Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    


  2015.08.13. 14:14  Hozzászólás
  •   811   
Avatar

---
 
Képek Comiso-ból.
A városkáról annyit kell tudni, hogy belvárosa UNSECO világörökség.

A városkéban együtt van a középkor, a reneszansz és az 1600-as évek építészete.

Lakossága mintegy 29 ezer fő, de három katedrálisa is van.....

.


Sicil25 275.jpg
Diana kút 1600-as évek
Megtekintve 11494 alkalommal.

Sicil25 272.jpg
Látkép
Megtekintve 11494 alkalommal.

Sicil25 289.jpg
Szökőkút 1600-as évek
Megtekintve 11494 alkalommal.

Sicil25 287.jpg
A Santa Maria delle Grazie
Megtekintve 11494 alkalommal.

Sicil25 268.jpg
A Santa Maria della Immaculata székesegyház homlokzata
Megtekintve 11494 alkalommal.

Sicil25 219.jpg
A Santa Maria delle Grazie Anyaszentegyház belseje
Megtekintve 11494 alkalommal.

 




  2015.08.13. 13:41  Hozzászólás  Válasz Spoli (791) hsz.-re     Olvasás  
  •   809   
Avatar

---
 
Spoli,

A fénypászmák költői és szem kell és lélek, hogy ezt meglásd és megoszthasd velünk.

A szürke gémedet pedig közelebb hoztam.

Íme:
.


Szürke gém Csabi kép.jpg
------------------------
Megtekintve 11602 alkalommal.

 


  2015.08.13. 13:36  Hozzászólás  Válasz wogboy (804) hsz.-re     Olvasás  
  •   808   
Avatar

---
 
"én hozom a tengerpartos képeket!"

Várjuk érdeklődéssel Tom.
 


  2015.08.13. 13:36  Hozzászólás  Válasz pipi32 (794) hsz.-re     Olvasás  
  •   807   
Avatar

---
 
"Bevallom én erre soha nem voltam képes és már soha nem is leszek. "
.
Ez hülyeség, mert mindennapi tevékenységéről, tapasztalatairól, amit lát a környezetében mindenki tud egy egy képpel szolgálni és ezt várjuk mi is szeretettel és érdeklődéssel.
.
 


  2015.08.13. 09:25  Hozzászólás
  •   806   


---
 
Ausztrália, Szicília és wogboy birodalma képekben

ez a cím már a végleges, vagy még mindig képlékeny? :thumbup:
 


  2015.08.13. 08:35  Hozzászólás
  •   805   
Avatar

---
 
Az útmenti borzas! :-D

Kép

Sunshine részen! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.13. 08:33  Hozzászólás  Válasz Spoli (792) hsz.-re     Olvasás  
  •   804   
Avatar

---
 
spoli

"... errefele most dühöng a Nyár! "

Csak azért, mert nálunk meg túl hosszú a tél! Ez azt jelenti, a hosszúnadrág, és pulóver sokszor kézbe kerül! :-D

"De ez nem a panasz helye, úgyhogy Nyár van, keményen..."

Majd lehet a télen szűke is, és akkor majd én hozom a tengerpartos képeket! :-D

"Örülök, hogy rendben gurulnak a dolgok, sikeres napot kívánok holnapra is..."

Köszönöm, és a napsütés is igaz, csak ha nincs nap, akkor már hűvös van! Ma is olyan hideg szél volt, hogy jól esett a napfényben lenni! :-D

Legyen szép napod!

"
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.13. 08:32  Hozzászólás
  •   803   
Avatar

---
 
Nem gőzös... :-D

Kép

Csak a nádcukor feldolgozó üzem gőzkéménye! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.13. 08:29  Hozzászólás  Válasz Spoli (789) hsz.-re     Olvasás  
  •   802   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"On the road.. "

Én is imádom a kocsi alatt elfutó aszfalt látványát, és azt már előadtam magamról, mindig olyan munkám volt, ami nem szobában, és műhelyben számlálta az órákat, hanem az úton! :-D

Itt dolgoztam először műhelyben - Melbourne -, és elég volt a négy év belőle! :-D

"Jó megérkezni, még jobb elindulni, de a legjobb úton lenni..."

Ez is igazad, és erre van az emigráció mondása: Mindig a repülön jó, mert vagy mész haza, vagy jössz vissza! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.13. 08:28  Hozzászólás
  •   801   
Avatar

---
 
Sunshine Coast részen, és ott láthatók ezek a telepített fenyvesek, mert az építőipar kellékei! :-D

Kép

A kúphoz - Glass House - irányító tábla! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.13. 08:24  Hozzászólás  Válasz Siculo (778) hsz.-re     Olvasás  
  •   800   
Avatar

---
 
Lavi

"megható történet és most már értem a storyt, kis embernek kutyája adta a hallhatatlanságot."

Ez is igazad, és amikor elsőre láttam azt az állatot, nem tudtam, igazi, vagy nem! Annyira életszerű, és azt nem tudom, a tulaj halála után lett szobrosítva a kutyus, vagy egy korábbi kutyus, és ezt kérte az egynyolcvanasba készülő kliens! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.13. 08:23  Hozzászólás
  •   799   
Avatar

---
 
A telepített fenyves! :-D

Kép

Az út felett átívelő hidakon, ott kereszt út neve is! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.13. 08:20  Hozzászólás  Válasz Siculo (777) hsz.-re     Olvasás  
  •   798   
Avatar

---
 
Lavi

"Jav.Beerburrum..... sörös neve vagyon..."

Ezt csak látod, de az igazság az, hogy az őslakosok elleni durva kezelésnek hála - persze, nem az ausztrálok követték el, hanem az akkor érvényes angol törvényekre hivatkozó angol tisztviselők! -, egyre több az olyan elnevezés, ahol az őslakosok szóhasználatára utalható vissza, és nem biztos a sör! :-D

A kenguru sem igazi név, csak ez első európaiak látták ezt az állatot, és amikor kérdezték az őslakosokat, a zsebes nevéről, azok azt mondták: "kenguru" - nem tudom, és így lett a kenguru! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.13. 08:19  Hozzászólás
  •   797   
Avatar

---
 
Amikor a piros segít a trucknak! Az angol nem tudja a kamion szót! :-D

Kép

Az igazi truck, és ezt is a piros segíti! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.13. 08:15  Hozzászólás  Válasz Siculo (775) hsz.-re     Olvasás  
  •   796   
Avatar

---
 
Szia Lavi!

"Nálunk kapurendszer van."

Ez a rendszer nálunk is igaz volt, de már negyedik éve, automatizálták, és az első hetek hatvan kilométeres lassítása után, most már a száztizet is tudják kezelni, a kamerák! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.13. 08:15  Hozzászólás
  •   795   
Avatar

---
 
Ilyen fém áthidalók tudják sebbeség kamerákat, és ha adott az útdíj fizetése, akkor azok az érzékelők is ilyen helyen kuksolnak! Ez nem jó egyikre sem, csak példának hoztam! :-D

Kép

Futtában a templomom! Ha nem megyek el minden héten, akkor úgy vagyok, mint a templomos támogató, aki kihagyta a vasárnap reggeli misét, és bűntudatom lesz! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.13. 07:57  Hozzászólás  Válasz Glifozát (786) hsz.-re     Olvasás  
  •   794   


---
 
Lenne két megjegyzésem, az egyik, hogy a június óta miért csak most lett téma a topik címe, júniustól napjainkig miért nem kifogásolta senki a topik címét?
A másik, ha már a cím megfelelőséget kéritek, akkor ennek a topiknak a megfelelő címe a következő lenne:
Ausztrália, Szicília, a Nagyvilág és a wogboy ház-körüli munkálatai képekben.
Megnéztem a wogboy utolsó 100 képét amit felrakott és a képek túlnyomó többsége az ő kertjében az általa elvégzett munkát, az általa használt eszközöket mutatja be.

Nehogy félre értse bárki is, nincs semmi bajom azzal, hogy bemutatja, hogy ugyan olyan fúrógépet, gereblyét, talicskát használ ő is mint amit itthon is használnak az emberek, sőt tisztelem azt a szorgalmat, kitartást amivel rendelkezik, lenyűgöz, hogy ezt be is mutatja nekünk nap mint nap.

Bevallom én erre soha nem voltam képes és már soha nem is leszek. :thumbup:
 


  2015.08.12. 21:58  Hozzászólás  Válasz Spoli (789) hsz.-re     Olvasás  
  •   793   
Avatar

rendszer admin
 
- " Nem csak egy úton lehet elérni a célba, és ha elindulsz egy úton, attól még nem kell lemondani a többiről.
Nem maga a cél az igazi lényeg, a cél az csak az út vége, ahova azon az úton elérsz.
Maga az utazás a lényeg, az számít igazán, ami utazás közben történik.
A sikerek, a botlások, a barátságok, az élmények. Ez maga az élet.
" -
(Step.Up.3D - Moose után szabadon)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.08.12. 21:07  Hozzászólás  Válasz wogboy (773) hsz.-re     Olvasás  
  •   792   


---
 
Tom, errefele most dühöng a Nyár! Persze, most itt van az ideje, tegye, nem arról van szó, hogy ne. Mondjuk az nem lenne baj, ha délután a városban nem 42 fok celsius lenne, hanem cseppet kevesebb - úgy 30 körül már nagyon jó - és az sem lenne baj, ha a levegőben oxigén is volna elegendő.. Mert azért lássuk be, túl nem teng benne.. De ez nem a panasz helye, úgyhogy Nyár van, keményen... Örülök, hogy rendben gurulnak a dolgok, sikeres napot kívánok holnapra is...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.12. 21:02  Hozzászólás  Válasz Siculo (781) hsz.-re     Olvasás  
  •   791   


---
 
Hungarosiculo, nekem most kéznél csak egy szürkegémem van a Kis-Dunáról, no meg fénypászmák, amiket a tornateremből fényképeztem le..

A szürkegém..
Szürke gém Csabi kép.jpg
------------------------
Megtekintve 12452 alkalommal.



És a fénypászmák...

Pászma2.jpg
------------------------
Megtekintve 12452 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.12. 20:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (785) hsz.-re     Olvasás  
  •   790   


---
 
Köszönjük Délkelet, és örömmel látunk bármikor...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.12. 20:54  Hozzászólás  Válasz wogboy (772) hsz.-re     Olvasás  
  •   789   


---
 
On the road.. Szinte érzem a forró aszfalt illatát, és hallom az abroncsok surrogását... Tom, úton lenni, az a jó.. Jó megérkezni, még jobb elindulni, de a legjobb úton lenni...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)






  2015.08.12. 17:38  Hozzászólás  Válasz pipi32 (784) hsz.-re     Olvasás  
  •   786   
Avatar

moderátor
 
Így van! Örülünk hogy itt vagytok, és úgy tűnik békében is tudtok élni :thumbup: viszont ha már a topiknak van címe, akkor az olyan cím legyen ami fedi is a tartalmat. Nem tudom feltűnt-e az a különbség, hogy amíg más fórumokon a tartalom címnek való megfelelőségét várják el, itt a cím megfelelőségét kérjük. Vagyis nem azt akarjuk megszabni hogy mi off és mi nem, hanem azt kérjük hogy olyan címe legyen a témának ami a valóságnak megfelel. Megértéseteket köszönjük!
 


  2015.08.12. 08:19  Hozzászólás  Válasz pipi32 (784) hsz.-re     Olvasás  
  •   785   
Avatar

---
 
Én, aki csak időnként és futólag nézek be ide, csak tátottam a számat és nem értettem, hogyan kapcsolódnak össze a történések, ami számotokra teljesen nyilvánvaló. Most már képben vagyok, de ha a modi nem feszegeti a témát, a szám még mindig nagy "o"-t formázna. (Anélkül, hogy bántani akarnálak Benneteket, legalább egy halvány utalás jó lett volna a többiek felé, hogyan fér meg a téma címe mellett Szicília. Bár ha valaki kívülálló később csatlakozik az olvasáshoz és csak előre olvas, az szintén tudatlan marad. Így szerintem a topic átnevezése volt a legegyszerűbb megoldás)
További jó fórumozást kívánok! :)
 


  2015.08.12. 07:43  Hozzászólás  Válasz vizerg (782) hsz.-re     Olvasás  
  •   784   


---
 
Igazad van kérte, de vannak előzményei, hogy miért kérte.
De lépjünk rajta túl, nincs jelentősége. :thumbup:
 


  2015.08.12. 07:32  Hozzászólás  Válasz vizerg (782) hsz.-re     Olvasás  
  •   783   
Avatar

---
 
ezen már túl vagyunk és várjuk szeretettel a te képeidet is :) mert itt ez a lényeg ;)
 


  2015.08.12. 07:30  Hozzászólás  Válasz pipi32 (780) hsz.-re     Olvasás  
  •   782   


---
 
Bocsánat, hogy beleszólok, de mielőtt az adminoknak esnétek, a téma nyitó maga kérte, hogy nevezzék át a topic-ot.

viewtopic.php?f=152&t=73
 


  2015.08.12. 07:26  Hozzászólás
  •   781   
Avatar

---
 
Sziasztok Modik,

Látom a megváltozott címet.
.
A lényegét takarja, mert arról szól a dolog, hogy mindenki hozza a saját képeit otthonáról, otthonából, utazásáról....legyen az akár bárhol és remélem majd Icika is idetalál a kertjének képeiről, az újabb és újabb növényeiről és persze a macskáiról.....
.

Na meg Spoli képi is jól jönnének és mindenkié akinek saját képivel otthonról ad egy kis hangulatjelentést, akár a reggeli kávéját is fotozza le....

na meg pipnek is biztos van egy két saját élménye.... ;)
 


  2015.08.12. 07:20  Hozzászólás
  •   780   


---
 
Nem tudom pontosan mi volt a baj a topik címével, aki ezt a topikot rendszeresen látogatja az a három, na jó, négy ember az pontosan tudja, hogy mi a topik témája és szerintük megférnek egymás mellett az Ausztráliáról készült képek és az Olaszországról készült képek is.
Ilyen tartalmú topik már az origon is volt, majd annak megszűnése után, szinte minden létező fórumon és soha nem volt semmi baj a topik címével, bármi is volt a címe, minden törzslátogató pontosan tudta/tudja mire számíthat.
Ebben a topikban is jól megférnek egymással, a wogi kavicsai, a képei és megférnek a Lavi és mások képei is, nem hiszem, hogy azt a három uszkve négy embert aki ide ír zavarná.

Persze, ez csak az én véleményem!
 




  2015.08.12. 07:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (767) hsz.-re     Olvasás  
  •   778   
Avatar

---
 
megható történet és most már értem a storyt, kis embernek kutyája adta a hallhatatlanságot.
 






  2015.08.12. 07:10  Hozzászólás  Válasz wogboy (763) hsz.-re     Olvasás  
  •   775   
Avatar

---
 
Értem Tom,

Nálunk kapurendszer van.

A stradan van olyan kapu, külön sávon amit a "kütyü" érzékelése nyit ki már távolról így megállás nélkül át lehet hajtani.
A "kütyü" neve itt telepass. Nem a bankkártyádról, hanem külön te töltheted fel a pályán mindenütt ott levő töltőhelyekről.
A töltőhelyek neve: Punto Blu.

A kütyüsüknek, telepass-osoknak külön átjáró sáv van., a máshogy fizetőknek meg kell állni és a fülkében levő embernek fizetni vagy a sorompónyitó automatának (készpénzzel v. kártyával).

Itt látod a rendszert, a tepeass-t is és a áthajtókapukat.
https://www.google.hu/search?q=telepass&newwindow=1&rlz=1C1OPRB_enHU576HU583&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI9dmeze-ixwIVio4sCh0VTQeX&biw=1024&bih=643 
 


  2015.08.12. 06:31  Hozzászólás
  •   774   
Avatar

---
 
A Sunshine Coast - akár a Gold coast, a 60-as években! - felé vezető úton! :-D

Kép

Első ittjártamkor, Ausztria jött be, mert olyan a kép! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.12. 06:27  Hozzászólás  Válasz Spoli (759) hsz.-re     Olvasás  
  •   773   
Avatar

---
 
Szia spoli!

Milyen nagy lett itt a forgalom, és köszönöm a védő mondataidat! :-D

"remélem sikerült a mai "matatás", és remélem sikerül a holnapi is! Szerencsés és szép napot kívánok!"

Köszönöm, meg volt a volt tények javítása, és közben építettem egy kis átjárót - a fentről jövő víz felett, és majd mutathatom is! -, és mára ígértek egy kis esőt, ami meg is érkezett 13 körül, és nyári zivatarra jellemző égzengéssel, és napsütéssel! Az eső hírére egy kicsit módosítottam a volt szomorúfűz gödrét, mert azt kivettem, és áfonya került a helyére, és majd savanyítanom kell a gyökere körül a talajt! :-D

Most már 15 óra, és megint süt a nap, és csak nyoma van a nyárias esőnek! :-D

Neked is szép napot, mert már ott jártok, hogy jogos az elvárásom! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.12. 06:26  Hozzászólás
  •   772   
Avatar

---
 
Az ismerős szereplő! :-D

Kép

Igazi kúp, a távolban! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.12. 06:23  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (744) hsz.-re     Olvasás  
  •   771   
Avatar

---
 
Szia Admin!

"De valaki homályosítson már fel, hogy egy Ausztráliai képek témában mit keresnek Olasz, Magyar, és egyéb helyekről származó képek?"

Ez megy évek óta, és én elfogadom ezt a helyzetet! :-D

A Lavi - origós lánykori neve - mindig hozta a művésztörténeti képeit, és élvezettel nézegettük, és sosem volt ebből gond! A spoli hozta múlt Budapestjét -, és a Lavis képek értékelését -, és nálunk már demokrácia van, mert aki de belép, az leteheti, amit hozott!

Majd írok a modis topikba, és kérni fogom a topikom átnevezését! Amikor arról volt szó, hogy hol képezhetnék, akkor fogadtátok el ezt a nevet, és a "Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van..", elfér fórumon? :-D

Vagy ez?(by spoli): Ausztrália, Szicília és a Nagyvilág képekben...

Nincs égtájhoz kötve, és mindenhol van fa, bokor és virág! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.12. 06:21  Hozzászólás
  •   770   
Avatar

---
 
Az ausztrál autópálya, és az északi részek kivételével - ott nincs sebbesség határ, és hullanak is! -, majdnem száz, vagy száztíz a megengedett! :-D

Kép

A telepített fenyves, és az elszórt fenyőmagok látványa! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.12. 06:17  Hozzászólás  Válasz Siculo (743) hsz.-re     Olvasás  
  •   769   
Avatar

---
 
Lavi

"OKK AKKOR ITT VAN PÁR KÉPEM CASTELVETRANO (SZICILIA) KATEDRÁLISÁRÓL."

Köszönöm, és jó látni a múlt köveit, és a kövekkel kialakított formát! Szépek! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.12. 06:16  Hozzászólás
  •   768   
Avatar

---
 
Kevés táblát használnak a közlekedéshez, de ami kitesznek, az mindig jót mutat! :-D

Kép

Az ausztrál mentő, és ezek viszik el a háztól, a hullákat is! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.12. 06:13  Hozzászólás  Válasz Siculo (742) hsz.-re     Olvasás  
  •   767   
Avatar

---
 
Lavi

"Erről az Alexander Evan Armstrongról mit kell tudnunk?"

Nincs a helyi történelemben, mert kis ember volt - termetre -, és egy 1982-es élet szinten, nagy házban lakott. Halála előtt eladta a házát, de már a pénzt nem tudta a többihez tenni, mert mindkét szemére meghalódott!

Az volt a kérése, ha meghalódik - sikerült is neki, miután kész lett a háza, rá két évre, le is csukta, örökre a szemét! -, akkor azt a dombot, ahol állt a háza, odaadta a tanácsnak, de olyan feltétellel, házak nem épülhetnek rajta!

Ezért, kapott egy feljárós emlékhelyet - ahol egy biznisz vágja a füvet, és - ahogy - , de rendben tartja a gránit emlékművet! :-D

Ez a "Ho Shimin" - anno, a magyar média használta ezt a nevet, ahol a vietnámi partizánok masíroztak az amerikai katonák ellen! - feljáró, az emlékműhöz! :-D

Kép

Be van kerítve, és még a víz is ott van, de már nem locsolnak vele! :-D

Kép

A kutya szemmel látva! :-D

Kép

A volt háza, és csak nyolc szobás! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.12. 06:11  Hozzászólás
  •   766   
Avatar

---
 
Amikor a kilátás, és az út belátása sem biztosított! :-D

Kép

A téli útmente! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.12. 06:08  Hozzászólás  Válasz Siculo (741) hsz.-re     Olvasás  
  •   765   
Avatar

---
 
Lavi

Jó a kérdés, és köszönöm! :-D

"Erről a Pimpanaról mit kell tudnunk?"

Ma már a Gold Coast része, de pár éve még Brisbane-hez tartozott, és van olyan álom is, hogy a Gold Coast, és Brisbane összefog épülni! Azt már nem élhetem meg, és látni is ezt, az igyekezetet! :-D

Pimpama, egy olyan kerület, ahol még él a nagy területen élő tulajdonosi élet, mert oda még nem sikerült a lakásépítő maffiának bejutni! Az is százszázalék, odafognak érni, mert már épülnek a kisterületen ülő állami lakások - azoknak adják a lakásokat, akiknek bevétele elég kevés! -, és ezzel szoktak nyitni a maffiások, ha szabad az államnak, akkor nekünk is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.12. 06:05  Hozzászólás
  •   764   
Avatar

---
 
Az autópálya szélesítés! Ez volt pár éve a gond! :-D

Kép

.. és a felpakolt mindentjáró! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.12. 06:01  Hozzászólás  Válasz Siculo (740) hsz.-re     Olvasás  
  •   763   
Avatar

---
 
Szia Lavi!

Most szoros az időm - van sok tennivalóm, amit bevállaltam mára! -, és csak táviratilag - de - lesznek ma is válaszok! Egy picit próbálom a sok éves szintet is tartani, a sorrendet is figyelni! :-D

"Nálatok is mindenhol az autópálya kapu vagyon rendszeresítve fizetésre? ::O"

Jó kérdés, és te sem tudhatsz mindent! :-D

Ez egy régebbi kép, és azóta már a kocsi szélvédő felső szélén ülő kis kütyüt látják, az oszlopokon ülő kamerák, és halk csipogással tudatja az elbambuló vezetővel azt a tényt, a rejtett ár által a kis kütyü $ 25-os értékéből megint lecsípett! A kis kütyü meg rákapcsolva a bankártyára, tehát ami kifolyt, azt a rendszer, az akaratodon kívűl is lecsípi, a bevételedből!
Adódhat olyan is, nincs ilyen kütyüd, akkor sincs gond, mert adnak három napot - van elég infós tábla az ilyen pénzes utakon, ahol adva a befizetés lehetősége! - , és ha nem szeretnél magyarázkodni - kis eséllyel, mert az út maffia itt is él! -, akkor előbb-utóbb rájössz, megéri a kis kütyüt felnyálazni a visszapillantó tükör mögé! :-D

A Brisbane-be vezető autópálya nem fizetős, csak pl. az arról nyiló autópályák egy részén tartják a markukat! Amíg kézzel volt a fizetés, tudtad menyit kérnek, de most már nincs kiírva a teherkocsi, motorbicigli, és személykocsi- karavánnal árai, csak lecsípik!
Anno, egy személykocsi volt, kb. $ 1.60- 1.90, most már a $ 3-4-et csipogtatnak le, és ezt azzal magyarázzák, a fizetős úton megtett táv is beleszól az árba, csak már azt nem árulják el, mennyi az alapár! :-D

Az is tény, ki lehet kerülni, de azt nevezik félsikernek, mert a többlett út által elautózód az autópályás árat! Ki van ez tervezve, és csak azt nem látja át, akinek nem gond a pénz! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron