Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.08.18. 18:14  Hozzászólás  Válasz Spoli (922) hsz.-re     Olvasás  
  •   926   
Avatar

---
 
Nagyon jó a keresztespók, nekem csak egy pókos képem van: egy darázspók, a Zselicségben kaptam lencsevégre még mikor legutóbb ott jártam (2011).


DSCF4645.JPG
------------------------
Megtekintve 9209 alkalommal.

DSCF4644.JPG
------------------------
Megtekintve 9209 alkalommal.

DSCF4643.JPG
------------------------
Megtekintve 9209 alkalommal.

 


  2015.08.18. 18:11  Hozzászólás  Válasz Spoli (924) hsz.-re     Olvasás  
  •   925   
Avatar

---
 
Kiváló az élessége. Most csak azt áruld el: a méh szárnyai nyugalomban voltak, vagy rezegtette?
 


  2015.08.18. 14:43  Hozzászólás
  •   924   


---
 
Kedves topiklakók, és látogatók, most délutánra még egy képem volna, lehet, hogy tetszeni fog, egy kis Tavasz idéző kép, én azt gondolom elég jól sikerült a zord és rohanó időtől ellopnom a pillanatot, ami egész pontosan 0,001 másodperc volt, ennyi volt az expozíciós időm! Igaz, ez viszont kb, egy órai próbálkozás után jött össze!
Viszlát estig!

DSCN1670.JPG
------------------------
Megtekintve 9153 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.18. 14:34  Hozzászólás  Válasz Klenhaser (919) hsz.-re     Olvasás  
  •   923   


---
 
Szervusz Klenhaser!

Véleményed megtisztelő, és hát - nem vitatémaként, csak a magam csendes megjegyzése - Endre azonosítójú fórumozó, és az összes klónja az egyik legfelkészültebb, és leginkább célirányos, és tudatos felhasználó volt, aki pontosan tudta, mit miért tesz. Tényleg csak a saját megjegyzésem, más meg gondolhatja másképp.

Amúgy meg úgy gondolom, hogy a múlttal semmit nem lehet kezdeni, mert az már nincs, a jövőről - még a holnapról sem - pedig fogalmunk sincs, az én dolgom magamnak annyi, hogy megpróbáljam megérni a mindig holnap reggelt, és jól érezni magam. Konfliktust nem keresek, sőt, ha lehet elkerülök, ami elmúlt, azt elengedem, és ami tetszik, annak örülök, és aminek örülök, annak hangot adok. Szimpla, dolog, nem ügy, de már 2015 van és nem 2000-2004, és ha tökösnek kell lennem, hát a túlélésre koncentrálok. Volt miből megtanulnom a prioritásokat, magamnak mondva, elég tökös módon beleálltam! :)

Jó Egészséget, és Szerencsét, és örülök, hogy vissza-visszajöttél!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.18. 14:22  Hozzászólás
  •   922   


---
 
És ha már arról szólunk, hogy a Fák virágok bokrok között mi van, az egyik lény, "akit" kilestem az optikámmal...

DSCN1043.JPG
------------------------
Megtekintve 9138 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.18. 14:13  Hozzászólás  Válasz wogboy (901) hsz.-re     Olvasás  
  •   921   


---
 
Tom, a dolog egyszerűbb. Egy kis földlabdás aranyvesszőt vettem a kertésznél, és földlabdával együtt kiültettem... Ennyi.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.18. 14:11  Hozzászólás  Válasz Spoli (911) hsz.-re     Olvasás  
  •   920   


---
 
Hát kéremszépen!

Hogy a víz mit tud, azt itt lehet látni. Ez a tegnapi apokalipszis szerű özönvíz eredménye. (No meg szerény véleményem szerint a szakszerűtlenségnek is.. Se vasháló, se tömörítés, se talajhomogenizálás, semmi..) Helyszín: Fővám tér, Nagycsarnok, nagyforgalmú, frekventált közlekedési pont..

Özönvíz 2015 aug 17 Nagycsarnoknál.jpg
------------------------
Megtekintve 9063 alkalommal.



2015 augusztus 17 Fővám tér úttest.jpg
------------------------
Megtekintve 9063 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.17. 22:47  Hozzászólás
  •   918   
Avatar

---
 
A lármások, most csak figyelőben! :-D

Kép

A fűben matatók! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 22:45  Hozzászólás  Válasz Spoli (911) hsz.-re     Olvasás  
  •   917   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Tomnak szép napot, és eredményeset!"

Köszönöm, és ma is napsütés, nekem adódott egy kerítésoszlop csere - elrothadt remélve, és nem a termeszek zabálták meg! - a szomszédban meg betonoznak, tehát mozgásban minden! :-D

Most megyek, és megkeresem a betontörőt, mert eredetileg betonba van téve a kerítésoszlop, és azt szét kell vernem, hogy odaférjek az új oszloppal!

Szép álmokat! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 22:44  Hozzászólás
  •   916   
Avatar

---
 
Biztos van neve is, de ezt sem tudom! :-D

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 22:41  Hozzászólás  Válasz Siculo (910) hsz.-re     Olvasás  
  •   915   
Avatar

---
 
Lavi

"Keresztény mártír volt, aki a római keresztényüldözés idején halt mártírhalált mintegy 1800 éve."

Azért érdekes, mert akkor más volt a jónak látott emberek megítélése, és már most ennek sincs nyoma, mert a rohanó életünk nem adja ki! :-D

Az csak nálam lehet kérdés, a rómaiak miért üldözték a keresztényeket? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 22:41  Hozzászólás
  •   914   
Avatar

---
 
Az afrikai tulipánfa virágja...


Kép

.. és a püspöklila virágú kisfa! Ez is valami afrikai lehet, mert nagyon bírja a szárazságot! :-D

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 22:36  Hozzászólás  Válasz Siculo (909) hsz.-re     Olvasás  
  •   913   
Avatar

---
 
Szia Lavi!

"Nálunk az idézőjeles tél az augusztus, mert ekkor pusztul ki minden és még a pálmák kókadoznak. "

Ez egy hónapos tél? :-D

Nálunk adja a negyedéves szintet, habár, érzésésileg - eddig - az egy hónap volt a kemény mag, és akkor júliust írunk! :-D
Nekünk nincs ilyen határzóna - kókadozik minden -, csak a talaj szokott igen száraz lenni, de mostanában az sem, mert jöttek az esők! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 22:36  Hozzászólás
  •   912   
Avatar

---
 
Ez még ideillő, mert kecskeóvoda lakói! :-D

Kép

A tavasz tollászkodik, mi meg várjuk is!

A kínai cserenyebokor, és ez is kínai már? :-D

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 22:11  Hozzászólás  Válasz Siculo (910) hsz.-re     Olvasás  
  •   911   


---
 
Szia Hungarosiculo, szervusztok topiklakók és látogatók!

Hungarosiculo, holnap végignézem őket, ma későn értem haza, apokaliptikus felhőszakadás volt, egy óra alatt - nem vicc - nyolcvan milliméternyi csapadék... Ilyyet még nem láttam, amióta kétágú vagyok...
Jó bulitimeot, Tomnak szép napot, és eredményeset!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.17. 13:57  Hozzászólás
  •   910   
Avatar

---
 
Az üvegkoporsó Szent Candid vértanú testét őrzi. Keresztény mártír volt, aki a római keresztényüldözés idején halt mártírhalált mintegy 1800 éve. Testét a fehérvári ciszterciek temploma őrzi. (Foto Siculo).

.


DSCF6446.JPG
A fehérvári ciszterciek templomának belső tere, szószék
Megtekintve 8948 alkalommal.

DSCF6451.JPG
A fehérvári ciszterciek templomának belső tere, főoltár
Megtekintve 8948 alkalommal.

DSCF6469.JPG
Szent Candid vértanú koporsója a fehérvári ciszterci templom képolnájában
Megtekintve 8948 alkalommal.

DSCF6467.JPG
A fehérvári ciszterciek templomának belső tere
Megtekintve 8948 alkalommal.

DSCF6472.JPG
Szent Candid vértanú teste
Megtekintve 8948 alkalommal.

DSCF6470.JPG
Szent Candid vértanú teste
Megtekintve 8948 alkalommal.

 


  2015.08.17. 13:38  Hozzászólás  Válasz wogboy (905) hsz.-re     Olvasás  
  •   909   
Avatar

---
 
Nálunk az idézőjeles tél az augusztus, mert ekkor pusztul ki minden és még a pálmák kókadoznak. Szeptemberben jön a második "tavasz": némi csapadék, kis lehűlés úgy 24-28 fokra és zöldell és virágzik minden.
 


  2015.08.17. 13:13  Hozzászólás
  •   908   
Avatar

---
 
Tavaszi ruhában a diófa, ami nem egy népszerű fa, mert hivatásos favágók sem ismerik ezt! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 13:10  Hozzászólás  Válasz Siculo (899) hsz.-re     Olvasás  
  •   907   
Avatar

---
 
Lavi

"Irodaházak vagy laknak is benn?"

Ezek mind szállodák, és a Q1 csak a lakóház! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.17. 13:07  Hozzászólás  Válasz Siculo (898) hsz.-re     Olvasás  
  •   905   
Avatar

---
 
Szia Lavi!

Köszönöm az ideérésedet, és pont időben, mert nálunk már 22:10 van! :-D

"itt most van a "tél" és várjuk a szeptemberi "tavaszunkat"....."

Nem tudom, de nálunk túl hosszú volt a téli évszak, és felétek is? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 13:03  Hozzászólás
  •   904   
Avatar

---
 
A Gold Coast a távolban!

Kép

.. és a kilátástalan kilátás! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 13:01  Hozzászólás  Válasz Spoli (890) hsz.-re     Olvasás  
  •   903   
Avatar

---
 
spoli

" Itt már az Arany 12-ből kiszállva egy másik gépben volt, és hajtott."

Mint írtam már, nálam az emberi erővel végzett versenyek adják az igazit - mint volt távfutó -, és nem nézem le az autósokat, de náluk igaz a technikai állapot is! :-D

"Talán érezni a képről, hogy a drivernek nem létezik semmi más a világon, csak a gép, csak a ménes, ami viszi, és az út, amit le kell küzdeni, a kanyarok, amikkel meg kell harcolni, és az idő, amit le kell győzni."

Ez is igazad, és vannak olyan elfoglaltságok, ahol a figyelem csak egy pontra helyeződik! Pl. ha pecázom, akkor én sem látom a természetet, csak az úszót figyelem, és annak minden rezgését! Pedig az csak hobbi, de ha élvezi az ember, akkor ott is lehet pontosítani a figyelmet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 12:59  Hozzászólás
  •   902   
Avatar

---
 
Csak sorban, mint a lepényevést! :-D

Ha nem is felhőkarcolók, de közel járnak ahhoz! :-D

Kép

Az árnyékos házak szélén!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 12:56  Hozzászólás  Válasz Spoli (889) hsz.-re     Olvasás  
  •   901   
Avatar

---
 
spoli

"Ezt az aranyesőt Aytron Senna emlékére ültettem, a Duna mellett. "

Ez is tavaszi hajtás, és a Duna mellett, azt is jelenti, az árterületen van? :-D

"Emlékére, az arany 12-es emlékére ültettem ezt az aranyesőt!"

Készként vetted a hajtást, vagy csak egy leszúrt ágból eredt?
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 12:55  Hozzászólás
  •   900   
Avatar

---
 
A Q1 adja a szintet, és ez nem az én világom! Néha bentjárok az árnyékos házak környékén, de igyekszem is kifelé onnan! :-D

Kép

A Lavis féle ... :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.08.17. 12:53  Hozzászólás  Válasz wogboy (893) hsz.-re     Olvasás  
  •   898   
Avatar

---
 
mintha nálunk lenne :)

itt most van a "tél" és várjuk a szeptemberi "tavaszunkat".....
 


  2015.08.17. 12:52  Hozzászólás  Válasz Spoli (888) hsz.-re     Olvasás  
  •   897   
Avatar

---
 
spoli

"Erről a tulipánról ezt a képet én készítettem. "

Szép a színe, és a mérete is! :-D

"Beértem a lakásba, csupa föld, és vér voltam, de boldog."

Ez is hihető, hiszen új életet kaptál - a rubber varrt össze! -, és akkor ez a tulipán, éppen neked nyílt! :-D

"Mert olyan NINCS, HOGY NE NEKEM SÜSSÖN A NAP, ÉS NE NEKEM NYÍLJON A TULIPÁN!"

A napsütést az nem értékeli, akinek van elég pénze, és egészsége! Nálam is napsütés adja a mindennapi karácsonyt! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 12:51  Hozzászólás
  •   896   
Avatar

---
 
A hirhedt fig tree, és itt is okozhat gondot, mert a vizet kereső gyökérzet, az ötszáz métert is megteheti, és ami útjába kerül, azt megbújja! :-D

Kép

A Gold Coat-i belváros szélén!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 12:49  Hozzászólás  Válasz Spoli (888) hsz.-re     Olvasás  
  •   895   
Avatar

---
 
Ha felteszik a kérdést, Spoli,

Mire jó egy tulipán? Számos számtalan válasz születhet, de talán arra kevesen gondolnak, hogy egy ember életének kritikus pontját felidézze a szépsége a kamera mindent megörökítő látószögén át?
 


  2015.08.17. 12:47  Hozzászólás  Válasz Spoli (887) hsz.-re     Olvasás  
  •   894   
Avatar

---
 
spoli

"Alkalmanként be is illesztek belőlük, lehet, hogy most keresek, lehet, hogy később."

Már láttam is egyet - tőled -, és nálunk most nyújtogatják a nyakukat a mi tulipánjaink - esőre vágynak! -, de az késik egy kicsit, de be van ígérve! :-D

"Nem annyira izgalmasak, mint az egyéb életképek, és van köztük olyan, amit én készítettem, de van köztük olyan, amit a netről mentettem. "

Ez sem gond, csak ahogy hozod, az teszi értékessé! :-D

"A netről mentettnek az a baja, hogy a forrást nem tudom, de minden esetben jelzem majd, ha nem a saját felvételem."

Nálam sosem volt érdek, ennek a vizsgálata, mert aki keres, az találhat is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 12:46  Hozzászólás
  •   893   
Avatar

---
 
A pálmafás óceán part, mert ez már nem a tenger! :-D

Kép

A takart vízszéle!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 12:44  Hozzászólás  Válasz Spoli (886) hsz.-re     Olvasás  
  •   892   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"No, ők azért meglehetősen hasonlítanak a nálunk honos hasonló jószágokra! Naná... "

Ha ez így igaz, akkor csak kicsi a mi sárgolyónk! :-D

"De a gazda gondos, szépen bekerítette őket, ne csatangoljanak el!"

Öreg a gazdájuk, és nincs ínyére a kecskék keresése! Ezt mondta nekem! :-D

"Most hirtelen nem találom, de meg fogom keresni azt a kecskét, ami tőlünkvagy három utcával feljebb van, és egyszer lefényképeztem, és pont jókor! :-DDD"

Majd hozzad, mert a topik most már a rigós szinten van, és minden belefér, ami a fák, és a bokrok közé kerülhet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 12:43  Hozzászólás
  •   891   
Avatar

---
 
Biztos, ez lehet a főcsicsimek, mert nagyon díszes a ruhája! :-D

Kép

Ezek meg az udvarhölgyek? :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 12:33  Hozzászólás  Válasz Spoli (889) hsz.-re     Olvasás  
  •   890   


---
 
És bár ez se nem fa, se nem virág, ez ami köztük van, ha már szóbakerült.. Itt már az Arany 12-ből kiszállva egy másik gépben volt, és hajtott. Ez a kép saját készítésű, a Hungaroring boxutcájában készítettem, akkor még egész aktívan jártam a futamokra, azaz bementem mindenhova, ahova a kapcsolataim lehetővé tették. Ez edzés közben készült, a boxutcában. Talán érezni a képről, hogy a drivernek nem létezik semmi más a világon, csak a gép, csak a ménes, ami viszi, és az út, amit le kell küzdeni, a kanyarok, amikkel meg kell harcolni, és az idő, amit le kell győzni. No more...

Az Isten!.jpg
------------------------
Megtekintve 8739 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.17. 12:27  Hozzászólás  Válasz Spoli (888) hsz.-re     Olvasás  
  •   889   


---
 
Ezt az aranyesőt Aytron Senna emlékére ültettem, a Duna mellett. Azért, mert az idősebbek, vagy a Senna életművét ismerők tudják, hogy egykoron - még az 1986-os első Magyar Nagydíj idején is - Senna a fekete alapszínű, arany festésű JPS (dohányreklám lenne a teljes név, nem írom ki) színeiben versenyzett, 12-es rajtszámmal. Ő volt az Arany 12-es. Én ugyan nem az ő szurkolója voltam, de a gigász, az gigász, ha szurkolsz neki, ha nem. Emlékére, az arany 12-es emlékére ültettem ezt az aranyesőt!

Aranyeső 2010.jpg
------------------------
Megtekintve 8674 alkalommal.

Aranyeső 2010.jpg
------------------------
Megtekintve 8674 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.17. 12:19  Hozzászólás  Válasz Spoli (887) hsz.-re     Olvasás  
  •   888   


---
 
Erről a tulipánról ezt a képet én készítettem. Emlékezetes. Mobiltelefonnal készült. Akkor nem voltam túl jól, konkrétan szarul, éppen hazakerültem a traumatológiáról, egy meglehetősen súlyos fejsérüléses baleset után. Nehéz volt menni, mert állva minden nagyon magasról tűnt, és szédültem. Leegyszerűsítettem a problémát, és hogy közel legyek a földhöz, időnként négykézláb jártam. No, ez a tulipán kinn mosolygott - mit mosolygott, ragyogott - a kertben. A Nap is ragyogott, a tavaszi nap. Ki akartam menni, és a mobillal lefényképezni. Nem ment, mert szédültem. No, ahogy voltam, az alsónadrágban le négykézlábra, és kimentem az udvarra. A teraszlépcsőn nehéz volt, kicsit be is törtem az orrom. De odamásztam, és a mobillal lefényképeztem. Utána vissza, az még nehezebb volt. Beértem a lakásba, csupa föld, és vér voltam, de boldog. Mert olyan NINCS, HOGY NE NEKEM SÜSSÖN A NAP, ÉS NE NEKEM NYÍLJON A TULIPÁN!

pirostuli.jpg
------------------------
Megtekintve 8690 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.17. 12:06  Hozzászólás  Válasz wogboy (883) hsz.-re     Olvasás  
  •   887   


---
 
Vannak képek, amik virágokról, és fákról készültek. Alkalmanként be is illesztek belőlük, lehet, hogy most keresek, lehet, hogy később. Nem annyira izgalmasak, mint az egyéb életképek, és van köztük olyan, amit én készítettem, de van köztük olyan, amit a netről mentettem. A netről mentettnek az a baja, hogy a forrást nem tudom, de minden esetben jelzem majd, ha nem a saját felvételem.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.17. 12:04  Hozzászólás  Válasz wogboy (884) hsz.-re     Olvasás  
  •   886   


---
 
Szervusz Tom!

No, ők azért meglehetősen hasonlítanak a nálunk honos hasonló jószágokra! Naná... De a gazda gondos, szépen bekerítette őket, ne csatangoljanak el! Most hirtelen nem találom, de meg fogom keresni azt a kecskét, ami tőlünkvagy három utcával feljebb van, és egyszer lefényképeztem, és pont jókor! :-DDD
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2015.08.17. 00:57  Hozzászólás
  •   884   
Avatar

---
 
A pontyos - horgászat - helyem lakói! :-D

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 00:54  Hozzászólás  Válasz Spoli (879) hsz.-re     Olvasás  
  •   883   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Annyira még visszajöttem de már ma, hogy egy fát és virágot is hozzak.."

Köszönöm a részvételt, és - szerintem -, ez cím adja vissza az eredeti érzést! :-D

Legyen szép álmod, én menek a kertbe! A nap süt, és mint napimádó, élvezem ezt a napot is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 00:54  Hozzászólás
  •   882   
Avatar

---
 
Az ausztrál nagykapu, csak az állatoknak, és más úgysem mehet be, mert a tulajnak joga van a fegyver használatra, és ezt a rossz emberek is tudják, és cigányunk sincs! :-D

Az állatok nem lépnek rá, mert beszorulhat a lábuk! :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 00:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (856) hsz.-re     Olvasás  
  •   881   
Avatar

---
 
Szia gergerg, és jó volt olvasni, mert azt olvastam ki a napokban, szögre akaszottad a pennát! :-D

Nálam nem ilyen drámai a helyzet kialakulása, csak a fiam nyaggatott - 2005 táján -, fogadjam el az ő megunt gépét, jó lesz az is nekem, mint kezdőgép!
Aztán - evés közben jön meg az étvágy! - volt - lett - egy kis kártyásgépem, és arra gondoltam, ha már sokat járok az utcán, akkor mutathatnám azt is! Az SD kártya megoldás lett a sok kép megszerszésének! :-D
Az volt a képezés oka, hogy a 2001-es otthoni utamon kaptam egy frászt, mert egy volt buszos kollegám két hetet volt az adrián, és az onnan származó sok száz képet kellett átlapoznom, mert neki az volt a lényeg! Ez sem volt gond, csak amikor nálam itt a nagy pocsolya láthatósága, az Adria nem adja az újat!
A képezés oka: akinek nincs lehetősége pl. idejönni, az is lásson valamit! :-D


Nekem onnantól látszott a szereplés, amikor megtaláltam - a hogyanjára nincs emlékem! - az origo-fórumot! Akkor még nem volt semmi tiltva - a cigány lehetett "brazílgépsor", a zsidó meg lehetett tetűhintás, és mehetett a többneves harc! -, és a spoli, mint modi, próbálgatta terelni a csordát! :-D

Ez a képezés ment egy ideg, mint érdekes - volt, akit zavart az utas kép - kocsiból készült -, de gyalog itt élni büntetés! -, majd átért csak a spoli látogatásra, mert az akkori modinak - rubber -, őszintén megírtam: vége, mert amíg az induláskor, volt egy tucat odaíró, a végére meg elkoptak! A spoli - mint volt modi -, alapja volt a moderálásnak, és a balesete által lelt a ruberre - aki orvos volt! -, és azért lett a rubber! :-D
Tudom, nem lehet mindig csak a szépet láttatni, de a beton aljáról nem sok képet találni a net.-n, és ezt próbálom meglovagolni!
Ebbe belefér a saját kertem faragása is - ez adódott helyzetem! -, és azért tudom a szerszámokat is használni, mert otthonról hoztam a tudást, és nem azt állítom, csak itt van csákány, és talicska - azért, az elektromos nem népszerű otthon -, csak a megértéshez, ez is kellhet!
Anno, a magyar tanárom azt mondta, ha írsz valamiről, akkor azt úgy írd, aki sosem hallott arról, és sosem látta, az is megértse! Hogy adva a gép, is így kevesebbet kell írni, de a szándékom továbbra is az, mutatni azt, amit otthon is ellehet érni, csak a kor, és a zseb méret ad(6)ja a határt, és semmi saját mutogatás a célom! :-D

Aki idejár, az ne a szájtátást játsza el, hanem, ha van ellenvéleménye, akkor azt ne a bosszú hajtsa, csak adja a kritikai véleményt, ne csak bírálj, adj megoldást is! :-D

Hogy, aztán ezt meddig lehet vinni arra, arra nincs tervem, ha sokat kell magyarázkodni, akkor nem nézek ki olyan ablakon, ahol kintről xarral dobálják a házat! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.17. 00:44  Hozzászólás
  •   880   
Avatar

---
 
Nekem tetszik a topik cím - ez a cím adja vissza az indulási oldal okát! -, és akinek ez is gond, az talán más hibát nem is lel a topikban! :-D

Ez jó hír, és akkor nézzük meg, itt is a pénz körül forog az élet, és a pénzkeresők egyik - törvényileg biztosított jogokkal felruházott - résztvevője! :-D

Kép

Tavaszodunk, és ha még csak a természet adja a változás bizonyítékát, a naptári tavasz csak szept. elején lehet igaz! :-D

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.16. 23:06  Hozzászólás  Válasz Spoli (878) hsz.-re     Olvasás  
  •   879   


---
 
Annyira még visszajöttem de már ma, hogy egy fát és virágot is hozzak..
Ez egy metamorfózis, és allegória is egyben. Sajnos nem az én felvételem, forrás nélkül találtam a neten...

Az életcsodája.jpg
------------------------
Megtekintve 8546 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.16. 21:19  Hozzászólás  Válasz Siculo (876) hsz.-re     Olvasás  
  •   878   


---
 
Huhhh... Na, ezeket szépen sorra veszem... Jó bulitimeot Hungarosiculo...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2015.08.16. 18:14  Hozzászólás
  •   876   
Avatar

---
 
Esti képeim....

.


DSCF3812.JPG
A Ponte Vecchio az Arno folyón
Megtekintve 8537 alkalommal.

DSCF3886.JPG
A Santa Croce homlokzata
Megtekintve 8537 alkalommal.

DSCF3875.JPG
Palazzo Vecchio a Piazza della Segnorina-n
Megtekintve 8537 alkalommal.

DSCF3877.JPG
Santa Maria del Fiora
Megtekintve 8537 alkalommal.

 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/122.0.6261.94 Mobile Safari/537.36 (compatibl valamint 8 vendég