Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.












  2014.07.17. 05:54  Hozzászólás
  •   159   
Avatar

---
 
  


Szia!
A képeken a Revita van ugye?

Mikori ültetésű a fa? A termését kóstoltad már?
Más fajta őszibarackod is van? Az ízét más fajtával összevetve milyennek találod?
 


  2014.07.17. 05:40  Hozzászólás
  •   158   


*
 
Sziasztok, szia Vebber.
Ezt kérted, íme:

revita2.jpg

őszibarackfa.JPG
 


  2014.07.15. 21:27  Hozzászólás
  •   157   
Avatar

terra alapító
 
  

Írd be a füzetedbe pótlólag, hogy küldtél és minden rendben lesz. :-) /2012 őszén szemeztem alvóra./
 


  2014.07.15. 19:45  Hozzászólás
  •   156   
Avatar

---
 
Sissi!

Fajtaleírás a ' Cot ' sorozatról:
[url]http://www.cot-international.eu/products-presentation-1.html[/url]

Őszibarack tavaszi kontra őszi ültetésre vélemények pl alábbi linkeken.
Tavaszi ültetés:
[url]http://www.edenkert.hu/gyumolcs/gyumolcsfak/oszibarackfak-tavaszi-ultetese/5092/[/url]

Őszi ültetés:
[url]http://www.balintgazda.hu/minden-heten-szuret/szeptember/oszibarack.html[/url]
 


  2014.07.15. 19:20  Hozzászólás
  •   155   


*
 
  

Hát...majd éréskor kiderül.Lehet,hogy küldtem,de akkor nem a Silverrel együtt...hanem máskor.Nem igazán tartom nyilván kinek mit küldtem /a kapottakat tudom :) /
....egyébként nem kori...talán Chilében az,de itt nem,még ezután érik...bár idén talán semmi nincs a fámon :(
 


  2014.07.15. 19:18  Hozzászólás
  •   154   


*
 
  

Abban az évben sztem neked nem küldtem...nincs nyoma.

Átoltás felejtős,a vírusosokat alapból inkább kivágom,de mindegyiknek megvan a baja...egyszerűen vannak jobbak...és meg is van az ültetési anyag,szóval fűrész.

Őszbarack törzsű kajszim 2 van...sztem nem nagyon fogja vissza a nemest...bár ez fajta függő.A Big Red nő mint a rakéta,de ez jobban is indult.A Bergeval egy évet sumákolt,csak idén mozdult meg....és sztem nem csak a nemestől függ,gondolom az is számít minek a magonca volt...na azt meg nem tudom,Tavalyik minden magoncra szemeztem, ami kikelt.Tavaly vetettem először csak gumibarack magot..és ha szükség lesz rá,akkor a jövőben is csak azt fogom alanyként használni.
Koronaforma:hát ahogy adja magát.Az új orsó sorokat leszámítva komolyabb koronaformákat eddig nem próbáltam ...talán ez is a baj,hogy eléggé szabadjára engedtem őket,most meg kiszaladtak a kezeim közül.Kiritkítva talán vmi vázaforma jönne ki belőlük...de tudod,hogy én csak a fajtagyűjtéshez értek...a profi termesztéshez nem...
 




  2014.07.15. 18:07  Hozzászólás
  •   152   
Avatar

---
 
  


Spanyolul nem nagyon (semennyire) kommunikálok, ráugrasztottam egy ismerőst. Azt mondta a lényeg:

Magique /Maillarmagie/:
Fehér húsú, korai, mérete, termelékenysége kiváló, piros fedőszínű.
Több mint 45 napig fán tartható (45 napig szedhető). /A zárójelben az van, több mint 45 nap/.

Ennek a 45 napnak ha a fele igaz csak, akkor is jó. Ati "aranyat" talált :)
 


  2014.07.14. 21:46  Hozzászólás
  •   151   
Avatar

terra alapító
 
  

Szinte 100% ! Különben miért írtam volna rá egy ilyen kacifántos nevet? No és honnan máshonnan kaphattam volna?
 


  2014.07.14. 21:42  Hozzászólás
  •   150   
Avatar

terra alapító
 
  

Ezt: Univiveros® pone a disposición de sus productores una serie de variedades de carozos sobresalientes, entre los que destaca el nectarín Maillarmagie cv (Magique®). De pulpa blanca, se destaca por ser temprano, de excelente calibre y productividad. Posee un 100% sobre color rojo, siendo de muy buen comer y poseer una larga vida post cosecha (más de 45 días).

A csuda ha jól fordíttatam le, akkor az ami a zárójelben van az utolsó mondat végén.
 


  2014.07.14. 21:39  Hozzászólás
  •   149   
Avatar

terra alapító
 
  

Jó poen! :-)

Valahogy így kell rákeresni: Magique /Maillarmagie/
"ez egy új ,francia fajta,idén termett először,mutatós,finom ,fehér húsú" (idézet Atifocitól)
 




  2014.07.13. 20:19  Hozzászólás
  •   147   
Avatar

terra alapító
 
  

Legenda vagy sem, de nekem is működött már. Bár szerintem az egész csak arról szólt, hogy nehogy már nekem legyen igazam. :-)
 


  2014.07.13. 20:18  Hozzászólás
  •   146   
Avatar

terra alapító
 
  

Ezt sürgősen közöld a fákkal is - lehetőleg jó előre - hátha megemberelik magukat. (Több példát hallottam már ilyesmiről, bár lehet, hogy csak kertész legenda.)
 


  2014.07.13. 20:17  Hozzászólás
  •   145   
Avatar

---
 
  


Ezt már akkor észrevettem, mikor Ati azt írta, hogy az enyém lehet mégsem Big Top, hanem ez.
Én nyertem bi-bí :) :D
 


  2014.07.13. 20:15  Hozzászólás
  •   144   
Avatar

terra alapító
 
  

Én beírtam a gugliba hogy Magique nektarin. Az első találat egy igazi csoda! Próbáld ki!
 


  2014.07.13. 20:10  Hozzászólás
  •   143   
Avatar

---
 
  


Nekem mit írtál fel?
A kivágások helyett az átoltás ellenálló fajtákkal nem járható?

Őszibarackba koronamagasságba oltott kajszit, milyen koronára neveltél? Adj kérlek tanácsot.
Neked már vannak nagyobb ilyen alanyúak, mekkorára nőnek ezek? Jól gondolom, hogy nem lesznek óriások?

Képet tudom nehéz "kihúzni" belőled :) de egy kis szemléltetésért külön hálás lennék.
 




  2014.07.13. 18:49  Hozzászólás
  •   141   


*
 
  

Drasztikus döntést hoztam: kivágok 4 nagyobb kajszifát.A vírus is játszik,de ez csak az egyik ok.A Ceglédi óriás pl rendszeresen keveset terem,nem éri meg 1-2 kilóért tartani.A Pannónia gyorsan lepuhul,nem az igazi,a Harmatot leveri a többi korai,nem túl értékes.A Ceglédi aranyból is kivágok 1-et /3 van/,alapból nem lenne rossz fajta,de rettentő moniliaérzékeny,reped...elég lesz kevesebb is.A már kész oltványaimmal pótolom,Kuresia-Bergeval-Sylvercot...és körte.
...de a kivágás más fajok tagjaira is vonatkozik,ha rosszul teljesít és macerás az átoltása.
 


  2014.07.13. 18:44  Hozzászólás
  •   140   


*
 
  

Én is próbálkoztam egy sor palmettával...nem vált be,átalakítom orsóra...az a legszimpatikusabb.
 


  2014.07.13. 18:42  Hozzászólás
  •   139   


*
 
  

Ali bá !
Biztos hogy az Magique ?
Találtam egy pár éves listát,amin rajta van kinek mit küldtem ,nálad a Magique nem szerepelt...a Silver Giant viszont igen./Mondjuk az is jó fajta,csak később érik,mint a Magique/
 


  2014.07.13. 09:02  Hozzászólás
  •   138   
Avatar

---
 
Kajszi korona bemutató, a telepítéstől, a termésig, Tsunami fajtával:
[url]http://www.yourepeat.com/watch/?v=keeliqZEi1o&feature=youtube_gdata[/url]
 


  2014.07.13. 08:34  Hozzászólás
  •   137   
Avatar

---
 
Továbbra is őszibarack koronaformák.
Olaszországi koronaformákról magyar nyelvű cikk:
[url]http://www.farmit.hu/sites/default/files/documents/agroforum/SzalayL_0.pdf[/url]
 




  2014.07.12. 14:18  Hozzászólás
  •   135   
Avatar

---
 
Őszibarack koronaformák:
[url]http://www.itaspavoncelli.it/3_ITAS%20orizzontale/5_Progetti/Attivit%C3%A0%20extracurriculari%20e%20PON/Stage%20Salvi%202009/File%20Salvi/09%20Potatura%20frutteto.pdf[/url]
 


  2014.07.09. 20:43  Hozzászólás
  •   134   
Avatar

---
 
  


Term. max. elkeverhetted, fel sem merült az ellenkezője.
Tudod már rég szimpatizálok vele /bár még sose kóstoltam/, mára már gyártottam belőle még plusz négyet :)
Termést egyiken sem hagytam, így nem tudom másik fákon milyen pofájú lenne.

Meglátjuk ha érik, nem veszem le őket keményen. Ha tényleg nem az, még jó hogy akkor nem volt "100" fajtád (csak 99) :D, be tudjuk azonosítani.

Gergely jó, hogy felvetette. A fa a kert hátuljában van a legmelegebb, napsütötte részen, nincs mellette árnyékoló fa.
 


  2014.07.09. 20:00  Hozzászólás
  •   133   
Avatar

terra alapító
 
  

Melyik a barack? :lol:
Nem lehet hogy nála csak azért nem teli piros mert árnyékban van?
 


  2014.07.09. 19:55  Hozzászólás
  •   132   


---
 
  

Talán mégis az ?....ha érik kiderül.Ha sárga húsú /lehet hogy/ az...ha fehér,akkor a másik kettőből vmelyik.
 




  2014.07.09. 19:49  Hozzászólás
  •   130   


---
 
  

Kép...nem tudom,nagyon sok képet csináltam az elmúlt 6-7 évben ,nem ígérem,hogy keresek.Az érésidőt nem tudom pontosan,nemigen szoktam nyilvántartani...de kb még 2 hét /min/.
Persze,hogy volt,hiszen egyszerre vettem őket /+ a Pinkcotot/.Ha mást küldtem ,bocs,nem volt szándékos...max pótolom idén....de a képen tuti nem Big Top van.Mondom nálam már most ,éretlenül teljesen piros fedőszínű,nyújtottabb alakú.
 


  2014.07.09. 18:41  Hozzászólás
  •   129   
Avatar

---
 
  


Előkotortam a könyvelést, 2011 augusztusba küldted.
A Magique, Silver Giant egyáltalán volt már akkor neked?
 


  2014.07.09. 17:58  Hozzászólás
  •   128   
Avatar

---
 
  


:? :? :o :(
Nem küldtél mást. Big Topként küldted. Ha emlékszel, nagyon meleg volt akkor az ősz, és egy kivétellel mind kihajtottak szeptemberben, majd mind el is fagyott. Ez az egy maradt. Alibától kaptam még akkor akkor Collins-t, meg a sajátjaimból szemezgettem. Nem írtam akkor fel, mondva úgyis tudni fogom. Aztán később az hittem esetleg elkevertem a Collinssal, de az szőrös, így kizárt.
A sajátjaim szintén kizárva, mert a Caldesi kivételével mind későbbi ehhez képest is, látszik is rajta, hogy eltér az enyémektől.

Tiedről nincs ilyenkori képed? Mikor kell neki érni?
 




  2014.07.09. 17:29  Hozzászólás
  •   126   


---
 
  

Hát...nem küldtem véletlenül fehér húsú nektarint is anno ? Nekem gyanús,hogy ez vagy Magique vagy a Silver Giant. A Big Top sárga húsú,teljesen piros fedőszínű és sima felületű,nincs ez a hálózatos parásodás...még nem érik,nálam is betonkemény./A másik kettő még későbbi/
 


  2014.07.09. 17:24  Hozzászólás
  •   125   
Avatar

terra alapító
 
  


Mire szabadságra fogok tudni menni, akkorra megint vissza fog jönni ez a francos forróság..
 


  2014.07.09. 17:22  Hozzászólás
  •   124   
Avatar

terra alapító
 
  


2012 májusából és 2012 decemberéből vannak alanyaim. Az előbbiek már 2.5, utóbbiak 1.5 szezonosak.

Amiket eddig szemeztem idén azok mind a korábbiakból valók. De augusztusban fogok már a későbbiekből is szemezni.
Tulajdonképpen a régebbieket agyagos talajban neveltem, nagyon közel egymáshoz, a későbbieket homoktalajban, nagyobb távolságra egymástól.
A növekedési különbség eléggé látványosnak bizonyult. Mára az utóbbiak majdnem utolérték a korábbiakat, minimális a lemaradásuk.
 


  2014.07.08. 21:49  Hozzászólás
  •   123   
Avatar

---
 
Ati nézz már a képre, erősítsd meg.
A Big Top első termései, összesen 3db, 1 nem látszik /a harmadok repedt egy kicsit/. Úgy néz ki nem kevertem el.
Az biztos, hogy nem Collins.

Most beton kemények még, elkezdtek színeződni. Mikor kell neki érni?
kép Bigtop.jpg
Big Top
 




  2014.07.08. 20:10  Hozzászólás
  •   121   
Avatar

terra alapító
 
  

Én is vártam már, hogy ne legyen kánikula és tűző Nap. Ma végre lehült az idő és úgy néz ki egy hétig borongós, 30°C alatt lesz a hőmérséklet maximuma. Holnap csinálok néhány hajtó szemzést, ha hajlandó lesz kihajtani, ha nem akkor marad alvóra.
 




  2014.07.08. 19:49  Hozzászólás
  •   119   


---
 
  

Ne bízz...meg jobb ha utólag magadat okolod,ha rosszat választottál :lol: :lol:
na szóval:Calred, Meystar,Early redhaven,Redhaven Bianca /na vmilyen Redhaven csak akad .../,Michelini,Padana,Suncrest,Cresthaven,Maria Bianca,Fayette,Spring Lady,Royal GEm,Royal Glory,Royal Summer,Royal Time,Royal Majestic,Vistarich ...egyenlőre.Amit nem ajánlanék,vagy nevenics,vagy nagyon kicsi azokat nem írtam.

Kopaszok: Independence,Big Top,Silver Giant, Magique,Venus,

Kb ezekből tudsz választani.
 


  2014.07.08. 19:37  Hozzászólás
  •   118   
Avatar

terra alapító
 
  

Pedig pont Redhaven kellett volna. :lol: Látod hogy nem akar nekem őszim lenni! Úgy őszintén, mekkora esélye volt hogy pont egy olyan fajtát mondok amilyen neked nincs? :lol:
Én is kopasz vagyok, szóval azzal is jóban lennék. Csak ne gumi legyen. De nem kell lista, megbízok benned. 3 fajta bőven elég nekem.
 


  2014.07.08. 19:29  Hozzászólás
  •   117   


---
 
  

Na jó viszonyítási alapot adtál...Redhavenem az pont nincs..../volt 1-2 évig,de szokásom szerint elkötöttem a nyakát és későn vettem észre...azóta nem pótoltam,de idén megteszem.
Mellesleg majd írom a listát és válogathatsz.Kopaszt is írjak ?
 


  2014.07.08. 11:37  Hozzászólás
  •   116   
Avatar

terra alapító
 
  


A tavalyi évet is el teszetoszáskodtam hogy milyen fajta legyen, a végén nem lett semmilyen.

Jövő héttől kezdhetsz teszetoszáskodni, hogy tuti beleférj az időbe szeptemberig :)
2012-ben július 14-én csináltam kajszikat -pedig marha meleg is volt-, ma az egyik legszebb növényem...lenne, ha nem verte volna szét a jég. De így is elégedett vagyok vele. Jövőre már szerintem megmutatkozik.

Ja idén, másfél hete szombaton már szemeztem kajszit weiwa törzsébe. Nem volt mit tennem, ahol kóstoltam a barackot onnan csak akkor tudtam vesszőt csenni.

Három hete is próbáltam meghajtatni az orangeredet egy weiwában, vissza is metszettem rá két hétre, de nem hajlandó megindulni. Szerintem jövő márciusban összejön neki.

A szándékolt barack szemzéseket július közepe és augusztus közepe között fogom megcsinálni, amikor visszább hűl az idő.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/122.0.6261.94 Mobile Safari/537.36 (compatibl valamint 9 vendég

cron