Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.07.27. 12:00  Hozzászólás  Válasz gaabre (205) hozzászólására 
  •   215   


*
 
Tetűt még én sem láttam sohasem,de sharka sajnos van....bár a nagyobb,jó kondiban lévő fáimnál inkább csak levéltünetet mutatnak.Amelyiken a termés is olyan az Stihl...
 


  2014.07.26. 18:49  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (213) hozzászólására 
  •   214   
Avatar

terra alapító
 
A körte még bővülhet? :lol:
Nem tippelted meg a körtéket a gyümölcsfák topikban! Pedig van amit illene felismerned!
 


  2014.07.26. 18:24  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (212) hozzászólására 
  •   213   


*
 
Nekem a cserkó amivel idén jobban próbálkoznék /Ali bá jóvoltából/ ,de gyakorlatilag csak meglévő fákba rakok.1 alanyom van üres /hála a beles szarvasnak/.A szilvák is letudva...Ami bővülhet az az alma-körte ,előbbi kisebb,utóbbi nagyobb mértékben...de sztem abból is a jövő tavaszi oltások lesznek az utsók.
 


  2014.07.26. 17:57  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (211) hozzászólására 
  •   212   
Avatar

terra alapító
 
Elhiszem. Idén már én sem oltottam új fajtát, kivéve egy cserkót ami tavaly nem sikerült.
Ja, küldtem Pü-t
 


  2014.07.26. 17:53  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (210) hozzászólására 
  •   211   


*
 
Ha nem így lenne,nem írnám...Korábban is felvetődött,hogy a kevesebb több lenne.Persze a végtelenségig lehetne csinálni,csak éppen értelme nem lenne.Legalább is nekem.Túl sok fára kell már figyelni és a fölösleggel kell kezdeni vmit /már ha van...na az idén nincs túl sok/.Piaci szempontból a legrosszabb a jelenlegi helyzetem,tehát ideje szemléletet váltani.Az elmúlt években sok -nem...rengeteg fajtát kipróbáltam,lehetett volna több is,de így is bőven elégedett vagyok /ja és még sok fajtám nem is termett.../...most meg kell állni,eldönteni,hogy melyikre van igazán szükség és azokra átállni.Persze ami egészséges fa,de nem az igazi azért maradhat,nem vágom ki,de átalakítom...most már van némi tapasztalat,hogy mire.Őszintén szólva jó lenne,ha a fák alsó hangon is ki tudnák termelni a rezsijüket,hogy ne csak esetleges legyen pl a tápanyag pótlás és a növényvédelem ,stb....és ez csak úgy megy,ha megállok és szelektálok.Ennyi...szóval hidd el,nekem ez a jövő.
 




  2014.07.26. 17:41  Hozzászólás  Válasz Vebber (204) hozzászólására 
  •   209   
Avatar

terra alapító
 
Most hogy mondod, az Ananász ilyentájt ért emlékeim szerint. Na azt ha megkóstolnám, egész biztosra meg tudnám mondani.
 


  2014.07.26. 17:25  Hozzászólás  Válasz gaabre (207) hozzászólására 
  •   208   


*
 
Hali !

Gondolkodtam-sokat...és úgy döntöttem nem csinálok több új fajta kajszit.Ezzel lefújom az összes tervezett kajszi szemzést...mármint az újakat.Ahogy írtam is a kiválasztott a Pinkcot lesz,ebből csinálom a rá/átszemzéseket,ill. a meglévő alanyaimat is erre ill. a Sweet Red,Tomcot duóra szemzem.Tudni kell megálljt mondani is...

Az őszinél annyiban más lesz,hogy a meglévő alanyaimat meglévő fajtáimra szemzem /csak Redhaven előtt érők jöhetnek szóba/...az újként bejövőket rászemzésre használom.Aztán idén annak is vége...
 


  2014.07.26. 16:45  Hozzászólás  Válasz csarli1 (206) hozzászólására 
  •   207   
Avatar

terra alapító
 
Gyakorlatilag azt erősíti meg, hogy a wavit alanyok rendben vannak a kajszi félék alá.

Valamint "Németországban azt mondták nekem, hogy a wavit képes lesz növelni a fitoplazmával szembeni ellenállóságot."
 


  2014.07.26. 15:30  Hozzászólás
  •   206   


---
 
Ezt az infót tegnap kaptam Paolo Laghitól a Battistini termelési igazgatójától: Wavit rootstocks are ok for apricot varieties

In germany people told me that wavit will be able to increase resistence to FITOPLASMI

Apricot disease
Gábor majd szakszerűen lefordítja az én fordításom nem biztos, hagy szakszerű. az a német ember akit említ és nem nevezett meg a Giesseni kutató intézet munkatársa.
 


  2014.07.25. 10:52  Hozzászólás
  •   205   
Avatar

terra alapító
 
Tulajdonképpen én még sosem láttam tetvet kajszin. De lehet, hogy csak szerencsés környéken vagyok. Ahogy elnézegetem őket, a hangyák mézharmat igényét a kajszi a levélnyélből ellátja, ezért azok nem is hordják fel a tetveket a levelekre.
Mifelénk a sharka sem támadja meg a kajszikat, pedig némelyik évek óta áll már sharkás szilvafák szomszédságában.
 


  2014.07.24. 20:46  Hozzászólás
  •   204   
Avatar

---
 
Anno az enyémre még ananász kajszi tipp jött. Igaz a tied termései között élénkebb piros, és pöttyözött is van, de az is lehet, hogy csak a fekvése miatt.
Repedés, rohadás soha nincs, másik sárgabarackokon sem, de ez meg simán betudható a talajnak. A homok bírja a vizet.

Kicsi fa, hogy nehéz egyszerre "mennyiséget" szedni? Elhúzódás alatt nem tudom mennyire nagy intervallumot értesz?
Két hétig nálam is terem, és mennyiség is van (ha a fagy nem ritkítja), mert hatalmas.

Ha az első tippeim helytállók, akkor porzó nem kell neki.

A 169. hsz.-ba arról tettem fel képet.
 


  2014.07.24. 10:03  Hozzászólás
  •   203   


terra alapító
 
Ha van rajta, megesszük. Rossz helyen van a fa és porzófája sincs (már ha kéne neki), elhúzódva is érik így nehéz belőle egyszerre "mennyiséget" szedni, de nem is nagyon férni hozzá (permetezni sem szoktam), többnyire a földről szedjük és ami menthető az a pocakba ;) , a többi a tyúkoknak, komposzt stb. :( .
Sajan most ez az eső betett neki, nagyon rothad. De az íze miatt tervezek róla szaporítani és rendesebb körülmények közt megnézni, milyen, jó lett volna tudni a nevét, de megmarad névtelennek, úgy is ilyen nevű gyümölcsöm van a legtöbb, majd névtelen+1-nek hívom. :lol:
Azért a mag kóstolást még kipróbálom! Köszi az ötletet!
 


  2014.07.23. 21:21  Hozzászólás
  •   202   
Avatar

---
 
  


Jó-jó, de ez valahogy nem úgy volt rostos ahogy kell :).
Nem emlékszem már milyen szavakkal írták le, lehet megkeresem, mert akkor felírtam mikre panaszkodnak.
 


  2014.07.23. 21:20  Hozzászólás
  •   201   
Avatar

---
 
  


Nálam sem sok vizet zavarnak. Tavaszal kell figyelni a monília nehogy beüssön, utána ritkán a tetvek elszaporodását kell megelőzni, de ez úgy is megy, ha a kajszi fa körül permetezem a tetvek kedvelt fáit, mint a szilva.
 


  2014.07.23. 21:12  Hozzászólás
  •   200   
Avatar

terra alapító
 
  

Lekvárnak a túlságosan rostos ideális :) Legalábbis nálunk, mindig rostos dzsemet csinálok. Eddigi legjobb akkor volt, amikor a nővérem 20 Bergeron fája még megvolt és elhívott barackot szedni.
 


  2014.07.23. 21:08  Hozzászólás
  •   199   
Avatar

terra alapító
 
  


Hm, pedig pont a kajsziról gondoltam, hogy a legigénytelenebb a kezelésre; mifelénk ha a korai fagyokat túléli, és nem rontja meg semmilyen kéregszú, akkor egész minimális kezeléssel is szépen fejlődnek. Rovar kártevővel még nem is találkoztam, egyedül a levéllikasztó gomba támadgatja.

Az eső az egy olyan dolog, hogy vagy van, vagy nincs. Nézd meg, július vége van, és 1 nap alatt hónapnyi csapadékok hullanak. Azért ez sem jellemző rendszeresen. Én pont örülök neki, mert már megcsömörlöttem a sok locsolásban.

+1: ilyen erővel kivághatnék mindent, mert a májusi jég elvitte a termés 90%-át ;)
 


  2014.07.23. 19:08  Hozzászólás
  •   198   
Avatar

---
 
  


Arra írtam, ha ilyen gonddal találkozik (és nem használ mixert :) ), akkor Beregeron is szóba jöhet.
Bár, szerintem sem az.
 




  2014.07.23. 18:14  Hozzászólás
  •   196   
Avatar

---
 
  


Elég vegyes a termése.
Lehet, hogy Borsi féle kései rózsa. Nyujtó féle szelektáció is lehet.
Nekem is van egy ebben az időben érő, Mozo előbbire tippelte. Akkor azt javasolta kóstoljam meg a magot, ha keserű egyből kiköpöm akkor az.

Egyébként miként használjátok fel? Bergeronnál többen panaszkodtak, hogy a lekvárja nem jó, túlságosan rostos.
 


  2014.07.23. 13:03  Hozzászólás
  •   195   
Avatar

terra alapító
 
  

Nem tűnik Bergeronnak, én pedig más ilyen kései barackot nem ismerek közelről.
 




  2014.07.22. 20:56  Hozzászólás
  •   193   
Avatar

terra alapító
 
  

Nekem baracknak tűnik, de hogy milyen....Ha esetleg a pálinkáját megkóstolhatnám.....
 








  2014.07.22. 19:21  Hozzászólás
  •   189   
Avatar

terra alapító
 
Most pl a Bergeron érik. De az nagyobb, mint a magyar kajszik. Legalábbis amivel én találkoztam eddig. Nagyon finom fajta!
 






  2014.07.22. 14:28  Hozzászólás
  •   186   


terra alapító
 
  

Szia!

Valamikor régen volt Göncink, de szerintem az ugyan az volt, mint a Magyar. Számottevő különbségre nem emlékszem. Azért megnézem!
Köszi!
 


  2014.07.22. 09:38  Hozzászólás
  •   185   
Avatar

terra alapító
 
  


Én nem vagyok nagyon tapasztalt még, de tippem lenne, a leírásod pont a Gönci kajszira illik szerintem...
 


  2014.07.22. 09:03  Hozzászólás
  •   184   


terra alapító
 
Tippet kérnék!
Faiskolában vásárolt kajszi, most érik (kb. most van fő érésben). A fa kb. 15-(20?) éves.
Magyar kajszihoz hasonló méretű, talán egy kicsivel jobban gömb alak és erősebb/erős piros fedőszín a napos oldalon. Az ize, nekem jobb, mint a M.kajszié, élénkebbek a savak, de nem durvák, ha éppen nem teljes érésben kóstoljuk és éretten is az édesség mellett picit marad a savból így nem csak "üresen" édes, hanem zamatos marad.

köszönöm
 


  2014.07.21. 18:36  Hozzászólás
  •   183   


*
 
  

Elméletileg augusztus közepe környékén...de az idei kajszicsúfságok után elgondolkodtam,hogy akarok-e még újabb kajszikat.....addig még alszok rá 1-2t
 


  2014.07.21. 18:35  Hozzászólás
  •   182   


*
 
  

Sok eső éréskor + rovarberágások+ permetezés hiánya
 


  2014.07.20. 21:08  Hozzászólás
  •   181   
Avatar

terra alapító
 
  


Ati,
mikorra szeretnéd megkapni a Bergarouge szemzőágat?
(beírtam taglistán az e-mail címem, írd meg lszi a postacímedet)
 


  2014.07.20. 21:05  Hozzászólás
  •   180   
Avatar

terra alapító
 
  


Az nem rossz alany. És klónként kb. a 75%-át tudja méretben a magról szaporított mirobalánnak.
 




  2014.07.20. 17:09  Hozzászólás
  •   178   
Avatar

---
 
  


Szomorú vagyok :( . Annyit készültem erre, mint a szigorlatra (na jó attól kicsit kevesebbet).
Ha nálad érik az igazi Big Top, vágj már egyet ketté, és dobd fel ide a képet.

Az nem lehet, hogy nekem Snow Queen -t küldtél?
A repedés miatt jutott eszembe. A Snow Queen -t sokat szidod, hogy irtani kell mert reped, és ha jól emlékszem nálad csak ez.
 


  2014.07.20. 16:56  Hozzászólás
  •   177   


*
 
  

Nálam lett volna bőven,de kb 85-90 % a lerohadt /szidott is anyu,ő takarított általában/...na ezért is vágok ki 5 termő fát.
 


  2014.07.20. 16:55  Hozzászólás
  •   176   


*
 
  

Egyet én is tervezek,már tiszteletből is,hiszen a világon mindenhol ehhez viszonyítják az érésidőket.Egyébként volt nekem is egy,de nem érte meg a termőkort...szokásos hülyeségemmel megfojtottam.
 


  2014.07.20. 16:53  Hozzászólás
  •   175   


*
 
  

Nos akkor ez nem Big Top...így a másik 2 közül lesz vmelyik.
 


  2014.07.20. 08:31  Hozzászólás
  •   174   
Avatar

---
 
  


Nálam nem nőnek nagyon erősen.
Viszont a GF677 ott van a szeren erőben. Úgy tolja a homok talajban fát, mint magról helyben keltek közül a legszívósabbak.
 


  2014.07.20. 08:27  Hozzászólás
  •   173   
Avatar

---
 
  


Ha áll, hogy 3 fát csinálsz, ahogy írtad, akkor ok. Egyébként vannak tőle jobbak.
 








  2014.07.19. 20:05  Hozzászólás
  •   169   
Avatar

---
 
Leérett nálam a sorban az utolsó sárgabarack is (a fajta nevét nem tudom).
Nem sok volt idén, de egy kevés azért üvegbe is jutott.
kép_kajszi.jpg
 






  2014.07.19. 19:38  Hozzászólás
  •   166   
Avatar

---
 
  


Az egyik termést levettem (felsőt). Ujjal be tudtam nyomni, azt hittem érett, de megkóstolva savanykás íze is volt.
Itt van a harmadik is ami megrepedt, de már hetekkel ezelőtt.
kép_Btop.jpg

kép_Btop2.jpg
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 12 vendég