A paprika és a paradicsom Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.








  2014.07.15. 20:10  Hozzászólás
  •   300   


terra alapító
 
  


Nagyon szép színe van, és látom bőtermő :D
Felkerült nálam a kipróbálandók listájára :D
Magot honnan sikerült venni?
A chilin nem láttam.
 
Lizy


  2014.07.15. 19:47  Hozzászólás
  •   299   
Avatar

---
 
  


Nem. Alibá nevezte így el, nem ez a hivatalos neve.

A Kumato nálad milyen alakú? Egy képet mutass már róla.
 


  2014.07.15. 19:45  Hozzászólás
  •   298   
Avatar

terra alapító
 
  


Tavaly 66 cm volt, a csöpögtetés miatt a tőtáv. Idén először használok agro szövetet. Ezen a jelölés 15 centinként van. 60 centire ültettem. Kaptak minden jót, még alginitet is. Június elején beteg voltam, ezalatt elindultak több szálon. Most, hála a sok esőnek egy dzsungel van. Félek a gombás megbetegedéstől.

Jövőre ritkábban, nagyobb sortávval ültetem, és még a felét sem. Kell a hely másoknak.
 












  2014.07.15. 19:00  Hozzászólás
  •   291   
Avatar

terra alapító
 
  


Több mint 200 féle paradicsomot vetettem. A vetés után egy szám lett belőle. Ami rendben volt, bekerült a földbe. Amikor bogyót érlel fogom beazonosítani a szám alapján. Remélem köztük van. :)
 




  2014.07.15. 17:57  Hozzászólás
  •   289   
Avatar

---
 
  


Küldtem neked "Spanyol" magot, palántáztál belőle? Ez volt az aminek sok magja a gyümölcsön belül ki kelt, képet is mutattam. Valószínű e miatt nekem csak 1 mag kelt ki.
Nagyon jónak néz ki. Szép gömb alakú gyümölcsei vannak, nagyok. A fajta determináltnak alakult, a tetején a hajtás vég fürtben végződik.
 


  2014.07.15. 17:55  Hozzászólás
  •   288   


terra alapító
 
  


Nagyon szépen pirosodnak :)

Ma egész délután az anyámnál lévőket kötöztem, ritkítottam. Hát jól elfáradtam.

Majd akarok fotózni, de most nem volt nálam a teló.
Holnap Kassára utazok a gyerekkel kirándulni, csütörtökön megpróbálok fényképezni.
 
Lizy




  2014.07.15. 17:41  Hozzászólás
  •   286   
Avatar

---
 
  


A Mexicoit lehet elkevertem, nem a magot, hanem poharazás után a növényt cserélhettem meg, ha így van, bocs. Nem lehet koktél méretű.
A többit biztos, hogy nem kevertem el, nekem koktélom korábban nem is volt, magom sem volt.
Az idén van 1 fajta amit R.....-tól kaptam, az a Choclate Cherry. Ez volt az egyik(?) az első négyből. Ezt könnyű megismerni, mert csoki színű, és ez koktél.
A Kumatot későn kezdtem, teljesen biztos, nem kevertertem el. Esetleg elporzás lehet a szedett mag miatt.
Az enyém sem szabályos kerek, de még pici akár "megkerekedhet" :)

Azt már észrevettem, a korai fürtök szoktak eltérő alakuak lenni, mint egyébként ami a fajtára jellemző.

A mexioit már többször újravetettem /BIg, Big THX. Alibának ezúton is, legjobb fajta/ mindig ugyanolyan lett.
A Zebrát már tavaly is olyan magból szaporítottam, ami fogott volt. Tavaly olyan volt amilyennek lenni kell, idén még nem érik, de nőnek. A magnak hagyott növény pedig kilométerekre volt más paradicsomoktól.

Ilyen a Mexicoi:
/Ezen is látszik, hogy az alsó fürt más alakú mint a felső, ha két külön képen raknám fel, senki meg nem mondaná, hogy nem két fajta/
kép.jpg
 


  2014.07.15. 15:06  Hozzászólás
  •   285   
Avatar

---
 
  

Nem tudtam elkeverni, mert tudod az enyémek jóbal idősebbek és már mind ki volt ültetve mire hoztad. Nos a amit hoztál abból 3 koktél, csak a sárga nem, a green zebra kicsit nagyobb, de az is elég apró. A mexicói tuti koktél.
A 3 kumató 3 teljesen különböző termést hoz. Egyik barázdás a másik sima kerek a harmadik sima de hosszúkásabb :) No majd meglátjuk.
Amúgy az idén teljesen kivagyok a cserebere magoktól, lényegében alig lett olyan fajta amiben kaptam. Pl, az indigo roseból lett egy barna szílva alakú, de finom és milliót terem. A helsing jactionból lett egy nagy beafsteek citromsárga. A black from tulaból valami sötét piros. Sőt az amcsiból jött bolti magban is van egy zacskón belül több fajta. A new Big Dwarf már 2m pedig 12 coll írja. a Legend közöttt lett egy sárga tojás alakú. A bananas leegs között pedig egy bordópiros nagy beafsteek, persze az is 2 m. A black cherry még kávébarnának sem mondható, inkább erős bordó.
A green pineapplet és a costolute fiorentinot pedig mind kivágtam mert lisztharmasodik. Nálam olyan nem maradhat akit permetezni kell :)

Először azt hittem tényleg hülye vagyok és összekevertem a magokat, de a kakukktojások mind olyanok amilyenek nekem sosem voltak. :)
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin












  2014.07.13. 21:17  Hozzászólás
  •   279   
Avatar

terra alapító
 
  

Holnap fotózok. Gombaölőt csak egyszer kapott régebben, rezeset, azóta nem, mert 1-1 azért érik. Csak a kinti paradicsom kapott most, de holnap akarok Amistart szerezni. Féltem a paradicsomokat, szenvedélyes befőzőként igen nagy terveim vannak idén. Mondjuk uborkából is voltak terveim, de eddig csak 2-3 darabot tudtam egyszerre leszedni. Kovászosnak valót is a piacról vettem.
 




  2014.07.13. 20:57  Hozzászólás
  •   277   
Avatar

terra alapító
 
Megettük az első sungold parikat, amit a világ legjobbjának mondanak. Nos, tényleg eszméletlen.
 


  2014.07.13. 20:47  Hozzászólás
  •   276   
Avatar

terra alapító
 
  

Ki ne hagyd! Ha kell, húzz csizmát de mindenképp szórd meg, mert ez az idő olyan mint az orvosi rendelő januárban.
 


  2014.07.13. 20:46  Hozzászólás
  •   275   
Avatar

---
 
  


Én úgy veszem észre, akármit csinálok velük, nagyjából az érés egyformán kezdődik az években.
Az oltványok, fák viszont imádják az ilyen időt, majdnem úgy nőnek mint a yoo fajta fekete földben.
 


  2014.07.13. 20:43  Hozzászólás
  •   274   


terra alapító
 
  


Írtam, de nem ment el.
Szóval:

A tőled és a Mariska nénitől kapottakon gyönyörű nagy termések, :D de még nem pirosodnak.
Az anyámnál lévők előnyben vannak, de azokat régen nem láttam az esőre való tekintettel.
A sajátjaim is termőre fordultak, persze van lemaradás.

A piacon vett korai már pirosodik rendesen.
Remélem ez a sok eső nem okoz gondot majd.
Szerdán permetezni szeretnék.
 
Lizy




  2014.07.13. 20:34  Hozzászólás
  •   272   
Avatar

terra alapító
 
  

Majd bepirosodnak azok, egy héten már semmi nem múlik. Addig is legalább köt, hízik.
 


  2014.07.13. 20:32  Hozzászólás
  •   271   
Avatar

---
 
  


Sok termést szintén tudok mutatni, "csak" pirosat nem. Hideg van rájuk, ma reggel is 10 fok volt.
 


  2014.07.13. 20:27  Hozzászólás
  •   270   
Avatar

---
 
  


Akkor esetleg még fonálféregre tippelek, ha az is kizárt, passz.
Nem húztam ki a paprikám amit legutóbb tuti lóféreg nyírt ki, de az egész gyökere biztos nem hiányzik, meghúztam kicsit mikor láttam, hogy kókad, de nem jött ki.
Mellette megnyomkodva a talajt viszont találtam beszakadó üregeket.
 


  2014.07.13. 20:26  Hozzászólás
  •   269   
Avatar

terra alapító
 
  

A földre érő levelek a legnagyobb fertőzésforrás. És persze a nap is jobban éri, gyorsabban érik. Annyi a lényeg hogy fölül azért maradjon elég lombfelület.

Te hogy állsz?
 


  2014.07.13. 20:22  Hozzászólás
  •   268   


terra alapító
 
  


Szépek :)

Most figyellek titeket, és látom, hogy a leveleket elég rendesen leszeditek a gyümölcsök körül.
Holnap megyek én is ritkítani, mert ugyan a hónalj hajtásokat nagyjából kiszedtem, nagyon nagyok és sűrűk a levelek.
 
Lizy


  2014.07.13. 20:07  Hozzászólás
  •   267   
Avatar

terra alapító
 
  

Vebber! Egy hónapja azt mondtam nézd meg azokat a kicsi palántákat egy hónap múlva. Eltelt.
KepKep

KepKep
 


  2014.07.13. 19:01  Hozzászólás
  •   266   
Avatar

terra alapító
 
  

Kiszedtem a rozogábbikat amelyik egy órával locsolás után sem állt fel. A gyökerei tökéletes állapotban voltak, szép fehér hajszálgyökerekkel, de a törzs alja meg van barnulva úgy 10 centi hosszon. Remélem nem fertőző. Vagy 20 éve most mutatnak először valamit a paprikáim.
 




  2014.07.12. 14:27  Hozzászólás
  •   264   
Avatar

terra alapító
 
Az vajon mitől lehet, hogy mára két tő paprikám erősen fonnyad? Nincs alatta pocokjárat, tegnap 12 mm eső esett, szomjas nem lehet. Azért locsoltam rájuk egy kis vizet.
Valami rágja vajon a gyökerét? és én mit tehetnék?
 






  2014.07.12. 13:54  Hozzászólás
  •   261   
Avatar

---
 
  


Egy ellenkező vélemény is. Én Cuproxatot javaslok a paradicsomra /is. Olcsóbb is jóval, és ha nem lisztahrmara használod akkor legaláb olyan jó, nem beszélve arrol, hogy a Cuproxat kontakt réz, kevesebbet mérgezed magad (meg aki eszik belőle).

Amistarral egyébként paradicsomot max. 3 alkalommal lehet kezelni, paprikát max. 2.
 




  2014.07.12. 08:21  Hozzászólás
  •   259   


terra alapító
 
A múlt héten amistarral permeteztem, de az egész heti eső miatt hétfőn vagy kedden megint kell.
Mit javasoltok?
Megint amistárral nyomjam, vagy váltakozva permetezzek mással.
Van még itthon tavaszról dithanne esetleg az is jó lehet?

Remélem jövő héten lesz napsütés. :!:
 
Lizy


  2014.07.10. 15:29  Hozzászólás
  •   258   
Avatar

---
 
  

Á még nem kérdeztem, de nemsokára megyek megint gyártani :)
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2014.07.10. 14:00  Hozzászólás
  •   257   


---
 
  


Érdeklődnék megint szappan ügyben, a sógor megadta már az összetevőket?
 


  2014.07.10. 14:00  Hozzászólás
  •   256   
Avatar

terra alapító
 
  

Csak a ragozás különbözik :D de ez itt már kicsit off, úgy hogy én befejeztem azzal, hogy bizonyos kifejezésekre az angol egyetlen szót használ, amit érted mit jelent magyarul, mégsem tudod kifejezni, csak sokkal több szóval.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.10. 07:47  Hozzászólás
  •   255   
Avatar

terra alapító
 
  


A magyar sokkal tömörebb, mint az angol.

Erre Lomb Kató, aki 16 nyelven tudott, és több nyelvből sznkrontolmácsolt másik idegen nyelvre, egy bibliai zsoltár egyik sorát hozza fel példának.

Magyarul: perelj Uram Perlőimmel. Angolul: Plead my case o Lord with them that strive with me.

Magyarul 3, angolul 11 szó. :lol:
 


  2014.07.10. 05:24  Hozzászólás
  •   254   
Avatar

---
 
  

Ali-Bátyám a tőled származó Mexicói pari, koktél jellegű? Van egy tövem elég későn lett ültetve, de már tele van szép kerek kotélokkal. A legtöbb fajtát, ami februárban volt vetve már 1 hónapja eszzük :)
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 5 vendég