Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2020.09.26. 15:03  Hozzászólás  Válasz Imikert (2421) hsz.-re     Olvasás  
  •   2422   
Avatar

---
 
Most így alakult nálad a Dubovszkij... adj neki még pár évet, jövőre biztosan jobb lesz. Nem rossz fajta ez szerintem, sőt! (igaz, hogy nálam is most termett először, de semmi baja nem volt annak a kevés kis fürtöcskének és ízben is rendben volt).
 


  2020.09.26. 14:51  Hozzászólás
  •   2421   
Avatar

---
 
Kedves fórumtársak ,

egy méltatlanul elhanyagolt / a sok super új fajták dömpingjében / szóba se hozott fajtát ajánlok házi kerti ültetvénybe :

Csépi muskotály https://xn--csemegeszlk-6bcb.hu/index.php/2016/05/08/csepi-muskotaly/ .

Tapasztalataim megeggyezik a leírással , valamint jelenleg is azon kevesek közé tartozik amit nem bántanak a poloskák - darazsak ,pedig vékony héjú !

Rövid csapon is terem , magas rezisztenciája a gombákra különösen finom muskotály ízű / ezért finom az Amúr seedless is /
Csépi muskotály.jpg
------------------------
Megtekintve 14254 alkalommal.

Csépi muskotály 2.jpg
------------------------
Megtekintve 14254 alkalommal.

Csépi muskotály 3.jpg
------------------------
Megtekintve 14254 alkalommal.

Csépi muskotály 4.jpg
------------------------
Megtekintve 14254 alkalommal.



Viszont ami elsőre csalódás a Dubovszki rozovüj , az első kacs termése is reped rothad pedig még meg sem érett . Na ilyen az aminek nincs jövője
nálam , nem fogom pátyolgatni csak mert menő fajta .
 
derűs napot !


  2020.09.26. 13:04  Hozzászólás
  •   2420   


---
 
Hariton: megérett a kacstermés (igazából 'véletlenül' megmaradt biling). Ezen érezni igazán, hogy mennyire is jó ez a fajta. Nagyon finomnak titulálom.
Remek, roppanós héj, nem zavaró magok, az én megítélésem szerint eszméletlen finom,citrusos jellegű savak (talán ha még hagytam volna, akkor ezek is tovább finomodnak,
de őszintén szólva az első bogyó után nem bírtam abbahagyni... megettem mind a kb. 6-7 szemet... :P :lol: ). És igen tisztességes mennyiségű cukor (lásd: külföldi adat). Nagyon jó!
A főtermés a hálózás hiányában gyakorlatilag totál elpocsékolódott, szinte meg se tudtam kóstolni. Annak a tesztelése alkalmával átoltásra ítéltem a tőkét,
most viszont nagyon alaposan megváltozott a véleményem. Ja, és a lényeg: ez a kis biling nem volt hálózva, itt-ott apró szúrásnyomokat véltem rajta felfedezi, ill. egy bogyó elrepedt,
gondolom, az éjszakai eső miatt (de tovább pusztulni már nem volt ideje... :lol: ). A bogyók jelentősen kisebbek voltak, mint a főtermés fürtjeiben, de még bőven a közepesnek
mondható tartományban (nem mértem, nem is fényképeztem, talán majd a nagyok fényképein felfedezhető lesz - később jönnek azok is). Még most is a számban van az íze.
Kiváló választás, de tudni kell róla, hogy brutális a növekedése. Az egyszerre ültetett csemeték közül messze magasan ennek volt a legvadabb a növekedési erélye.
Amíg nem volt rajta normális termés, szinte kezelhetetlen volt. Így már egész tűrhető. Nagyon le kell terhelni, különben kimegy a világból! :O
 


  2020.09.26. 09:39  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (2417) hsz.-re     Olvasás  
  •   2419   
Avatar

---
 
Nálam így nézett ki aug. utolsó napján:
P8310028.JPG
------------------------
Megtekintve 14322 alkalommal.


Valóban nagyon ropogós, bogyója erősen rögzül a kocsányhoz. Tetszetős, de ízben nekem nem a legjobbak között van.
 




  2020.09.26. 09:21  Hozzászólás
  •   2417   


---
 
Szerintem is Faeton lesz, esik nálunk de kimentem lefotózni mert egy kiváló fajta, lényegesen többre képes mint amit a fórumtárs bemutat.
Finom édes, nagyon húsos, ropogós, 2-3 pici magja van.
Betegség ellenállása a legjobbak közt van.
Poloska szereti, megéri hálózni.


Faeton 2020,09,26,(1).jpg
------------------------
Megtekintve 14201 alkalommal.

Faeton 2020,09,26,(4).jpg
------------------------
Megtekintve 14201 alkalommal.

 


  2020.09.26. 08:19  Hozzászólás  Válasz Mauzi (2412) hsz.-re     Olvasás  
  •   2416   


---
 
Én meg úgy látom,hogy most,ez a fórum nagyon is aktív,az eddigiekhez képest.Volt,hogy hónapokig alig volt mozgás itt,persze ez szezonoktól is függött.Nem szeretném én se,hogy elfajuljon a vita,de,ha másnak nem az a véleménye,vagy a nézete mint az enyém,azt tiszteletben kell tartani,csak a hangnem, az nem mindegy milyen.
 


  2020.09.26. 07:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (2414) hsz.-re     Olvasás  
  •   2415   
Avatar

terra alapító
 
Én is mindig bajban vagyok ezekkel az Orosz nevekkel, pláne, ha egy szőlőt keresek a Google-n a neve után. :O
 


  2020.09.26. 07:29  Hozzászólás  Válasz woodruff (2408) hsz.-re     Olvasás  
  •   2414   
Avatar

---
 
Nem könnyű és pontos a cirill betűről átírás magyarra, de ennél a fajtánál - ha jól gondolom - félreértésről lehet szó (bár van egy kis esély arra, hogy tévedek). Ennek a fajtának a pontos neve minden bizonnyal Faeton, amit Féton-nak ejtenek ki. Csak azért írtam, mert a faszton és a féton hangalakja már jelentősen különbözik és ez zavart okozhat két ember közötti beszélgetésben, ill. a fajta azonosításában.
 


  2020.09.26. 07:03  Hozzászólás  Válasz Mauzi (2412) hsz.-re     Olvasás  
  •   2413   
Avatar

terra alapító
 
Azért, ha jól vissza görgetsz, nagyon sok szőlőről találsz itt leírást, tapasztalatot, nem csak fényképet. :thumbup:
 


  2020.09.26. 06:49  Hozzászólás
  •   2412   
Avatar

---
 
Nagyon sajnálom hogy itt is nem arról szól hogy milyenek a csemegeszőlők,tapasztalatok,leírások, minősítések..
Sajnálom azt is hogy Akik eddig hozzá szóltak nem nagyon írogatnak..pedig ez vinné előrébb a Tisztelt Fórumot.
Nem kellene foglalkozni azzal hogy ki mennyit szerez be Külföldi fajtákból..mindenkinek a szíve joga..
Tiszteletem Azoknak Akik Véleményezik a fajtákat..Ezért is lenne a Fórum!
 










  2020.09.25. 20:30  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2406) hsz.-re     Olvasás  
  •   2407   
Avatar

terra alapító
 
Egyik sokat tapasztalt (postás) fórumtársunk mondta (igaz őszibarackra), hogy az Íz/lés/en nem lehet vitatkozni. Mindenkinél egyedi. ;)

Jut eszembe, megérett egy idei Nelson oltásom kis fürtje. Nekem (is) nagyon ízlik. Köszönöm Tibi az oltóvesszőt! :udvozlet:
 


  2020.09.25. 19:42  Hozzászólás  Válasz woodruff (2402) hsz.-re     Olvasás  
  •   2406   


---
 
Bizonyos értelemben igazad van, egyet értek. Csak az a baj, hogy számomra a Szlankát még semmi sem tudta még csak megközelíteni sem...
Az egyik legfontosabb, legmegbecsültebb fajtám. :thumbup: :thumbup: :thumbup: (Akármilyen furán is hangzik első olvasatra... ;) ) Olyant tud, amit eddig még egyetlen egy sem.
Egy-két éve valamelyest megközelítette a Kinga  , de semmiképp se ugyanaz. Max. helyette, ha valami gond lenne a Szlankával. De inkább ne legyen!
 


  2020.09.25. 08:54  Hozzászólás  Válasz woodruff (2403) hsz.-re     Olvasás  
  •   2404   
Avatar

---
 
Az EDIT (szerkesztés) gombra kattintva nagyon egyszerűen ki tudod javítani az esetleges elírásokat és így elkerülhető egy következő, magyarázó hsz. írása :)
 




  2020.09.24. 21:43  Hozzászólás  Válasz woodruff (2401) hsz.-re     Olvasás  
  •   2402   


---
 
https://www.youtube.com/watch?v=wE5X4k66R5o

Itt elég részletesen bemutatja a 220 legjobban keresett fajtáit .
Ezeket próbáljátok beszerezni, ez legyen a cél ,ne a Saszla meg a szőlőskertek királynője meg a Zalagyöngye .
 


  2020.09.24. 21:06  Hozzászólás
  •   2401   


---
 
30 évvel ezelőtt, a Veres oltványból vásárolt , Éva klón, sajnos sok öregünknél 1 -2 fürtöt termett évente ,volt akinél meg sem mutatta magát .
Mikor megjelent sanci klónja ,amelyik roskadozott a terméstől .

5 évvel ezelőtt mindenki szertett volna hozzájutni ehhez a klónhoz .
Én is kértem ,de elutasított .
Ekkor egy többünk által, nagyra becsült fórumtárs ,kérésemre felajánlott 1 szemet, amit épen akkor kapott a sancitól .
Ezt oltottam én, az Éva tőkémbe, amelyik valóban roskadásig termett azóta is .

Csupán összehasonlítva a többi új fajtával, azonos permetezés mellett, nálam rossz minősítést kapott .
Íze semleges, könnyen rothad, és ebben a bőségben, (Az idén 80, újabb fajtát állítottam be, amiket remélem már jövőre terméssel be tudok mutatni) ,sajnos már hátrányba szorul .

Visszatérve a lényeghez, csupán tényeket közöltem, és senkit nem ált szándékomban megbántani .
Még egyszer elnézést, ez a csemegeszőlőről szól, nem a személyeskedésről .
Mindenki tegye fel azokat a képeket is, ahol rosszak a tapasztalatai ,esetleg könnyen rothad egy fajta.
Nálam az Éva ilyen ,és még több mint 20 fajta ,lehet többször kellett volna permeteznem ,de marad jövőre .

Sajnos idén a vírus miatt ,demoralizálódott szinte minden .
Én Pápua új Gíneába készültem 1 hónapra .
Nekem ez ami nemjött be .

Szívás ! ,most kellene indulni !, törölve .

Sokszor nem kellene mínuszolni ,hanem segíteni kit ,hogyan tudunk .
 


  2020.09.24. 19:25  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2397) hsz.-re     Olvasás  
  •   2400   
Avatar

---
 
Minden jó szándékú fórumozónak, így neked is itt a helyed/helyed van itt. Szerintem hagyjuk olvasatlanul az utolsó néhány hsz-t és beszéljünk ismét a szőlőről, nézzük a képeiket.
 


  2020.09.24. 19:23  Hozzászólás  Válasz SzGazdaMA (2386) hsz.-re     Olvasás  
  •   2399   


---
 
Nyúlkálós szőlőnek nem hagynám ki a sorból a Jubilej novocserkasszkát (esetleg még a Viktor és Dunav jöhet számításba, azok igen mutatósak tudnak lenni,
ráadásul a megtermelésük is viszonylag könnyű). Az íze és az állaga is rendben van. Aki hozzám hasonló beállítottságú az ízek terén, annak ebből a szempontból is tetszeni fog - igaz,
a kifejezetten aromás, esetleg muskotályos sorba nyilván nem fér bele.
Esetleg Nimrang, Attila. Ezek még finomak is... :thumbup:
 


  2020.09.24. 19:12  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2397) hsz.-re     Olvasás  
  •   2398   
Avatar

terra alapító
 
Majd csak olvasok.
:O
Nagy kár lenne ha csak olvasnál. A hozzászólásaid mindig értékesek! :dejo:
 


  2020.09.24. 19:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (2396) hsz.-re     Olvasás  
  •   2397   


---
 
Nem véletlenűl vagyok én is itt és nem az indexen! De ha azt is olvasod lehet némi sejtésed miről van szó a valóságot meg nem írnám le mert nem szeretném ha itt is az lenne ami ott volt! De nem akarok róla beszélni mert ez nem egy mai dolog és nem itt kezdődött csak hátulról mellbe valaki áthozta ide ugye? Ismét elnézést kérek,mint azt elöbb is megtettem részemről nem lesz több ilyen. Majd csak olvasok.
 


  2020.09.24. 18:40  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2394) hsz.-re     Olvasás  
  •   2396   
Avatar

---
 
Néha olvasom az indexet, azon belül is a Csemegeszőlős topikot. Nagyon nem lenne szerencsés, ha annak az a része is meghonosodna a Terrán, ami ott sem kívánatos! (senkit nem akartam ezzel bántani)
 




  2020.09.24. 17:42  Hozzászólás  Válasz woodruff (2387) hsz.-re     Olvasás  
  •   2394   


---
 
ÉVA.jpg
ÉVA
Megtekintve 13371 alkalommal.


Nálam meg volt már az Éva szürete de a kedvedér feltettem ezt a kis maradékot,ha már ennyire fontos neked hogy csipkelődjél!
Elnézést kérek mindenkitől aki nem tudja miről van szó!
 




  2020.09.24. 07:28  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (2383) hsz.-re     Olvasás  
  •   2392   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon finom, csak nem nagy bogyójú és fürtű kék szőlő. A Hamburgi és Pölöskei előtt van helye a muskotályos sorozatban.
Ha van mibe oltanod, akkor adok oltóvesszőt. Ha nincs akkor az egyik tövet oda adom, mert kettő van.
 


  2020.09.24. 07:24  Hozzászólás
  •   2391   
Avatar

terra alapító
 
Romeo:

Elfagyott ő is idén tavasszal, egy kis fürtöt hozott. Tipikusan az a szőlő, amit először vesz ki a tálból az ember. Héja roppanó, magja kicsi, nem zavaró. Íze nagyon egyszerű, de ha sokáig a tőkén tudom tartani, akkor finom édes lesz, de ilyenkorra szinte mindig reped az esőtől. Ellenálló, az évi 5 permetezéssel jól elvan. Mindenképpen hálózni kell!

 




  2020.09.24. 07:21  Hozzászólás
  •   2389   
Avatar

terra alapító
 
Bogatjanovszkij:

Normál években korábban, augusztus második felében terem. Idén elfagyott, a másodvirágzásból lett 4-5 közepes fürt. Nagyon ellenálló fajta, rendkívül megbízhatóan terem. Íze egyszerű, 2-3 kisebb magja van, nem zavaró.

 






  2020.09.23. 22:12  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (2384) hsz.-re     Olvasás  
  •   2386   


---
 
Sajnos nekem sok tapasztalatom nincsen. Pont ezért érdeklődöm másoktól, akiknek van. A fajta leírások ellentmondásosak.
Én egy 20-25 fajtát tartalmazó szortimentet szeretnék kialakítani 40-45 tőkével, amely a teljes érési időszakot lefedi. (Az utóbbi években én még december elején is tőkéről szedtem a szőlőt.

A fajták nagyobb részét elsősorban íz!!! alapján szeretném beválogatni.
Ide tartozna a Prima Ukraine, Muscat Novo, Valek, Veles, Bogema, Darja, Sponzor, Tigin, Smaragd, Landish. Rubinovij Jubilej, Anita (orosz), Valentina van erre a célra kiszemelve.

A fajták kisebbik hányadát kinézetre!!! válogatnám be. (A vendégek ehhez nyúlnak először) Persze ezek között is lehet jó ízű fajta pl. Dubovszkij
Dubovszkij, Szindikat, Monarch, I- 8-7-9,(Памяти Захаровой) Faeton,Tien Shan, Antonij Velikij, Frumosa Alba.

Ismerek még pár fajtát pl. Nagyesda, Zaporozsec, Preobrazsenyia, Julian, Dashinya, Uljana, Anjuta, Talizmán stb. de ezek közül a jelenlegi ismereteim alapján egyik sem fér be az előbb említett szempontok szerint a kb. 25 fajtába.


Várom mások véleményét is.
Mely fajtákat vennétek ki és melyeket tennétek be az első 25-be.
 




  2020.09.23. 18:54  Hozzászólás  Válasz SzGazdaMA (2377) hsz.-re     Olvasás  
  •   2384   


---
 
Egy listát szívesen olvasnánk Tőled is hogy melyek a legfinomabb muskotályos szőlők .
 


  2020.09.23. 18:52  Hozzászólás  Válasz Alibá (2380) hsz.-re     Olvasás  
  •   2383   


---
 
Nincs Muscat Flame szőlőm, Ali-bá szerint megéri beszerezni ?
 


  2020.09.23. 18:24  Hozzászólás
  •   2382   


---
 
https://www.solodki-grona.com/product/gourmet_early/

Jól néz ki és nagyon olcsó .
 


  2020.09.23. 18:18  Hozzászólás
  •   2381   


---
 
https://vinogradnik-dashevskih.com/catalog/nelson/
Ez nekem nincs meg, de jó tipp volt, ősszel beszerzem .

Én is nagyon szeretem a finom ízű szőlőket .

Egy-kettő nekem is felkeltette a figyelmem .
Ilyen a :
Dixon
Ózon
 


  2020.09.23. 17:48  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (2378) hsz.-re     Olvasás  
  •   2380   
Avatar

terra alapító
 
Lehet, hogy a Muscat Flame szőlőt még nem kóstoltad!? Nálam az viszi (idén) a pálmát.
 


  2020.09.23. 16:05  Hozzászólás  Válasz rapala (2376) hsz.-re     Olvasás  
  •   2379   
Avatar

---
 
Sajnos nem hogy értékelés nincs róla, de még a fajták között sem található meg (nagyon sok fajta nem szerepel az oldalon, és csak egy részükről van értékelés, elsősorban a régebbiekről). Ígérem, hogy ha máshol találok róla valami érdemlegeset, megírom.
 


  2020.09.23. 15:11  Hozzászólás  Válasz SzGazdaMA (2377) hsz.-re     Olvasás  
  •   2378   


---
 
Nagyon nehéz sorba rakni őket, az első háromból bármelyik lehetne az első, a többi pedig második.
Nelson
Gurmet Early
Dzsina
Landis
Muskat Novoshakhtinsky
Tajna Monaha
Pölöskei
 


  2020.09.23. 13:18  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (2372) hsz.-re     Olvasás  
  •   2377   


---
 
Melyik szerinted az öt legfinomabb fajta a muskotályos ízű fajták közül?
 


  2020.09.23. 11:55  Hozzászólás
  •   2376   


---
 
Tisztelt Délkelet

Azon az oldalon az OLIMP (Olympos) fajtáról is van értékelés ?
Ha van, légy szíves tedd fel azt is.
Ma kaptam meg a rendelésemet a slovplant-tól , szuper állapotban érkezett a szőlő. :thumbup:
Igazából nem találtam róla sokat, talán ez a pontozásos rendszer objektívabb mint a többi.

IMG_20200923_115715.jpg
450 km-ről így érkezett meg az élő szőlő...
Megtekintve 14183 alkalommal.

 




  2020.09.23. 10:18  Hozzászólás  Válasz Alibá (2373) hsz.-re     Olvasás  
  •   2374   


---
 
Betegség ellenállása a legjobbak közt van.
Bogyó nem túl nagy, átlag 8 g.
Nagyon finom ropogós, muskotályos.
Magját nem jegyeztem fel.
 




  2020.09.23. 04:42  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2369) hsz.-re     Olvasás  
  •   2372   


---
 
Valóban az egyik legfinomabb szőlő, olyannyira hogy beválasztanám az 5 legfinomabb közé, de ha ízről van szó a Landist sem szabad kihagyni a felsorolásból.
Sajnos nálam nem egyszerre értek be a bogyók, ezért nem raktam fel róla beszámolót és képet.


Muskat Novoshatinskij 2020,08,19,.jpg
------------------------
Megtekintve 14251 alkalommal.

 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 11 vendég

cron