Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2020.10.04. 13:02  Hozzászólás
  •   2471   


---
 
Laci71 írta:Nagyon szépeket hozott össze az úr,csak gratulálni lehet neki.

Kár hogy nincs a kép alá írva hogy miből lett nemesítve, vagy hogy mikor érik stb....
440 csemegeszőlő fajta :remulet: :remulet: :remulet: :remulet:

Na ide kellene elvinni az urat akinek csak a JUBILEJ novocserkaszka ízlik, mire végigkóstolná az összeset megint megutálná :hiha: :hiha: :hiha: :hiha: :hiha:
 


  2020.10.04. 11:56  Hozzászólás  Válasz hobbit (2469) hsz.-re     Olvasás  
  •   2470   


---
 
Nagyon szépeket hozott össze az úr,csak gratulálni lehet neki.
 


  2020.10.04. 10:28  Hozzászólás  Válasz rapala (2468) hsz.-re     Olvasás  
  •   2469   


---
 
Érdekes, ahogy látom, ez az úr amatőr szőlőnemesítő, saját fajtáinak adott fantázianeveket. Ezek a fajták biztos, hogy nincsenek a közforgalomban, ha nagyon szeretnél, írjál közvetlen az úrnak és vegyél tőle. Elérhetősége ott van a honlapján: http://www.bukovicsjanos.nhely.hu/ Sok sikert!
 


  2020.10.04. 09:22  Hozzászólás  Válasz hobbit (2463) hsz.-re     Olvasás  
  •   2468   


---
 
Szia
http://www.bukovicsjanos.nhely.hu/album/slides/Baranya%20aranya.html

Itt láttam és szemre nagyon szép, gusztusos,ha még muskotályos is,szívesen vásárolnék és oltanék belőle.
 






  2020.10.03. 21:32  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (2464) hsz.-re     Olvasás  
  •   2465   
Avatar

terra alapító
 
Ha nem laksz messze, gyere el egy metszőollóval télen, és vágj magadnak. Tisztes távolból megmutatom, hogy melyik tőke az.
 


  2020.10.03. 21:28  Hozzászólás
  •   2464   


---
 
Segítséget szeretnék kérni.
Honnêt/kitől lehetne beszerezni "csokolade" nevü (lehet hogy rosszul írtam) vesszőt?
Üdv
 


  2020.10.03. 19:31  Hozzászólás  Válasz rapala (2457) hsz.-re     Olvasás  
  •   2463   


---
 
Szia, én baranyai vagyok, de még sose hallottam a Baranya aranya nevű szőlőről. Ettől persze még létezhet, de megnéztem a Pécsi Szőlészeti Kutató fajtagyűjtemény-listáját és abban sem szerepel. Ezernél több fajtát tartanak nyilván és ha ebben nincs, kétséges a létezése.
 


  2020.10.03. 18:20  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2461) hsz.-re     Olvasás  
  •   2462   


---
 
Végig kóstoltatattam a teljes gyüjteményt hátha talál még valami kedvére valót,de csak a Jubilej Novocserkaszk kell neki. Azért nagy szó ez is olyan embertől aki 50 éves koráig egyáltalán nem evett szőlőt! Egyébként a Nimrang megérne egy misét valóban igen kiválló az íze szinte semelyik más fajtához nem hasonlítható egyedi az biztos! Nem beszélve arról hogy 450ft-ért oltványként bárhól megvásárolható! Nem akarod bemutatni?
 


  2020.10.03. 17:52  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2459) hsz.-re     Olvasás  
  •   2461   


---
 
Köszönöm az ismertetőt. A muskotályutáló emberrel kóstoltattad a Nimrangot? Ha nem, érdekelne a véleménye. Ha igen, akkor ezek szerint az se jött be neki.
Én ma szedtem le. Ahogy tavaly is megállapítottam, fergetegesen finomnak érzem. Az a fajta, amit megkezdesz, aztán a fürt utolsó bogyójánál hagyod abba... :thumbup:
Ez az a szőlőíz, amit annyira szeretek (érdekes párhuzam, hogy valamiért az egyik nagy gyümölcslégyártó cég frissen préselt alma-körte italához hasonlónak érzem).
Tudom, hogy Neked van, nem is azért írtam, csak úgy kikívánkozott. :)
Ja, még annyit, hogy idén kicsit túlterheltem, talán az évjárat is beleszól, de egy egészen kicsit tompább, egyszerűbb az íze, és a bogyók is kisebbek (nyilván), mint tavaly.
 


  2020.10.03. 15:05  Hozzászólás
  •   2460   


---
 
Smile / Wink ( mosoly )
Japán fajta.
Nálam szeptember végén érik.
Íze finom, harmonikus, édes-savas.
Bogyó húsos, roppanó, átlag 10-12 g, héja erős, rágni kel de nem zavaró, nagyon erősen rögzül a kocsányhoz.
2-3 magja van.
Betegség ellenállása átlag felett.
Esőket jól bírja, szinte egyáltalán nem reped, nem rohad,
Rovarok nem bántják, nem kel hálózni.
Kiváló fajtának tartom.


Wink 2020,10,03,(3).jpg
------------------------
Megtekintve 14853 alkalommal.

Wink 2020,10,03,(2).jpg
------------------------
Megtekintve 14853 alkalommal.

Wink 2020,10,03,(1).jpg
------------------------
Megtekintve 14853 alkalommal.

 


  2020.10.03. 11:37  Hozzászólás
  •   2459   


---
 
J.NOVOCSERKASZK.jpg
Jubilej Novocserkaszk
Megtekintve 14724 alkalommal.


Érés ideje augusztus vége szeptember eleje terhelés és évjárat fügvényében.
Bogyója nagy hosszúkás 4×2,5 cm 12-18 gramm körüli,húsos lédús számomra igen jóízű fajta.Bogyója sárga-rózsaszín árnyékos helyen fehér-rózsaszín.
Fürtök mérete 700gr-tól két kiló fölött is lehet,sok másodfürtöt hoz és ezeket be is érleli,de jobb ha nem hadjuk meg mert ha sok van rajta belőle következő évben kissebb fürtöket nevel.Tavaly 12 kilót szedtem egy tőről és vagy két kiló másodfürtöt ennek eredményeként idén kevesebb fürtöt nevelt és méretben is kissebbek voltak.Betegségeknek jól ellenáll 4 permetezéssel megvédhető.Bogyók nem repednek nem rothadnak,darazsak is allig bántják.
Mindenkinek ajánlom a fajtát mert olyan emberrel is meg tudtam szerettetni aki egyébként egyáltalán nem eszik szőlőt sőt a muskotályos fajtáktól egyenest hányingere van.Minden évben hozza a ládáját és viszi a teljes mennyiséget de más fajtára rá sem néz szerinte ez az egyetlen létező finom szőlő.Ez az ember gondolkodtatott el igazán hogy mennyire mások vagyunk izlésben mikor ki szeretnénk deríteni melyik is a legfinomabb fajta!
 


  2020.10.03. 10:35  Hozzászólás  Válasz tomo75 (2456) hsz.-re     Olvasás  
  •   2458   


---
 
Amit írsz az valóban így is van! De én ebből nem szoktam magamnak problémát okozni akkor fújom előszőr a szőlőt ha már mind ki van fakadva.Teljesen mindegy nekem hogy az egyik csak egérfüles a másik meg 8 leveles. Ha ez gondot okoz valamelyik fajtánál akkor az nekem nem kell mert egyáltalán nem olyan az ellenálló képessége ahogy írják! Virágzáskor ugyan ez a helyzet egyáltalán nem zavar ha valamelyik fajta már javában virágzik a másik pedig még nem.Ahol virágzés van ott nem fújom telibe a fürtöt csak a levelet és ennyi! Nem szabad réz készítményt használni virágzásban és ennyi! Mindennek az alapja egyébként a jó fajtaválasztás főleg a te esetedben mert te nem 100-as nagyságrendekben gondolkodsz.
 


  2020.10.03. 10:10  Hozzászólás
  •   2457   


---
 
Tisztelt Fórumtársak
Valakinek van, tapasztalata a Baranya Aranya szőlőről, illetve honnan lehetne oltóvesszőt beszerezni belőle.
 


  2020.10.02. 16:57  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2455) hsz.-re     Olvasás  
  •   2456   


---
 
A fajták rügypattanása, az 5-8 leveles állapot és a virágzás eltérő egy július végén érő és egy októberi fajtánál, ezt olvasom könyvekben. Ez a probléma.
Ha kevés fajta van, érési idő szerinti 2-3 csoportban, remélem könnyebb a növényvédelem. De ezt csak olvasom. Meggyőzhető vagyok, főleg olyan tapasztaltak által, mint Te!
 


  2020.10.02. 05:00  Hozzászólás  Válasz tomo75 (2454) hsz.-re     Olvasás  
  •   2455   


---
 
Bocs de nem igazán értem ezt a növényvédelmes sztorit mert általában július első hetében be szoktuk fejezni a permetezést addig meg minden fajta ugyan azt a szert kaphatja.Ha szükséges késöbb rámehetsz még egy quadrisal mert 7 nap a várakozási ideje.Ha megfelelő volt a megelőzés nem betegszik a szőlő igy sem a szeptemberben megjelenő hónalj hajtásokon lévő beteg leveleket pedig simán leszeded nincs vele különösebb gondod.
Hol van itt a bonyodalom?
 


  2020.10.01. 19:39  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (2450) hsz.-re     Olvasás  
  •   2454   


---
 
Kevesebb fajtát szeretnék. Ha minden tő más fajta, az bonyolítja a növényvédelmet.
Hosszabb távon növényvédelem szempontjából elég lenne nekem 4-5 fajta, mindegyikből 5-6 tőke.
 




  2020.10.01. 17:24  Hozzászólás  Válasz István08 (2451) hsz.-re     Olvasás  
  •   2452   


---
 
Az Envidor 240 SC-t használd, az nagyon hatásos, és III. kategória.
 


  2020.10.01. 16:57  Hozzászólás
  •   2451   


---
 
Kedves Fórumtársak!
Több éve olvasom az írásaitokat és rengeteget tanultam belőlük.Köszönöm ezt mindazoknak, akik a tapasztalataikat leírták. Kezdő hobbi-szőlészként különösen köszönöm Alibának, akitől baráti jó tanácsokat, sőt (többször is) vesszőket kaptam az oltáshoz.A zöldbe fás oltásaim sikeresek,családommal együtt örülök az új szőlőfajtáknak.
Egyik nagy problémám volt hogy mikor és mivel permetezzek.A helyes permetezési gyakorlat kialakításában sokat segítettek Kulicz László videói.
Az idén már többnyire peronoszpóra és lisztharmat mentesek voltak a szőlőim. Az erős atkafertőzés viszont sok gondot okoz, megnehezíti oltásaim fejlődését. Többféle permetszert (Flumitét is) bevetettem ellenük, amelyek láthatólag gyérítették, de meg nem szüntették a kártételüket.
Most ragadozó atkák telepítését tervezem, amely állítólag eredményesebb és környezetbarát is.
Próbálkozott már valaki közületek ezzel? Milyen tapasztalataitok vannak?
Üdvözlettel: István08
 


  2020.10.01. 05:39  Hozzászólás  Válasz tomo75 (2448) hsz.-re     Olvasás  
  •   2450   


---
 
Nem értem miért ültetsz egy fajtából két tövet, főleg úgy hogy nem tudod nálad beválik-e a fajta.
Én minden fajtából csak egy tővel próbálkoznék, és amelyik nagyon beválik esetleg abból szaporítanék még.
Super Extra nekem is megvan de nem vagyok vele elégedett, ezért nem is csináltam róla beszámolót.
 


  2020.09.30. 19:57  Hozzászólás  Válasz tomo75 (2448) hsz.-re     Olvasás  
  •   2449   


---
 
Jótanács,a Super Extrát felejtsd el ha szépen van rajta termés egyáltalán nem lesz korai bár nálam idén is szép volt de távozik a gyüjteményemből.
 


  2020.09.30. 17:50  Hozzászólás  Válasz tomo75 (2447) hsz.-re     Olvasás  
  •   2448   


---
 
Mind a hat fajtából, amit kiválasztok 2-2 tövet tervezek ültetni.
Árkádiám és Eszterem van. Katalónia és Super extra(ha jól írom) lenne kedvemre való korai fajta.
Középérésűnek Landist szeretnék és nagyon sok fajta jöhet még szóba.
A problémámat megoldhatja, hogy már kinéztem a keretben, hol tudnék újabb sorokat szőlő részére biztosítani. :)
Sok jó fajtát láttam itt a fórumon Tőletek, amiknek a bemutatását Mindenkinek nagyon Köszönöm!
 


  2020.09.30. 17:40  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2446) hsz.-re     Olvasás  
  •   2447   


---
 
Na most feladtad a leckét. Hat fajtát szeretnék ültetni. Kettő lenne késői. Eddig a Lívia és az Anjuta volt a kiválasztottam. Ez a Dixon is szimpatikus.
 


  2020.09.29. 20:34  Hozzászólás
  •   2446   


---
 
Dixon 2.jpg
DIXON
Megtekintve 14697 alkalommal.


Érés ideje nálam szeptember eleje.
Bogyója nagyon nagy mértem 5 centi felettit bogyót is 18-20 gramm tömegű,húsos enyhén ropogós finom ízű fajta.
Bőtermő,hajtásonként 1-2 fürtöt hoz melyek gyönyörűek de max 1 kg tőmegűek nálam még nem volt nagyobb.
Termékenyülése jónak mondható közepes vagy közepesen tömött fürtöket nevel.
Betegségeknek jól ellenáll 4-5 permetezéssel eddig minden évben megvédhető volt.
Nem reped,nem rothad darazsak nem bántják de elófordul hogy néhány szem megromlik,ezeket kicsipem de a többi egészséges marad.Nem jöttem rá az okára pedig jónéhányszor termett már.Termése jól tövön tartható de egy idő után szállításkor már előfordul némi potyogás.
A kép részlet egy tőkéből zsendülés állapotában sajnos ez is a tolvajok áldozatának esett! Telje érésben szép sárga rózsaszínű beütéssel.
 


  2020.09.29. 20:11  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2341) hsz.-re     Olvasás  
  •   2445   


---
 
Tiszteletem Sanci07!

Szeretném fölvenni önnel a kapcsolatot, innen Tolna megyéből.

Nagyon felkeltette az érdeklődésemet a:
FRUMOSA ALBA szőlő.

Köszönettel várom jelentkezését emailen!

Tisztelettel Molier3
 


  2020.09.29. 17:09  Hozzászólás
  •   2444   


---
 
Üdvözlök Mindenkit!
Szeretnék szaporítóanyagot (veszőt vagy gyökeres csemetét) vásárolni különleges fajtákból. Sajnos nagyon sokszor be lettem csapva és az elvesztett pénzen túl sokkal jobban fáj az elvesztett idő, mire kiderül egy-egy tőkéről, hogy nem az amit kértem. Vonatkozik ez akár népszerű szőlész-youtuberre is!
Elnézést a bizalmatlanságért de eléggé el vagyok keseredve.
Megoldható lenne, hogy valaki közületek jelezné ha rendelkezik szaporítóanyaggal és akik ismerik, itt a fórumon megerősítik, hogy becsületes, megbízható?
Én is rendelkezem jó néhány fajtával de valószínűleg ezek már szerepelnek legtöbbötök gyűjteményében, úgyhogy szívesen veszem a felajánlást akár szívességből akár pénzért.
Köszönöm előre is...
 






  2020.09.28. 05:52  Hozzászólás  Válasz muskotály (2427) hsz.-re     Olvasás  
  •   2441   


---
 
Vékony rozsdamentes lemezből vágott 6x4 centis táblácskát, 2 rozsdamentes dróton lógatok fel .
Most ősszel sok táblát le kellett szednem, ahol az oltásaim nem sikerültek .
Ezekre lakkfilc tollal írom rá a nevét ,és hányadik a sorban .
Sajnos "mint ahogy a fórum is visszaigazolta a Féton ,szőlőnél "
fonetikus fordításban írtam a neveket .
Hátuljára a táblának, honnét származik, így tudom beazonosítani két három év múlva ,ki nem azt adta, amit kértem .
Hogy ne kopjon le, víz bázisú lakkal lekenem ,így örök élet + 2
 


  2020.09.28. 05:33  Hozzászólás
  •   2440   


---
 
Ha már délkelet felhozta a Szenzáciát íme egy rövidke leírás róla.
Szenzácia oltás.jpg
Szenzácia oltás
Megtekintve 14748 alkalommal.


Érés idejét nem is tudom hogy írjam,augusztus elején már fogyasztható állapotban van szinte teljesen érett (sárga rózsaszínes beütéssel) de a végleges színét nálam csak egy hónapra rá éri el akkor lesz teljesen bepirosodva.
Bogyója nagy 5×2,5 cm 20gramm körüliek húsossak lédúsak enyhén ropogósak.Ízekben is kiváló nekem nagyon bejön!
Bőtermő szinte minden hajtás fürtöt hoz akár többet is melyek súlya 1-2 kg között mozog.
Betegség ellenállása magas 3-4 permetezéssel simán megvédhető.Rengeteg másodfürtöt nevel ha nem szedjük le és ezeket be is érleli.
Nem reped nem rothad darazsak nem bántják,íz és állag romlása nélkül is nagyon sokáig tövön tartható fajta.
Csak csupa jót tudok mondani róla eddig nem fedeztem fel hogy bármi hibája is lenne,méltó a nevéhez!
Szomorú hogy nem tudtam nektek megmuttatni a tőkét teljes terheléssel sajnos a múltkori tolvajok áldozatának esett ez a fajta is ezért csak egy oltásom képét tudtam feltenni mert nem készült másik kép róla.Belinkelek egy orosz leírást is róla érdemes azt is elolvasni:
https://agronomu.com/bok/597-sort-vinograda-sensaciya.html
 




  2020.09.27. 13:14  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (2437) hsz.-re     Olvasás  
  •   2438   


---
 
Köszönöm, de szerintem nem az, viszont itt találhatók a fajtaértékelések.
https://forum.vinograd.info/forumdisplay.php?s=a87021bbc1fb7df7ab391c55e012adc0&f=16
 






  2020.09.26. 21:35  Hozzászólás  Válasz Alibá (2434) hsz.-re     Olvasás  
  •   2435   
Avatar

---
 
Pont ide illő ;) (egy másik fórumról) A legízletesebb muskotályos fajták:
Screenshot_2020-09-26 Какие сорта винограда самые вкусные .png
------------------------
Megtekintve 14927 alkalommal.

 


  2020.09.26. 20:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (2433) hsz.-re     Olvasás  
  •   2434   
Avatar

terra alapító
 
Az egyik idei meglepetésem volt - tényleg nagyon finom. :super: (Az ízét nem tudom meghatározni, meg kell kóstolni.)
 


  2020.09.26. 20:43  Hozzászólás  Válasz Alibá (2432) hsz.-re     Olvasás  
  •   2433   
Avatar

---
 
Mi a véleményed a képeden látható szőlőről Ali-bá? (szemre nagyon jól néz ki és állítólag finom is)
 


  2020.09.26. 20:38  Hozzászólás  Válasz muskotály (2427) hsz.-re     Olvasás  
  •   2432   
Avatar

terra alapító
 
Tejes palack kupjára írom filctollal a nevet, amit műanyagos dróttal erősítek a vesszőhöz.

IMG_4466.JPG
szőlő jelölés
Megtekintve 14718 alkalommal.

 


  2020.09.26. 19:51  Hozzászólás  Válasz muskotály (2427) hsz.-re     Olvasás  
  •   2431   


---
 
Az újrahasznosítás jegyében 3 éve Aldis tejes zacskót csíkoztam fel és lakkfilccel jelöltem. (amit a méhészetben is használok anyajelölőnek)
Ideiglenesen kellett csak a jelölés, de 3 éve gyakorlatilag változatlanok a cetlik.
 


  2020.09.26. 19:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (2426) hsz.-re     Olvasás  
  •   2430   


---
 
Jubilej Novocserkaszka, Valek, Dolgozsdannüj, Bogatjanovszkij én ezeket tartom még jóknak és a tieidből csak ezeket ismerem Arkadia, Livia, Pleven muszkatnij, Flora(Lora), Jupiter a felsorolásodból,viszont nagyon ízlik mindegyik.
 
silvanus


  2020.09.26. 18:47  Hozzászólás  Válasz muskotály (2427) hsz.-re     Olvasás  
  •   2429   


---
 
Fehér műanyag flakonokat vágok fel csíkokra lakkfilccel írok rá, kilyukasztom, rézdróttal kötöm fel.
 
silvanus


  2020.09.26. 18:43  Hozzászólás  Válasz muskotály (2427) hsz.-re     Olvasás  
  •   2428   


---
 
Én állatjelölő klotáliát használok / persze könnyű nekem :D / a hozzá tartozó alkoholos filccel 10 évig biztosan jó aztán lehet meg kell erősíteni az írást. ;)
 


  2020.09.26. 18:12  Hozzászólás
  •   2427   


---
 
Milyen műanyag lapra szoktátok felírni a fajták nevét?Amit én használtam egy szezon alatt elégette a nap.Köszi,szép estét mindenkinek.
 


  2020.09.26. 17:47  Hozzászólás
  •   2426   
Avatar

---
 
Most jutottam el ahhoz, hogy végignézzem, mit műveltem a napokban. Hozzávetőlegesen kigyűjtöttem azokat a fajtákat, amikről a legjobb véleménnyel vannak az orosz fórumon. Ezek pedig a következők:
Arkadia, Livia, Nimrang, Pamjaty ucsityelja, Pleven muszkatnij, Szlava ukraine, Sommerset seedles, Szponzor, Flora(Lora), Frumoasa alba, Citronnij magaracs, Etalon, Jupiter (nyilván lehetett volna bővebb is a lista)
Ki mivel bővítené? (az én véleményem: Landis, Evereszt, Szenzacia)
 




  2020.09.26. 16:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (2419) hsz.-re     Olvasás  
  •   2424   


---
 
Az íz megítélése és leírása nem egyszerű dolog, főleg pár szóban nem könnyű félreérthetetlenül fogalmazni ezért leírom részletesebben mire gondoltam.
Finom édes: nem savas, nem muskotályos, nincs egyedi aromája, egyszerűen édes. A 10 legfinomabb szőlő közé biztos nem választanám be, de a 15 gramm feletti bogyóval rendelkező fajtákból nem is tudok olyat mondani ami ízben is a legkülönlegesebbek, vagy a legfinomabbak közt lenne. Cukor csak 16 Brix mégis finom.
Nagyon húsos, ropogós, kevés fajtát ismerek aminek ennyire kemények a bogyói.
Betegség ellenállás: idén nyáron egy hétig nem tudtam kimenni a kertbe, és erős peronoszpóra fertőzés indult meg, a fajták 80 százalékának a fiatal hajtásai megbetegedtek, a Faeton azon kevesek egyike amelyik nem kapta el.
 


  2020.09.26. 15:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (2422) hsz.-re     Olvasás  
  •   2423   
Avatar

terra alapító
 
Nálam is rendben volt a Dubovszki Rozovüj. Nagy is, szép is, jó is. Nem lehet tudni Iminél miért nam működik. :alvaka:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég