Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2021.08.28. 16:14  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (3705) hsz.-re     Olvasás  
  •   3707   


---
 
Akkor mi a tanácsod/ véleményed - kötött agyagos talaj, Vas megye nyugati széle- milyen alanyt szerezzek be.
A szőlőiim ukrán/orosz fajták saját gyökéren. Ezek mellé akarok ültetni alanyokat, és amikor már olyan hajtásuk lesz akkor zöldbe/ fás oltást csinálnék.
Így ha nem is sikerül 1 év alatt átoltani, de talán a következő évben sikerül. Addíg meg terem a saját gyökerű.
 


  2021.08.28. 16:02  Hozzászólás  Válasz Sanci07 (3705) hsz.-re     Olvasás  
  •   3706   


---
 
Üdvözlet! Érdekes és gondolat ébresztő dolgot hallok és láttam Borisz vídeóját is,nekem nincs Moldovám de Manikür Finger idei gyökereteztetésű igen szerinted ha helyette Néróba oltanám ? Az mennyire hasonlíthat Moldovához? Kiváncsi vagyok mindenki véleményére. :alvaka: :fejvaka:
 
Minden jót!


  2021.08.28. 14:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (3701) hsz.-re     Olvasás  
  •   3705   


---
 
Nagyon fontos dolog hogy mit mire oltunk ezt én is tapasztaltam! Sok barátomnak készítettem az általuk kért alanyra oltványokat (T5c) és a fajtákat ráoltottuk fehér borszőlő fajtámra hogy amig elkezdenek teremni az oltványok addig is tudjanak csemegézni. Idén második éve teremnek az általam készített oltványok ugyanazon orosz-ukrán fajta borszőlőbe oltva sokkal édesebb bemérve 1.5-2 fokkal magasabb a cukor tartalmuk mit a T5c oltványokon lévő fürtöké! Okát nem tudom viszont érdekes. Amit még tapasztaltam az a következő. T5c-n lévő fiatal de termő tőkéim folyamatosan magnézium hiányt mutatnak azelött ilyennel nem is találkoztam! Legszembetűnöbb a jelenség a Preobrazsenyie fajtánál ami Börnerre is van oltva ott ilyen probléma nem jött elő! Idén öszesen virágzás tól számítva háromszor volt csapadék abbó egy jéggel szemre vételezéssel meg lehetett mondani melyek vannak T5c-n nem voltak valami üdék a tőkék nagyon nem bírta az aszályt! Sőt idén amit T5c-be oltottam egy kivételével mind elszáradt pedig több elérte már a 30 centit is. Más alanyba történt oltásaim mind sikeresek voltak gyönyörű tőkék lettek belőle! Amit leírtam ezek a megálapítások a saját földemre vonatkoznak (lösz-agyag) és néhány környékbeli földekre! Ami az aszályba nagyon meglepett az a georgikon oltásom volt négy NELSON csapot tettem bele május 26.-án jelenleg 6 méteres hajtások lettek úgy hogy 3 fürtöt nevel.
Nelson 2.jpg
------------------------
Megtekintve 10543 alkalommal.


Korábban azt az infót kaptam hogy nagybogyójú fajtát ne oltsak georgikonba nem fogja elbírni a nagy termést ezt remélem jövöre igazolni vagy cáfolni fogom. Készítettem egy georgikon-Velika párost szép vesszőket hozott jövőre meglátjuk mit produkál az új tőke.
 


  2021.08.28. 14:20  Hozzászólás  Válasz Zoll12 (3703) hsz.-re     Olvasás  
  •   3704   


---
 
6D64173A-8D47-4494-B1D2-4751F4794786.png
------------------------
Megtekintve 10448 alkalommal.


Itt kérdezz rá
 


  2021.08.28. 10:34  Hozzászólás
  •   3703   


---
 
Segítséget szeretnék kérni.
Teleki kober 5bb alanyt szeretnék venni őszi ültetésre.
Hol lehet venni ? (Normális kerskedő)
Üdv.
 


  2021.08.27. 20:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (3701) hsz.-re     Olvasás  
  •   3702   


---
 
Pillanatnyilag négy helyen van Sarlota szőlőm. Ebből három oltás, egy az anyanövény saját gyökéren (előbbi három először terem, utóbbi másodszor).
Az oltottak hasonlítanak egymásra, az eredetinek pedig mintha nem is lenne hozzájuk semmi köze... :P És ha jól rémlik, még az egyéb tulajdonságok se stimmelnek egészen, (mag érezhetősége, bogyó repedési hajlama), de holnap rájuk nézek.
 


  2021.08.27. 18:27  Hozzászólás
  •   3701   
Avatar

terra alapító
 
Csak érdekességnek:

Gyümölcsfáknál már korábban is tapasztaltam, hogy az alany nagyban befolyásolja a növekedés mellett a gyümölcs állagát, ízét is. Így van ez a szőlővel is.
Valamikor, sok évvel ezelőtt, mikor még csak az apámtól örökölt direkttermő szőlőim voltak, volt a kertben egy Zalagyöngye tőke. Nekünk ez volt gyerekként a csúcs szőlő, a legjobb. Úgy 15 éve aztán ebből a tőkéből szúrtam le az udvarba, és neveltem belőle egy lugast. Ilyenkorra ez a Zalagyöngye már édes szokott lenni mint a méz, és belül mintha ikrásodna, mintha összeállna benne a cukor. A lugas felcseperedett, szép terméseket hozott. Aztán szereztem be igazi csemegeszőlő fajtákat, amik lassan termőre is fordultak. Mivel mind nagyobb szemű, nagyobb élményt nyújtó fajta, a lugas kiszorult a középpontból, nem nagyon ettük, leginkább a madarak és a darazsak elesége marat. 2 éve gondoltam egy merészet, a kb 5 cm átmérőjű törzset tavasszal elvágtam, és tettem bele néhány csapot. Moldovát, Nérót és Suvenírt. Azt szerettem volna leginkább, ha a Moldova marad meg, mert az egész ősszel szépen csüngött volna, a darazsak sem bántják, és mikor késő ősszel beérik, egyébként is jobb az udvarból levenni a szőlőt, mint a kertben a sarat taposni. A Suvenir természetesen a kinézete miatt került be, a Néró meg a vésztartalék volt. Persze, hogy a Néró maradt meg. Sebaj, az is szőlő.

A tavalyi évben nem sok szerencsém volt hozzá, a lugas ugyan egyetlen év alatt újraépült, a termés zömét a darazsak ették meg, hiába csapdáztam. Nagyon nem fájt, mert hát a kertben is volt jócskán szőlő, de azért bosszantott. Idén bezacskóztam mindent. A lugast is, és a kerti szőlőt is. Talán 2 héttel ezelőtt. Már akkor is volt pár olyan fürt amit le kellett vennem, mert az elhelyezkedése miatt nem tudtam bezacskózni, és már éppen ehető is volt. Most kimentem, gondoltam megkóstolom. Levettem a zacskót, és láss csodát, édes mint a méz, és belül ugyanúgy ott van a szinte ropogósra összeállt cukor mint korábban a Zalagyöngyében. Ugyanolyan evésű, olyan édes, csak más a színe és az íze. Egy szemet szétnyomtam, a kezem úgy ragadt, mintha mézbe nyúltam volna. Mivel borral nem foglalkozom, nincs fokolóm, hogy megmérjem, pedig érdemes lenne. Biztos, hogy 22 fölött van a cukorfoka.

Kicsit meglepődve vettem tudomásul, de aztán eszembe jutott, hogy a Néró és a Zalagyöngye a Csabagyöngye révév féltestvérek, biztosan ezért ilyen. Aztán eszembe jutott, hogy a kertben is van Néró, amiről a vesszőt szedtem az oltáshoz. Lementem, ott is kicsomagoltam egy fürtöt, de mintha nem is ugyanaz a fajta lenne. Messze nem olyan édes, és az az ikrásodás sincs meg benne. Szóval ennyit jelent az alany.
 


  2021.08.27. 10:14  Hozzászólás
  •   3700   


---
 
C1CD28C5-BABC-40F5-8368-24C865A43BB1.jpeg
------------------------
Megtekintve 10490 alkalommal.

Azt hiszen ez lehet a Sztrasenszkij fajta.Nem ezt rendeltem,de ezt kaptam,viszont nem bánom.Szép sötét kék a bogyoja,hosszú mutatós a fürtje,az íze még nem teljes,de már most is finom.Kemény roppano a bogyoja.Nem volt beteg,de esőre a bogyója repedhet úgy látom.
 




  2021.08.27. 09:02  Hozzászólás  Válasz Milán92 (3697) hsz.-re     Olvasás  
  •   3698   


---
 
Nem vált be. Már nem emlékszem pontosan, úgy rémlik, számomra valahogy olyan semmilyen volt. Egyszerűen "nem működött". :(
Nem egy év alatt és nem egy alanyon/mikroklímán próbáltam.
 






  2021.08.26. 19:45  Hozzászólás
  •   3695   


---
 
99BDC4E0-C47B-4B93-8E28-FEC6549E4ABD.jpeg
------------------------
Megtekintve 9994 alkalommal.


Az én tudásom szerint ez Nizina lehet.Szerintetek?Hat fúrt van rajta,de szinte mindegyik ekkora egészséges a lomja, még éretlen,kóstoltam finom savai lesznek.
 


  2021.08.26. 19:32  Hozzászólás  Válasz Alibá (3693) hsz.-re     Olvasás  
  •   3694   


---
 
Igen :dejo:
Eredetileg:Landis,Kira,Nagyesda,Nizina,Piszanka,Galahad és Valesz lett rendelve az utolsó körben.Ezekből a Lansist ki kellett vágnom,mert vírusosnak mutatkozott nem haladt semmire,próbáltam a bajt megelőzni.Egyedül a Nizina az,ami azonos lett szerintem,de majd rakok fel képet róla.Meg lett egy szerintem,Sztrasenkij,aminek szinten örülök nagyon,és egy hegyes bogyójú talán fehér lesz,de az nem is tudom mikorra érhet be,mert meg teljesen éretlen.
 




  2021.08.26. 18:26  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (3690) hsz.-re     Olvasás  
  •   3692   


---
 
Köszi!A végén kiderül,hogy nem is jártam annyira rosszul :thumbup:
 




  2021.08.26. 17:07  Hozzászólás  Válasz Milán92 (3687) hsz.-re     Olvasás  
  •   3689   


---
 
Nem tudom jól látom a fotódon de mintha nagyon enyhén gerezdesek lennének a bogyók, ha igen akkor Bodrij.


Bodrij 2020,08,14(2).jpg
------------------------
Megtekintve 8722 alkalommal.

 


  2021.08.26. 13:46  Hozzászólás
  •   3688   


---
 
3328AA45-6485-42C8-A3F8-4259C7D10ED3.jpeg
------------------------
Megtekintve 8206 alkalommal.


Itt van még egy tőle,ami nagyon muskotályos ízletes,a héja elég rágós,de még nem teljesen érett,sajnos ezt sem tudom mi lehet.Ez lett volna a Nagyesda Azosz,de ezt sem sikerült neki eltalálni.A párom mondogatja is,hogy legalább a színe egyezne. :angry-banghead:
 


  2021.08.26. 13:37  Hozzászólás
  •   3687   


---
 
5EF7C4AD-4B26-468F-87BE-5A371D0B173A.jpeg
------------------------
Megtekintve 8133 alkalommal.


Ez is egy Borisz szerzemény.Kirának vettem,nem az azt látom,de nem ismerem.Nagyon finom,édes gyümölcsös,már érett nagyon mutatós.Tudjátok mi lehet?
 


  2021.08.25. 17:06  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (3676) hsz.-re     Olvasás  
  •   3685   


---
 
Köszi az ötletet,a videók alapján is nagyon hasonlít a Brunora!
 




  2021.08.25. 16:53  Hozzászólás  Válasz Alibá (3675) hsz.-re     Olvasás  
  •   3680   


---
 
A Galahadot én is ismerem,ezért volt a kérdés,de köszönöm az észrevételt.
 


  2021.08.25. 07:09  Hozzászólás
  •   3679   


---
 
Bruno videók:
https://youtu.be/xFiPDRmHOtk
https://youtu.be/4Es45kSPQPw
https://youtu.be/SWEheMiD_yg
 




  2021.08.25. 06:46  Hozzászólás
  •   3677   


---
 
Biztos nem Galahad.

Galahad
https://youtu.be/8C5UKpzfscs

Bruno
https://shpak-vinograd.com.ua/catalog/view/bruno
 


  2021.08.25. 04:02  Hozzászólás  Válasz Milán92 (3673) hsz.-re     Olvasás  
  •   3676   


---
 
Szerintem ez Bruno.

http://terra-kert.hu/viewtopic.php?p=167119#p167119
 




  2021.08.24. 19:18  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (3667) hsz.-re     Olvasás  
  •   3674   
Avatar

terra alapító
 
Azért lettek egyformák, mert nem fajtaazonosak. (Estleg mind egyfajta.) Nálam pl. a Dixon és a Julián merőben eltér méretben és érésidőben is! (Igaz nem Borisztól valók.)
 


  2021.08.24. 18:38  Hozzászólás
  •   3673   


---
 
828328B2-7C81-42ED-9134-C4755F8F3495.jpeg
------------------------
Megtekintve 7870 alkalommal.

Tudnátok segíteni a beazonosításban?Már érett,édes,nagyon vékony a héja.Még érdekessége,hogy elég későn indult meg tavasszal.Ezt a fajtát Galahadnak kaptam :P
 


  2021.08.24. 17:13  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (3667) hsz.-re     Olvasás  
  •   3672   
Avatar

---
 
Mondjuk annak utána lehet járni, hogy az oroszok tényleg így ismerték-e el a fajtákat, ahogy a videóban van, orosz tudás kérdése gondolom az utánajárás. Mindenesetre a kérdés továbbra is az, hogy ezek az egymásra többé-kevésbé hasonlító fajták vajon tényleg érdemelnek-e külön fajtanevet, vagy valóban inkább csak klónok.
(Az általad vett szőlő csemeték nyugodtan lehettek ugyanazok, úgy tudom sokan jártak így anno.)
 


  2021.08.24. 16:31  Hozzászólás
  •   3671   


---
 
Én Kulicztól és R.B.-tól is vásároltam több esetben is,és óriási a különbség a két ember között!Az előbbi egy korrekt,becsületes ember,addig az utóbbi pont az ellentétje!Eddig a Kulicz rendelések mind fajta azonosak lettek,a Borisztól vásároltak /ami kb.húsz fajta/,abból négy fajta azonos,erre még rátett egy lapáttal,hogy nem annyi lett az áruk mint ami a listán fel volt tüntetve!
 


  2021.08.24. 15:54  Hozzászólás
  •   3670   


---
 
Szép napot mindenkinek,sziasztok!
Régebben muskotály néven voltam itt,de a technika ördöge közbe szólt és valami miatt nem tudtam bejelentkezni az új készülékemmel,ezért váltottam nevet,de mindegy is,jó újra itt!
 


  2021.08.24. 13:58  Hozzászólás  Válasz P.Tibor (3667) hsz.-re     Olvasás  
  •   3669   


---
 
Én semmikép nem mondanám hogy egyformák! A Julián, Viktor, Preobrazsenyie és a Jubilej Novocserkaszk nem is érnek egyszerre nálam ahogy felsoroltam így alakulnak az érés idők is. Levelet soha nem néztem ez igaz de eszembe sem jutott mivel mire az egyik elfogy jön a másik tehát nem lehet ugyan az!
Ez megint egy üzleti fogás résükről így magyarázza azt a sok átverést legalább is egy részét amit csinált!
Senkinek nem tünt fel hogy sehol nincsenek a favorít fajták melyeket 20000 forintért árúlt!
Kettőjüknek sincs annyi fajtája amennyi a megrendeló lapjukon van ezt mindenki láthatta!
Minden évben az a favorit amiből sok vessző van vicc az egész!
 


  2021.08.24. 11:25  Hozzászólás  Válasz Amita (3665) hsz.-re     Olvasás  
  •   3667   


---
 
A Preobrazsényiés rész tényleg nagyon érdekes, vettem tőle Preobrazsényiét, Viktort, Juliánt, Dixont, Jubilej Novocserkaszt, Piszankát, és teljesen egyformák lettek, sem ízben, sem kinézetben nem tudom megkülönböztetni őket egymástól. Tavaly a Piszanka kivételével beszereztem mindegyik fajtát más megbízható forrásból, sikerült is idén szép nagyra felnevelnem őket, jövőre meg fogom tudni mondani mi az igazság. Azt már biztosan látom a levelük nem egyforma.


Levél_2021-08-24_12-20-12-490.jpg
------------------------
Megtekintve 8049 alkalommal.

 


  2021.08.23. 21:11  Hozzászólás  Válasz Amita (3665) hsz.-re     Olvasás  
  •   3666   


---
 
Ez a fórum megítélésem szerint szakmailag komoly, segítőkész. Ezért gondoltam, hogy ide olyan videó illik, ami nem a csemete vásárlásra ösztönöz, ráadásul sokakat megtévesztve(más fajtákat küld).
Nem hiszem, hogy olyat kell itt "reklámozni", ami másnak pénzügyi nyereséget hoz. Más fórumon, aki hirdet valamit pénzért, annak fizetnie kell a hirdetéséért. Ez volt az oka, hogy azt írtam, amit.
 


  2021.08.23. 12:45  Hozzászólás  Válasz tomo75 (3663) hsz.-re     Olvasás  
  •   3665   
Avatar

---
 
Nem hiszem, hogy egy videó ki kit szeret-nem szeret alapon illik ide. És eszerint nem nézted meg (gondolom, mivel te a "nemszeret" csoport tagja vagy) így aztán nem láttad, hogy nem csak ő van benne. Én nagyon hasznosnak találtam a szakértő ismertetőjét a sajátgyökeres vesszők és a filoxéra, valamint a milyen alanyt válasszunk ezekhez az erősen növő fajtákhoz témákhoz. A többi nekem nem érdekes, mármint a ki szereti ki nem. Én mindenben a használható tudásanyagot keresem.
És ha már Kulicz: érdekes volt az ameriaki Jupiterről a vélemény öszevetés (erről ő is csinált videót és itt is hangzott el), valamint a Preobrazsenyie és rá megszólalásig hasonlító rokonairól az új infó.
 


  2021.08.23. 08:38  Hozzászólás
  •   3664   


---
 
Nem vettem sem vesszőt sem gyökeres csemetét sem Boris Rebriktől, sem Kulicz Lászlótól. ( a közeljövőben még lehet)
Szerintem az hogy ki, kit szeret elég szubjektív dolog
Mind a kettő lényegében más más megközelítésböl mutatja be a csemege szőlő " tudományát"
Rebrik; szigorúan üzlet szerint. Eladásra termel, fóliában. A szabadtéri szőlőit ( mert vanneki ) egyenlőre nem nagyon mutatja, bár közben van az is.
Kulicz; szabadtérben termeszt, hobby szinten, - gondolom eladásra is-.
A kettő más más habitusu embernek tűnik.
Rebrik; nagy arc ( meg hohzá ami társul) sokat hülyéskedik, szabad szájú.
Kulicz; szerintem inkább régi vágásu, vissza fogott ember, aki aprólékosan mutatja be a tudását.
Viszont mind a kettejük filmjeiből kicsit hiányolom az adott szőlőfajta mutatásakor hogy a negatívumokat ( mert vannak azok is) - Rebrik mondta ; a tökéletes szőlőt még nem találták fel.- jobban hangoztassák a tapasztalataikat. Nem 2-3-4 évre vesszük a szőlőt. Akkor kezdi mutatni magát.
Mind a kettejük filmjeit eddíg megnéztem, valószínű hogy nézni is fogom.
NINCS MÁS! (magyar)
Ha figyelmesen nézzük őket azért sokat lehet tanulni, okulni belőlük.
Ne értsen félre senki. Nem akarom bántani őket. Sőt! Örülök, hogy vannak és nem csak az orosz, ukrán kisfilmeket lehet nézni.
Amit mutatnak az mindkettőjük gyakorlati tudása. Igy csinálják, ez jőtt be igazán nekik
A lényeg szetintem, hogy bármi legyen nem sírnak, hanem a lehető legjobbat próbálják kihozni az adott dologból, problémából. (fagykár, szárazság, eső, darázs, betegségek stb.)
Szóval, azért csak nézegessük a filmeket.
 


  2021.08.22. 20:14  Hozzászólás  Válasz Amita (3662) hsz.-re     Olvasás  
  •   3663   


---
 
Sokan haragszanak rá, nem hiszem, hogy idevaló videó. Inkább Kulicz videóit lehet ajánlani, de aki ezt a fórumot használja, Kulicz videóit ismeri biztosan.
 




  2021.08.16. 15:46  Hozzászólás
  •   3661   


---
 
A másik még hetekre van az éréstől. Ez apróbb szemű, de magvatlan fajta, ezt ezért szereti a lányom nagyon.
Resizer_16291242352843.jpg
------------------------
Megtekintve 9461 alkalommal.


Resizer_16291242352842.jpg
------------------------
Megtekintve 9461 alkalommal.

 


  2021.08.16. 15:42  Hozzászólás
  •   3660   


---
 
Ha már fajta beazonosítás, én is kérnék segítséget. Édesapám után maradtak itthon csemegeszőlők, amik tuti magyar árudákból valók, ezek között gondolkodjatok.
Az egyik, ami érdekelne az most érik, ropogós a húsa, enyhén muskotályos. Jellemzően 2 mag van benne szemenként. A tippem a magyar fajtákat nézegetve a Szőlőskertek királynője, de nem vagyok benne biztos. Az tuti, hogy szép nagy bogyójú és nagyon finom fajta. Nálunk előbb érik, mint a Narancsízű. (Lassan az is érni fog.)
Resizer_16291242352841.jpg
------------------------
Megtekintve 9470 alkalommal.


Resizer_16291242352840.jpg
------------------------
Megtekintve 9470 alkalommal.

 


  2021.08.16. 13:22  Hozzászólás  Válasz funnyfighter (3655) hsz.-re     Olvasás  
  •   3659   


---
 
Nagyon kevés az információ.
Legalább egy kis leírást adj az ízéről, ropogósságáról, magvasságáról.
Nem írtad hogy honnan van, Magyar fajtákban kel gondolkodni, vagy külföldi is szóba jöhet ?
 


  2021.08.16. 04:21  Hozzászólás  Válasz rapala (3657) hsz.-re     Olvasás  
  •   3658   
Avatar

---
 
Szia! Ha szabad érdeklődnöm ..milyen méretű hálókat vettél?..az Organza.hu-n.
 


  2021.08.15. 17:49  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (3654) hsz.-re     Olvasás  
  •   3657   


---
 
Tökéletesen és az érzékenyebb vékony héjú fajtáknál
sem okoz gondot, szerintem az esőtől is jobban véd.
Én fehéret, meg sárgát és vaj színű vettem.
Tavasszal amit mutattam a két törzsbe szemzés és egy zöldben
fás oltás eredménye, és az eredeti Éva szőlő együtt:
IMG_20210815_182246.jpg
Preobrazsenyie és dubovszky
egy tőkén

Megtekintve 9648 alkalommal.

IMG_20210815_182339.jpg
Ugyanott dubovszky és Éva
Megtekintve 9648 alkalommal.



Ehhez a nagyfürtü fajtákhoz szereztem be elsősorban.
 


  2021.08.15. 16:30  Hozzászólás  Válasz RJani65 (3640) hsz.-re     Olvasás  
  •   3656   


---
 
Össze hasonlítottam az én landisommal, a bogyó formája de még a levele is nagyon hasonló.
Méhecske nem porozta át vajon?Vagy ezt nem tudja?
 
Mindenki jó valamire, ha más nem, hát elrettentő példának


  2021.08.15. 11:56  Hozzászólás
  •   3655   


---
 
Üdv mindenkinek.
Nem tudom milyen fajta lehet kis segítséget kérnék. Még savanyú nem érett.

ismeretlen.jpg
------------------------
Megtekintve 9682 alkalommal.

ismeretlen1 .jpg
------------------------
Megtekintve 9682 alkalommal.

ismeretlen3.jpg
------------------------
Megtekintve 9682 alkalommal.

 


  2021.08.15. 10:40  Hozzászólás  Válasz rapala (3653) hsz.-re     Olvasás  
  •   3654   
Avatar

---
 
Jó, hogy ezt lehoztad, mert én a kertlap webáruházból vásároltam, de ott csak szőlőre való méretet árulnak, kicsit nem. Színeset vettél, vagy fehéret? Mennyire átlátszó? Figyelemmel lehet rajta keresztül kísérni az érési folyamatot?
 


  2021.08.15. 09:18  Hozzászólás  Válasz Mauzi (3650) hsz.-re     Olvasás  
  •   3653   


---
 
Én a következő oldalon rendelem a védőhálót:
Organza.hu itt találsz minden méretű, kíváló minőségű
zsàkokat.
Ez a magyarban tüll anyag,amiből a balett ruha is készül.
Lakodalomban állítólag ajándék tárolónak használják.
A vékonyhélyú szőlőket sem barnítja mint a kínai polietilén tasak
ahol hozzáér a szőlőhöz.
Extra nagy zsákokat is lehet rendelni akár 1 db-t is, az extra nagy fürtökhöz.
Eddig 100% ban elégedett vagyok vele !
 


  2021.08.15. 08:30  Hozzászólás
  •   3652   


---
 
A Melitopolskij csernüj fajtával kapcsolatban érdeklődnék. Ez mikor szokott érni nálatok, illetve milyen a színeződése az érett fürtöknek?
Idén hozott fürtöket először, ízre is édesnek tűnik, de nem szeretném túl korán lecsípni őket.
Resizer_16290120752441.jpg
...
Megtekintve 9549 alkalommal.

Resizer_16290120752440.jpg
Melitopolskij csernüj
Megtekintve 9549 alkalommal.

 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég