Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.07.13. 15:02  Hozzászólás  Válasz Spoli (203) hsz.-re     Olvasás  
  •   205   
Avatar

terra alapító
 
De legalább lejtősebb lesz neki a telekhatár, lehet erre játszik! :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.13. 12:04  Hozzászólás  Válasz wogboy (197) hsz.-re     Olvasás  
  •   204   


---
 
Méghozzá a karmokat, és a feszítő sodronyokat a domboldalba rögzíteném. Ugyanis a víz ha folyik, a domboldal végén azonnal jobbra fordul, és mélyedést vágva oldalra megy. Közben leszivárog a talajba, és szép lassan elválasztja azt a két méter széles egyenes részt a mögötte lévőtől. Ezért kell a domboldalhoz szorítani. Hangsúlyozom, én az ottani talajviszonyokat nem ismerem, meglehet ezért oda nem érvényes. No, este benézek még.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.13. 11:58  Hozzászólás  Válasz wogboy (197) hsz.-re     Olvasás  
  •   203   


---
 
Hát én a szomszéd helyében nem lennék nagyon nyugodt a hátsó derékszögű falszakasz miatt.. Igaz, ott nincs jég, de van víz. Támfal nélkül az a - szemre úgy két méternyi legalább - földtömeg ha egyszer a víz miatt megcsúszik, elvisz mindent. Nézd, én az ottani éghajlatot nem ismerem. A talajokat sem. Itt nálunk egy ilyen részt én nem hagynék rendesen beeresztett - legalább másfél méter vízszintesen - bekarmozott, és hátulról - nem a telek felől - rögzített támfal, vagy erős háló nélkül.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.13. 11:52  Hozzászólás
  •   202   


---
 
Ez kitűnő gondolat, bár a képen csak úgy nehezen látszik, de kisilabizáltató: A szerzett medencecsövek végét bedugóztad, és tártartónak, meg összehúzónak egyben - két funkciós, méretre vágtad. A készített lemezalátét szerűség kívülről egyszerre adja a megtámasztást kifelé, és az összeszorító erőt befelé. Ha meglazul, vagy lötyög - mert mondjuk a fa kiszárad, vagy megforog - hát készítesz bele új dugót, és egy csavar ki, majd újra be, és ismét stabil. Kitűnő gondolat, és ez elvan a szabálytalan formájú kövek között is. Kitűnő!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.12. 23:47  Hozzászólás
  •   201   
Avatar

---
 
Itt mutatom, a két szalagrács összetartását, mint az elvtársak kapaszkodását a hatalomba, a soha el nem eresztelek gondolattal! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 23:44  Hozzászólás  Válasz Spoli (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   200   
Avatar

---
 
spoli

"Hát ezek azért teljesen hülyék, az fix, hogy az ivarérett és "dolgát bevégző" - azaz kellő szaporulatot már produkáló kandisznót herélni kell. "

Ez is igazad, és ez nem a vég, mert már volt olyan javaslat is - az sem normális! - aki szerint, a kandisznó levágása előtt kell neki egy gumi koca, amit megdughat, mert az is kimaradt az életéből, mint a dugás! :-D

"szép és eredményes napot kívánok!"

Köszönöm szépen, és most reggel kinézve az ajtón, a hideg érződik - jól esik a hosszúnadrák felvétele - de majd 9 körül meg már melegnek érződik a csöves nadrág, és a higany is elérheti a 18-20 fokot! :-D

Szép álmokat, én ma reggelre azt álmodtam, egész éjjel követ hordtam, és raktam, tehát már elfáradtam a felkeléskor! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 23:43  Hozzászólás
  •   199   
Avatar

---
 
Az első szint kész - az eredeti talaj felazítva -, és majd hozok rá egy kis "igazi" kertiföldet, és jöhet a tavaszunk! :-D

Az fura, tél van, de az ausztrál fákon nem látni, mert nincs levélhullás! :-D

Kép

Az első lakó, két tő feketenadály, mert a levele olajban kirántható - halízű -, és a gyökere pedig az izületi fájdalmak csökkentésére, ha majd kellhet! :-D

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 23:37  Hozzászólás  Válasz Spoli (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   198   
Avatar

---
 
spoli

"Bizony ezen a talajon csak a csákány ami hatékony, egyéb szerszám nem jöhet szóba."

Attól függ. ki mit lát a területben, mert az átlag hagyná a francba, a csákányit laci bácsit, és neki a rotátort, és csodálkoznak, a kések miért mentek tönkre?
Ez egy szűz terület, mert mint kert soha, nem volt szándékában a Jóistennek sem, ide kultúrnövényt tenni, csak én próbálok! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 23:36  Hozzászólás
  •   197   
Avatar

---
 
A szomszédom is tollászkodik, mert kell neki a shed, és a tereprendezés, de én nem így tenném! :-D

Kép

A téli kardvirág! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 23:30  Hozzászólás  Válasz Spoli (192) hsz.-re     Olvasás  
  •   196   
Avatar

---
 
Szia spoli!

Köszönöm a látogatásod! :-D

"ezek a fogók nagyon klassz profilfogók, jó, hogy vannak, könnyebbé teszik a melót."

Ezt én így látom, azt is elárulom, sokan - itt - azért nem használják, mert csak a kerítés fogó van ráírva, és csak addig tudnak gondolkodni! :-D

Ezeket a kerítés elemeket, a kombinált fogó, és a köteg dróttal közelítik meg, és szép napot! Meglátni az ilyen melókhoz is a könnyebb utat, de az már a tudás része is lehet! :-D

"Az a vászon pedig nagyon hasznos dolog, én ilyet még nem láttam, de nagyon jó. "

Erről én sem tudtam otthon, de az ilyen "otthonos" gondolattal már óvatos vagyok, amióta felétek is ott a - amilyen, olyan! - kapitalizmus, és minden kapható! :-D

"Működött a dolog, meg a mai napig működik, de valóban, ez a hálós, kövekkel teli kerítés a vászonféleséggel megengedi a derékszögben lefele menő teraszolást is, amit sziklakerttel nem lehet megoldani."

Pontosan, és jól látod, mert még az ausztrál szomszédom is - aki, ezermesternek képzeli magát - csodálkozott, a negyvenötös fokú kövezéshez miért tettem ebből a pelenkából, de azt is elismerte, okos gondolat!
Az a tény, a kövekes ezt a plusz költséget soha nem használják ki, és erre mondta - itt - egy magyar öregasszony, azért hív engem, a bármilyen kertészeti munkákra, mert úgy készítem el, mintha magamnak tenném! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 23:29  Hozzászólás
  •   195   
Avatar

---
 
Aszongya, a mai kornak is megfelelő sebesvonat! :-D

Kép

A valóság.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 21:24  Hozzászólás  Válasz wogboy (190) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   


---
 
Hát ezek azért teljesen hülyék, az fix, hogy az ivarérett és "dolgát bevégző" - azaz kellő szaporulatot már produkáló kandisznót herélni kell. Ha nem herélik, annak fog fájni, aki nem teszi.

Tom, szép és eredményes napot kívánok!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.12. 21:21  Hozzászólás  Válasz wogboy (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   193   


---
 
Bizony ezen a talajon csak a csákány ami hatékony, egyéb szerszám nem jöhet szóba.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.12. 21:20  Hozzászólás
  •   192   


---
 
Tom, ezek a fogók nagyon klassz profilfogók, jó, hogy vannak, könnyebbé teszik a melót. Könnyűvé nem, de könnyebbé igen. Az a vászon pedig nagyon hasznos dolog, én ilyet még nem láttam, de nagyon jó. Én annak idején a Duna parton a teraszos udvart ferde oldallal készítettem, és afféle sziklakert szerűséggel fogtam meg a földet, hogy ne vigye le a víz. Működött a dolog, meg a mai napig működik, de valóban, ez a hálós, kövekkel teli kerítés a vászonféleséggel megengedi a derékszögben lefele menő teraszolást is, amit sziklakerttel nem lehet megoldani.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.12. 12:40  Hozzászólás
  •   191   
Avatar

---
 
Így épült a fal, és a siker élményem is igaz volt! :-D

Kép

Az előcsákányozás adta ezeket a gyökér maradványokat, és a rotátort kidobta volna a kertből, ha egy ilyet talál! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 12:36  Hozzászólás  Válasz Spoli (184) hsz.-re     Olvasás  
  •   190   
Avatar

---
 
spoli

"Disznó orrat ugyan soha nem drótoztam, bár láttam, miként teszik, hogy ne túrjon mindig a jószág."

Onnan adtam - loptam - neki a nevet, mert valójában fenc clip néven árulják! :-D

Itt, még a kandisznókat sem vágják ki - tökileg -, mert az állatvédők szerint, a fáj neki, és néha olyan kanos a disznóhús illata, hogy nem vesszük meg! Azt már kitapasztaltuk, a pirosabb hús, a kandisznó húsa, és azt fel sem vesszük! -D

Írtam egy agyament szösszenetet a meglátásomról! :-D


[url]http://terra-kert.hu/viewtopic.php?f=13&t=12[/url]
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 12:35  Hozzászólás
  •   189   
Avatar

---
 
A kőfal - a kis kínai nem mindig fal! - belső oldalára került ez a fehéres lepel csík, mert ez a talajt megfogja, a vizet átengedi, és pont ezt várom el! :-D

Az lenne a rémálom, ha kövek közé az eső bemosná a kerti földet, és nem győzném pótolni, a kerti földet! :-D

Kép

Kép

.. és ezzel a malacdróttal rögzítem a lepelt is, és pont jó erre a kosár forma rácsos anyaga! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 12:29  Hozzászólás  Válasz Spoli (183) hsz.-re     Olvasás  
  •   188   
Avatar

---
 
spoli

"HÁt sikert hozzá, hogy megtaláld hol zörög, azaz hol laza a bilincs."

Köszönöm a bíztatást, de azt hiszem, kihasználom egy ismerősőm fiát, aki vizes, és majd az megkeresi! Oda nem fogok mégegyszer bebújkálni, mert ahhoz már eleget éltem! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 12:28  Hozzászólás
  •   187   
Avatar

---
 
Ez a disznó drótos! :-D

Kép

Ez meg egy másik fajta, szintén a kerítés dróthoz használják! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 12:25  Hozzászólás  Válasz Spoli (182) hsz.-re     Olvasás  
  •   186   
Avatar

---
 
Szia spoli!

Itt találtál a gép előtt, mert keresek egy olasz gyártmányú - villanymotoros - húsdarálóhoz ilyen - [url]http://www.ebay.com/itm/Hole-Plate-With-Hub-In-Size-22-With-All-Holes-For-Meat-Mincer-BOSCH/251891846944?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3Da18d2733f9a940e2841e0f962c8321c1%26pid%3D100033%26rk%3D4%26rkt%3D4%26sd%3D161349152277[/url]- vasat! :-D

"Mindkettőnek igaza van, csak a maga módján."

Ezek szerint, a karácsonyi ebéd malachús, míg a húsvéti, a bárány! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 12:24  Hozzászólás
  •   185   
Avatar

---
 
Okos tanács! :-D

Kép

Az egérfogó hogyan tud pontyot fogni? :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 11:58  Hozzászólás  Válasz wogboy (181) hsz.-re     Olvasás  
  •   184   


---
 
Valóban, ez klasszikus módszer. Disznó orrat ugyan soha nem drótoztam, bár láttam, miként teszik, hogy ne túrjon mindig a jószág.
Tom, sikeres, és nyugodt napot neked, én is körülnézek, mivel tudok még napot lopni! :-)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.12. 11:56  Hozzászólás  Válasz wogboy (180) hsz.-re     Olvasás  
  •   183   


---
 
No, azért ez sem eseménytelen, reggel piac, aztán egy kis ez-az... A padláson hason csúszás egy szar mutatvány, főképp a sötétben. Nekünk a garázs padlás olyan alacsonytetős féle - ugye felétek a hóterhelés hiánya miatt nyugodtan jár a laposabb szögű, vagy éppen teljesen lapos tető is, ez mifelénk a kis tetőfelületű melléképületnél elmegy, de a nagy tetőfelületnél már nem - és hát gyakorlatilag szinte csak hason csúszva lehet bármit is baszakodni a padlásán. HÁt sikert hozzá, hogy megtaláld hol zörög, azaz hol laza a bilincs.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.12. 11:52  Hozzászólás
  •   182   


---
 
Hát Tom, valóban, a malacon, meg a bárányon jót vihogtam, de hát így megy ez. Mindkettőnek igaza van, csak a maga módján.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.12. 08:57  Hozzászólás
  •   181   
Avatar

---
 
Most mutatom a disznó drótozáshoz használt módszert, mert ezt a rendszert használtam, a két fémszalag összekötésére! :-D

Kép

Kép

Kép

Kép

Arra jöttem rá, ha beteszem a képek linkjét az oldalra, majd a végén kékítem, és ha az egér nyilat nem lefelé kanyarítom, akkor az "img" szó nem a kép elé kerül, hanem eggyel feljebb - majd az Img" szóra kattintva lehet csak láthatóvá tenni a képet! -, és bűvészkedni kell, hogy a képek ne olvadjanak egymásba! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 08:45  Hozzászólás  Válasz Spoli (178) hsz.-re     Olvasás  
  •   180   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Nemsokára neked jóóó reggelt Ausztrália... "

Mire ideértem, akkor ez már a múlt része, és szépnek indult a nap - a vasárnaphoz hűen -, mert reggel voltunk egy kirakós vásáron, majd onnan haza, és a házkörül tettem, és vettem, mert volt egy kis fűrészgép zaj is, mert polcok kellettek egy konyhai használatra szánt szekrénybe! :-D

"Bár ha jól sejtem a kedvenc butcher bird még pár órát gyúrhat a reggelijére! :)"

Ezt is jó saccoltad meg, mert 06:30-kor esett le róluk a hangtompító! :-D

"oszt ne legyen se tornádó, se olyan vihar, mint szerdán nálunk volt..."

Köszönöm, az egésznapos napsütést tudta a mai napunk, és nem ezt ígérték! Olvastam a jégkárról is, amit okozott a kertekben! :-D

Hideg szélre ébredtünk, és a déli részeken - az a rész van közelebb a Déli sarokhoz - biztos, hó is lehetett! A piacra utazva, az is eszembe jutott, vajon amikor a jégkorszak adta a valóságot, ez a rész milyen lehetett? Az sem lehetséges, csak az északi részen volt a jég megnőve? :-D

"A netet azóta visszarakták, illetve a madzagot. "

Ez jó, mert kölökként csak a ló ad(6)ta a gondot! :-D

"Neked amikor felkelsz, azt hiszem vasárnap reggel van már, úgyhogy lightos napot ám!"

Köszönöm szépen, és ma nem volt kerti munka, csak reggel segítettem a szomszédnak, a támfal vasoszlopait a lyukhoz hordani, mert kitaknyolta valahogy az oszlopok lyukjait - kb. 400 mm.-re sikeredett csak! -, és adtam neki tanácsot a majdani támfal elkészítéshez, de majd látom, mit is fogott fel belöle? :-D
Aztán a piacra jutás, majd onnan haza, és fel a padlásra, mert zajos a vízrendszer - valahol laza lehet a leszorító bilincse! - , és nem leltem a vizes jelre!
Az itteni padlások egy rémálom, mert csak az tudja végig járni, akinek nincs gerince, mert bújkálni kell, mint a bozótos átjutás során! Annyi tetőmerevítő van a padlás térben, hogy szinte nem is lehet felállni, és csak gugolva lehet közlekedni, és a kis curva anyjába, aki ilyen házat enged építeni! :-D

Majd készítek egy képet is, hogy lásd, nem hisztizem! :-D

Legyen szép napod!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.12. 08:44  Hozzászólás
  •   179   
Avatar

---
 
Vajon, ha a malacok tudnának beszélni, igaz lenne a szemükben, ez a grafikai szöveg? :-D

Kép

Ez meg nálunk is igaz! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.11. 14:57  Hozzászólás
  •   178   


---
 
Hahóóó Tom! Nemsokára neked jóóó reggelt Ausztrália... Bár ha jól sejtem a kedvenc butcher bird még pár órát gyúrhat a reggelijére! :) Én elkullogok, tornázom, oszt ne legyen se tornádó, se olyan vihar, mint szerdán nálunk volt... A netet azóta visszarakták, illetve a madzagot. Neked amikor felkelsz, azt hiszem vasárnap reggel van már, úgyhogy lightos napot ám!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.10. 10:16  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (175) hsz.-re     Olvasás  
  •   177   
Avatar

---
 
Szia Admin!

"Azt nem tudom, hogy tornádók szoktak-e lenni, de valahol olvastam, hogy főleg Queensland környékén rendszeres jelenség a "csőfelhő"."

Pontosítok, mert mi a déli részén lakunk a Queensland megyének, és ez a rész, inkább subtrópusi hatást tud, ahol elvétve van csak a területünk kitéve, a tornádós időnek! Mi közel vagyunk a NSW - Sydney megyéje - határhoz, és amíg pl. Melbourne a mérsékelt, Sydney mediterrán, és a Gold Coast a subtrópus része! Európányi ország, és nagyok az időjárási eltérések!
A mostan télben pl. Melbourne-ben , és a déli nagyvárosokban - esős a tél -, amíg nálunk - tőlünk indulva -, már száraz évszak a jellemző!
Ez a képed inkább a Queensland északi részén van, ahol nyáron nem is szabad a kocsival elindulni csavarogni, mert az utakon átfolyó vizek, napokon át foglyul ejthetik, a tudatlan vezetőt! :-D

A Gold Coast vizes széle!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.10. 10:16  Hozzászólás  Válasz Vebber (174) hsz.-re     Olvasás  
  •   176   
Avatar

---
 
Szia Vebber!

"Érdekelne, nálatok szélsőséges időjárás (tornádó, stb.) elő szokott fordulni?"

Köszönöm a kérdésed, és a nyarunk tud adni ciklonos esőket, amelyik aztán tud folyni is! A mostani tél esői hasonlatosak a ti őszötök esőihez, esőztetően esik, ha esik, de csendesen! :-D

Holnapra ígérnek egy zuhancsot, de a föld elég száraz, elfogja nyelni a vizet! :-D

Az alap, nyár az eső évszak, és a többi 3 évszak, a száraz, és az a három évszak legszebb idő, mert nincs párás levegő, és nincsen az egyenlítői zivatarok, és a ciklonos esők!

A déli partok - Melbourne - része. A valahai part részei!

Kép

A déli partokat a Déli-sarok szelei bontják, és rombolják!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.09. 22:57  Hozzászólás
  •   175   
Avatar

rendszer admin
 
Azt nem tudom, hogy tornádók szoktak-e lenni, de valahol olvastam, hogy főleg Queensland környékén rendszeres jelenség a "csőfelhő".

csofelho.jpg
------------------------
Megtekintve 10433 alkalommal.


Nem tudom, felétek szokott-e lenni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.07.09. 21:00  Hozzászólás
  •   174   
Avatar

---
 
Wogboy!
Tegnap komoly viharzóna vonult át felettünk, csinált is sok kárt, ami persze benneteket nem érintett.
Érdekelne, nálatok szélsőséges időjárás (tornádó, stb.) elő szokott fordulni?
 


  2015.07.08. 21:22  Hozzászólás  Válasz terratorium (171) hsz.-re     Olvasás  
  •   173   


---
 
Szervusz, szép napot, vagy éjszakát, ha innen írsz Magyarországról.
Egyetértek, engem Ausztrália, az ottani élet, és Tom munkái érdekelnek.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.08. 21:20  Hozzászólás
  •   172   


---
 
Tom, megvagyok, volt nagy balhé, nem is mentem el. A telefonvezetékünket leszakította a diófa a vihar miatt, most a netem is a mobilnet. Holnap talán megcsinálják, ezt ígérték. Szép napot, Terratórium fórumtárssal egyetértek, engem az ausztrál képek, és a te kitűnő munkád érdekel. Azért járok ide, és máshova nem. Nekem elegendő és kitűnő információk a képeid, meg amit írsz, értek sokmindenhez, néha egy képből, vagy egy mondatból sokat is ki tudok olvasni. Kitűnő munkát végzel, kitűnő kombinációval, és kitűnő eszközökkel, és az eszkozök, a munka, és a képek nekem rengeteget mesélnek. Szép napot Tom, amíg így melózol, nem lesz itt se világvége, se más baj, szépen kitalálod, hogy kell leszerelni! :wave:
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.08. 18:32  Hozzászólás  Válasz wogboy (161) hsz.-re     Olvasás  
  •   171   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
Üdv.
Kérlek szépen, maradjunk a témánál.
Én úgy gondolom, mindenkinek joga van akármit írni, amíg mások vallását, jogait nem sérti meg, természetesen a (n)etikett szabályait betartva.
Tiszteletben kell tartani mások gondolatait, akármilyen hihetetlen is legyen. Persze, jogosan adódik a kérdés, mikor etikátlan egy-egy kényesebb téma.
Nem mondom, hogy ne tárgyaljátok ki ezt a jövendőlés témát, csak annyit kérek, hogy ne itt tárgyaljátok. Mert nem itt a helye. Fáradjatok át a csevegőbe, és kérlek, ne feledjétek, hogy egyeseknek ez kényesebb téma lehet, így ajánlatos jobban megválogatni a használni kívánt szavakat.
Jó példával elöljárva, a csevegőben lehet folytatni az én véleményemmel is; tiszteletben tartom mások véleményét, még ha nem értek vele egyet, akkor is. Jogom van leírni, ha jó, vagy épp rossz ötletnek tartom, és ezt másoknak is tiszteletben kell tartania. Szerintem ez egy kicsit túlgondolt jóslat. Eddig akárhány jóslatot olvastam, egy sem jött be. ,,Ő a Messiás, én már csak tudom, követtem már egypárat...'' Tehát majd eldől, de szerintem nem lesz igaza. A Bibliában szerintem csak példák szerepelnek, nem mindent kell szó szerint venni. Ugyanez van a jóslatokkal is. Nostredamus jóslatai is pont attól homályosak, hogy nagyon nagy általánosságokat írt le. Inkább előrelátásnak nevezném, de bejött neki, tehát jól okoskodott. Egy gazdaságot nem lehet csak úgy bedönteni, pláne nem az összeset. Nevetgéltem egy origo-s cikken is, folyamatábrában írták le, hogy tör ki a harmadik világháború, azaz az ukrán válság már maga a harmadik világháború, mert játszik az usa is az oroszok mellett. Na ott volt pár nevetséges dolog, pl. ,,bedöglik az orosz atombomba program'', hát könyörgöm, az amcsi nem dögölhet be? Az usa elnöke nem hazudhat, csak Putyin bácsi? Mindent a helyén kell kezelni, ezt a témát a csevegőben :D itt térjünk inkább vissza az oszt.... ausztrál képekre :wave:
 


  2015.07.08. 14:16  Hozzászólás
  •   170   


---
 
Tom, most elballagok, valószínű elmegyek tornázni, de előtte még megnézem, hol is tart a vihar. Meglehet éjjel benézek még, meglátjuk, lehet, hogy csak holnap írok! Szép napot, sikereset kívánok!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.08. 14:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (152) hsz.-re     Olvasás  
  •   169   


---
 
Megáll az eszem, te aztán vagy egy pasas! :clap: Persze a magad szempontjából igazad van, teljesen! És abban is, hogy ki is találod, mi mire jó! Nagyon jó... Én jóval szerényebb sikerekkel bírok ezügyben, egy-kettővel néha, de kevéssel! Ez kitűnő, komolyan!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.08. 14:13  Hozzászólás  Válasz wogboy (154) hsz.-re     Olvasás  
  •   168   


---
 
Csúcs ez a gép no! Elismerésem! Persze azért tologatni kell őkelmét, és az sem lehet nagyon könnyű!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.08. 14:11  Hozzászólás  Válasz wogboy (156) hsz.-re     Olvasás  
  •   167   


---
 
Ez nagyon jó lett! Nagyon jó! És a talajt is igen jónak látom. Bravó!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.08. 14:10  Hozzászólás  Válasz wogboy (158) hsz.-re     Olvasás  
  •   166   


---
 
Pazar! Ez a masina pazar!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.08. 14:09  Hozzászólás  Válasz wogboy (161) hsz.-re     Olvasás  
  •   165   


---
 
Még csak közeledik mifelénk a haddelhadd, már Magyarországon van, az előrejelzések szerint ide kb. mi időnk szerint este 6-7 felé ér. Ingadozom is, mint a középparaszt, hogy elmenjek-e tornára. Odaérek, mire ideér, ott benn kihúzom a balhét, ez igaz, kivéve, ha rosszul számolok, vagy a vihar lassabb, vagy gyorsabb. Oszt akár egy fél óra is rengeteget számít. Meglátjuk.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.08. 14:06  Hozzászólás  Válasz wogboy (162) hsz.-re     Olvasás  
  •   164   


---
 
Hát ez piramidális! :thumbup: Mit ki nem talász, ez nem semmi ám! :thumbup:
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.08. 14:05  Hozzászólás
  •   163   


---
 
Tom, sorry, de ezt a térítős izét én kihagynám, nem műfajom, a többit nézem inkább, annak van értelme.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.07. 22:59  Hozzászólás
  •   162   
Avatar

---
 
A csak csavard valahogy oda munka! :-D

Kép

Azért, nem mindenkinek lehet ilyen bőrpárnás térdepelője, a kerti gyomláláshoz! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.07. 22:56  Hozzászólás  Válasz Spoli (151) hsz.-re     Olvasás  
  •   161   
Avatar

---
 
spoli

"Madarak a gyümölcs csőszök! Jóóó... "

Aszongyák az okosok a természetben minden meg van oldva, csak a zember xarakodik a kergebirja agyával, hogy tudna urrá lenni a természeten? :-D

"szép és eredményes napot, itt holnapra égszakadást, földindulást, cunamit jósolnak, valami alapja van is, egy nap alatt fog 10-15 fokot hülni a levegő, ez a vihar szempontjából sok jót nem jelent, reméljük megússzuk baj nélkül!"

Köszönöm, és majd látlak, ha túlélted! :-D

Erről mi a véleményed, mert valami Jehova- tanú illata van? :-D

"Kedves Testvérek!

Az alábbiakban szeretnék mindenkit figyelmeztetni azokra az eseményekre, amik nemsokára meg fognak történni!

MINDENKINEK SZÓL, DE FŐLEG AZOKNAK, AKIKNEK AMERIKÁBAN VANNAK ISMERŐSEIK, ROKONAIK - FIGYELMEZTESSÉTEK ŐKET! - MINDENKINEK MAGÁNAK KELL MEGKÉRDEZNI AZ URAT, MIT KELL TENNIE, MARADJON, VAGY KÖLTÖZZÖN MÁSHOVÁ, MI A STRATÉGIA!


Az elmúlt hónapokban rengeteget olvastam olyan próféciákat, amikből a következőt lehet kikövetkeztetni:

Jézus, amikor a földön volt, kihirdette az Úr Jókedvének esztendejét, ami 2015. szeptember 23-án jár le. Ekkor lesz a történelem legnagyobb korszakváltása.

Ez az év a sémita 7. év, az elengedés éve, minden 7. évben elul hónap 29. napján ezt a zsidók megünneplik - ill. ünnepelték volna, csakhogy sok évig nem tartották meg, így Isten bepótolja mostanában.

A 2001. szeptember 11-i USA-beli toronyleomlás is Sémita évben volt, Elul 29. környékén. Majd a 2008-as gazdasági világválság is pontosan elul 29én kezdődött, mikor bedőlt a Lehmann & Brothers nevű cég. A tőzsde kiakadt, pontosan 777 pontot esett, be is zárt egy hétre.

Jelenleg 2015 szept. 13. a következő elul 29.

Ehhez adjuk hozzá a 4 vérholdat, (előző év tavasz-ősz, és ez év tavasz, majd ősz), és a 2 napfogyatkozást, ami elég erőteljes jelek.

A próféták szerint (és nekem is úgy tűnik a Biblia szerint) már a 3. lovas eljövetelénél tartunk. A 3, fekete lovas szeptemberben fog állítólag érkezni, amikor is jön a hatalmas gazdasági világválság.

Eddigi forgatókönyv: bedől az euró, a frank és a dollár is (és persze ez hatással lesz minden pénznemre - Oroszország és Kína már aranytartalékokat gyűjt és régóta szabadul meg a dollártól).

James Bailey próféciája szerint (http://www.z3news.com) a dollár átmegy 4 időszakon.

Az első, amikor emelkedik, ez 2014 tavaszán kezdődött, és tartott 2015. márciusáig.

A 2. korszak, ami áprilisban kezdődött, nemsokára 30-37%-ot fog hirtelen esni, majd egyre jobban elértéktelenedik, a bankok bezárnak, benntartják a pénzeket, az emberek nem tudnak bevásárolni, stb. lázadások, polgári felkelések lesznek, ami a hadsereg beavatkozását fogja igényelni. Végül a dollár teljesen elértéktelenedik, és teljesen megszűnik a világon a készpénz, az értékpapír értéke. Lenullázódik. Ekkor csak először az ezüst, majd az arany (konkrét kézben fogható) lesz az, amivel fizetni tudunk.

Neki álomban megmutatta az Úr, hogy mi fogja okozni a dollár értékvesztését: Az amerikai szenátus 200 millió dollárt ad fegyverkezésre, amit talán Ukrajnának küldenek - de ezt az összeget 6x megemelik, végül 1,2 billió dollárt küldenek el ilyen célokra. Ennek következtében kezdődik el a dollár esése. - Megjegyzem, ez már elkezdett beteljesedni, mert ezt az álmot James idén áprilisban kapta, és május végén a szenátus pontosan 200 millió dollárt irányozott elő ilyen célokra, amit már 1x meg is emelt!

Amerikaiak az írták, hogy nézzenek Németországra, mert amikor az bedől, 2 hetük van arra, hogy kivegyék a pénzüket a bankokból.



David Wilkerson próféciája szerint is nagyjából ez fog történni: ő azt mondta, hogy először Németország fog bedőlni, - vele együtt Európa - majd Japán, ezután Dél-Amerika, majd Mexico, végül az USA.

Azt is sok hiteles próféta állítja, hogy OBAMA AMERIKA UTOLSÓ MINISZTERELNÖKE, AKI A 7 ÉVES NYOMORÚSÁGBA FOGJA VEZETNI AMERIKÁT.

Sadhu Sundar Selvarajnak is azt mondta Isten angyala, hogy amiért Amerika kettévágja Izraelt, ezért őt is kettévágja az Úr: New Madrid környékén, a Mississippi folyásánál egy hatalmas földrengés lesz, és ez teljes hosszában kettévágja a földrészt. Plusz nem beszélve a hatalmas természeti katasztrófákról - amik már napjainkban is zajlanak -(az egész földön, pld. most Németországban a tornádó, ami 70 m-re repítette az autókat - ez nem megszokott hely) Nepáli földrengés stb.

Rengeteg prófétának jelentette ki az Úr, hogy valóban be fog csapódni a Földbe 3 üstökös, az Atlanti és a Csendes-óceánba ami mega cunamit idéz elő és teljesen eltünteti Floridát és Costa Ricát is meg azokat a területeket, plusz még kelet felé is ami part van, pld. Portugália stb. De ezután elindul Floridából egy hatalmas ébredés, és ez után jön a New Madridi földrengés, ami a Mississippit tengerré változtatja, és csak ezután a Californiai földrengés.

És mindezek előtt pedig lesz Vancouver szigetnél, Seattle közelében (Washingtontól Ny-ra) 2 hatalmas földrengés, 200 láb cunamival és vulkánkitöréssel, amit Isten arra használ, hogy felébressze Californiát. (Terry Bennetthez szólt az Úr még 2011 áprilisában, hogy lesz 3 földrengés ezeken a területeken, és az első 2011.09.15-én lesz. Így is lett! Az első már megvolt, most várható a cunamis, végül a vulkánkitöréses ítélet.



Az USÁT meg fogja támadni Oroszország és Kína, meg Észak-Korea, plusz még egy nemzet, és rabszolgává fogja tenni, ami Amerika ébredéséhez fog vezetni.

Ezt maga Washington elnök is látta, amikor egy angyal megmutatta neki, milyen háborúk lesznek Amerika történelmében. 3-ról beszélt, az első 2 már megvolt, most jön a 3.

Amerika tartozása 1,8 trillió dollár, ha elértéktelenedik a dollár, kifizetik az egészet egy szelet kenyér árával! Ezért mesterségesen hozzájárulnak ahhoz, hogy elértéktelenedjen. Viszont tudják, hogy ez polgárháborút idéz elő, mivel az emberek nem férnek hozzá a pénzükhöz a bankban, éhínség is lesz (a természeti katasztrófák miatt) és a bank ráteszi a kezét a pénzükre, megtakarításaikra. Lázadás, erőszak, fosztogatás lesz (ezek meg fogják előzni a kínai-orosz-stb. támadást). Már most július 15 - szeptember 15-ig az USÁ-ban hadgyakorlatozik az amerikai hadsereg. Az időkjelei.hu-n volt rajta, hogy ha az USA valahol háborúzni fog, arra a helyre megy gyakorlatozni, ahol lesz a harc maga. Mivel az USÁ-ban lesz most a hadgyakorlat, ezért egyértelmű, hogy tudják, hogy saját polgártársaik ellen fognak hadakozni. Fel is osztották már az USA tagállamait 4 csoportba: 1. engedetlenek a kormánnyal szemben, 2. engedelmesek, 3. bizonytalan, de inkább engedelmesek, 4. bizonytalan, de inkább engedetlenek.

Obama létrehozott FEMA nevű koncentrációs táborokat is, amikbe majd az engedetleneket viszik.

Amerikában már most keresztényüldözés van: Obama nyíltan kijelentette, hogy "Amerika nem keresztény nemzet többé!" A katonaságban meg van tiltva a Bibliaolvasás, imádkozás, bármilyen keresztény dolog. Az iskolákból, közintézményekből és az utcai árusoktól is kitiltották a keresztény irodalmat, imát.

Sokan tartják Obamát az AK-nak, mivel vagy 90 olyan tulajdonságot, ami az AK-ra vonatkozik, találtak, ami rá is ráillik.

Persze ez még nem 100%. Viszont ő is és a pápa is támogatja a homoszexualitást és a Palesztin Állam létrejöttét. Már most van egy tervük, hogy Izrael melyik része legyen az araboké és melyik maradjon a zsidóknak meg! Felosztják Izraelt és Jeruzsálemet! Erre jön majd Isten ítélete a New Madridi földrengés formájában.

Júniusban az USA megválasztja, hogy házasodhassanak a melegek, és erre is jönni fog Isten ítélete!

(Megjegyzem, Amerika többezer túlélőcsomagot osztott már szét bankárok között. Vajon miért? ...)



Mena Lee Grebint, egy nagyon hiteles prófétanőt (aki konkrét eseményeket megprófétált és úgy is lett) -

meglátogatott az Úr 2014. tavaszán éjjel 2:45h-kor. Ezt mondta: Halál a pénzügyekre!

Egy recesszió jön a recesszió közepette!

Majd Mena Lee Grebin látott egy fekete lovast egy naptáron lovagolni, kezdve szeptember hónaptól decemberig. Kérdezte: Ez most lesz (2014-ben)?

Az Úr azt mondta, hogy nem és folytatta: A kisvállalkozások elbuknak. Akik a kormánytól függnek, elbuknak. Az ingatlanpiac újra összeomlik. Az akarom, hogy figyelmeztesd az embereket. Mondd el nekik, amik történni fognak, mert akik bennem rejtőznek el, azok megmaradnak, de nem mindenki, aki azt mondja magáról, hogy hozzám tartozik, az valóban hozzám is tartozik.

Mena felkiáltott: Ezek szerint ekkor még itt leszünk? Mikor jössz el, és ragadsz el bennünket?

Az Úr azt válaszolta: Még egy kis idő és eljövök.

2015 januárjában az Úr megmutatta Menának, hogy 2015 az az év, amikor ezek meg fognak történni. Az mondta neki, hogy készítse elő a szolgálatát, és mondja meg az embereknek, hogy mindent, amit szükséges, hogy megtegyenek, ez év nyár végéig tegyék meg!

Februárban azt mondta neki, hogy mindenféle élelmiszert, gyógyszert stb. vásároljon be. Adott neki az Úr egy hatalmas összeget, mivel nemcsak az 5 tagú családjára, hanem a szolgálatára is be kellett vásárolnia!

Április 2. hetében meglátogatta őt egy angyal. Nem volt szárnya, egy fehér palástot viselt, 7 láb magas volt. Ránézett és azt mondta: "A visszaszámlálás elkezdődött!"

Egy fatábla volt a kezében, amit megfordított, és egy digitális óra volt a kezében. A számok olyan gyorsan forogtak visszafelé, hogy nem tudta őket megszámolni, de tudta, hogy mindjárt 0-ra ér.

Mena ezt mondta az angyalnak: Te arról beszélsz, hogy jön az ítélet. Arról, hogy jön a katasztrófa.

Az angyal válaszolt: Igen, de te nem teljesítetted be, amit kértek tőled. Mit kért tőled az Úr?

Mena elmondta neki, hogy azt, hogy vásároljon be élelmiszert, és mindent, ami szükséges.

Az angyal válaszolt: Teljesítened kell ezt a feladatot, mert az idő lejár!

Majd Mena látott egy szupermarketet, aminek a tetején egy régi aranyóra volt aranylánccal, a tetején két csörgővel. Az idő fél perccel éjfél előttet mutatott. Gyorsan berohant a boltba, hogy magához vegyen mindent, amit csak tud, mert tudta, hogy mindjárt lejár az idő, de végül kirúgták az áruházból, és bent kellett hagynia a kocsival teli kosarát is. Kifutott az időből, mert késlekedett!

Ezután mindezeket elmesélte a férjének, aki azt mondta, hogy ugyanilyen instrukciókat kapott az Úrtól. Elmentek és azonnal bevásároltak 1 évre mindenfélét!

Rick Wiles próféta az mondta, hogy az Úr azt üzente, hogy az emberek vegyenek magukhoz minden pénzt, és abból vegyenek élelmiszert stb. VISZONT AKINEK NINCS SEMMI, AMIT ADHATNA A MÁSIKNAK, AZT AZ ÚR SEM TUDJA MEGÁLDANI. Ha viszont van valami, amivel megsegítjük a másikat, azt az Úr megáldja, és természetfeletti módon megsokszorozza, mint a Bibliában a kenyérszaporításnál. Nem az a lényeg, hogy mennyit spájzolunk be magunknak, hanem az a lényeg, hogy mennyit adunk másnak! Aki csak önmagára gondol, hogy magának és a családjának legyen, az hamar fel fogja élni a tartalékait, vagy el fogják lopni, vagy efféle. Aki pedig ad másoknak akár csak egy kis valamit is, csodát fog tapasztalni, nem fog kifogyni.

Olyan időszak lesz, mint Illés idejében az özvegy asszony olaja.

Elkezdődik a csodák korszaka! Egyben üldözés lesz és mindenhol Isten ítélete! De Isten népe fényleni fog ezek között, és helyreállítja az egyházat az Úr! Egy Pásztor lesz és egy Akol!

UI: Rengeteg embernek tudtam ezekkel az infókkal bizonyságot tenni Jézusról, és igencsak hatott rájuk. Volt, aki megtért. Vallásos emberek is érzékelik, hogy valóban az utolsó időket éljük! Világi emberek érzékelik ezeket ugyanígy! Sőt, egyik barátnőm hitetlen munkatársa - aki azért közelít az Úrhoz - imádkozott Istenhez, hogy mutasson valamit, mert ő is érzi, hogy más a világ és íme, az Úr adott neki egy álmot: egy luxushajón volt a tengeren, a part pedig koszos, tönkrement part volt. Az emberek rohantan a hajóra, először az ételért, majd olyan emberek jöttek, akik nem étel miatt jöttek, hanem hogy gonoszságokat műveljenek, gyilkoljanak, erőszakoskodjanak!

Úgy hiszem, hogy ez prófétikus volt, mert így lesz - legalábbis Amerikában biztos, de Európában is. Ha nincs élelem, azért rohanják meg a boltokat, meg egymást, majd elvadulnak és mivel látják, hogy nincs jogrend, ezért elszabadul a gonoszság bennük. Ahogy David Wilkerson is megmondta."


Szép, és reményteljes álmokat! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.07. 22:54  Hozzászólás
  •   160   
Avatar

---
 
Ez egy stoki volt, és olcsón kaptam meg - $ 5 -, és szándékkal adtam rá pénzt, mert térdepelőt szerettem volna készíteni belőle! :-D

Kép

Ilyenre sikeredett! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.07. 22:50  Hozzászólás  Válasz Spoli (150) hsz.-re     Olvasás  
  •   159   
Avatar

---
 
spoli

"Hát Tom, van dolgod elég. De ha bírod, és kedveled, akkor jó. "

Úgy igyekszem, mint akinek nem sok ideje van hátra! :-D

A mostaniak mellett, lesz még a szőlős, és a vaníliás munka, és most eszelek azon, a teraszok lejtőit, hogyan tudnám kihasználni, mint növénytermesztés? Olyan valami futóst, ami adja a talajtakarást, és felhasználhatóságot is! :-D

"Eredménye az szép a szorgoskodásnak, ez meglátszik!"

Köszönöm a meglátásod, és számomra is ez a cél, mert az erőmet beosztva, de hasznosra szeretném használni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.07. 22:50  Hozzászólás
  •   158   
Avatar

---
 
Az udvari menéshez, faragtam hozzá, egy mankó kereket! :-D

Kép

Ez meg az eredeti, és ez a legjobb forma - és a kések -, mert lábbal le lehet rúgni a rátapadt növényi maradványokat! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.07. 22:45  Hozzászólás  Válasz Spoli (149) hsz.-re     Olvasás  
  •   157   
Avatar

---
 
spoli

"Ha nem tud elvadulni, akkor jó. De ha elvadul, akkor megette a fene."

Van vagy 100 ilyen palántám, és arra is gondoltam, kicserepezem őket - nem nagyokba, csak éppen öklömnyikbe -, és irány a piac! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.07. 22:42  Hozzászólás
  •   156   
Avatar

---
 
Teljes mélységben a kések, és adtam is neki elég benzint! :-D

Kép

Ezt is elkészítettem, magyarul, ezt is megcsináltam! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron