Édesvízi akvarisztika Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    


  2022.02.08. 20:22  Hozzászólás  Válasz Peteea6 (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

rendszer admin
 
Szia! :)

A belső szűrők nem elég hatékonyak, sűrűn kell tisztítani, és csak a vízben lévő maradványokat szűrik ki.
Biológiailag nem tisztítják a vizet, ezért az hamarabb elromlik, sűrűbben kell cserélgetni.
Algásodik, bezöldül, és lerakódott telepek alakulnak ki, ami miatt azt egész akváriumot időnként többször is tisztítani kell
Sok fajta külső szűrővel próbálkoztam, de igazán egyik sem vált be.

A külső szűrők persze jóval drágábban, de hatékonyak, és általában nagyobb teljesítményűek.
És képesek a víz biológiai tisztítására is, ami miatt majd 5x - 10x kevesebbet kell cserélgetni a vizet, vagy takarítani a az akváriumot.

Ilyen EHEIM PICKUP 200 BELSŐ SZŰRŐ nekem is volt.
Alapból nagyon jók, de mivel nálam teknős is volt, ahhoz nem elég hatékony.
Csak halas akváriumban elmegy elég sokáig, és jól működik.
Lehet bele tenni például kerámia karikákat, amelyiken olyan telepek fejlődhetnek ki, melyek képesek tisztítani a víz minőségét.
Viszont ezeknek a telepeknek a kialakulása nem egyik napról a másikra történik.
És ha közben megint takarítani kell a szűrőt, az egész nem ér semmit, takarítás után a folyamat újra kezdődik .... :(
Ráadásul a belső szűrők egy adott helyen vannak az akváriumban, annak kivétele, mindig felbolygatja a környezetét.

A külső szűrőkbe lehet tenni különböző töltelékeket, amelyek javítják a víz minőségét, és sokkal ritkábban kell takarítani.
Ezért sokkal hatékonyabbak annak ellenére, hogy 3x - 4x annyiba kerülnek.

Én külső szűrőt ajánlanék, de persze ez az én választásom. :)
Tőled függ, hogy melyiket veszed, no', meg persze a konyhapénztől.
:)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.02.08. 20:01  Hozzászólás
  •   22   


---
 
Sziasztok!
112 literes akváriumba melyik szűrőt ajánlanátok inkább:
https://koi-kert.hu/Akvarisztika/Akvarium-Technika/Akvariumi-Szurok/Belso-Szurok
vagy inkább:
https://koi-kert.hu/Akvarisztika/Akvarium-Technika/Akvariumi-Szurok/Kulso-Szurok
 


  2015.01.09. 23:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Nálam a kis csigák ették le az algát az üveg faláról. /Kedves családi emlék:mikor a lányaim születtek, cseperedtek sokat nézegették az akváriumot én annak rendje-módja szerint elmagyaráztam nekik, hogy mi micsoda. Aztán egyszer ruszli került az asztalra és ott lebegett benne néhány koriander (vagy mustár?)mag. Nagyobik lányom nézi, nézi aztán megszólal :"ginga". Szóval beazonosítitta, hogy 'csiga'. Azóta is emlegetjük./
 


  2015.01.09. 22:44  Hozzászólás  Válasz Rhéman (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Tömör gumit találtunk, abba ragasztottunk egy foglalatot, bele a 60 wattos hagyományos izzó. Semmi gondja nem volt... meg mindig volt pár algaevő állat, lehet az is számít :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.09. 22:31  Hozzászólás  Válasz Alibá (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Kék gurámira nekem nem futotta. Egy törött akváriumot kaptam, és azt javítottam ki. Az algával állandó küzdelmet folytattam. Gondolom, hogy ma kapható valami célszerű világítás.
 


  2015.01.09. 22:16  Hozzászólás  Válasz Rhéman (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
Nekem ugyanilyen volt gimis koromban. :-) Nehezen szedtem össze rá a pénzt. Kéz alól vettem 80 Ft-ért, részletre. Addig 2 évig csak guppik voltak egy vizes kancsóban. A nagyban aztán volt piros xifó, berliner, neonhal, még kék gurámi is!
 


  2015.01.07. 19:08  Hozzászólás  Válasz Rhéman (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

---
 
Jól tudod, tényleg nem jó a világos hely. Sajnálom.
Az azonban jó a kedélynek, ha világosság van. Legalább nem lesz az ember depressziós :wave:
 




  2015.01.07. 18:58  Hozzászólás  Válasz Rhéman (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

---
 
Ma mi kell egy induláshoz?


Attól függ, hogy milyen biotípust akarsz.
pld. van afrikai sügéres, dél amerikai sügéres, diszkoszos stb.

Általában kell ajzat (1-3mm sóder), ha nővényes, ez alá kell táptalaj, egy jó forgató pompa így néz ki [url]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS4PiXzALkbwZfhZ0faPEeEv2y3wsbRUYAdb6WF4GnDOS_vieSOaA[/url] ehez egy szűrő, melegítő és jó fény.
 


  2015.01.07. 09:43  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Középiskolás koromban volt akváriumom. Egy szögvas keretbe, míniumos gittel beragasztott üveg, kémcsőbe rejtett szabályozatlan fűtés, és membrán légpumpa.

Ma mi kell egy induláshoz?
 


  2015.01.06. 22:41  Hozzászólás  Válasz tgwh (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

---
 
A jól gondozott akváriumnak nincs szaga. Én így 1,5 évente pucoltam ki teljesen, addig csak részleges vízcserét alkalmaztam.

Itt a 248l akvárium. 2008
A víz homályos mert algavirágzásom volt.

100_2891.jpg


100_2890.jpg
 


  2015.01.06. 21:10  Hozzászólás  Válasz Imre (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Tehát sokat ázna bent a kezem :D
Mindegy, helyem úgysem lenne rá :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 21:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   


---
 
A fák azok halott kiáztatott faágak, gyökerek. Amit rajta látsz nem levelek, hanem különböző kisebb vizinövények, főleg mohák. Ami fűnek látszik is kis termetű vizinövény és rendszeresen gondozni kell. Az elhalt leveleket ki kell csipkedni, ahol nagyobb szintén le kell csipkedni. Tehát több törődést igényel, mint egy átlag akvárium. Egyébként elég egy kis olló. De hát a japán kert is elég sok gondozást igényel, illetve minden egyéb gondozott kert.
 


  2015.01.06. 20:59  Hozzászólás  Válasz Imre (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
És ezeket metszeni is kell? Vagy maguktól nőnek ilyen szépre :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 20:52  Hozzászólás  Válasz andras (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   


---
 
Na és ez?
aquabonsai.jpg


Előbb dühöngtem ki magam. Az akvarista.hu oldalról beakartam linkelni az akváriumokról készített képeimet. Eltűnt az összes képem. Nagyon elrontották az akvarista.hu oldalt.
 


  2015.01.06. 20:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

---
 
Ha valaki akar szép képeket akváriumokról katt ide
Megvannak évenként, nagyságként és specifikumként.

A képeim egy 150l-ről vannak.
Volt 248 literesem is, de miután a lányom egy vastag aljú serpenyővel puhítani kezdte nekem pedig megműtötték a térdem, túladtam rajta.
Majd rakok róla is képet.
 


  2015.01.06. 20:33  Hozzászólás  Válasz Imre (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Részlegesen volt lefedve, a hátsó két saroknál volt két lyuk, egyiken ugye a levegőztető ment meg a fűtés. Szag az azért volt :D meg lehet kicsit túl is lettek etetve a halak, de pucolni azért kb. négy havonta kellett szerintem.
Nem az számít mikor kezdték, hanem mikor tör be a köztudatba és az országba. Akkor azért nem voltunk annyira lemaradva :D

András, ezek azért már nagyobbak :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 20:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   


---
 
Én nem állítottam, hogy ma kezdték. Ezelőtt 30 éve is létezett, ha jól emlékszem Hollandiából indult, akkor még feltétel volt az is, hogy nem lehetett benne más élőlény csak növény. Akkoriban nem volt ennyire divatos. Most már világszerte terjed az ennek hódolók tábora. A bonsai is régóta létezik, de csak kb. 10-15 éve terjed ennyire a köztudatban.
 




  2015.01.06. 20:23  Hozzászólás  Válasz tgwh (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


---
 
Előző hozzászólásomat írtam éppen, amikor már írtál is. De nagyon betalált, mert pont kapcsolódik a hozzászólásodhoz. Egyébként az akváriumot le kell fedni és sok bosszúságtól megmenekülsz. Pára, szag, párolgás miatt a vízkő, öngyilkos hal, stb. Én évente takarítom az akváriumot. 4 havonta részleges vízcsere és hetente kell utána töltenem 1-2 liter vizet. Halaknak napi egyszer kaja. Minden mást automatikusra készítettem. Világítás, szűrő, levegőztető, fűtés.
 


  2015.01.06. 20:22  Hozzászólás  Válasz Imre (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Még annó a DekoTv-n láttam ilyet, tehát már egy ideje betört az akvarisztikusok állóvizébe :D
De az a fa alakú valami... elvileg ezek mind élő növények, nem? Egy ilyen kéne, milyen gyakran kell pucolni? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 20:15  Hozzászólás
  •   2   


---
 
Divatos manapság az aqua kertészet. Ezek gyönyörűen beépített akváriumok és egy kertész szaktudásával gyönyörű tájakat építenek ki. Ezeket lehet kombinálni élőlényekkel, kisebb halakkal, rákokkal, amik nem nagyon tesznek kárt a növényzetben. Ezekből versenyek is vannak.
Példának felteszem egy magyar versenyző akváriumát. Természetesen több magyar induló is volt, de nekem az övé tetszik nagyon.

Katobela akvárium.jpg


Akit érdekel a szebbnél szebb akvárium a versenyen indulókét itt megnézhetik. Természetesen nemzetközi, tehát a japántól az angolig van minden nemzettől induló.

[url]http://showcase.aquatic-gardeners.org/2014/index0b.html[/url]
 


  2015.01.06. 20:11  Hozzászólás  Válasz Imre (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Nekünk is volt egy akváriumunk, hol jobban ment, hol rosszabbul. Alapvetően a szag lehet hátránya a dolognak. Időm nincs nézegetni a halakat, de nem rossz dolog, ha valaki ráér. Meg ugye a vízkő, mindig azt kellett vakargatni, vegyszer ugye kizárva. Meg ugye pucolni kellett, meg egy-két kamikáze hal is volt...
Ha most lenne akváriumom, szigorúan csak homok, kövek, meg növények lennének benne, semmi hal vagy rák. Az is szép, arra is jó ránézni, az is megnyugtat, de nem kell etetni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 20:05  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Még gyerekkoromban foglalkoztam különböző állatok nevelgetésével, tenyésztésével. 10 évesen kezdtem a postagalambokkal, majd pintyekkel, papagájokkal folytattam. Viszont ez előbb utóbb megszűnt, mert egyre kevesebb időm volt. Reggel 4-kor elmentem otthonról és csak este 11 után értem haza. Így felelősséggel nem tudtam állatokat tartani. Szüleimet meg nem akartam terhelni vele. Így apránként néhány barátom segítségével áttértem az akvarisztikára. Eleinte tanulgattam a tartást, majd tenyésztettem és különböző boltoknak adtam el a szaporulatot. Későbbiekben megint erősen leterhelődtem, így csak tartottam halakat. Halakat maximum saját magamnak, vagy ismeretségi körnek szaporítottam. Ezt a mai napig teszem. Így mondhatom több mint 30 éve foglalkozom akvarisztikával. Szerintem a kertészet mellett az egyik legmegnyugtatóbb hobbi. Az elején van beruházási költség, de a későbbiekben nem nagyon van. Gyerekeim órákat töltöttek az akvárium lakóinak figyelésével. Ezt idővel kinövik, csak én vagyok még mindig ilyen lelkes. Ha esetleg valakit érdekel még ossza meg az ismereteit.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég