Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.


  2021.02.07. 18:37  Hozzászólás  Válasz baby-lon (940) hsz.-re     Olvasás  
  •   943   


---
 
Kérdezném, készíted már a takarófóliákat? Segítene valamit?
 


  2021.02.07. 17:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (939) hsz.-re     Olvasás  
  •   942   


---
 
Nagyon bízom benned meg gaabree-ban, hogy intézkedtek, és nem fagy le idén a kajszi. Szeretnék már
végre saját kajsziból legalább jóllakni 3 év után. :remulet: Nemes felajánlást is teszek az ügy
érdekében, ha a fagyokat megússzuk az idén, és lesz gyümölcs,
akkor november 1.-én félpucéran megyek ki a kertbe...
 


  2021.02.07. 17:26  Hozzászólás  Válasz baby-lon (940) hsz.-re     Olvasás  
  •   941   
Avatar

rendszer admin
 
Nagyon kíváncsi leszek, mi lesz ebből erre Budapest környékén a jövő héten. :remulet:

Átnéztem pár előre jelzést.
Mifelénk csapadékot (havat) egyik sem nagyon jósol.
Hideget egyik többet, másik kevesebbet ... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -






  2021.02.07. 13:36  Hozzászólás  Válasz baby-lon (936) hsz.-re     Olvasás  
  •   938   
Avatar

---
 
Megnéztem, de nem kellett volna... Ha így alakul, akkor nem sok képet teszek fel idén a kajszik (stb.) virágzásáról...Ráadásul több hasonló screenshot-ot is tehettem volna fel a környező hajnalokról!
2021. febr.png
------------------------
Megtekintve 10377 alkalommal.

 






  2021.02.05. 13:52  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (934) hsz.-re     Olvasás  
  •   935   
Avatar

---
 
A csapadéknak én is nagyon örülök, bárcsak lenne egy ciszternám amibe egy 20 m3t el tudnék tárolni belőle. De majd a jövőben.

Az előző bejegyzésemet nem is a meleg miatt írtam, hanem, hogy derült éjjel hogy nem megy lejjebb a hőmérő szála, de aztán kiderült, hogy nem volt helytálló az előrejelzés, mert éjfél körülre már teljesen befelhősödött, ezért nem lett hidegebb.
 


  2021.02.04. 20:35  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (933) hsz.-re     Olvasás  
  •   934   
Avatar

rendszer admin
 
Öröm az ürömben, hogy legalább eddig csapadék az volt.
Tavaly jóformán egész télen szinte nem is volt csapadék (legalább is felénk).
Bár a természetnek valószínű jobb lenne, ha ez a csapadék hóból lenne, és mínuszok lennének.
Mondjuk itt nálunk a szél ma is eléggé megborogatta a lazán lerakott, ott hagyott dolgokat.
Az unokám métereken keresztül szaladt a járdán a lábbal hajtós kis könnyű műanyag motorja után, mert vitte magától a szél ... :hiha:

De egyik előrejelzés sem ad infót várható nagyobb lehűlésekről.
Sőt újabb "melegrekord" jellegű időjárás volt Letenyén.
Ott ma 18,1°C-ot mutattak a hőmérők a még nem hivatalos adatok szerint.
Az eddigi adatok alapján 2004-ben Szentgotthárdon regisztrált 17,6°C-os hivatalos rekordértéket ...

Azért azelőtt is voltak bizonyos szélsőségek.
Gyerek koromba már november közepén szánkóztunk ...
A Húsvéti locsolásból haza felé jövet a régi kanyargós Rákos-patakon csúszkáltunk, úgy be volt fagyba ( egyik helyen be is szakadt a jég alattam :D )
De volt, amikor március 15.-én egy szál rövid ujjú fehér ingben mentünk ki térre az ünnepségre.
stb, stb .... <3
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.02.04. 20:06  Hozzászólás
  •   933   
Avatar

---
 
Hogyan lehetséges az, hogy februárban egy teljesen derült éjszakán nem megy plusz 4 fok alá a hőmérséklet? Április-májusban egy-egy ilyen éjszakán simán mínuszok vannak... Mi állhat ennek a hátterében? Valószínűleg csak nem tudok eleget az időjárás törvényszerűségeiről, de azt gondolnám, ilyenkor egy pár napos felmelegedés miatt nem melegszik fel annyira a talaj, hogy melegen tudná tartani a fölötte lévő levegőt, ha nincs hőmegtartó felhőzet.
 


  2021.01.11. 10:59  Hozzászólás  Válasz laca12 (930) hsz.-re     Olvasás  
  •   932   
Avatar

terra alapító
 
Mi még várjuk. Van egy kis hideg, de nem komoly. Talán hét végére lesz kicsit több minusz, de havat még nem láttunk.
 


  2021.01.10. 19:47  Hozzászólás  Válasz laca12 (930) hsz.-re     Olvasás  
  •   931   


---
 
Ide. :) De inkább most, mint márciusban (vagy még később)... :thumbdown: Úgy tűnik  , most egy héten belül kapunk némi hideget is.
 










  2021.01.06. 13:45  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (925) hsz.-re     Olvasás  
  •   926   
Avatar

terra alapító
 
Ez a lehűlés most pont elég lesz, hogy ne induljon meg még semmi. Nagyon kellett, és ahogy látom hosszabb távon is maradni fog, szerencsére....
 


  2021.01.05. 22:31  Hozzászólás  Válasz laca12 (924) hsz.-re     Olvasás  
  •   925   
Avatar

rendszer admin
 
Ahogy néztem a "hihetőbb" előrejelzéseket, nem igen lesz olyan hideg, legalább is egyenlőre.
Február elejéig csak éjszakára mondanak mínuszokat, az is max. -5°C. Napközben meg +3°C a leghidegebb.
Ennyinél még a hó sem marad meg ... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.01.05. 21:13  Hozzászólás
  •   924   
Avatar

---
 
Én már nagyon várom a telet /nem szeretek fázni meg utálom a tél mocskát /,de nagyon kellene már egy hidegebb időszak mert tavasszal megint baj lesz a hétvégi lehűlés kíváncsi leszek meddig tart ki,,remélem február közepéig nem lesz komolyabb melegedés .....
 


  2020.07.25. 20:58  Hozzászólás  Válasz edit (922) hsz.-re     Olvasás  
  •   923   
Avatar

---
 
Ez tényleg nem az, amire én gondoltam, pedig a BT készítményt is a Bábolna gyártotta tudtommal régebben. Sajnos ez a növekedésgátló hormon tényleg nem sokkal jobb, mint az ingerületgátló szer, ugyanúgy fokozottan veszélyes a vízi élővilágra. Az interneten azt írják, kezelnek vele ivóvíz ciszternákat is, de gondolom legfeljebb a kisebbik rossz választása alapon. Ezek alapján még elég enyhének is érzem az önkormányzat ajánlását, hogy csak dísznövényeket lehet a kezelt vízzel öntözni.
 


  2020.07.25. 13:30  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (921) hsz.-re     Olvasás  
  •   922   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos ez úgy tűnik méreg, bár nem értek hozzá. Hatóanyag S-metoprén. Protect márkanevű bábolnai gyártmány.
 


  2020.07.25. 09:08  Hozzászólás  Válasz edit (918) hsz.-re     Olvasás  
  •   921   
Avatar

---
 
Megkérdezhetem, mi a tabletta neve? Elvileg ebben hatóanyagként a BTI (Bacillus thuringiensis israelensis) fehérjetoxinja van, ami a szúnyogok emésztőrendszerében válik számukra halálossá, vagyis nem egy általános, totális méregről van szó. A biológiai növényvédelemben ugyanennek a bacilusfajnak a kurstaki és tenebrionsis alfajait használják pl. a káposztalepke hernyója ellen. Egyébként előremutató, hogy az önkormányzat ilyen megoldást kínál az idegméreg helyett.
 


  2020.07.24. 20:03  Hozzászólás  Válasz Alibá (919) hsz.-re     Olvasás  
  •   920   
Avatar

terra alapító
 
De jó! Kár, hogy korábban nem tudtam erről a trükkről, de nagyon kőszönöm!
 


  2020.07.24. 19:46  Hozzászólás  Válasz edit (918) hsz.-re     Olvasás  
  •   919   
Avatar

terra alapító
 
Egyetlen csepp olajat kell a hordó vízbe cseppenteni. Szétszalad a tetején és nem jut levegőhöz a szúnyoglárva. Megdöglik. Nyugodtan lehet öntözni azzal a vízzel bármit.
 


  2020.07.24. 17:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (917) hsz.-re     Olvasás  
  •   918   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem abból a 100-ból nekünk semmi se jut. Tegnap még huszat ígért az időkép, ma már csak tizet. Az elmúlt napokban 2 jó kis zápor is volt a belvárosban, itt nálunk semmi. Locsolok.
Az önkormányzat osztogat szúnyoglárvaölő tablettákat, tegnap,elmentem érte mert két nagy esővizes hordóm is van, sajat tenyésztésű szúnyogokkal. De csak az egyikbe tettem tablettát mert a kezelt vizet csak dísznövényekre tanácsos locsolni. Úgyhogy a másikat kilocsolom(már csak negyede van) kannával aztán ha lesz eső megpróbáljuk jobban lezárni.
 


  2020.07.23. 21:46  Hozzászólás  Válasz gaabre (915) hsz.-re     Olvasás  
  •   917   
Avatar

rendszer admin
 
Meglátjuk, hogy mi lesz. :)
Azért az a 100 mm eléggé aggasztónak tűnik.

De én már úgy vagyok vele, hogy essen, csak jég ne legyen. Pici sem! Bő esővel sem!
A konyhakerti növényeim most úgy néz ki, kezdenek éledezni, végre valahogy kicsit rendbe jönni.
A Somoskői tájfajtán már vannak fürtök pici paradicsommal, valamelyik nagy szemű (asszem ökörszív) is kezd már szép termést produkálni.
Az eddig pangó paprikák is kezdenek éledezni, lassan elérik a két arasznyi nagyságot, némelyiken már termés is látszik.

Érdekes, hogy eddig minden évben a paradicsomjaimnál dömpingek voltak, a paprikák eléggé jól teremtek.
Viszont a répáim szégyenletesen néztek ki, tavaly a csúcstermés vetekedett a 2HB ceruza vastagságával, az uborka meg inkább semmi.
Most meg ebben az évben minden megfordult. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.07.23. 21:14  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (914) hsz.-re     Olvasás  
  •   916   
Avatar

terra alapító
 
Szóval nekem inka az a vicc jut most eszembe, hogy a medve nem játék ;)
 


  2020.07.23. 21:12  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (914) hsz.-re     Olvasás  
  •   915   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk is esett, tegnap is, ma is, de csak arra volt jó, hogy összevizeljen mindent, és a délutáni melegben tiszta párás legyen a levegő; kora reggel meg harmatos. Viszont a 100 mm nem gyerekjáték, ha igazuk lesz. Nincs az a vízelnyelő, ami azt elvezeti.
 


  2020.07.23. 21:09  Hozzászólás  Válasz gaabre (913) hsz.-re     Olvasás  
  •   914   
Avatar

rendszer admin
 
Soha sem felejtem el, amikor először hallottam az időjárási viccet.
Majd besírtam a röhögéstől .... :hiha:

- "Holnap 2 éves kánikulai csúcshőmérséklet dőlhet meg az országban a közel +42°C hőmérséklettel.
Ebből +5°C várható Pest megyében. A többi változó mértékben eloszlik a többi megyében.
" -

Tegnap estére kisebb - nagyobb esőket jósoltak, de csak szúnyog volt (dögivel), még a felhők is elbújtak.
Itt Rákosmentén mára kissé szeles, száraz időt jósoltak.
Erre délelőtt egy egészen enyhén szürkés felhőből vagy negyed órán keresztül csepegett az eső.
Nagyjából az "ettől még kint lehet dolgozni" és a "jobb lenne már bemenni" határán (többnyire inkább az utóbbi). :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.07.23. 19:49  Hozzászólás
  •   913   
Avatar

terra alapító
 
Olvastátok, hogy szombatra helyenként 100 mm-t is meghaladó csapadékmennyiséget ígérnek? Bakker, elő kell keresnem a gumicsónakot :o
 


  2020.07.10. 14:03  Hozzászólás
  •   912   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk mocsok meleg van, és hatalmas szúnyog invázió ... :remulet:

Mostanában este is, és korán reggel is locsolok.
Igaz, nekem nem olyan nagy a veteményes.
Esőkabátban locsolok! :hiha:
A lában szárát meg ecetes papírtörlővel törölgetem. Így max. 1-2 ha esetleg megcsíp.
De mire végzek, csurom víz leszek az esőkabát alatt az izzadságtól ... :angry-banghead:
Ha így haladunk, még pár nap, és elfogy az esővíz is, lehet megint csapról locsolni. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.07.04. 08:42  Hozzászólás  Válasz Alibá (910) hsz.-re     Olvasás  
  •   911   


---
 
Akkor nálunk is volt 40mm, de az semmi tegnap volt 80 mm egy jó félóra alatt . Az ég is leszakadt.Árvízszerűen folyt a víz pedig én dombtetőn lakom ,a település lentebbi részeit el is öntötte.
 


  2020.07.03. 20:40  Hozzászólás  Válasz délkelet (909) hsz.-re     Olvasás  
  •   910   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk tegnap volt 40 mm kevés jéggel, ma pedig 23 viszonylag csendes esővel. Különöseb kárt nem okozatt, csak a talajt tömörítette erősen.
 


  2020.07.03. 19:05  Hozzászólás
  •   909   
Avatar

---
 
Tegnap 17mm, ma délután kb. 50 milli, a csapadékmérőm karimája felett állt meg a vízszint. Trópusi felhőszakadás jellege volt, telibe kapta a települést. Áll a kertekben a víz. Nálam pár levert gyümölcsön kívül nincs különösebb kár (eddig), a jobb oldali szomszédom viszont nagyon aggódik az idáig gyönyörű krumplija miatt (azt mondja, hogy ki fog csírázni és ha jön rá a meleg, meg fog főni)
 


  2020.06.29. 17:24  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (905) hsz.-re     Olvasás  
  •   908   
Avatar

---
 
Itt voltak heves széllökések ,de szerencsére most már nyugi van esik szép csendesen...A pénteki eső nagyobb volt akkor 18mm esett rövid idő alatt most 9mm-nél tartunk jelenleg...
 


  2020.06.29. 17:16  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (906) hsz.-re     Olvasás  
  •   907   


*
 
Hát a fáimnak valszeg nem sok, de 1-2 napig nem kell a paprikát öntözni.
 


  2020.06.29. 16:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (905) hsz.-re     Olvasás  
  •   906   
Avatar

rendszer admin
 
Itt nálunk is esett, majd egy órán keresztül.
Hol jobban, hol csendesebben .... :dejo:
Kis szelecske volt, de jég NEM! :super:

Egy jó bőséges locsolásra való lejött ... :banana:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.06.29. 16:32  Hozzászólás
  •   905   


*
 
Esik...rendesen...es se szél, se jég.... :super:
 


  2020.06.27. 07:24  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (902) hsz.-re     Olvasás  
  •   904   
Avatar

rendszer admin
 
Este későn itt nálunk jól megélénkült a szél, és erős "esőszaga" volt.
Most reggel néztem, porszáraz minden ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2020.06.26. 19:01  Hozzászólás  Válasz Jana11 (901) hsz.-re     Olvasás  
  •   902   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk is délutánra beharangozták a nagy jégverést, meg a szakadó esőt.
Délelőtt annyi eső volt, hogy kicsit nedves lett az ingem ásás közben, mintha megizzadtam volna.
Délután meg nagy meleg, felhő sehol.
Még most is csont tiszta kék az ég. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.06.26. 18:25  Hozzászólás
  •   901   


---
 
Ma nálam újabb sz..rrá verés, 20 perc előzetes tiszta jéggel és utána 40 mm eső.
Nem tudom, mi van még a környékünkön amit ütni kell...Nem is panaszként írom már,
csak úgy statisztikailag, kedvtelésből... :angry-banghead:
 


  2020.06.22. 07:49  Hozzászólás  Válasz gaabre (898) hsz.-re     Olvasás  
  •   900   


---
 
Igen. Nem kicsit érdekes jelenség (az ott lakóknak főleg...). Már én is kezdek gondolkozni néha a konvektor bekattintásán, de egyelőre még elég a plusz ruha és takaró. :nahat:
A fázás nálam is játszik... Viszont őszintén szólva ahogy én gyűlölöm a meleget (az UV égetését), ezt sokkal jobban komálom, mint a most átlagosnak számító viszonyokat.
Hasonlóval ki is egyeznék egészen télig... ;) (Már 'tervezgetem' az Északra költözést vagy legalábbis a minél több idő eltöltését. Minimum Lengyelország...)
Őszintén szólva már végtelenül elegem van a nyarainkból... :@
 


  2020.06.21. 16:50  Hozzászólás  Válasz gaabre (898) hsz.-re     Olvasás  
  •   899   
Avatar

rendszer admin
 
10 - 15 évvel ezelőtt volt, hogy június elején arra ébredtünk, hideg van!
A hónap elején, közel 2 hétig napközben +12°C körül volt a hőmérséklet!
Kényszeredetten röhögtem azon, júniusban pakolom a kazánt, hogy ne fázzunk ... :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.06.21. 15:43  Hozzászólás
  •   898   
Avatar

terra alapító
 
Olvastátok, hogy Szibériában 38 fokos rekordot mértek? Állítólag a júniusi átlaghőmérséklet 19,9 fok körül van.
Nálunk meg nem is emlékszem már rá, mikor volt ilyen hűvös a június. Szabályosan fázok kint.
 


  2020.06.20. 15:43  Hozzászólás  Válasz Jana11 (896) hsz.-re     Olvasás  
  •   897   
Avatar

terra alapító
 
Valami nem gömbölyű. Amúgy jó kondiban és mirobalánon lévő szilvafán látok megfelelő hajtást (zéró gyümölcs), ishtarások már csak közepesen igyekeznek, és az elmúlt hetekben a körték is elkezdték magukat összeszedni, igaz azokon most sok a gyümölcs. A kajszi nekem valahogy teljes kapufa idén, őszibarack magoncon erős növekedésű fa hozott némi 10-20 centis új hajtást, a weivások semmit. Pedig szépek a levelek, egészségesek, de "alszanak".
 


  2020.06.20. 07:20  Hozzászólás  Válasz gaabre (894) hsz.-re     Olvasás  
  •   896   


---
 
gaabre, jó hogy írtad ezt a fejlődést, már azt hittem paranoiás vagyok....A libatop nevű gyomnövény
majd fölrobban a tápanyagbőségtől az ősszel ültetett fácskák mellett, de a fák senyvednek, kínlódnak.
Szinte biztos vagyok benne, hogy a fagy május közepén komoly faszöveti károsodást okozott még a nagyobb fákon is.
Mint korábban írtam, nekem is vagy 3 éve hol ezért, hol azért nem bírnak beállni a pótlások, nagyon
kínlódunk.
De hogy a tavaszi tél, és a jelenlegi időjárás valamit nagyon elrontott, azt látom egy kb. 4 hektáros
sövényes új telepítésű almás mellett is, ahol eljárok. Szintén tavaly őszi telepítés, a kb 6000 fácskából
szegény tulajnak hajt úgy saccra kb 100-200 db
 


  2020.06.18. 06:47  Hozzászólás  Válasz Jana11 (889) hsz.-re     Olvasás  
  •   895   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm az aggódást, de minden rendben. Izgalmas délután volt, a munkából hazafelé én vettem fel a gyerekeket autóval, és rommá áztunk mindhárman úgy, hogy a bejáratnál parkoltam, és volt esernyőm... Hömpölygött az utcákon a víz... Ilyen özönvizet még nem láttam sohasem. Otthon viszont pár csepp eső csak, a kertben meg semmi. Minden rendben!
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég