A Tudástárba ajánlom: Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2014.10.03. 18:38  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

adatrögzítő
 
A téma célja, hogy aki úgy érzi tudna egy jó hozzászólást írni, egy olyat ami alkalmas arra hogy bekerüljön a Tudástárba, az meg tudja valahol tenni. Mivel a káosz elkerülése érdekében a legtöbb itt található téma zárolva van, a bekerülés ezen a topikon keresztül lehetséges. Nem kell túl komoly anyagot írni, egy növény vagy egy módszer ismertetése, egy saját tapasztalat bőven elég. Ha tudsz ilyet, írd ide, bármiről is legyen szó.
Ha a fórumon bukkansz olyan írásra, ami szerinted jó, arra is felhívhatod itt a figyelmünket, ez esetben felvesszük a kapcsolatot a hozzászólás szerzőjével, és vagy változatlan, vagy szerkesztett formában elhelyezzük a Tudástárban.
A cél egy olyan ismeretanyag összeállítása, melyre bátran hivatkozhatunk, és az erre járó olvasók, kezdő kertészkedők számára segítséget tud nyújtani.
 
 


  2015.01.31. 09:35  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   
Avatar

terra alapító
 
Csakhogy egy alanyfajta, több gyümölcsfajtának is lehet alanya. És van aki alanyt, és van aki gyümölcsfajtát keres. Ezért került külön az az egy szem eddigi alany.
Egyébként ha már legalább 2 alany lesz, lehet egy topikon belül is kategorizálni őket, hogy ne össze-vissza legyenek.
 


  2015.01.31. 08:54  Hozzászólás  Válasz gergerg (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   
Avatar

---
 
Olyan mint "kései" Caldesi nem létezik!
Kéretik kijavítani Caldesi 2020-ra. Korábbi bszégetés érési ideje alapján.
Egyébként 2000, 2010, 2020 van belőle.
 


  2015.01.30. 18:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (93) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   


*
 
Igaz...mondjuk én arra gondoltam,hogy az alanyok az adott fajnak lenne egy alrovata ,a fajtabemutatók végén...tehát az az alanyos nem egy vegyes fiók lenne,hanem minden fajnak meglenne a hozzátartozó alany fajta bemutatója...
 


  2015.01.30. 18:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   


*
 
Na ja..most már... :thumbup:
 






  2015.01.30. 10:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   


*
 
A Gallerybe raktam is fel hozzá egy adag -saját -képet...
 


  2015.01.30. 09:28  Hozzászólás
  •   91   


*
 
...és esetleg egy Alanyok alrovattal is ki lehetne egészíteni /ha már egyszer abból is használunk több félét /
 


  2015.01.30. 09:26  Hozzászólás
  •   90   


*
 
Az őszibaracknál nincsenek képek ,hogyan lehetne képekkel bővíteni v. kiegészíteni a táblázatot ?
 


  2015.01.19. 21:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   89   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom :D
Lehetne egy egyéb zöldség mappa, amibe lenne minden olyan zöldség, aminek nincs 30 akárhány változata a piacon... mint a paradicsom meg a paprika, össze lehetne szedni elsőre, hogy miből mi van. Évente lehetne frissíteni, akár. Egy hsz a zöldtrágya, egy a retek, harmadik a cékla pl.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.19. 19:18  Hozzászólás
  •   87   
Avatar

terra alapító
 
Estét, valamilyen formában fel kéne venni szépen sorban az összes kategóriát a Tudástárba :D
Kezdhetnénk az első hsz-sal:
viewtopic.php?f=6&t=352&p=20678#p20678
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.18. 20:46  Hozzászólás
  •   85   


terra alapító
 
A SAN MARZANO -hoz az igazság kedvéért meg kellene jegyezni, hogy éretten könnyen lepotyog a kacsról. Van determnált és vagy folytonnövő fajtája is. A ZKI-s az determinált , tavaly a rédeinek volt folyton növője . Méretre hasonlít a ROMA VF-re de picit nagyobb és nem annyira szabályos hengeres.

Van egy bontatlan csomagolásom 2016 decemberig jó. Ha valakinek kellene írjatok.

Érdekességképpen leírom, hogy tavaly egy másik sorozatú zacsiból vetettem próbának 3 !! szemet és az istennek se akart felfele menni . Telefonon megkifogásoltam Küldtek egy árlistát rendelőlapot és ingyen 6000 ezer forint értékű rendelést 2 nap küldtek. Lekérték a sorozatszámot és elismerték, hogy tévesen tasakolták a determináltat a folytonérő tasakokba.
 


  2015.01.12. 20:43  Hozzászólás  Válasz baby-lon (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   82   
Avatar

---
 
Köszönöm őket. /Sztem a konyhakertbe teljesen jók, ott legalább meg is tudjuk vitatni a kérdéseket, pl. milyen talajt kedvelnek ezek a zöldségfajták? Jó a homok ha megtrágyázom, vagy ezek inkább valami kötöttebet szeretnek inkább?/
 


  2015.01.12. 20:35  Hozzászólás  Válasz baby-lon (79) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   
Avatar

terra alapító
 
Cékla:

Rubin (ZKI)

Finom, megbízható, de nem túl szapora

Detroit

Finom, megbízható, de nem túl szapora

Burpees Golden

Sárga színű, kényes, nehezen megmaradó, roppanós

Chiogga

Bordó-fehér csíkos, ropogós, jó ízű, közepesen igénytelen

Bíborhenger (ZKI)

Mélyvörös, darabos, 100%-os kelést produkál, nagyon finom, nálunk a favorit évek óta
 


  2015.01.12. 20:30  Hozzászólás  Válasz baby-lon (79) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   
Avatar

terra alapító
 
Ezt írtad ilyen sokáig? :-D

Majd kiokoskodom hogy hogy lenne a legjobb ezeket a mindenféle gyümölcsöket rendezni a tudástárban, és akkor Glifo intézkedik. (kb 1 alvás) :-)
 


  2015.01.12. 20:19  Hozzászólás
  •   79   
Avatar

terra alapító
 
Vebber kérésére: Kipróbált zöldségfajták:

Patisszon:

Óvári fehér (ZKI)

Megbízható, bőtermő, termése sokáig zsenge marad.

Aranysárga (Bp-i kertimag)

Igényes, keveset terem, betegségre hajlamos.
 


  2014.12.29. 20:35  Hozzászólás
  •   78   
Avatar

---
 
A Serres Olivérről pár mondatban a tapasztalataim: a fám olyan 20 év körüli és alig magasabb nálam (pedig én sem vagyok egy szálfatermetű :-D ) A törzse ferde, koronája hajlamos a sűrűsödésre. Tavasszal rengeteg apró virág borítja. Gyümölcse nálam kis-közepes, barnás színezetű, parás, enyhén bordás, többnyire lapított almaformájú. Gyümölcshéja kemény, szívós. Gyümölcshúsa éréskor sárgás, olvadékony, fűszeres ízű, egyszóval kitűnő. Tárolni február-márciusig lehet. Mivel kis termetű a fám, ezért legnagyobb leszedett mennyiség róla 3-4 vödörnyi volt.









Bekerült, köszönjük!
 




  2014.12.01. 20:26  Hozzászólás  Válasz gergerg (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   
Avatar

---
 
Írtam, hogy nem kell betenni :)
Arra akartam csak utalni, hogy érdemes 865-ös és 965-ös csöveket beszerezni.
8 hónapi használat után leromlik a fényük, ha csak tavasszal használjuk 2-3 tavaszra jó.
 


  2014.12.01. 20:26  Hozzászólás  Válasz gergerg (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   
Avatar

terra alapító
 
Szedd szét, a szakmai mehet ahhoz amit Mari néni kért, a maradék meg az állattartósba, azaz egybe az egész :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.01. 20:20  Hozzászólás  Válasz andras (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   
Avatar

terra alapító
 
Köszönjük szépen!

Be fogom tenni ezt a hozzászólást is, csak kicsit agyalnom kell hogy hova lenne a legjobb, mert ez ugye mégiscsak akvárium. Legalábbis a zöldségesben lehet hogy hülyén mutatna.
 


  2014.12.01. 20:07  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   
Avatar

---
 
Régebb mikor akvarizáltam, írtam egy rövid kis cíkket a halas fórumon.
Nem váltóztattam semmit rajta, így teszem ide, gondolom érvényes a szárazföldi nővényekre is.
Látom gergerg már alaposan felvilágosított minket, de tálán találunk itt is valamit.
Ha valami hibás ki lehet javítani.
A tudástárban nem ajánlom :)

B. FÉNY
Gondolom senkit sem lep meg, hogy a nővények fényt is igényelnek és nem is akármilyent. Más összetevő hiányában, a nővény még eléldegél a sima vízben is, de fény hiányában a nővény hamar megsínyli.
Fontos a fény mennyisége, de a minősége is. Itt olyan összetevők jöhetnek szóba mint a spektrum (színösszetétel), színhőmérséklet (Kelvin fok) , fényminőség (CRI-színvisszaadási index, Color Rendering Index -), fényerősség vagy fényáram (lumen), teljesítmény (Watt), világítás időtartalma és még lehetne sorolni.
Spectrum:
Megfigyelték, hogy a fotószintézis elősegítésében főleg két hullámhossz játszik nagyobb szerepet a kékes hullámhossz (42o-46o nm körüli) és pirosas hullámhossz (65o-68o nm körüli). Használt fénycsöveink spektrumában tehát jelen kell lennie e két színcsúcsnak, ha egészséges és szép nővényeket szeretnénk az akváriumainkban látni és az algásodást elkerülni. Lényegében a nővény inkább csak ezeket a színeket „látja”.
CRI: A CRI azt szeretné kifejezni, hogy az adott fényforrás fénye mellett egy x színű tárgy milyen százalékban adja vissza a színét. Egyszerűbben, pld. a zöld mennyire marad zöld ha azzal a fényforrással világítom.

Osztály Index CRI (0-100%)
1A------9------->=90%
1B------8-------8o-89%
2A------7-------7o-79%
2B------6-------6o-69%
3-------5-------4o-59%
4-------4-------<40%
Az Osram és a Philips cég fénycsövein van egy hármas számcsoport, mint pld. 83o, 765, 865, 965 stb. amelyikből az első az index szám. Így például a 765 szám azt jelenti, hogy a 7 index 7o-79% RCI-re , a 65 index a fény 65oo Kelvin fokára utal. Más cégek 1A, 1B stb. jelöléseket használják.
Minél magasabb az index annál jóbb, igaz ez a fénycső árában is megmutatkozik.
Színhőmérséklet:
2oooK-3oooK - kora reggeli és késő esti fény
3oooK-4oooK - reggeli és esti fény
4oooK-55ooK - nappali fény
55ooK-65ooK - déli fény
Ajánlott, hogy a nővényes akváriumok színhőmérséglet skálája 45oo-85ooK között, a halak színét kiemelő fénycsővek 85oo-12ooK között és a tengeri akváriumok 1oooo-2ooooK között mozogjanak.
Fényerő
Egy akváriumnak a fényszükségletét fényerőben szokták megadni, és Watt/literrel számolni. Úgy tartják, a fényerőnek o,5W/l felett kell megállapodnia, ahhoz hogy a nővény a beadagolt széndioxidot fel is tudja használni. Az érték azonban hozzávetőleges, mert a Watt a teljesítményt mutatja, nem magát fényerőt.
Ezért hamarosan elkezdték használni a lumen/liter (lm/l) arányt is, ahonnan a lumen a fényáram (vagyis mennyi lux esik egy négyzetméterre), és a 3o lm/l feletti értéket ajánlották. A gond hamar beállt itt is, ugyanis a lumenben csak azt a sugárzási mértékegységet fejezik ki amelyet az emberi szem érzékel. Azt azonban nem biztos, hogy a nővény egészében „látja”. Más szóval, ha nekem egy neoncső 235o lm-es, a nővény lehet, hogy csak 14oo lument „lát” belőle.
Így létrehoztak két másik mértékegységet amit PAR-nak (Photosynthetic Active Radiation) PUR-nak (Photosynthetic Usable Radiation) neveznek és a nővény által felhasználható, hasznos sugárzást hívatott kimutatni. Persze, kevés cég van aki ezt a cső technikai adataiban megjelöli.
A lényeg mindezek után az lenne, hogy a neoncsöveink rendelkezzenek minőségi piros és kék csúccsal a nővények számára, és legalább egy közepes zöld csúccsal az emberi szem gyönyörére.
Időtartam
A gyengébben világított akváriumok világítási idő tartartama elnyúlhat 1o-14 órára, azonban a nővényes akváriumokat megfelelő fényerősséggel csak 8-9 órát világítsuk. Egyes cégek (pld. JBL) és aquascaping-esek az algásodás veszélyének csökkentésére ajánlják ennek az időnek a megosztását egy 2-4 órás fényszünet bevezetésével. Mások 2-3-3, 3-3-3, 2,4,2 stb. világítási periódusokat állítanak fel, amelyben a középső időtartamban, maximális erősséggel világítanak, miközben a kezdet és vég stádiumban kb a fényerő felével.
 




  2014.12.01. 18:15  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   
Avatar

terra alapító
 
Kérés teljesítve: [url]http://terra-kert.hu/viewtopic.php?p=15392#p15392[/url]
 


  2014.12.01. 15:20  Hozzászólás
  •   70   


terra alapító
 
Közeledik, bár nem olyan hamar, mint szeretném, a palántanevelés időszaka. Addigra jó lenne kicsit tanulni a palánták megvilágításával kapcsolatos lehetőségekről. Kedves szakértők, sort tudnátok keríteni némi fejtágításra?
 






  2014.10.29. 20:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (65) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   
Avatar

rendszer admin
 
Kész van. :P :VOPI

Amit te trükköztél, az is jó, de ha váltasz prosilverre, már nem annyira .... ;)

Teszt Elek Középre
 


  2014.10.29. 20:13  Hozzászólás  Válasz gergerg (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm! Van még egy apróság : a második kép utáni szöveg utolsó mondatában van egy elírás, az "amilyik" helyett 'amelyik' a helyes szó. Javítsd ki ha lehet.
 


  2014.10.29. 20:10  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   
Avatar

terra alapító
 
Csak a tudástár miatt ne fáradj, meg lehet most is oldani (Glifozát meg tudja) egy kis trükkel.
 


  2014.10.29. 19:56  Hozzászólás  Válasz tgwh (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   
Avatar

rendszer admin
 
Kicsit kiegészítve twgh hozzászólását, itt a "size" angol szó betűméretet jelent (a gyakorlatban van/lehet más jelentése is).
De a hozzászóláson belül a BBCode TAG-eknél használt prefixekben nincs jelentősége, hogy az egy értelmes szó (akár milyen nyelven), vagy csak egy kitalált karakter-kombináció. A gomb nevének kell értelmes szónak lennie, hogy a felhasználók tudják, mire lehet használni.

Jelenleg nincsen középre igazítási lehetőség, de készítek egy új BBCode TAG-et, ami megfelel az új XHTML5 szigorú szintaxisának is, és amivel majd címeket lehet középre illeszteni a hozzászólásban.
Hogy érthető legyen, az lesz a neve: kozepre
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -






  2014.10.29. 19:48  Hozzászólás  Válasz Alibá (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   
Avatar

---
 
Mikor a fa már több éves, akkor is kötözni kell, vagy akkor már a korona fenntartása a lényeg? Mekkora a korona átmérője kb.?
Gyümölcsfák topicba megírnád alibá? Esetleg nyitnál egy Körte, Alma topicot (még ha mostmár a cseresznye is a kedvenc).
 


  2014.10.29. 19:39  Hozzászólás  Válasz Alibá (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   
Avatar

terra alapító
 
Size a méret. Középre nem tudom lehet-e rendezni, ha igen, akkor a Főtér témában valahol talán le van írva.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.29. 19:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   
Avatar

terra alapító
 
Éppen ilyen méretű címet szerettem volna középre. (Az a 'size' magyarul mit jelent? Sajnos itt a bekeretezett szövegeket is csak részben értem, pl. azt, hogy betűszin.

Innen hogyan kerűl át a Tudástárba? Nagybetűvel?
 


  2014.10.29. 19:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

---
 
Ok. Beteszem galériámba ott megtalálod /mindjárt/, ide nem linkelem, ott had legyen az írásodnál.
 




  2014.10.29. 18:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   
Avatar

---
 
Ahogy ígértem, készítettem jó minőségű képet ékoltás forradásárol. Kéred, akarod kiegészíteni az oltás leírását?
 


  2014.10.29. 18:45  Hozzászólás  Válasz Alibá (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
Igen itt. Már át is került a megfelelő helyre. Ha formázási problémái vannak, csak írja le hogy hogy szeretné, mindig van rá szabad kapacitás.
Hálásan köszönjük az írását!
 


  2014.10.29. 18:01  Hozzászólás  Válasz andras (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   
Avatar

terra alapító
 
Azok a fák diófák, valamennyit én ültettem. A nagyot kb.1980-83 körül és mikor láttam, hogy milyen szépen nő, akkor a többit (az egész kertet körül több, mint 50-et) 1992-ben. A fotózás a kert (6400 négyzetméter) közepéről történt.
 


  2014.10.29. 15:13  Hozzászólás  Válasz Alibá (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   
Avatar

terra alapító
 
Itt a hiba, a végén:
Kód: Egész kijelölése
[size=150][size=200][/size][/size]

A code nyító és a /code, záró tagok közé kell a cím, így ni:

Kód: Egész kijelölése
[size=150]Asztal (tányér) korona[/size]

Így néz ki:
Asztal (tányér) korona

Kijelölöd a szöveget, és utána választod ki a listábhól a betűméretet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.10.29. 08:40  Hozzászólás
  •   51   
Avatar

---
 
Ali-bá, hát ez csodálatos :thumbup: Tiszta szürrealizmus, a szó jó értelmében. Szebbé tetted a világot!
Köszönjük, hogy megosztottad, büszke vagyok, hogy ilyen tagja van a fórumnak.
Adjon neked Isten egészséget és erőt, hogy még sok mindent tanulhassunk Tőled.
 


  2014.10.28. 23:27  Hozzászólás
  •   50   
Avatar

terra alapító
 
Itt kell új témát felvetni? (Megpróbálom.) //Kicsit nagyobb betűvel szerttem volna a címet//


Asztal (tányér) korona


A kialakítása viszonylag egyszerű: elülteted a fát, hagyod megnőni fej-magasságig, és ott elvágod. Ha nagyokat hajt felfele azt vagy lekötözöd, vagy levágod. Amelyik vizszintesen nő, azt meghagyod. Amelyik lefele nő azt levágod, vagy felkötözöd. Stb. ( Lehet szektoriális kettősmetszéssel is ösztökélni, hogy igy nőjjön, de az kicsit bonyolultabb.)
Tányérkorona kialakításakor a nagyobb felfele törekvő ágakat lekötözzük a törzshöz. (A vizszinteshez 20-30 fokos szögben. 1 év mulva már megfásodik annyira, hogy nem kell a kötözés.)

Az én almafáim télen igy néznek ki. Un. "asztal" vagy "tányér"-korona módszer szerint nevelem őket. 1.kép.
2011. 02. 18.  alma metszett 002 kicsi.JPG


Alulról (felfele, az ég felé) nézve igy néz ki tavasszal: egy réteg galyazat van csak, sok rövíd, termő résszel. 2.kép.
Kert 2010. ápr. 097 kicsi.JPG
Én szektoriális kettős-metszéssel és lekötözéssel alakítottam ki a vízszintes síkot. Évente általában 40-60 centis hajtásokat hoz. Ha jó irányban áll, pl. majdnem vízszintes és van helye, akkor marad. Ha nincs, vagy pl. függőleges, akkor tőből kivágom a téli metszéskor. Van amilyiket bebujtatom egy erősebb ág alá, néha műanyagos villanydrót darabkával rögzítem a megfelelő helyre.

Tavasszal igy néznek ki a fák : 3.kép. (2,4 m magasról fényképezve).
Kert 2010. ápr. 25. 20%.JPG
Állva el tudok menni alatta és ősszel kézfelnyujtással minden alma leszedhető. (A magasságméretet magamhoz alakítottam. Az alsó elágazások kb. 160 cm-ről indulnak.)

Előnyei:
A megvilágítottság tökéletes: a levelek sok napfényt kapnak, az alma szinesebb, ízesebb
A lombkorona szellős, alatta félárnyék: a talaj kevésbé szárad, a gyom kevésbé nő.(Nem süt agyon a Nap, ha alatta dolgozol)
Lomb, gyümölcs viszonylag távol van a földtől, kevésbé éri fagy, köd, pára, eső után hamarabb megszárad, gomba kevésbé bántja.
Kényelmes talajmunka (kapálógépezés).
A földről végezhető: gyümülcs ritkítás, permetezés, szedés.
Földről vagy kis állványról: metszés

[size=150][size=200][/size][/size]
 


  2014.10.20. 19:40  Hozzászólás  Válasz Lactarius (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   


---
 
Sajnos tévedtem. Egy vizsgálat azt mutatta, van némi genetikai köülnbség közöttüök; elnézést.
 


  2014.10.20. 18:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
Mikor nem? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.20. 17:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   
Avatar

terra alapító
 
Akkor az tűnt a legjobbnak. :-)
Aztán Ragadozó csinált egy táblázat megjelenítő/író izét a fórumra, így már ez tűnt a legjobbnak. :-)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/122.0.6261.94 Mobile Safari/537.36 (compatibl valamint 1 vendég

cron