Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2015.08.09. 20:59  Hozzászólás
  •   674   
Avatar

---
 
Magyarország egyik legnagyobb lepkéje. Azért ez egyik legnagyobb mert van még egy ugyan ekkora faj. Ez a Japán pávaszem (Antherea yamamai magyarul). Két szárnycsúcsa közti távolság eléri a 16 centit. Akkora mint egy denevér.

Kb. 3 éve fotóztam. Szicíliában nincsen.
.


DSCF6283.JPG
------------------------
Megtekintve 10588 alkalommal.

DSCF6282.JPG
------------------------
Megtekintve 10588 alkalommal.

DSCF6281.JPG
------------------------
Megtekintve 10588 alkalommal.

DSCF6280.JPG
------------------------
Megtekintve 10588 alkalommal.

DSCF6279.JPG
------------------------
Megtekintve 10588 alkalommal.

DSCF6278.JPG
------------------------
Megtekintve 10588 alkalommal.

 


  2015.08.09. 20:34  Hozzászólás  Válasz wogboy (663) hsz.-re     Olvasás  
  •   673   
Avatar

---
 
Tom,

Ezt ami a kezedben van nevezitek fekete epernek?
Mit kell tudni róla?
Nem ismerem és érdekel.
 


  2015.08.09. 12:18  Hozzászólás
  •   672   
Avatar

---
 
A kész, és az elkezdett! :-D

Kép

Ez meg a komposzt dobozaim - van a harmadik is, de azt még nem ízzitottam be! :-D

Kép

A giliszta pisit imádják a növények! A másik háznál, a passion gyümölcsöt azzal itattam, és kinőtte a házat is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.09. 12:11  Hozzászólás
  •   670   
Avatar

---
 
Az elébb ezt írta ki!

Parse error: syntax error, unexpected '}' in /var/www/terra-kert.hu/cache/tpl_terratorium_overall_header.html.php on line 15


Látom a végét már! :-D

Kép

A végen! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.09. 12:04  Hozzászólás
  •   668   
Avatar

---
 
Mire átlapátoltam, a hasizom is jelentkezett, mint itt vagyok ám, én is! :-D

Kép

A lapátoló! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 12:01  Hozzászólás
  •   667   
Avatar

---
 
A másik rozmaring! :-D

Kép

.. és a tgwh kérése, összekeverni az eredetit, az újal! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:59  Hozzászólás
  •   666   
Avatar

---
 
A tulipánok érzik a tavaszt! -D

Kép

A rozmaring is kezd életre kelni, mert elég beteges volt a kezdeti látványa! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:57  Hozzászólás
  •   665   
Avatar

---
 
A muskátlik a kedvenceink! :-D

Kép

Az itteni telet szeretik! :-D

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:54  Hozzászólás
  •   664   
Avatar

---
 
A cserepes füge! :-D

Kép

... és a cserepesek! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:52  Hozzászólás
  •   663   
Avatar

---
 
A leesettek, és az új shed - fémkalyiba - oldalán landoltak! :-D

Kép

Kép

A mai kézméretet tudják! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:48  Hozzászólás
  •   662   
Avatar

---
 
A fekete eperfa az itteni télben eldobja a leveleit - mint az összes európai származású -, de most már bújnak elő a rügyek! :-D

Kép

A kerítés adja a passion gyümölcsöt, és az a jó, ami már leesett! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:45  Hozzászólás
  •   661   
Avatar

---
 
Tél van, de a citrom kisfa adja az életet! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:43  Hozzászólás
  •   660   
Avatar

---
 
A félig kész, és tudja a bő kétméteres átlag szélességet, és a kb. tizennyolc métert! :-D

Kép

A szomszéd is tollászkodik, csak ráér, mert azt mondta, mire annyi lesz mint én - 62 - akkorra kész lehet majd mindennel, mert arra van majd kilenc éve! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:38  Hozzászólás  Válasz gergerg (657) hsz.-re     Olvasás  
  •   659   
Avatar

---
 
Szia!

"Én 10-15 cementes zsákot is elviszek félkézzel. :lol: :lol: :lol:"

Üres papír zsákokat én is tudok vinni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:36  Hozzászólás
  •   658   
Avatar

---
 
Csak kupacoltam a felhordott földet, mert előbb, az oldalfalat kell majd megfabrikálnom, és akkor lehet a földet szétteríteni! :-D

Kép

A kupacolás! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.09. 11:33  Hozzászólás
  •   656   
Avatar

---
 
Ezt a motoros adagot próbáltam - ki lehet kapcsolni a meghajtást, és akkor csak talicska! -, és annyi erő kellett a félútra eljutásig, ami kellett a három köbméter teljes elszállításhoz! :-D

Kép

Ha csak fiatal is vagy, ezt az emelkedőt megtolni lehetetlen! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:27  Hozzászólás
  •   655   
Avatar

---
 
Köbö, ennyi maradt a három köbméterből, és ez a mennyiség kb. bő egy köbméter!

Kép

Az irány, és a feljáró valahol ott fent van, a fehér pelenka táján! Ezt az emelkedőt, csak emberi erővel lehetetlen lenne megjárni! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:21  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (652) hsz.-re     Olvasás  
  •   654   
Avatar

---
 
Szia!

"Öregszel, mint én .... :O"

Letagadni is kár lenne, mert ennyi esszeség fiatal korban nem kellett! :-D

"Régebben az 50 kg-os cementes zsákot csak úgy feldobtam a vállamra, és elfutottam vele."

Erről jut eszembe, a cuculizmus adta a magánerős járdaépítést, és éppen akkor járt otthon a Joe Bugner - szőregi születésű volt -, és az két cementes zsákot fogott, a két kezében, és olyan erős keze volt, hogy látni is rossz volt! :-D

Itt él a Gold Coaston! :-D

"Most meg a 20 kg-os bevásárló szatyor ha 3/4-ig van, már szidom magam, hogy mi a francot kellett nekem ennyit bevásárolni egyszerre ..."

Apám azt mondta: ne xard el az erődet fiatal korban, mert ha öreg leszel, akkor kell az erő, a budihoz is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:12  Hozzászólás
  •   653   
Avatar

---
 
A szorító bilincseket is használva, tettem biztonságossá a feljutást! :-D

Kép

A kép felső szélén lehet látni - második lyuknál! -, azt a levert gömbavasat, ami adja a feljáró mozdulatlanságát! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:11  Hozzászólás  Válasz wogboy (650) hsz.-re     Olvasás  
  •   652   
Avatar

rendszer admin
 
Öregszel, mint én .... :O

Régebben az 50 kg-os cementes zsákot csak úgy feldobtam a vállamra, és elfutottam vele.
Most meg a 20 kg-os bevásárló szatyor ha 3/4-ig van, már szidom magam, hogy mi a francot kellett nekem ennyit bevásárolni egyszerre ... :D :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.08.09. 11:08  Hozzászólás
  •   651   
Avatar

---
 
A készvég.... :-D

Kép

Az első szint befutója, és az elektromos nélkül, nem menne! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:06  Hozzászólás
  •   650   
Avatar

---
 
Ráadásul, az aluminiumon is áttolni, és az emberi erővel lehetetlen ezt megoldani! :-D

Kép

A második szint kész, és majd lesz még itt munka! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 11:02  Hozzászólás
  •   649   
Avatar

---
 
Huszonnyolc, és harminc foknak látom ezt az emelkedőt ....

Kép

Oda fel, meg a negyven-negyvenöt lehet, és emberi erő nem lenne elég ahhoz, hogy a százkilós terhet feltolja! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 10:59  Hozzászólás
  •   648   
Avatar

---
 
Ennyit kedvel az elektromos talicska, és mivel százhúsz literes a bödönje, ez is van vagy 100 kiló! :-D


Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 10:56  Hozzászólás
  •   647   
Avatar

---
 
Vasárnap, amíg másoknak a templomba járás napja, nálam adta a lapátos, és a talicskás napot, ill. a hozzávaló három köbméter kerti földet! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 10:53  Hozzászólás
  •   646   
Avatar

---
 
Tavaszodunk, mert a tulipán is tollászkodik! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.09. 08:19  Hozzászólás  Válasz wogboy (633) hsz.-re     Olvasás  
  •   645   


---
 
"a hírek elveszik azt a honvágyamat"

Te nem azokat a pozitív híreket olvasod, amelyek azt írják, hogy Magyarország jobban teljesít az emberek mindennapi terheinek könnyítésében, mint az elmúlt húsz évben, hogy a családtámogatások terén is jobban áll az ország, hogy Magyarország jobban teljesít a nyugdíjak védelmében is, mint a legtöbb európai ország, hiszen megőrizte, sőt növelte is a nyugdíjak értékét, hogy a elmúlt másfél évben 90 ezer egészségügyi dolgozó bérét emelték meg, folyik 439 egészségügyi beruházás, szolgálatba állítottak 120 új mentőautót, és 82 mentőállomás épül vagy újul meg és még sorolhatnám.
Tudom, mások az elképzeléseink a honvágyról, nekem már Nagyatádon honvágyam van, hiányzik az a hely ahol felnőttem, hiányoznak a barátaim, még a gyermekkoriak is, hiányzik a megszokott vendéglőm, a kocsmám, a hazai ízek, a Fradi pálya és sok minden más, ezeket nem pótolja semmi.
Persze tisztában vagyok vele, hogy mások vagyunk, de azt furcsának tartom, hogy a hírek befolyásolják bárkinek is a honvágy meglétét, nem meglétét vagy annak nagyságát.

Bocs, hogy egy picikét eltértem a topik témájától!
 




  2015.08.08. 23:26  Hozzászólás  Válasz tgwh (631) hsz.-re     Olvasás  
  •   643   
Avatar

---
 
Szia tgwh!

"De ugye elkeverted?"

Még nem, de megfogom tenni, mert nem írtál hülyeséget! A nagy rotát ráugrasztom, és mehet a tánc! :-D

"Mert ugye ha a növény gyökere elkezd lefele menni, majd ellenállást érez, netán nem tetszik neki ami lejjebb van, akkor szépen oldalra fog nőni, és könnyen kiszárad."

Ez is logikus, de mielőtt ezt a földet betalicskáztam, a harminc centis mélységű rotázás is igaz volt, és többször megmérve, az eredeti talaj is tudja a PH 7-est! :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.08. 23:23  Hozzászólás  Válasz Spoli (628) hsz.-re     Olvasás  
  •   641   
Avatar

---
 
spoli

"Melegház! :D :D Mert arrafele nagy hidegek vannak! :-D"

Ez a telünk elég hosszú, és még ma is elálltam az ébredéskor a hosszú nadrágot, és az inget! Nappal tudja a huszon fokokat, de este, és reggel már kellhet a magoknak a langyos idő! :-D

"Persze, értem én, csak azért vigyorgok, mert nálunk a melegház, no az bizony egy vagyon, és rengeteg olajat zabál a fűtése... Ezért méregdrága a melegházi növény."

Ismertem, mert nekem is volt paprikás fóliaházam, és bizony, a dupla fólia adta csak jobbbat! :-D

"Mármint nekünkeste, mert neked most éjjel vagyon..."

Köszönöm, már kivirradt, mire olvastalak, és nyitva a kapu, mert várom az újabb három köbméteres kocsit! :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.08. 23:20  Hozzászólás  Válasz Spoli (627) hsz.-re     Olvasás  
  •   639   
Avatar

---
 
spoli

"Azannya... Még jó, hogy aknamezőt nem kell telepítened! :)"

Háborúsdit itt még nem kell tudni, de a természet védőket tudni kell kezelni, mert szerintük, a pl. a possumnak is jár valami a kertből, és ha el is kapom őfelségét, nem szabad bántanom, mint otthon a rézlábúakat! :-D

Már vettem sok száz méter madárhálót is, és a pecás tudományom által, a meglévő kapásjelzőket is bevetem a csatába, mert egy kihúzott zsinórra szálló papagályról is tudni szeretnék, mert azok is gyümölcs tolvajok! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.08. 23:17  Hozzászólás  Válasz Spoli (626) hsz.-re     Olvasás  
  •   637   
Avatar

---
 
spoli

"Az jó, ha sok terved van, szép sorban mind megteszed, és aztán lesznek új terveid! :D"

Na baxus, eltaláltad a szarva közt a tőgyét! :-D

Még a melbournei teherautó szereldében dolgoztam - az európai menekültek kilencven százaléka odakerült, mert nem kellett sokat beszélni, csak dolgozni! -, és ott, mint kamion szerelő, a műhely sarokba kerültem, mint a vonalról leguruló teherautók doktora!
Rámszokott a művezető, mert ha hiányzott egy mókus a vonalról, akkor én kerültem szóba! Értettem a folyamat minden pontját, és tudtam tartania, a mozgó vonalbeli három méteres határt!

Egy pókhasú ausztrál volt - harlye-davidson-os mókus volt, csak csinált három gyereket, felvett bankölcsönt, és nuku tovább motorozni! -, aki szerint, hogyan tudom tartani a csíkhatárokat? Kiderült, amíg én pl. szereltem fel egy előírt darabot a vázra, közben már azon járt a gógyim, mi lesz a következő folyamat, és mire odaértem a satuasztalhoz, már tudtam hova kell nyúlnom!

A pókhasú - szakállas - mert ott toporgott a satuasztal előtt, és azon morfondírozott másodpercekig, milyen csavart, vagy "bracket"-ot - tartóvasat vegyen kézbe, és huszon alkatrésznél ez már idő is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.08. 23:14  Hozzászólás  Válasz Spoli (625) hsz.-re     Olvasás  
  •   635   
Avatar

---
 
spoli

"Hát ez a cölöpkihúzó sem piskóta, nemigen láttam még ilyet! "

Ezt gondoltam is, mert itt sincs minden embernek! Főleg a faremeroknál illik a használata, ahol sok száz kiloméretes drótkerítés a telekhatár, és néha arrébb mehet a kerítés! :-D

"Agyaltam is rajta, mi is lehet, de végül bejött, miként működik."

Próbáltam a képekkel is láttatni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.08. 23:11  Hozzászólás  Válasz Spoli (624) hsz.-re     Olvasás  
  •   633   
Avatar

---
 
Szia spoli!

" Én nem akarok róla beszélni. Beszélnek a tények."

Annyit már elárultam magamról, napi szinten olvasok olyan oldalakat, ahol a hírek elveszik azt a honvágyamat, ami sok embernél, sok évi távollét után is nagy gond! :-D

Az is tény, nem estem a politika csapdájába, és nem ugatok meg olyan pártot, amit úgysem tudok eltüntetni! A sport is akkor hozza a pontot, ha a nyerést követi, a tej, és a kenyér árának a zuhanása! :-D

A linkes esetedben ott a pont, a kormány feladata lenne, az olyan helyzetet megkövetelni, ahol a közfeladatokat ellátókat is úgy védjék, mint pl. a zsarukat! Amíg csak a szavazat számokat látják, a kétlábú állatokban, addig lehet demokráciás is egy társadalom, az a káosz képe, és ez valakiknek az érdeke! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.08. 21:01  Hozzászólás  Válasz wogboy (622) hsz.-re     Olvasás  
  •   631   
Avatar

terra alapító
 
De ugye elkeverted? Mert ugye ha a növény gyökere elkezd lefele menni, majd ellenállást érez, netán nem tetszik neki ami lejjebb van, akkor szépen oldalra fog nőni, és könnyen kiszárad.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.08.08. 15:49  Hozzászólás
  •   629   


---
 
No, este még benézek ám! Mármint nekünkeste, mert neked most éjjel vagyon...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.08. 15:48  Hozzászólás  Válasz wogboy (608) hsz.-re     Olvasás  
  •   628   


---
 
Melegház! :D :D Mert arrafele nagy hidegek vannak! :-D Persze, értem én, csak azért vigyorgok, mert nálunk a melegház, no az bizony egy vagyon, és rengeteg olajat zabál a fűtése... Ezért méregdrága a melegházi növény.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.08. 15:44  Hozzászólás  Válasz wogboy (613) hsz.-re     Olvasás  
  •   627   


---
 
Azannya... Még jó, hogy aknamezőt nem kell telepítened! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.08. 15:41  Hozzászólás  Válasz wogboy (621) hsz.-re     Olvasás  
  •   626   


---
 
Az jó, ha sok terved van, szép sorban mind megteszed, és aztán lesznek új terveid! :D
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.08. 15:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (623) hsz.-re     Olvasás  
  •   625   


---
 
Hát ez a cölöpkihúzó sem piskóta, nemigen láttam még ilyet! Agyaltam is rajta, mi is lehet, de végül bejött, miként működik.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 5 vendég