Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2015.07.22. 21:22  Hozzászólás  Válasz wogboy (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   361   


---
 
Azért ez a taliga nem semmi.. Ilyet még nem láttam! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.22. 21:20  Hozzászólás  Válasz wogboy (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   


---
 
No, hát itt mifelénk egyelőre tombol a kánikula. Eső, ha lesz, akkor is szinte felhőszakadás szerű, mert baromira felmelegedett a levegő, nagy a páratartalma, és ha lehül, vagy úgynevezett hőzivatar keletkezik, akkor meglehet, hogy szinte ömleni fog, valóban, mintha dézsából nyomnák. Tényleg megváltozott a hosszú évek alatt az időjárás, régen volt meleg, akkor is volt 30 fok felett, de volt naponta egy-egy zápor, vagy zivatar, esett az eső fél órát, elverte a port, és lehűtötte a levegőt pár fokkal. na, most héthosszat 32-38 fok, eső semmi, párás a levegő, aztán meg jön a nagy csitt-csatt, zuháré, és sokszor vele a jég. Ma a közvágóhídon a hőmérő kijelzője 40 fokot mutatott délután 5-kor. Most is izzadok, a lakásban van kb. 28-30 fok, és hiába nyitva az ablak, nem mozdul a levegő, szinte semmit. Nálunk nincs klíma, a lakásba nem szeretettünk, úgyhogy legfeljebb a ventilátorral mozgatjuk a levegőt. Ilyen, vagy hasonló nyaraink vannak, már amikor van nyár.
Hajrá Tom, jó időt, hogy tudjál haladni, mert valóban, a sarat nem érdemes dögönyözni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.22. 20:50  Hozzászólás  Válasz Spoli (358) hsz.-re     Olvasás  
  •   359   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Értem én, ott nem túl sokáig kínlódik az évszakváltás, az egyik becsukja maga mögött az ajtót, a másik meg már ott is van, oszt kóc. "

Pontosan, és az ősz, a tél, és tavasz amúgy is összemosódik, és nyár tudja a mást, mert akkor nem úgy eseget az eső -, mint pl. most is! -, hanem erős ciklonokkal jön, és megy! :-D

"Mert még ha a növényápolásról lenne szó, az hagyján, legfeljebb megázol kicsit, de a nedves talajjal nem tudsz mit kezdeni."

Ezt is jól tapogatod, mert ha nem is lenne nagy gond, a saras állapot, de nem vagyok Stahanovista, hogy a kertépítési tervet is túllépjem! :-D

"Azt a "pelenkát" áldani fogod, azt jól kifundáltad, megfogja neked a termőföldet, és ez a talaj is ami már most van, igencsak termő lesz egy-két év után."

A pelenkának van még egy nagy munkája, mert a terasz oldalt is azzal fogom borítani, és szép napot! :-D

Egész éjjel esegetett, túl sötét van, hogy átnézzek a kerítésen, de ott is gond lehet, a sok felázott talaj, mert eredetileg a száraz talajt rátettték a házlábazatára, és az most vizes lehet, és folyhat is! :-D


Szép álmokat, és eső van e felétek? :-D

A városi taliga.

Kép

A cunami esélye, ami még nincs, de bármikor lehet! 1994-ben érkeztem a Gold Coast-ra, és akkor azt mondta, egy igen öreg ausztrál, fiam, ha lehet, akkor távolabb a víztől, mert majd jöhet a cunami! Hittem is, meg nem is, de...:-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.22. 13:33  Hozzászólás
  •   358   


---
 
Értem én, ott nem túl sokáig kínlódik az évszakváltás, az egyik becsukja maga mögött az ajtót, a másik meg már ott is van, oszt kóc. Igen, a kicsit esős, kicsit napos idő nem a legjobb a talajelőkészítésre. Mert még ha a növényápolásról lenne szó, az hagyján, legfeljebb megázol kicsit, de a nedves talajjal nem tudsz mit kezdeni.Ezzel együtt elég impozáns az előrehaladás, remélem, hogy mire a Tavasz megjön, te is megleszel avval, ami igazán fontos. Azt a "pelenkát" áldani fogod, azt jól kifundáltad, megfogja neked a termőföldet, és ez a talaj is ami már most van, igencsak termő lesz egy-két év után.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.22. 06:02  Hozzászólás  Válasz Spoli (354) hsz.-re     Olvasás  
  •   356   
Avatar

---
 
spoli

"No, Tom, szép napot, és eredményeset! "

Köszönöm, és ma a kacsák, és a kerti giliszták napja van, mert eseget, és közben a napsütés borzolja az idegeimet! :-D

Ma hoztam egy kis nitrogént... :-D

Kép

A 2/3-ad része a pelenkázott rész! :-D

Kép

Ez meg a téli citrom! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.22. 06:01  Hozzászólás  Válasz Spoli (348) hsz.-re     Olvasás  
  •   355   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Tom, szerintem bőven lesz tavaszotokra veteményezni való terület, de bőven lesz még tennivalód is. De ahogy látom az előrehaladást, a megfelelő terület nagyságú veteményhez eléggé közel állsz, a rototor is segít, persze nem önmagától, hanem szépen ahogy vezeted. De komoly segítség."

Igyekszem, de nálunk a tavasz úgy érkezik, hogy egyik nap, a tél joga, majd másnap már a tavaszt éneklik a madarak! :-D

Ezen nem látni jól, de a 2/3-án túl vagyok, a második szinttel! Most olyan taknyos az idő - hol eseget, hol nem -, és ma csak a képek készültek! :-D

Kép

A kőkerítésen levő fehér tekercs pontja mutatja a már kész részt - a készre azt értem, jöhet majd az igazi kerti föld! -, és a tegnap délutáni munka után otthagyott fogpiszkálók! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.21. 21:48  Hozzászólás
  •   354   


---
 
No, Tom, szép mapot, és eredményeset! Azthiszem miránk elég meleg éjszaka vár, úgy sacc/kb. 28 fok van éjjel is. Nappal meg 36-38. Hát ez van. Majd hétvégén jön a hadd-el-hadd, amikor autóversenyre megyek, akkor lesz a Magyar Nagydíj. Naná, hogy szarrá ázunk, naná...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.21. 21:44  Hozzászólás  Válasz wogboy (345) hsz.-re     Olvasás  
  •   353   


---
 
Ja, ja, ismerős, igaz, elrendezésében nem pont ilyen, de erről beszéltem. Ritkán kell, de akkor nagyon!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.21. 21:37  Hozzászólás
  •   352   


---
 
No, bekukk.. Levegő, na az nincs sok, illetve oxigén nincs túl sok benne. De legalább meleg. Igencsak meleg!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.21. 14:43  Hozzászólás
  •   351   


---
 
No, kopok, és este visszanézek!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.21. 14:43  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (346) hsz.-re     Olvasás  
  •   350   


---
 
Szia Hozzászóló!

Én azóta már régen beláttam, hogy ez nem a műfajom. Meg tudom csinálni, de se kedvem, se türelmem hozzá. Kicsiben még csak-csak, de ott is nyögvenyelősen. Ez van. De attól még igencsak becsülöm, aki szereti, és ért is hozzá, és jól csinálja!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.21. 14:41  Hozzászólás  Válasz Klenhaser (338) hsz.-re     Olvasás  
  •   349   


---
 
Don't worried about it! Korábbi rossz tapasztalatok. Nem múlnak nyomtalanul, de elmúlnak. Isten hozott, meg a Cybertér!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.21. 14:39  Hozzászólás
  •   348   


---
 
Szia Tom, szia Hozzászóló, és szia Klenhaser!

Tom, szerintem bőven lesz tavaszotokra veteményezni való terület, de bőven lesz még tennivalód is. De ahogy látom az előrehaladást, a megfelelő terület nagyságú veteményhez eléggé közel állsz, a rototor is segít, persze nem önmagától, hanem szépen ahogy vezeted. De komoly segítség.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.21. 10:41  Hozzászólás  Válasz Spoli (333) hsz.-re     Olvasás  
  •   346   


---
 
Sziasztok!
Nekem is volt egykor egy nagyobbacska kertem, tele mindenféle gyümölcsfával, veteményessel, virágoskerttel. 1974-ben vettem és 1089 négyszögöl volt a mérete. Túl nagy volt ahhoz, hogy mindig mindent maradéktalanul rendben tartsak rajta. Amikor megjelent az RK-02-es rotációs kapa, akkor azonnal vettem egyet.
Mivel a város másik végén építettem családi házat és a derekammal is komoly gondok lettek, mert gerincsérvre műtöttek, ezért eladtam a telket. Aki megvette azóta épített rá egy családi házat saját magának és egy másikat a lányának. Nagyon szeret ott lakni, mert az egyik ablakból a diósgyőri várat látja, a másikból pedig Miskolc Tapolcát. Csak a boltok vannak messze. Ma már csak a házhoz tartozó kertet gondozzuk, ami jó lenne, ha egy kicsit nagyobb lenne, de hát ez van.
 


  2015.07.21. 09:42  Hozzászólás
  •   345   
Avatar

---
 
Kiugrottam a 6x6-os shedbe! :-D

Kép

Ez a 90 mm.-s, és ez pont jó volt a 3x6-os shednél, majd a terasz csatornánál, mert 90 mm.-s volt az esővíz levezető csatorna csatlakozás!

Kép

Ez a komplett, és ennek részéhez illő a 90 mm.-s is! :-D

Kép

Ez meg a shedes sarok, ahol majdnem mindennapos szerszámok vannak, most egy részük kint a terasz alatt! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.21. 09:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (334) hsz.-re     Olvasás  
  •   344   
Avatar

---
 
spoli

"Ez egy kitűnő fafúrókészlet"

Ritkán használom, de a fűrészbakoknál kell a félig süllyesztett furat - a cup head csavaroknak -, és ahhoz pont ideális! Kifúrom arra mélységre, ami elfedi a csavar fejet, majd egy 6-8 mm.-s fúróval befejezem a furatott. Így lesz a furatnak egy válla, és arra ül majd a csavar feje! :-D

"25 mm felett olyan fűrészlapkörökből összeállított eszköz van, készítettem már vele 50 mm átmárőjű furatot is, elvileg 100 mm-ig megy, de arra nem volt szükségem."

Ez nekem is van! Azt nem szeretem, ami csomagban jön - kínai xar! -, nekem darabonként vannak meg, és cső formájúak! :-D

Majd mutatom is!

Van olyan fúróm is, amit lehet állítani a 150 mm-ig, mert L alakú vágóélt, lehet tologatni! Most nem látom sehol, de ha rálelek, akkor majd mutatom is! Sokszor van ilyen reményem! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.21. 09:34  Hozzászólás
  •   343   
Avatar

---
 
A kikiáltó helye? :-D

Kép

A vulkanikus domboldal! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.21. 09:32  Hozzászólás  Válasz Spoli (333) hsz.-re     Olvasás  
  •   342   
Avatar

---
 
spoli

"A rotációs kapát én is fogtam, és kapáltam vele, közben a jó q..a anyját is elkívántam annak, aki kitalálta, mert ha lassan toltam, elásta magát, ha gyorsan, akkor felborított, amúgy meg dög nehéz volt, a kötött talaj kifordította, ha nem tartottam nagyon keményen, de akkor is, ha túl keményen tartottam."

:-D

Nekem meg elkapott tegnap egy kis - nagy - követ, és úgy beindult, csak kapaszkodtam a fülébe! Azért jó, ha előtte a csákányi laci bácsival jól átlapozom, mert a pofára esés nem hiányzik! :-D

" A mogyoróbokrok gyönyörűek voltak, mogyoró egy kurva darab nem marad, met a mókus mind ellopta. "

:-D

Azoktól tanulhatták a mostani a lopósok is, akik mozdonyszürkének vannak elnevezve! :-D

"Ezért bátran, és nagyon bátran el merem mondani, hogy Tom hatalmas melója szinte egy új honfoglalás, és hazateremtés a magánember szintjén, kitűnő találékonysággal, ötletekkel, rengeteg munkával, nagyon kreatívan. És én pontosan tudom, mert szinte minden fázisát csináltam, még a kőkerítésest is, ha nem is pont így. és nem is pont ezért."

Köszönöm, és innen látva is jelentős az egyéves haladásunk! Most, kicsit szorongat a tavasz ténye, mert addigra jó lenne már veteményezni is! Van egy ismerős, aki szerint, minek ekkora kert, kettőnknek? Húsevő, és értetttem a kérdését is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.21. 09:30  Hozzászólás
  •   341   
Avatar

---
 
Az úthálózat is része a vízparti látványnak! :-D

Kép

Nem egy bicajos hely! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.21. 09:27  Hozzászólás  Válasz Spoli (329) hsz.-re     Olvasás  
  •   340   
Avatar

---
 
Szia spoli!

Na ideértem! :-D

"Ismét szép darabot haladtál, valóban látszik a rotátorozás a felszínen."

Ma délután, megint hozzáadtam kb. 3 métert, és így kb. a 70 százaléka már fel van lazítva is! Igyekszem, mert majd úgy fog érkezni a tavasz, hogy csak itt lesz! :-D

Ma esegetett, és egy kicsit ragadós lett, de miután fellazítottam, a nagyobb köveket kicsaltam az agyagos - is - talajból, és majd a rotátor kidobálja a többit! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.21. 09:26  Hozzászólás
  •   339   
Avatar

---
 
Valamelyik nap volt az itteni tévében, a cunami imitáció, és mutatták - de elég gyorsan -, hogyan dolgozik a cunami, és a folyókon hogyan szökik fel a víz! Azt hiszem, csak azért, hogy ne legyen pánik! :-D

Ezek a házak még, ahogy elférnének a cunami iránya mellett, de kitudja? :-D

Kép

Távolban a homokos part.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 22:09  Hozzászólás  Válasz Spoli (329) hsz.-re     Olvasás  
  •   337   
Avatar

---
 
Szia spoli!

Most kevés az időm - házhoz vagyok rendelve, cserepezek sok növényt, és úgy hiányzik, mint púposnak a hagyatfekvés! -, és majd leszek később! :-D

"Ismét szép darabot haladtál, valóban látszik a rotátorozás a felszínen."

Köszönöm, ma "light" esőre ébredtünk, és országos lehet az eső, mert akárhol nézek ki a házból, mindenütt eseget! :-D

Most azon agyalok, a domboldalt is majd elkell kezdenem lezárni, mert ha kész a kert, akkor nehezebb lehet majd, mert a szántáson is átjárva, kárt is okozhatok! :-D

"És a nitrogén valóban egyszerűen pótolható, csak csendben jegyzem meg, a növények vannak olyan ravasz parasztok, hogy leszívják a mulch felületéről. "

Úgy légyen, és növényül még nem tudok, de itt is sok helyen látni, a sziklából kiálló fákat! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 22:08  Hozzászólás
  •   336   
Avatar

---
 
A vízszéle, és a távolban a Tweed Head látszik, mint NSW legészakibb városa!

Kép

Amikor a víz látványa adja a szigetérzést! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 21:50  Hozzászólás  Válasz Spoli (334) hsz.-re     Olvasás  
  •   335   


---
 
Sikeres és szép napot Tom, hajrá!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.20. 21:49  Hozzászólás  Válasz wogboy (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   334   


---
 
Ez egy kitűnő fafúrókészlet Tom!
Nekem kicsit másféle, lényegében inkább lyuk, vagy gérmarónak mondanám, de 25 mm-ig gyönyörűen átfúrok vele bármit. 25 mm felett olyan fűrészlapkörökből összeállított eszköz van, készítettem már vele 50 mm átmárőjű furatot is, elvileg 100 mm-ig megy, de arra nem volt szükségem.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.20. 21:38  Hozzászólás
  •   333   


---
 
Szóval úgy van ez, hogy ezt a kertészkedési dolgot - kissé szelídebb, de azért elég durva - formájából elég jól ismerem, és tudom mivel jár. Van nekünk egy kb. 500 négyszögöl területű ingatlanunk, fen Kismaros felett. Távolról sem lejtős, relatíve egyenes, mondhatni domboldali síknak is. A hossza kb. 160 méter, van, vagy inkább volt egy 4x4-es házikó fából a végében. Volt villany, - van is - volt búvárszivattyús kút is - az már nincs, volt rotációs kapálógép - azt ellopták - volt sufni, az összedől - angol WC - az tönkrement - az egész szemben van Visegrád várával. A talaj agyagos, és kötött. Málna volt, nagyon jóféle málna rajta. Igenám, de ezt a 160 méter hosszú rterületet kéthetente kaszálni kellett, motoros kaszával. A gyümölcsfákat gondozni kellett. A vaddisznó túrásokat el kellet igazítani,. A rózsákat metszeni, a szedret visszavágni, a málnám megművelni, kötözni, nyesni, ritkítani, rendben tartani. A rotációs kapát én is fogtam, és kapáltam vele, közben a jó q..a anyját is elkívántam annak, aki kitalálta, mert ha lassan toltam, elásta magát, ha gyorsan, akkor felborított, amúgy meg dög nehéz volt, a kötött talaj kifordította, ha nem tartottam nagyon keményen, de akkor is, ha túl keményen tartottam. A motoros kaszától három napig bizsergett mindenem, amikor végigkaszáltam azt a rohadt 160 métert. Pláne, amikor még össze is kellett gereblyézni. A mogyoróbokrok gyönyörűek voltak, mogyoró egy kurva darab nem marad, met a mókus mind ellopta. A következő évben háló került rá, akkor meg én gabalyodtam bele, mint Laokon a környezetébe. Szóval baromi jó volt, és igen hamar tele lett vele a tököm, mert iszonyú sok és nehéz munka volt vele, és én nem szeretem ezt a fajta melót. Mivel nem szeretem, nyűg, és mivel nyűg, nehezemre is esik. Nehéz ez akkor is, ha szereti valaki, nagyon nehéz, de akkor legalább örül neki. Szóval most ott rohad mind az 500 négyszögöl, évente egyszer kimegyek, és a machete-vel utat vágok a közben kiterjedt erdőn keresztül a villanyóráig. Pedig tudom, hogyan kell kezelni, Tudom, mit kell csinálni. Csakhogy se kedvem, se energiám hozzá, ami valószínű az előző tényből fakad! Ezért bátran, és nagyon bátran el merem mondani, hogy Tom hatalmas melója szinte egy új honfoglalás, és hazateremtés a magánember szintjén, kitűnő találékonysággal, ötletekkel, rengeteg munkával, nagyon kreatívan. És én pontosan tudom, mert szinte minden fázisát csináltam, még a kőkerítésest is, ha nem is pont így. és nem is pont ezért.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2015.07.20. 18:01  Hozzászólás
  •   331   
Avatar

moderátor
 
Megdöbbenve olvasom, hogy van itt olyan felhasználó, aki azt gondolja, hogy ezen a fórumon meghonosodhat bármiféle személyeskedés. Nos, nem. Ez a fórum -és így ez a topik is- gyakorlatilag 24 órás felügyelet alatt áll (kivéve ha megszunnyadok) Szóval nem kell tartani semmilyen személyeskedéstől. Amíg tiszteletben tartja valaki a szabályainkat, addig szívesen látott vendég, bárki is legyen. Ha nem, akkor megtesszük a szükséges lépéseket, de hogy egy klasszikust idézzek, ezen a hídon majd akkor megyünk át, ha odaértünk.

Kellemes fórumozást mindenkinek!
 


  2015.07.20. 14:14  Hozzászólás  Válasz wogboy (325) hsz.-re     Olvasás  
  •   330   


---
 
Ez nagyjából így van. Csak ezt a klasszikus viccet írom le, aztán este jövök vissza:

A pokolban Lucifer szemlét tart, kíséri két Ördög parancsnoka. Egy kondérhoz érnek, a kondér mellett géppisztolyos ördögök.
- Kik ezek? Kérdi Lucifer!
- Az oroszok. aki megpróbál kimászni, azt az őr ördögök egy géppisztolysorozattal visszaküldik.
Mennek tovább, egy másik kondér, egy tábla, azon annyi, hogy "Kimászni tilos", de őr nincs.
- Itt kik vannak? Miért nincs őr?
- A németek, Lucifer. Őr nem kell, ezek fegyelmezett népség, látják a táblát, hát betartják a parancsot.
Mennek tovább, egy kondérhoz érnek, se őr, se tábla, sehol senki
- Hát itt kik vannak? Hogy lehet, hogy ez teljesen őrizetlen, tábla sincs? Kérdi Lucifer!
- Óh, nem kell ide semmi - válaszolja az Ördög parancsnok! Itt a magyarok vannak.
- És? Kérdi Lucifer? Azokat nem kell őrizni?
- Nem uram, nem! Ezek olyanok, hogy árgus szemmel lesik egymást! Amint valamelyik kimászna, a többi azonnal visszahúzza!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.20. 14:07  Hozzászólás
  •   329   


---
 
Szia Tom! Ismét szép darabot haladtál, valóban látszik a rotátorozás a felszínen. És a nitrogén valóban egyszerűen pótolható, csak csendben jegyzem meg, a növények vannak olyan ravasz parasztok, hogy leszívják a mulch felületéről. Ahogy a sziklakőken a helyoldalon is képesek gyökeret ereszteni, sőt, magam látom naponta az út aszfaltján, az út szélén az aszfalt egy p..csányi repedéséből kihajtott, és vidáman élő növényt.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.20. 11:45  Hozzászólás
  •   328   
Avatar

---
 
Ismerős a helyzet, mert a fiam tudása a komputerekről az eget veri, ami nálam a földszintet sem jelzi! :-D

Kép

Kb! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.07.20. 10:50  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   
Avatar

---
 
Szia hsz!

Olyan izgalmat okoztál a híreddel, kihagytam a lényeget! :-D

"Gondolom nélkülem is tudod azt a közismert tényt, hogy ha Amerikában valaki belekezd valamibe százak szurkolnak neki, hogy sikerüljön. Nálunk, itthon, ha valaki belekezd valamibe, százak szurkolnak neki, hogy ne sikerüljön."

Ezt még nem hallottam, és elég szomorú, az otthoni nézet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 10:36  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   324   
Avatar

---
 
Szia hozzaszolo!

"Ismeretlen ismerősöd akár az is lehet akinek nem örülnél, mert már ő is pontosan tudja, hogy hol vagy elérhető. Ugyanis pontosan leírta a saját fórumára az elérhetőségedet. Erről ennyit!"

Köszönöm a gondolatom megerősítését, és azzal árulta el magát, csak ideírt, és ez lett a gondolatom is! :-D

Addig nem lesz baj, amíg nem személyeskedik, mert már azt is súrolta, a spolis véleményével! Amit én teszek a saját kertemben, azt azért mutatom, mert a saját topikom, és ami nála a Fidesz elleni gyűlölet - én sem vagyok Fidesz rajongó! -, az nálam a kert! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 10:18  Hozzászólás
  •   323   


---
 
Szia Wogy!

Ismeretlen ismerősöd akár az is lehet akinek nem örülnél, mert már ő is pontosan tudja, hogy hol vagy elérhető. Ugyanis pontosan leírta a saját fórumára az elérhetőségedet. Erről ennyit!

Szépen haladsz, öröm nézni a már megművelt teraszrészeket. Gondolom te vagy az aki még nálunk is jobban örül. Attól, hogy nem írok minden nap, azért mindig megnézem mit csináltál. Tudjad, hogy legalább ketten szurkolunk neked.
Gondolom nélkülem is tudod azt a közismert tényt, hogy ha Amerikában valaki belekezd valamibe százak szurkolnak neki, hogy sikerüljön. Nálunk, itthon, ha valaki belekezd valamibe, százak szurkolnak neki, hogy ne sikerüljön.
 


  2015.07.20. 01:05  Hozzászólás
  •   321   
Avatar

---
 
A legyes vizesarok! :-D

Kép

A vízben álló kövek!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 01:03  Hozzászólás  Válasz Spoli (306) hsz.-re     Olvasás  
  •   320   
Avatar

---
 
spoli

"tegnap egy c..va egyszerű dolgot kellett csinálnom,egy kis szir-szar acéldrótből összeállított polcocskát felfúrni a garázsban a falra. "

Ezen a történeten én is vigyorogtam egy sort, mert ismerős a képlet! :-D

Ezért, van nálam egy sarok, ahol vannak kupacban, az elvárható szerszámok, és ha közben kell valami más, akkor megy a vadászat, hol is láttam legutóbb! :-D

Legutóbb ez volt a célpont, és ráment félnapom, mire a hatból egyet megtaláltam! :-D

Kép

A majd 30 éves fűrészbakjaimat megviselte a kölcsönadás, és új vázat szerettem volna nekik faragni! Az volt a pont ebben, még nekem kellett utánna mennem, mert nem hozták vissza! :-D

Kép

Kép

Kép

Legközelebb, macskát kapsz, mert azt ha elengeded a lábad közül, az hazafog jönni! :-D

Meg van hozzá illő erős - kemény - fa, és miután meglettek a keresett fúrók, amikre éppen szükségem is van, még ma elkészülhet! :-D

Kép

Kép

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.07.20. 00:55  Hozzászólás  Válasz Spoli (305) hsz.-re     Olvasás  
  •   318   
Avatar

---
 
spoli

"Hát igen, a reggeli hőmérséklet így nem egy örömünnek, az jó, ha később felmelegszik!"

Ez szokott lenni a telünk, és akkor van gubanc, ha hidegebb érkezik, mint amire vártunk! :-D

" szép és eredményes napot kívánok holnapra is, ami nálatok már van, még ha hajnal is. De az már holnap hajnal felétek, ami itt ma délután!"

Köszönöm szépen, és jól kiszámoltad! Adva a játszótér, és megyek a kertszegélyt faragni! Annyi kibaxott kő van a remélt kertrész talajában, hogy a odatervezett drótcsatornát ellátja kővel! Az este is már sötétedett, mire beevett a fene, és sikerült kb. egy ötméteres szakaszt kitisztítani, a kövektől! Az van, amikor rámegyek a rotátorral, akkor még lesznek kövek, mert a talajjal egyszínűek, és akkor kiemelkedik az egy darabban álló mivoltuk, és könnyen kipícézhetők! Sok, a kis körömnyi kő, de amit meglátok, azt azért nyakoncsípem! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 00:54  Hozzászólás
  •   317   
Avatar

---
 
A ma reggeli kép, és alig látható, de létezik egy színváltás a már átrotátorozott rész, és a új, csak a csákányos között! :-D

Kép

Ilyen kövekre vadászom, és elég izgalmas, ha rálelek egyre is! :-D

Kép

A csákány jobboldali fokánál vannak a sejtet kövek, és sasszem kell a meglátásukhoz! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 00:49  Hozzászólás  Válasz Spoli (304) hsz.-re     Olvasás  
  •   316   
Avatar

---
 
spoli

"Hát ezen a kúszó növényekkel való kiengedem, becsukom játékon jót vigyorogtam!"

Adva a játszótér, miért is ne fogjak bele! :-D

Ma, elvittem a kocsimat a szervízbe, és délután négyre ígérték, és addig is lehet bűvészkedni! :-D

"De valóban, ha van hozzá türelem, meg időben észreveszed, akkor jó a játék így!"

Egyszerű a képlet, és már azt is kitaláltam, kell majd egy olyan kis mozgatható mászókát készítenem, amin majd megtámadom a lyukat, mert a lepakolt kövön járni, lexarom a saját munkámat, és letaposni a kis köveket, isteni vétek lenne! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 00:48  Hozzászólás
  •   315   
Avatar

---
 
A vasárnap reggeli munka adva, ezt kell a rotátorral megjátszani! :-D

Kép

A fenevad! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 00:45  Hozzászólás  Válasz Spoli (303) hsz.-re     Olvasás  
  •   314   
Avatar

---
 
spoli

"Ez jóó, igen jóó, szerpentin van a víznek, és ez jó megoldás."

Ezt is köszönöm, és van egy olyan szerencsém, képes vagyok képet alkotni a várható jelenségről - mint a kompúteres imitálás -, és az így látott képnek, van gyakorlati oldala is! :-D

"Komoly elképzelés, és rengeteg munka, de ismét azt mondom, ha szereted csinálni - márpedig azt látom, hogy szereted - akkor ez komoly siker."

Egy - bő - éve lakunk itt, és sikerült sokat változtatnunk - európai szemmel -, a könyzetünkön! Az van, kiások magamnak egy újabb tervet, arra alszom párat, és pénzt spórolva, neki is fogok!
Most a kertszegély után, a kertrézsűket fogom betakarni a pelenkával, és az öklömnyi - hozatott - kövecskékkel! Lesz sok lapátos munka, és a motoros talicska is sokat fog fordulni, mire befedem! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 00:44  Hozzászólás
  •   313   
Avatar

---
 
NSW északi része, és közel a pocsolya az úthoz! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 00:42  Hozzászólás  Válasz Spoli (302) hsz.-re     Olvasás  
  •   312   
Avatar

---
 
spoli

"És a gondolat is igen jó, ki van találva, de legfőképp meg van csinálva! Fasza!"

Köszönöm, és azt is mondják, ahogy öregszel, úgy gyarapodik a tudás, ha közben nem megy el az eszed! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 00:40  Hozzászólás
  •   311   
Avatar

---
 
NSW északi része, és sokan szeretik, mert változatos! :-D

Kép

Ez egy gyalogos átjáró!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 00:38  Hozzászólás  Válasz Klenhaser (299) hsz.-re     Olvasás  
  •   310   
Avatar

---
 
Szia!

" Ma ismért megdöglünk a melegtől!"

Erre mondják, kutya meleg van! :-D

De jó lenne tudni ki is vagy, mert írni azt nem szerethetsz! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 00:38  Hozzászólás
  •   309   
Avatar

---
 
Ez egy forma, és használható is! :-D


Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 00:36  Hozzászólás  Válasz Spoli (300) hsz.-re     Olvasás  
  •   308   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"azért ez a mulch dolog jó dolog."

Még kiskölök voltam, és apám kibaxott pár kéve szárízéket - azt a kukorica szárat, amiről a marhácskák már lenyalták a leveleket -, és csak a szára maradt, az pont jó volt a valamikor kemencék fűtésére, mert az is belefért! Annak a szárízéknek olyan növényei voltak, hogy onnan tudtam a kötelező vörösparé szedést elvégezni! A disznók nagyon szerették, és mivel nem voltak önkiszolgáló helyzetben, nekem kellett hajlongani érte!
Akkor még nem jutott el az agyamig, a mulch szerepe, de így után gondolva, curva jó találmány, a természet részéről! :-D

"de neked teljesen igazad van abban, hogy a rotátorral bedolgozva elő talaj lehet, és lesz is belőle, és már rögtön az elején, de később mindenképpen."

A bucher bird-ök nyomják az éneküket, várják a reggelit! :-D

Az lett, a sok kivágott fa, adta a mulch-os létet, és a mulch-on is lehet növényt termelni, csak azzal várni kellhet 3-4 évet, mire annyira komposztálódik, hogy a növény is szerethesse! Ezt nem tudom kivárni, és útban is lett a kertfaragási ösztönömben, és a zöldséges kert álmom adja, az elhelyezési megoldást! :-D

"Levegősít, megköti a nátriumot, káliumot a levegőből, a növényeknek kellenek a nitrátok, és bizony a "bedarált" mulcs felülete még a talaj alatt is, sok nitrátot köt meg. "

Mintha azt olvastam volna, a mulch bedarálása a kertben, azt is okozhatja, elvonja a nitrogént a talajból - a kémiai reakció közben -, de a nitrogén pótolható műtrágyával, vagy nálam adva is, a levágott fű belekeverése is megoldása, ennek a hiánynak! :-D

"Jó gondolat, én évekkel ezelőtt nem mulchal, hanem kb. 50 kiló fűrészporral javítottam fel egy paradicsomágyást, igaz, csak a növények környékére jutott belőle, de érezhetően javított a talajon."

A véletlennek is van szerepe, a tudatlanok számára! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.20. 00:34  Hozzászólás
  •   307   
Avatar

---
 
Szép formájú ez a felüljáró!

Kép

Tesznek arról, hogy ne egyformák legyenek, tehát nem egy mérnök, és melós faraghatja őket! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég