütőm, ami 15 éven keresztül remekül működött, egyszer volt csupán szervízben (ITT márkájú). Gyakorlatilag csak melegítésre használtam, bár a következőt talán főzésre is fogom. Azért szerettem, mert másodperces pontossággal lehetett beállítani rajta melegítési időt. A mostaniakat nézegetve nem látok ilyen precíz beállítási lehetőséget, legrövidebb időnek a 30mp-et látom. Nekem az sok! Illetve a melegítésre váró kávémnak sok. Tudom, meg lehet állítani hamarabb is, de akkor ott kell állni mellette, én pedig ezt nem szeretném. Erre mondják, hogy ez legyen a legnagyobb bajom, de akkor is...
Szóval: tudok olyan gépet venni, amit be tudok állítani mondjuk 14mp-re? :D (szenzorosat szeretnék egyébként)
 


  2020.11.20. 10:30  Hozzászólás
  •   3653   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.11.10. 20:00  Hozzászólás  Válasz tgwh (3650) hsz.-re     Olvasás  
  •   3651   
Avatar

---
 
Én sem hiszem, hogy most fogok rendelni, megvárom a következőt. Már tavaly is jöttek a rendelés utáni e-mail-ek, hogy hol ez fogyott el, hol az. Most meg már alapból nincs az, amit szerettem volna (Novobalt tőzeg, rhodi föld nagyobb kiszerelésekben)
 


  2020.11.10. 19:34  Hozzászólás  Válasz délkelet (3649) hsz.-re     Olvasás  
  •   3650   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm, akkor még van esély. 3000 Ft lenne amúgy a szállítás ahogy néztem, legolcsóbb helyen 2500 a 30 kg.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2020.11.10. 18:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (3647) hsz.-re     Olvasás  
  •   3648   
Avatar

terra alapító
 
Akkor idén sem veszek alginitet... most időben odaértem, de elfogyott... jövőre szerintem éjfélig fentmaradok...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.11.06. 13:51  Hozzászólás
  •   3647   
Avatar

---
 
Gazdabolt : A 2020. november 10-én, kedden - 0:00 és 23:59 között - a gazdabolt.hu web-áruházban leadott rendelésekre nem számítunk fel szállítási díjat!
https://www.gazdabolt.hu/
 




  2020.10.27. 15:59  Hozzászólás
  •   3645   
Avatar

terra alapító
 
Elég a hazudozásból! Értem én, hogy magam is sokat tehetek, ott a textilszatyor meg a napelem és a többi – a semmihez képest valami, remek. Mint halottnak a csók. Vajon miért nem mondja ki senki, hogy ma a piacgazdaság szabályozza az embert és nem fordítva? Tudjátok, miért nem? Mert borzasztóan fájdalmas és kényelmetlen lenne lemondani arról, amiben most élünk. Igazából senki nem akarja megfizetni a változás árát. Helyette zöldre festjük az életünket, hátha az is elég lesz.


https://egy.hu/golfaramlat/sir-david-attenborough-es-a-pottyantos-viszonya-108120?fbclid=IwAR2xcjzAH1mWhfvdQoFHSQnS1VUSbVMezbMp4J8o3ekEA_KrYWnlPWCIUZc


Más. Kikelt a fű.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.10.04. 08:52  Hozzászólás
  •   3644   
Avatar

terra alapító
 
55mm csepegett le este :wave: majd meglátjuk mi lesz belőle.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.10.04. 08:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (3640) hsz.-re     Olvasás  
  •   3643   
Avatar

---
 
Erről egy szőke nős vicc jutott eszembe:
Két szőke nő áll szemben a folyó két partján. Az egyik odaszól a másikhoz:
- Hé figyu, nem tudod, hogyan juthatnék át a túlsó partra?
A másik:
- Hát hiszen ott vagy...
 


  2020.10.04. 06:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (3641) hsz.-re     Olvasás  
  •   3642   
Avatar

rendszer admin
 
Nem feltétlen .... :)
Ahol látszanak a fűmagok, szórjál rá vékonyan földet. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.10.03. 20:40  Hozzászólás
  •   3641   
Avatar

terra alapító
 
Október.
Villámlik, dörög, vízszintesen esik. Októberben.
Azt hiszem buktam a fűmagot amit ma vetettem...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.09.03. 19:16  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3638) hsz.-re     Olvasás  
  •   3640   
Avatar

terra alapító
 
Ilyenkor mindig nagyon irigy vagyok. Miért muszáj mindenkinek a világ másik végén lakni... :alvaka:
 


  2020.09.03. 19:14  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3638) hsz.-re     Olvasás  
  •   3639   
Avatar

---
 
Minimum egy jelzőt erős túlzásnak tartok, de a mondanivalód vége tökéletesen igaz: én is ugyanezt gondolom. Köszönöm a látogatásod!
 


  2020.09.03. 18:57  Hozzászólás
  •   3638   
Avatar

terra alapító
 
Ma olyan szerencsés voltam, hogy járhattam újra Délkelet fórumtárs csodás kertjében. Fantasztikus gyümölcsök, barátság és jókedv. Ilyen délután volt... Köszönöm a kedves vendéglátást!
 


  2020.08.07. 15:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (3636) hsz.-re     Olvasás  
  •   3637   
Avatar

terra alapító
 
Sok mindent meg lehet oldani, és még takarékoskodni is lehet vele. Lassan mindenütt lesz. Most még luxus.
 


  2020.08.06. 13:59  Hozzászólás  Válasz Rhéman (3635) hsz.-re     Olvasás  
  •   3636   
Avatar

terra alapító
 
Nekem tök új, hogy egy 13 ezer forintos eszközzel állítólag jó minőségben tudom lejátszani wifin keresztül a kis szerveren tárolt hangfájlokat. Csak egy hangfal kell hozzá. Ugyan ez megy Bluetooth-on keresztül, amíg fogja a jelet a hangfal vagy rádió. Ezen felbuzdulva majd ha lesz időm alapon, játszadoznék az Ardunioval is. Okosotthonról még nem álmodom. Lehet egy nagyobb festés után kivésem a lehetőséget.
Jó dolgok ezek, de nem létszükséglet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.08.05. 09:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (3630) hsz.-re     Olvasás  
  •   3635   
Avatar

terra alapító
 
Vigyázz, hogy szenvedéllyé ne váljon. ;)

Én alapvetően Fibaro HC2 hub-ot használom. Már létezik HC3 is. Nem olcsó, de rendkívül sokrétűen használható.

Már több, mint 100 device működik. Kertészeti vonatkozása az automata locsolásnak, és a palánták megvilágításának van.

Neked lehet érdemes az Alexát, vagy a Google asszisztenst beállítanod.

Sok sikert!
 




  2020.07.28. 09:26  Hozzászólás
  •   3633   


---
 
Magonc őszibarack a semmi közepén a dzsungelben... Természetesen soha, senki nem szórt rá semmit. :o :nahat: :fejvaka:

Fénykép-0508.jpg
------------------------
Megtekintve 13780 alkalommal.

Fénykép-0509.jpg
------------------------
Megtekintve 13780 alkalommal.

Fénykép-0512.jpg
------------------------
Megtekintve 13780 alkalommal.

 


  2020.07.27. 05:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (3631) hsz.-re     Olvasás  
  •   3632   


---
 
Azt hiszem, ez is olyan, amit még az unokáknak is el fog mesélni. :remulet:
Felejthetetlen élmény .... :hiha:
 


  2020.07.25. 11:08  Hozzászólás
  •   3631   
Avatar

---
 
Elképzeltem magam a lány helyébe ... tuti, hogy ilyen-olyan halmazállapotú, kevésbé illatos anyag gyűlt volna össze a bokám körül :D
 


  2020.07.19. 13:42  Hozzászólás
  •   3630   
Avatar

terra alapító
 
Régebben volt szó az okosotthonról, Rhéman foglalkozott vele. Na most megokosodott a miénk is, egyelőre az informatikai része csak, többet nem is tervezek egy darabig.
Tavaly bekerült egy szerver, nem ez, hasonlót kell elképzelni; gigabyte.
Van egy Bluetooth hangszóró, meg egy AudioCast, ez; M5
A hangszóró Bluetooth-on keresztül kapcsolódik, a szerveren fut egy lejátszó, telefonról vagy tabletről lehet ugyan azzal a programmal irányítani, mint ami az egér és a billentyűzet szerepét tölti be alapból. Egy baj van vele, ha kikapcsoltam a hangfalat, utána a szerveren el kell indítani a kapcsolódást, ehhez még be kell kapcsolni a tv-t, mert arra van kötve a szerver. De ez megoldható szerintem, megnézem majd hogy lehet automatán kezdeményezni az összekapcsolást.
Az M5 meg wifin, rádugtam egy régi pc hangfalat, arról szól a netes rádió, de a szerverről is képes zenét lejátszani, telefonról vagy tabletről, saját androidos programján keresztül történik az irányítás.
Ha már így áttértünk a szoftveres oldalra. Médialejátszó programok nem jöttek be. Mezei Linux, azon egy VLC nevű lejátszó, mindent megeszik. Letöltöm a filmet, majd megnézem, egyszerű, reklámmentes. Sőt, alapból tudja a program a streamelést, így nem kell semmi flancos fizetős program androidra. Akárhanyan nézhetnek filmet telefonon, ami a szerveren fut.
Böngészőből is lehet filmet nézni ha valakinek arra van gusztusa. YouTube is megy, reklámblokkolók természetesen futnak. Második probléma, régebben vitte a 8k videókat a gép, most akad. De nem baj, tv csak fullhd. Majd a 8k-s kap egy pár ezer forintos lejátszót, háttértárként meg ott a szerver.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.07.15. 07:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (3627) hsz.-re     Olvasás  
  •   3629   
Avatar

terra alapító
 
Nekünk van, vegyes üzemelésű. Télen meleg vízzel, nyáron elektromos, de nem használjuk, csak télen.
 


  2020.07.14. 21:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (3627) hsz.-re     Olvasás  
  •   3628   
Avatar

rendszer admin
 
Ez most kicsit meglepett .... :hiha:
Bocsi, ne értsed félre .... úgy látszik sok mindenről le vagyok maradva ... :(

Tudom, hogy manapság már minden van, mindenfélét kitalálnak.
De nekem eszembe nem jutott volna egy elektromos törölköző szárító ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.07.14. 21:10  Hozzászólás
  •   3627   
Avatar

---
 
Elektromos törölközőszárítóról van-e véleménye valamelyikőtöknek? Kicsi fürdőszobába lenne (4,5 m2), a nagyon hideg napokon rásegítésként üzemelne (a konyhai kis méretű cserépkályha nyitott ajtó mellett általában befűti a fürdőszobát is). Viszont arra is számítanom kell, hogy előbb-utóbb nem fogom bírni a fatüzeléssel járó macerát, akkor pedig önálló fűtésre lesz szükségem.
 


  2020.07.11. 20:13  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3625) hsz.-re     Olvasás  
  •   3626   
Avatar

---
 
Akkor elsőként gratulálok a sütödétekhez! A kerten kívül biztosan ez lesz a másik hely, ahol jól fogjátok érezni magatokat :dejo:
(Most néztem meg jobban: az utolsó képen lévőknek pedig megy a pacsi/puszi!)
 




  2020.07.07. 21:05  Hozzászólás
  •   3624   
Avatar

---
 
Mindig örülök, ha valaki meglátogat a fórumról: most (már nem először :thumbup: ) baby-lon társaságát élvezhettem, amit nagyon köszönök neki! :dejo:
 




  2020.06.24. 20:12  Hozzászólás
  •   3622   
Avatar

terra alapító
 
40 éves koromra, úgy döntöttem meglepem magam egy hegedűvel. 30 perccel azután, hogy kibontottam a csomagot:

http://gega.hu/h2.3gp

Hát nem ilyen egy őstehetség? :hiha: :hiha: :hiha:
 












  2020.06.11. 14:20  Hozzászólás
  •   3616   


---
 
Nagy mennyiségben potyog a zöld dió. A magbél fejletlen, barna. Nálatok is van ilyesmi? Az időjárás lehet az oka?
 


  2020.06.06. 09:05  Hozzászólás
  •   3615   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.05.13. 14:09  Hozzászólás
  •   3614   


---
 
Az imént ismét alkalmam volt látni, ahogy új élet születik (persze nagyítóval néztem és levéltetűről van szó). Érdekes látni egy rovartól, hogy eleven szülő. :o
(Bárcsak meg tudnám mutatni saját profi minőségű fényképen - mert úgy lenne igazán ütős, de valahogy nincs kedvem 100 - 160 pénzt kiadni egy jó makro objektívért...,
igaz, ez már néhány éve ismétlődő 'probléma'. Az egyik áruháznál  most csak 90... :mivanm: :fejvaka: )
 


  2020.05.09. 20:42  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3612) hsz.-re     Olvasás  
  •   3613   
Avatar

---
 
Na jó, de ebből Barbados biztosan én voltam, amikor legutóbb elugrottam oda (talán az Ivory-szigetek is, de erre nem mernék mérget venni...sajnos a memóriám már nem a régi...)
 


  2020.05.09. 20:20  Hozzászólás
  •   3612   
Avatar

rendszer admin
 
Egy kis statisztika.

Ez a mostani fórumunk hivatalosan 2014.05.24. 13:38-kor indult.

  • Az eltelt idő alatt eddig a világ 109 országából tekintették meg a fórumot.
  • Már átléptük a félmilliomodik regisztrált IP-címről érkezett megtekintést.
  • Ennek természetesen mintegy cca. 87%-a magyarországi IP cím
  • Külföldről eddig mintegy cca. 65 000 megtekintés érkezett.

Országok, ahonnan már megtekintették az oldalunkat:

    scroll
    Hungary
    Romania
    Europe
    UnitedStates
    Australia
    Slovakia
    Afghanistan
    UnitedKingdom
    Germany
    Netherlands
    Belgium
    Serbia
    Ukraine
    Austria
    RussianFederation
    Norway
    Canada
    Asia/PacificRegion
    Malaysia
    France
    Switzerland
    CzechRepublic
    Poland
    Spain
    India
    Brazil
    Bulgaria
    Croatia
    Italy
    Philippines
    Ireland
    Sweden
    South Africa
    Greece
    Slovenia
    Turkey
    Denmark
    China
    Portugal
    Indonesia
    Bosnia and Herzegovina
    Pakistan
    Japan
    Thailand
    Mexico
    Macedonia
    Kyrgyzstan
    Albania
    HongKong
    Lithuania
    Vietnam
    Reunion
    Moldova, Republicof
    Bangladesh
    Finland
    Ecuador
    Israel
    NewZealand
    Montenegro
    Singapore
    Kazakhstan
    United Arab Emirates
    Argentina
    Iran, Islamic Republicof
    Chile
    Latvia
    Cameroon
    Belarus
    SriLanka
    Morocco
    Honduras
    Iraq
    Estonia
    Luxembourg
    Cyprus
    Saudi Arabia
    Algeria
    Kosovo
    Myanmar
    Egyptom
    Taiwan
    Trinidad and Tobago
    Peru
    Malta
    Georgia
    Nigeria
    Uruguay
    El Salvador
    Curacao
    Zambia
    Azerbaijan
    Oman
    Bahrain
    Colombia
    Senegal
    Yemen
    Korea, Republicof
    CostaRica
    Cote D'Ivoire
    Venezuela
    Bolivia
    Barbados
    PuertoRico
    Qatar
    Cambodia
    Togo
    Guernsey
    Dominican Republic

Megjegyzés:

    Az "Europe" országnév az EU mobiltelefonos megtekintését jelzi, ami jelenleg 10 843 megtekintés.
    Ez csak azokra a mobilokra érvényes, amelyek szolgáltató csomagjával az egész EU-ban minden, és mindenki elérhető. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron