Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2020.08.18. 19:18  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (1895) hsz.-re     Olvasás  
  •   1916   


---
 
A Preobrazsenyie nálam minden évben kíválóan teljesít de meg kell mondjam hogy úgy tűnik hosszűcsapra metszve (5 rűgy) sokkal jobbnak bizonyúl mint szálvesszőn. Idén fővirágzásban telibe kapta a jeget mésnapra sok virág elszáradt de mégis elégé jól termékenyült fürtöket kaptam! Ízre is sokkal jobb mint bármikor ezelött meg is voltam lepődve.Nálam négy permetezésben részesül minden évben de betegségnek nyomát még nem láttam.Igaz a hónalj hajtásokon szeptemberben meg szokott jelenni a lisztharmat de ezeket a leveleket egyszerűen csak el szoktam távolítani.Van ismerősöm akinél sokszor megkapja a lisztharmat de peronoszpóra egyikűnknél sem jelentkezett egyszer sem.A szőlők királyának én sem nevezném de nagyon elégedett vagyok vele.
Egyébként köszönöm a dicsérő szavakat jót tett a lelkemnek.
 




  2020.08.18. 19:03  Hozzászólás
  •   1914   
Avatar

terra alapító
 
LÍVIA

A leírás szerint :
Ukrán fajta. Szülők: Flamingó x Árkádia. Érési idő: 105-110 nap. Fürt: 500-700, akár 25 cm. is lehet. Kúpos, vagy hengeres, elágazó, közepesen laza. Bogyó: 28 x 20 mm. 7-9 gr. rózsaszín, húsos, lédús, muskotályos ízű. Cukor: 17-22 %, sav: 6-7 gr./l. Saját gyökerén is jól terem. Virága jól termékenyül. Darazsak kevésbé bántják. Betegség ellenállás: átlag felett. Fagy: -21C°.

Nálam a színe szép sötét piros (nem rózseszín, nem bordó). Nagyon finomnak találom. Jól termékenyült, pedig virágzáskor esős, hideg idő volt. Bogyója egyöntetű méretű, nincs madárkás, vagy apró szemű bogyó. Íze enyhén muskotályos, édes, lédús, héja olvadó, magja nem zavaró. Nem pereg, nem reped, darazsak nem bántották. Egyik kedvencem lett.

IMG_4466.JPG
------------------------
Megtekintve 8511 alkalommal.



IMG_4464.JPG
------------------------
Megtekintve 8511 alkalommal.

 


  2020.08.18. 14:41  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (1909) hsz.-re     Olvasás  
  •   1913   


---
 
A fajtákat nem döntöttem el, bár olvasok sokat, próbálok gyűjteni egy rövid listát és majd esetleg megtárgyalni veletek, hogy a tapasztaltabbaknak mi a véleménye ezekről, illetve persze mi beszerezhető egyáltalán.
Nem valami fullos nagy gyűjteményt szeretnék, csak betegségekre kevésbé fogékony fajtákból egy értelmes érési sort összerakni, amiket lehetőleg kevés felszívódóval és néhány réz+kén kombóval egészségesen lehet tartani.
Ami kapható oltványosnál, azt beszerzem onnan - pl.: Helikon. (ezt veszek idén)
Tavaly ültettem Palatinát és Pölöskeit is, majd kiderül, mit mutatnak.
Olvastam, hogy debreceni vagy, hát az nincs közel, én Balaton mellett vagyok kb. 10km-el.
Azért bízom benne, hogy mire kialakul, hogy mit is szeretnék telepíteni, addigra lesz közelebb valami forrás, akitől beszerezhetőek lesznek.
 


  2020.08.18. 14:34  Hozzászólás  Válasz Alibá (1908) hsz.-re     Olvasás  
  •   1912   


---
 
Szia,

igen, vannak próbálkozásaim, de csak kiskerti mennyiségek.
Alma, őszibarack és szilva - sima T szemzéssel, illetve alma oltással is.
Szőlőnél fásba fás, fásba zöld, illetve chip szemzés volt eddig.
Idén érdekes módon szőlőnél a zöldbe fásak nem lettek túl fényesek, alig feléből lett valami, de pl. a chip és a fásba fás egész jól eredt.
Annak külön örülök, hogy a Pjotr-tól (másik fórum) kapott Amur seedless is megindult chip-ből, kb. 2m hajtást nevelt eddig, meg egy kisebb fürtöt mutatóba.
A zöldbe fással nem tudom, mi lehetett a gond, de majd fejlődök remélem.
A chip nagyon szimpatikus, azt most is lehet és egész jól fognak.
Szóval próbálkozok és próbálok tanulni, fejlődni.
 


  2020.08.18. 14:12  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (1910) hsz.-re     Olvasás  
  •   1911   


---
 
Köszönöm!

Az is nagy segítség, ha olvasom a fórumon, hogy ki mikor és mivel permetez.

Írtam Neked egy emailt, ha nem gond.
 


  2020.08.18. 09:05  Hozzászólás  Válasz tomo75 (1902) hsz.-re     Olvasás  
  •   1910   


---
 
https://szolo.blog.hu/2009/04/15/permetezesi_menetrend

Az itt leírtak kiindulásnak nagyon jók, ezt ajánlom tanulmányozd.
Minden év mást hoz, ahhoz kel alkalmazkodni.
Senki nem fog tudni neked pontosan megfelelő menetrendet írni, Én is minden évben tanulok, tapasztalok valami újat és változik hogy mivel és mikor permetezek.
 


  2020.08.18. 07:32  Hozzászólás  Válasz Robz (1906) hsz.-re     Olvasás  
  •   1909   


---
 
Pénzért biztos hogy nem adok semmit, ez a hobbim nem ebből élek.
Debrecenben vagyok.
Pont azt akartam írni mint Ali-bá.
2022 még jó messze van, a fajtákat sem döntötted el hogy mit szeretnél.
Térjünk vissza rá ha aktuális lesz, és tudod mit akarsz telepíteni, biztos lesz megoldás.
 


  2020.08.18. 07:11  Hozzászólás  Válasz Robz (1906) hsz.-re     Olvasás  
  •   1908   
Avatar

terra alapító
 
2022 tavaszáig még sok idő van, addig jól körül tudsz nézni a fajták között. Sokan tudunk majd adni oltóvesszőt.
Milyen előzményeid vannak? Oltottál már szőlőt (vagy mást)?
 


  2020.08.18. 06:35  Hozzászólás
  •   1907   


---
 
Tason / ТАСОН
Nagyon korainak írják de nálam csak most érik.
Finom, ropogós, édes-savas harmonikus ízű, az ígért muskotályos ízt nálam nem hozza.
Bogyó 5-6 g, nagyon jól rögzül a kocsányon, 1 magja van.
Virágzáskori hideg esős idő ellenére elfogadhatóan termékenyült.
Betegség ellenállás átlagos, gondos növényvédelmet igényel.
Rohadásra hajlamos.
Rovarok is szeretik.
Finom íze és tetszetős külseje miatt egyenlőre marad a gyűjteményben.


Tason 2020,08,17,(1).jpg
------------------------
Megtekintve 8930 alkalommal.

Tason 2020,08,17,(2).jpg
------------------------
Megtekintve 8930 alkalommal.

 


  2020.08.18. 06:19  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (1898) hsz.-re     Olvasás  
  •   1906   


---
 
Az ajánlatod áll esetleg másnak is?
Az országon belül merre vagy kb?
A tervek szerint idén teszek le a majdani helyükre vadalanyokat, amikre majd oltanék pár csemege fajtát, hogy le legyünk fedve Augusztus elejétől legalább szeptember végéig.
Ezek a vadak szerintem 2022 tavaszára lesznek olthatóak, így jövő ősszel jó lenne beszerezni az oltóvesszőket. (nem várom el ingyen, csak az legyen, amit az ember szeretne)
 


  2020.08.18. 05:36  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (1900) hsz.-re     Olvasás  
  •   1905   


---
 
Szia.
Örülök hogy itt vagy.
Az indexen szoktam olvasni a hozzászólásaidat, amik mindig nagyon jók.
Néhányszor reagáltam is rájuk, de az ottani légkör miatt oda nem szívesen írok.
Nagyon örülnék ha itt is megosztanád a gondolataidat, és a tapasztalataidat.
 


  2020.08.18. 04:27  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (1900) hsz.-re     Olvasás  
  •   1904   


---
 
Igen,gondoltam,és ezért is írtam,hogy bőven van belőle /Preobrazsényie/ ezt kaptam helyettük sajnos.Vettem még Kirát,Landist,Piszankát,meg még pár fajtát,de ki tudja azok lesznek vagy nem.
 


  2020.08.17. 23:16  Hozzászólás
  •   1903   


---
 
Tiszteletem!
Felvilágosítanatok légyszi, hogy rézre is vannak érzékeny fajták?
Köszönöm.
 


  2020.08.17. 22:52  Hozzászólás
  •   1902   


---
 
Leírnátok egy kezdő szőlőtelepítőnek, mivel és mikor permeteztetek idén?

Köszönöm!
 


  2020.08.17. 22:41  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (1898) hsz.-re     Olvasás  
  •   1901   


---
 
Sajnos nem nagyon tudom mire oltani. Fiatal ültetésem van, csak egy idősebb tőkém maradt, de azt ki akarom ásni. Köszi!
Hátha valakinek lesz eladó gyökeres csemetéje.
 


  2020.08.17. 20:38  Hozzászólás  Válasz muskotály (1899) hsz.-re     Olvasás  
  •   1900   


---
 
Nagyon nem egyforma a Julian és a Jubilej Novocserkaszk! Érés időben meg főleg! A Juliánt már rég elfelejtettük a Novocserkaszk pedig csak most fog érni!
 


  2020.08.17. 19:57  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (1885) hsz.-re     Olvasás  
  •   1899   


---
 
Nekem is van belöle bőven,illetve nem tudom megkülönböztetni,a Julián és a Jubilej Nov.tól,mert mind egyformán néz ki,a bogyó színe,mérete,alakja,érése stb.Ami a lényeg,hogy nálam a világon semmi bajuk nincsen,jól kötődött,betegség szinte csak ezeket nem bántotta.Pár,nekem új fajta közül is van,ami elég rezisztensnek néz ki,de a nevüket nem írom,mert elég kétséges hogy az-e, aminek vettem.
 


  2020.08.17. 17:14  Hozzászólás  Válasz tomo75 (1897) hsz.-re     Olvasás  
  •   1898   


---
 
Csemetét nem tudok adni, de vesszőt adok szívesen ha érte jössz télen.
 


  2020.08.17. 17:03  Hozzászólás
  •   1897   


---
 
Érdeklődnék, hol kaphatok Dubovszkij rozovij és Kis Mis Velesz csemetéket?
 


  2020.08.17. 09:06  Hozzászólás  Válasz Szőlős (1894) hsz.-re     Olvasás  
  •   1896   


---
 
Szia, nemcsak a Mathiász János, de a Mathiász Jánosné is - rézre, kénre - érzékeny tapasztalataim szerint; a Szőlőskertek királynője csak a rézre érzékeny egy kicsit. A Venus és az Othello szintén érzékeny a rézre. Kismis Irtisar pedig nagyobb adagú kénre, ahogy az Alphonse lavale is érzékenységet mutat a rézre.
 


  2020.08.17. 06:18  Hozzászólás
  •   1895   


---
 
Tavaly tettem már fel képet róla, de idén is nagyon jól teljesített.
Kaméleon / Хамелеон
Ukrán magán nemesítés ez is.
Ropogós, édes-savas, van egy egyedi zamata amit nagyon kedvelek.
Bogyó 8-10 g, 2 magja van.
Betegség ellenállása átlag felett.
Nem reped, nem rohad, bár tavaly túlérve voltak rohadt bogyók, ezt idén még vizsgálom.
Rovarok szinte egyáltalán nem bántják, nem kel hálózni.
Hátránya az eszméletlen növekedési erő, 5 méteres hajtást hoz már nyár elejére, csonkázás után 3 cm átmérőjűre híznak a vesszők, metszéskor szinte lehetetlen lehajtani ezeket.
Hátránya még a nem túl szép szín, teljes érésben is zöldes.
Azoknak ajánlanám akik szeretik a nem túl édes, határozott savakkal rendelkező fajtákat.


Kaméleon 2020,08,16,(1).jpg
------------------------
Megtekintve 10035 alkalommal.

Kaméleon 2020,08,16,(2).jpg
------------------------
Megtekintve 10035 alkalommal.

Kaméleon 2020,08,16,(3).jpg
------------------------
Megtekintve 10035 alkalommal.

 


  2020.08.16. 20:55  Hozzászólás  Válasz RJani65 (1890) hsz.-re     Olvasás  
  •   1894   


---
 
Hello, a Mathiasz János érzékeny rézre is? Erről még nem hallottam.
 


  2020.08.16. 20:41  Hozzászólás  Válasz Robz (1892) hsz.-re     Olvasás  
  •   1893   


---
 
Mivel a hatalmas növekedési erély miatt nagyon vastag a vessző, azon nem igazán hajlandó a növény normális termést érlelni (ha egyáltalán...), vagyis inkább virágrügyet képezni.
Ezért a 'normál' vastagságú hónaljhajtásra bízza ezt a feladatot. Emiatt is kell a nagy hely.
5:36-tól látható ebben  a videóban (hasonló a 16:49-től tárgyalva).
 




  2020.08.16. 18:47  Hozzászólás
  •   1891   


---
 
Egy kis kedvcsináló - 2. rész, 2020. augusztus


Vivajka.jpg
Vivajka - Betegség-ellenállása közepes: lisztharmatra igen, peronoszra közepesen érzékeny. Nagy fürtű, nagy bogyójú, s nagy hozamú. Fehér fajta.
Megtekintve 10230 alkalommal.

Velika.jpg
Velika - Első termései elég szépnek mutatkoznak. Peronoszra és lisztharmatra úgy néz ki, érzékeny. Közepes növekedésű.
Megtekintve 10230 alkalommal.

Valek2.jpg
Valek - Nálunk korai fajta, 105 naposra teszik. Fürtje nagysága a 500 és 800 g közötti. Nagyon finom, muskotályos ízű, ám van még valami benne, ami megdobja az ízét. ;) Elég jó ellenálló, nem reped, illetve nem rohad.
Megtekintve 10230 alkalommal.

Szilvia3.jpg
Szilvia - Itt látszik, mekkora a bogyója.
Megtekintve 10230 alkalommal.

Szilvia2.jpg
Szilvia - Itt látszik, mekkora fürtöket hozott, 50-55 cm átlaghosszúságú, bogyónagysága is eléri a 100ft-os érme nagyságát. Nekem ő a sláger, ellenállása és növekedése is nagyon erős.
Megtekintve 10230 alkalommal.

Regina (Pleven ustojcivij).jpg
Regina vagy Pleven ustojcivij (V25-20) - Első termése, nagyon szép, ellenállónak mutatkozik.
Megtekintve 10230 alkalommal.

Pamjati ucsitelja2.jpg
Pamjati ucsitelja - Öt éves tőke, kilós fürtöket, erős növekedést, szép nagy bogyókat hozott, peronoszra úgy néz ki, ő is érzékeny.
Megtekintve 10230 alkalommal.

 


  2020.08.16. 18:35  Hozzászólás
  •   1890   


---
 
Egy kis kedvcsináló - 2. rész, 2020. augusztus


Odetskij suvenir.jpg
Odetskij suvenir - Nagy tápanyagigényű, igen erős növekedésű, viszont lisztharmatra érzékeny. Kiváló fajta egyébként.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Negra.jpg
Negra - Jól kötő, megbízható fajta. Enyhén érzékeny a peronoszra.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Muscat adda.jpg
Muscat adda - a Hamburgi testvére, idén elég rosszul kötött, ugyanazzal a hibákkal.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Monarch.jpg
Monarch - Első termése, ami biztató képet mutat.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Milleneum2.jpg
Milleneum ( a múltkor már tettünk fel) - Nagyon finom íze van, magnélküli. Igaz, csak közepes ellenállóságú fajta.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Melinda.jpg
Melinda - Nagy fürtű, nagy termőképességű, ellenben mindhárom betegségre érzékeny. Jelenleg érőfélben van.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Mathiász János.jpg
Mathiász János - Betegségekre érzékeny, ahogy rézre és kénre is. Közepes fürt, enyhén muskotályos.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Massis.jpg
Massis - Nem nagy fürtű, keveset termő, viszont fagyra és betegségekre érzékeny fajta.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Lubik piros.jpg
Lubik piros - Nagy termőképességű, közepes ellenállású. Már érik.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Letnij muszket.jpg
Letnij muszket - Már érett, igencsak ellenálló fajta. Másod-, harmad terméseket is hoz.
Megtekintve 10260 alkalommal.

KM-8.jpg
KM-8 - Óriási bogyók, kicsi, közepes fürtök. Enyhén muskotályos. Betegségre ellenállása enyhén közepes.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Kismis Irtisar.jpg
Kismis Irtisar - Nagyon erős növekedésű, viszont apró bogyójú, jó termőképességű, közepes fürtű. Nagyobb adagú kénre érzékeny!
Megtekintve 10260 alkalommal.

Horthy Miklósné.jpg
Horthy Miklósné - Szeptember közepére érő, rózsaszín, igen mutatós, közepesnél jobb ellenállású fajta. Nagy növekedési ereje van.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Heliotrope.jpg
Heliotrope - Első termése, mutatós, ám még zöld.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Éva.jpg
Éva - Fehér, nagy bogyójú, közepes növekedésű, szintén közepes ellenállású, nem rothadó fajta.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Cardinál.jpg
Cardinal - Repedésre, lisztharmatra és peronoszra igencsak érzékeny. Nagy bogyójú, semleges ízű.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Blagonvest.jpg
Blagonvest - Még nem érett, lisztharmatra kicsit érzékeny, középerős növekedésű.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Beuti seedless.jpg
Beuti seedless - Madárkár után (szeretik a fekete rigók), közepesen ellenálló, nagy bogyójú, finom ízű.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Áron.jpg
Áron - Ellenálló, 3 permetezés elég neki, nem rothad. Íze semleges, fürtje közepes nagyságú.
Megtekintve 10260 alkalommal.

Anita.jpg
Anita - Nagyon erős növekedésű, peronoszra és lisztharmatra viszont érzékeny, ahogy a repedésre is. Rikítással igen látványos, nagy bogyókra képes.
Megtekintve 10260 alkalommal.

 


  2020.08.16. 18:06  Hozzászólás  Válasz Robz (1886) hsz.-re     Olvasás  
  •   1889   


---
 
Rövid csapon nem próbáltam, úgy látom teremne úgy is.
1 tőkét jövőre kipróbálok.
 


  2020.08.16. 11:33  Hozzászólás  Válasz woodruff (1881) hsz.-re     Olvasás  
  •   1888   
Avatar

terra alapító
 
Jól emlékszel! Megmaradt az oltás, de fürt még nincs rajta. Egy tőkébe oltottam a Regallal, ami viszont már terem. :super:
 


  2020.08.16. 10:08  Hozzászólás  Válasz Robz (1886) hsz.-re     Olvasás  
  •   1887   


---
 
Ne aggódj, jövő évtől nem fogod tudni visszatartani a növekedését...! :remulet:
Borisz legújabb videójából kiderül, hogy miként működik ez a fajta a nagy növekedési erejével és hogy kell 'elengedni' a jó termés érdekében. Másként nem megy, mert tényleg brutál!
Mondjuk én örömmel vettem az infót, mivel van egy-két ilyen fajtám és évek óta gondolkozom a mikénten (kérdeztem is itt-ott). Talán most végre jól el tudom majd találni az egyensúlyt
(eddig hiába próbálkoztam ilyen-olyan agyonterheléssel, csak többé-kevésbé működött). Jövőre kipróbálom Borisz módszerét.
Persze tudom, hogy ehhez hely is kell, de igyekszem eszerint alakítani a környezetét. Meglátjuk...
Egyébként a Preobrazsenyije nálam is madárkás, mint sok helyen.
 


  2020.08.16. 09:06  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (1885) hsz.-re     Olvasás  
  •   1886   


---
 
Nálunk még csak első éves csemete van belőle, ráadásul tavasszal el is fagyott és utólag hajtott ki ismét, így nem is sikerült túl hosszúra még a vessző.
Metszéskor milyenre próbáltad eddig? Szálvessző, hosszú és rövidcsap is volt próbálva?
Érdekelne a rövidcsapos tapasztalat, ha van valakinek, mert nem a nagy fürt lenne a cél nálunk, hátha úgy lazább, kisebb fürtöt nevelne. (már ha alkalmas rövidcsapos metszésre egyáltalán)
 


  2020.08.16. 08:20  Hozzászólás
  •   1885   


---
 
Preobrazsényie / Преображение

Rengeteg jót lehet olvasni róla, többen a szőlők királyaként jellemzik, Én most mégis a hibáit próbálom összefoglalni.
10 tőkém van belőle, különböző művelés módban, és tájolásban, így elég jól meg tudtam figyelni.
Boris előszeretettel küldte bármi helyett, azért lett ilyen sok belőle.
Íze finom, de egyszerű, semmi különös vagy egyedi.
Betegség ellenállása átlagos, gondos növényvédelmet igényel.
Növekedési ereje túl nagy, rengeteg vele a zöld munka amit ha elhanyagolunk és hagyjuk besűrűsödni garantáltan jön a peronoszpóra.
Hideg esős időben rosszul köt, idén sok olyan fürtöm van amiben mindössze 2-3 bogyó kötött, a többi mind apró.
Az apró bogyók már beértek, finomak, a nagyok még éretlenek.
Hoz másod meg harmad termést, de felesleges meghagyni mert nem tudja felnevelni, elviszi a lisztharmat.
Rovarok megkezdik.
A legnagyobb, legszebb fürtök rohadnak, hiába szedem ki minden nap a rossz bogyókat nem lehet megállítani.
A szellősebb, kisebb fürtökre nem annyira jellemző a rohadás.
Azt nem állítom hogy nincs helye egy gyűjteményben, de nálam messze áll attól hogy a szőlők királyának nevezzem.
Tudom hogy sok mindenkinek megvan ez a fajta, szívesen olvasnám másnál hogyan teljesít.


Preobrazsényie 2020,08,15,(2).jpg
------------------------
Megtekintve 10199 alkalommal.

Preobrazsényie 2020,08,15,(3).jpg
------------------------
Megtekintve 10199 alkalommal.

Preobrazsényie 2020,08,15,(1).jpg
------------------------
Megtekintve 10199 alkalommal.

 


  2020.08.16. 06:30  Hozzászólás  Válasz Alibá (1879) hsz.-re     Olvasás  
  •   1884   


---
 
Csak a hamvasságot óvatosan letörölve látható, a belsejében nem látszik semmi belőle.
 


  2020.08.16. 06:18  Hozzászólás  Válasz Robz (1880) hsz.-re     Olvasás  
  •   1883   


---
 
Kerestem Neked egy képet hogy érthetőbb legyen.
Az oszlop 2,3m magas, a legfelső keresztvas 2 m, így a 2,7m sortávnál a felső keresztvasak közt marad 70 cm, és ott le tudnak lógni a hajtások vissza egészen a földig.
Így tudok rendezetten nagy zöld tömeget nevelni, amihez a növény megfelelő gyökérzetet fejleszt. A nagy gyökérzet következő évben garantálja az erőteljes kihajtást, növekedést, és a szép termést. A régebbi telepítéseimből 40 méter sajnos nem ilyen támrendszeren van, nem is tudok ilyen eredményt felmutatni róluk.
Fontos hogy Észak-Dél legyen a sorok iránya, így nincs északi oldala a tőkéknek, és egyforma a termés a sorok mindkét oldalán. Sajnos a legelső telepítéseimnél ezt sem így csináltam.


Oszlop.jpg
------------------------
Megtekintve 10211 alkalommal.

 


  2020.08.16. 01:37  Hozzászólás
  •   1882   


---
 
Van egy 16 méter hosszú kordonom, 2 méterenként oszloppal....
Ki mit telepítene bele???? :fejvaka: :mivanm:
 


  2020.08.15. 21:29  Hozzászólás  Válasz Alibá (1879) hsz.-re     Olvasás  
  •   1881   


---
 
Ha jól emlékszem én küldtem neked bónuszban Bodrüjt .
Lehet nem sikerült oltani ?
woodruff
 


  2020.08.15. 20:12  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (1876) hsz.-re     Olvasás  
  •   1880   


---
 
A fotó alapján keskenyebbnek tűnt a sortáv. Milyen magas ez a kordon?
 


  2020.08.15. 19:30  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (1878) hsz.-re     Olvasás  
  •   1879   
Avatar

terra alapító
 
Az a második képen látható csíkozás nagyon érdekes. Csak színben különbozik vagy a felszíni egyenetlenség esetleg a bogyó hús is mutatja? :alvaka:
 


  2020.08.15. 06:14  Hozzászólás
  •   1878   


---
 
Bodrij / Бодрый
Orosz magán nemesítés : Pavlovsky Evgeny Georgievich
Szülők: Podarok Zaprozsje x Cardinal K-81
Érését augusztus elejére írják, de nálam csak most érik.
Finom édes, nagyon ropogós, muskotályos ízt amit ígértek sajnos nem érzem rajta.
Bogyó 8-10 g, a hamvas bevonatot letörölve érdekesen bordázottak, 2 mag van bennük.
Betegség érzékenységéről még nem tudok mit mondani, nehéz év volt az idei minden szempontból, az biztos hogy nem mondható rezisztensnek.
Hideg esős idő volt virágzáskor, termékenyülése a legrosszabbak közt van, az apró bogyók túlérnek, majd elkezdenek aszalódni és romlani mire a nagyok is beérnek.
Árnyékban nem színeződnek be a bogyók.
Fürtkocsány elég törékeny.
Sok hibája ellenére biztos hogy megtartom, mert gyerekeim nagy kedvence, olyannyira hogy nem tudtam már egész fürtöt fotózni mert mindegyikbe jócskán bele csipegettek.


Bodrij 2020,08,14(3).jpg
------------------------
Megtekintve 10266 alkalommal.

Bodrij 2020,08,14(2).jpg
------------------------
Megtekintve 10266 alkalommal.

Bodrij 2020,08,14(4).jpg
------------------------
Megtekintve 10266 alkalommal.

Bodrij 2020,08,14(1).jpg
------------------------
Megtekintve 10266 alkalommal.

 




  2020.08.14. 10:02  Hozzászólás  Válasz Robz (1875) hsz.-re     Olvasás  
  •   1876   


---
 
Nálam 2,7 m a sortáv, simán benövi a szőlő, ahogy a fotón is látod.
 


  2020.08.14. 09:31  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (1870) hsz.-re     Olvasás  
  •   1875   


---
 
Nálunk 2m a sortáv, ezt telibe süti a nap, gazosodna rendesen.
A talaj fekete, kötött, itt a gereblyézés nem működik.
Nekem is csak hobbi, ezért is nem fér mindig bele a kapálgatás.
 




  2020.08.14. 06:16  Hozzászólás
  •   1873   


---
 
Mont Blanc / Монблан
Ukrán magán nemesítés, Alexander Vasilievich Burdak egyik korai alkotása.
Szülők: Demetra x Novüj Podarok Zaprozsje.
Érését az Ukrán webáruházak 90 napra írják, nálam tavaly is és idén is augusztus közepére ért be.
Íze nagyon édes, saját aromával. Párom egyik kedvence.
Bogyó vékony héjú, ropogós, 2 magja van, 8-10 g.
Betegség ellenállás átlag felett.
Tőke északi oldalán idén nem kötött jól, a déli oldalon tökéletesen termékenyült.
Vékony héja, és magas cukor tartalma miatt a rovarok megkezdik, érdemes hálózni.


Mont Blanc 2020,08,14,(1).jpg
------------------------
Megtekintve 10417 alkalommal.

Mont Blanc 2020,08,14,(2).jpg
------------------------
Megtekintve 10417 alkalommal.

 






  2020.08.13. 10:10  Hozzászólás  Válasz Robz (1868) hsz.-re     Olvasás  
  •   1870   


---
 
https://xn--csemegeszlk-6bcb.hu/index.php/2016/05/08/helikon-helikon-szepehelikon-muskotaly/
Augusztus elején beérik , azért is írtam hogy a legkorábbiak közé ajánlom.
Mindent próbálok a legkevesebb munkával megoldani, mert dolgozom, ez csak a hobbim. Peletált trágyát is egyszerűen szétszórom a föld tetejére, és begereblyézem valamennyire. Nálam nagyon puha sárga homok talaj van, így könnyű a dolgom, kötött talajon nem tudom hogy szokták. Február végén március elején kiszórom hogy mire indulnak ott legyen a tápanyag nekik. Az hogy mennyit az rá van írva zsákra, azt betartom.
Én kapálom a sor alját, és a sor közt is. Igaz nem sokat kel kapálni mert az egész területet lefedi a szőlő, és az árnyékban nem annyira gazosodik.


Sajó 2020,08,13,.jpg
------------------------
Megtekintve 10508 alkalommal.

 


  2020.08.13. 09:16  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (1867) hsz.-re     Olvasás  
  •   1869   


---
 
Pelletált marhatrágyát idéntől próbálom, te hogyan alkalmazod?
Mikor és mennyit adsz belőle a tőkéknek?
Gondolkodtam kiszórásban is , de végül fúrtam neki lyukat tőkénként, hogy a gyökérzónához közelebb kerüljön, jobban hasznosuljon.
Nem nagy dolog, van 1/2" csőből gyártva egy amolyan szúró eszköz, amit lenyomtam úgy 30-40cm mélyre és a lyukat feltöltöttem a pellettel. (MarhaJó)

Nálunk füves a sorköz, a sora meg kapálva van, illetve néhol gyomirtózva.
 


  2020.08.13. 09:08  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (1860) hsz.-re     Olvasás  
  •   1868   


---
 
Ez nálad mikorra érik be?
Ahol nézegettem Szeptemberre írták mindenhol.
Nálunk itt a Balatonhoz közel még kicsit el is marad az érésidő a déli részekhez képest. (Pécs, Szeged környékéhez képest tuti)
 


  2020.08.13. 08:58  Hozzászólás  Válasz balthus78 (1866) hsz.-re     Olvasás  
  •   1867   


---
 
Idén sok eső volt, nem nagyon kellett locsolni.
Amikor használom akkor is csak esővizet locsolok ki vele, tápanyagot soha.
Tapasztalatom szerint a szép termés eléréséhez a legfontosabb a metszés mód, és a lombozat megfelelő kialakítása.
Szellős, nem túlterhelt, nagy zöld tömeggel rendelkező bokrok képesek csak szép termést adni.
A növényvédelem is nagyon fontos, beteg legyengült tőkétől nem lehet jó termést remélni
Tápanyag is fontos, peletált trágyát szoktam szétszórni, és begereblyézni nekik.

A tőkék első éves kinevelésénél van nagy jelentősége az öntözésnek, több éves, jó erőben lévő tőkéknél már nem igazán számít.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég