Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.07.07. 21:58  Hozzászólás
  •   115   
Avatar

---
 
  


Ez komoly???
Ne haragudj, de ez tényleg nagy szegénységi bizonyítvány :D :D :mrgreen:

Nem megy a szemzés, csinálj sokat, egyrészt bele lendülsz, másrészt a nagy számok törvénye alapján biztos csak sikerül néhány.
 


  2014.07.07. 19:48  Hozzászólás
  •   114   
Avatar

terra alapító
 
  

Ó, nem vagyok én olyan válogatós, 3 fajta elég, egy korai, egy kései, meg egy közötte. Legyen pirosas, csurgó levű. Olyan mint a Redhaven csak 3 érési időben. :-)
 


  2014.07.07. 19:41  Hozzászólás
  •   113   


---
 
  

Nem bajlódás,kikapcsolódás...garancia meg amúgy sincs a sikerre.

na akkor majd rászánom magam és megírom a listát...és választhatsz :) :) :)
 


  2014.07.07. 19:25  Hozzászólás
  •   112   
Avatar

terra alapító
 
  

Na azt meg pláne nem akarom hogy annyit bajlódj vele hogy még szemezz is, akkor inkább a szemezőhajtás. De én választok! ;)
 


  2014.07.07. 19:22  Hozzászólás
  •   111   


---
 
  

Akkor szemezzek neked ? ne légy már ilyen élhetetlen...van pár magoncom,saját részre meg már nemigen csinálok...augusztusig gondold meg.
 


  2014.07.07. 18:46  Hozzászólás
  •   110   
Avatar

terra alapító
 
  

No, most kimegyek, jön a vihar, szívok egy kis friss levegőt. Már esőszag van.
 


  2014.07.07. 18:44  Hozzászólás
  •   109   
Avatar

terra alapító
 
  

Szerintem ne bajlódj vele, valahogy nem megy nekem a szemezés. Bár tavaly sikerült 2 kajszit szemeznem.
 


  2014.07.07. 18:39  Hozzászólás
  •   108   


*
 
  

Ne őríts meg...100 év fórumozás után csak ennyit tudtál összehozni :lol: szerencsétlen....augusztusban küldenék némi szemzővesszőt,ha hajlandó vagy magadon segíteni...
 


  2014.07.07. 18:36  Hozzászólás
  •   107   
Avatar

terra alapító
 
  

Nálam nem azért nem érik, hanem mert nincs. A tavalyi évet is el teszetoszáskodtam hogy milyen fajta legyen, a végén nem lett semmilyen. Még mindig az egyszem gumibarackal gazdálkodok, meg pár magoncal amiből a sövényt kezdtem, de azok sem lesznek jók semmire. Idén van rajtuk először termés.
 


  2014.07.07. 18:20  Hozzászólás
  •   106   


*
 
  

...meg a néhány szem Early Redhaven is éreget...idén elég gyenge barack /is/ termés várható...max csak csipegetünk.
 


  2014.07.07. 18:18  Hozzászólás
  •   105   


*
 
  

Persze,hiszen már 4 éves...GF677en van,nő mint a bolondgomba...sajnos idén csak 1-2 szem lesz az egész fán,a lemosózás elmaradása meg a tavaszi hidegek elvitték a termést..gondolkodok is a nektarinok teljes ill. részleges leváltásán,bár tény,hogy a Big Top-Magique-Silver Giant trióból jó dolgokat lehetne kihozni...ha rájönnék,hogyan kell.Ami tuti,hogy nagyon finomak,jellemzően édesek.
 


  2014.07.07. 18:15  Hozzászólás
  •   104   


*
 
  

Na nálam is még végig kell tapogatni az összeset,hogy 1-2t találjak...
 


  2014.07.06. 21:32  Hozzászólás
  •   103   
Avatar

terra alapító
 
Halihó Atti! Az a Magique termett már nálad? Az egyik fám egy ága az lett, és van rajta egy szem. (Csuda dolgokat olvastam róla.)
 






  2014.07.06. 16:59  Hozzászólás
  •   100   


*
 
  

A Mariska most kezd éregetni nálam...
 






  2014.07.05. 23:17  Hozzászólás
  •   97   
Avatar

terra alapító
 
  

Talán a Mariskával ( szomszédos a Manonnal)ami egyaránt korai,de viszont ha jól rémlik a Mariskát hamarébb szemeztem egy héttel.
A feljegyzéseimet előkaptam le ellenőrizni az időpontot,arra jól emlékeztem ,hogy korábban szemeztem(mariska 2012.8.12. manon 2012.8.28)de viszont a két fát kevertem összekevertem.
A fotón a mariska szerepel.
A Manon tényleg szinesebb volt,igaz már nem tudom le fotózni,az utolsó szemet kedden vagy szerdán ette meg az unoka hugom a fáról.
Köszi ,hogy kételyeid voltak ,ki tudja mikor derűl fény a tévedésemre.
 


  2014.07.05. 20:36  Hozzászólás
  •   96   


*
 
  

A Pinkcot korai fajta....szóval....
 




  2014.07.04. 16:23  Hozzászólás
  •   94   


*
 
  

A Manon nálam érik,de kicsit szebb a fedőszíne....biztos nem keverted ?
 


  2014.07.04. 16:21  Hozzászólás
  •   93   


*
 
  

A Pinkcot nálam már hetekkel ezelőtt leérett.Az első Tomcot-Aurora páros után.Az enyém Olaszból származik....Az biztos hogy jóval korábbi,mint amit te láttál...az útlevél sem minden.Kaptam már kutatóintzettől is teljesen más fát,mint amit rendeltem...
 




  2014.07.03. 21:13  Hozzászólás
  •   91   
Avatar

terra alapító
 
  

Oltsál róla ha még nincs, nem bánod meg! Mikor jól megérik zamata (íz-illat) van neki.
 


  2014.07.03. 21:10  Hozzászólás
  •   90   
Avatar

---
 
  


Vagyis nem nem lesz (általad legalábbis)?
Az őszikről (kajszikról) -amit lentebb beszéltünk- akkor, és annál is inkább hozhatnád azokat a képeket :)
 




  2014.07.03. 21:07  Hozzászólás
  •   88   
Avatar

---
 
  


Annyit beszéltetek róla, kíváncsi vagyok milyen az íze. Mitől különleges ez a fajta.
 










  2014.07.03. 20:45  Hozzászólás
  •   83   
Avatar

terra alapító
 
  

Az érésidő stimmel, de nálam kicsit hosszúkásabb volt. (Esős évben nálam is meghízott. Öntözted?)
 


  2014.07.03. 20:41  Hozzászólás
  •   82   
Avatar

terra alapító
 
Elvileg (ha a szemzésnél nem tévesztettem) ez a két fajta a Collins (Alibá nagy kedvence) még van legalább egy hete hátra,és jó lesz , és a
Manon, lassan ez is jó lesz.
Collins:
KepKep

Manon:
KepKep
 


  2014.07.02. 08:28  Hozzászólás
  •   81   
Avatar

terra alapító
 
  


Persze hogy próbáld ki! Csak azért írtam, mert ennyi előrejelezhető.

Biztos egyről beszélünk? Az a pinkcot amiről én írtam, a múlt héten érett le, egy időben sok magyar kajszival. A fajta nevét az útlevelekről tudtam meg: wavit+pinkcot, ez állt mindegyiken.
 


  2014.07.01. 20:17  Hozzászólás
  •   80   


*
 
  

Én azért kipróbálom az összes kombinációt.

A Pinkcot...én nem értek egyet veled,beérve sztem jóízű és legalább nem plöttyed össze éréskor 1 nap alatt...ráadásul az érési idejében magyar fajta nem is igen van /nekem legalább is csak a Harmat,arról meg jobb nem is beszélni/.Most érik pl a Ceglédi óriás,de hiába finom...egyéb szempontokból meg sem közelíti a nyugati fajtákat.Sztem...
 


  2014.07.01. 09:39  Hozzászólás
  •   79   
Avatar

terra alapító
 
  


Néhány dolog;
vajon befolyásolhatja-e előnyösen a fák guta-ellenállóságát az őszi alany vagy a szilva alany,vagy a kettő kombinációja ?

Függetlenül hogy milyen fajta, a gutaütés fellépésének valószínűségét a gyökér gyűrűs fonálféreg-érzékenysége adja.
A mirobalánról tudjuk, hogy kifejezetten rosszul viseli az élősködést, elvesz a nemestől, amit ezért befertőz a baktérium a rügyeken keresztül.
Sajnos ugyanez a helyzet az ishtarával is, pedig az pont őszi/szilva kombináció.
Amivel csökkenthető a fertőzés valószínűsége az az alany és a talaj megfelelő összepárosítása: kötöttebb, levegőtlenebb talajban kisebb a fonálféreg előfordulási valószínűsége, így ilyen talajon sokáig működhetnek ezek az alanyok a kajszi alatt. Az alföldi homoktalaj a legkiszolgáltatottabb a fertőzésnek.

Amiről tudjuk, hogy toleráló a fonálférgeknek az a wavit és a weiwa, amelyek ugye a wangenheim korai szilvájából vannak szelektálva. Nem néztem utána, de bizonyára van több megfelelő kajszi alany, amelyek hasonlóan tolerálják az élősködést.

Fentiek miatt én az őszibarackokat és szilvákat inkább ishtarára, a kajszikat egy kivételével weiwára tettem/teszem.

Más;
a fehérvár-csalai kajszisban az elmúlt években sok wavit-pinkcot kombinációjú fát telepítettek, némelyeken még rajta van az útlevél is.
Elterjedt kép, hogy a fa másfél méter magas (nyakamig sem ér), a törzsön néhány termővessző, de több kiló barack napozott rajtuk.
A pinkcot tényleg csodálatosan néz ki, gyönyörű színkombináció, mintha lakkozva volna a héja. Csak hát az íze ugye... nehéz olyan környezetben kiemelkedni, ahol többféle régi magyar kajszifajta veszi körül. Két-három kilót szedtem, de végül rávágtam a komposztra. Nem volt képem oda adni a szomszédoknak sem, nehogy azt higgyék, hogy ennyire rossz az ízlésem.
 


  2014.06.30. 18:46  Hozzászólás
  •   78   
Avatar

---
 
Vihar milyen lefolyású volt nálatok? Csinált kárt?
Most a nyugaton élők jártak jobban, mert éjszaka ért oda, és nem egy felhevült légtömeget hűtött le hirtelen 15 fokkal.
 


  2014.06.29. 19:33  Hozzászólás
  •   77   
Avatar

---
 
  


Nyugatfelől megint vihar közelít, áthalad az egész országon. Újfent mondják, előfordulhat jég.
Lehet izgulni, fohászkodni.

A nagyobb része nálam még fán van a sárgabaracknak, nem is beszélve az ősziről.
 


  2014.06.29. 18:30  Hozzászólás
  •   76   
Avatar

terra alapító
 
Érik a Kioto és a Gönci. Nem sok van rajtuk az idén, de az a miénk. :-) Néha a kajszira is ráfér a pihenés.
 


  2014.06.29. 18:14  Hozzászólás
  •   75   
Avatar

---
 
  


Átnézve szintén találtam (pontosabban nem találtam a felsorolásba :)) olyat ami kimaradt.
 


  2014.06.28. 20:25  Hozzászólás
  •   74   
Avatar

terra alapító
 
  


Nincs a listán a Kuresia, a Mandula kajszi, a Gönci, Tsunami, a Sweet red (de a Faralia-k is hiányoznak) Nem beszélve a magoncaimról. :-)
 








  2014.06.27. 18:56  Hozzászólás
  •   70   


*
 
  

Jó sok...de nem az összes létező :)
 


  2014.06.27. 18:52  Hozzászólás
  •   69   


*
 
  

Aminek a teljes törzse egy van,a Ceglédi óriás.
Aminek kb a fele ,olyan több is.Ezek az Ishtara és Weiva alanyúak.Én nem gyökérnyakba szemzek.Sztem fölösleges.
 


  2014.06.27. 14:04  Hozzászólás
  •   68   


---
 
Az összes létező (?) fajta kajsziból (mindenesetre jó sok).
A számokra kattintva kis leírás nyílik róluk.

http://fru.entecra.it/page/dettagli_acc ... Albicocco#
 




  2014.06.27. 07:10  Hozzászólás
  •   66   


*
 
  

Mivel a kajszinál a legnagyobb problémát a gutaütés jelenti /több fám ment ki az évek során emiatt/ ezért is kiváncsi leszek a kombi-alanyú fákra.őszi gutaütést nem szokott kapni,szilva sem...vajon befolyásolhatja-e előnyösen a fák guta-ellenállóságát az őszi alany vagy a szilva alany,vagy a kettő kombinációja ? Egyébként szimpla őszi alanyon is szépen fejlődnek a kajszi fáim,a Big Red megy ,mint a rakéta,de idén már a Bergeval is hozott pár szem termést és fejlődik is rendesen.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég