Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.






  2014.08.04. 20:27  Hozzászólás  Válasz andras (261) hsz.-re 
  •   262   
Avatar

terra alapító
 
Értem. Úgy valóban nem könnyű. Akárcsak nálatok kajszit termelni! Van egy olyan érzésem, hogy nem lesz gond a vesszőkkel. :-)
 


  2014.08.04. 20:16  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (247) hsz.-re 
  •   261   
Avatar

---
 
Nem akarok elköszönni, csak miközben fórumozók egy 60 gyerekből álló tábort vezetek és telefonról írogatok, nem valami szórakoztató. Nehezen megy az írás. Elkapott a kajszi vírus :) , nem tudok ellentállni.
A lehetőségeim tényleg korlátozottak. Van már Kiotó ígéretem, nagyon örvendek nékik, ha eljut valahogy, a honap második felében beszemzeném őket.
 


  2014.08.04. 20:08  Hozzászólás  Válasz Vebber (259) hsz.-re 
  •   260   
Avatar

terra alapító
 
Odajavítottam. Azért nincs szöveg, mert minden lényeges információ látható. Első termések, nem volt velük semmilyen tapasztalatom. Ja, és ha meghallod a hangom, napokig rosszat álmodsz! :lol:
 


  2014.08.04. 19:58  Hozzászólás  Válasz Vebber (245) hsz.-re 
  •   259   
Avatar

---
 
Beetee és minden kedves fórumos,
Ebből azonosítani lehet a tájégység talaj át:

kép_talaj.jpg



Gergely (258. hsz.)
És a többi mi? Nagyon szép, melankólikus a zene, de néhány mondat a fákról jobb lett volna :) Esetleg több hangsáv.

Szerk.: Jaaa... látom a hsz.-ba beírtad.
 


  2014.08.04. 19:58  Hozzászólás  Válasz Vebber (257) hsz.-re 
  •   258   
Avatar

terra alapító
 
Húha!Elvileg van valahol kép, de videóm biztosan, azt könnyebben megtalálom, de majd keresek képet is érett stádiumról.
[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=bAavuC9OPwI[/youtubekod]
A sorrend: Tsunami, Sweet red, Kioro, Sweet red, Tsunami
 




  2014.08.04. 19:49  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (254) hsz.-re 
  •   256   
Avatar

terra alapító
 
Ezt már megtapasztaltam. Oda is akartam később írni a hozzászólás végére, de hát a lustaság nagy úr. Gondoltam úgyis írja majd valaki, és be is jött. :-) Holnap megpróbálom ezt melóba is, hátha ott is bejön. :-)
 


  2014.08.04. 19:45  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (251) hsz.-re 
  •   255   


*
 
A pálinka kérdésre nem tudok mit mondani,nem iszom és nem is foglalkoztatott a kérdés....bár ha jövőre is ez lesz kérek az apóstól hordókat...aztán vki majd csak kifőzi /meg meg is issza.../
 


  2014.08.04. 19:44  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (247) hsz.-re 
  •   254   


*
 
Ha valamit ritkítani kell hát a Kiotot ...nagyon, a szakirodalom szerint.De pl a Ceglédi aranyat is kell,mert a fagytűrése annak is jó és iszonyat mennyiséget bírna teremni,de jó minőséget csak ritkítva.
 


  2014.08.04. 19:41  Hozzászólás  Válasz andras (246) hsz.-re 
  •   253   
Avatar

---
 
Megoldás lehet az is, hogy a szomszéd fájáról szaporítod az egyik kajszi fádat.

Milyen talaj van? A fajta választásnál PPV-re figyelni kell, ott mennyire fertőzött a terület?
 


  2014.08.04. 19:39  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (250) hsz.-re 
  •   252   
Avatar

terra alapító
 
Vadkörte lenne a legjobb, de mint tudjuk arra nem lehet. :-) Én is valami olyat mondanék ami lefelé törekszik. Hogy mi az....
 


  2014.08.04. 19:37  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (248) hsz.-re 
  •   251   
Avatar

terra alapító
 
Pálinkát mindenből lehet. :-) Egy rendes gazdának 3 féle pálinkája van. Az amit iszik, a kínálós, meg az eladós. :lol:
Mikor kell kezdeni szemezni Ati?
 


  2014.08.04. 19:35  Hozzászólás  Válasz beetee (243) hsz.-re 
  •   250   


*
 
Gondolom az erősebb alany jobb oda,pl GF 677.
 


  2014.08.04. 19:34  Hozzászólás  Válasz Vebber (242) hsz.-re 
  •   249   


*
 
Itt se az eső lenne a baj,még ha sok is,hanem a bogarak.Egy szúrás...reggel 2 cmes rohadás,du fél barack,másnapra lerohadt. .Mondjuk semmi időm nincs a fáimra /szabi tavasz óta nem volt,leépítés kontra emberhiány...kedvem is fogyóban.../ ,de ha lenne se szívesen permeteznék ilyenkor rovarölővel...viszont ha nem akkor ez van....
 


  2014.08.04. 19:31  Hozzászólás  Válasz terratorium (241) hsz.-re 
  •   248   


*
 
Nem értek a pálinkakészítéshez /meg sem iszom.../,de sztem jó pálinkát rohadt /nem erjedt/ gyümölcsből nem lehet csinálni...az őszibarack amúgy sem annak való igazán...
 


  2014.08.04. 18:54  Hozzászólás  Válasz andras (246) hsz.-re 
  •   247   
Avatar

terra alapító
 
Azért ne köszönj el olyan gyorsan, még csak most jöttél! A Bergeron nem rossz választás, bár én nem igazán szeretem mert nagyon ritkítani kell, különben elaprósodik. Persze nekem mások a lehetőségeim. Meg kéne még próbálnod a Kioto-t, az osztrákok szerint nagyon jó fagytűrő. És abból még vesszőt is tudok a télen küldeni.

Ja, és persze légy üdvözölve nálunk! Hogy találtál ránk?
 


  2014.08.04. 18:20  Hozzászólás
  •   246   
Avatar

---
 
Hali, András vagyok, Erdélyből írok. Eddig csak egy kajszim van MK, az is csak két éves, de szépen nőtt, de a terméssel gondok lesznek - úgy gondolom - tavaszi fagyok miatt. 2000 nm-en eddig 26 fám van, bővíteni szeretnék kb 40-re(itt van a ház is meg a kert), és itt le is állnék. 1100 m hegycsúcs közelében lakok kb 650m-en. A negyven fa között szeretnék 5-7 kajszit tartani. Tőlem 8 km egy ismerősömnek már szépen termett, de nem tudja, hogy milyen. Jó édes volt, de nem volt valami elragadó íze. Ha már úgy is felmelegedés van, annyi haszon adódik, hogy én is próbálkozok, hátha teremni fognak.
Bergeronnal kezdenék, maj meglátom még mit tudnák beszerezni. Jó fórumozást mindenkinek és egészséges fákat.
 


  2014.08.04. 17:46  Hozzászólás  Válasz beetee (243) hsz.-re 
  •   245   
Avatar

---
 
Mindenek előtt lényeges, hogy milyen homok talaj van nálad.
A két csopotja: a meszes, és a savanyú homoktalaj.

Meg tudod nézni a képeimet, a fáim homok talajban vannak (savanyú).
Teremnek vad (magról kelt) őszi, Myrabolán gyökéren Szent Julien közben oltott törzsű, GXN 15 Garnem, és GF677 alanyokon.

A vad ősziből, szelektálva jók az erős növekedésű alanyok. Nagyon jónak tűnik a GF 677.

Amennyiben van 3 magról kelt fád, melyek jó gyümölcsöt teremnek, azokkal nem kell csinálni semmit. Később ha szaporítani szeretnél róluk, szóba jöhetnek más alanyok is.
 


  2014.08.04. 14:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (239) hsz.-re 
  •   244   


---
 
A 10-15 éves fák nagykorukban betegedtek meg, vagy akkora gyűrte le a betegség teljesen?
Megkérdezhetem mennyi különböző fajtájú kajszid van?
A 2-300 az összesre érvényes, vagy csak kajsziból ennyi?
 


  2014.08.04. 10:57  Hozzászólás
  •   243   


---
 
Őszinek kell-e valamilyen alany homokos talajon?
Nem értek hozzá, de múltkor megakadt a szemem valami olyanon, hogy bizonyos talajtípusok esetén nem ajánlott a saját gyökér...

Van 3 saját magvetés barackom, amik szuper jó gyümölcsöt teremnek, de elbizonytalanodtam. Érdemes lenne oltványt csinálni belőlük? Vagy itt felesleges?
 


  2014.08.03. 21:36  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (240) hozzászólására 
  •   242   
Avatar

---
 
Nálam az őszik idén gyönyörűek. A sárgabarack is szép volt, kár, hogy a fagy megritkította.
Ezek az esős nyarak nagyon jól jönnek, szépek a fák, a januári ültetésű olaszokat megmetszettem idén nyáron /amit egyébként csak jövőre tudtam volna, ha száraz az idő/ és ezzel egy évet nyerek.
A homok nyeli a vizet, nem repednek a gyümölcsök.
 




  2014.08.03. 13:23  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (239) hozzászólására 
  •   240   


*
 
...de legalább olyan rossz érzés,ami most van...hogy mázsaszám hever a földön a rohadt barack...és ugyanúgy a fákon is a rengeteg rohadt....ennyi eső+ a rovarok besegítése...ezt nem lehet kivédeni...és ugye 1 évet megint várni kell,hogy -esetleg- normálisabb év jöjjön és végre legyen értelme annak,amit csinálok:(
 


  2014.08.03. 13:14  Hozzászólás  Válasz Ziza (238) hozzászólására 
  •   239   


*
 
Változó. A kajszi alapból hamar megmutatja a termést /vannak olyan saját gyártmányú oltványaim,amiket tavaly tavasszal ültettem és idén már volt rajta kostoló/.Ezek nagy részét már meglévő fáról szemeztem,tehát tudtam mire számíthatok.Amelyik új...nos az első termés megjelenése után el lehet dönteni,hogy maga a gyümölcs jó-e,ha nem átszemzés innentől mondjuk 2 év, ha sikerül a szemzés.
...én most elértem a szelekciós határt,vagyis nem látom értelmét több új fajta begyűjtésésnek,mert nem tudom normálisan fenntartani ill.piaci szempontból sem jó/a felesleget ugye el szoktam adni...2-300 gyümifa termése azért kicsit több-lesz-mint amennyire nekünk szükségünk lenne/...tehát most csökkentem a fajtamennyiséget ,megtartva a jónak ítélt fajtákat.Talán néhány éven belül beáll az ideális mennyiség.
Más probléma,ha vírus miatt kell kivágni egy nagy,8-10-15 éves fát...nos itt ennyi évet bukik az ember,mert az újratelepítésnek is el kell érnie ezt a méretet...
 


  2014.08.03. 08:44  Hozzászólás  Válasz Glifozát (237) hozzászólására 
  •   238   


---
 
Azért nagy kitolás, ha azzal szembesül a gazda, hogy a gyümölcs messze elmarad a várttól.

Atifoci, hány év megy ilyenkor el?
 


  2014.08.02. 16:40  Hozzászólás
  •   237   
Avatar

moderátor
 
...és a kajszik : Barbora - eddig semmi produktum,fura hajtásrendszer,már tavaly elkezdtem átszemezni,70-80 % átszemzés indokolt
Ceglédi bíbor -jellegtelen ízű,70-80 % min indokolt

Ceglédi arany - jó lenne,de rettentő monilia érzékeny,ráadásul vírusosak is...3-ból egy fejsze...egyenlőre.

Flavorcot -magyar izléstől távoli,kemény,nem igazán leves...és savanyú,éretten is.min 90 % átszemzés indokolt

Pannónia -vírusos,nagyon hamar lepuhul,fejsze.

ceglédi óriás- mint az előző...és még keveset is terem,fejsze.

...itt is van még jónéhány ami nem termett,meglátjuk ezekből mi lesz.

Jelenleg perspektívikus fajták : Pinkcot,Sweet Red,esetleg Tomcot,Big Red,Orangered.

Felhasználói kérésre, Atifoci gyümölcsfák topikba írt hozzászólása ide másolva.
 


  2014.07.31. 18:52  Hozzászólás  Válasz Jani71 (233) hozzászólására 
  •   236   
Avatar

rendszer admin
 
Ez így van! A jelenlegi beállítások alapján aki még nem teljes tag, az az nincs legalább 50 hozzászólása, csak kaphat Privát Üzeneteket, de nem küldhet, így nem is válaszolhat az esetlegesen kapott üzenetekre.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.31. 18:51  Hozzászólás  Válasz Vebber (230) hozzászólására 
  •   235   


*
 
Nem ,ezt oltványként vettem.Pont az íze ami gyanús...bár a leírásokra se sokat lehet adni....A Betinkát nem ismerem.
 


  2014.07.31. 18:49  Hozzászólás  Válasz Jani71 (233) hozzászólására 
  •   234   
Avatar

terra alapító
 
Ééértem, köszönet. Erről nem is tudtam. Írjál még pár témához, ami érdekel, és akkor biztos lehet :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.31. 18:01  Hozzászólás  Válasz tgwh (232) hozzászólására 
  •   233   


---
 
Felhasználói vezérlőpult/Privát üzenetek
A kapott levélnél válaszgombot nem találtam... Próbáltam kikerülni: a feladó nevére kattintva igyekeztem volna levelet írni, akkor jött az üzenet, hogy bocs', de nem vagy elég aktív, így nem használhatod ezt a funkciót.
Ezután kértem Vebbert (mivel az Indexen nem publikus a címe). Így nagy vonalakban.
 


  2014.07.31. 17:21  Hozzászólás  Válasz Jani71 (231) hozzászólására 
  •   232   
Avatar

terra alapító
 
Milyen itteni lehetőség?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.31. 15:27  Hozzászólás
  •   231   


---
 
Vebber!
Kérlek, írj az indexes címemre! Az itteni lehetőséget még nem tudom használni, mert nem vagyok elég aktív.
Köszi!
 


  2014.07.30. 21:19  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (229) hozzászólására 
  •   230   
Avatar

---
 
Ez durva. A legaromásabb kajszinak írja az adatlapja. Vesszőt kaptál valakitől azért nem vagy biztos benne?

Lenne még egy kajszi ha ismered (vagy bárki), a Betinka kajszi ?
 


  2014.07.30. 19:42  Hozzászólás  Válasz Vebber (228) hozzászólására 
  •   229   


*
 
Flavorcotom van /ha valóban az.../,igazi tescós fajta,kemény,nem igazán leves,de savanyú...éretten is.Én már tavaly elkezdtem átszemezni...idén folytatom,sztem felejtős.
 




  2014.07.28. 20:17  Hozzászólás  Válasz Vebber (226) hozzászólására 
  •   227   


*
 
NECTAVIGNE...de Mo-n nem elérhető.Neten láttam.
 


  2014.07.28. 20:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (225) hozzászólására 
  •   226   
Avatar

---
 
"a piros belü nektarin"
Mondjad csak gyorsan a fajta nevét :) Ez érdeklne.
 


  2014.07.28. 20:00  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (224) hozzászólására 
  •   225   


*
 
Én már átestem a holtponton.Nemigen van olyan újdonság,amire nagyon rámozdulnék.Talán a piros belü nektarin ,a Ghiacco sorozat őszibarackból és a teljesen piros fedőszínű kajszi...de ezekért sem mennék ölre...
Én annak örülnék most már,ha a meglévőket normálisan tudnám gondozni és azok normálisan teremnének.
 


  2014.07.28. 19:45  Hozzászólás  Válasz Alibá (219) hozzászólására 
  •   224   
Avatar

terra alapító
 
Csak meg kell keresni azt a kesztyűt! :-)
Egyébként tényleg így van, az ember olvas egy új fajtáról, és már kéne is. Mert ugye mindegyikről írnak valami jót.
 


  2014.07.28. 19:33  Hozzászólás  Válasz gaabre (221) hozzászólására 
  •   223   


*
 
Fehérből a Maria Bianca érik most ill. nemsokára a Meystar.Sárgából van 1-2 noname fajtám /nemesek,csak akiktől kaptam a szemzőágakat nem tudták a nevét/...ill.a Royalokból is van ilyenkor érő.
 


  2014.07.28. 11:36  Hozzászólás  Válasz Vebber (204) hozzászólására 
  •   222   


terra alapító
 
Szia!
Nem úgy kicsi csak fel van kopaszodva. Beszorult az épület és a kerítés és nagyobb fák közé. Fel is lett nyesve, szóval semmi sem ideális szegénynek.
Kb. 2 hétig eléreget ez is, de ebbe biztos belejátszik a hely is. Marad a szaporítás róla és úgy megnézni, most semmi sem mértékadó, szerintem.
A magja úgy tűnik, nem keserű, de még szárad a nagyobb része.
 


  2014.07.27. 22:11  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (217) hozzászólására 
  •   221   
Avatar

terra alapító
 
Én mostanra, július utolsó-augusztus első hetére keresnék valami szőrös őszibarack félét. Amit a Mariska után nem vág rá a komposztra az ember.
Lehet fehér/sárga bélű, mindegy. Eltarthatósága is mindegy, enni szeretnénk, nem baj, ha 1 hétig lehet szedni.
Erre ötlet?
 




  2014.07.27. 20:24  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (217) hozzászólására 
  •   219   
Avatar

terra alapító
 
Nekem 45 féle volt a legtöbb, aztán lecsökkentettem a legjobb 15-re, de most megint bajban vagyok, valahogy megszaladt 30 fölé, mert mindig jönnek az új fajták. Nem könnyű a hobbykertész élete!
 


  2014.07.27. 19:25  Hozzászólás
  •   218   
Avatar

---
 
Már szép fedőszínű a Sweet Lady, pedig még jócskán van hátra az érésig (még idén is hetek):
kép sweet.jpg
Sweet Lady

A korábbi Kései Elvíra (?) még zőőd:
kép kései elvira.jpg
Kései Elvíra
 


  2014.07.27. 12:35  Hozzászólás
  •   217   


*
 
Az őszikről:
Hogy mit miért építek le ? A nektarinokból az én lehetőségeim /pénz,tudás,idő,hozzáállás /mellett nem tudok tisztességes eredményt kihozni,rohadt gyümölcsöt,meg lombot nevelő fákra nincs szükségem...bár szeretem a nektarinokat sokkal kisebb mértékű jelenlétük indokolt csak.A caldesi 2020 és az August Red teljesen értéktelen,nem vágom ki,de lehetőség szerint 80-90 %ban átszemzem,gyűjtőfák lesznek.A részleges átszemzés a sztárfajtáimra /Big Top,Magique,Silver Giant/ is vonatkozik....a laposok értéktelenek,piaci értékük nálam nincs,ízben semmi plusz,cserébe könnyen reped,rohad,sérülésmentesen nem lehet szedni...80-90 %os átszemzés a jövőjük.
Az aug vége után érők 40-80 %os átszemzést kapnak,akkortájt már kevés rá az igény és saját részre sem kell annyi amennyi van /ilyen pl a Padana,fayette,Calred/...nincs velük bajom,de kevesebb kell belőlük.
Amik jelenleg perspektívikusnak látszanak -a saját tapasztalatom alapján- Spring Lady,Early Redhaven,Redhaven Bianca,Nino-fehér ill. esetleg a Maria Bianca és az Earlirich.Kb Ebben a sorrendben...a lényeg a Redhaven előtti érési időszak.
 


  2014.07.27. 12:02  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (214) hozzászólására 
  •   216   


*
 
Nos...a körte nálam most a listavezető...61 fajtával...és valóban ,ez még esélyes,hogy bővüljön . ;) ;)
Megyek körtét felismerni....
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 12 vendég