Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.06.17. 20:28  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
  


Az meg már milyen? :-) Druszám a paradicsomok itt száradtak el. Azóta sem voltunk felétek. Most másik irányba járunk.
 


  2014.06.17. 20:27  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
  


Ok.majd küldök, csak szólj mert elfelejtem. Vagy mondtam már? Mintha mondtam volna mostanában valakinek hogy időbe szóljon. Na mindegy, most mondom. Biztos ami biztos. :-)
 








  2014.06.17. 19:28  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

---
 
Hétvégén löttem néhány képet.
A sárgabarack sajnos az idén is döntően elfagyott, a megmaradtakat még a viharos idők tovább ritkították.
A Ceglédi Óriás kezd színeződni. Nálam ízben, méretben ez az etalon.



Az őszik/nektarinok az idén rekord termésre készülnek /egyébként igaz ez a meggyre, szilvára is/.

[albkep2],[/albkep2]
 




  2014.06.16. 22:44  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
  

Nálam igen, csak még nem termett. A Kiotón és a Farbalin van néhány szem, de még nem érnek.
 




  2014.06.15. 09:05  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

---
 
  


Nem küldtél még. Úgy összeségében Magyar Kajszitól nem vagyok elájulva. Egy fa volt, tavaly kiment. Nem lesz többet.
A Gönci szelektációt nem ismerem.
 


  2014.06.13. 18:43  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
  


Neked még nem küldtem? 1000%....olyan nincs, de én nem látok tünetet, és "gyári" fa.

A tsunami nagyon jó ízű, nem marad el a magyar kajszik közt. Én azt is elhittem volna hogy Gönci kajszi. Éretlenül egy kicsit nektarin beütésű volt, de ez elmúlt, és zamatos kajszi ízt adott. A fa nagyon jól termett, 2 fám van, 2012 decemberében ültettem őket. Az egyiken kb 10 db volt, a másikon 4, de mind szép nagy.
 


  2014.06.13. 18:33  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

---
 
  


Arról az apróságról is írhatnál, milyen az íze? : ;)
Mennyit termett a fa?

Sweet Red porozza a Big Redet, ezért kerestem, de nem sikerült szereznem tavasszal.
Alkalom adtán jó lenne belőle szaporató anyag, ha 1000% biztos vagy benne, hogy nem PPV-s.
 




  2014.06.12. 21:15  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Na végre! nem akartam minden topikot megnyitni, hogy másnak is legyen lehetősége. Örülök hogy meglépted.

Szóval szépen letermett a Tsunami, az utolsó szemet le is fényképeztem, majd meg is keresem valahol. A következő a Sweet red lesz a sorban, pár napja van hátra, már szépen sárgul.




Alibá_kedvencei
 




Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 6 vendég