A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.06.03. 20:31  Hozzászólás
  •   49   


terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:Ma pedig a kötözés következett.
https://www.youtube.com/watch?v=g1UN9eZAatw



Király :)
Nekem az idén nem meg ez a kötözős módszer a folyton növőknél , marad a karózás.
A hétvégén elraktam itthon a maradék paradicsom palántákat, de még anyámnál mindig van vagy 20 db amit el kéne ültetni,

Most elutazunk Belgiumba a tesómékhoz, és csak 11-én jövünk haza, szerintetek lesz még belőle valami, ha csak akkor ültetem el?
 
Lizy




  2014.06.02. 20:39  Hozzászólás
  •   47   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:Nem rövid sorok! Hány palánta van kb, számoltad?
Csak azt nem láttam a videón, hogy honnan jön a víz, írtad, hogy magasban lévő tartály, de abba hogyan kerül? Szivattyú? És azt sem tudom, hogy mennyi ideig csepegteted.
HA mindezt elmondtad volna a video alatt, bocs, ehhez a géphez nincs hangszóró.

A tartály a az udvarban van, a kút mellett, egy 1m3-es ibc tartály. Ez a kerthez képest kb 1m-rel van magasabban a kerti talajszinthez képest. A tartályból kb 30m-t megy egy 32-es kpe cső addig a csapig amit a videón megnyitok. A tartályt esővízzel töltöm, mikor van, mikor nincs, akkor a kútból egy búvár szivattyúval. Hogy meddig locsolok? Na ezt majd később mondom el, mert eddig még mindig esett az eső, így nem üzemelt még csak próbákra. A sorok nem olyan hosszúk, azt hiszem 70 paradicsom van a sorban. Igazából nem számoltam. A hosszabb soroknál, ahol nincs mustár takarás, látszanak az oszlopok, azokat is a hétvégén betonoztam be, ez lesz a paradicsom hosszútávú helye. Itt mind a 2 sor faparadicsom, többféle.
 


  2014.06.02. 20:09  Hozzászólás
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
Nem rövid sorok! Hány palánta van kb, számoltad?
Csak azt nem láttam a videón, hogy honnan jön a víz, írtad, hogy magasban lévő tartály, de abba hogyan kerül? Szivattyú? És azt sem tudom, hogy mennyi ideig csepegteted.
HA mindezt elmondtad volna a video alatt, bocs, ehhez a géphez nincs hangszóró.
 






  2014.05.30. 18:48  Hozzászólás
  •   43   


terra alapító
 
baby-lon írta:
20140528_194646_resized.jpg


Szerintem határozottan színesedünk.... :D

Gyönyörűűűűűűűűűűűű :shock:
 
Lizy


  2014.05.30. 12:25  Hozzászólás
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
Nem akarom elkiabálni, de mintha a paprikáim egy rovarölős permetezés után jobban néznének ki. Azon még vacillálok, hogy kell-e nekik Vermitec is. Ha a leandereken találok gyanús szövedéket, akkor kapnak a paprikák is.
A paradicsomok nagyon nőnek, naponta kell nézni. Egy hétre elutazunk a jövő hét végén, szerintem az alatt tiszta dzsungel lesz minden. Csak jó lenne, ha esne egy kis eső. Főleg, hogy beállítottunk két esővíztartályt, a múltkori esős idő után mostanig azzal locsoltam a cserepeseket, meg kétszer az üvegházat is.
 


  2014.05.30. 12:16  Hozzászólás
  •   41   


*
 
Vendég írta:
Én is megkaptam, és köszönöm szépen!

Lehet, hogy 10L-es vödörbe vetem el. 1 vödör 1 mag.


Ja, Scorpy vok, csak nem voltam bejelentkezve.
 


  2014.05.30. 12:15  Hozzászólás
  •   40   


*
 
Rhéman írta:Az ígért magokat, elsőbbségivel postáztam.


Én is megkaptam, és köszönöm szépen!

Lehet, hogy 10L-es vödörbe vetem el. 1 vödör 1 mag.
 


  2014.05.30. 10:54  Hozzászólás
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
Luni írta:majd sok képet kérünk a növénykéről! :) nagyon kíváncsi leszek mi lesz belőle, ha beválik jövőre én is rendelek majd olyan magot!
ha minden jól megy én ősszel tudok majd küldeni sweet pea és északi hidegtűrő magokat :)


Remélem, lesz mit fotózni. Ne vegyél, ha kell küldök. Sweet pea magom van, a hidegtűrők érdekelnek. :D
 




  2014.05.30. 08:31  Hozzászólás
  •   37   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Az ígért magokat, elsőbbségivel postáztam.


Megkaptam, köszönöm. Ti szabadföldbe vetitek?
 


  2014.05.29. 08:57  Hozzászólás
  •   36   


*
 
Rhéman írta:Ma hozta meg a posta egy Tom Tato nevű növény magját.
( [url]https://www.google.hu/search?q=tom+tato&rlz=1C1SKPH_enHU394HU501&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=cp6EU7-kJPD44QTCoYDgDQ&ved=0CDkQ7Ak&biw=960&bih=474[/url] )

A növény alul burgonya, felül paradicsom. Úgy tűnik a szövegekből, hogy nem oltással hozzák létre, nem GMO, hanem több évi keresztezés eredménye.

Mivel kíváncsi vagyok, bár késő van, de 2 szemet rászánok, hogy idén megnézzem, mi az igazság.

Aki velem tart, annak néhány szemet tudok küldeni. Erősen korlátozott a készlet.


majd sok képet kérünk a növénykéről! :) nagyon kíváncsi leszek mi lesz belőle, ha beválik jövőre én is rendelek majd olyan magot!
ha minden jól megy én ősszel tudok majd küldeni sweet pea és északi hidegtűrő magokat :)
 


  2014.05.29. 08:49  Hozzászólás
  •   35   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta:baby-lon:
Anyám... én meg sem merem mutatni ezek után.
Vissza adom az ipart! Én csak kontár vagyok hozzád képest!
Az enyém még csak most virágzik, - márciusi vetés.
:oops: :roll: :o


Nono, az nem úgy van. A sajátjaim csak most kezdenek virágozni. Ezek vásároltak, 5 db Zömök, április eleji kiültetéssel.
 


  2014.05.29. 07:53  Hozzászólás
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon:
Anyám... én meg sem merem mutatni ezek után.
Vissza adom az ipart! Én csak kontár vagyok hozzád képest!
Az enyém még csak most virágzik, - márciusi vetés.
:oops: :roll: :o
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.






  2014.05.28. 20:08  Hozzászólás
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm Rhéman! :!:
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.






  2014.05.28. 10:49  Hozzászólás
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
Tintus írta:Sajnos nem tudom, hogy a hozzászólásra hogy lehet válaszolni ?! Vezessen rá valaki kérem.
De KISVERÉB-nek üzenem valószínű tudok postázni folytonnövő San Marzanó magot a rédeinek van a ZKI-is mindig determinált.

Köszönöm, de van nekem szerencsére pár tő a tavalyiból szedett magból, az folytonnövő volt, csak tavaly összekeveredtek a palánták, és nem tudtam ki kivel van, azt hittem, az is a ZKI-s ból lett. Az egész azért érdekes, mert nem volt tavaly determinált SM nálam, volt 3 helyről származó folytonnövő, azokból az egyik szintén ZKI. Sajnos most is leázott sok cimke a pálcikáról, így nem mindig tudom, kivel állok szemben, de a folytonnövők meg kell, hogy legyenek, majd kiderül ha termés lesz rajta.
Ahhoz képest, hogy milyen pici a konyhakert (kb 16*14 méter), csak sikerült egyebek mellett 50 tő paradicsomot elültetni:)
A paprikáimmal inkább nem dicsekednék. Remélem, nem vírusosak, most kaptak rovarölőt, még kapnak atka ellen, aztán várom, hogy milyenek az új levelek.
 


  2014.05.28. 08:18  Hozzászólás
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:Nekem még csak azok indultak meg, amik a sátorban vannak. A kintieket egy hete a hideg sokkolta, most meg a meleg. Nem lennék idén palánta.


a természet ereje életre hívja a lekaszált palántákat is...
 




  2014.05.28. 07:18  Hozzászólás
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:

Én erre nagyon kíváncsi vagyok! Mi lesz a magjából? Mi lesz a gumójából, ha elvetem?


Engem is ez a kíváncsiság hajt. Meg persze milyen a termése?

Címed megvan. Rövidesen küldöm a magot. :mrgreen:


Köszönöm! Nagyon kíváncsi vagyok....
 


  2014.05.28. 07:17  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Tintus írta:Sajnos nem tudom, hogy a hozzászólásra hogy lehet válaszolni ?! Vezessen rá valaki kérem.
De KISVERÉB-nek üzenem valószínű tudok postázni folytonnövő San Marzanó magot a rédeinek van a ZKI-is mindig determinált.


Szia! Az "idézet" gomb megnyomásával.
 


  2014.05.28. 00:22  Hozzászólás
  •   23   


terra alapító
 
Sajnos nem tudom, hogy a hozzászólásra hogy lehet válaszolni ?! Vezessen rá valaki kérem.
De KISVERÉB-nek üzenem valószínű tudok postázni folytonnövő San Marzanó magot a rédeinek van a ZKI-is mindig determinált.
 


  2014.05.27. 20:29  Hozzászólás
  •   22   


terra alapító
 
[quote="Rhéman"]Ma hozta meg a posta egy Tom Tato nevű növény magját.

Az idén nem kezdek bele, de jövőre, ha fogtok belőle magot én is szívesen kipróbálnám :)

Ez nagyon izgi :)
 
Lizy


  2014.05.27. 17:00  Hozzászólás
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:A héten küldök pár szemet. :)


Nagyon köszönöm -előre is!!! :)
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.27. 16:58  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta:
Rhéman írta:Aki velem tart, annak néhány szemet tudok küldeni. Erősen korlátozott a készlet.


Közismerten kísérletező hajlamú vagyok, ezért szívesen kipróbálnám ha nem maradtam még le róla és jut nekem is pár szem belőle.
:oops:


A héten küldök pár szemet. :)
 


  2014.05.27. 16:54  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Aki velem tart, annak néhány szemet tudok küldeni. Erősen korlátozott a készlet.


Közismerten kísérletező hajlamú vagyok, ezért szívesen kipróbálnám ha nem maradtam még le róla és jut nekem is pár szem belőle.
:oops:
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.27. 16:03  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

terra alapító
 

Én erre nagyon kíváncsi vagyok! Mi lesz a magjából? Mi lesz a gumójából, ha elvetem?


Engem is ez a kíváncsiság hajt. Meg persze milyen a termése?

Címed megvan. Rövidesen küldöm a magot. :mrgreen:
 


  2014.05.27. 15:57  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Ma hozta meg a posta egy Tom Tato...


Én erre nagyon kíváncsi vagyok! Mi lesz a magjából? Mi lesz a gumójából, ha elvetem?
 


  2014.05.27. 15:54  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Ma hozta meg a posta egy Tom Tato nevű növény magját.
( [url]https://www.google.hu/search?q=tom+tato&rlz=1C1SKPH_enHU394HU501&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=cp6EU7-kJPD44QTCoYDgDQ&ved=0CDkQ7Ak&biw=960&bih=474[/url] )

A növény alul burgonya, felül paradicsom. Úgy tűnik a szövegekből, hogy nem oltással hozzák létre, nem GMO, hanem több évi keresztezés eredménye.

Mivel kíváncsi vagyok, bár késő van, de 2 szemet rászánok, hogy idén megnézzem, mi az igazság.

Aki velem tart, annak néhány szemet tudok küldeni. Erősen korlátozott a készlet.


Én szívesen veled tartok!!!!
 


  2014.05.27. 15:26  Hozzászólás
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Ma hozta meg a posta egy Tom Tato nevű növény magját.
( [url]https://www.google.hu/search?q=tom+tato&rlz=1C1SKPH_enHU394HU501&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=cp6EU7-kJPD44QTCoYDgDQ&ved=0CDkQ7Ak&biw=960&bih=474[/url] )

A növény alul burgonya, felül paradicsom. Úgy tűnik a szövegekből, hogy nem oltással hozzák létre, nem GMO, hanem több évi keresztezés eredménye.

Mivel kíváncsi vagyok, bár késő van, de 2 szemet rászánok, hogy idén megnézzem, mi az igazság.

Aki velem tart, annak néhány szemet tudok küldeni. Erősen korlátozott a készlet.
 


  2014.05.27. 11:45  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:Jól megjártam a ZKI-s San Marzano-val.


Nnna, én meg tavaly nem hittem el neki, hogy az égbe nő....
 


  2014.05.27. 11:34  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:Bezzeg a Schott lugas az üvegház szélén van, ahol vagy 40-50 centivel alacsonyabb a hely. Nagyon magasan hozta az első fürtöt, már több mint egy méter


A schottok nagyon durván nőnek... Én tavaly 1,8 mnél tetejeztem, de utána meg a hónaljazni nem győztem...
 


  2014.05.27. 10:07  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Bezzeg a Schott lugas az üvegház szélén van, ahol vagy 40-50 centivel alacsonyabb a hely. Nagyon magasan hozta az első fürtöt, már több mint egy méter és csak most jön a második, hamarosan eléri a tetejét. Amilyen nehezen indult palánta korában, nem gondoltam volna, hogy ilyen növekedési erély van benne. Középre kellett volna tenni.
 


  2014.05.27. 10:03  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Jól megjártam a ZKI-s San Marzano-val. Úgy emlékeztem, hogy csak a Roma és az ACE a determinált paradicsomom, ezért a többieket szorgalmasan kacsoltam. Tavaly a San Marzano-im folytonnövők voltak, abból kellett volna többet ültetni. Most látom, hogy 3 tő gyanúsan vaskos szárú paradicsomom a második bimbózó fürt után béfejezte. Nézem a táblát: SM ZKI. Nagyon mérges vagyok, leginkább magamra, mert nem figyeltem fel rá, hogy az idei zacskón ott van feketén-fehéren, hogy determinált. Ráadásul olyan helyet foglalnak el, ami kifejezetten magas paradicsomoknak lett kialakítva.
 


  2014.05.26. 19:51  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Tintus írta:Nem szokott sikerülni a zeller alá kis labdát varázsolni, mindig szép nagyok a levelek de a gyökérzet nem formás gömböc. Ti hogyan csináljátok?


Fény, víz és trágya. Félárnyékban nem hoz fejet.
 


  2014.05.26. 19:40  Hozzászólás
  •   9   


terra alapító
 
Sikerült a hétvégén elpalántálni jó sok paradicsomot, de még maradt a hétre is belőle.
A hétvégén indulna be a vödrös projekt is :)
 
Lizy


  2014.05.26. 16:51  Hozzászólás
  •   8   


terra alapító
 
Nem szokott sikerülni a zeller alá kis labdát varázsolni, mindig szép nagyok a levelek de a gyökérzet nem formás gömböc. Ti hogyan csináljátok?
 


  2014.05.26. 14:11  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Tintus írta:Tisztelettel köszöntöm a fórumtársakat. Szabad belépni eme közösségbe ?


Üdv a fedélzeten! :D
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.26. 14:09  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
A paradicsom szépen megindult. Persze közel sincs olyan szép, mint itt némelyik ügyes kertésznek, kinek talán már kezd pirosodni is.
A paprika nagyon avétos, nem villantanék vele semmi pénzért. :lol:
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.26. 10:28  Hozzászólás
  •   5   


*
 
Tintus írta:Egyenlőre egy ilyen étvágygerjesztőt tudnék felajánlani persze csak mint kép ha sikerül feltenni.


szerintem szabad :) de félreolvastad a topikot, ez nem a pálinka és paradicsom :D
 


  2014.05.26. 10:16  Hozzászólás
  •   4   


terra alapító
 
Egyenlőre egy ilyen étvágygerjesztőt tudnék felajánlani persze csak mint kép ha sikerül feltenni.


nehéz a pálinkások élete.jpg
 




  2014.05.25. 20:11  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Nekem még csak azok indultak meg, amik a sátorban vannak. A kintieket egy hete a hideg sokkolta, most meg a meleg. Nem lennék idén palánta.
 


  2014.05.25. 20:07  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Végre beindultak... Nálam a folytonnövők közül a sungold és a lugas bimbós, a többiek alakulnak... A kumato nagyon hitvány.
 




Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég

cron