Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.07.03. 23:00  Hozzászólás
  •   105   
Avatar

---
 
Az Ozito fémvágó, a zajos gép, de jobb, ha van, mint nincs! :-D

Kép

Itt a kiskert vázlata!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.03. 22:57  Hozzászólás  Válasz Spoli (98) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   
Avatar

---
 
spoli

"Na, ja a fogó is, a kulcsok is a készletemben, régen még használtam, ma is rendben vannak tartva, de csak vészhelyzetre! :)"

Nem mindennap kell, de jobb, ha van, mint nincs! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.03. 22:56  Hozzászólás
  •   103   
Avatar

---
 
Ezek, egy régi úszómedence "lécei", és ezeket jónak láttam a kőszegély kerítésének, a távtartóit elkészíteni! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.03. 22:52  Hozzászólás  Válasz Spoli (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   102   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"No kérem, megjöttem, most jól kibámészkodom magam, előre os szép napot kívánok, lehet, hogy bámészkodás után is firkálok!"

Örülök a létednek, és nálunk már megint napsütés, és mehetek a kertbe, szegélyezni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.03. 22:52  Hozzászólás
  •   101   
Avatar

---
 
spoli!

Te ezt értékelni fogod, mert tudnád használni! :-D

Minap, volt egy ingyen elhozható szerszámos szekrény - felszámoltak egy vízszerelő üzletet -, és ott ajánlotta a tulaj, ezt "zsírt" használták a fémes csavarok bekenésére, ami által nem rozsdásodott meg! Megköszöntem, és elhoztam, mert nem kell mindennap, de amikor jó lenne, akkor most már lesz nekem is! :-D

Fogalmam sincs, milyen anyag lehet ez? :-D


Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.03. 21:30  Hozzászólás  Válasz wogboy (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   100   


---
 
Szép napot Tom, sikereset!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.03. 21:27  Hozzászólás  Válasz wogboy (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   99   


---
 
Ez komoly darab Tom! Ebben a példányban az a kitűnő, hogy tudsz vele ha kell finomabb munkát is csinálni - gyönyörűen ép a satupofa, kis darabot is jól meg tudsz fogni, ha akarnál tudnál bele alu pofabetétet is tenni, hogy ne hagyjon nyomot a gyengébb anyagon, ha fabetétet teszel bele, akkor ha nagyon kell famunkához is jó - bár arra nem szokták, csak szükségből - de ha arra kell, akkor akár meleghajlítást, és hideghajlítást is tudsz vele csinálni, mert bírja, és megtartja. Szép darab, bizony isten. Dolgoztam én ilyennel, igaz, azért, mert nem volt más, aki megcsinálja. Értettem a módját, ha nem is volt a dolog a kedvencem. Lassabban haladtam vele, mint aki ügyes, de még kovácsmunkára is be tudtam fogni. Egy ismerős hegesztőpisztollyal vörösizzásig melegítette, én meg kikovácsoltam rajta a profilt. Nem szívesen, tanultam, tudtam, de nem a műfajom. Becsületes munka, de hát van más becsületes munka is.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.03. 21:19  Hozzászólás  Válasz wogboy (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   


---
 
Na, ja a fogó is, a kulcsok is a készletemben, régen még használtam, ma is rendben vannak tartva, de csak vészhelyzetre! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.03. 21:15  Hozzászólás
  •   97   


---
 
No kérem, megjöttem, most jól kibámészkodom magam, előre os szép napot kívánok, lehet, hogy bámészkodás után is firkálok!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.06.30. 23:30  Hozzászólás
  •   96   
Avatar

---
 
A mostani kedvenc felszerelése, és voltak kis hiányosságok, de időt szántam rá, és jó lett! :-D

Kép

Egy kis WD - olajos spréy - és a csavarok két mérete, mert ami jó volt előre, az rövid lett hátúlra, de csak pofára mások, amúgy méretben tudják a 12 mm.-t! :-D

Kép

Az új pofa....

Kép

A régi, ami adott volt az asztallal!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.30. 23:24  Hozzászólás  Válasz Spoli (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   
Avatar

---
 
Szia spoli!

" ez faszányos satu lesz, az fix."

Köszönöm a szóhasználatot, mert ez így is van! :-D

"amikor meglepő és új, jó ötleteket találsz ki."

Ezt is csak megköszönni tudom, és igaz is lehet, mert pl. a mostani szomszédom is pont azokat a módszereket teszi, amit én!

Kell neki is shed - 9 éve vette ezt a házát, és csak most látta jónak az átrendezést -, amikor mi tollászkodni kezdtünk! Ez nem baj, és most feldúratta a házhátulját - a shedes álmával -, és pont olyan kövezés kell neki is, mint amit én készítettem a házelőtt. Azt a ferde kövezés tetszett meg neki!

Ez sem baj, addig sem unatkozik, amíg azt csinálja! :-D

Mondtam is már neki, én kifelé mászok a gödörből, ő meg még befelé!

Azért jól is járok vele, mert itteni születésű, és tudja a beszerzési helyeket, és pont most hívtak, mert a következő kertszegélyt erősebb hálóból készíteném, és ő talált 6 mm.s rácsot! Elvagyunk egymással, én kitalálom, ő meg elküzdik vele évekig! A mostan rácsozat csak 2.5 mm, és ha nem is gyenge, de egy erősebb jobban mutatna kövel megrakva! :-D

"Amikor már meg tudtam fizetni, akkor megkerestem azt, aki jobban teszi, mint én, és azalatt az idő alatt én a saját szakmámban megkerestem azt is, amit kifizettem, meg azt is, ami jóval efölött volt. "

Ezt nagyon szépen fogalmaztad meg, és ez pont így is igaz! :-D

Nem tudok más példát felhozni, mint a mostani szomszédom, mert itt van a szemem előtt, a szenvedése! :-D

Azzal a sráccal végeztette a földmunkát, aki nálunk is elintézte az álmomat! Mi ajánlottuk neki, mert volt egy ajánlata - kb. $ 4 ezer -, arra a munkára, amit most a Jeff - Jefferson - megcsinált neki, a profis tudással, és "csak" $ 2400.ért! :-D

A faltámasztó oszlopoknak való lyukakat is géppel furták ki, és mivel teljes kőréteget értek el, azt kézzel nem is lehetne! Ez adta azt a gondot, a megálmodott faltámaszához - én adtam erre is ötletet, a köves kertszegélyemmel! -, mert neki is olyan kell, csak majd 2 m. magasban! :-D

A 12 lyukból, 4-et nem tudott kifúrni, mert olyan kőréteget kapott el, amit a gépre tett fúrófej, nem tudott csak 200 mm-ig elvégezni, és még maradt 800 mm.-l, az egy méteres álmáig! Most kézi jackhamerrel döngöli a lyukhelyeket, és fuckol, de őszintén! :-D

Lett egy óriási földkupac a ház mögött, és azért is dühöng, a gépes srác pont oda tette a plusz földes követ, ahova tenni akarja a 9x6 méteres shedjét! Amikor megkérdeztem tőle, ezt miért nem mondta a gépesnek, akkor azt mondta, nem látta előre a dolgokat! Ez a nem látás sok embernél igaz, és nálam meg pont fordítva működik, mert egy pillanat alatt átlátom a helyzetet, és képet is készítek, az agyamban arról! :-D

Ennél a háznál is csak minimális eltérés adódott, az első meglátáskor alkotott elképzelésemről! :-D

"Jövök azért, ahogy tudok! Szép napot, jó haladást!"

Szerencsés utazást, és sikeres bóklászást! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.30. 23:22  Hozzászólás
  •   94   
Avatar

---
 
A kézi szerszámok királya, mert sokat tud, ha jól használják! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.30. 22:07  Hozzászólás  Válasz Spoli (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   


---
 
Gergerg.. Bocsánat! (Elírtam a nevet, és az illetlenség. Bocs.)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.06.30. 22:06  Hozzászólás
  •   92   


---
 
Szia Tom, Szia Hozzászóló, és szia "G" (gegergm, bocs, ha nem jól írom emlékezetből!

Tom, ez faszányos satu lesz, az fix. Tudod, csináltam én végig három építkezést, két lakásfelújítást, meg azért jó pár munkát, pontosan tudom, mi az amit mutatsz, még akkor is - főképp akkor - amikor meglepő és új, jó ötleteket találsz ki. Meg tudom becsülni, mert bár nem vagyok ügyes benne, de azért sokmindent végigcsináltam, mert vagy nagyon drága lett volna megfizetni, vagy nem volt, aki vállalja. A betonkoszorú vaslását végig én hajlítottam, az összes keresztvasat, a hosszantiakat, és a koszorú sarkán a dupla vasalást is, mert mindig a sarkokon keletkezik a legnagyobb feszültség, ott dupla vas kell. No, szóval ha nem is mesterszinten, de muszájból elég sok melót csináltam. Amikor már meg tudtam fizetni, akkor megkerestem azt, aki jobban teszi, mint én, és azalatt az idő alatt én a saját szakmámban megkerestem azt is, amit kifizettem, meg azt is, ami jóval efölött volt. De nagyon is megbecsülöm ezt a munkát, mert tudom, tanult mesterségem, még ha nem is abból élek, mert abban nem vagyok elég jó.

Most egy pár napig ritkábban jelentkezem, megpróbálok,laptopot viszek, de nem leszek gépnél, Jövök azért, ahogy tudok! Szép napot, jó haladást!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.06.30. 21:40  Hozzászólás
  •   91   
Avatar

---
 
Téli kép! :-D

Kép

Amikor a Nap adja a jó képet! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.30. 21:38  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   90   
Avatar

---
 
Szia hozzaszolo!

"Na, most fedeztem fel, hogy hol vagytok, régi barátaim!"

Nagyon megörültem neked, hiszen része voltál egy olyan időszaknak, ahol kaptunk jót, és rosszat, de azt is túlélve, idetaláltunk! Elárulhatom azt is, kaphattál tőlem olyan levelet, ahol megírtam ezt a topikot is! :-D

" Én csak most látom, hogy ti itt beszélgettek ám mindenről."

Ezt is jól sejted, mert ott folytatjuk, ahol amaz abba maradt, és ezt a gergerg-nek is köszönhetem, hiszen pont akkor írt a feremailra, amikor amott leszadkadt a padló alattunk! :-D

"Most én is kisebb barkácsolást végzek, mert újabb négy madárférőhelyet alakítok ki, úgy igyekezvén csinálni, hogy felhasználjam a ház körül található maradék deszkadarabokat, mert nálunk a deszkát és a tetőlecet mostanában arany áron mérik."

Ha már szóba hoztad, majd mutatom a saját faragványom - ha kisüt a nap, mert most korán reggel van! -, amit azért tákoltam össsze - minden tudás nélkül -, mert a bucher bird-öt - hentes madár - szeretnénk, ha nálunk fészkelne, mert szépen tud énekelni!
Amott betettem már videót - ami a spoli látott is, de te nem! -, és abban nem vagyok biztos, jól tettem-e, a háromszintes madárházat?

Ebbe nézz bele! :-D

[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=ZlAb-ObjIH4[/youtubekod]

Húsevő, és ez látszik is a csőrén! :-D

Ezt láthatta spoli!

[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=uMotkPv1eMw[/youtubekod]

A magpie nagyobb, és játékos! :-D

[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=qoaEBb4IN4Q[/youtubekod]

"... amivel az apró lyukú csibehálót fogom a fához rögzíteni."

Ezt nem értem, hogyan gondoltad ki, és majd kérhetek egy- két képet a készről? :-D

"Elég sokat eszetlenkedtem már eddig is, ..."

Aki tud, annak ez is elfér az életében! :-D

Ha közelebb laknál, akkor átugranék velük, mert nekem is van kézi, és elektromos! Más értelme van itt a távolságnak, mert a 100-150 km.-re lakó haver nincs messze! :-D

"Majd jelentkezem."

Az jó lesz! :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.30. 21:34  Hozzászólás
  •   89   
Avatar

---
 
Ahol, a kövek vannak otthon! :-D

Kép

Sydney, a jellegzetes Opera házával!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.06.30. 20:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (86) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   


---
 
Igazán kedves vagy, hogy felajánlottad a tűzőgépedet, de én Miskolcon lakom.
De azért köszönöm a jó szándékodat.
 


  2015.06.30. 18:51  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   
Avatar

terra alapító
 
:-) Egy kisebb rugós tűzőgép nem lenne elég a háló fellövéséhez? Nekem van elektronos, szívesen kölcsönadom, ha közel laksz.
 


  2015.06.30. 15:57  Hozzászólás
  •   85   


---
 
Na, most fedeztem fel, hogy hol vagytok, régi barátaim!

Az ausztrál képes topikot nézegettem, de oda 26-án tett fel utoljára képet Wogy. Én csak most látom, hogy ti itt beszélgettek ám mindenről. Nagyon helyes.
Most én is kisebb barkácsolást végzek, mert újabb négy madárférőhelyet alakítok ki, úgy igyekezvén csinálni, hogy felhasználjam a ház körül található maradék deszkadarabokat, mert nálunk a deszkát és a tetőlecet mostanában arany áron mérik. Azt hiszem, hogy így is rákényszerülök egy kb 5 -9 ezer forint körül kapható tűzőgép vásárlására, amivel az apró lyukú csibehálót fogom a fához rögzíteni. Elég sokat eszetlenkedtem már eddig is, mert váratlanul leállt a fúrógépem és kénytelen vagyok a fúrókalapáccsal fúrni, ami több kiló, de annak meg éppen a kalapálós üzemmódja romlott el. Viszont fúrni lehet vele, csak kényelmetlen.
Na, sziasztok! Majd jelentkezem.
 


  2015.06.30. 00:56  Hozzászólás
  •   84   
Avatar

---
 
A régi, és az új csavarrögzítés nem adott, és új lyukak kellettek, mert nem illett össze! :-D

Kép

Négy lépésben fúrtam ki - 4- 6 m 8- 10mm -, mert elég erős fémlapból készült a tető!

Kép

Ez meg az új satu agya, mert ebben szalad csigahajtás, ha jól írom! Annak is kellett egy rögzítés, és plusz egy furat is!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.30. 00:33  Hozzászólás  Válasz Spoli (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   83   
Avatar

---
 
Szia spoli!

" hát bizony az a vasasztal az kincs."

Jól látod, mert most még "kincsebb" lett, az üthető, vágható újabb szerzeménnyel! :-D

"Ha arra felteszel egy rendes nagy satuk, az 5 kilós kalapácccsal is tudzs mondjuk akármilyen vasat hajlítani. "

Ez is igazad, és van a shedes kacatok között olyan doboz is, ami egy volt vasútisín darabot rejteget, és azzal kiegészítve, a világot ki lehet fordítani a sarkából! :-D

"mert a betonkoszorúhoz a 12-es betonvasat hajlítottam, és azt nem nagyon lehet kocogtatni, főképp akkor nem, ha négyzetes rácsot kell belőle készíteni."

Ez is emlékem, hiszen 1976-ban építkeztem, és az ilyen hajlításokhoz, az öreg szakik tudtak ötletet adni! :-D

"Hengerelthez kell az 5 kilós. Ahhoz meg olyan asztal kell, aminek húzása van, meg ami nem mászik odébb."

Ezt olyan jól látod, mint aki már csinált ilyet! :-D

"Akkus fúrót - cordless - én is használok, "

Ügyes találmány, és könnyen használható! Nem kell, a faxom tyúkbelet állandóan cibálni, és ezek az új akksik, tudják a több órás munkát is, és gyors feltöltést! Amikor építettük a teraszt, és áldás volt a használata - au. gyártmány, de curvára jól megtervezték! -, és ebből van 3 is, és két töltővel - 5 akksival - gyözte a munkát! A legújabb, egy ütve hajtó, és a shedes, és a teraszos munkánál, a milliónyi csavart, egy töltéssel tudta! :-D

"Van pár szerszámom, de hát a töredéke sincs annak, ami neked van, a minősége pedig rosszabb. "

Erre mondta a fiam, majd kitesz a kapura egy cimkét: " amit egy kézzel tudsz elvinni, az dobjon $ 1- t a vödörbe, aki kétkézzel tudja csak vinni, az pedig a $ 2-őt!"

Erre én azt mondtam neki: a beteges apádfaxát, hiszen, amit nem ittam el, és nem bagóztam el, azon az áron gépeket vettem! :-D

Kiások egy nagy gödröt, a kertben, eladom a földet - mert az elég drága itt! -, és bedobálom a sok szerszámom, és így járok jobban! :-D

" Barátom, van olyan angol acél véső 1938-ból, amivel a betonfalat az ifjabb csemetém volt lakásában úgy véstem, hogy a vésőnek az éle még csak nem is kopott. "

Ezt tudja a márkás szerszám, és a mai made in PRG - kínai - használd egyszer, majd dobd el, technika divat lett! Egy ismerősöm a gipsz karton bizniszben volt, és ő azt mondta, megveszem a kinai xart - egy év garancia azon is! - majd hsználom a gépet majd egy évig, és viszem vissza, adnak egy másikat! Ha ezt megteszem egy márkás géppel - vágom a poros gipszlapokat, az is megadja magát egy év után! -, és így járok legjoban! :-D
Igaza lett, mert dolgoztam vele párszor, és láttam a poros tényt!

"Amúgy 18 éves koromra háromszakmunkás vizsgám volt: esztergályos, kovács, lakatos. "

Nálam, a fa adja a tudást, és a szeretetet, de van heggesztőm is, és a fémvágó ezközök sokasága! Egy házkörüli munkáknál minden előfordulhat, és mindig szakembert hívni, elég költséges hobbi! :-D

Már a mostani szomszédom is mondta - a napokban -, azt hitte, csak neki van sok szerszáma, de nálam elbukott ez az igaza! :-D

Most ő van gondban, mert aki nálam egyengette a kertet, és házelejét, azt hívta a saját területét is átrendezni, és majd mutatom képet, nem lettem irígy, a várható munkájára! :-D

9 éve lakik itt, de nincs ötlete, és engem másol, de ez így van jó, mert addig sem unatkozik! Kell neki shed, és olyan kövezés, ami én tettem le a terasz, és házeleje előtt - 45 fokos döléssel a kövezés! -, és már szólt, ha látom a gum tree-n az ingyen követ, akkor szóljak neki! Ezzel sem lenne gond, de ő nem akarja 10 fordulóval hazahordani - mint én tettem, a 25 km.-s távolságról -, és azt hiszem, soká lesz kész a másolásával! :-D

Az van nálam, adott gyors feltérképezése a látott területnek, és képes vagyok agyban is ezt elvégezni! Ezt tettem itt is, és csak pindurka eltérések adódtak! :-D

Szép álmokat, és a következő napot! Nálunk ma napsütés, és megyek a kertszegélyt faragni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.30. 00:31  Hozzászólás
  •   82   
Avatar

---
 
Akkor most a helycserés támadás jön, mert a satu volt a téma fősodrat, a kert még várhat! :-D

Ez a kirakodó piacon vett satu képe, és az ottani árral - $ 60 - kiegyezve, megérte nekem is! :-D

Kép

Ez a volt, és mivel, a szabadban álldogálva várja a csavarintásokat, a vörös army kikezdte! :-D

Kép

A viszonyításhoz elég ez a kép is! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.29. 21:59  Hozzászólás
  •   81   


---
 
Végignéztem a képeket Tom, hát bizony az a vasasztal az kincs. Ha arra felteszel egy rendes nagy satuk, az 5 kilós kalapácccsal is tudzs mondjuk akármilyen vasat hajlítani. Annak idején - vagy száz éve - nekem is kölcsön kellett kérnem egy hasonlót, mert a betonkoszorúhoz a 12-es betonvasat hajlítottam, és azt nem nagyon lehet kocogtatni, főképp akkor nem, ha négyzetes rácsot kell belőle készíteni. A kilós kalapáccsal sem mégy semmire, mert egy hétig ütheted, mire derékszögre vered. A hatos betonvassal még csak elboldogul az ember a kilóssal, de a 12-es csavart rovátkára Hengerelthez kell az 5 kilós. Ahhoz meg olyan asztal kell, aminek húzása van, meg ami nem mászik odébb. Mint a szögvas hajlításhoz is, mert ez egy dolog, hogy kivágod a "v" alakot, de eztán ki kell ütni belőle, és derékszögre hajlítani, hogy a hajtásnál hegeszteni lehessen. Akkus fúrót - cordless - én is használok, nem annyira márkásat mint a tied, ezt legalább is Makita márkával azonos minőségűnek nézem, ez mifelén kb. 60000 forint, azaz úgy kb. 220 USD. Nekem egyszerűbb. olcsóbb van, igaz, egyelőre nem is kell jobb. Van pár szerszámom, de hát a töredéke sincs annak, ami neked van, a minősége pedig rosszabb. Egyedül a kézi fúróm egy német darab igazán jó minőségű. Meg az apósom háború előtti szerszámai. Barátom, van olyan angol acél véső 1938-ból, amivel a betonfalat az ifjabb csemetém volt lakásában úgy véstem, hogy a vésőnek az éle még csak nem is kopott. Szóval jól megcsodáltam a készletedet, mert attól függetlenül, hogy én kevesebbet szorgoskodom vele, szinte mindegyikkel dolgoztam már régebben - főképp az építkezésnél - és hát vasas mérnök lévén nagy nálam a jó szerszám becsülete. Amúgy 18 éves koromra háromszakmunkás vizsgám volt: esztergályos, kovács, lakatos. A technikum adta. A villanyszerelőt nem adták meg, jó öreg "Maci Laci" tanár úr azt mondta: Laci fiam, te ebből a szakmából legfeljebb a falvésést csináld, a többit ne! :D

Hát így valahogy Tom, szép napot, eredményes munkát, és hajrá ám!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.06.28. 23:19  Hozzászólás
  •   80   
Avatar

---
 
Ezek a fogai! :-D

Kép

.. és itt a hírhedt vasasztal! A fémvödör a vashulladéknak van ott! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 23:15  Hozzászólás  Válasz Spoli (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   
Avatar

---
 
spoli

"Fura ez innen, a ti teleteknél néha hűsebb nyár közepéről! "

Érthető a csodálkozásod, és arról tudom a tavasz várást, hogy a madarak hordják a fészek anyagokat, tehát van remény a tavaszra! :-D

".. sikeres kertszegély készítést, hisz igazad van, a Tavaszköszönés közelít már! :-D"

Köszönöm, és mára is olyan esek is, meg nem is, lehet majd, és esők között sütni fog a mi napunk! :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 23:14  Hozzászólás
  •   78   
Avatar

---
 
Ez a shed főrészéből maradt meg - beam -, és ez is tudja a sok kis kockás alátétet, és ezt nem fogják szeretni a termeszék! :-D

A fadugókat beáztattam egy olyan víztaszító - külön fára árulják, és van vagy 30 literem ebből is! -, ami által a fadugó nem tud nedves lenni, és a termeszék csak a nedvest szeretik, mint az ember farka! :-D

Kép

A kertszegély késze után, ezt fogom ráugrasztani a kertrészre! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 23:05  Hozzászólás  Válasz Spoli (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   
Avatar

---
 
spoli

"azért anyagban is, melóban is rengeteget tolsz az új birodalomba, de az a jó, hogy szereted csinálni. "

Na, ezzel fején lőtted a tényt, mert valóban így van! :-D

Annyi kacatom van a házkörül - majd kellhet jeligére -, de azért jó tudat az, ha kell egy fa, vagy vasdarab, akkor nem azon kell eszelnem, hol tudom megvenni? Azért már az is eszembe jutott, ha minden kész( álmodik a jelen!) - már csak a növények gondozása lehet majd csak a tennivalóm -, akkor azért kidobom a megmaradtakat - ha maradnak? -, és akármennyire is fog fájni! :-D

"Gratula hozzá, jól bírod, ez fix!"

Köszönöm szépen, és annyira a kedvemre lett ez a kihívás, hogy enélkül élnem sem lenne értelme! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 23:04  Hozzászólás
  •   76   
Avatar

---
 
A sex méret, adva a 20 cm.! :-D

Kép

Ezek a 6x3-as shed maradékai - nem dobom ki, mert még kellhet is! -, és ezekből készítettem egy megközelítő kockás nagy csavaralátétet, ami adja 70x 35 drótrács lyukméretét! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 23:00  Hozzászólás  Válasz Spoli (71) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Hát egy satu néha nekem is jól jönne, volt, igen ritkán használtam, de aztán a nagy rámolásokban, átépítésekben eltűnt valahova, de az is lehet, hogy eltört a talpa. "

Van most már vagy 4 satum, és azokból kettő el is érhető, a másik 2 meg valahol a 6x6 -os gyomrában lehet, a dobozok között! Az lesz egy ajándék bontási nap, amikor majd a 6x6-osban levő dobozokat bontom, mert sok cuccom már évek óta kiesett a látókörömből! :-D
Ma tervezem a tegnap vettett feltenni, és ez egy olyan vasasztal, amit kb. 15 éve valaki kidobni szándékozott, és én rácsptam, a hátha tudom majd használni! Valaha fűrészgép lehetett - mert látni a fűrészlap meghajtó motor rögzítési maradékait -, a 15 év adta a jó használható élvezetet! Most meg külön ajándék - ajándék lónak ne nézed a fogát! -, mert ezen faragom most a termesz ellenes kerítés "bracket" - rögzítő - jeit is! :-D
Ahhoz, hogy a nagypofájút feltegyem, fúrni kell majd lyukakat a vasasztalba, és megéri felpofázni a régi kapott vasasztalt, mert üthetö, és vágható az asztal! :-D

"Nem nagy satu volt az, kicsi, én nem nagyon szorgoskodom idehaza, csak a legszükségesebbeket, amit muszáj, azt azért megcsinálom, ha nem is azonnal."

Ez is érthető, hiszen nem vagyunk egyformák, és nálam - a saját küzködésemben - meg elképzelhetetlen, a satu mentes élet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 22:59  Hozzászólás
  •   74   
Avatar

---
 
A másik asztal, a kordless fúrókkal, a kacatos életemben! :-D

Kép

A fadugó. a csavarnak szánt lyukmérettel! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 12:27  Hozzászólás  Válasz wogboy (69) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   


---
 
Közeleg a Tél vége! :) Fura ez innen, a ti teleteknél néha hűsebb nyár közepéről! Tom, sikeres kertszegély készítést, hisz igazad van, a Tavaszköszönés közelít már! :-D
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.06.28. 12:25  Hozzászólás  Válasz wogboy (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   72   


---
 
Tom, azért anyagban is, melóban is rengeteget tolsz az új birodalomba, de az a jó, hogy szereted csinálni. Igen komoly meló ez, nagyon komoly. És az lesz akkor is, amikor majd szinten kell tartani, miután készen lesz! Gratula hozzá, jól bírod, ez fix!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.06.28. 12:22  Hozzászólás
  •   71   


---
 
Hát egy satu néha nekem is jól jönne, volt, igen ritkán használtam, de aztán a nagy rámolásokban, átépítésekben eltűnt valahova, de az is lehet, hogy eltört a talpa. Nem nagy satu volt az, kicsi, én nem nagyon szorgoskodom idehaza, csak a legszükségesebbeket, amit muszáj, azt azért megcsinálom, ha nem is azonnal.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.06.28. 01:27  Hozzászólás
  •   70   
Avatar

---
 
A rögtönzött munkaasztal!

Kép

Végűl odajutottam, levágtam egy 200 mm.-s csődarabot - az ácskapcsos elfelejtve! -, és abba fadugót tettem, és azt megfúrva, egy csavarral kiegészítettem!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 01:22  Hozzászólás  Válasz Spoli (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   
Avatar

---
 
spoli

"Jó ez az út Tom, avval a kékes lila virágú bokorral, jóó..."

Már nem nagyon emlékezem az otthoni tanyasi utakra, de itt adva van a kocsival be,- és kijárni a portáról! :-D

"Szép és sikeres napot holnapra - azaz neked már mára - de vasárnap lévén ez a pihenés napja azt hiszem!"

Köszönöm, ma lesz a napja a kertszegély folytatásnak, mert közeleg a tél vége, és a tavaszunkra szeretném, a két szintet kikövezni! :-D

Majd azt is fogom mutatni, hogyan indult el? Ma reggel voltam egy kirakódó vásáron, és vettem egy bazi nagy satut - jó nehéz volt, kivinni a kocsihoz! -, és ma még azt is felfogom fúrni a vasasztalomra! :-D

Szép álmokat, és vasárnapos ébredést! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 01:20  Hozzászólás
  •   68   
Avatar

---
 
Készítettem is egy tucatnyit, a volt úszómedence kerítésből szerzett vasakból...

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 01:18  Hozzászólás  Válasz Spoli (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   
Avatar

---
 
spoli

"Ügyes ez a háló, ügyes!"

Köszi, tettem dróthurkokat, mert megakartam fogni a kapírgálót, de még azt is kitudta kerülni, és ha nem is baxta szét annyira, de látható volt, csak kitolt velem! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 01:17  Hozzászólás
  •   66   
Avatar

---
 
A gondom lett, hogyan rögzítsem a két szalagot? :-D

Kép

Volt ilyen ácskapocs gondolatom is....

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 01:14  Hozzászólás  Válasz Spoli (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   
Avatar

---
 
spoli

"Mindegyik jó, az Ausztráliai képek kicsit pontosabb, mert hát azért ez döntően a te képeidről szól."

:-D

Te is hozhatsz, és akkor már nemzetközi lehet a fórum, mert átszeli a világot, a képfeltevés! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 01:12  Hozzászólás
  •   64   
Avatar

---
 
Itt van kimérve a kertszegély! A levert vasak adják a belső oldalt, mert a vasakra támaszkodik majd az egész drótkosár! :-D

Kép

Levágtam 300 mm.-s szalagokat az ezüstös rácsozatból, és azok láthatók a fémkeret végén!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 01:05  Hozzászólás  Válasz Spoli (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"... ezt a tulipánfát jól megnéztem, ez nem semmi főképp nem visszahúzni, ..."

Ennek a kisfának "talpas" lett a gyökere, mert elég volt csak talpraállítani, és mintha úgy született volna! Elég durva az eredeti talaj - köves, és semmi más! -, így a gyökér csak felvette a tányérformát - a kevés jobb talajra reagálva! -, és ez volt a szerencsém is! :-D

Az volt az elképzelésem, mindegy hogyan, csak ott valahogy egy emelőrendszert faragni, és a dölés irányt kiiktatni! :-D

Kép

"Szoknom kell ezt a portált, még nem vagyok járatos benne."

Én már megszoktam, mert évek óta csak megyünk, és sehova nem érünk oda! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.27. 21:54  Hozzászólás  Válasz wogboy (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   


---
 
Jó ez az út Tom, avval a kékes lila virágú bokorral, jóó...
Szép és sikeres napot holnapra - azaz neked már mára - de vasárnap lévén ez a pihenés napja azt hiszem!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2015.06.27. 21:51  Hozzászólás  Válasz wogboy (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   


---
 
Ezt a vadpulykát láttam egy DVD-den, brutál jószág, ha egyszer tereprendezésbe kezd, nem kétséges a szétszórt dolog! Ügyes ez a háló, ügyes!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.06.27. 21:49  Hozzászólás  Válasz wogboy (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   


---
 
Teljesen jó az Ausztrál képek, nem volt bajom nekem a Képes leírásokkal sem, az is jó, ha az marad, a lényeg, hogy most már kezdek eligazodni benne! Mindegyik jó, az Ausztráliai képek kicsit pontosabb, mert hát azért ez döntően a te képeidről szól.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.06.27. 21:46  Hozzászólás
  •   58   


---
 
No, Tom, ezt a tulipánfát jól megnéztem, ez nem semmi főképp nem visszahúzni, de valahogy csak megnézem már a többi képet is. Szoknom kell ezt a portált, még nem vagyok járatos benne.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.06.27. 02:34  Hozzászólás
  •   57   
Avatar

---
 
Ezek a tulipánfák, és egy esős hét után, a lefeküdt fa! Egy speciális emelőcsomóval húztam vissza, amit a teherautósok használnak! Majd, azt is mutathatom! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.27. 02:31  Hozzászólás
  •   56   
Avatar

---
 
Az afrikai tulipánfa virágja! A toboz termését a papagályok nagyon szeretik, és úgy dolgoznak a magok megszerzése érdekében, hogy az egész utca szemetes lehet! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron