Virágok Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Fák, díszbokrok, vadnövények, amiket pusztán csak a szépségükért tartunk.




  2015.06.08. 10:14  Hozzászólás  Válasz wogboy (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

---
 
Bújtatásos szaporítás... Nálunk, a keleti oldal adta a jót, mert reggel kaptak fényt, majd egésznap árnyékban! A vanilia az eredeti helyén, az erdőben él, és ennyit elég is tudnunk! :-D

Kép

A másik csemete...

Kép

Ennyi elég szokott lenni, a következő évi termésig! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.08. 10:09  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

---
 
Ha nem is virág, de van virágja! :-D

Vanilia, a házhátulján érzi jól magát, egész évben! :-D

Kép

A virágja, amitet kézzel porzunk be, a vaniliák érdekében! :-D

Kép

A kéziporzás eredménye.

Kép

Kép

A fiókák! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.04.25. 15:20  Hozzászólás
  •   25   


---
 
Sziasztok temetői sírra milyen virágot ajánlanátok ?
Sajnos nem tudunk sűrűn kijárni.
Kb hetente 2 hetente.
Tavaly mini árvácska volt az nagyon tetszett.
Én azt vallom egy síron egy fajta virág . Legalábbis nekem az tetszik.
Ötlet tapasztalat ?
 


  2014.10.06. 19:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Takard be jól és imádkozz! Amúgy meg ne aggójd, simán visszanő, ha tőből levágod az összes hajtást akkor is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.06. 17:48  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
Vettem a múlthéten pár rózsatövet. Szépen meg voltak metszve, gyökércsomagolva. Mivel a család nem számított rá, volt némi vita hogy hova kerüljenek elültetésre. Mivel én végtelen nagy kompromisszum készséggel vagyok megáldva, betettem a kamrába őket, azzal a címszóval, hogy majd ha jó lesz ott ahova én akarom, akkor előveszem. Gondoltam pár nap elég lesz. Ma ültettem ki őket, de mit látok? Mindegyiken 10 cm-es új hajtások. Ha tavasszal hajtana így, elégedett lennék.

Nem fognak ezek elfagyni?
 


  2014.08.25. 14:30  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

rendszer admin
 
Hosszú, és mozgalmas hétvégém volt. Reggel, amikor haza értem, a verandán a cserépbe a rózsa így várt rám. :)

Kép
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.30. 17:06  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
  

Neked aztán mindegy hogy punto vagy lada, mindenhol jól elszívod az ecetet! :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.09. 09:01  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Virágaim és egyéb növényeim őrzője: a házisárkány!!

_5312099ccccccccc.jpg
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.06.09. 08:57  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
  

Szép virágaid vannak.

Az én liliomom is kinyílt tegnap.
P1010005v.jpg


_5312026cccccccccccccccc.jpg


_5312113cccccccccc.jpg
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.




  2014.05.29. 15:09  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
fügeíz írta:Mindenféle virágzó növény jöhet ide, amit a szépségéért tartunk a kertünkben. Tapasztalatcsere, képek, egyebek.

Ollant mi nem tartunk :D a képlet egyszerű, csak az maradhat, ami finom :) ha mégsem finom, nem az én bajom, hozzá sem nyúlok, csinálja a zasszony :D
Persze később elképzelhető valamiféle dísznövényágyás, de szigorúan árnyokos helyen, a páfrányok szépek :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég