Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2015.07.07. 22:40  Hozzászólás  Válasz Spoli (147) hsz.-re     Olvasás  
  •   155   
Avatar

---
 
spoli

"Igen, bizony, a termeszek maradjanak az erdőben. Még ott is rühellem őket, de ez van."

Pedig nem is velük randid, de nekem még abban is volt részem! :-D

Alattomosok(?), mert úgy érkeznek, hogy nem is kopogtatnak! Ezért készítettem egy volt golfütőből - flexel levágtam az ütőjét -, és a megmaradt vége vastagsága adta a fúró méretet, és kifúrtam egy golflabdát, majd abba beleragasztottam a béna ütőszárat, és azzal lehet kopogtatni az ajtó, és ablak keretet, és ahol kong, ott gond! :-D

Jobb, mint lehajolva, netán térdelve mászkálni a házban! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.07. 22:39  Hozzászólás
  •   154   
Avatar

---
 
Farkasszem nézés, a gép, és a talaj között! :-D

Kép

Amikor már a zaj sem gond! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.07. 22:36  Hozzászólás  Válasz Spoli (146) hsz.-re     Olvasás  
  •   153   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"No, Tom, hát nekem fogalmam sincs arról, mi az, ami a savanyú talajt szereti, és a talaj mitől savanyú, arról sincs."

Én sem tudtam, mert Szeged környéke nem savanyú talaj, de volt málnásunk, ha nem is olyan jó! :-D

Nekem otthon egyszerű volt a kert, felástam, majd beleszórtam a borsót, eldugattam a kis hagymákat, felépítettem a fóiaházat, és beástam a krumplit, és harcoltam a bogaraival! :-D

A normális kertiföld - ezek szerint, van hülye kertiföld is? -, az azt tudók szerint, a PH 7-est tudja! Ami attól magasabb, az már meszes talaj, ami alatta van, az lett a savas talaj, és azt szereti az ehető gesztenye, a fenyőfélék, és a szamócák, ill a málnások!
Nálam a 7-es igaz ,és már ez is gond lehet? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.07. 22:36  Hozzászólás
  •   152   
Avatar

---
 
Ez a volt nagykapu, is céllal van nálam, mert abban láttam a fantáziát - amikor megláttam az erdőben! -, hogy majd a vaníliás támasznak is jó lehet, és aki kifaragta, az sem gondolhatta, a wogboy a hobbijához használja majd! A wogboyt sem tudhatta! :-D

Kép

A téli - napokbeli! - kardvirág! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.07. 21:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (144) hsz.-re     Olvasás  
  •   151   


---
 
Madarak a gyümölcs csőszök! Jóóó...
Tom, szép és eredményes napot, itt holnapra égszakadást, földindulást, cunamit jósolnak, valami alapja van is, egy nap alatt fog 10-15 fokot hülni a levegő, ez a vihar szempontjából sok jót nem jelent, reméljük megússzuk baj nélkül!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.07. 21:24  Hozzászólás  Válasz wogboy (143) hsz.-re     Olvasás  
  •   150   


---
 
Hát Tom, van dolgod elég. De ha bírod, és kedveled, akkor jó. Eredménye az szép a szorgoskodásnak, ez meglátszik!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.07. 21:23  Hozzászólás  Válasz wogboy (142) hsz.-re     Olvasás  
  •   149   


---
 
Ha nem tud elvadulni, akkor jó. De ha elvadul, akkor megette a fene. Mondjuk ez a curva nagy okosságom mindenre igaz, de attól még igaz!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.07. 21:21  Hozzászólás  Válasz wogboy (139) hsz.-re     Olvasás  
  •   148   


---
 
Igen, bizony, a termeszek maradjanak az erdőben. Még ott is rühellem őket, de ez van.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.07. 21:21  Hozzászólás  Válasz wogboy (139) hsz.-re     Olvasás  
  •   147   


---
 
Igen, bizony, a termeszek maradjanak az erdőben. Még ott is rühellem őket, de ez van.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.07. 21:20  Hozzászólás  Válasz wogboy (138) hsz.-re     Olvasás  
  •   146   


---
 
No, Tom, hát nekem fogalmam sincs arról, mi az, ami a savanyú talajt szereti, és a talaj mitől savanyú, arról sincs. Illetve hát azt hiszem, hogy ha kevés benne a mész, akkor savanyú, ha sok, akkor meg lúgos. De a fene se tudja, hogy mondjuk nálunk a mész kevés, vagy sok! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.07. 21:17  Hozzászólás
  •   145   


---
 
Halihó, nekiállok olvasni, meg bambulni!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.06. 23:54  Hozzászólás
  •   144   
Avatar

---
 
A ház előtti - majdani - gyümölcsös, tolvaj látogatói! :-D

Kép

Ezek a gyümölcs tolvajok is, és lehet, a GP-eszüket állították be, de aztán jött egy bucher bird, és az elkergette őket! Azért is szeretem ezeket az énekeseket - bucher bird -, mert húsevők, és ezek majd tisztán tarthatják a gyümölcsöst! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.06. 23:48  Hozzászólás  Válasz Spoli (137) hsz.-re     Olvasás  
  •   143   
Avatar

---
 
spoli

"Ez a háló a 10 mm-es köveket is megtartja, gond egy szál sem."

Ezt - csak ezt -, el is várom tőle! :-D

Tegnap, késő délután még levágtam 400 mm. széles csíknak jó, kerítésdrótokat, az itt levő tekercsek közül, amelyeket a terasz lejtőire szántam - van elég -, és annak lyukai az 50 mm. -t tudják, és azt teszem belülre, a százason! :-D

Annyira nem fogom zsugorítani a nagykalapácsossal köveket, hogy ezt a vékony kerítés hálót is kinyomja a százas lyukakon! Ezeket a vékony kerítés drótokat, duplán téve, a lyukak adják a kis követek maradását is! -D

Adva volt a tekercs, neki a nagykéses flexet, és mint a meleg kés, a vajat! :-D

"Szép napot Tom, jó idővel, és jó ötletekkel!"

Köszönöm, és tegnap délután felszeleteltem a 3x2.4 m.-es lapokat, és két lap tudja a 2. terasz faligényét, tehát még maradt 3 lap - azok még egészben! -, és azok bőven elegek lesznek, az első terasz átpakolásához, amit nem szívesen, de elfogok készíteni! :-D

Szép álmokat, és kellemes ébredést! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.06. 23:46  Hozzászólás
  •   142   
Avatar

---
 
A műanyagcserepes mimóza! :-D

Kép

Szeretem ezt a támadó nővényt, és itt a gaz kategória része! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.06. 23:44  Hozzászólás  Válasz Spoli (136) hsz.-re     Olvasás  
  •   141   
Avatar

---
 
spoli

"azokat a kék csöveket mire is használod? Meglehet megírtad, csak elfelejtettem akkor."

Nem hiszem, hogy volt róluk szó! :-D

Egy $ 20-ért kaptam - az üzleti ára, kb. $120 -, és nekem megérte! A tervem velük, nem a víz elvezetés lesz majd, hanem 1.-m-s darabokra vágva, függőlegesen a talajba téve, a betonnak ad majd pofát, mert a kerti betonlábakat - pl. a szőlő tartólábait! - nem kell zsaluzni! Ha megeszi is az idő, a beton addigra már tudja a száz évet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.06. 23:42  Hozzászólás
  •   140   
Avatar

---
 
A hordós bodza után, itt is lett egy letéve - az 5 ezres víztartály közelében -, és amelyik jobban érzi magát, azt fogom meghagyni! A bodza bokor, kb. 4-5 nm-s területet tud belakni - hordó nélkül -, és a másik, éppen azért lett hordós, hogy maradjon a helyén!

Kép

Még nem tudom, a terasz lejtőire milyen anyagot tegyek, mert van a fehér - jó rikító színe van! -, is adva, de van fekete lepel is, és annak a szerepe a teljes gaztakarás, és abból is van! A fekete adja, a nem hivalkodó színt, és lehet azt használom majd! Azaz elvárásom velük szemben, tartsák meg a domboldali talajt, az esők általi lemosódástól! A fekete elég sűrű szövésű, és arról sok víz lejöhet a kertre, a fehér meg áteresztve a vizet, fallazulhat a domboldali talaj! Majd kiokkullálom(?), mire odakerülök! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.06. 23:27  Hozzászólás  Válasz Spoli (135) hsz.-re     Olvasás  
  •   139   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Tom, az a behálózott kőkerítés-támasz ott lejjebb, az klasszikusan jó."

Köszönöm, és a termeszek adták az ötletet, mert félek tőlük, és jobb, ha távol maradnak! :-D

Majd teszek le csapdákat, a háztól kb. 5-6 méterre - nyersfenyőfa darabokat -, és azokat szemmel tartva, majd adok nekik vitamint, amit a napokban vettem! Ez olyan por, amit bevisznek a királynőhöz is, mert nem veszik észre a gondot, és ott is kitőr majd a vész! :-D

Azt nem bánom, ha az erdőben laknak, de ide ne jöjjenek, mert az pénzes, és munkás kár a következmény! :-D

"a köveket odanyomják a felüljáró melletti földtámaszt oldalához, és egy komoly vashálórendszerrel rögzítik a támaszt. "

Ez itt is népszerű, és jól látod a szerepét! Nálam, nem sok víz lehet majd keresztben, amit ad majd a nyári eső, azt - remélve -, letudom kezelni, mert a 3. teraszon készítek egy erősebb elfolyást biztosító csatornát! Az a kőháló, jobbára, csak a termeszeknek szólt! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.06. 23:26  Hozzászólás
  •   138   
Avatar

---
 
A cserepes élet - paradicsom -,mert így várják a kert kiépítését! :-D

Kép

Itt is van, minden, mint az üres boltban, és kapor, paradicsom, földieper palánta, ill. két cserpák málnatő, és ezek is kertet várják! Ami a gondom, a málna is szereti a savanyú talajt - a PH 5.5-6-ot, a nálam levő meg a PH 7-et tudja, ami faxa a zöldséges elvárásoknak -, az meg nálam nincs eredetiben, valahol kell majd nekik helyet készíteni, savanyú talajjal!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.06. 14:17  Hozzászólás  Válasz wogboy (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   137   


---
 
Ház igen! Ez a háló a 10 mm-es köveket is megtartja, gond egy szál sem.
Szép napot Tom, jó idővel, és jó ötletekkel!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.06. 14:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (132) hsz.-re     Olvasás  
  •   136   


---
 
Tom, azokat a kék csöveket mire is használod? Meglehet megírtad, csak elfelejtettem akkor.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.06. 14:13  Hozzászólás
  •   135   


---
 
Tom, az a behálózott kőkerítés-támasz ott lejjebb, az klasszikusan jó. Nem egy helyen - itt Budapesten - felüljárók támfalának megtámasztására is használják ezt a módszert, a köveket odanyomják a felüljáró melletti földtámaszt oldalához, és egy komoly vashálórendszerrel rögzítik a támaszt. Rugalmas, a rezgést jól bírja, és a csapadákvíz gond nélkül áátfolyik rajta, de a földet ami támaszt, azt nem tudja magával vinni. Így se felvizedesedés, se földerhordás nincs.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.05. 23:42  Hozzászólás
  •   134   
Avatar

---
 
Ez a terasz, a majdani munkarész, és a gazok csak erölködnek! :-D

Kép

A papsajt, ami a kép készülte óta, a duplájára nőtt!

Kitudja, mitől döglik a légy? :-D

[url]http://www.egeszsegtukor.hu/gyogynoveny-lexikon/papsajt.html[/url]

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.05. 23:37  Hozzászólás  Válasz Spoli (127) hsz.-re     Olvasás  
  •   133   
Avatar

---
 
spoli

"Tom, jó munkát kívánok, és jó időt hozzá. Könnyebbet, mint itt, itt holnap 40 fok körül, és égető napsütés ígérkezik."

Köszönöm, és tényleg van napsütés, és a 22 c körül lehet ma is! :-D

A 40 fok, itt is pont, de most a tél, és tavasz csak a 22-24-et tudja, ami csak jobb! :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.05. 23:36  Hozzászólás
  •   132   
Avatar

---
 
A téli citrom érés! :-D

A kép elkészülte óta, már sok lett a sárga szín, és egy 2 literes bilit már teleszedtem, a téli citromokból! :-D

Kép

A nap sütött, és a pelenkák tekercsei. kb. 10 métert tud egy tekercs, ami egy méter széles is!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.05. 23:31  Hozzászólás  Válasz Spoli (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   131   
Avatar

---
 
spoli

"Jobb a kő Tom, mint a beton."

Attól függően, hol használod! Ebben a helyzetben, adja a természetes képet - ha nem látod a fémkosarat! - és csak jobb volt beledobálni a kosárba, a kis faxom köveket, mint kivödrözve, valahol kiönteni! Tegnap is megnézve, sok kis kő van a talajon - láthatóan -, és még párszor átnézem, mielőtt hozok rá üzleti kerti földet! :-D

"Az 5-ös vas megtartja..."

Ezt remélem is, és most azon eszelek, hogyan tudnám a rács eredeti 100 mm.-s lyukait lekicsinyíteni? Tegnap is számolgattam, és arra jöttem rá, átkell gondolnom, mert ha teszek a 100-ason belül, a 75x35-ösből - ami feljebb volt használva -, az anyagiakban is kiadás - kb. $ 120 -, és mi lenne, ha csak aprószemű kerítés drótot tennék a százason belül? :-D

Írhatom azt is, azt sem könnyű 300 mm.-s szalagokra vágni - addig sem unatkozom! -, de az lenne a legolcsóbb, és majd az örök élet! Lehet kapni műanyag kerítés anyagot, de azt kitudja, mennyi az élete? Süti a mi napunk - mint ma is! -, és az ultraibolyás sugarak, elégetik!

Ez is jó lehetne, de elég pelenka tartása lehet! Ez drótból van, de könnyű vágni! Ha ezt tartja a százas kocka, akkor elég is lehet! :-D

Az a célom, a kis kövek ne potyogjanak ki a kosárból! Nem nagy elvárás! :-D

[url]http://www.bunnings.com.au/gutterguard-galvanised-whites-300mmx10m-fire-guard-20003_p3040941[/url]
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.05. 23:28  Hozzászólás
  •   130   
Avatar

---
 
A partoldalon a mulch ...

Kép

A haladás ténye! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.05. 23:25  Hozzászólás  Válasz Spoli (125) hsz.-re     Olvasás  
  •   129   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"A "sarokköszörűt" - mifelénk nemes egyszerűséggel flexnek mondják, a benne lévő vágótárcsáról - többször használom, de nem szeretem. "

Köszönöm a véleményed, és azért csak jobb, ha "flexelsz", mint kézzel digicselni egy 10-15 mm.-s vasat, a vasfűrésszel! :-D

"... és a nagy fordulat miatt ha bármi ferde tartás, vagy befeszülés van, akkor szétrobbanhat a flex tárcsa, és szitává lyukaszt, akkor az erő és a fordulat."

Én azt vettem észre - a sok éves "flexelés" közben -, ha az eredeti tárcsa méretet tartom meg, akkor elég jól áll a kezemben!

Egyszer kibaxtam magammal, mert volt egy Makita - kb. 250 mm.s tárcsával, és szerettem, mert jó volt vele dolgozni! - gépem, és rátettem egy 400 mm.s kövágó tárcsát, és a nagy tárcsa belendülve, leégette az egészgépet! Azóta, tisztelem a méreteket, és inkább, előveszem a nagyobb gépet, de nem erőszakolom meg a gépet! :-D

"Nagyon észen kell lenni vele."

Ez is igazad, és nem olló, hogy csak nyisziteljek vele! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.05. 23:24  Hozzászólás
  •   128   
Avatar

---
 
Előre levágtam a pelenkát - kb. 400 mm.-re -, ami adja a talaj visszamaradást, de víz átmehet rajta! Az egész terasz úgy van kialakítva, a víz hosszában indul el - a felazított talajon át, mire a végére ér! -, és csak a nyári zivatok idején várható, a kereszt irányú vízszivárgás, amit elvárok ettől a rendszertől! :-D

Kép

A sarok kép, ahol a műanyag cserepben várják sorsukat a csalánok! A csalánlé, jó a bogarak ellen is!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.05. 21:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (122) hsz.-re     Olvasás  
  •   127   


---
 
Tom, jó munkát kívánok, és jó időt hozzá. Könnyebbet, mint itt, itt holnap 40 fok körül, és égető napsütés ígérkezik.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.05. 21:31  Hozzászólás  Válasz wogboy (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   126   


---
 
Jobb a kő Tom, mint a beton. Az 5-ös vas megtartja, és a kövek között akadály nélkül átfolyik a víz, de meglassítva mégis, viszont nem gyakorol akkora nyomást, mint a betonra gyakorolna, amin megütközik, mert nem tud átszivárogni. A kövek jobbak.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.05. 21:28  Hozzászólás  Válasz wogboy (116) hsz.-re     Olvasás  
  •   125   


---
 
A "sarokköszörűt" - mifelénk nemes egyszerűséggel flexnek mondják, a benne lévő vágótárcsáról - többször használom, de nem szeretem. A fordulatszáma igen nagy, ha egy kézben tartod, akkor szar az egész, és a nagy fordulat miatt ha bármi ferde tartás, vagy befeszülés van, akkor szétrobbanhat a flex tárcsa, és szitává lyukaszt, akkor az erő és a fordulat. Nagyon észen kell lenni vele.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.05. 21:17  Hozzászólás
  •   124   


---
 
Na kérem, körbebámulok. Most itt a forró nyár, közel 40 fok napközben, árnyékban.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.04. 23:46  Hozzászólás
  •   123   
Avatar

---
 
Ez, a már kijelölt 2. szint, és ide kerül majd a 5 mm.s rácsozat, és ha ez beválik, akkor kezdődhet a másik átpakolása is! :-D

Kép

Az első szint, és a levágott fű, a talajba visszaforgatási szándéka! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.04. 23:42  Hozzászólás  Válasz Spoli (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   
Avatar

---
 
spoli

"Én sem tudom milyen anyag lehet, de az már igaz, hogy hasznos. "

Valami galvanizált paszta lehet, és erről eddig nem is tudtam, de soha nem késő tanulni, ha adva a lehetőség! :-D

"Mert bár jég nincs nálatok, víz van."

Ez is igazad, és a sósvíz még drasztikusabb! Mi, alapjában kiestünk a sósvíz körzetből, és ehhez a 10 km.-s távolságot - a pocsolyától - elkellett érnünk! :-D
Minap kaptam 3 moló lábat - keményfa -, és a sósvízben álló részét fóliázták, hogy az időtt állják! Itthon lecibáltam a szennyest a lábakról, és csak színében lett más, az igen keményfa! 3.5 m.-esek, és kibaxott nehezek! :-D

"És szar dolog az "összegyógyult" csavarkötést bontani. "

A rémálmok része, és a helyzet adja, de sokszor csak a sarokköszrű a megoldás, majd a fúró! :-D

"Tom, szép napot, eredményeset, bár vasárnap jön, lehet, hogy csendesebb lesz a tempó!"

Köszönöm, és fejenlötted az igazságot, mert tényleg ilyen napom lesz ma! Lehet, felszelem az 5 mm.-s lapokat - 300 mm.s csíkokat vágok a 3X2.4 méterből -, és ha már tegnap este kijelöltem az új nyomvonalat - a 2. szintnél -, akkor ha nem is próbálom be, de majd tudhatom! :-D

Éppen azon eszelek, adva a 2.4 m, tehát a 8 osztállyal is kiszámolva, a 8 csíkot tudom kicsalni a lapokból! :-D

Neked szép álmokat, és vasárnapos ébredést! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.04. 23:40  Hozzászólás
  •   121   
Avatar

---
 
Itt mutatom a vascöveket, és ezt láttam legegyszerűbbnek - a talajhoz való - rögzítését! :-D

Kép

A mulch - kerti nyesedék -, az ott volt, és csak felkellett használnom! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.04. 23:34  Hozzászólás  Válasz Spoli (111) hsz.-re     Olvasás  
  •   120   
Avatar

---
 
spoli

"Az 5-ös vasháló azért igen komoly terhet megbír, az már igaz. Ha jól megtámaszkodik, nem viszi el semmi."

Erre számítok én, is mivel soha nem volt ilyen munkám, csak a 2.5-ös adja, a pozitív érzést! Ahogy írtam már, a kosár belső oldalán támaszkodik a talajba levert vascövekekben, és el nem indulhat el, ill. adtam neki egy 350-400 mm.-s járható utat is, és nem pont a szakadék szélén csücsül! A 200 mm.-s alapméret is adja a helyben ülés reményét! :-D
Minden, az agyban lejátszott elmélet jónak látszik, ami ezt felboríthatja, az már nem emberi számítás része! :-D

Volt olyan aljas ötletem is, ha már ott a kétoldali pallózat, akkor adok neki egy híg betont, de aztán elvetettem, mert a víz által nem átjárható lesz majd, és akkor lehet a víz erejének a nyomására elindul, és nem áll meg, csak a ház oldalánál! Lehet, a fal mögötti vizeket is kezelni, de azzal csak plusz költség adódik, ill. munka is! , -és ha csak szimplán a követ nézem, akkor az sem rossz ötlet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.04. 23:31  Hozzászólás
  •   119   
Avatar

---
 
Ez az anyag kerül, a szegély belső - a termőföld felül látva! - oldalára, mint a talaj visszatartás, és a víz átengedése okának a szándékára! :-D

Kép

A telünk tudja a napsütést is! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.04. 23:27  Hozzászólás  Válasz Spoli (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   118   
Avatar

---
 
spoli

"Emberes ez, akárhonnan nézzük!"

Köszönöm, és ahogy látod is! Ma éppen arra ébredtem, ha beválik az 5 mm.-s rácsozat, akkor átpakolom ezt is - a 2.5-öst -, és a kövek ott vannak, csak átkell babrálni őket! Írhatom, rámehet pár napom, mire átpalántálom a köveket, de nekem tetszik az azonos nézet, és igényes vagyok a saját munkámra! :-D

Nem szeretem, a kenjük be xarral, és majd jó lesz valamire! :-D

Abból indulok ki, ez a fal, egy hetet vett igénybe - odahordva, a vödrös köveket -, akkor az átcsoportosítás nem lehet olyan hosszú! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.04. 23:24  Hozzászólás
  •   117   
Avatar

---
 
A részletekben a titok! A 200 mm.s alaptalp, adhatja a stabilitást! : -D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.04. 23:22  Hozzászólás  Válasz Spoli (109) hsz.-re     Olvasás  
  •   116   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"No, ilyen fűrész többször kéne, de nincs. "

Szeretem, ha ilyen őszinte vagy, és sok olyanom van, ami pont, akkor nem kell, amikor megvettem, de ha kell - és megtalálom -, akkor tudom is használni! :-D

"Sebaj, annyiszor nem kéne, hogy telepítsek egyet. Azért nincs annyi helyem, mint neked."

Én sem mindennapos használatra vettem, de most éppen jó, hogy van is! Nem sok helyet igényel, de jobb, ezzel vágni a vasakat, mint a kézben tartott saroköszörűs géppel! :-D

Aztán, ha kész a kert - a shed, a terasz - akkor nem tudom a sorsát, de vagyok olyan "gonosz", itt fog nálam elpusztulni, a végelgyengülés jeleivel!
A 2 ezer W, rémísztő lehet, de nálunk a tetőn állnak a napkollektorok, és azok állják a nappali árramfogyasztást! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.04. 23:21  Hozzászólás
  •   115   
Avatar

---
 
Itt lehet látni a technikám - soha nem olvasott - kivitelezését, és az volt a szándékom, adtam a két oldalnak egy ideiglenes - emlékszem, az oroszokról tanult részre : ideiglenesen, hazánkban tartózkodó ...-, támaszt, ami adta a döngölhetőséget, de alapjában, a rácsozat volt gyenge, és a pallók elvétele után csak behullámosodott, mint a kolbász, de az is ehető, mégha nem is nyílegyenes! Na, ilyen hosszú mondatot sem írtam manapság! :-D

Már a 2. szint is bemérve - levertem vastartókat, és azok is, a kert felőli oldalon támaszkodnak, a kerítés belső oldalán-, és arra számítok, a kerítés nem fog elindulni lefelé, hacsak nem rázza meg magát a sárgolyónk! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.04. 14:38  Hozzászólás  Válasz wogboy (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   114   


---
 
Én sem tudom milyen anyag lehet, de az már igaz, hogy hasznos. Mert bár jég nincs nálatok, víz van. És szar dolog az "összegyógyult" csavarkötést bontani. Sokszor nem is megy, nekem még olyan is volt, hogy a fej leszakadt a csavarástól, elnyíródott. Úgy kellett kifúrni a csavart.

Tom, szép napot, eredményeset, bár vasárnap jön, lehet, hogy csendesebb lesz a tempó!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.04. 14:35  Hozzászólás  Válasz wogboy (103) hsz.-re     Olvasás  
  •   113   


---
 
Iszonyú erőt ad az ilyen emelkedésű laposmenet.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.04. 14:32  Hozzászólás  Válasz wogboy (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   112   


---
 
No, igen, ez profi eszköz. Valóban.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.04. 14:31  Hozzászólás  Válasz wogboy (107) hsz.-re     Olvasás  
  •   111   


---
 
Az 5-ös vasháló azért igen komoly terhet megbír, az már igaz. Ha jól megtámaszkodik, nem viszi el semmi.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.04. 14:30  Hozzászólás  Válasz wogboy (108) hsz.-re     Olvasás  
  •   110   


---
 
Emberes ez, akárhonnan nézzük!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.04. 14:29  Hozzászólás  Válasz wogboy (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   


---
 
No, ilyen fűrész többször kéne, de nincs. Sebaj, annyiszor nem kéne, hogy telepítsek egyet. Azért nincs annyi helyem, mint neked.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.03. 23:30  Hozzászólás
  •   108   
Avatar

---
 
A nem Internacionálés induló sor! :-D

Kép

Az ezközök, mert ezek nélkül nincs - nem lehet - munka!

Apám, arra tanított, minden fanyélen levő vas, az ember ellensége! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.03. 23:22  Hozzászólás  Válasz Spoli (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   107   
Avatar

---
 
spoli

"Szép napot Tom, sikereset!"

Köszönöm, ma befejezem az első terasz kertrészt, és készülök a másikhoz, mert már megvettem az 5mm.-s vasrácsot, és azzal jobban mutat majd, a belepakolt kő is! Majd arról is hozok képeket! :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.03. 23:18  Hozzászólás  Válasz Spoli (99) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   
Avatar

---
 
spoli!

"Ez komoly darab Tom!"

Köszönöm a véleményed! :-D

"... ha akarnál tudnál bele alu pofabetétet is tenni, hogy ne hagyjon nyomot a gyengébb anyagon, ..."

Ezt is tudom, és van az itteni kacatomban olyan alumínium L idom, amiből majd vágni tudok, mert a shedes dobozaimban is van vagy 2 satu, és azokra már régebben tettem! :-D

"ha fabetétet teszel bele, akkor ha nagyon kell famunkához is jó.."

A fára van 2 olyan satum, amit imádok, mert 1 T-s pofája van!

Ilyen e, és van 3 pár pofája, fa, vas, és farönk! :-D

[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=GF2M9GCwRr8[/youtubekod]

" Becsületes munka, de hát van más becsületes munka is."

Ez is igazad, és ha adva van pont arra munkára hajlam is, akkor még nyerőbb a helyzet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég