Gyógy-, és fűszernövények Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.05.05. 18:38  Hozzászólás
  •   44   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.02. 18:00  Hozzászólás
  •   43   


---
 
Ha megtalálom az ideális helyet akkor én is fogok végre egy fűszeres/gyógynövényes részt is csinálni. Eddig szerzem egy babárt, a rozmaringok gyökereznek a többi meg alakul.
 


  2015.08.13. 13:42  Hozzászólás
  •   42   


---
 
Olvasgattam itt a hozzászólásokat és feltűnt, hogy senki nem emlegette a majoránnát. Vagy átsiklottam felette, vagy nem használja más? Nálam évek óta van az előkertemben, ahol magától kel ki az előző évi magokból. Nagyon szeretjük, talán az egyik legtöbbet használt fűszer, amit a feleségem használ, még a pörköltben is van.
3 éve az előkertet a virágok mellett fűszer és gyógynövényekkel ültetem tele. Nincs nagy választék, de folyamatosan bővül.
 


  2015.03.27. 16:50  Hozzászólás  Válasz anegytech (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm szépen, egyelőre ezeket találtuk:
Bazsalikom, citromfű, kakukkfű, lestyán, levendula, mtélőhagyma, rozmaring.
Bazsalikomot fagyok után szoktam vetni, a paradicsom közé/mellé, szeretik egymást, meg a tányéron is összekerülnek.
Megpróbálkozom, aztán ami nem jön be, abból veszek kis bokrokat :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.27. 09:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   


---
 
Milyen fűszernövényekre gondolsz? Van néhány, amit érdemes vetni, akár később is, de van, amit én inkább palántaként vennék. Pl rozmaringból én vennék palántát, de bazsalikomot pl bátran lehet vetni akár most cserépbe/ládába, vagy később szabadföldbe. Utóbbi módszerrel viszont elég későn lesz belőle valami.

Én fűszernövényeknél azt a módszert választom, hogy elmegyek kertészetbe vagy nagyobb multiba és palántát veszek. Multikban pl metélőhagyma, macskamenta, bazsalikom, rozmaring szinte mindig van (már most is lehet kapni). Ezek általában eléggé megnyúlt növények a fényhiány miatt, de visszametszéssel szép növényeket lehet belőlük alakítani. Én macskamentát is így ültettem. Évek óta egy helyen van, most már nem győzöm kordában tartani. A rozmaring nálam általában minden évben elfagy, nem tudom jó helyen teleltetni, így minden évben veszek egy palántát párszáz forintért, és arra az évre elegendő nekem fűszerezésre. Ha egy telet kibír szabadföldben, úgy már megerősödik annyira, hogy a mostanában szokásos teleken sem fagy el. Nagyszüleimnél Gárdonyban hatalmas rozmaringbokor van évek óta. Tél előtt betakarják a tövét levéllel, és eddig nem fagyott el. Keményebb telet már lehet, hogy nem viselne el.

Metélőpetrezselymet, kaprot simán lehet most is szabadföldbe, ezeket mg én sem vetettem el, illetve lestyánt is most fogok vetni (ezt a tasak alapján ősszel kéne, de szerintem így is jó lesz). Majoránnát, oregánót, tárkonyt, citromfüvet én szintén palántaként vettem. A tárkony évelő, de nekem nem jött be, így kiástam. A citromfűből magvetéssel nekem nagyon lassan lett valami, míg a párszázas palántából jó nagy bokor lett.

A palánta vétel drágább, mint a magvetés, de sok esetben szerintem megéri a plusz költség. Bazsalikomból is ha veszek 3-4 palántát, azokat szétültetem többfelé és nyár közepére nem győzöm szedni. Míg a magvetésből elég lassan lesz kifejlett növény.
 


  2015.03.26. 22:08  Hozzászólás
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
Ládába kéne vetnem pár fűszernövényt. Mivel a helyük sem az igazi még, pár napja lett ásva, így a helybe vethetőeket is.
Nagyon késő már palántázni? Vagy csak le lesznek maradva, de megerősödnek a télre?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.24. 19:28  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   
Avatar

terra alapító
 
Estét.
Pfff, na látod ez jó kérdés. Biztos megéri, mert termelik :lol:
Ha a fórumozók közül valaki ezzel foglalkozik, talán majd leírja, én csak pár tippet tudok adni, hol kezdeném a keresést. A Gasztroangyal című sorozatban többször foglalkoztak egy idős nénivel, aki eladásra termel, talán valahol a Balaton környékén. A műsornak van Facebook oldala is, gondolom youtube-on is vannak fent videók. Mondjuk ő lehet csak palántákat árul, de egy másik részben talán volt szó másokról is.
Talán még a Karitász is indított valami hasonló programot, talán Szombathelyen.
A környéken nagyobb tételben bogyós bokrok között láttam, most hogy kiegészítés-e, vagy így éri meg igazán azt nem tudom.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.09.24. 08:06  Hozzászólás  Válasz beetee (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   


---
 
Most olvasom egy másik topikban, hogy gyűjtöd a mentákat. Van 6-7-8 féle, de nem mindről tudom melyik-melyik. Ráadásul most éppen azok nem fotogének, plusz áttelepítés előtt vannak. Éppen ezért látatlanba tudok belőlük adni. Ha szereted a zsákbancicát... :)
 


  2014.09.24. 07:58  Hozzászólás  Válasz Scorpy (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   


---
 
Bocs, hogy egy májusi hsz-ra reagálok, de most olvasgatok...
Nekem van marokkói mentám. Tulajdonképpen eredeti. Marokkóban a piacon szereztem attól az árustól, aki a helyi népeknek is árulta a teának valót kazlakban.
Elhoztam, megmaradt, most nyáron éppen felszaporítottam.
Tényleg aromás.
Ha igényt tartasz rá, tudok adni, csak az eljuttatásban gondolkodjunk el, csak végső kétségbeesésben szoktam a postát felkérni csomag ügyben...
 


  2014.09.20. 12:33  Hozzászólás  Válasz krnémarika (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm a tippet, tényleg jó lesz így csinálni, a magról vetett hagymafélék olyan aprók kiskorukban, hogy képesek eltűnni.
 


  2014.09.20. 07:37  Hozzászólás  Válasz kisveréb (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   


*
 
Sok sikert hozzá.
Először tejfölös pohárba vetettem, s onnan palántáztam ki. Igaz, nem szálanként, hanem kis csokrokban.
 


  2014.09.19. 16:30  Hozzászólás  Válasz krnémarika (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm,hogy gondoltál rám de éppen két napja találtam magot egy német kertészeti boltban, úgyhogy megpróbálom arról kinevelni.
 


  2014.09.17. 08:42  Hozzászólás  Válasz kisveréb (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   


*
 
Szia!
Ha még aktuális a metélőfokhagyma igényed, akkor szívesen küldök tövet. Az enyém már nagyon elhatalmasodott. Írj címet!
Marika
 


  2014.07.27. 20:22  Hozzászólás  Válasz kisveréb (28) hozzászólására 
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
Ott van az :D
[url]https://www.dropbox.com/s/ktrj3fcivp6iyxw/Screenshot%202014-07-27%2021.22.31.png[/url]
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.27. 20:03  Hozzászólás  Válasz tgwh (27) hozzászólására 
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
Akkor is csak egy falu, Németújvár, Batthyany str 10, Burg Güssig parkja, de magaságyás nincs... Nem baj, csak kíváncsi voltam.
 


  2014.07.27. 19:58  Hozzászólás  Válasz kisveréb (26) hozzászólására 
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
:D nem tudok mit csinálni, én megnyitom akármelyik böngészővel, és odavisz a konkrét helyre... gps koordina elvileg: 47.056333,16.322738
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.07.27. 18:37  Hozzászólás  Válasz kisveréb (23) hozzászólására 
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Kókuszzsír? Hááát, szerintem maradunk a desznyózsírnál :D
Ez a cirka 14 méteres tégla gyógynövényágyás együttes nagyon megtetszett, valami hasonlót biztos csinálok. Mennyi is a használt régi tégla darabja, és hány darab is kell? :D
Kód: Egész kijelölése
https://www.google.com/maps/place/Németújvár,+Ausztria/@47.0564641,16.3227847,165m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x476edd575f0b8325:0x40097572de60df0

Másoljátok be kézzel (Egész kijelölése), nem bírja a fórummotor az ékezetes linket...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.07.27. 18:21  Hozzászólás  Válasz Bubus (22) hozzászólására 
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
Kókuszzsír van a konyhában, legtöbbször azzal főzök (vagy zsírral-szalonnával), nem olajjal. Sütikbe vaj-margarin helyett azt használom. De hogy lanolint pl honnan szereznék, fogalmam sincs :)
 


  2014.07.27. 14:53  Hozzászólás  Válasz kisveréb (21) hozzászólására 
  •   22   
Avatar

---
 
Nekem az én receptem tűnt a legegyszerűbbnek mert lanolint, méhviaszt és desztivált vizet könnyebben tudtam szerezni mint kókuszzsírt. De a lányod receptje is jó lehet, bár ilyenről még nem hallottam.
 


  2014.07.27. 12:59  Hozzászólás  Válasz Bubus (20) hozzászólására 
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Nálam is sok van. Egyik lányom csinált belőle krémet, valami francia nyelvű oldalról vette a receptet. Sokal egyszerűbb módszer, kókuszzsírt napra tett, majd egy körömvirággal megtöltött zárható edénybe öntötte, pár napig a napon érlelte. De ebben nem vagyok biztos, meg kéne kérdezni tőle.

Én az echinaceát használom háziszernek. A virágot kb 15 centis szárral levágom, a felső levelek is legyenek rajta. A friss virágokat 7 decis befőttes üvegbe rakom ollóval darabolom a szárát. Felöntöm pálinkával, hagyom állni 3-4 hétig majd leszűröm. Ezt használjuk pl télen mokkáskanállal teába, megfázás esetén csodát tesz. Anyukám még másra is használja, fájós izületeit , visszereit keni vele.
 


  2014.07.27. 10:34  Hozzászólás  Válasz Scorpy (17) hozzászólására 
  •   20   
Avatar

---
 
Nálunk is sok körömvirág van és hogy tényleg hasznát vegyem, csináltam is belőle kenőcsöt sebekre. Ezen az oldalon van a receptje.: http://tudatosvasarlo.hu/tartalom/koromvirag
Mostantól ezt szoktam használni a kisebb sebeimre. Bár van aloe verám is ami ugyanúgy nagyon jó kisebb karcolásokra, csak annak nem akarom mindig letördelni a leveleit.
Legközelebb majd körömvirágos szappant akarok csinálni. Remélhetőleg az is sikerül. :)
 


  2014.06.19. 20:39  Hozzászólás
  •   19   


terra alapító
 
Nincs meg valakinek dr Babulka Péter: Gyógy-, illóolaj-, és fűszernövények című könyve pdfben?
Nagy- nagy köszönet lenne érte, hölgyeknek puszi is! :D
 


  2014.06.01. 14:36  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
A kertünk eredetileg nem haszonkertnek létesült. A kövezett út nem egyenes, hanem olyan, mint egy babszem körvonala. Most, hogy gyümölcsfák lettek, és egyre nagyobb területet kapok veteményesnek, ez néha gondot jelent.
Az alábbi képen látható, hogy, amikor magas ágyás készül, Apró kihasználatlan terület keletkezik az ágyás, és az út közt.
2014-03-03 09.43.45.jpg

Egy ilyen területre levendulákat telepítettem. Három féle színűt. A másikra fűszereket, melyek szanaszét voltak a kertben.
Telepítés előtt 20cm széles deszkákat süllyesztettem be, hogy az egyébként erőszakosan terjedő növényeket kordában tartsam.
Mostanra benőtték a rendelkezésükre álló teret. Ebben segíthette volna őket a beszerelt csepegtető cső, de ennyi eső mellett nem volt rá szükség.


2014-05-18 10.09.40.jpg
2014-04-14 10.08.01.jpg
 


  2014.05.29. 14:27  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
Nekem is nagy kedvencem a körömvirág. Az egyik elhullajtott magról kelt már nekem is virágzik, de a vetettek még nem.
Mindjárt kimegyek és csinálok néhány fotót a dzsungelről.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.




  2014.05.29. 07:57  Hozzászólás
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Az egyik fodormenta ízközén megjelent 2 kis gyökérkezdemény. Csak nehogy úgy járjak vele, mint a gojival: elutaztuk 1 hétre Húsvétkor, azt közben megbuggyant a víz és elrohadt. Most naponta cserélem.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.28. 14:59  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
to:kisveréb

Azt tudom, hogy a borsmentának lila a szára és a leveláben is is van egy kis lilás beütés. (kép)
A fodormenta teljesen zöld, a szára is világos zöld. Itt gyökerez(ne) előttem az asztalon.
Igazi fodormenta, a jellezgzetes fogpaszta és spearmint rágógumi illatával, ízével.
borsmenta-gyogynoveny-d00000FF3ebc68b34550a.jpg
------------------------
Megtekintve 45351 alkalommal.

 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.28. 14:43  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta:Amúgy kicsit rendet kellene már vágni menta ügyben, mert elképesztő kavarodás van a neten, és a kertészetekben is... :o


Én most kedvet kaptam a mentafélékhez. Eddig is szerettem, de "csak" borsmentám volt.
Nemrég láttam az index fórumán, hogy milyen sok féle van. Citrom illatú, ananász illatú, alma illatú, Marokkói - ezt tartják a menta királynak.

Azt hiszem, rázizzenek a mentákra. Idén van először bugás macskamenta és illatos macskamenta. Ez utóbbi nagyon jó illatú és a hatása... még nem próbáltam.
Nem is tudtam, milyen hatással bír, csak most, hogy van, kezdtem el olvasnó róla és akkor derült ki.
Gyuri bácsinál kapható a szárított változata és állítólag nálunk vadon is megterem.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.28. 14:39  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta:Amúgy kicsit rendet kellene már vágni menta ügyben, mert elképesztő kavarodás van a neten, és a kertészetekben is... :o

Az biztos. Én se vagyok biztos semmiben, csak azt tudom, hogy van, amelyik árt a vesének. Úgyhogy nem nagyon merek vadon nőtt mentát szedni, bár azok legtöbbje lómenta.
Az enyémnek vöröses a színe, ilyen volt nekünk gyerekkoromban. Erdélyi barátnőmtől zöldet kaptam borsmenta néven - abból már nincs nekem.
 


  2014.05.28. 14:36  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta:
Szívesen küldök majd magot a metélőfokhagymából. Nálam nagyon változatosan vannak a hagymák. Vetem magról (lilát és vöröset), duggatok ősszel és tavasszal (fehér, vörös, lila és salotta), ültetek nagy fejeket, és van téli sarjadék.

Hagymalégy ellen a sárgarépa vált be, amelett nekem nem bántják.


Köszönöm előre is! HA lenne bulbillis téli sarjadékhagymád, annak is örülnék.
Pár éve hoztam Franciaországból finom salottahagymát, sajnos kifogytam belőle, pár évig éppcsakhogy kertészkedtem. De egyszer még biztosan eljutok egy francia piacra, nagyon alaposan körül fogok nézni, mi van ott!
 


  2014.05.28. 14:02  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Amúgy kicsit rendet kellene már vágni menta ügyben, mert elképesztő kavarodás van a neten, és a kertészetekben is... :o
 


  2014.05.28. 13:59  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta:Én nem bánom, ha terjed a citromfű.


Biztos, hogy dugvánnyal szaporítható pedig. Sztem még várjál vele.
 


  2014.05.28. 13:44  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Én nem bánom, ha terjed a citromfű. Nekem abból sose elég. Nagyon szeretem.
Csak azt sajnálom, hogy a borsmenta közé ültettem a szomszédasszonytól kapott (nem tudom milyen) mentát és az sokkal agresszívebb. A borsmentának kellene terjednie, mert jobban szeretem. De most a fodormenta a favorit nálam. Sajnos abból nincs, a szembe szomszédnak van egy kisebb bokra, arról törtem hajtásokat és vízben próbálom gyökereztetni. Azt olvastam, hogy a mentaféléket lehet.
Hát, már több, mint egy hete a vízben lógatom, de semmi jele a gyökérnek. Állítólag 7-10 nap alatt látszani kellene neki.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.28. 13:39  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Nálam van egy rézsű. Kb 5mX2,5.
Na, ott birkóznak egymással: menta (2 féle) citromfű, lestány, pemetefű, kövirózsa, petezselyem, erdei szamóca, tárkony, medvehagyma. macskamenta, zsálya.
Aztán az udvaron (ez egy sorházi társasház) csináltam egy D alakú területet. Ott vannak bazsalikomok, kakukkfű, rozmaring, koriander, körömvirág szegély, izsóp, goji, illatos macskamenta és egy kis bodza csemete, amit elintéztem, mert tavasszal teljes növésében kiástam és odébb tettem, mert nagyon az útban volt.
Azóta él, de megállt a fejlődésben. A fő gyökere megszakadt, így nem tom mi lészen vele.
Vödörbe ültetve földi mandula (tigrismogyoró) és knobi.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.28. 13:28  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:Petrezselyemből én is csak metélőt tartok, eddig még sose sikerült gyökeret nevelni, még a tavalyi csökevényes gyökereit is lerágták valamik. Zellerből elég nekem 5-6 tő, kitart egész télen a zöld is és a gumó is. MEtélőfokhagymát szívesen ültetnék én is, de nem tudom, hol


Szívesen küldök majd magot a metélőfokhagymából. Nálam nagyon változatosan vannak a hagymák. Vetem magról (lilát és vöröset), duggatok ősszel és tavasszal (fehér, vörös, lila és salotta), ültetek nagy fejeket, és van téli sarjadék.

Hagymalégy ellen a sárgarépa vált be, amelett nekem nem bántják.
 


  2014.05.28. 13:12  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Petrezselyemből én is csak metélőt tartok, eddig még sose sikerült gyökeret nevelni, még a tavalyi csökevényes gyökereit is lerágták valamik. Zellerből elég nekem 5-6 tő, kitart egész télen a zöld is és a gumó is. MEtélőfokhagymát szívesen ültetnék én is, de nem tudom, hol lehet hozzájutni a szaporítóanyaghoz. Nevelnék többféle hagymát szívesen, ha rájönnék, hogyan lehet a hagymalegyekkel kitolni. Most még az egyik bokor snidlingemet is kirágta valami, amit főzőhagymának szántam, annak a helyén is csak kaprok vannak.
 


  2014.05.28. 12:00  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:
baby-lon írta:Cseréljünk tapasztalatot!

Én nem állok ilyen jól.
Lestyánok tömege, tárkony, citromfű, borsmenta,snidling, petrezselyem,zeller,


Én a mentáknak kijelöltem egy területet, ott birkózhatnak egymással, meg a citromfűvel....
 


  2014.05.28. 11:58  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:
baby-lon írta:Cseréljünk tapasztalatot!

Én nem állok ilyen jól.
Lestyánok tömege, tárkony, citromfű, borsmenta,snidling....


Tényleg! Lestyán, citromfű, koriander és orbáncfű is... A petrezselyem, zeller, fokhagyma úgy értettem, hogy metélő, utóbbi kettő először van.

A nagy sztár idén a citromillatú kakukkfű nálunk, teszünk mindenbe, amibe lehet.
 


  2014.05.28. 10:56  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta:Cseréljünk tapasztalatot!

Én nem állok ilyen jól.
Lestyánok tömege, tárkony, citromfű, borsmenta,snidling, petrezselyem,zeller, fokhagyma.
Ezek közül a mentával és a citromfűvel (és a kerek repkénnyel) örök harcban vagyok, mert mindent elárasztanának.
De ott van a hegyi telek, ott helyben szoktam szedni kakukkfüvet, cickafarkot, szurokfüvet, orbáncfüvet, csalánt. van ott még sok minden, pl angelika, bábakalács, ezerjófű, valamelyik füzike, de azokat eddig nem szedtem
 


  2014.05.28. 07:13  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Először a fűszernövényekről. Ami nekem van:

Édeskömény, tárkony, stevia, levendula, majoranna, oregánó, borsikafű, zsálya, bazsalikom, rozmaring, kakukkfüvek, metélő-hagyma, fokhagyma, zeller, petrezselyem és persze a menták.

Cseréljünk tapasztalatot!
 


  2014.05.27. 20:20  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Megszívlelendő tanácsok:

"Az Úr a Földből buzogtatja az orvosságot és az okos nem veti meg azt." (Jesus Sirach 38,4)

"Táplálékod legyen a gyógyszered, és a gyógyszered legyen táplálékod”. (Paracelsus)
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 10 vendég