Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2020.12.16. 10:46  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2926) hsz.-re     Olvasás  
  •   2927   
Avatar

terra alapító
 
Szia! Nem, még nem, fiatal nagyon... Ha idén nem is, de jövőre biztosan tudok adni.
 


  2020.12.16. 10:43  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2925) hsz.-re     Olvasás  
  •   2926   


---
 
Ez nagyon jó hír előre is köszönöm ha idén nem sikerülne jövőre akkor is vevő lennék rá!
Termésed volt már rajta?
 


  2020.12.16. 08:17  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (2924) hsz.-re     Olvasás  
  •   2925   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

Nekem van egy fiatal tőkém, megnézem a hétvégén, hogy tudok-e vágni belőle.
 




  2020.12.15. 12:55  Hozzászólás
  •   2923   


---
 
Megérkezett a szőlőcsomagom!
Nagyon szép gyökeres vesszők érkeztek, úgy ahogy Bücs Sándor megígérte.

Jeleztem neki a problémákat, a megrendelők türelmetlenségét.
Elmondtam neki, hogy hogy nagyon sokan a"Terra-kert" fórumról szereznek információt.

A beszélgetésünk által megerősítést nyert , hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy amit vállalt, azt teljesíteni tudja. A metszést januárban kezdi . Tehát hamarabb nem küld sima vesszőt.
Látom, hogy a logisztikát /a szállítást/ még fejlesztenie kell, de ő lehet az a vállalkozó, akin keresztül hozzá juthatunk az új fajtákhoz.

Úgy gondolom, hogy ő is hosszútávú kapcsolatot igyekszik kialakítani.
Nem könnyíti meg a dolgát a vírushelyzet adta sok-sok nehézség.
Összegezve: részemről megvan a bizalom iránta, várom januárban a további szőlővesszőket.
Bízzunk benne, hogy a Tietek is időben megérkezik."
 






  2020.12.13. 10:14  Hozzászólás  Válasz Redcorner (2919) hsz.-re     Olvasás  
  •   2920   


---
 
Többek közt én is jeleztem, de nem kaptam választ. Ha idén már nem is, jövőre azért szeretnék beszerezni tőled.
 


  2020.12.12. 20:54  Hozzászólás
  •   2919   


---
 
Akik jelezték, hogy kérnek Shine muscat vagy egyébb vesszőt, jövőhéten várhatják, hétfőn feladom
 


  2020.12.12. 15:42  Hozzászólás  Válasz Birota! (2917) hsz.-re     Olvasás  
  •   2918   


---
 
Üdvözlet Neked is! Most az ünnepi készület miatt nem sokan vannak ,egyébként aktív a csoport! :dejo: :banana: Sok nagyszerű ember van ezen a fórumon szerintem ,nagyon sok jó ötletet ,és segítséget kaptam már pár embertől hálás köszönet érte! :udvozlet: :udvozlet:
 
Minden jót!


  2020.12.12. 13:53  Hozzászólás
  •   2917   


---
 
Üdvözlök mindenkit!
Csak pár éve foglalkozom csemegeszőlőkkel, kb. 110 fajtám van, gondoltam regisztrálok, biztosan tanulhatok a tapasztaltabbaktól néhány dolgot. Az utóbbi hozzászólásokhoz annyit fűznék hozzá, hogy bár 40 vagyok, mégis oly türelmetlenül vártam a csemeték érkezését, mint általánosban az osztálykirándulást! De nyugodt voltam, mivel már párszor rendeltem Tőlük, tudtam, hogy megkapom. Tegnap meg is jöttek, ugyanúgy, mint máskor. Ismét ugyanolyan gondosan csomagolva, felcimkézve, erős gyökérzettel, azon fajták, miket rendeltem. Mint írtam kezdő vagyok, de annyit értek hozzá, hogy idén később jöttek be a hidegek, így a nedvkeringés is később állt le, tehát gondolom később termelhették ki a csemetéket. Én nem bánom, mert ismerek olyan gyümölcsfaiskolát, ahol már november közepén lombtalanul árulták az oltványaikat, mivel enyhe higítású gyomírtóval segítik elő a levelek hullását. Hát inkább várok...
 


  2020.12.11. 21:46  Hozzászólás  Válasz izgaga (2915) hsz.-re     Olvasás  
  •   2916   


---
 
Ha a 400 embert csak 10000ft jával számolom, de szerintem sokkal többel is lehet számolni, én azon lennék hogy
mielőbb mindenki megkapja a rendelését, mert addig nincs pénz.
Kamu az egész.
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2020.12.11. 21:01  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (2914) hsz.-re     Olvasás  
  •   2915   


---
 
Hát, én nem tudom. Ha igaz, hogy kb. 400-an rendeltek, és valószínű, hogy 1-1 ember nemcsak egy-két fajtát (plusz, hogy a minimum rendelés 5 tő), akkor ez nem kevés. Ugyanakkor én azt gondolom, hogy nem akkora gazdaság az övé, hogy számolatlanul legyen az anyag.
Bár én az őszi telepítés híve vagyok, de ha tavasszal megjön, akkor elégedett leszek.
 


  2020.12.11. 19:23  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (2913) hsz.-re     Olvasás  
  •   2914   


---
 
Újabb fejlemény!
Már nem igéri a szállítást csak tavaszra.
Mert nem tud 450 embert kiszolgálni!
Miféle vállalkozás az ilyen?
Én megmondom.Komolytalan.
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2020.12.10. 15:22  Hozzászólás  Válasz balthus78 (2912) hsz.-re     Olvasás  
  •   2913   


---
 
Örülök neki hogy végre megkaptad!
Igy már én is reménykedek hogy meglesz az idén az enyém is.
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2020.12.10. 06:53  Hozzászólás  Válasz Sanya101 (2911) hsz.-re     Olvasás  
  •   2912   


---
 
Igen
Mondjuk érdekes volt mert múlt héten felhívtam a tündékertet hogy mi a helyzet a rendeléssel kapcsolatban, az úr azt mondta azért húzódott idáig mert 400 embert nem tud egyszerre kiszolgálni meg különben is csak pár napja hozta el az alanyokat Kecskemétről....

Aztán hogy most Bücs Sándornak mi köze Kecskeméthez azt nem tudom.....
 


  2020.12.09. 20:28  Hozzászólás  Válasz balthus78 (2902) hsz.-re     Olvasás  
  •   2911   


---
 
Szia!
Ez a Bücs Sándor féle rendelés?
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának




  2020.12.09. 17:07  Hozzászólás  Válasz peter051 (2889) hsz.-re     Olvasás  
  •   2909   


---
 
tudni kell hogy egy cimrol egy nap maximum 10 csomagot lehet feladni :udvozlet:
 


  2020.12.09. 17:00  Hozzászólás  Válasz trike46 (2872) hsz.-re     Olvasás  
  •   2908   


---
 
jelezze emailben aszt kerte 2868- 69-7o-2871 hozzaszolasok,egy és ugyan az a személy :udvozlet:
 


  2020.12.09. 16:53  Hozzászólás
  •   2907   


---
 
Köszönöm a válaszokat,eddig minden gyökeres növényt visszavágtam most elfelejtettem utólag bőven locsolom hátha nem lesz gond !
 
Minden jót!


  2020.12.09. 16:07  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2891) hsz.-re     Olvasás  
  •   2906   


---
 
Mi ez az ostobaság ?
Kikaparod és visszavagdosod .

Láttál te már videót, konténeres szőlő ültetéséről ?
Olyan óvatosan húzzák le a konténer fóliáját mint a hímestojásról, a gyökereket körbevevő föld meg ne sérüljön ,vagyis szét ne essen.
Először az alját körbe vágják .
Ez a konténer lényege .

Ha gyökeres oltványt, vagy vesszőt veszel, azt kell visszavágni, mielőtt beülteted, és áztattad .

A vastagabb gyökerek, a metszés pontjánál fognak későbbiekben elágazni .
Egy hidrofúrónál 1-2 centis csonkot hagynak csak .
 


  2020.12.09. 15:53  Hozzászólás  Válasz balthus78 (2902) hsz.-re     Olvasás  
  •   2905   


---
 
Egy éjszakára beáztatod, kicsit felűjítod a gyökerzetet, aztán földbe vele. Karót mellé, aztán felkupacolod földdel. Így várod az új esztendőt!
Munka, munka, örom!
 






  2020.12.09. 15:02  Hozzászólás
  •   2902   


---
 
Szép napot mindenkinek,
November 2-ai rendelésem ma végre megerkezett...

Kerdes: el merjem ültetni meg idén vagy inkább csak tavasszal?
Köszönöm
 




  2020.12.09. 12:38  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2899) hsz.-re     Olvasás  
  •   2900   


---
 
Mint írtam 10 cm átmêrőjű motoros fúróval készültek a lyukak. Ha nincs vissza vágvá a gyökér akkor egyszerűen nem fér bele a lyukba, vagy ahogy belenyomod az alanyt felfelé fordul a gyökér. Erre rá rakva a földet egy nagy gubanc lesz a gyökérböl. Nem muszály ennyire vissza vágni, ha nagyobb a gödör
Pl. Ásott nál, ott csak a vastak fő gyökereket, ill serülteket vágják vissza. A hajszál gyökerek, amik amúgy is a tápanyag-nedvességet veszik fel jobban azt kevésbé vágjak vissza. De ha vissza van vágva jobban elbokrosodik a gyökér. (Szerintem!)
Nem tanultam iskolába a szőlêszetet, egy idős bácsi mellet dolgoztam évekig. Tőle tanultam azt amit tudok. Amit pedig nem azt az élet, meg az ilyen fórumok hozzák!
Most má 12. Szezont taposom 7 ha.nemes szőlőben, és 2 ha. a direkttermő szőlő. Van mit csi álni.
 


  2020.12.09. 12:12  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (2898) hsz.-re     Olvasás  
  •   2899   


---
 
És mi van ha nem vágod vissza a gyökeret akár baltával,arra vagyok kíváncsi ??
 
Minden jót!


  2020.12.09. 12:01  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2895) hsz.-re     Olvasás  
  •   2898   


---
 
A sima gyökerest azêrt vágyják vissza, mert felújítják a gyökérzetet. Van aki nem. Ha nagy a gödör elfêr neki. Ugye ilyenkor a megfelelő beiszapolás kell, hogy a levegőt kiszorítsa.
Ahol dolgozom a szőlőben április vêgên ültettem masodmagammal 1600 db. Izabellát. 10 cm átmêrőjű motoros földfúróval. A szabad gyökeres alanyt ényegébe 1 maroknyi hoisszra vágtam vissza a gyökeret! Fa tuskó, szekerce..kb 5 db összefog, és egy csapás. Este beletettem egy szüretelő kád vízbe.
Reggel fúrás, kb. 100 lyuk (pinhent a gép) ültetés : a lyuk aljára kis felete humuszos föld, bele a z alany, rát-8 cm föld kis kapanyêllek okosan megtömtem (kicsit) majd felöntöttem vízzel. Így vêgg. Mikor vêgezten a kifúrt lyukakkal, kezdtem előlről a maradêk betemetést. Lábbal megtapostam (tömörítés) Utána tovább. Most szüretkor néztem kb 98% ban megeredtek zweigelt közé lettek ültetve . a zweigelt 2 év mulva ki lesz vágva, addig terem.
 


  2020.12.09. 11:54  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (2896) hsz.-re     Olvasás  
  •   2897   


---
 
Köszi,pedig azt gondoltam kicsit szedek ki a földből és megnyesen a gyökeret ásóval kőrben vágom! :alvaka: :mivanm: :kuksi: :fejvaka: Meg várom a tavaszt!
:udvozlet:
 
Minden jót!


  2020.12.09. 11:46  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2895) hsz.-re     Olvasás  
  •   2896   


---
 
Vélemênyem szerin nem ua. Mert itt a gyökeret föld veszi körül "föld labda". Ezêrt is lehet éven át ültetni -kiv.a fagy- gondolom amikor ültetted beöntöztet. Most kupacold feld és vár a tavaszt. Ne is nêzz rá. Március elejên bontsd ki. 99% hogy elindul. Max 2 szemre vissza vágod. A felső rügy + 4-5 cm. Meg látod hogy szêp zöld fog lenni a hajtás. A szőlő gyökere mindíg dolgozik. Nem áll le. Mindíg ad valamennyi nedvességet.
A " föld labdából " elfog indulni a gyökér minden irányba van amelyik nem találja helyes utat az felfelê, a többsêge lefelé+oldalra.
Ne gondold túl!
Tavaszig ne is nêzz rá!
 


  2020.12.09. 11:32  Hozzászólás  Válasz Zoll11 (2894) hsz.-re     Olvasás  
  •   2895   


---
 
Szia! Oké,értem de ez nem ugyanaz mint nálad, egy kereskedésben vettem őket és már hullott a levele ,nem tudni mikor kapott utoljára nedvességet??? :remulet: Lehet ugyan olyan helyzet mintha sima gyökeres nincs visszavágva??? :remulet: Akkor mi történhet a növénnyel túl éli,vagy sem? :mivanm: :palinka:
 
Minden jót!


  2020.12.09. 11:00  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2891) hsz.-re     Olvasás  
  •   2894   


---
 
1 êve ugyan így ültettem tavaly tavasszal gyökereztetett vesszőket, utána 5L étolajos műanyag flakonban voltak őszig. Levágtam a műanyagot és úgy ahogy volt "föld labda" el7ltettem. Hajtottak vagy 2 mêtert 2 - 2 vesszőt. Kaptak tápagpnyagot, + vizet. A többi fentről jőtt.
Ha szereti a gazdáját majd meg nől! Mondja egy öreg szőlőtermesztő szomszédom.
A lényeg ; ne gondold túl.
Munka, munka, öröm!!!!
 


  2020.12.09. 10:28  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2892) hsz.-re     Olvasás  
  •   2893   


---
 
Konténer ,nagy műanyag cserép? Attól tartok,hogy így nehezebben ered meg mintha megnyírom ,ezekbe is akarok oltani ezért izgat!! Már várom a vesszőket is!
:udvozlet:
 
Minden jót!


  2020.12.09. 10:13  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2891) hsz.-re     Olvasás  
  •   2892   


---
 
Nem aggódnék. A szőlő túlélő növény, nem kell félteni! Szerintem semmi baja nem lesz. (A nyugalom a hosszú élet titka... ;) :lol: )
(Nézz rá a múltkor feltöltött fényképeimre! Egy maroknyi gyökérzettel ültettem, nem vágtam vissza semmit és láthatod, hogy mivé lett... :thumbup: )
Ja, hogy konténeres? Plááááne!!! :thumbup: ;)
 


  2020.12.09. 09:52  Hozzászólás
  •   2891   


---
 
Tiszetlt Fórumtársak !Pár hete Palatina és Irsai Olivér konténeres csemetét elültettem izgalmamban elfelejtettem a gyökeret visszavágni most jöttem rá ahogy olvasom a hozzászólásokat,milyen hátrányom lehet ,mit csináljak kivegyem őket ,vagy maradhat a földben? Szerintetek túl éli ti mit csinálnátok a helyemben ? :remulet: :remulet:
 
Minden jót!


  2020.12.09. 03:50  Hozzászólás
  •   2890   


---
 
Semmit nem hoznak át az idén az Ukrán határon, karantén állapotok vannak .
Nekem minden idei rendelésem lemondták, talán majd tavasszal .
Én is kiakadtam, mert a katalógusokból szép lassan kiveszik, először a gyökerest, hogy elfogyott ,aztán már a vesszőre is az an kiírva, már nem rendelhető, különlegesebb fajtáknál .
 


  2020.12.08. 20:39  Hozzászólás  Válasz izgaga (2888) hsz.-re     Olvasás  
  •   2889   


---
 
Üdv. Rendeltem én is még nem jött semmi, nem tudom mi a késlekedés oka de az őszi ültetésből már nem lesz semmi úgy látom ha bejönnek a fagyok. Remélem egyszer majd csak jön, figyelem a fórumokat még bízok benne hogy lesz
 


  2020.12.08. 20:26  Hozzászólás
  •   2888   


---
 
Hölgyek! Urak!
Én is átjöttem a másik fórumról. Az okát könnyen kitaláljátok.
Kérdés-kérésem: kapott-e már valaki a Bücs-féle megrendelésből mostanában?
 




  2020.12.08. 08:59  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2838) hsz.-re     Olvasás  
  •   2886   


---
 
Általános hiba
SQL ERROR [ mysqli ]

Table 'terrakert.MCHAT_TABLE' doesn't exist [1146]

SQL hiba lépett fel az oldal generálása közben. Ha a probléma továbbra is fennállna, lépj kapcsolatba a fórum adminisztrátorával.
 
Minden jót!




  2020.12.08. 08:56  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2838) hsz.-re     Olvasás  
  •   2884   


---
 
RJani65 köszönöm az értékelésed ,szeretnék még több értékelelést ha lesz időtök! :dejo:
Szeretnélek arra kérni bennetek állítsatok el egy rangsort az alábbiak szerint
Nagyon korai: - fehér
- piros
- kék
- muskotályos ?
korai: - fehér
- piros
- kék
- muskotályos
közép : - fehér
- piros
- kék
- muskotályos
késői: - fehér
- piros
- kék
- muskotályos


Kíváncsian várom ki mit lát,érez ,gondol jónak ,számomra a tőkén tarthatóság is lényeges! :udvozlet: :udvozlet:
 
Minden jót!




  2020.12.08. 08:53  Hozzászólás
  •   2882   


---
 
RJani65 köszönöm az értékelésed ,szeretnék még több értékelelést ha lesz időtök! :dejo:
Szeretnélek arra kérni bennetek állítsatok el egy rangsort az alábbiak szerint
Nagyon korai: - fehér
- piros
- kék
- muskotályos ?
korai: - fehér
- piros
- kék
- muskotályos
közép : - fehér
- piros
- kék
- muskotályos
késői: - fehér
- piros
- kék
- muskotályos


Kíváncsian várom ki mit lát,érez ,gondol jónak ,számomra a tőkén tarthatóság is lényeges! :udvozlet: :udvozlet:
 
Minden jót!


  2020.12.08. 08:52  Hozzászólás
  •   2881   


---
 
RJani65 köszönöm az értékelésed ,szeretnék még több értékelelést ha lesz időtök! :dejo:
Szeretnélek arra kérni bennetek állítsatok el egy rangsort az alábbiak szerint:
Nagyon korai: - fehér
- piros
- kék
- muskotályos
korai: - fehér
- piros
- kék
- muskotályos
közép : - fehér
- piros
- kék
- muskotályos
késői: - fehér
- piros
- kék
- muskotályos

Kíváncsian várom ki mit lát,érez ,gondol jónak ,számomra a tőkén tarthatóság is lényeges! :udvozlet: :udvozlet:
 
Minden jót!


  2020.12.08. 08:51  Hozzászólás
  •   2880   


---
 
RJani65 köszönöm az értékelésed ,szeretnék még több értékelelést ha lesz időtök! :dejo:
Szeretnélek arra kérni bennetek állítsatok el egy rangsort az alábbiak szerint:
Nagyon korai: - fehér
- piros
- kék
- muskotályos
korai: - fehér
- piros
- kék
- muskotályos
közép : - fehér
- piros
- kék
- muskotályos
késői: - fehér
- piros
- kék
- muskotályos

Kíváncsian várom ki mit lát,érez ,gondol jónak ,számomra a tőkén tarthatóság is lényeges! :udvozlet: :udvozlet:
 
Minden jót!


  2020.12.07. 16:28  Hozzászólás
  •   2876   


---
 
trike46 írta:Üdv! Engem érdekel a lehetőség, esetleg csere alapon.
Üdv! Engem érdekel a lehetőség, esetleg csere alapon.
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég