Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.08.06. 09:41  Hozzászólás
  •   573   
Avatar

---
 
Az út jobboldali képe, és a téli kép! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.06. 09:40  Hozzászólás  Válasz Spoli (563) hsz.-re     Olvasás  
  •   572   
Avatar

---
 
spoli

"Ez meg kész is. Jöhet a kerti föld. Fasza!"

Ezt is jól látod, a hétvége tudja a földet is, és már keresgélem azokat a magokat, amit ide szántam! :-D

Lesz paprika, főznivaló kukorica, sárga, és fehér répa, karabálé, ill. amit a tálban is jónak látok! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.06. 09:38  Hozzászólás  Válasz Spoli (561) hsz.-re     Olvasás  
  •   570   
Avatar

---
 
spoli

" Sebaj, maradok kertész képpel."

A fiadnak nincs ideje? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.06. 09:37  Hozzászólás  Válasz Spoli (560) hsz.-re     Olvasás  
  •   568   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Valóban, masszív kötés kell közéjük, igazad vagyon."

Köszönöm, és az állati ösztön is ezt súgta! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.06. 09:37  Hozzászólás
  •   567   
Avatar

---
 
Az olcsó reklám! Megálltunk egy becsület asztalnál, a tegnapi kolbászolásunk során! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.05. 21:53  Hozzászólás
  •   566   
Avatar

---
 
Majd reagálok a képekre, most még próbálgatom a képfelrakást.

.


DSCF5623.JPG
------------------------
Megtekintve 9978 alkalommal.

DSCF5374.JPG
------------------------
Megtekintve 9978 alkalommal.

DSCF5382.JPG
------------------------
Megtekintve 9978 alkalommal.

 


  2015.08.05. 21:34  Hozzászólás  Válasz wogboy (548) hsz.-re     Olvasás  
  •   565   


---
 
Ez szép, rendezett, láttam a még nem rendezett állapotát is, komoly, nagyon komoly...
Tom, szép és eredményes napot, haladósat, jóidőset kívánok!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.05. 21:32  Hozzászólás  Válasz wogboy (551) hsz.-re     Olvasás  
  •   564   


---
 
Ma mifelénk meglehetős felhőszakadás volt. Hála Istennek, itt nálunk kárt nem okozott, de mintha dézsából öntenék, mint a vízfüggöny!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.05. 21:30  Hozzászólás  Válasz wogboy (554) hsz.-re     Olvasás  
  •   563   


---
 
Ez meg kész is. Jöhet a kerti föld. Fasza!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.05. 21:29  Hozzászólás  Válasz wogboy (556) hsz.-re     Olvasás  
  •   562   


---
 
Ez itt azért már emberesen néz ki! Egész emberesen.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.05. 21:28  Hozzászólás  Válasz wogboy (557) hsz.-re     Olvasás  
  •   561   


---
 
No, ezt nem tudom, hogy --csába tudok egy 3 megás képet illen picire farigcsálni.. Sebaj, maradok kertész képpel.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.05. 21:27  Hozzászólás  Válasz wogboy (558) hsz.-re     Olvasás  
  •   560   


---
 
Igen, az a helyzet, hogy olyan így, mint a sóderhalom - helyenként - a nagyobb kövekkel. Nincs benne zúzalék, vagy kicsi kő, ami megfogja a nagyot, és elgurulnak egymások. Valóban, masszív kötés kell közéjük, igazad vagyon.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.04. 23:52  Hozzászólás
  •   558   
Avatar

---
 
Ez a kupis rész is majd pelenkázva lesz, csak sorban, mint a lepényevést! :-D

Kép

Erre az - első - szintre is kell majd valamit kitalálnom, mert a kavics nem lett jó ötlet! :-D

Az történt, ez a kavics tudta az árban, a köbméterenkénti a $ 103-at, és az ettől jobbak meg $ 280-340 között vannak, de inkább szánok rá pénzt - drága kert lesz ez, de szép! -, és az lesz csak a jó! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.04. 23:44  Hozzászólás  Válasz Spoli (547) hsz.-re     Olvasás  
  •   557   
Avatar

---
 
spoli

"Tom, ilyen picike bigyó képeket hol találtál, vagy hogyan csináltatok."

Adva volt az ukáz, csak ekkora kép lehet az avatar, és addig faragtam, amíg nem lett pont olyan! :-D

"Szép és eredményes napot Tom!"

Köszönöm, ma csak olyan tedd ide, tedd oda nap lesz, mert a hétvégére hozatom a két köbméter kerti talajt, és a szombat, és a vasárnap tudja majd egy egyik terasz feltöltését! Azzal már tudok nyitni, és közben még eszelek egy gondon is! Majd mutatom a gondomat is! :-D

A járható kertszéle volt a gond! :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.04. 23:42  Hozzászólás
  •   556   
Avatar

---
 
Eredetileg, ide a dombvégre került volna a kőkupac, de majd ez is le lesz zárva, csak most útban lett a sok kis kő, és ha találok mást, a kis kövek helyére, akkor ide visszakerülhetnek, mert ezt is meg kell csinálnom, a kerthez! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.04. 23:38  Hozzászólás  Válasz Spoli (546) hsz.-re     Olvasás  
  •   555   
Avatar

---
 
spoli

"Ez micsoda is? Így első blikkre kukoricacső, csak éppen kukorica szemek nincsenek rajta!"

Ez egy természetes bokor termése, és azért került a képre, mert nekem is új volt! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.04. 23:37  Hozzászólás
  •   554   
Avatar

---
 
A megerősített drótrács adta a munka sikerét, és állja a kőtartást! :-D

Kép

A megmaradt két köbméter, és még nincs helye, de lenni fog! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.04. 23:34  Hozzászólás  Válasz Klenhaser (543) hsz.-re     Olvasás  
  •   553   
Avatar

---
 
Szia Klenhaser!

"Akinek nem adatik meg, az Újpalotai kavicsok látványa mint nekem, az is láthatja amit én!"

A szemet így nem bántja, és ha csúzli méretű kavicsok is vannak, akkor a környék csibészei, jót játszhatnak! :-D

Nálam a kavics fontos alkatrész, mert - nem hozok több kavicsot, mert gurul! - könnyű kezelni, de a negyvenöt fokos emelkedőn, nem szeret ülni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.04. 23:33  Hozzászólás
  •   552   
Avatar

---
 
A kövezésbe azért került ez a köves kunkor, mert a dölés szög adta a kavics - - azért kell majd mást kitalálnom! -, tudja a gurulást! :-D

Kép

Ide kell valami utat terveznem - járható, de nem sáros! -, és ötlet már van, csak éjjel aludni is szoktam! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.04. 23:28  Hozzászólás  Válasz Spoli (545) hsz.-re     Olvasás  
  •   551   
Avatar

---
 
spoli

"A nyári esőket bőven meg fogod előzni, bőven."

Tegnap este is érkezett egy igen erős zuhancs, és minden maradt a helyén! Izgultam is, mert tegnap kész lett a kavicsos lezárás - majd valami mást kell kipróbálnom a másik két domboldalra, mert a kavics gurul! -, és ha nem is volt az esők királya, de tudta a szórást! :-D
Az esőcsatorna második nyílása is jól dolgozott, és ma reggel szétnézve a birtokon, vizes nyom a talajon - most száz ágra süt a napunk! -, de minden a helyén, még az otthagyott szerszámok is! :-D
Nálunk még nincsenek a vasgyűjtők elszaporodva, és ami kint hagyok a kertben, az ott is marad! :-D

"Bőven! Addig még szüretelsz is!"

Ja, a szölőt is beterveztem, és biztos sokat alszom, mert még mindig csak az agyban a terve! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.04. 23:27  Hozzászólás
  •   550   
Avatar

---
 
A kert lezárva - már lett is egy új ötletem, mert a possumok a környéken is laknak -, és kell majd egy hálós rendszer(határzár), ami kizárja őket! :-D

Kép

.. és ide került a kupac kő! Volt másik helye is, de azt is majd megoldom! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.04. 23:20  Hozzászólás  Válasz Spoli (544) hsz.-re     Olvasás  
  •   549   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Hát hajrá Tom, drukkolok neked, hogy a Tavasz elégedetten nézzen körül nálad! Menni fog, az fix! "

Köszönöm a nógatást, és ahogy faragom a kertet, úgy jönnek az új ötletek, és - szerintem - a kertből visznek el a "meat wagon"-nal - a halottas kocsi! -, mert élvezem a kihívást! :-D

"Én még mindig vihogok magamban, hogy a taligát az akkutöltőre tenni!"

Baxus, tegnap is olyan emelkedőket másztam meg a talicskával, amit még akkor sem tudtam volna, ha üres a talicska! Nyöszörgött a kerékagyban levő tekercs, de vitte! Éppen mondtam is a háziangyalkámnak - aki meg mást faragott:

Kép

Kép

Minden része ehető, és kb. három kiló cukorból van a "minion" hasábfejű! :-D

http://www.theguardian.com/film/2015/aug/04/escaped-minion-stops-traffic-in-dublin 

, és enélkül, még most is vödrözhetném a kavicsot! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.04. 23:18  Hozzászólás
  •   548   
Avatar

---
 
No, tegnap adtam a látványnak is, mert eltüntettem a kőkupacot, ami ott díszelget a feljáró fenti végében - a műanyag víztererelő mögött -, és azzal a jelszóval, majd kellhet még valahova! Tegnap jött is a valahova ötlet, és eltalicskáztam az akkus önjáró talicskával!

Bírta az egésznapos mozgást, és ebben volt a két köbméter kavics is! :-D

Ez volt a tegnapelőtti látvány! :-D

Kép

Ez meg a mai reggel képe! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.04. 21:40  Hozzászólás  Válasz wogboy (541) hsz.-re     Olvasás  
  •   547   


---
 
Tom, ilyen picike bigyó képeket hol találtál, vagy hogyan csináltatok. Nekem csak nagy képeim vannak, ilyen pici bigyók nincsenek.
Szép és eredményes napot Tom!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.04. 21:38  Hozzászólás  Válasz wogboy (540) hsz.-re     Olvasás  
  •   546   


---
 
Ez micsoda is? Így első blikkre kukoricacső, csak éppen kukorica szemek nincsenek rajta!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.04. 21:37  Hozzászólás  Válasz wogboy (535) hsz.-re     Olvasás  
  •   545   


---
 
A nyári esőket bőven meg fogod előzni, bőven. Ilyen tempóban a ti tavaszotok - azaz a mi őszünk - végére megleszel. Bőven! Addig még szüretelsz is!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.04. 21:34  Hozzászólás  Válasz wogboy (539) hsz.-re     Olvasás  
  •   544   


---
 
Hát hajrá Tom, drukkolok neked, hogy a Tavasz elégedetten nézzen körül nálad! Menni fog, az fix! Én még mindig vihogok magamban, hogy a taligát az akkutöltőre tenni! De ez így nagyon jóóó, nagyon jóóó, ötletes, és hasznos!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2015.08.03. 23:37  Hozzászólás  Válasz Siculo (529) hsz.-re     Olvasás  
  •   541   
Avatar

---
 
Szia Lavi!

"Aszem ez műxik"

Ügyes vagy, mert a lófej is látszik! :-D

Azt csak tudd, ha bekékíted a kép linkjét, nálam úgy lesz jó - az img nem ugrik fel, a másik sorba! -, ha a kékítés után lefelé kanyaríntva az egér nyilat, közelítem meg az img-t! Én a végről kezdem a kékítést, és az elejétől kanyarintom! :-D

Ha rossz helyre felugrik, akkor addig nincs kép, a próbában!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.03. 23:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (527) hsz.-re     Olvasás  
  •   539   
Avatar

---
 
spoli

"Esztergakések nyers darabjait szúrtuk le vele, naná, hogy nekem a bum-bum meló jutott, de elég is volt ahhoz, hogy kidögöljek.."

Akkor az a gim is jó volt, mert fiatalok voltunk, és hittünk az életünk értelmében!

Ma folytatom a talicskázást - az éjjel feltettem a töltőre -, mert ha a hangyák tudnak nagy kupacokat összehordani, se talicska, se lapát, és mégis jól látszik a kupac! :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.03. 23:35  Hozzászólás
  •   538   
Avatar

---
 
A nyári napnyugta! :-D

Kép

A bottlewash virágja.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.03. 23:30  Hozzászólás  Válasz Spoli (526) hsz.-re     Olvasás  
  •   537   
Avatar

---
 
spoli

" Szerintem a kövek jók lesznek, sokfelé és sok résen vezetik a vizet, nem gyűlik köztük össze egy folyamban rombolásra, sőt, a réseken komoly mennyiség szivárog a talajba is. "

Itt csak, a fentről érkező vizet kell kezelnem - ami esik -, mert ami folyhat, azt hosszában vezetem el! Alföldiként, elég hamar belejöttem a dombos életbe, és a pelenka átengedi vizet, és nem lakulhat ki a vízfolyás! A követ tartó - a megerősítettettes - úgy van elhelyezve, hogy kosárként tartja a köveket a pelenka, és a víz csak ott folyhatna ki, ha arra jár! :-D

Ez a kövezés, a házelőtti nagy kövezést tudja, csak nem a lófejes méretekben! :-D

A száraz gondolkodás, majd a víz megmutatja a hiányosságot, amit nem várok, de elfogadom, ha lesz! :-D

"Bakker, azért gigászi mennyiségű követ kellett összehordanod, szerintem sok tonnányi, mert egy darab nem sok, de sok-sok taliga az sok."

Ez nekem is eszembe jutott, mert a félig megtöltött taliga is tudta, az elég nehéz érzést! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.03. 23:29  Hozzászólás
  •   536   
Avatar

---
 
A vidék útja! :-D

Kép

A látási esély, a balesetre! Nem volt, de lehetett volna! :-D


Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.03. 23:26  Hozzászólás  Válasz Spoli (524) hsz.-re     Olvasás  
  •   535   
Avatar

---
 
spoli

"Lassan jöhet a Tavasz, bár még van mit tenned addig.."

Ez igaz, innen is látva! Nincs okom a pánikra, mert pár nap, és kész a második szint - az alap növényeknek -, és a felsőt meg majd idővel ami lehet hat- nyolc hét is! :-D
Ami hajt, a nyári esőket megelőzni, mert akkor több az eső, és folyik is ám! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.03. 23:23  Hozzászólás  Válasz Spoli (523) hsz.-re     Olvasás  
  •   533   
Avatar

---
 
Szia spoli!

Kint százágra süt a napunk, és tegnap azt mondta a tévénk, öt fokal volt tegnap melegebb - 25 C sikeredett -, mint az átlag tudja! Ez télen nem is rossz, de majd mi lesz a nyáron? :-D

"Hát kérem, mondhat akárki, akármit, ez mestermunka..."

Köszönöm azt a véleményed, amit alátudsz támasztani a szakmai tudásoddal, és általában arra törkeszem, nem a mára készítem el, hanem az örök időkre! :-D

" Nem nagyon zavar, ha bárki megszól azért, mert lelkendezem, de erre nem tudok mást tenni! "

Az lehet, van két embertipus, az egyik azért bírál, mert nem tudja követni a helyzetet, a másik meg azért, mert a kötözködés az életfelfogása, és bármit tehetsz, talál benne okot, a véleményére! :-D


"Egy ilyen anyag, ha nem fogod le jól, és jó helyen, és nem adsz neki "húzást", alakításnál, hajlításnál úgy visszarúg, hogy az ember foga törhet bele.."

Azért láttam jónak, a pallós kivitelezést, mert azok állták a szorítást, és a kalapácsolhatóságot, és ami a lényeg, itt voltak a kertben, mint soha nem tudni, mikor kellhetnek! :-D

"... ezt így vinklire hajtani, és egyik sem csálé, le a kalappal, én tudom miről beszélek..."

Ezt kellett volna már a kertszegélyesnél is tennem, de a pelenkázás már felkeltette a szomszédom érdeklődését is, mert neki is ilyen kell, a kövezés alá! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.03. 23:20  Hozzászólás
  •   532   
Avatar

---
 
A sósvizes csatorna parján, a fekete, és a fehér! A varjú, a partszélén található csemegéket nézi, a fehér meg a vízszélén kolbászol, hátha van egy kis polip a homokban! :-D

Kép

Az általam bedobott kenyérhéj is érdekes lett számukra! De, nem verik egymást érte, csak olyan valami, ami nem odaillő! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.03. 19:10  Hozzászólás  Válasz Spoli (528) hsz.-re     Olvasás  
  •   530   
Avatar

---
 
Sajna a Rózsák tere nem talált, de ha a szobrot megnézed hogy mi is az.... akkor segíthet :-P

A másik képnél is a belső felirat sokat elárul :H
Siculo írta:Köszi Tom,

Aszem ez műxik
:-D
 




  2015.08.03. 13:53  Hozzászólás
  •   528   


---
 
Hungarosiculo, amennyiben nézni tudod a másik képes topikot, ahova most nem írhatsz, a képek amiket beillesztettem ott vannak, a Te képeidet is megnézem, még keresem a helyszíneket!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.03. 13:47  Hozzászólás  Válasz wogboy (518) hsz.-re     Olvasás  
  •   527   


---
 
Ez a kalapács itt középen ha jól nézem, szerintem 10 kilós. Mikor kovács voltam, majd beszartam amikor a nagy ráverővel - mert ez arra hajaz - a leszúró kalapácsra kellett egyetlen ütéssel úgy ráverni, hogy a kis híján fehérizzó acélt levágja. Esztergakések nyers darabjait szúrtuk le vele, naná, hogy nekem a bum-bum meló jutott, de elég is volt ahhoz, hogy kidögöljek..
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.03. 13:43  Hozzászólás  Válasz wogboy (520) hsz.-re     Olvasás  
  •   526   


---
 
A felsőt akartam írni, de a középsőre is igaz. Szerintem a kövek jók lesznek, sokfelé és sok résen vezetik a vizet, nem gyűlik köztük össze egy folyamban rombolásra, sőt, a réseken komoly mennyiség szivárog a talajba is. Bakker, azért gigászi mennyiségű követ kellett összehordanod, szerintem sok tonnányi, mert egy darab nem sok, de sok-sok taliga az sok. Én tréningenként bármily fura is, összesen 3-5 tonna között emelgetek, igaz, sokszor keveset. Na ez is ilyen. Egy kő, nem sok. De ennyi kő, az bizony tonnákban mérhető!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.03. 13:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (520) hsz.-re     Olvasás  
  •   525   


---
 
Ez igen! Erre a középsőre már csak a kertiföld kell, kis gereblyézés, és mehet a palánta, vagy amit akarsz!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.03. 13:37  Hozzászólás  Válasz wogboy (522) hsz.-re     Olvasás  
  •   524   


---
 
Komolyan alakul már a termőrész, komolyan.. Lassan jöhet a Tavasz, bár még van mit tenned addig..
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.03. 13:35  Hozzászólás  Válasz wogboy (516) hsz.-re     Olvasás  
  •   523   


---
 
Hát kérem, mondhat akárki, akármit, ez mestermunka... Nem nagyon zavar, ha bárki megszól azért, mert lelkendezem, de erre nem tudok mást tenni! Aranyapám, egyfelől durva jól kifundáltad, másfelől az a merevítőhajtás az olyan, mintha gyári lenne! Gratula, mert én tudom mit beszélek - írok! Egy ilyen anyag, ha nem fogod le jól, és jó helyen, és nem adsz neki "húzást", alakításnál, hajlításnál úgy visszarúg, hogy az ember foga törhet bele.. Terepen, végül is párhuzamszorítóval - mert az csak az, ha komoly méret is - külön rögzítés nélküli deszkára - még ha keményfa is - ezt így vinklire hajtani, és egyik sem csálé, le a kalappal, én tudom miről beszélek... Egyszer üssön rosszul az ember Samu elvtárssal - az ötkilós - és már bele is megy a ferdeség... Azt meg visszahúzni, nagyobb szívás, mintha kanadai torkosborz lenne az ember.. Fasza, na....
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.03. 11:26  Hozzászólás
  •   522   
Avatar

---
 
Vakus lett már, mire beleuntam a köves pakolásba! :-D

Kép

Ennyi lett mára, és holnap is lesz majd nap! :-D

Kép

A kis kerítés is jól látszik, és jól sikerült a megerősítés! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég