Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2020.10.23. 17:15  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2571) hsz.-re     Olvasás  
  •   2572   


---
 
Nem tudom még marad-e majd meglátjuk. Ha tudok segítek bármiben.
 


  2020.10.23. 15:01  Hozzászólás
  •   2571   


---
 
Tényleg nehéz döntés előtt vagyok,ugyanis akitől rám maradt a szőlő az már több éve nincs köztünk évekig gondozatlan volt ismerősöm szerint kb 15 éve ültették ,termést nem láttam rajta valaki úgy metszette? Kiváncsi vagyok lehet köztük jó is ezért azt is megnézném ,és oltanák bele is?
Olvasom itt a kommentekben saját gyökerén van amelyik jöbban terem,így még gyökereztetnék is ezekből
Valek,Frumoza Alba,Preobrazsenyie,Pamjati Ucsitelja,  Jubilej Novocserkaszk.
A többi amit javasoltál később kipróbálom ,ezekből akkor tudsz adni ,mikor a legjobb szedni gyökereztetni? Bíztos lesz kérdésem remélhetem a segítséged?
 
Minden jót!


  2020.10.22. 22:09  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2569) hsz.-re     Olvasás  
  •   2570   


---
 
Ez csak egy javaslat mondhattam volna még a Dixont és társait rengeteg kiváló fajta van dönteni nem egyszerű!
Nálam pl.a muskotályosság nem fontos csak egy lehetőség!
 


  2020.10.22. 20:54  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2568) hsz.-re     Olvasás  
  •   2569   


---
 
Nagyon köszönöm a lehetőséget átnézem mit ír a net róluk mert semmit nem tudok,persze az sem mindig igaz. A valóságban ízlelve tudnék jó döntést hozni mi az aminek bejön az íz világa.
 
Minden jót!


  2020.10.22. 19:06  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2560) hsz.-re     Olvasás  
  •   2568   


---
 
Valek,Frumoza Alba,Szenzácia,Júlian,Viktor,Preobrazsenyie,Jubilej Novocserkaszk,Smaragd,Emigrant,Rubinovij Jubilej,Monarh,Pamjati Ucsitelja.
Ez 12 fajta a 12 tőre! Esetleg egy nagyon korai valamelyik helyett pl.Rombik.
 


  2020.10.22. 19:05  Hozzászólás  Válasz woodruff (2557) hsz.-re     Olvasás  
  •   2567   


---
 
woodruff, ez a levélszél körüli "pirosodás, barnásodás" egyszerre két tápelem hiányát szokta jelezni.
Ez a kálium és a magnézium. Nem csak magnézium önnmagában.
Lehet a hiány abszolút jellegű is, illetve kiszórt nagyobb nitrogén vagy kalcium adag műtrágya
kijuttatása akadályozhatja nagymértékben az említett két tápanyag felszívódását.
 


  2020.10.22. 17:38  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2560) hsz.-re     Olvasás  
  •   2566   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom, hogy ismered-e a Moldovát? Szerintem az is megér egy misét! (és olyanom van)
 


  2020.10.22. 17:32  Hozzászólás  Válasz Alibá (2564) hsz.-re     Olvasás  
  •   2565   
Avatar

rendszer admin
 
Most megnyugtattál! :dejo:
Mert amennyi eszem volt, elültettem, és előtte vissza is vágtam, na', persze utána tettem fel ide a kérdést. :hiha:
De nem nagyon, csak volt, amelyik már talán több is volt min 1 méter.
Maradt rajta mindegyiken bőven rügy ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.10.22. 17:16  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (2561) hsz.-re     Olvasás  
  •   2564   
Avatar

terra alapító
 
Ha nagyon hosszú, akkor elég, ha 4 rügyre visszavágod most, majd tavasszal, ahogy Gábor írta.
 


  2020.10.22. 14:16  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2560) hsz.-re     Olvasás  
  •   2563   
Avatar

terra alapító
 
Változó a fórumon az aktivitás, de légy türelmes, biztosan fog valaki segíteni.
 


  2020.10.22. 14:15  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (2561) hsz.-re     Olvasás  
  •   2562   
Avatar

terra alapító
 
Most ne vágd vissza, csak a gyökereit újítsd fel, és majd tavaszra 2 rügyre. Ha rejtett rügyekből is kihajt, akkor is csak kettőt hagyj meg!
 


  2020.10.22. 14:05  Hozzászólás
  •   2561   
Avatar

rendszer admin
 
Nekem is van egy kérdésem.
Nászasszonyom rám tukmált egy fiatal (pár éves) szőlőtőkét.
Már tavaly, tavaly előtt is voltak rajta fürtök.
Ha kiásom, nálam iszapolva elültetem, az úgy jó lesz?
És mennyire vágjam vissza? cca. 2 arasznyi?

Csak annyit tudok róla (Ő sem tud többet), hogy korán érő édes fehér .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.10.22. 12:27  Hozzászólás  Válasz Sjocy (821) hsz.-re     Olvasás  
  •   2560   


---
 
Sziasztok! Új tagként vagyok itt, nagyon tetszik az oldal eddig. István vagyok, 70 éves, hobbikertész újabban.
12 régi tőkém van amit megakarok fiatalítani ezekhez oltóanyagot keresek, Valek,Árkádia,Dubovszkij rozovij, Szenátor,Valek,Horty Miklóné az egyik másik muskotályos és finomnak írják,régi ismeretlen és nem jól termő fajtákat akarom lecserélni ízeletes és rezisztensre/most tanulom az oltást/meg még mit  az ajálanlat ??? Ki mit javasol? Köszönöm a segítséget.
 
Minden jót!




  2020.10.22. 03:43  Hozzászólás  Válasz woodruff (2557) hsz.-re     Olvasás  
  •   2558   


---
 
https://magyarmezogazdasag.hu/2018/08/16/tapanyaghianyok-szoloultetvenyben
Magnézium hiány talán?

Linkek megadásakor használjuk az "Általános BBCode gombok" csoportban található "Újlink" gombot.
Egyszerűbb, mert akkor olvasáskor csak klikkelni kell rá. :)
(Ragadozo)
 




  2020.10.22. 03:28  Hozzászólás
  •   2556   


---
 
Üdv mindenkinek
Teleki 5c gyökeres alanyt hol tudnék beszerezni? Sárhegyalja kft-t ajánlották de már vagy 3x írtam nekik nem válaszolnak...
Köszönöm
 


  2020.10.21. 19:10  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (2554) hsz.-re     Olvasás  
  •   2555   


---
 
Az utolsó mondatodban van a lényeg. (Nálam is épp játékban van két Red globe magonc. Ami már most látszik: egyik érzékenyebb a peronoszpórára, mint a másik.
Habitusra is különbözőnek látszanak. Iszonyat lassan is nőnek. Már tavaly is akartam legalább oltóvesszőnek valót szedni róla, szó se lehetett ilyen akcióról.
Idén az egyiken van valami afféle, de még mindig igen halovány. Talán megpróbálom, de egyáltalán nem biztos. Addig-addig csak jó lesz egyszer.
Na de hogy a saját gyökéren mikor lesz termés is...? 100 év... :nahat: És, hogy ott mit produkál majd...? )
 


  2020.10.21. 18:28  Hozzászólás
  •   2554   
Avatar

rendszer admin
 
Mivel nem értek igazából hozzá, megkérdezem.

Magról ültetni nem lehetséges? Azon kívül, hogy jóval később fordul termőre ...
Vagy ez is olyan, mint a hibrid fajta?
Hogy a franc se tudja, melyik ősére fog visszaütni?
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.10.21. 17:34  Hozzászólás  Válasz woodruff (2550) hsz.-re     Olvasás  
  •   2553   


---
 
Azt kell hogy mondjam ott a pont nálad valóban mindenkinél kicsit más,pedig szinte mindenki oltványként vette ritka a saját gyökerű.
 


  2020.10.21. 17:27  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (2549) hsz.-re     Olvasás  
  •   2552   


---
 
Ez a poén az egészben hogy eredetileg nekem is így nézett ki nagyából mint nálad! A visszavágás után változott meg azóta vannak brutális fürtök és kissé más a bogyó.Vannak fajták melyek bogyója terhelés fügvényében változó pl: Pannonia kincse de hogy itt mi történt nem tudom.Egyébként mindegyik változat szép nálam a kéknél termékenyülési gondok voltak így azt megszüntettem.A Piros is szuper ha nincs túlterhelve nagyon sokáig jó tud lenni!
 


  2020.10.21. 17:15  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2548) hsz.-re     Olvasás  
  •   2551   


---
 
Se a mag se a héja nem zavaró úgy jó ahogy van! A héj rágrató egyáltalán nem vastag a magot szinte nem is érzed.
 


  2020.10.21. 15:49  Hozzászólás
  •   2550   


---
 
Mint az előző hozzászóló is írta .
A kecskecsöcsűt ,azért nehéz beazonosítani ,mivel nincs meg ki állította elő ,milyen fajtákból .
Ezért minden faluban másmilyen ,elég ha egy kicsit megnyúlt a bogyója .
 


  2020.10.21. 08:10  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2547) hsz.-re     Olvasás  
  •   2549   
Avatar

rendszer admin
 
Ez én szerintem nem kecskecsöcsű(??), de nagyon szép, hatalmas fürt.
Gyerek koromban nagyapámnak nálunk nagyon sok Othello szőlő volt, ő azt szerette.
De mindig volt pár tőke más fajta csemegeszőlő is, közöttük kecskecsöcsű is.
A kecskecsöcsűre jellemző a szemek tojásdadnál nyúltabb formája.

fehérkecskecsocsu.jpg
"Hagyományos" fehér kecskecsöcsű
Megtekintve 14208 alkalommal.

kekkecskecsocsu.jpg
Kék kecskecsöcsű
Megtekintve 14208 alkalommal.

piroskecskecsocsu.jpg
Piros kecskecsöcsű, viszonylag új fajta.
Megtekintve 14208 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.10.21. 04:57  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2547) hsz.-re     Olvasás  
  •   2548   


---
 
Akárhogy is hívják, ez se piskóta... :thumbup:
A bogyó héja mennyire vastag, ill. szétrágható, olvadó? Mi a helyzet a magokkal?
 


  2020.10.20. 19:37  Hozzászólás
  •   2547   


---
 
Kecskecsöcsű.jpg
Kecskecsöcsű ?????
Megtekintve 14124 alkalommal.


Érés ideje szeptember közepe,második fele.
Bogyója középnagy fehéres sárga tövön tartva teljesen sárga,húsos közepesen lédús finom édes tővőn tartva nyagyon édes tud lenni.
Fürtjei nagyok 1000-2000 gr általában jól termékenyül jól terhelhető fajta.
Betegségeknek átlagnál jobban ellenáll 5 permetezéssel szépen megvédhető.
Nem reped nem vagy allig rothad bogarak kevésbé bántják,simán bírta a múlt heti komoly essőzéseket.
A név mellé azért írtam kérdőjeleket mert fiatalon megpróbáltam a rövidcsapos metszést a fajtánál de olyan vastag vesszőket hozott(min.3cm) hogy kezelhetetlen volt számomra elhajthatatlan vesszők stb...hogy kivágtam a törzset és a fagycsapból hajtott vesszőből újra neveltem.Azóta 1.5 kg-os fürtök tömbkelege van más a bogyó alakja szóval nem tudom mi történt! Egy biztos évek óta nem volt kiló alatti fürtöm de volt már két kilós is.
 


  2020.10.18. 16:47  Hozzászólás
  •   2546   


---
 
20.10.18.jpg
Egyveleg
Megtekintve 14341 alkalommal.


Egy hét essőzés után végre ki tudtam menni a tanyára mindenből szedtem egy kicsit kivéve az eltevős fajtákból. A többi meg még rá ér aránylag szép időt mondanak jövő hétre tőkén hagyva frissen mégiscsak csak jobb.
 


  2020.10.18. 10:40  Hozzászólás
  •   2545   


---
 
BELÜJ ORIGINAL 5.jpg
Belüj Original
Megtekintve 14443 alkalommal.


Érési ideje szeptember utolsó hete vagy október első hete.
Bogyója 35-20 mm, zöldes sárga húsos leves jó ízű fajta.
Fürtjei nem túl nagyok 500-1000gr vesszőnként általában egy fürtöt hoz melyeket szépen ki is nevel.
Nem reped nem rothad darazsak bogarak nem bántják egyedűl júliusban néhány napégett bogyó fordul elő de ez sem számottevő!
Betegségeknek kíválóan ellenáll minimális permetezéssel megvédhető és jól tövön is tartható.
Aki szereti a kései fajtákat azoknak mindenképp ajánlom mert mutatós finom és elégé probléma mentes.Nem beszélve arról hogy idehaza oltványként is kis pénzért megvehető!
 


  2020.10.17. 07:51  Hozzászólás
  •   2544   
Avatar

---
 
Nekem is van 2 éves Smaragd fajta , hagytam rajta egy párszemes fürtöt aminek semmi muskotály aromája nem lett .

Majdnem kidobtam őket , mikor eszembe jutott hogy így voltam a Csépi muskotályal is , első évben semmi , csak pár év után adta ki az igazi aromáját .

Tehát várok türelemmel , egyébként fajtaazonos biztosan .
 
derűs napot !


  2020.10.16. 22:17  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2541) hsz.-re     Olvasás  
  •   2543   
Avatar

---
 
A Blagoveszt-re visszatérve ... végigolvastam, mit írnak róla az egyik orosz fórumon. Tanulságos volt: nagy fürtök jellemzik ezt a fajtát és többen is elismerték, hogy a kezdeti időkben túlterhelték a tőkéket, ami a fürtök mérete miatt nem is volt olyan nehéz (emiatt gyakorlatilag ugyanúgy jellemezték az ízét is, ahogyan én most - kicsit savanyú, kicsit fűízű). Viszont miután jóval lejjebb vették a későbbiekben a terhelést, már egészen kiváló ízről számolt be majd mindenki. Jövőre - ha úgy alakul - biztosan kaszabolni fogom a fürtjét, aztán majd reflektálok, hogy ez mit fog eredményezni.
Blagoveszt
 


  2020.10.16. 20:53  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2541) hsz.-re     Olvasás  
  •   2542   
Avatar

---
 
Van még pár szem a tőkén, holnap megkóstolom, hova jutott eddigre. (Szerintem azért valamennyire félreértettél, amiről persze én tehetek a semleges szó pontatlan használata miatt - nem arra akartam utalni, hogy nincs benne muskotályosság, hanem arra, hogy összességében nekem elég középszerű íze volt. Ahogy telt az idő, mindez javult, de nem eleget)
 


  2020.10.16. 20:40  Hozzászólás  Válasz délkelet (2540) hsz.-re     Olvasás  
  •   2541   


---
 
Ez annak tűnik így még érthetetlenebb hogy hol a muskotály belőle!
A Blagoveszt nálam nem került be a gyüjteménybe két helyen kóstoltam nem győzött meg.
 




  2020.10.16. 20:29  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2538) hsz.-re     Olvasás  
  •   2539   
Avatar

---
 
Biztos, keresek képet is mindjárt róla. A "semleges" szóval azt szerettem volna kifejezni, hogy nálam elég középszerű volt az íze. Azért örülök, hogy jókat írsz róla, hiszek is neked. Egyébként van még egy fajtám, amivel szintén elégedetlen vagyok, pedig kifejezetten jó ízűként emlegetik: ez pedig a Blagoveszt. No ennél aztán tényleg a túlterhelés okozhatta a csalódásomat.
 


  2020.10.16. 20:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (2537) hsz.-re     Olvasás  
  •   2538   


---
 
Biztos hogy Smaragdod van? Én sem szaporítanám el tulzottan de nem is hagynám ki egy gyüjteményből mert helye van egy kiskertben!
Tőled hallom előszőr hogy semleges ízről számolsz be minden ismerősömnél muskotályos sőt van olyan aki az egyész szeptembert evvel a fajtával fedte le mert az ő véleménye szerint nincs ennél finomabb szőlő! Ropogós,muskotályos,nem rothadós fajt kevés ilyen van ebben az érési időben amire mindez elmondható!
Egyedül a terhelést kell belőni ez a kulcsa az egésznek.
 


  2020.10.16. 19:26  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2535) hsz.-re     Olvasás  
  •   2537   
Avatar

---
 
Nincs különálló tőkém belőle és valószínűleg nem is lesz. Nemcsak a helyhiány miatt, hanem azért is, mert ízben ez az első termése nem okozott maradandó élményt. Nálam igen semlegesre sikeredett, viszont összességében igen tetszetős fajta ... hátha jövőre a szebbik arcát mutatja meg ízügyileg is!
 




  2020.10.16. 18:53  Hozzászólás
  •   2535   


---
 
SMARAGD.jpg
SMARAGD
Megtekintve 14016 alkalommal.


Érés ideje augusztus vége szeptember eleje.
Bogyója nagy 12-15gr zöldes-sárga tőkén hagyva fehéres-sárga napon szeplős árnyékba kevésbé.
Fürtök nagysága 500-1000gr húsos,közepesen lédús enyhén ropogós finom muskotályos ízzel.Fürtök sokáig 3-4 hétig tövön tarthatók.
Hiába van beérve mindenkinek azt mondom tartsa egy ideig tövön érés után mert csak ekkor fejlődik ki a kíváló íze!
Igen bőtermő szabályozni kell mert terhelve akár el is veszítheti kitűnő ízét kevésbé lesz tövön tartható,ellenben alul terhelve páratlanúl finom terméssel örvendeztet meg minket! Betegségeknek jól ellenáll 4-5 permetezéssel megvédhető.
Szeretem a fajtát mindenkinek ajánlom de kevésbé tetszik benne hogy nagyobb terhelésnél minőség romlása következik be.
 


  2020.10.16. 13:47  Hozzászólás  Válasz Vakond37 (2520) hsz.-re     Olvasás  
  •   2534   


---
 
Próbál meg a Bücs Sándort. Ő is hasonló, de szerintem a videókon szerényebb. Youtube. Fent van az árlistája.
 


  2020.10.16. 13:41  Hozzászólás  Válasz Alibá (2531) hsz.-re     Olvasás  
  •   2533   


---
 
Szerintem hívd át magadhoz(ha normális)és egy két pohár mellett okosan beszélgess vele arról hogy ez így nincs jól.
De véletlenül se keménykedj, mert csak rosszabb lesz.
Sajnállak, de tudom ez nem segít.
Mit mondanak? Rossz szomszédság török átok.
 




  2020.10.16. 12:19  Hozzászólás
  •   2531   
Avatar

terra alapító
 
Második szomszédom szőlője. Kétségbe ejtő, csak a betegséget terjeszti. Fekete rothadás a fő veszély, hozza a szél. Mit tudok tenni?
IMG_4494.JPG
------------------------
Megtekintve 13945 alkalommal.

IMG_4497.JPG
------------------------
Megtekintve 13945 alkalommal.

IMG_4496.JPG
------------------------
Megtekintve 13945 alkalommal.

 


  2020.10.15. 06:18  Hozzászólás
  •   2530   
Avatar

---
 
Sziasztok!
Frumosa Alba vesszőt szeretnék oltani/gyökereztetni..ha Valakinek lenne azt szépen
Kérem vagy itt vagy privátba legyen szíves írni..

Üdv: Mauzi
 


  2020.10.14. 14:06  Hozzászólás
  •   2529   


---
 
Crimson seedless

Legkésőbbi fajtám, eredeti amerikai, érése viszont bizonytalan, nagyon kései. Magnélküli, íze savanykás - gyümölcsös jellegű. Héja puha, ellenálló-képessége nagyon jó, nem rohad és nem is reped. Bogyójának súlya 5-6 g, míg a fürté fél kilónál ritkán nagyobb.


Crimson súly.jpg
3 bogyó súlya
Megtekintve 14404 alkalommal.

Crimson seedless.jpg
Fürt
Megtekintve 14404 alkalommal.

 


  2020.10.14. 14:01  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2524) hsz.-re     Olvasás  
  •   2528   


---
 
Még egy kis extra adalék a Horthy Miklósnéhoz: Bogyója 10 g átlagsúlyú, nagyon apró magú, átlagosan 2 db van benne. Hibája, hogy fénykedvelő, árnyékban rosszul színesedik. Fürtje 500 és 1000 g között változik.


Horthyné belső.jpg
Bogyóbelső
Megtekintve 14284 alkalommal.

Horthyné 3 szem súlya.jpg
Itt már csak 3 bogyó súlya van
Megtekintve 14284 alkalommal.

Horthy Miklósné fürtsúly.jpg
Horthy Miklósné - Egy fürt súlya
Megtekintve 14284 alkalommal.

 


  2020.10.14. 10:17  Hozzászólás  Válasz tomo75 (2525) hsz.-re     Olvasás  
  •   2527   


---
 
Átlagosan egy- esetleg kettő tőkém van fajtánként, jópár (olyan 2-3 fajta) esetében van több is, de ott lehet ritkítás lesz majd.
 


  2020.10.14. 10:16  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2524) hsz.-re     Olvasás  
  •   2526   


---
 
Szia,
a Horthy Miklósné lassan tizedik éve van meg, s terem, kötődési problémát nem nagyon tapasztaltam, eléggé ellenálló, rothadásra csak nagyon esős, párás, ködös ősz esetén hajlamos. Érése szeptember közepére tehető. Igen erős növekedésű, úgyhogy terhelni kell. Tápanyagigénye közepes, másodfürtöt is szokott hozni, de nem tudja azt már beérlelni. Teleki-5BB alanyon van egy tő, de szerintem minden alanyon jól teljesíthet.
 




  2020.10.13. 17:46  Hozzászólás  Válasz RJani65 (2523) hsz.-re     Olvasás  
  •   2524   


---
 
Köszönjük a képeket szépek!
A Horthy Miklósné fajtáról írnál egy bővebb ismertetőt mert soha nem tudtam eldönteni hogy telepítsem-e vagy sem! Minden apróság is fontos lehet illetve hány éve terem és milyen volt évjárat fügvényében.
Köszönöm:
Sanci
 


  2020.10.13. 17:31  Hozzászólás
  •   2523   


---
 
Így esős napra, pont jól jön :)


Vivajka_súly.jpg
Vivaika - Egy nagyobb fürt súlya - több mint fél kg
Megtekintve 14371 alkalommal.

Vivajka súly_2.jpg
Szintén Vivaika - 8 bogyó súlya - 12,5 dkg!
Megtekintve 14371 alkalommal.

Vivajka.jpg
Vivaika, vagy Viktória - Kemény húsú, nagy bogyójú, repedésnek elég jól ellenáll.
Megtekintve 14371 alkalommal.

Teréz.jpg
Teréz - Egy igencsak megbízható, rezisztens fajta. Szintén beérett már.
Megtekintve 14371 alkalommal.

Szilvia_1 szem súly.jpg
Szilvia - Példának egy szem súlya
Megtekintve 14371 alkalommal.

Szilvia.jpg
Szilvia - Rezisztens, fürtjei átlagsúlya olyan 1 kg körüliek. Kemény bogyójú, egy kicsit rágós héjú, közepes ízű.
Megtekintve 14371 alkalommal.

Szauter Gusztáv.jpg
Szauter Gusztáv - Hideg után csak ezt egy, de igen nagy fürtöt hozta (1,25 kg!)
Megtekintve 14371 alkalommal.

Mamuth.jpg
Mamuth - Nagy bogyók, méregzöld színű. Íze közepes.
Megtekintve 14371 alkalommal.

Kismis Moldavskij.jpg
Kismis Moldavskij - Nagy fürtök, éretten nagyon finom, léhamagú
Megtekintve 14371 alkalommal.

Itália.jpg
Itália - Nagyon finom szintén, de rothadásra igencsak hajlamos...
Megtekintve 14371 alkalommal.

Horthy Miklósné.jpg
Horthy Miklósné - Szép színű, nagyon finom ízű, erős növekedésű fajta
Megtekintve 14371 alkalommal.

Heliotrop.jpg
Heliotrop - Most már fogyasztható állapotban van, amúgy nagyon finom.
Megtekintve 14371 alkalommal.

Dabuki.jpg
Dabuki - Strapabíró fajta, elég nagy bogyójú és fürtű
Megtekintve 14371 alkalommal.

Cegléd szépe.jpg
Cegléd szépe - Darazsak nagyon szeretik... Beérve, beszínesedve
Megtekintve 14371 alkalommal.

Belüj originalnüj.jpg
Belüj originalnüj - Utolsó az érési sorrendben, kemény húsú, nem nagy termőképességű, viszont megbízható fajta.
Megtekintve 14371 alkalommal.

 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron