Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.04.30. 13:09  Hozzászólás  Válasz Lactarius (151) hsz.-re     Olvasás  
  •   157   


---
 
nekem visszavágták a postázás előtt, hogy ne sérüljön meg a szállítás közben, de rákérdeztek előtte csak utána vágták le :)
lejjebb is hajtott, de azokat a rügyeket lecsípkedtem, mikor már látszott hogy a felsők tényleg ki fognak hajtani.
kb. 150cm körül van levágva.
pár mai kép :thumbup:


ez pedig a kis Costata :)
 




  2015.04.29. 15:14  Hozzászólás  Válasz Lactarius (150) hsz.-re     Olvasás  
  •   155   


---
 
A paw-paw-tól ne is várj olyan növekedési erélyt, mint egy .... bármi mástól.... így május előtt még. :)
 


  2015.04.29. 13:22  Hozzászólás  Válasz baby-lon (153) hsz.-re     Olvasás  
  •   154   


---
 
Az enyém nem onnan volt, úgyhogy nem ezen múlik. Lehet gond van a D. lotus alannyal való affinitásával!
 






  2015.04.29. 11:42  Hozzászólás  Válasz Totya (147) hsz.-re     Olvasás  
  •   151   


---
 
A Jiro-ról dobj már fel pár képet. Az enyém konténerben 2 m magas suháng, vissza kell metszeni vagy hoz majd ágakat?
 


  2015.04.29. 11:40  Hozzászólás  Válasz Totya (147) hsz.-re     Olvasás  
  •   150   


---
 
A kis Nikita kinyiffant, de szerintem már ősszel gond volt vele, hamar ledobta a leveleit.
A szabadgyökeres Jiro-m kint van konténerben, duzzadnak a rügyei, de még nem hajtott ki (a kéreg alatt zöld, így remélem májusban lesz belőle valami).
A kis konténeres fügéim (ujjas, Ronde DB, Peretta) mind levelesek, az ujjason volt 1-2 elsőtermés is, de ledobta. A márciusban vett 1,5 méteres fügesarj viszont még "alszik", bár az is zöld a kérge alatt, így remélem majd kihajt.
A japán naspolya bent telelt, márciusban kivittem, szépen hozza az új leveleket.
A babért kissé megviselte a tárolós teleltetés, de szerintem rendbe fog jönni.
A Jenny kivim simán áttelet, még a hajtások vége sem fagyott el, nagyon szép leveleket hoz, kéne néki támrendszer.
A Prima paw-om kilevelesedett, de növekedni nem akar.

Nem egyszerű ezekkel az új gyümölcstermőkkel :)
 


  2015.04.29. 11:00  Hozzászólás  Válasz Ziza (145) hsz.-re     Olvasás  
  •   149   


terra alapító
 
Nálam is van már egy csomó füge, pedig az enyém kint lakik. Vasárnap előtt nem tudok képet csinálni, de én így teleltetem:
gallery/image.php?album_id=26&image_id=726
 


  2015.04.29. 10:01  Hozzászólás  Válasz baby-lon (144) hsz.-re     Olvasás  
  •   148   


---
 
kákikat is bent tartottad gondolom, azért ilyen szék levelesek igaz? :)
szépek nagyon :)
 


  2015.04.29. 09:59  Hozzászólás  Válasz Lactarius (142) hsz.-re     Olvasás  
  •   147   


---
 
kihajtott már a Nikita? :)
szabadgyökerű Jiro szépen hajt, costata is :)
kiviket kiültettem hétvégén, jó 2hét alatt közel 50cm-t nőttek :thumbup:
holnap lesz időm csinálok képeket ;)
 




  2015.04.28. 20:12  Hozzászólás  Válasz baby-lon (144) hsz.-re     Olvasás  
  •   145   


---
 
Bocs, ha hülyeség. Ez a füge idei kép, már ekkora?
A füge nem fagyérzékeny?
 




  2015.03.27. 09:02  Hozzászólás  Válasz Lactarius (142) hsz.-re     Olvasás  
  •   143   


---
 
Kíváncsi leszek rá, reméljük túlélte :)
Nálunk ide télen -15,5 volt a csúcs úgy 10perc erejéig, szóval a környékbeli fügék is túlélték, nagybátyám fügéjét néztem, csak a csúcsrügy kapott picit.
Egyébként amióta olvasgatom a fórumokat, rengeteg fügét látok a környéken szép 2-3 m-es bokrok is vannak, hála az elmúlt 2év telének :)
 


  2015.03.26. 10:44  Hozzászólás  Válasz Totya (141) hsz.-re     Olvasás  
  •   142   


---
 
Nálam kint maradt egy 20 centis Nikita télire, északnyugati oldalon -17-et kapott (talajmenti), kiváncsi vagyok kihajt-e.
 


  2015.03.26. 10:33  Hozzászólás
  •   141   


---
 
sziasztok!

én is datolyaszilva tulaj lettem :thumbup:

egy kis costata kb 30-40cm és egy szép JIRO, a tetejét 150cm környékén visszacsípték szállítás előtt, hogy ne törjön le vagy akármi.
Nagybácsikám kapott egy szintén 150cm környéki TiPO-t, aztán meglátjuk a környékemen ezek mire mennek majd :)
Nikita és Russian beauty sajnos már elfogytak.

Illetve kivi tulaj is lettem, tomuri - hayward párossal.
Aztán majd kiderül mennyire termeszthetők felém 8-)
 


  2015.03.25. 14:17  Hozzászólás  Válasz CAMROM (139) hsz.-re     Olvasás  
  •   140   


---
 
Köszi. Ma megérkezett a dmkert-től rendelt Jiro datolyaszilvám, ami az oldal szerint 80-120 cm kellett volna legyen, ehhez képest cseréppel 190 cm :). Miklósékban ismét kellemesen csalódtam, így max egy évet lesz dézsában, aztán kiültetem.
 


  2015.03.18. 19:56  Hozzászólás  Válasz Lactarius (134) hsz.-re     Olvasás  
  •   139   


---
 
Helló,
Nekem azt mondták, hogy vágjam le a cserép alját, de vigyázzak, hogy a föld maradjon benne, utána vágjam el hosszában a cserép oldalát. Tegyem bele a nagyobb cserébbe, tegyem körbe a földet, majd ovatosan mozgatva húzzam ki az elvágott régi cserepet. Így nem sérül a gyökér, mert az tényleg érzékeny a sérülésre.
 




  2015.03.18. 19:07  Hozzászólás  Válasz andras (130) hsz.-re     Olvasás  
  •   137   


---
 
Szia,

Nincs több helyem egy darabnak se. Innentől max. oltok szemzek. Ezek is már díszfának mennek az udvarra. :-D
 


  2015.03.18. 18:56  Hozzászólás  Válasz baby-lon (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   136   


---
 
Helló,

Overleese és Mango oltvány, de nagyon pici épp csak duzzad a rügy a csapocskán kb. 5 mm vastag. Idén biztosan marad a csrépben, de majd kirakom valami jó árnyékos helyre. A harmadik egy Wells magonc egyenlőre erős mint egy fűszál. :-D
 


  2015.03.18. 09:52  Hozzászólás  Válasz Lactarius (134) hsz.-re     Olvasás  
  •   135   
Avatar

terra alapító
 
Nekem egy 2013 őszén, kb. 40 centisen kiültetett sunflower most tavasszal bimbós. Amúgy 5 éves koruk körül szoktak elkezdeni teremni.
 


  2015.03.18. 09:31  Hozzászólás  Válasz baby-lon (133) hsz.-re     Olvasás  
  •   134   


---
 
Akkor idén még lehet konténerben tartom, maximum átülteten egy nagyobba, csak úgy tudom nagyon érzékeny a gyökere az átültetésre. Egyébként a ház keleti oldalán a fal mellett tartom, ott maximum reggel kap 2-3 óta napsütést, nem volt gond. Mikor számíthatok termésre? Még azon is gondolkoztam, hogy veszek egy nagyobbat, de iszonyat áruk van (DMKert, E-bay).
 


  2015.03.18. 09:18  Hozzászólás  Válasz Lactarius (132) hsz.-re     Olvasás  
  •   133   
Avatar

terra alapító
 
A paw-paw a gyengén savanyú, jó vízelvezetésű, gyorsan melegedő talajt szereti, a nyirkos, nehéz szikest nem. A kifejlett növény állandó napsütést szeret, de az első két évben árnyékolni kell. Ezt érdemes komolyan venni, nekem kipusztult egy az uv sugárzás által..
 


  2015.03.18. 08:50  Hozzászólás  Válasz baby-lon (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   132   


---
 
Milyen földbe, fekvésbe, talajtípusba érdemes ültetni? Nekem már kihajtott a tárolóban a kis Prima 1216.
 






  2015.03.17. 20:57  Hozzászólás
  •   129   


---
 
A mai napon Paw-Paw tulajdonos lettem, hát kíváncsi leszek mi lesz ebből egyenlőre eléggé mini. :-D
 




  2015.03.10. 09:42  Hozzászólás  Válasz CAMROM (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   127   


---
 
A zindexen most nem tudok írni, de ha írsz ide vagy az e-mail címemre, hogy merre fordulsz elő, ill. alkalmas-e oltásra a lotus alanyom (küldök majd fotót, már szép leveles), akkor megoldjuk a dolgot.
 








  2015.03.03. 20:16  Hozzászólás
  •   123   


---
 
Egy másik helyen meg:

KAKO MELA


A gyümölcs az alma Kako ellentétben más fajta Kaki, már gyűjt ehető.

Gyümölcs mérete: közepes / nagy
Peel: sárga-narancs
Pulp: Bruna, szóda, partenokarp és nem fanyar
Megjegyzés: Az érlelés késő ősszel
 


  2015.03.03. 19:28  Hozzászólás
  •   122   


---
 
Kedvenc faiskolánk Battistini vivai Cesena

"HANA Fuju - Mela
Származási hely: Kína

Plant közepes erővel, nyitott kupola, ellenálló erős hideg.

Nagy termelékenység és a virágzás.

Gyümölcsű, kerek vagy kissé lapított, sárga-narancs betakarításkor és intenzív narancs éretten.

Kemény húsú, rostos a központi területen. Ízletes átlagos cukortartalma."
 












  2015.01.24. 20:50  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (115) hsz.-re     Olvasás  
  •   116   


---
 
A Rojon volt tavaly 1db. virág, de mondanom se kell talán, mi lett a sorsa. Talán majd az idén. Kaptam pár szem lótusz és paw magot, meg várok még virginiana magokat is. Megpróbálok alanyokat nevelni belőlük, és majd oltani rájuk. Két éve már próbálkoztam, de teljes kudarc. :( Trehány voltam az ültetéskor...
 


  2015.01.24. 20:40  Hozzászólás  Válasz emendasajt (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   


*
 
Megjegyzem Rojot 2-t is hoztam,de az egyik megnyiffant..de sztem nem fagyás,főleg hogy a másik kevésbé jó helyen van és vígan éldegél /tavaly kb 30 kg volt rajta...rendes méretben/. Tőböl kihajtott ugyan,de azóta sem oltottam be...talán idén...
 






  2015.01.24. 12:14  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (111) hsz.-re     Olvasás  
  •   112   


---
 
Én sem a téli abszolult minimumoktól félek igazán, bár az sem kizárt, hanem a kora tavaszi rügypattanáskori(utáni) lehülésektől. A Rojóm dél Zalából származik és ott általánosságba véve 1-2 héttel előrébb jár a fenológia. Ennek estem áldozatául. 2014 tavaszán ültettem a másik3-at ami úgyszintén onnan (régi jó ismerősünktől) való. Ültetéskor már megint igencsak meg voltak pattanva a szemek rajtuk, miközben a Rojóm még sehol sem volt. Bár nem tudom ez mennyire fajtajelleg, lehet a Rojó egy picit később ébred... Nagyon kíváncsi leszek rá mikor fognak elkezdeni teremni.
 


  2015.01.24. 11:58  Hozzászólás  Válasz emendasajt (109) hsz.-re     Olvasás  
  •   111   


*
 
Én a Rojot és a Sharont 2009.tavaszán ültettem , a magosom meg...hát...15 évesnél vmivel idősebb lehet,már nem tudom pontosan mikor ültettem...ami gond eddig volt velük az nem a téllel volt összefüggésben.
 


  2015.01.21. 22:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (108) hsz.-re     Olvasás  
  •   110   
Avatar

terra alapító
 
Az elmúlt 2 tél valóban kedvező volt. Szerintem a legfontosabb a fajtaválasztás, és a kiültetés idejének megválasztása, mert egy egyéves és egy négyéves csemete fagytűrése között több fok eltérés van.
 


  2015.01.21. 22:20  Hozzászólás  Válasz délkelet (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   


---
 
2012.március közepén vásároltam a Rojót, és bátor voltam, kiültette... Nem kellett volna... Két hétre rá április 10.én!!! a gyümölcsfáim nagy részével együtt ez is elfagyott. Már szépen hajtott volna amikor megkapta a -8°C-t. Azóta sem jött helyre teljesen. Fogtam, kiástam, felvittem anyósékhoz, és ott elültettem. Mostmár viszonylag nyugodtabban alszom. Azóta ott, van már 3 másik testvére is.
 


  2015.01.21. 22:08  Hozzászólás  Válasz baby-lon (107) hsz.-re     Olvasás  
  •   108   
Avatar

---
 
Mindenesetre örülök, hogy nincs rossz tapasztalatotok a teleltetéssel kapcsolatban. Valószínűleg azért egy extrém hideg tél módosítana ezen, de ne legyen így! Azért iparkodok jó néhányat oltani, hogy legyen miből pótolni, ha mégis elfagyna 1-2, bár valószínűleg tőből az is kihajtana. Az időveszteség az, amit a legjobban sajnálnék (azért dézsában is fogok tartani néhányat).
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 9 vendég