Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.07.31. 07:37  Hozzászólás  Válasz Spoli (463) hsz.-re     Olvasás  
  •   464   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"No, sötétben valóban nem lehet köveket kutakodni, az már igaz."

Tapogatni lehet, mint vak a puncit, de egyik kézben egy kis fémgerebje, és azzal szoktam átkopogtatni a nyers talajt, mert ha követ ér, akkor más a fém hangja! Este lévén, kétszer annyi idő megy rá, mert azért látva csak jobb dolgozni! :-D

Ma érkezett meg az itteni e-bay-on keresztül egy kétütemű benzines vízpumpa, és ma hazaérve, azt ki is próbáltam, és mehet az eladónak a pozitív visszajelzés! :-D

Ez e! - http://www.crazysales.com.au/online-43cc-petrol-water-pump-76709.html?utm_campaign=Pumps&utm_term=PM43G&utm_source=source&utm_medium=medium&aid=85&gclid=COeE19yZ7sYCFZclvQodZjcKsg 

"Most meg mifelénk van már sötét, úgy fél 11, még bambulok egy kicsit, aztán talán tudok pihenni."

Aki fáradt, annak nem lehet a gond, az alvás! :-D

Fura ez a sárgolyó, mert mi előbbre járunk - most a nyolc óra az igaz, de teleteken majd, lehet kilenc óra is! -, és azt már megtanultam, amikor ti alszotok, mi vagyunk talpon, amikor mi alszunk, akkor meg ti talpaltok! :-D

"Remélem holnap eredményes, jóidős, szép napod lesz!"

Köszönöm, az volt, és reggel elkelt a hosszúnadrág, de nyolc óra után már sok volt a rongy, és lazítottam a szereléken! :-D

Szép napot neked is!


Nem tudom, mi lehetett az ottani nagy álldogálás, de a tél igaz, volt, és nem vitték a fürdőruhit? :-D

Kép

Itt jó látható, a laza talaj - homokos - lemosódik, és csak a kövek állják az időmúlását!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.30. 21:40  Hozzászólás  Válasz wogboy (461) hsz.-re     Olvasás  
  •   463   


---
 
No, sötétben valóban nem lehet köveket kutakodni, az már igaz. Most meg mifelénk van már sötét, úgy fél 11, még bambulok egy kicsit, aztán talán tudok pihenni. Remélem holnap eredményes, jóidős, szép napod lesz!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.30. 09:09  Hozzászólás
  •   462   
Avatar

---
 
A vulkanikus egység, állja a rohamokat! :-D

Kép

A radírozhatő leírás! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.30. 09:07  Hozzászólás  Válasz Spoli (457) hsz.-re     Olvasás  
  •   461   
Avatar

---
 
Szia spoli

" kell még pár "kavicsot" keresned, valóban, elég macerás meló, de ha a helyére kerül, megvan a haszna!"

Ma is belekezdtem, de későn érve haza, már nem sok kedvem volt, vakosodva keresgélni! :-D

"Sikeres szép napot kívánok!"

Köszönöm, ma sem volt hideg - volt napsütés -, de délutánra egy kicsit, nyers lett a szél által hozott levegő! :-D


Legyen szép napod, most innen látva! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.30. 09:06  Hozzászólás
  •   460   
Avatar

---
 
A kiépített bámészkodó! :-D

Kép

Ahol a támadó erőszakoskodik! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.30. 09:04  Hozzászólás  Válasz tgwh (456) hsz.-re     Olvasás  
  •   459   
Avatar

---
 
Szia tgwh!

"Sosem szerettem a nagyvárosokat. Ausztrál képet én is tudok hozni, de csak ilyet:"

Köszi a képet, és a mi baloldali kormányunk - Labor - azt mondta pár éve, az indonézektől nem kell félnünk, mert mire ideérnének, addira megszomjaznak, és megéheznek! Ezek az idióta baloldaliak nem tudják azt, az indonézeknek is van teherautójuk, és repülőjük, és nem gyalog fognak elindulni - mint ahogy a Labor gondolja -, ha elakarják foglalni ezt a szigetet! :-D

A nagyváros nekem sem életterem, és amikor kezdő teherautó sofförként Budapestre kerültem, a hideg rázott ki! :-D

Az ausztrál katonaság használja az őslakosok tudományát, mint túlélés a sivatagos részen! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.30. 09:04  Hozzászólás
  •   458   
Avatar

---
 
A csúszó-mászó! :-D

Kép

A világító torony iránya!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.29. 21:06  Hozzászólás  Válasz wogboy (450) hsz.-re     Olvasás  
  •   457   


---
 
Hát Tom, kell még pár "kavicsot" keresned, valóban, elég macerás meló, de ha a helyére kerül, megvan a haszna!
Sikeres szép napot kívánok!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.29. 14:47  Hozzászólás  Válasz wogboy (455) hsz.-re     Olvasás  
  •   456   
Avatar

terra alapító
 
Sosem szerettem a nagyvárosokat. Ausztrál képet én is tudok hozni, de csak ilyet:
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.07.29. 00:20  Hozzászólás  Válasz Spoli (448) hsz.-re     Olvasás  
  •   454   
Avatar

---
 
spoli

"Szép napot Tom, eredményeset, jóidőset, haladósat!"

Köszönöm, ma is napsütéses lehet a helyzet! Már korán, reggel kihúztam az utcára a kuka elvtársakat, mert ma van a napjuk! Közben, megláttam pár méretes kis követ, a kőkerítésbe valókat, és azokat is vödörbe terelve, vittem pár követ a szegélybe! :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.29. 00:19  Hozzászólás
  •   453   
Avatar

---
 
A lejárók közelsége tudja a terelők látványát, és elfogadását! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.29. 00:18  Hozzászólás  Válasz Spoli (447) hsz.-re     Olvasás  
  •   452   
Avatar

---
 
spoli

"Ja, ja, haladós tempó ez azért, szépen alakul.. Van még, de alakul.."

Nem fagyi ez, hogy gyorsan elnyaljuk, és nem ez a végső munkám, és azokra is gondolva, osztom be az erőmet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.29. 00:17  Hozzászólás
  •   451   
Avatar

---
 
A pocsolya, és a partmenti növények védelmére telepített temészetes színű - zöldre festett -, a mozgást terelő kerítés! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.29. 00:09  Hozzászólás  Válasz Spoli (446) hsz.-re     Olvasás  
  •   450   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Erő x erőkar=Nyomaték.. Hát ennyi.."

Itt is igaz az angol oktatás, és pl. a fizika, és a kémia, nem kötelező érettségi tantágy! :-D

Azt meg én nem értem, használja a - https://en.wikipedia.org/wiki/Crowbar_%28tool%29  - a feszítő vasat, sok éve - 53 éves -, és ha ezt használva sem tanulja meg, a fizikai általános tudást, akkor majd csodálkozik, ha bebólint a támfala! :-D

" Komoly meló itt a csákányozás, ez komoly..."

Nem annyira, mert azért van a csákány, hogy ilyen munka is könnyebb legyen! Az a valóság, egy lazítási ütés, és aztán percekig a hajolva, a kis kövek keresése, és ha egy délután 2-3 métert elhagyok, magam mögött, akkor jól haladtam! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.29. 00:08  Hozzászólás
  •   449   
Avatar

---
 
Árnyékból látva, a napsütés.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.28. 21:31  Hozzászólás  Válasz wogboy (445) hsz.-re     Olvasás  
  •   448   


---
 
Szép napot Tom, eredményeset, jóidőset, haladósat!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.28. 21:29  Hozzászólás  Válasz wogboy (443) hsz.-re     Olvasás  
  •   447   


---
 
Ja, ja, haladós tempó ez azért, szépen alakul.. Van még, de alakul..
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.28. 21:27  Hozzászólás  Válasz wogboy (445) hsz.-re     Olvasás  
  •   446   


---
 
Tom, ezeket az oszlopokat, ha így maradnak, nem sokáig fogja megóvni a természet elől semmi. Erő x erőkar=Nyomaték.. Hát ennyi.. Komoly meló itt a csákányozás, ez komoly...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.27. 23:07  Hozzászólás
  •   445   
Avatar

---
 
A készvégtől látva! :-D

Kép

A csákánytól jobbra eső részen látható piros közet, az is kikívánkózó! :-D

Kép

A szomszédom is igyekszik, az oszlopok alsó vége betonban, de mi fogja tartani az emelőkart? :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.27. 23:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   444   
Avatar

---
 
Szia délkelet!

"A Pluto és Ausztrália:"

Csak ránk ne essen - köszi a képet! -, mert a jégkorszakot már felkészülten várom - van, vagy tizenöt köbmétert tűzifám -, és ahol nem is nagyon kell fűteni, ott ez a sok tűzifa, merényletnek számít! :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.27. 22:58  Hozzászólás
  •   443   
Avatar

---
 
A kép csalóka, mert valóban le is mértem a négy métert , és alakul, mint púpos gyerek a prés alatt! :-D

Kép

Most az lett a gond, sok a mulch, és azt rádobál(tam)om a már felcsákányozott részre, és majd onnan lesz szétterítve! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.07.27. 22:54  Hozzászólás  Válasz Spoli (437) hsz.-re     Olvasás  
  •   441   
Avatar

---
 
spoli

"Raikonnenn póló, szeretjük Kimit, és ez a póló tökéletesen Kimis póló!!"

Olvastam valahol, az erdélyi sör harcát, a vörös csillagos sörrel - ahol is, az erdélyi sör nyert -, és azért nem tudok pontos kifejezést, mert mint antialkoholista, nem vagyok kötelező tudni róla! A vörös csillag is tilalmi jel - ez a része fogott meg! -, és mégis lehet a " nyúlnyálas" üvegen! :-D

Szép álmokat, és pihend ki, a zajártalmas napokat! :-D

Megyek a kertbe, mert vár a csákány, és van még kb. 4 méteres hiányom, és ez a tudat hajt most! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.27. 22:53  Hozzászólás  Válasz Spoli (435) hsz.-re     Olvasás  
  •   440   
Avatar

---
 
Szia, te benzines vérű! :-D

"Tom, nem lehet leállni, muszáj az oviba bejárni... "

Mint a budira járás, mert ha oda sem megy az ember el, akkor nagyon xar illata lehet majd, mielőtt beledöglik a xar túllengésbe! :-D

"Az atomjaim együtt reszketnek a levegőatomokkal, és fantasztikus, amikor a rajtnál egy F16-os vadássz század üvöltésével tör ki a közel 20000 ló a karámból..."

Nálam nem így csenget be, mert mint volt atléta, a saját erőből való versenyt látom igazán a sportnak, ahol a kocsitologatás adja az igazi sportot! :-D

"Több nagy kedvencem volt, Prost, Mansell, Villeneuve, most egy ideje Fernandó az.. "

Ez olyan lehet nálad, mint amikor a kocsmába érkező delikvens, sok havert ismer fel, akik már ott támaszkodnak a pulton, várják a vérbeöntést! :-D

Na, megtaláltam a sokadik fúrómat is - ebből is van pár! -, és fára, ill, ahhoz hasonló szerkezetű anyagokhoz jó! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.27. 22:13  Hozzászólás  Válasz Spoli (436) hsz.-re     Olvasás  
  •   439   


---
 
Ezen visítottam a röhögéstől!
Raikonnenn póló, szeretjük Kimit, és ez a póló tökéletesen Kimis póló!!

Kimis póló.jpg
------------------------
Megtekintve 18072 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.27. 22:11  Hozzászólás  Válasz Spoli (436) hsz.-re     Olvasás  
  •   438   


---
 
Ezen visítottam a röhögéstől!
Raikonnenn póló, szeretjük Kimit, és ez a póló tökéletesen Kimis póló!!
Kimis póló.jpg
------------------------
Megtekintve 18078 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.27. 22:09  Hozzászólás  Válasz Spoli (436) hsz.-re     Olvasás  
  •   437   


---
 
Meg nem állom, hogy még két tegnapi képet ne tegyek be! Alonsó a boxutcában vasárnap, kb, ugyanott, ahol szombaton az autót tolta, idei legjobb helyet érte el..
Nandó ötödik.jpg
------------------------
Megtekintve 18101 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.27. 21:58  Hozzászólás  Válasz wogboy (431) hsz.-re     Olvasás  
  •   436   


---
 
Most már nincs verseny persze, és egy hónapig nem is lesz. Spa Francoshamp a következő, de oda nem megyek, az Ardennek ősszel nekem már nedves... :)
Tom, szép napot, jó haladást, jó időt, és sikereset!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.27. 21:52  Hozzászólás  Válasz wogboy (431) hsz.-re     Olvasás  
  •   435   


---
 
Tom, nem lehet leállni, muszáj az oviba bejárni... Nem tehetek róla, a vérem valószínű 100+ oktános, idestova 30 éve évről évre megyek, sőt, volt Szerencsém Silverstonban, Monzába, Spielbergbe, Hockengheimringre is utánuk menni.. Az atomjaim együtt reszketnek a levegőatomokkal, és fantasztikus, amikor a rajtnál egy F16-os vadássz század üvöltésével tör ki a közel 20000 ló a karámból...

Több nagy kedvencem volt, Prost, Mansell, Villeneuve, most egy ideje Fernandó az.. Jól sikerült a vasárnapja, pedig a szombat nem feltétlenül indult a legjobban.. Az autós edzéséből erőnléti edzés lett, mert a kocsi leállt, és ő pedig versenyezni akart, és úgy gondolta betolja a boxba.. Még arra is volt energiája, hogy menet közben - akkor már nem egyedül tolta - integessen a nézőknek...
Nandó1.jpg
------------------------
Megtekintve 17780 alkalommal.



Nandó5.jpg
------------------------
Megtekintve 17780 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.26. 23:37  Hozzászólás
  •   434   
Avatar

---
 
A pont telekméretű toronyház kinézete! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 23:36  Hozzászólás  Válasz tgwh (429) hsz.-re     Olvasás  
  •   433   
Avatar

---
 
Szia tgwh!

"Wogboy bácsi, ezt olvasta? :D a néhány perce írt hsz-omra gondolok."

Igen, olvastam, és írtam is választ, ha erre a gondolatmenetre gondoltál? :-D

http://alfahir.hu/erpatak_polgarmestere_bekoltozott_a_ciganysorra 

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 23:35  Hozzászólás
  •   432   
Avatar

---
 
A városközpont tudja az árnyékokat is, ami nálam, nem a nyerő! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 23:34  Hozzászólás  Válasz Spoli (428) hsz.-re     Olvasás  
  •   431   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Most csak beugrottam, egy képet teszek fel a mai napról, szerintem elég jól eltaláltam, Fernandó Alonso!"

Jó a kép, és mintha a kocsi orrán álltál volna! :-D

"Tom, szép, és sikeres napot!"

Köszönöm szépen, és a reggelünk szélcsenddel indult, ill. teljes napsütéssel! :-D

Szép álmokat - motorzúgás nélkülit -, és kipihent ébredést! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 23:33  Hozzászólás
  •   430   
Avatar

---
 
Aszongya, ha nincs tudásod, vagy tapasztalatod, akkor figyeld a következményeket! :-D

Jött egy bazi nagy téli eső - ami ritka, mint a munkában megrokkant cigány! -, és az eredeti esővíz levezetésem magadta magát, mert kicsi lett a lyuk! Az is jó lett, nem kellett vágnom, és rombolnom, hogy jobb legyen a helyzet, és mégis adva a remény! :-D

Ez volt az alaphelyzet, és a közel 130 négyzetméteres tető esőt nem tudta kezelni! Az eső hozta a sok vizet, csak a tartály szűrője nem győzte elnyelni! Találtam pár, a telekhatáron kivülről érkező falevelet is a szűrőn, és az is betette a kaput, mert bugyogott ki az esővíz! :-D

Kép

Megnyitottam a tartály második betápláló használatát is, mert a "nyóc" osztály azt súgja, akkor elég lehet majd! :-D

Kép

Az új teória szerint, ha jön a tetőről a sok víz, akkor ezzel a második lyukkal elérhetem az esővíz egyenletessebb elosztását! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 22:37  Hozzászólás
  •   429   
Avatar

terra alapító
 
Wogboy bácsi, ezt olvasta? :D a néhány perce írt hsz-omra gondolok.
viewtopic.php?f=36&t=192&p=42976#p42976
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.26. 22:11  Hozzászólás
  •   428   


---
 
Tom, szia, kedves látogatók, szervusztok!

Most csak beugrottam, egy képet teszek fel a mai napról, szerintem elég jól eltaláltam, Fernandó Alonso!

Tom, szép, és sikeres napot!

nandó6.jpg
------------------------
Megtekintve 17230 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.07.26. 09:50  Hozzászólás
  •   427   
Avatar

---
 
A Gold Coast központjának a kezdete! :-D

Kép

A kicifrázott! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 09:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (414) hsz.-re     Olvasás  
  •   426   
Avatar

---
 
Szia gergerg!

"Szerintem wogboynak is a Házias ízek: "

Ez is igazad, és van véleményem az ausztrál ízekről, de inkább, maradok a magyarnál, mert adott ez a lehetőségem is! :-D

Ettem már minden ausztrál ételt, és nem írhatom, xar íz, de a véresen hagyott hús, azt nem szeretem, és ők, imádják! :-D

Ma estefelé kimentünk egy Thai zabáldába - https://www.google.com.au/maps/uv?hl=en&pb=!1s0x6b911a59fa6285fb:0x42e2f62942a16317!2m5!2m2!1i80!2i80!3m1!2i100!3m1!7e1!4shttps://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname%3D100754048813196155806%26id%3D6112743500671550098%26target%3DPHOTO!5snerang+thai+-+1/29+station+st.+nerang+-+Google+Search&sa=X&ved=0CHIQoiowC2oVChMI_b_i4674xgIVgRmmCh3YQg_o  -, mert ha nem is rendszeres, de néha elviselem a csípős étel ízeket! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 09:46  Hozzászólás
  •   425   
Avatar

---
 
Az autó az útszélen, egy rendőrségi kamerás kocsi, és most hozták törvénybe, ezután nem is kell nekik kitenni a táblát, a civil kocsi kamerázik! A kis curva anyjukba! :-D

Kép

A balra tarts, kötelező!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 09:42  Hozzászólás  Válasz Spoli (410) hsz.-re     Olvasás  
  •   424   
Avatar

---
 
spoli

"most azért kívánok szép vasárnapot, jóidőset, és nem sok munkásat!"

Köszönöm, ma volt a napja a kisebb munkáknak - fahasogatás, hasító géppel -, és a kirakódót is meglátogattam, ill. a napunk délutánra összeszedte magát, és kb. egy, két méteres darabot fellazítottam a csákánnyal - elég ragadós volt -, és így a második szint is közel jár a végéhez! :-D

Legyen szép napod!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 09:41  Hozzászólás
  •   423   
Avatar

---
 
A Gold Coast előnye, sok kis park van, és azok is szentek, mert maradniuk kell! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 09:39  Hozzászólás  Válasz Spoli (409) hsz.-re     Olvasás  
  •   422   
Avatar

---
 
spoli

"Nem, semmilyen sérülés nem történt, a képet megnézve lázhatod, hogy ott áll a srác a bukósisakos versenyző, és szomorúan nézi az autó maradványait. "

Igen, ez jellegzetes kép, mert a polgári élet is tudja az autótörési savanyú ábrázatot! :-D

"Mára újjáépítették neki, ma már kinn volt megint a tracken!"

Akinek jól megy a sora, annak egy autó nem lehet gond! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 09:39  Hozzászólás
  •   421   
Avatar

---
 
Egy kis magánház előtere, és itt a vágott fű, az szent dolog! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 09:30  Hozzászólás  Válasz Spoli (408) hsz.-re     Olvasás  
  •   420   
Avatar

---
 
spoli

"Csavarogni volt, és hát megy is még csavarogni, persze, hogy nem véglegesen marad itthon, remélem sokáig és jól fog élni, és sokat és jókat fog csavarogni! "

Kapott már egy magyar szobrot is, a sokat járkálásért, és lehet majd, a fiadnak is jut egy! :-D

" Most egy-két hónapig nem csavarog, aztán majd elindul valamerre a világban megint, hogy legyen honnan újra hazatérni! :-D
"

Addig fog csavarogni, amíg nem lesz szerelmes, mert akkor a családi érzés, leküzdi a menési vágyat! Mert, ha szerelmes vagy, akkor nem vagy az eszednél, mert ha az eszednél lennél, akkor nem lennél szerelmes! :-D

Sok sikert neki, és ha eljut erre is, szívesen van látva! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 09:29  Hozzászólás
  •   419   
Avatar

---
 
A sokadik hotel előtere, és szinte, első osztályú is tud lenni!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 09:26  Hozzászólás  Válasz Spoli (407) hsz.-re     Olvasás  
  •   418   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"A víz elég sós ahhoz, hogy a cápovics bekóboroljon."

Nem ismerem az igényüket, de egyszer egy ilyen sósvizes csatornában horgászva - a rakóst használva - volt egy akkora kapásom, hogy csak nyújtózkodtam a 14 méteres bottal, és amikor már nem volt több hely a nyújtózkodáshoz, az előke eldurrant! Előírás a lépcsözetes horgász felszerelés, mert a leggyengébb pontja tudja mindig a legerőssebb rész, és jobb, ha ott szakad a szerelék, ahol könnyebb a javítása! Mert, ha nagyon erős a zsinóros rész, akkor a bot is törhet!
Egy ausztrál horgászott a közelemben és az mondta: " fucken hell, that was a shark!" :-D

"Nem egy embert ragadott már el a nagy folyóvizekben, az Óceánból felúszva a torkolatnál."

Itt is volt már, és ha nem is mindennapos! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.26. 09:25  Hozzászólás
  •   417   
Avatar

---
 
Ezek a porták nem a kedvenceim - még az a jó, nem vagyunk egyformák! -, mert adva a nagy ház, de kertrészben nem a krumpli virít, hanem a sósvíz az úr! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.25. 21:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (413) hsz.-re     Olvasás  
  •   414   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem wogboynak is a Házias ízek: Szegedi csípős gulyás konzerv a kedvence. Meg egyébként is, hallod hogy a pontyot sem eszik meg, akkor honnan lenne ott jó kaja.... :mrgreen:
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég