Kerti eszkába (pihenteknek) Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2014.07.10. 13:55  Hozzászólás
  •   45   


---
 
  


Kívülről simítod valamivel, vagy ilyen rusztikus marad és látszanak a téglák?
 


  2014.07.10. 07:14  Hozzászólás
  •   44   


*
 
  

Ja, nem, a hőt azt nem tartja, de itt nem is az a szerepe. Csak előkészítő pult, ami alá be tudom tárazni a fát is. Ha sütni akarsz rajta, csakis gránit, minimum 5 cm vastag, és érdemes fém keretbe tenni. Édesapámnak van, fekete gránit 6 cm vastag, 60x60, körben bele van marva egy kis árok hogy a zsír ne folyjon a tűzbe, és az egyik sarkában egy mélyedés kialakítva, hogy vissza lehessen kanalazni a zsiradékot a húsra. Korábban volt neki egy kb 3 cm vastag, keret nélkül, de az néhány használat után több darabba tört.
 


  2014.07.09. 21:42  Hozzászólás
  •   43   
Avatar

terra alapító
 
  

És a hőt olyan jól tartja mint a márvány? Csak mert pár helyről én is tudnék szerezni, és ha egyszer készül, én lehet igazi márványból/gránitból csinálnám.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.09. 21:36  Hozzászólás
  •   42   


*
 
  

Ja, öntött márvány. Ez igazából mészkő (meg egyéb más kőzet) por és polisztirol gyanta keveréke (meg még néhány egyéb adalékanyag), plusz a felülete egy nagyon kemény gelcoat (ez is műgyanta) réteg. A nagy előnye, hogy sokkal rugalmasabb mint az igazi márvány.
Azok a nagy táblák azok rendes márványból vannak.
 


  2014.07.09. 20:48  Hozzászólás
  •   41   
Avatar

terra alapító
 
  

Öntött márvány? Az de komoly cucc lehet... Amiket kb. 4 nm-es táblákban hoznak, pl. 5 centi vastagok, azok eredeti márványtáblák?
Ennyire drága a tűzálló cucc hozzá?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.09. 20:40  Hozzászólás
  •   40   


*
 
  


Előrekevert falazóhabarcsot illetve flexi csemperagasztót is használok, ezek az eddigi tapasztalatok alapján egész jól bírják a hőterhelést.
Amúgy ma szinte teljesen végeztem vele, beépítettem a pultot (öntött márvány, milyen jó hogy olyan cégnél dolgozok, ahol ilyenek készülnek)
Még fugázás van vissza, meg pár apróság, de a lényeg már kész :)
Teteje kialakítva a zománcos grilltálcához, de már nekiálltam faragni a bográcsállványt is.
suto1.jpg


Ja, raklapok jól bírják, pedig a festés azóta is elmaradt, de most szereztem még párat, csinálok valami garnitúrát :)
 


  2014.07.09. 18:06  Hozzászólás
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
  

Üdv itt! Alakulgat az a nyársaló, látom már a sörözést kipróbáltad mellette. :-)
A raklapos kertibútor hogy bírja?

Ha rideg a fórum felülete, jobboldalt fönt a számláló alatt van egy legördülő menü, ott válts terratóriumra.
 




  2014.07.09. 14:27  Hozzászólás
  •   37   
Avatar

terra alapító
 
  

Üdv. Jól néz ki, bírni fogja a tégla a hőt? Vagy hőálló (bevonatot kap)? Scribd.com-ról van az ötlet? Ott olvashatók ilyen témaspecifikus könyvek, amiből aztán mindent meg lehet tudni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.09. 10:28  Hozzászólás
  •   36   


*
 
Na, szép napot!
Én is átfáradtam ide az indexes fórumról, és mindjárt be is dobom a folyamatban lévő eszkábálmányt:
CAM00513_1.JPG

Grill és bográcstűzhely, mellette egy kis előkészítő pult lesz. Lehet kérdezni! :)
 


  2014.07.01. 20:21  Hozzászólás
  •   35   
Avatar

terra alapító
 
  

Oszt mi van akkor, ha odateszel egy hordót, és lezárod? :D Egy darab ,,T'' idommal nem működne?
Esetleg a hordó túlfolyón folyna le a földbe a felesleges víz. Az meg csak egy könyök lenne a hordó tetején, csak legyen nagyobb, mint a beomlő a hordóba. Esetleg picit egyszerűbb lenne.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.01. 19:11  Hozzászólás
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
Vízlopó:

Szóval ez a terv. Ha a kifolyó könyököt fölhajtom, akkor a fekete lyukon át elfolyik a víz a földben lévő csőbe. Ugyan ez történik akkor is ha nem bírja a kifolyó elvezetni a vizet. Ahogy számolgattam 1000 ft körül van az anyagköltsége. A fekete lyukas csövet télen kihúzom, elkerülni a szétfagyást. Az egész tetejére lehet hogy teszek még egy dugót amit csatornalefolyó méretre fúrok, és akkor nem lötyög rajta.

vl.jpg


Elkészült a vízfogó is, persze hogy szűkítő nem volt, pedig direkt odatelefonáltam hogy van-e, így egy kupakkal oldottam meg.

vl2.jpg
vl3.jpg
 


  2014.06.27. 20:52  Hozzászólás
  •   33   
Avatar

---
 
  

Igen!
Nekem sem életbevágóan fontos megcsinálni ezt a fúrót, csak egész egyszerűen sajnáltam a polcon porosodni az alkatrészeket, amikor csak az akku romlott el. Ezért gondoltam, hogy átalakítom, mert azért egy plusz fúrómindig jól jön. De hogyha ilyen drága mulatság akkor nem annyira loholom bele magam. Maximum majd szépen lassan össze vadászom használtan a cuccokat és lassacskán majd összeszerelem a szerkezetet ha minden meg van. Sajnos valószínűleg ez nem mostanában lesz, de azért mindenkinek köszönöm a segítségét és majd hozok újabb ötleteket!
 


  2014.06.27. 16:32  Hozzászólás
  •   32   
Avatar

rendszer admin
 
  

Igen! :)

Viszont ha van rá időd, kedved, és fussa a konyhapénzből, kellemesen eltöltöd az idődet (bár lehet, hogy néha "anyázol" egyet-egyet :lol: ).

Ráadásul ha sikerül működőképesre megcsinálni, azt a sikerélményt senki nem veheti el tőled!!! ;) :P :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.27. 15:53  Hozzászólás
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
  

Én is ezt mondtam, csak tömörebben. :-)

Valamikor én is túlestem ezen, mert sajnáltam eldobni a gépet.
 


  2014.06.26. 21:19  Hozzászólás
  •   30   
Avatar

rendszer admin
 
  

Csak hogy bele kotyogjak. :)
Hobbinak, szórakozásnak jó, de sokba kerül.
Tápegységet, vagy külön trafót-egyenirányítót még csak-csak be lehet szerezni, bár azt is inkább lomi-piacon (Pesten példul érdemes körül nézni a Maglódi uti piacon, vagy a Keresztúri piacon, stb).
De a motort is érdemes kiganajozni, óvatosan nikázni a kommutátor szeleteket (a szeletek közötti szigetelést kitakarítani, különben "körtüzes" lesz és zabálja a szénkefét), és persze érdemes új szénkefét bele rakni.
És mire mindezeknek utána jársz, beszerzed (és remélhetően még jók is), rájössz, hogy ugyan jól elszórakoztál, de (főleg) időben, és pénzben is kevesebből meglett volna egy 230V-os fúró. :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.26. 20:10  Hozzászólás
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
  


Az jó! Akkor kisebb amperszámmal megy. Pl ha 240w a teljesítménye, akkor 10A-t vesz fel, és a 24v-os trafó sem ritka. Persze még kell egy egyenirányító is hozzá.
 




  2014.06.26. 18:49  Hozzászólás
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
  

Őszintén? Semmi. A kérdés hogy mennyit ér meg neked. Az aksija hány voltos volt?
 


  2014.06.26. 18:42  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

---
 
:evil:
  

De ez nem csak sima fúró csavargó, hanem ütvefúró is. Ettől nem lesz nagyobb a teljesítménye?
Egyébként arra mennyi esélyem lehet, hogy használtan tudok valami olcsó tápegységet szerezni? Mert én erre gondoltam megoldásként az árra. :twisted:
 


  2014.06.26. 16:33  Hozzászólás
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
  

Egy átlagos aksis fúró 200W körül van. Ha biztosra akarsz menni, akkor 240w-nak veszed, akkor 20A körül vesz föl mikor terheled. Az más kérdés hogy amennyiért egy 240w-os tápegységet kapsz, annyiért már 230-as fúrógépet is vehetsz. :-)
 


  2014.06.25. 19:58  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
  

Ki lehet mérni valahogy, mennyit fogyaszt. De én áramhoz hülye vagyok, múltkor is tócsában szárítottam hajat :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.25. 19:51  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

---
 
  

Most már csak az a problémám, hogy a matrica már lekopott amin a teljesítmény van úgyhogy most bajban vagyok mert nem tudom leolvasni. :( De majd valahogy kinyomozom! :D
 


  2014.06.25. 11:33  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

---
 
  

Ok. Ilyen elektromos problémákrá nem is gondoltam, mert annyira nem értek hozzá de ezt az egyszerű magyarázatot azért tudtam értelmezni, úgyhogy köszönön a tanácsot és eszerint fogom csinálni. Remélem így már jól fog működni.
 


  2014.06.24. 22:00  Hozzászólás
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
  

Én illent nem írtam, megint túl sok pájinkát teccet fogyasztani :D de ne beszéljen kend mellé, mert jön a Glifozát és jól lepermetezi! :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.24. 21:38  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
  

Ezen már nincs aksi, nem látja kend? Az aksi helyére kötötte a töltőt, de az a töltő direkt működtetésre nagyon harmatos, épp csak megforgatja.
 


  2014.06.24. 21:36  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
  

Ennek az az oka, hogy a töltő nem tud olyan áramot biztosítani a gépnek mint az akkumulátor. Az egyetlen megoldás, ha szerzel egy az akkumulátor feszültség szintjével azonos feszültségű tápegységet, jóval nagyobb teljesítményűt mint a töltő. A gépen elvileg rajta kell lennie a teljesítménynek. Azt a teljesítményt (watt) elosztod a feszültséggel (volt) és megkapod hogy hány ampret tudó tápegységre van szükség. (nem ilyen bedugós adapter lesz)
 


  2014.06.24. 21:33  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
  

HA merül az aksi, akkor csinálja ezt. Nem lehet, hogy gyenge neki az adapter? Az öreg jobban tudja, de én erre tippelek, vagy valamit rosszul kötöttél be?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.24. 21:01  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

---
 
Itt a legújabb kreálmányom: Nem annyira kertbe való,de a fúró mindenhol jól jön. Ezt a vezetékes fúrót egy rossz aksisból csináltam a töltő bekötésével. Így sokkal könnyebb a súlya de az igazi ok az aksi elromlása volt. Sajnos úgy kellett össze keresgélnem az alkatrészeket, úgyhogy még néhány darab hiányzik belőle. Valószínűleg ezért és még azért mert az összerakás sem a legjobb, még eléggé lassan és gyengén forog, bár a pontos okát igazából nem tudom de még néhányszor úgy is szétszedem, mire újra használható lesz. Viszont kezdésnek már jó, hogy forog a motor és össze lehet szerelni az egészet. :D

DSC_0171.jpg
 


  2014.06.20. 18:16  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=WEG4caulGkM[/youtubekod]
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.16. 15:33  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

---
 
  


Ok. Köszi! A ventillátor nagyon jó ötlet és most már nagyobb önbizalommal vágok bele az építésbe. Majd kísérletezgetek, hogy melyik a leghatékonyabb megoldás de így már biztos sikerülni fog.
 


  2014.06.16. 13:52  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
  

Köszüntünk, reméljük jól fogod érezni magad köztünk.
Aszalóból sok fajta van, a [url]scribd.com[/url] oldalon van egy rakat könyv, amiben szerepelhet. Magas hőmérsékletet akár egy fóliasátor is tud termelni, szóval ezzel nem lesz gond. Nem is kell feketére festeni szerintem, vagy ha igen, van környezetbarát festék is. Elvileg :)
Aztán ott a drágább megoldás, nem ugrik be a neve, napkolletor szerű valami. De ilyen elven akár sörkollektor, csak doboz helyett bádogból, ha épp az van kéznél.
Szerintem az összes valamilyen szinten zárt rendszer, akár egy kis számítógép ventillátorral is lehet hajtani, az nem eszik sok áramot sem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.16. 12:04  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Nemrég találtam az index fórumon a kerti eszkábás topicot és nagyon megtetszett. Nyomban végig is olvastam a mind a 82 oldalt. Így jutottam ide és most regisztráltam is.
Én is próbálkoztam már néhány egyszerűbb eszkábával, így lesz sok kérdésem és segíteni is próbálok majd amiben tudok. Úgyhogy remélem be indulnak majd a topicok.

Lenne máris egy kérdésem:
A cseresznye szezon miatt készíteni szeretnék egy egyszerűbb aszalót,amiben majd a fölös gyümölcsöt aszalhatom. Valami ilyesmit gondoltam:

images1.jpg
------------------------
Megtekintve 10971 alkalommal.



Hogyha az alsó részt, amin a gyümölcsök vannak, úgy csinálom meg hogy egy rétegelt lemezre ráerősítek valami fémlapot,(bádogot vagy alumíniumot) és azt lefestem sima fekete fémfestékkel akkor az úgy jó lehet? Szerintetek ez elég arra hogy aszaló hőmérsékletet teremtsen? És a fém festékkel érintkezhet közvetlenül a gyümölcs? Nem bocsát ki semmi káros anyagot állandó hőhatásra? Természetesen felül lenne egy átlátszó üveglap az üvegházhatás miatt, de kétoldalt nyitott lenne a levegőáramlás miatt.
Ha valakinek van már tapasztalata ilyesmiben és tud tanácsot adni vagy hasonló egyszerű ötlete van, akkor azt megköszönöm!

További szép napot és jó fórumozást!
 


  2014.06.08. 19:19  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
  


Ha ha ha. Attól az egytől nekem nem kell félnem, nem úgy mint neked! :lol:

Várok egy úriembert, remélem jön majd.
 


  2014.06.08. 18:54  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
  

Mit, minek? A csirkéket, mert az nem látszik a képen :D de az állattartós témába, mert lepermetez a glifozát!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.06.02. 19:52  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
És mit lehet csinálni a csatornázók által szemétként kezelt darab csövekből? Hát ezt:
WP_20140602_007.jpg


A pipiknek tetszik! :-)
 






  2014.05.31. 22:04  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.25. 14:22  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta:
Gergely (gergerg) írta:Előfordul hogy valamire nincs kész megoldás, vagy valamilyen okból nem elérhető. Ezeket jobb híján elkészítjük magunknak. Az siker változó. :-)


Ezt mindenképpen jó, hogy te nyitottad... :D


Hát ki más takolta volna? :-)
 


  2014.05.25. 13:59  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:Előfordul hogy valamire nincs kész megoldás, vagy valamilyen okból nem elérhető. Ezeket jobb híján elkészítjük magunknak. Az siker változó. :-)


Ezt mindenképpen jó, hogy te nyitottad... :D
 


  2014.05.25. 13:08  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Előfordul hogy valamire nincs kész megoldás, vagy valamilyen okból nem elérhető. Ezeket jobb híján elkészítjük magunknak. Az siker változó. :-)
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron