Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.07.16. 20:37  Hozzászólás  Válasz wogboy (245) hsz.-re     Olvasás  
  •   255   


---
 
Nem ragozom, mert az előbb is írtam, hogy nincs miért, de ez az ember semmit nem tud arról - tapasztalatból sem - hogy forgató nyomaték, erő, erőkar, nyíróerő, kihajlás... Nem kell ezt fizikai - illetve múszaki mechanikai - ismeretekkel tudni, elég, ha valaki tapasztalatból tudja, és akkor ösztönösen nem fog öt méteres erőkart hagyni egy forgató nyomatéknak, illetve merevít a nyomatékeloszlásra, és a nyíróerő eloszlására. Ő nem. Sebaj, az ő dolga.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2015.07.16. 20:30  Hozzászólás  Válasz wogboy (247) hsz.-re     Olvasás  
  •   253   


---
 
Hagyni kell, és dícsérni, ha lehet, mert ennek beszélhetsz amit akarsz. Lehet, hogy jó ember, miért ne, de a dolgain innen látom, hogy elég hebehurgyán belevág dolgokba, aztán amikor nem megy, vagy sok vele a dolog, és a nehézség, akkor abbahagyja. Látni az elrendezésein, meg ahogy a holmijai vannak. Ha szólsz neki, csak megsértődik, haszna semmi. Vannak ilyen emberek, elég nagy baj ez nekik, ne haragítsd magadra, ezt jól gondoltad, ahogy a minap írtad.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.16. 20:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (248) hsz.-re     Olvasás  
  •   252   


---
 
Hát ja, a csemetével így van, ahogy írod. Nálunk megint beindult a gatyarohasztó meleg - nem panasz, most van az ideje - 36-38 fok körül. Nem az a baj, hanem az, hogy a Nap iszonyúan éget. Én nem emlékszem rá, hogy akár 25 évvel ezelőtt is ennyire égető napsütés lett volna. Meleg az volt, de ennyire nem égetett.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.16. 20:23  Hozzászólás  Válasz wogboy (244) hsz.-re     Olvasás  
  •   251   


---
 
Nos, abban igazad van, hogy a mimózáknak van, vagy 500 fajtájuk. Köztük van a húsevő mimóza, ami a kivételes érzékenységét arra használja fel, hogy amikor egy apróbb - vagy akár nagyobb - rovar rászáll, hihetetlen érzékenységgel, és sebességgel összezárja a szirmait, és olyan anyag van benne, ami a rovart egész egyszerűen feloldja, és ez a mimóza tápáléka. Ez elsősorban Dél - Amerikában honos. Persze, nem minden mimóza ilyen, ez így van. De az érzékeny összezáródás mindegyikre igaz.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.16. 20:15  Hozzászólás
  •   250   


---
 
No, meggyüttem, körülnézek!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.16. 08:00  Hozzászólás
  •   249   
Avatar

---
 
Egy kis gubanc lett, mert belegabalyodtam, hol maradt abba, az eredeti vonal? :-D

Még mindig nem döntettem el, milyen borítást kapjon a terasz oldal? Ez a fehér anyag tény, és lehet majd kisköves borítást kap! Ahhoz, kell majd még egy pallót is felszerelnem, ami a köveket megtartja! Fejben kész vagyok az elképzeléssel! :-D

Kép

Tél van, a paradicsom azért még éldegél! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.16. 07:52  Hozzászólás  Válasz Spoli (242) hsz.-re     Olvasás  
  •   248   
Avatar

---
 
"a segítséged ügyes, és kedves, sok jót neki is, neked is, és szép napot, eredményeset ám!"

Köszönöm, és ha a saját unokák még lubickolnak, akkor ezen a kislányon is gyakorolhatjuk a nagyi szerepet! :-D

Köszönöm, ma szép nap volt, csak egy kicsit hűvös! Holnap reggelre pár fokos lehülést ígérnek, majd szombattól emelkedik, és lehetnek kis esők is!

Legyen szép napod, ha már nyár van! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.16. 07:51  Hozzászólás
  •   247   
Avatar

---
 
A mókus álma, az innenső alacsonyabb rész, a shed része, és a magasabb, meg a parti rész, mert lesz szabadtüzes rész is! :-D

Kép

A kipakolt talaj, és a rácsai! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.16. 07:46  Hozzászólás  Válasz Spoli (241) hsz.-re     Olvasás  
  •   246   
Avatar

---
 
Nem spolizok, hiszen csak úgyis csak te vagy itt! :-D

"No, az én ívhegesztő gépem vagy 20 éve ott van a kiskonyhában. Egyszer használtam, azóta sem."

Mindegy van, és ha kell, akkor kéznél lesz! :-D

Nekem is vannak ilyen cuccaim - pl. egy gumicsónak, Honda csónakmotorral -, és még a vizet sem látta, de már volt róla szó! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.16. 07:46  Hozzászólás
  •   245   
Avatar

---
 
A mókus gondban? :-D

Kép

Egy oszlop már betonban - a legelső -, és mára már a negyediket is beállította! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.16. 07:42  Hozzászólás  Válasz Spoli (239) hsz.-re     Olvasás  
  •   244   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Húsevőek, legjobb tudomásom szerint,. és a kivételes érzékenységük miatt hihetetlen kis "jelre" is összezáródnak, foglyul ejtve a rövarzsákmányt."

Ez nem az, amire gondolsz! :-D

[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=hG2olNnCi4U[/youtubekod]

"Rendes "szúnyogírtó" sereged lesz! :-D"

Ennek odadobhatod a szúnyoglányt, arra sem reagál! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.16. 07:42  Hozzászólás
  •   243   
Avatar

---
 
A póló igaza! :-D

Kép

A "volt" okozta a gondot! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.15. 21:31  Hozzászólás  Válasz wogboy (225) hsz.-re     Olvasás  
  •   242   


---
 
Hát Tom, a segítséged ügyes, és kedves, sok jót neki is, neked is, és szép napot, eredményeset ám!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.15. 21:29  Hozzászólás  Válasz wogboy (228) hsz.-re     Olvasás  
  •   241   


---
 
No, az én ívhegesztő gépem vagy 20 éve ott van a kiskonyhában. Egyszer használtam, azóta sem. De akkor jó volt!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.15. 21:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (238) hsz.-re     Olvasás  
  •   240   


---
 
No, ez szépen ki van részletezve! Értem már, és jó munkát ám!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.15. 21:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   239   


---
 
A mimózák azért rendes kis növények. Húsevőek, legjobb tudomásom szerint,. és a kivételes érzékenységük miatt hihetetlen kis "jelre" is összezáródnak, foglyul ejtve a rövarzsákmányt. Rendes "szúnyogírtó" sereged lesz! :-D
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.15. 21:23  Hozzászólás  Válasz Spoli (234) hsz.-re     Olvasás  
  •   238   
Avatar

---
 
Most töltöttem le! :-D

A műhely sarok!

Kép

A fadugók, még eredetiben!

Kép

A csőbe húzott fadugó!

Kép

A hulladék csövek.

Kép

A hulladékok a fémlapokhoz!

Kép

Kép

A csavargó a helyén, mint imitálás! :-D

Kép


Megyek dógozni! :-(
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.15. 21:17  Hozzászólás  Válasz wogboy (233) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   


---
 
Kitűnő szerszámok, kitűnőek. És szépen karbantartottak.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.15. 21:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   236   


---
 
Ah so... Így értem, és igazad van, az a jóóó, hogy lehetett azt a méretet kapni! Maga az ötlet kitűnő egyébként, ha hasonló dolgot kell készítsek, magam is felhasználom.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.15. 20:58  Hozzászólás  Válasz Spoli (234) hsz.-re     Olvasás  
  •   235   
Avatar

---
 
Szia spoli!

Most ébredtem, és jól esett a gázfűtést - mobil rendszer, és palackról megy! - beindítani, mert elég nyers a benti levegő is! :-D

A fadugók egyszerűek, mert a csőméret a 12 mm. tudja, és vettem pont olyan átmérőjű dowel-t - lehet elkészíteni is, csak most nem akartam tökölni! - [youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=z3MNbm3NCHE[/youtubekod] -, és azt 50 mm.-s darabokra vágtam, és pont belefért!

Ebbe belefúrtam egy 3 mm.-s furatot, majd abba egy 5 mm.-s csavart, és szép napot! :-D

Én nem, de most jó is eshetne, aki szereti! :-D


Kép

Majd jövök a mi délutánkon! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.15. 14:48  Hozzászólás
  •   234   


---
 
Szia Tom! Most csak bebámulok, a repertoárodból mindent értek, csak egyet nem tudok, de azt tényleg nem! A FADUGÓKAT MIVEL? HOGYAN KÉSZÍTETTED? Erre nem emlékszem. Meglehet, hogy írtad, de nem emlékszem. Komoly meló, ha nincs hozzá géped, és ahhoz, hogy feszüljön, ahhoz bizony pontosnak kell lennie, mert ha vastaf, nem megy bele, ha kicsi, akkor lötyög. OK. lehet kúpos is, akkor megfeszül az önzárás miatt, de akkor is nem mindegy, mekkora, és mennyire lehet beleverni a csőbe. Ezt ha megírnád, mert ez érdekel, és még nem tudom! Jövök ám még nekünkeste!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.14. 22:53  Hozzászólás
  •   233   
Avatar

---
 
A kapaszkodók is levágva, és asszimetrikusan kifúrva, hogy legyen kapaszkodó tudásuk! :-D

Kép

A dugózásra várók! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 22:50  Hozzászólás  Válasz Spoli (222) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   
Avatar

---
 
spoli

"Bűbáj ez a kiscsaj avval a taligával! :-)"

Köszönöm, és azért vettük neki a talicskát, ha hozzánk jön, akkor tudjon dolgozni is! Csak a gyerekvédők meg ne tudják! :-D

Tegnap, a magról kelt mimózákat is cserepeztük - van vagy 200 csemete! -, és annyira belelendült a kis műanyag cserepek földdel való merigetésébe, hogy nem is akart hazamenni!
Már azon aggódott, hogyha ő nem lesz itt, akkor én nehogy becserepezzem a kis mimózákat, mert ő akarja majd folytatni! :-D

" szép és eredményes napot, evvel a segítséggel könnyebb lesz!"

Köszönjük az egyház nevében is, mert a fizetségünk, az Isten fizesse meg, volt! :-D

Legyen szép - nyári - álmod! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 22:49  Hozzászólás
  •   231   
Avatar

---
 
Itt mutatom a "clippes" választékot, és csak a fantázia adja a velük való lehetőséget! :-D

Kép

A csöves fadugók! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 22:45  Hozzászólás  Válasz Spoli (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   
Avatar

---
 
spoli

"15 kubikméter tüzifával arra felétek minden hideget kihúzhatsz, vagy milliónyi pizzát süthetsz! :-DDDD"

Öröm olvasni a sejtésed, és a bennem levő pirománia ilyenkor nyerít! :-D

Már azt is kitaláltam, az eltüntetendő kis shed kerül majd a farakás helyére, tele a sok felvágott fával, és úgy várom a jégkorszakot, mint Iván a németeket! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 22:44  Hozzászólás
  •   229   
Avatar

---
 
Így készült a fadugós távtartó! Addig sem unatkoztam, amíg azokat faragtam! :-D

A 3 mm.-s lyuk megkönnyítette a bemenő csavar útját, és a "nyúlnyálas" lötty is befolyhatott rajta, tehát az egész dugó nyúlnyálas lett! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 22:38  Hozzászólás  Válasz Spoli (220) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   
Avatar

---
 
spoli

"A lábak - látván a fetebb lévő képet - nem igazán az erősségei. De hát rajtad nem tudtak kifogni! :wave:"

Köszönöm a véleményed, és az a szerencséje a " használd egyszer, majd dobd el" kínai xarnak, hogy még nem találtam meg a heggesztőmet, a 6x6-os shedben! Ott lehet valahol a shed elején, mert nehéz, és az nem polcos gyármány, és sok kis doboz takarja! :-D

Amelyeket majd kibontva, sok olyan tárgyat találok meg, amiről már tudásom sincs! :-D

A vasak adva a házkörül, és a gond nem nálam van! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 22:37  Hozzászólás
  •   227   
Avatar

---
 
A földes zsák árnyékában a mimóza palánták, és útban lettek a kertfaragási szándékomban! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 22:33  Hozzászólás  Válasz Spoli (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   
Avatar

---
 
spoli

"Az ifjú versenyző hölgy meglehetősen nagy erősítés, igen szorgosnak, és aktívnak tűnik! :clap: Kedves teremtés!"

Aranyos teremtés, és imád nálunk lenni, mert nálam adott a teljes nyugodtság, és ezzel azt is elárulja, ezt otthon nem kapja meg! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 22:33  Hozzászólás
  •   225   
Avatar

---
 
A komoly hozzállás a munkához! :-D

Kép

A fizika is adta magát, mert felborult a talicskája, és a pánikot azzal védtem ki: "figyelj ide, egy pillantra"! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 22:29  Hozzászólás  Válasz Spoli (218) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Hát kérem, szeretném határozottan leszögezni, hogy ez lófasz, és nem támfal."

Ezt nem mérnöki tudással én is támogatom, de a jó kutya nem ugat át a szomszédba! :-D

"Ezek mögé az oszlopok mögé nagyon erős kereszt és hátmerevítés nélkül bármit odatenni annyi, hogy nem szarik valaki a kútba, csak a kávára, aztán belerúgja."

Ezt próbáltam én is neki megsúgni - az élet adta tanulás, és a valamikori fizikai tanulásból megmaradt tudással -, de aki okosnak érzi magát, annál ez csak idővesztés, és majd látjuk, ha ráborul a támfal része, és a temetési hirdetését ott lebegteti a szél!

Nehéz eset nekem is, mert nem kért segítséget, és akkor minden tanács, csak provokálásnak tűnhet neki! :-D

Ezért, taktikát változtatva, csak dícsérni fogom a munkáját, és mindennapi beszélgetések alkalmával úgy nézek rá, mint akit akkor láthatok utoljára! :-D

"Az "y" tengely irányában is számít, de a "z" tengely irányában, ami a talaj vélhető mozgására merőleges, szinte semmit."

Én ezt úgy értem, összeragaszthatja az egész kócerájt akármivel, majd nem egyenként, hanem az egész fala, egyben keresi meg a lefekvési helyét, és a sárgolyónk is megnyugodhat, a Föld mágneses ténye, még most is igaz lett! :-D

"de van a szomszéd számára egy rossz hírem, a köves talajt is megbonthatja, nem is kicsit. "

Ezt is jól látod, mert palásréteges a kőzet, és nem szolíd kövezet, és erre írtam, szinte hajmeresztő a bátorsága! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 22:27  Hozzászólás
  •   223   
Avatar

---
 
A tegnapi "segíccségem"! :-D

Kép

Büszke kislány, és azt is tudja, hogy szép! A kövek hordása lett a tegnapi munkánk, és segítségével sikerült is minden szabadlábon levő követet a helyére tennünk! A munkavédelmi előírások a szem előtt voltak, mert a kékszínű kesztyű is tartozéka lett a kövek mozgatásának! :-D
Élvezte a dícsérő szavaim, és ez a szisztéma dolgozott a saját faragású kölkeimnél is!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 21:32  Hozzászólás  Válasz wogboy (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   222   


---
 
Bűbáj ez a kiscsaj avval a taligával! :-)
Tom, szép és eredményes napot, evvel a segítséggel könnyebb lesz!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.14. 21:31  Hozzászólás  Válasz wogboy (212) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   


---
 
15 kubikméter tüzifával arra felétek minden hideget kihúzhatsz, vagy milliónyi pizzát süthetsz! :-DDDD
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.14. 21:29  Hozzászólás  Válasz wogboy (213) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   


---
 
Hát Tom, megdolgoztál a sárgák helyett, valóban, csak az alapanyagot adták, befejezniük a munkát nem igazán sikerült. A lábak - látván a fetebb lévő képet - nem igazán az erősségei. De hát rajtad nem tudtak kifogni! :wave:
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.14. 21:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (211) hsz.-re     Olvasás  
  •   219   


---
 
Az ifjú versenyző hölgy meglehetősen nagy erősítés, igen szorgosnak, és aktívnak tűnik! :clap: Kedves teremtés!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.14. 21:23  Hozzászólás  Válasz wogboy (211) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   


---
 
Hát kérem, szeretném határozottan leszögezni, hogy ez lófasz, és nem támfal. Ezek mögé az oszlopok mögé nagyon erős kereszt és hátmerevítés nélkül bármit odatenni annyi, hogy nem szarik valaki a kútba, csak a kávára, aztán belerúgja. A keresztmerevítés az minimális feltétel, de az statikailag még csak a horizontális stabilitást adja, a tér un. "x" tengelyében. Az "y" tengely irányában is számít, de a "z" tengely irányában, ami a talaj vélhető mozgására merőleges, szinte semmit. Teljesen igaz, hogy a laza talajt mint a hígfost úgy moshatja el a víz, rács ide, rács oda, de van a szomszéd számára egy rossz hírem, a köves talajt is megbonthatja, nem is kicsit. Ugyanis a köves talaj közül is kimossa a földet, ne gondoljuk, hogy nem. Meglehet nem 2 év, hanem 3 év alatt. Mindegy, nem az én gondom, de egyetértünk, ez így elég kontármunkának tűnik. Nem szólva arról, hogy a nyomaték is nagy, mert magas a föld feletti rész. Ez van.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.14. 21:12  Hozzászólás
  •   217   


---
 
Hát szép estét - illetve reggelt kívánok, körülnézek!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.14. 13:47  Hozzászólás
  •   216   
Avatar

---
 
A mai segítségem! :-D

Kép

Kép

.. és szeret nálunk lenni! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 13:45  Hozzászólás
  •   215   
Avatar

---
 
Azt nem írták a komposztáló papírjában, kell majd tégla is a használathoz! :-D

Kép

Azért kell a négy darab tégla, mert különben a hordó hasa a talajt éri, mert xarok a lábak! Majd készítek én vaslábas állványt, csak most a kertépítés fontosabb! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 13:40  Hozzászólás
  •   214   
Avatar

---
 
Ezek a műanyag toldások kitörtek - a benne levő súly által! -, és akkor már nem volt, ami tartsa az ajtót! :-D

Ezt sem tudják Kínában? :-D

Kép

Ilyen az ép zárókép! :-D

Kép

A szárnyascsavarnak kellett egy anya is, és azt úgy oldottam meg, hogy egy lemezbe fúrtam egy, az anyának megfelelő méretű lyukat, majd szoknyás anyát - pereme is volt az anyának! - belesajtoltam az anyát, a peremig, majd ezt a lemezt, négy darab lemezcsavarral fixáltam! Így, az anya mindig a helyén maradt, és a csavar meg mehet bele! :-D

Kép

Két vég, két hulladék lemezcsík darab! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 13:29  Hozzászólás
  •   213   
Avatar

---
 
A gyerek mosoly alatt, a kínai komposztáló, ami megadta már magát, és kipofozva, még bírja! :-D

Kép

Ilyen szárnyascsavarokat használva, tudom csak használni! :-D

Kép

Ennek a hordó formának két vége van, és ezek a betöltő nyílások! Ezek kifáradva, kiestek sokszor, és ezért kellett megvasalnom! :-D

Kép

A konyhai hulladék temetője, a komposztáló! :-D

Kép

Az átforgatható hordóban van egy fix tengely, és azokon a kis villák, amelyek segítik a jó keveredést!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 13:18  Hozzászólás  Válasz Spoli (204) hsz.-re     Olvasás  
  •   212   
Avatar

---
 
spoli

"Ugyanis a víz ha folyik, a domboldal végén azonnal jobbra fordul, és mélyedést vágva oldalra megy."

Ez a fizikai része, de talán a kerítésének a vonalától egy méterrel a domboldal felé, él még az eredeti kiépített esővizcsatorna, és ez majd látható is lesz, a ma készített képen! :-D

"Hangsúlyozom, én az ottani talajviszonyokat nem ismerem, meglehet ezért oda nem érvényes."

A víz munkája itt is hasonló, és most a mi másolásunkba fogva - kell neki shed, és pont olyan kövezés, mint amit nálunk látott! -, könnyen ráéghet a munka is, és a víz majd befejezi, a félbehagyott munkáját! Félek már beszélni vele, mert annyira makacs, hogy szinte félő az optimizmusa! :-D

"szép és eredményes napot Kívánok!"

Köszönöm, ma is teljes napos napsütés, és reggelre nagyon hideg lehet, mert a négy fokot ígérik! Pár napja NSW déli részén, a hó is esett - annak a hideg szelét kapjuk két napja! -, és emberi emlékezet szerint, eddig sosem volt ott hó! Hogy most a globális melegedés, vagy a jégkorszak közeleg, kitudja?
Van vagy 15 köbméter tűzifám, és azzal talán az három hónapot kihúzhatom! Ha nem lesz jégkorszak, akkor sok pizzát készíthetek, annyi fából! :-D

Szép napot! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 13:17  Hozzászólás
  •   211   
Avatar

---
 
Itt is jó látható a talajszintezése, és az öt méteres oszlopok!

Én tennék minden oszlop közé vagy négy vagy öt keresztmerevítést - majd csak úgy a rácsos lapok! -, és ezt mondtam is neki! :-D

Kép

A komposzt faragóim, és ma kaptam egy segítséget is! :-D

Kép

Az anyukája magyar, az apukája ausztrál, és ha az apjával beszél, akkor az angolt, ha velünk, akkor a magyart is tudja! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 13:09  Hozzászólás  Válasz Spoli (203) hsz.-re     Olvasás  
  •   210   
Avatar

---
 
spoli

"Hát én a szomszéd helyében nem lennék nagyon nyugodt a hátsó derékszögű falszakasz miatt.. "

Ma is készítettem képeket, és én attól félek, bexarik a tudománya, és majd irígy lehet ránk! Mi már megéltünk egy irígy szomszédot - a volt házunknál -, és mégegy nem hiányzik, ezért csak dícsérem minden mozdulatát, és ha mondok is neki, az általam jónak látott megoldást, akkor azt mondom neki, én így tenném, ha ilyen gondom lenne! Ezt látom csak megoldásnak, mégha a koma csak 54 éves is! :-D

Azt tudom, lesz gondja, és ma is beszéltem vele, és annyira optimista, hogy szinte félő! :-D

A 3x 2.40 m.-s rácsos lapokat a három méteres oldalára fektetve, óriási kőnyomást fog adni az oszlopoknak és a rácsnak, hogy a rácsok kifognak hasalni, a kövek súlyának hatására! Az a másik, a 2.40-es magasságból hogyan fogja a köveket bejutatni a rács mögé, amit át, és bedobva, nem fogja a már ottlevő köveket annyira tömöríteni, hogy azok kinyomják az isten rácsát is? :-D

Elkezdte a felőlünk levő kerítésének az átépítést - támfalas módszerrel -, de azt is alig elkezdve, most belefogott a támfalba! A kitermelt földet kihordatta a géppel a tanácsi területre, és ma is jött egy tanácsi kocsi az utcába, és ő már idegösszeomlást is kapott!
Szerintem, ezt a támfalas munkát is majd feladja - habár, ma már a betonkeverőgépet is odahúzta a lyukak környékére -, és akkor lehet majd irígy ránk!
Innen látva, 10 éves munkája lehet még, és kitudja, kibírja-e ezt a lelki nyomást? :-D

Én, megépítettem volna az új kerítést, és oda sok földet eltudtam volna helyezni!
Az is gond, ezzel a négy méter magas kőfalas kerítéssel, ehhez csak a tanácsi engedéllyel lehet hozzányúlni, és neki ez sincs meg! A törvények szerint, egy méteres kőfalig nem kell engedély - sokan azért készítenek teraszokat, hogy egy méteres lépcsőkre tudják osztani! -, de aki önfejű skót, azzal nincs mit kezdeni! :-D

"Ezért kell a domboldalhoz szorítani. Hangsúlyozom, én az ottani talajviszonyokat nem ismerem, meglehet ezért oda nem érvényes. "

A fizika itt is annyi, mint felétek, és a fizikát itt sem lehet megerőszakolni, mert az visszavág! :-D

Van egy méteres laza talaj a felszínen, majd a szikla! Ez az egy méter laza talaj megindulhat, majd a nyári esők által - habár, a tanács kiépítette a fentről érkező vízútját -, de eddig volt támasza - tele volt fákkal, és bokrokkal -, és most ezek hiányában a víz lehet az úr! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 13:07  Hozzászólás
  •   209   
Avatar

---
 
A mai kép, és az optimista telke! :-D

Kép

Kép

.. és a tanácsi terület része, az odahordatott plusz talajjal! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 13:02  Hozzászólás  Válasz Spoli (202) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Ha meglazul, vagy lötyög - mert mondjuk a fa kiszárad, vagy megforog - hát készítesz bele új dugót, és egy csavar ki, majd újra be, és ismét stabil. "

Ez az elmélet, de tettem ellene - most töltöm le a képeket, és elég sok van, ami időt kér! -, és majd mutatom, hogy se kiszáradni, sem elforogni nem szabad majd a dugónak! A 200 mm.-s alapméret adja majd a kövek stabilitását, és azért, szemmel fogom majd tartani! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.14. 13:00  Hozzászólás
  •   207   
Avatar

---
 
Már Ady idejében is! :-D

Kép

A Hummer reklám? :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.13. 21:56  Hozzászólás
  •   206   


---
 
Szervusztok! Tom, bekukkantottam, de ballagok, csak szép és eredményes napot Kívánok!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég