Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    


  2015.08.21. 10:35  Hozzászólás  Válasz Klenhaser (957) hsz.-re     Olvasás  
  •   976   
Avatar

---
 
Szia Klenhaser!

"De nem kell itt senkit hátulról furkálni, mikkor megteszi ezt a fórum gazda nyilvánosan is, olvasd el a 822 hozzászólást, amelyben egy másik fórummal, egy számunkra ismeretlen felhasználóval foglalkozik."

Ha ezt te is így látod, akkor nem sok értelme van itt lennem, és ami a szomorúbb, ez a valóság! Az ottani idézetben az jelenik meg, akárhol leszek, akkor is tud majd ártani, és ez úgy valósul meg, elviszi a képemet, amazok meglovagolják, az admin engedélyével, tehát a fenyegetés, más faxával vert csalánt jelent, mert ezzel is összejátszik ellenem, a másik gárda!

"egy számunkra ismeretlen felhasználóval foglalkozik."

Számomra ez sem olyan biztos, sok hasonló kijelentésed van - nézeted rólam -, mint aki megfenyegetett!

Ezzel lezárom ezt a részt, csak hogy tudd, miért nem leszek többet! Leszek a többi topikban, de itt egyenlőre nem! :-(

Majd szóljatok, ha ez nem így lesz, de addig, nem sok a kedvem!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.08.21. 09:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (967) hsz.-re     Olvasás  
  •   975   
Avatar

---
 
Spoli,

A tenger számomra is fontos és mindig bámulom.... egy vitorlás Syracusánál horgonyoz....

Alatta syracusai táj.... (foto: Siculo)
.


Sicily 495.jpg
Prométheus sziklája Syracusában (Szicilia) itt ette a keselyű a máját amíg Héraklés ki szabadította
Megtekintve 12146 alkalommal.

Sicily 483.jpg
Ez a kis templom 1200 éves és római alapokra épült, Syracusa
Megtekintve 12146 alkalommal.

Sicily1908 144.jpg
Magányos vitorlás Syracusa ősi városában
Megtekintve 12146 alkalommal.

 


  2015.08.21. 09:01  Hozzászólás  Válasz Spoli (960) hsz.-re     Olvasás  
  •   974   
Avatar

---
 
Gyönyörű kiskutya... különös történet, remélem nem szomorú sors
 




  2015.08.21. 08:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (969) hsz.-re     Olvasás  
  •   972   
Avatar

---
 
Spoli,

Azt hiszem vágom amit mondani akarsz. Az üzenetet a képről vetted le. Elő szokott fordulni olyan is, ha meglátsz valamit, egy üzenetre asszociálsz (most nem olyan szélsőségesre gondoltam, hogy öld meg a gyerekedet), hanem valami egyszerűbbre mondjuk egy látványból az jön le neked: bordázott talpú cipőt. Hallgatsz a képi sugallatra és kb. egy hét múlva a metróban megcsúszol és látod hogy ez mentette meg az életedet.

Magyarul döntéseidet befolyásolják-e a misztikus üzenetek, amik egy egy váratlan látványból erednek: azáltal, hogy a látott dolognak megfejted a jelentését. Például valaki meglát egy magányosan gördülő vonatot a sínen és lemondja az esküvőjét: mert jelzi neki hogy nem lesz boldog?????
 


  2015.08.20. 22:07  Hozzászólás
  •   971   


---
 
Tom, és Hungarosiculo, nektek szép napot, illetve buliidőt kívánok, a kedves látogatóinknak pedig jó éjszakát (illetve hát kinél, milyen napszak van, azt... :) !
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.20. 21:47  Hozzászólás  Válasz Spoli (965) hsz.-re     Olvasás  
  •   970   


---
 
Bocsánat, a 965-ös számú üzenetet Hungarosiculo hozzászólásához szerettem volna kapcsolni! Sorry.. Neki szólna.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.20. 21:36  Hozzászólás
  •   969   


---
 
Ez a kép viszont igen távol van az Óceántól, de a Tengertől is, mégis az egyik kedvencem. Én készítettem pár éve a Ferencvárosi Pályaudvaron... Véletlenül vettem észre magát a jelképet, ahogy bambultam, és végigrohant rajta a fény... Csak bámultam, nem hittem el.. És azonnal az jutott eszembe, hogy ez egy jelkép, egy üzenet. Ha megtalálod is az utad, ami a tied, és nem arra visz,. amerre a többi út rohan, látod, nem téveszted szem elől, de számos váltón kell átküzdened magad, hogy végig tudj menni rajta...

DSCN0568.JPG
------------------------
Megtekintve 11585 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.20. 21:20  Hozzászólás
  •   968   


---
 
Ő sem Óceán, Ő is Tenger! A Földközi... Ez saját....

Földközi.jpg
------------------------
Megtekintve 11556 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.20. 21:18  Hozzászólás  Válasz elysium (962) hsz.-re     Olvasás  
  •   967   


---
 
Ez egy mai kép, természetesen nem én készítettem ma, hanem Jr.II. Ő az ifjabb csemetém.. Ez nem Óceán, csak egy kis csendes tengeröböl. Elhozta nekem ma a cybertér:

Crikvencia tengerpart.jpg
------------------------
Megtekintve 11424 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.20. 21:15  Hozzászólás  Válasz elysium (962) hsz.-re     Olvasás  
  •   966   


---
 
Köszönjük szépen az elismerést, és annak pedig külön örülünk, ha valami kis örömet is szereztünk vele.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.20. 21:13  Hozzászólás  Válasz elysium (963) hsz.-re     Olvasás  
  •   965   


---
 
Szia Hungarosiculo!

A gép egy kis gép, Nikon Coolpix S8000. Nekem annyi adatom van, hogy makro üzemmód aztán 5,4 mm 4320x3240 - az gondolom a képnek a képpontok száma, amúgy a gép maga 14 megapixel - 1/1000 sec és F/7. Töredelmesen bevallom neked, nem nagyon tudom, hogy ezek mit is jelentenek, az 1/1000 sec-en kívül, mert az az expozíciós idő.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.20. 18:08  Hozzászólás
  •   964   
Avatar

---
 
Ennek örülünk és otthonról, vagy a mindennapi életről te is tudod hozni a képeidet és ha nincs ilyen akkor sürgősen készíts néhányat és oszd meg velünk....és persze a hozzá kapcsolódó élményeket..
 


  2015.08.20. 18:06  Hozzászólás  Válasz Spoli (924) hsz.-re     Olvasás  
  •   963   


*
 
Spoli milyen géppel lőtted a képet? Exif adatokat nem tartalmazza a kép.
 


  2015.08.20. 18:03  Hozzászólás
  •   962   


*
 
Sziasztok!

Jók a képeitek, kellemes nézegetni őket.
 


  2015.08.20. 16:24  Hozzászólás  Válasz Siculo (958) hsz.-re     Olvasás  
  •   961   


---
 
Ha nem érdekelne egy szót sem pazarolnál rájuk, egyébként ez is egy belterjes fórum.

"Kettő konfliktusa az oda és csak kettőjükre tartozik."

Igazad van, csak ott van a bibi, hogy ezt csak és kizárólag a topik gazdának kellett volna címezned a megfelelő időben, mivel ő hozta ide az afférját, amit elmulasztottál.

Ja, még annyit, a cimbid (wogí) nem volt annyira bátor, hogy oda menjen és felvállalja a harcot azzal aki nyilasnak nevezi, innen osztotta az észt.

Na jó, erről ennyit, nem érdemel több szót, csak utálom az ótvaros általánosítást!!
 


  2015.08.20. 13:47  Hozzászólás  Válasz Spoli (959) hsz.-re     Olvasás  
  •   960   


---
 
Ő egy régi kedvencem volt.. Valószínű nincs már, egy darabig errefele járt sokat - néhány éve - ugyanazon a helyen leült, és ugyanabba az irányba nézett. Várt. Várt. Aztán szinte észrevétlenül eltűnt. Másnap megint megjelent, és leült, nézett, és várt.. Akartam neki enni adni, rám sem nézett. Nem ment el, de rám sem nézett. Az ennivalóhoz hozzá sem nyúlt.
Jött másnap, és újra másnap. Egy nap aztán nem jött. Azóta sem.

DSCN1273.JPG
------------------------
Megtekintve 10768 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.20. 13:38  Hozzászólás  Válasz Siculo (952) hsz.-re     Olvasás  
  •   959   


---
 
Szia Hungarosiculo!

Ez a macsek, egy kemény darab. Több generációnyi kismacskát nevelt már fel, jókat röhögök rajta, egy alomból volt neki vörös, és szürke, az idén meg szürke és fekete. A kismacskák ahogy nőnek, úgy ők is önellátásra helyezkednek be, már amelyik megmarad, mert nyilván sok elhullik - ilyen,, olyan okokból - közülük.. Ezek a tavalyi alomból való kölkök... Ők aztán tényleg a fák, virágok, bokrok között vannak..

DSCN3098.JPG
------------------------
Megtekintve 10647 alkalommal.



DSCN3108.JPG
------------------------
Megtekintve 10647 alkalommal.



DSCN3106.JPG
------------------------
Megtekintve 10647 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.20. 13:06  Hozzászólás  Válasz Klenhaser (957) hsz.-re     Olvasás  
  •   958   
Avatar

---
 
Látom.

Nem érdekel mi van a kis apró belterjes fórumokon. Ami ott történik az ott történik. Kettő konfliktusa az oda és csak kettőjükre tartozik. A többieket ki kell hagyni belőle: ide ebből nem szabad hozni semmit, és senki se teregesse ide az ottani szennyest és erre a moderátor már figyelmeztetett mindenkit.
 


  2015.08.20. 10:33  Hozzászólás
  •   956   
Avatar

---
 
Átállítottam a fórumbeállításaimat: privát üzenetet senkitől nem fogadok.
.
Tudnunk kell itt békésen beszélgetni egymással a fórumon, úgy hogy a háttérből nem furkáljuk egymást és szerintem ez nem olyan nehéz ugye? :thumbup:
 




  2015.08.20. 08:16  Hozzászólás  Válasz Siculo (953) hsz.-re     Olvasás  
  •   954   
Avatar

rendszer admin
 
:D :D
Azért ennél konkrétabb elképzeléseink voltak.
Például olyasmi, hogy az adok-veszek részben létre szerettünk volna hozni egy licitálós részt.
Olyan dolgok (főleg kertészeti cuccok, vagy akár növényi magok, palánták, stb.), amelyek már valakinek nem kellenek, csak útba vannak, és nem kérnének érte pénzt, fel lehetett volna dobni.
Az ilyenekre lehetett volna licitálni terrával. Aki nyer, annak levonásra kerül a felajánlott összeg, amit az eladó kapott volna meg, és megkapta volna a felajánlott dolgot.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.08.20. 08:09  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (951) hsz.-re     Olvasás  
  •   953   
Avatar

---
 
Köszi a felvilágosítást :)) és virtuális dolgokat valóban lehetne venni.... ezeket meg a hozzászólás alján akár meg is lehetne jeleníteni.... pl. a virtuális LSD biztos nem tiltott??? vagy a virtuális Limoncello vagy Grappa....
 


  2015.08.20. 08:06  Hozzászólás  Válasz Spoli (947) hsz.-re     Olvasás  
  •   952   
Avatar

---
 
Minden tisztelet az anyamacska küzdelméért... nem könnyű a szabad macskaélet.....

Lipariban (Lipari szigete) a püspökség macsekja a túristákat sarcolja.

Ez itt a várban a Teatro greco (ógörög várszínház, még 2400 éve épült, erősen restaurált) itt vadászik a cica turistákra, addig pumpolja őket amíg meg nem etetik....Van egy barátja is, az fekete... benn a székesegyházban a püspöki trónon szokta nyalogatni magát.... senki nem zavarja ottani tevékenységében....

.


Sicil23 174.jpg
pihenőben és jóllakottan
Megtekintve 10262 alkalommal.

Sicil23 173.jpg
Lipari macsek, az elégedett macsek turistavadászat után
Megtekintve 10262 alkalommal.

Sicil23 163.jpg
A macsek behajtja keményen a járandóságát
Megtekintve 10262 alkalommal.

Sicil23 174.jpg
Lipari macsek
Megtekintve 10262 alkalommal.

Sicil23 162.jpg
Lipari macsek
Megtekintve 10262 alkalommal.

Sicil23 161.jpg
Lipari macsek
Megtekintve 10262 alkalommal.

 


  2015.08.20. 08:05  Hozzászólás  Válasz Siculo (950) hsz.-re     Olvasás  
  •   951   
Avatar

rendszer admin
 
Az oldalunkon működik egy "játékpénz jellegű" pontrendszer. A neve: terra.
Sok mindenért lehet terrát gyűjteni, első sorban hozzászólások írásáért.
Tervbe volt véve pár olyan lehetőség, elképzelés, ahol majd "terráért lehet venni" különböző dolgokat, de egyenlőre nem kerültek megvalósításra.
Jelenleg egyedül a lottójáték az, amiért "fizetni kell".
Nem kapcsoltuk ki, addig is mindenki gyűjtögetheti a terrákat, hátha lesz majd mire elkölteni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.08.20. 06:55  Hozzászólás
  •   950   
Avatar

---
 
Az adatlapomban ez itt mit jelent????

"Felhasználható:13,611.30 dollárjel "
 


  2015.08.20. 06:51  Hozzászólás  Válasz Spoli (941) hsz.-re     Olvasás  
  •   949   
Avatar

---
 
Spoli,

Ezt örömmel olvasom, és az origo forum nekem is sokat jelentett. Akkor még otthon éltem, és mikor megszűnt, ha jól emléxem egy május elejei napon, már itthon. Az utolSó pillanatig fenn hülyéskedtünk fórumtársakkal, amíg el nem sötétedett. Aztán vége.
Rubber Spiderre, Robotverre, Csíkos kardigánra én is emléxem és semmi rossz emlékem nincs ezen időkről. :H


Annál szomorúbb, hogy az origós wirtschaft megmutatkozott a Nethírlapon és képtelen volt az ottani társaság együtt maradni, hovatovább a a fórumgazdát is fenyegették. :(

Most örülök hogy legalább öten Spli, Tom, Pipi, Klenhaser magam is, itt vagyunK EGYÜTT és EGYÜTT IS MARADUNK.

Azokat a feszültségeket pedig amelyek távoli pár fős macskapöcsnyi fórumokon felhalmoztak (bocsi amiért ezeket szarosnak neveztem) akár vcs, akár angard satöbbi AZ OTT IS MARAD és még privát levelezés szintjén sem jelenik ITT meg!
 


  2015.08.19. 21:26  Hozzászólás
  •   948   


---
 
Tom, Hungarosiculo, szép napot, eredményeset - bár mifelénk most 4 napi munkaszünet van - de Toméknál és Hungarosiculoéknál ez nincs! A topikba látogatóknak is sjó pihenést!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.19. 21:23  Hozzászólás
  •   947   


---
 
Most viszont eszembe jutott egy tavalyi képem, mert láttam a tornateremnél a 'szálló macskáját"... Meg a kölkeit. Tavaly sikerült elcsípnem egy kattintásra, azt, hogy azért fáradságos dolog egy anyamacskának négy kölköt ellátni.. A galambnak meg tragikus, bár ő ebből már mit sem tud. A pechje az volt, hogy előtte meg mit sem sejtett....

DSCN3134.JPG
------------------------
Megtekintve 9869 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.19. 21:19  Hozzászólás  Válasz Siculo (944) hsz.-re     Olvasás  
  •   946   


---
 
Mindig ámulok Hungarosiculo a bőségén és a gazdagságán - no meg a kitűnő állapotán - Itália remekeinek. (No meg annak, hogy nagyon jó fotóid vannak...)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.19. 20:48  Hozzászólás  Válasz Siculo (944) hsz.-re     Olvasás  
  •   945   


---
 
Nem egy unalmas foglalkozás művészettörténésznek lenni Itáliában.. Szicíliában sem.. Van téma bőven! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.19. 18:45  Hozzászólás
  •   944   
Avatar

---
 
Palermo..... (saját képek)
.


Sicily 230.jpg
Itt jól látszik, hogy a katedrális csaknem 1200 éve arab mecset volt...
Megtekintve 9773 alkalommal.

DSCFx8001 (90).jpg
A tömény ezüstoltár kb. 10 méter magas (St. Rozália koporsója és oltár a székesegyházban)
Megtekintve 9773 alkalommal.

DSCFx8001 (40).jpg
A Palazzo Abate árkádjai (1300 körül)
Megtekintve 9773 alkalommal.

Sicily7 089.jpg
Arab palota 850 körül
Megtekintve 9773 alkalommal.

Sicily 231.jpg
Székesegyház épült csaknem 1200 éve mint arab mecset (830 után)
Megtekintve 9773 alkalommal.

 


  2015.08.19. 14:46  Hozzászólás  Válasz Spoli (942) hsz.-re     Olvasás  
  •   943   


---
 
No, torna, este visszanézek! Ez nem fenyegetés ám! Bár kicsit aggódom, elég zord felhők járnak erre megint!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.19. 09:39  Hozzászólás  Válasz Siculo (939) hsz.-re     Olvasás  
  •   942   


---
 
Hungarosiculo, ez lehet a 0.001 másodperces expozíciós idő következménye, illetve az abszolut véletlené, hogy a méh pont és éppen abban az egy ezred másodpercben megállt a szárnyainak a mozgatásával. Ez emberi szemmel nem érzékelhető.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.19. 09:35  Hozzászólás  Válasz pipi32 (940) hsz.-re     Olvasás  
  •   941   


---
 
Szervusz!

Sorry, de a kérdésre valóban nem tudok választ adni. Amikor én mint moderátor próbáltam a felhasználókat szolgálni - volt, hogy sikerült, volt, hogy nem - Fórumadmin, és Robotver, Darksoder, és Rekettyehajlító azonosítójú moderátorok voltak, és Eliska Kukova, és mások a szerkesztők közül. Utána rövid ideig - Alki, Mixi, Vege, Corvette, Rod11 - akik hirtelen az eszembe jutnak - és Fórumadmin természetesen. 2005-ben számomra a moderálás befejeződött, úgy ítéltem meg, hogy sem az akkori fizikai állapotom, sem a pszichés, mentális állapotom nem elegendő ahhoz, hogy korrekt és pontos munkát végezzek, és az indulataim a lebenysérülés miatt nehezen voltak kontrollálhatóak, úgyhogy a magam döntése alapján töröltem a spoli azonosítót, és tájékoztatva róla mindenkit a Közleményekben, és a RedFive azonosítót használtam. Kamillo azonosítójú felhasználót ismertem, ismerem, de hogy ő moderált-e, vagy hogy milyen azonosítón, erről nem beszéltünk, és én már evvel nagyon nem foglalkoztam. Annyira emlékszem, hogy a Reklamációs topikban többen Híd azonosítójú moderátort vélték Kamillo-nak. De én erről csak az ottani beírásokból tudok. Ennek a közlésével nem követek el indiszkréciót, mivel ez publikus felületen sokszor megjelent. Én személyesen a moderátorok közül akkor egyedül Rubber Spider-t ismertem, de az ismeretséget a sors hozta össze, és nem az Origo.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.19. 07:14  Hozzászólás  Válasz Spoli (923) hsz.-re     Olvasás  
  •   940   


---
 
Spoli!

Ha már szóba került a múlt, segíts nekem,

Volt a rigón egy felhasználó aki Kamiló néven irkált, majd kiderült, hogy egy másik néven moderált is, az érdekelne, hogy mi volt az a név amin moderált?

Köszi a segítséget!!
 


  2015.08.18. 22:22  Hozzászólás  Válasz Spoli (930) hsz.-re     Olvasás  
  •   939   
Avatar

---
 
Akkor le a kalappal. Hitetlenkedve állok a képed előtt, mert a szárny erezete élesen kirajzolódik! :clap:
 


  2015.08.18. 22:20  Hozzászólás  Válasz Spoli (932) hsz.-re     Olvasás  
  •   938   
Avatar

---
 
Erre mondják Spoli, hogy "ez nem sámli" és lehet kezdem érteni hogy mi is volt? :H
 


  2015.08.18. 22:17  Hozzászólás  Válasz Spoli (934) hsz.-re     Olvasás  
  •   937   
Avatar

---
 
Spoli,

Köszönöm az ajánlást, és hogy Tom is elolvashassa, itt van digitális formában:

[url]http://mek.oszk.hu/00900/00961/html/[/url]


Neked meg ugyan ebben a témában, legalább olyan izgalmas és klasszikus finn szerző műve: Mika Waltari: Az emberiség ellenségei

[url]http://hu.scribd.com/doc/45865229/Az-emberiseg-ellensegei#scribd[/url]
 


  2015.08.18. 21:53  Hozzászólás
  •   936   


---
 
És hát Szerencsét nekem is, és mindannyiunknak....
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.18. 21:50  Hozzászólás  Válasz wogboy (917) hsz.-re     Olvasás  
  •   935   


---
 
Hát Tom, hajrá, minden napra új lecke.. :) Legyen eredményes, szépidős napod! Hungarosiculo jó buli időt, és az erre járóknak szép éjszakát!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.18. 21:48  Hozzászólás  Válasz Siculo (929) hsz.-re     Olvasás  
  •   934   


---
 
A magam részéről mindenkinek - nem csak ifjú korúaknak - nagyon jó szívvel ajánlom Móra Ferenc Aranykoporsó című regényét. Kitűnő irodalom, és a Diocletianus ideje alatti keresztényüldözésről irodalmi szinten ugyan, de egy múzeum igazgató történelmi ismereteivel írta meg a regényt.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.18. 21:44  Hozzászólás  Válasz wogboy (916) hsz.-re     Olvasás  
  •   933   


---
 
Tom, sebaj, hogy nem tudod a nevét, a lényeg, hogy szépek!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.18. 21:41  Hozzászólás  Válasz Siculo (927) hsz.-re     Olvasás  
  •   932   


---
 
Hungarosiculo, valóban apokalipszis szerű volt, de az is igaz, hogy az infrastuktúra sem áll a helyzet magaslatán mindenütt, finoman szólva.
De ez valóban dühöngő erejű áradat volt. Az Ördögárok az Erzsébet híd mellett ömlik be a Dunába. Ez a beömlő rész kacagva kibírta minden idők legnagyobb árvizét pár éve, amikor a Szentendrei HÉV is homokszák gát mögött járt - erről itt mutatok képet, ezt nem én fotóztam - és most ez az őrült áradat letépte a Duna part egy jeletős részét, kövestől, részüstől, mindenestől, mert az Ördögárokból olyan erővel zúdult ki a víz, hogy széttépte a Duna partját.

[url]http://index.hu/belfold/2015/08/18/durvan_beszakadt_az_ordog-arok_kifolyoja/[/url]

A Tímár utcai kép a nagy árvíznél lent:

2006 Szentendrei HÉV.jpg
------------------------
Megtekintve 9426 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.18. 21:32  Hozzászólás  Válasz Siculo (926) hsz.-re     Olvasás  
  •   931   


---
 
Huhhh.. No ez sem semmi ám! Nálam kiváló, sőt....
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.18. 21:30  Hozzászólás  Válasz Siculo (925) hsz.-re     Olvasás  
  •   930   


---
 
Bizonyos, hogy rezgett Hungarosiculo, erre határozottan emlékszem. Vagy 30 kép ment a selejtbe mert a szárnyak homályossá tették a kép egy részét.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.08.18. 18:41  Hozzászólás  Válasz wogboy (915) hsz.-re     Olvasás  
  •   929   
Avatar

---
 
Tom,

"Az csak nálam lehet kérdés, a rómaiak miért üldözték a keresztényeket? "

A keresztényüldözések már kb. 34 körül megindultak.

1. Az elsp a zsoidó keresztényüldözés volt: amikor a keresztények megvallották Jézus istenségét. Első áldozatuk Szent István vértanú volt (az a Szent István akiről Vajk vette a nevét, onnantól kezdve Szent István király).

2. Poppea (Nero felesége) zsidó lány lévén és köreinek akik a kereszténység ellenségei voltak nagy befolyása volt Nero udvarában így Róma felgyújtását kézen fekvő volt rájuk fogni. Ezzel indult meg a római keresztényüldözés.

3. A továbbiakban a keresztényüldözés hullámokban zajlott: ilyen volt Decius császár alatt, de Diocletianus császár alatt is. A keresztényeket az "emberiség ellenségeinek" nyilvánították.

Mutatok néhány képet a római Santo Stefano Rotondo freskói közül. Ezek a római kori barbárságokat mutatják, ahogy végeztek a keresztényekkel. A Santo Stefano Rtotondo Rómában a magyarok temploma, a templom nagyon ősi, épült: 482-ben (csaknem 1600 évvel ezelőtt).

A freskók 1452 tájékán készültek. (saját fotok)

.


DSCF4199.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4198.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4190.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4188.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4178.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4176.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4174.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4173.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4165.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4161.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4159.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4158.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4156.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4155.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4153.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

DSCF4150.JPG
------------------------
Megtekintve 9352 alkalommal.

 




  2015.08.18. 18:15  Hozzászólás  Válasz Spoli (920) hsz.-re     Olvasás  
  •   927   
Avatar

---
 
Spoli,

Tényleg apokalipszis volt: vagy csak Budapest infrastruktúrája selejt minőségű????
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég