Konyhakert Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.








  2014.06.10. 09:48  Hozzászólás
  •   44   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok!

Tegnap volt az első igazi nagyszüret! A konyhaasztalon landolt 2 kg borsó (kifejtve), patiszon, cukkini, karalábé, répa, málna, eper, hagyma, saláta....
 


  2014.06.06. 12:55  Hozzászólás
  •   43   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:
khm!

Igazán, valami már kipróbált ötletre gondoltam.


Mi eddig csak trüffelbe próbáltuk, úgy igazán finom!
 


  2014.06.05. 21:43  Hozzászólás
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
Vagyok még, holnap délben talán elmegyünk. A krumplit nem permeteztük, mert nincs csak pár tő, azt se most ültettem, hanem tavaly:) Bogár nincs rajta.
Permetezés a szőlőnél volt, hamarébb kellett volna, de vagy fújt a szél, vagy nem ért rá a férjem.
Meg kellett volna permetezni a körtéket, biztosan körtebolhás, mert nagyon lepik a darazsak és a legyek. Mire hazajövünk biztos fekete lesz. Valamelyik évben mosogatószeres vízzel permeteztük, szépen letisztította a sok feketeséget.
Bár ez itt OFF volt.
Majd jövök...
 


  2014.06.05. 19:36  Hozzászólás
  •   41   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:Legjobb megoldás a kompromisszum! Az egyik borsósor helyére zöldbab került. A másik helyére kelbimbó és brokkoli. És elültettem, karóztam 8 tő paradicsomot az innen-onnan kelt tövek közül, csak úgy, ahol helyet találtam. Ezek szerintem mind koktélparadicsomok, de ha más is van közte, majd örülünk neki, kész meglepetés. Egy dugvány az osztatlan levelűek közül is megmaradt.
Most magukra hagyom őket, talán sikerül holnap elutazni. Mindenesetre becsomagoltam, én kész vagyok. Azt még nem tudni, 91 éves anyósomat kire bízzuk. Nem kívánom a gyerekeimnek, hogy velem is ennyi gond legyen majd...



Látom még itt vagy! A krumplit megpermetezted indulás előtt?
 


  2014.06.05. 11:08  Hozzászólás
  •   40   
Avatar

terra alapító
 
Legjobb megoldás a kompromisszum! Az egyik borsósor helyére zöldbab került. A másik helyére kelbimbó és brokkoli. És elültettem, karóztam 8 tő paradicsomot az innen-onnan kelt tövek közül, csak úgy, ahol helyet találtam. Ezek szerintem mind koktélparadicsomok, de ha más is van közte, majd örülünk neki, kész meglepetés. Egy dugvány az osztatlan levelűek közül is megmaradt.
Most magukra hagyom őket, talán sikerül holnap elutazni. Mindenesetre becsomagoltam, én kész vagyok. Azt még nem tudni, 91 éves anyósomat kire bízzuk. Nem kívánom a gyerekeimnek, hogy velem is ennyi gond legyen majd...
 


  2014.06.03. 19:48  Hozzászólás
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
Előzmény: Kisveréb 1.

Mondjuk megint borsót? Zöldbabot? Akár még paprikát vagy paradicsomot is lehet!
 


  2014.06.03. 18:29  Hozzászólás
  •   38   
Avatar

terra alapító
 
Mit ültessek a borsó helyére? Egyedül a saját nevelésű kelbimbó, ami esélyes. Látva a liszteskéket minden káposztafélén, elment a kedvem a káposztáktól. Különben is ősszel nagyon olcsó a káposzta, kelkáposztából nem kell sok. Karalábém már van, brokkolim is elég, karfiolt nem akarok, nehéz szépet nevelni.
Uborka vagy bab, Esetleg cékla. Ezek jutnak eszembe most. Még meggondolom, van két napom az ültetésre. Csak ne lenne itt akkora szárazság. Tiszta sivatagban élek, mindenki a sok esőt dícséri, én meg nem győzök locsolni. Az esővíztartályaim is csontszárazok.
 


  2014.06.02. 16:36  Hozzászólás
  •   37   
Avatar

terra alapító
 
tgwh írta:
Mi arra gondoltunk, hogy veszünk pár jégkockatartót - mert nincs -, teszünk minden leendő jégkockába egy-egy levelet - vagy összesodrom bogyóvá őket -, és megy be a fagyasztóba, nyáron meg majd kiderül mennyire ízesít :D
Próbáld ki, ha bejön, pakolhatsz tele egy fagyasztóládát jégkockatartókkal :twisted:


khm!

Igazán, valami már kipróbált ötletre gondoltam.
 


  2014.06.02. 16:14  Hozzászólás
  •   36   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta: Kérek ötleteket.


Mi arra gondoltunk, hogy veszünk pár jégkockatartót - mert nincs -, teszünk minden leendő jégkockába egy-egy levelet - vagy összesodrom bogyóvá őket -, és megy be a fagyasztóba, nyáron meg majd kiderül mennyire ízesít :D
Próbáld ki, ha bejön, pakolhatsz tele egy fagyasztóládát jégkockatartókkal :twisted:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.02. 13:27  Hozzászólás
  •   35   
Avatar

terra alapító
 
Én is kiszedtem a borsót - elkelt volna több is a kertben, de hát nincs több hely. A borsó helyére kellene pár őszi káposztaféle. Remélem sikerül a héten eljutnom a piacra ezügyben is. Mennénk pénteken nyaralni, de ahogy most áll a helyzet, valószínűleg odavész a befizetett szálláspénz. HA mégis összejön, muszáj lesz csütörtök éjjel gyorsan pakolni, addig csak listákat gyártok.
 


  2014.06.02. 11:58  Hozzászólás
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
Mi is szedtünk másodszor a borsóból, mely még csak a napokban virágzott el. Finom, zsenge, édes, a cukor még nem alakult át keményítővé. Többet vetettem, mint az azonnali elfogyasztáshoz kell. A többlet megy a mélyhűtőbe, és később mentás zöldborsó krémleves lesz belőle.
Apropó menta. A kipusztíthatatlan csokoládé mentából mit lehet csinálni? Kérek ötleteket.
A napokban szedjük az első vetésű zsenge kaprot, szintén a mélyhűtőbe. Rövidesen ez lesz a sorsa a metélő zellernek is.
Az utóbbit elkezdjük gyűjteni a majdani paradicsomszószba. A szárzeller, még nőhet, de az ő sorsa is többnyire ez lesz.
 


  2014.06.01. 20:17  Hozzászólás
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Ja, a többiről meg el is felejtek beszámolni! Mi is kiszedtük az egyik borsófajtát, és lekaszáltam a mustárt, most ezzel mulcsozom a paradicsomot.
 


  2014.06.01. 16:53  Hozzászólás
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
Ma leraktam a csepegtetőt, meg bebetonoztam a csöveket amik majd a paradicsomot tartják. Nagyon jó ez a csepegtető, a tartály kb 1m magasan van, mégis simán csepeg mind a 160 méter. Pedig csak 1/2 "-os tömlővel van táplálva. Holnap csinálok róla egy videót.
 


  2014.05.30. 21:17  Hozzászólás
  •   31   


terra alapító
 
kisveréb írta:Mi ma ettük az első saját borsót. Ma is szedni kéne, de elkapott valami unokáktól kapott kórság, nem nagyon bírom magam.

Remélem jobban vagy már!!!
Nálam még nem is virágzik a borsó, sőt még a paradicsomok sem,de nem csüggedek.
A paradicsomnak virágzás előtt érdemes calciumot adni??
 
Lizy


  2014.05.29. 13:59  Hozzászólás
  •   30   
Avatar

terra alapító
 
Mi ma ettük az első saját borsót. Ma is szedni kéne, de elkapott valami unokáktól kapott kórság, nem nagyon bírom magam.
 




  2014.05.29. 12:40  Hozzászólás
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:Gyönyörűek, baby-lon!
A feketegyökér szokott sikerülni?


Köszi!

Nem tudom, most van először :o
 




  2014.05.29. 08:52  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Luni írta:tényleg nagyon jól sikerült neked minden!

hihetetlen nagyok a padlizsánok is, nem is értem hogy lehet :) mákot én is ültettem régebben de csak keveset és inkább csak dísznek, nagyon szép növény.


Köszönöm. A legjobb benne, hogy vegyszermentes.... ;)
 


  2014.05.29. 08:50  Hozzászólás
  •   25   


*
 
tényleg nagyon jól sikerült neked minden!

hihetetlen nagyok a padlizsánok is, nem is értem hogy lehet :) mákot én is ültettem régebben de csak keveset és inkább csak dísznek, nagyon szép növény.
 




  2014.05.29. 07:50  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon:
Nagyon szép! Ügyes vagy!
Gratula! :)
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.




















  2014.05.26. 17:44  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:
baby-lon írta: a középső lányom rákattant a cukorborsóra (3 éves),


Ez arra enged következtetni, hogy 3, 5, 7, vagy még több lányod van. Hát....láncfűrészt vettél már? :-)


Azt nem, de vadászpuskám már van 8-)
 


  2014.05.26. 16:54  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Luni írta:mire megszoknám az egyik fórumot máris itt a másik :D


Nem szeretnénk tovább menni, úgyhogy ezt nyugodtan megszokhatod. :-)
 


  2014.05.26. 16:52  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta: a középső lányom rákattant a cukorborsóra (3 éves),


Ez arra enged következtetni, hogy 3, 5, 7, vagy még több lányod van. Hát....láncfűrészt vettél már? :-)
 


  2014.05.26. 16:50  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta: Akko' jó!


Nem felém küldted, állítólag 7 halomba volt nagy jég t- nélkül. Itt csak egy kevés, semmiben nem tett kárt. No de majd ami most jön!
 


  2014.05.26. 14:31  Hozzászólás
  •   9   


*
 
tgwh írta:
Luni írta:mire megszoknám az egyik fórumot máris itt a másik :D

a paprikám nekem is lassan nő és állandó küzbelemben vagyok a csigákkal akik előszeretettel rágják le a levelét... grr... és még 1 hónapig tuti szenvednem kell velük, utána jön a napos száraz hónap :) bár lehet ma 2 cserepet betekerek fátyolfóliával... hm itt még arra se jöttem rá hogy kell képet feltölteni :))

Tegnap néztem a Gasztroangyalt, Zala megyében jártak, és csigát ettek. Állítólag olyan, mint a csirkemáj - vagy zuza? -, nagyon finom. A receptek elvileg fent vannak a weblapjukon (gasztroangyal.hu?).
Jó főzőcskézést, jó étvágyat! :D


blehh, én a belsőségeket is utálom :D ezek a barna csigák meg főve pont úgynéznének ki mint a macskák végterméke...
 


  2014.05.26. 14:09  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Luni írta:mire megszoknám az egyik fórumot máris itt a másik :D

a paprikám nekem is lassan nő és állandó küzbelemben vagyok a csigákkal akik előszeretettel rágják le a levelét... grr... és még 1 hónapig tuti szenvednem kell velük, utána jön a napos száraz hónap :) bár lehet ma 2 cserepet betekerek fátyolfóliával... hm itt még arra se jöttem rá hogy kell képet feltölteni :))

Tegnap néztem a Gasztroangyalt, Zala megyében jártak, és csigát ettek. Állítólag olyan, mint a csirkemáj - vagy zuza? -, nagyon finom. A receptek elvileg fent vannak a weblapjukon (gasztroangyal.hu?).
Jó főzőcskézést, jó étvágyat! :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.26. 11:04  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:Tegnap minket is elért egy kis jég, szerencsére nem tett kárt semmiben.


Akko' jó! Me én kűttem arra fele a fellegeket! Mondtam hess innét! És lőn csuda: tovakúszott, azért pöttyintett a fejemre pár csepp vizet, jelezvén, hogy mi a véleménye a hadonászásomról. Miko' elhajtottam jutott eszembe hogy pont feléd hajkurásztam. :roll: :P
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.26. 08:08  Hozzászólás
  •   6   


*
 
mire megszoknám az egyik fórumot máris itt a másik :D

a paprikám nekem is lassan nő és állandó küzbelemben vagyok a csigákkal akik előszeretettel rágják le a levelét... grr... és még 1 hónapig tuti szenvednem kell velük, utána jön a napos száraz hónap :) bár lehet ma 2 cserepet betekerek fátyolfóliával... hm itt még arra se jöttem rá hogy kell képet feltölteni :))
 


  2014.05.25. 20:10  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Most a legszebb a vetemény... Kimentünk ma a családdal, a középső lányom rákattant a cukorborsóra (3 éves), nem hülyéskedek, megevett egy fél kilót :o
 


  2014.05.25. 20:07  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Nekem sem híresek a paprikák, de majd csak megindulnak. A krumpli viszont elég szép, meg a bab is. Tegnap töltöttem be a krumplit, azt hittem leszakad a kezem, úgy összeült a föld a sok esőtől.
 


  2014.05.25. 19:21  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
a paradicsom óráról órára nő. Naponta kell az oldalhajtásokat vadászni.
A paprikáim továbbra is tragikusan néznek ki.
 


  2014.05.25. 17:54  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk csak vellámlott, de nagyon, meg volt egy kis eső. Megúsztuk. Itt nem csapott agyon egy egész tehéncsordát a vellám...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.25. 17:48  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Akkor kezdjünk neki fórumozni is! :-)

Tegnap minket is elért egy kis jég, szerencsére nem tett kárt semmiben.A szél nagyobb volt, de számítottam rá, délután mindent megkötöztem, így az sem okozott károkat. Most megúsztuk.
 


  2014.05.25. 14:01  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Itt nem szégyen zöldségeket beszélni, sőt elvárt! Vessen bele mindenki kedvére, és lelje benne örömét!

Alapok megismerésére:

http://ilkertje.blogspot.hu/
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég