Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2021.10.28. 21:43  Hozzászólás
  •   1755   
Avatar

---
 
Ilyen lett az aszalvány:
IMG_20211024_202548.jpg
------------------------
Megtekintve 27878 alkalommal.


Finom kis rágcsálnivaló lett belőle.
 


  2021.10.28. 21:38  Hozzászólás  Válasz emendasajt (1753) hsz.-re     Olvasás  
  •   1754   
Avatar

---
 
Köszi! A három fámból kettő alig potyogtatott, a harmadikon is maradt azért vagy 30 szem. A negyedik (Costata) csak az egyik ágán hozott virágot, de az mind megmaradt. Viszont mindegyik magvas lett, mert az ötödik, termőkorú fám (Szputnyik) most virágzott először és az porzós virágokat is nevelt. Lehet, hogy ennek is köszönhető, hogy ennyi gyümölcs maradt a fákon ... nem tudom. Ez a magvasság dolog viszont zavar. Van előnye és hátránya is. A Tipo-t például már keményen is tudom enni, míg tavaly nem, de most az almához hasonlóan kell ennem, kerülgetve a viszonylag sok és nagy magot. Jövőre lehet, hogy átoltom a porzósat, bár akkor meg kell várnom az evéshez a teljes puhulást.
 


  2021.10.28. 19:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (1749) hsz.-re     Olvasás  
  •   1753   


---
 
Gratulálok, szép termésed lett!! Nekem sajnos az idén többek között ezek sem " muzsikáltak" jòl.
Tavaly elfagytak tavasszal, az idén meg a szárazság sújtotta őket. Van egy kb. 8éves fám, tavaly tavasszal ez is kihajtás után lefagyott nem akarok hazudni 1000+ virág volt rajta idén. Na..., gondoltam majd most...
Ááá... a fene megette 2db-ot látok rajta. Ez a fa nagyon potyogòs fajta. De majd talán jövőre!
 




  2021.10.23. 21:24  Hozzászólás
  •   1749   
Avatar

---
 
90 %-ukat ma leszüreteltem, csak győzzük enni! (holnap próbálok aszalni is)
Costata.jpg
------------------------
Megtekintve 13282 alkalommal.

Hana Fuyu.jpg
------------------------
Megtekintve 13282 alkalommal.


Tipo.jpg
------------------------
Megtekintve 13282 alkalommal.

Nikita.jpg
------------------------
Megtekintve 13282 alkalommal.

 




  2021.08.25. 19:41  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1745) hsz.-re     Olvasás  
  •   1747   


---
 
Szia!
Hálás köszönet a szándékért! :dejo: :udvozlet: Ha úgy alakul, visszatérünk rá. :wave:
 




  2021.08.25. 13:53  Hozzászólás
  •   1745   


---
 
Helló,
Nekem van RdB tavaly kora tavasszal kaptam veszőt egy fórumtárstól ami szépen gyökersedett ezért ősszel ki is ültettem egyet, a másikat cserépben anyukámnak adtam, de ott se jobb. Nem tudom mi történt, kiszáradás a télen vagy tavaszi megfázás, de teljesen vissza kellett vágni, most onnan hajtott, nagyon gyengén. Van rajta füge is, de sajnos nem biztos, hogy be fog érni, így nem tudom hogy az e aminek adták és nincs is mit levágni egyenlőre. Van még Violette de Sollies, ez faiskolás, de ugyan ez a helyzet vele, nem felejtelek el, ha megfelelő neked és ha jobban telelnek, akkor 2022 nyáron tudnák vesszőket adni, akár mindkettőböl is.
 


  2021.08.18. 15:03  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1549) hsz.-re     Olvasás  
  •   1744   


---
 
Esetleg lenne valakinek itt a fórumban "feleslegben" egy-két db hajtása ebből a Ronde de bordeauxból? Megpróbálkoznék a szaporításával. ;)
Ma vettem egy Babitsot. Újra nekifutok, hátha ezúttal kissé nagyobb sikerrel járok... Láttam az OBI-ban többfélét, az egyik termése hasonlított a fent említett R.de b.-éra,
de mivel egész egyszerűen nem hajlandóak ráírni egyetlen darabra se a fajtanevet, így ott hagytam... (a terméséréssel és egyebekkel kapcsolatos infók különböztek).
Ahol a Babitsot vettem, ott is volt némi választék, de a többi nem tetszett (ezt meg kifejezetten kerestem, meg is örültem neki :dejo:
- nem, nem úgy mentem be, hogy van-e Babits... :P ).
 




  2021.08.12. 08:30  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (1741) hsz.-re     Olvasás  
  •   1742   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

Mindenképpen könnyebb, mind a nevelés, mind az igényesség terén. Nekem ezek a fajták vannak/voltak:

Jumbo, Ken's Red, Issai, Geneve.

Ha egyenek tudsz támrendszert biztosítani, akkor mindenképpen az Issai-t ajánlom, ez az egyetlen öntermő minikivi ami el is érhető. A Jumbo szép nagy, de nem a legfinomabb. Nálam a legjobb a Ken's Red, ez meglepően finom, sokkal jobb a többinél. Kell hozzá egy fiú.
 


  2021.08.11. 19:57  Hozzászólás
  •   1741   
Avatar

---
 
Kedves kivitulajdonosok!

Két kérdésem lenne a mini kivikkel kapcsolatban: igaz az, hogy a minikivi igénytelenebb, könnyebb az igényeit kielégíteni, mint a szőrös kiviét (Hayward-Tomuri)? Milyen termő-porzó párost javasolnátok telepítésre (néhány tőről lenne csak szó)?
 


  2021.02.03. 11:23  Hozzászólás  Válasz délkelet (1736) hsz.-re     Olvasás  
  •   1740   
Avatar

rendszer admin
 
Az otpercpiheno.com évek óta köztudottan az egyik legnagyobb KAMU oldal.
Nem is nagyon van mit mondani róla.
Max. annyit, hogy az ott megjelenő cikkek a legjobb esetben is csak szenzáció-hajhász módra kiforgatott rész-igazságokat tartalmaznak ... :(

KAMU web-oldalak listája
Viszonylag folyamatosan frissítik, ha van valami új ... :)
Érdemes átnézni ... :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2021.02.02. 20:12  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1737) hsz.-re     Olvasás  
  •   1738   
Avatar

---
 
"viszont én nem is írok ilyen cikkeket" - ezzel akkor már hasznosabb is voltál a cikkírónál. A félreértések elkerülése végett: nem a kivi magvetéséről írottak háborítottak fel, hanem azok, amikről nem írt, amiket elhallgatott (vagy egyszerűen talán nem is tudott)
 


  2021.02.02. 19:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (1736) hsz.-re     Olvasás  
  •   1737   


---
 
Sajnos nincs kiwim így nem is igazán értek hozzá, viszont én nem is írok ilyen cikkeket.
 




  2021.01.12. 19:53  Hozzászólás  Válasz behant (1734) hsz.-re     Olvasás  
  •   1735   
Avatar

---
 
Elképzelhető, hogy nekem szól a kérdés, de nem biztos (célszerű lett volna az adott hsz-nál a "válasz" gombra kattintva reagálni). Egyszer említettem ugyanis, hogy a barátomnál elég sok volt a kukacos jujuba. Ő Hevesben lakik.
 


  2021.01.12. 14:10  Hozzászólás
  •   1734   


---
 
Szia!

Melyik településen vannak a jujuba fák, amik kukacosak voltak?
Akkor ez 2015-ben volt?

Köszönettel:
Tamás
 


  2020.11.27. 19:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (1730) hsz.-re     Olvasás  
  •   1733   
Avatar

terra alapító
 
Jó, hogy a végére odaírtad, hogy mi az.. Ahogy a képet néztem és a szöveget olvastam, azt hittem, hogy sose tudom meg. :O
 


  2020.11.27. 18:25  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1731) hsz.-re     Olvasás  
  •   1732   
Avatar

---
 
Inkább szobanövénynek tekinthető, mert túl sok gyümölcsöt nem ettem még róla. Szórakozásnak azért jó, no meg egy kis újszerű ízt is kapok cserébe. Ami nem is rossz!
 




  2020.11.27. 16:28  Hozzászólás
  •   1730   
Avatar

---
 
003.jpg
------------------------
Megtekintve 19176 alkalommal.


Úgy néznek ki, mint a gránátalmák, csak jóval kisebbek (cseresznye nagyságúak). Igazából nem a megfelelő helyre tettem fel a képet, mert egyáltalán nem télállóak (viszont szépen átteleltethetők). Édes-savanykás, aromás ízű, a meggyhez hasonlóan erősen festő a leve. Néhány kicsi mag található a belsejében, ami a fogyasztásánál nem túlzottan zavaró. A neve pedig: szamóca guava.
 


  2020.11.25. 17:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (1728) hsz.-re     Olvasás  
  •   1729   


---
 
Köszönöm akkor így már bíztos felkerül a listára szorítok neki helyet valahol neki, megpróbálom beszerezni bár már lehet elkéstem vele,,,,jó lesz jövőre is!!
 
Minden jót!




  2020.11.25. 16:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (1726) hsz.-re     Olvasás  
  •   1727   


---
 
Igen ,bocs nem ide szántam,de köszönöm a választ mennyi ideig tartható tőkén!!!
 
Minden jót!


  2020.11.25. 15:44  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1725) hsz.-re     Olvasás  
  •   1726   
Avatar

---
 
Csak röviden: tetszetős, nagy bogyójú, nagy fürtű, gombabetegségeknek ellenálló, erősen savas, ami az érési idő vége felé vagy eltűnik, vagy megmarad (utóbbi miatt elég ellentétes a megítélése). Gondolom, a kérdésed véletlenül került ebbe a topikba.
 




  2020.11.25. 08:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (1723) hsz.-re     Olvasás  
  •   1724   


---
 
Szia! Értem a kezdő naívsága ,féltem nem bíztonságos a spárga ,,,,jót akartam! Ez lett!!! :palinka:
 
Minden jót!


  2020.11.24. 23:09  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1722) hsz.-re     Olvasás  
  •   1723   
Avatar

---
 
Bocsi, de félreértettél: én a baby-lon által mutatott képre gondoltam, amiről azt írtad, hogy az is csavarodott...
Egyébként a saját képed bal oldalán lévő kivi még egészen elfogadható szerintem. Ha kicsit korábban tetted volna fel a képet, akkor azt mondtam volna, hogy távolítsd el a bambuszt, majd tegyél melléje egy egyenes lécet és sűrűn, ügyesen kötözgetve próbálj a vesszőn egyenesíteni. Valószínűleg ezt már a vessző merevsége miatt nem lehet megtenni.
 


  2020.11.24. 22:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (1721) hsz.-re     Olvasás  
  •   1722   


---
 
Köszönöm a megnyugtató választ,már kétségbe estem ,hogy újra kell indítani a növekedésüket! Ami linket kaptam ott sem volt egyérteműen írva ilyen csavarodás hát nem bambuszt ,spárgát javasoltak! :banana: :banana: :udvozlet:
 
Minden jót!


  2020.11.24. 20:36  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1720) hsz.-re     Olvasás  
  •   1721   
Avatar

---
 
Elnézést a közbeszólásért: ez nem tekinthető csavarodottnak, ez így teljesen OK. Ha majd megvastagszik, szinte semmi görbület nem lesz rajta. Ritka az, amikor magától is hosszú egyenes vesszőket nevel a kivi: ez például akkor történhet, ha mondjuk úgy két éven keresztül visszavágjuk tő közelében, de a nagyon jó tápanyagellátottság is idézhet elő ilyet. Amikor kifullad a lendület, utána ismét erőteljesen tekeredik.
 


  2020.11.24. 18:54  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1719) hsz.-re     Olvasás  
  •   1720   


---
 
Rendben,az enyém szőrös és Hayward fajta,de azt látom amit küldtél képet azon is csavarodik a kivi azt is vissza kell vágni tavasszal??? :alvaka: :kuksi:
 
Minden jót!




  2020.11.24. 11:37  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1717) hsz.-re     Olvasás  
  •   1718   


---
 
Köszönöm tanulmányozom,hát amit eddig tudtam az ellenkezője ennek :remulet:
 
Minden jót!




  2020.11.24. 11:23  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1715) hsz.-re     Olvasás  
  •   1716   
Avatar

terra alapító
 
A jó kialakításhoz fontos egy erős, hosszú egyenes kar kinevelése. Attól függ a magasság, hogy milyen magasan akarod elfektetni, és milyen hosszúra akarod hagyni. 2m magas és két méter széles lugashoz 4 méter hosszú kart kell nevelni. Ezt legjobb egy vezető szár mellett megtenni (vékony erős madzag), amire nem csavarodik, hanem kúszik mellette. Néha így is le kell szedni róla, mert képes felcsavarodni rá. Hidd el nem veszítesz vele, jövőre iszonyúan gyorsan fog nőni. Ha lefekteted, utána már nem nő normálisan, elgörbül.

Kép
 


  2020.11.24. 11:04  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1714) hsz.-re     Olvasás  
  •   1715   


---
 
Akkor ,hogy lehet felfuttani??? Mi a jó megoldás,nem szeretnék sok időt veszíteni fölöslegesen!!!! :remulet: :alvaka:
 
Minden jót!


  2020.11.24. 10:59  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1712) hsz.-re     Olvasás  
  •   1714   
Avatar

terra alapító
 
Nem lesz jó ha kiveszed sem, mert ahogy vastagodik meg fog törni. Szerintem sajnos új szárat kell nevelned jövőre...
 


  2020.11.24. 10:42  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1711) hsz.-re     Olvasás  
  •   1713   


---
 
Kivi.JPG..l.JPG
erről a másodikról írtam
Megtekintve 17454 alkalommal.

Még van egy kérdésem,hogy csak egyik érte el a kívánt magasságot másiknál kb 15 cm híja van 3.nál félméter. Jövőre ha indul akkor ott már lesz több elágazás az elsőnél az jó,ami alacsonyabban van ott mi a teendőm?
 
Minden jót!


  2020.11.24. 10:30  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1711) hsz.-re     Olvasás  
  •   1712   


---
 
Szia! Már gondolkoztam rajta hogy kiveszem,kivágomcsak attól tartok ha felkötöm akkor ott megnyomja elszorítja a kötözőanyag? Mit javasolsz mit tegyek?
 
Minden jót!


  2020.11.24. 10:26  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1710) hsz.-re     Olvasás  
  •   1711   
Avatar

terra alapító
 
A téllel nem lesz bajuk, viszont ez a csavarodás nem túl jó nekik. Mi lesz, ha elkezdenek vastagodni?
 


  2020.11.24. 10:11  Hozzászólás  Válasz dani64 (1709) hsz.-re     Olvasás  
  •   1710   


---
 
Szia! Köszönöm a választ,mind egy fajta. Ezek Hayward idei ültetésűek beérhettek a vesszők kibíhatják a telet?


Kivi.JPG..l.JPG
------------------------
Megtekintve 17459 alkalommal.

Kivi.JPG,.JPG
------------------------
Megtekintve 17459 alkalommal.

 
Minden jót!


  2020.11.23. 17:38  Hozzászólás  Válasz kezdővega (1706) hsz.-re     Olvasás  
  •   1709   


---
 
Jobb oldalt van 5, bal oldalt 3(nem látszik a képen) ebből csak 1 a porzó
 




  2020.11.23. 17:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (1705) hsz.-re     Olvasás  
  •   1707   


---
 
Azokat az ágakat metszéskor úgy is eltávolítottam volna , túl messze szaladtak a törzstől ,július végén hajtottak nem is igazán értek be . :udvozlet:
 


  2020.11.23. 17:08  Hozzászólás  Válasz dani64 (1704) hsz.-re     Olvasás  
  •   1706   


---
 
Üdvözlet! Ha jól látom három kivi tő van ez mind lány vagy van köztük termő is ,kb így fog nálam is kinézni ,lehet már jövőre. Kb 1,5 méter a lugasnak mondjuk a /gerendája/ és a keresztbe levő tartónál mennyire kell tenni én olyan félméterre gondoltam tenni.lehet ha képet teszek fel érthetőbb lesz?
 
Minden jót!




  2020.11.23. 16:04  Hozzászólás
  •   1704   


---
 
Tegnap reggelre mínusz 4 - a kivi levitézlett .Intenzív mustszag terjeng az udvaron(bomlik a csersav) ,na ilyenkor szidom a kivit !
kivi hullas.jpg
------------------------
Megtekintve 17383 alkalommal.


A fán maradt néhány szem Jiro, meg a Roseyenka másod termése .Láthatólag semmi baja - nem fagyott meg .


roseyeka2.jpg
------------------------
Megtekintve 17383 alkalommal.

 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/122.0.6261.94 Mobile Safari/537.36 (compatibl valamint 15 vendég