Kártevők a kertben Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2015.08.31. 15:42  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Ilyenek vannak kint minden évben. az idén valahogy nem nagyon mennek bele a darazsak. Valahogy nem sikerült eltalálni az ízlésüket, pedig két különböző folyadékkal is kísérleteztünk.
 


  2015.08.31. 12:57  Hozzászólás  Válasz edit (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

rendszer admin
 
Szomszédomnak vagy 10 db. 2/3-adánál elvágott másfél literes flakon van felakasztva a lugasokra.
Azt mondja, darazsakkal van tele, meg pár légy is kerül közéjük.

Valami ilyesmit csinált ő is ..... :)
http://eletszepitok.hu/darazscsapda-pet-palackbol/#.VeRA5n2-DGg 
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.08.31. 12:32  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
Darázs ellen tudtok valamit? A csemegeszőlő 50 %-át megették, az maradt nagyjából épen amit régi függönyökbe csomagoltunk. A zalagyöngye fele már oda, kénytelenek voltunk 16 cukorfokkal leszedni ha egyáltalán szedni akarunk valamit. De ahol nincs gyümölcs ott is tobzódnak. Múlt vasárnap az egyik unokám születésnapján az egész nagy család (16 fő) testületileg bemenekült a teraszról az aprócska konyhába, hogy az ünnepi ebédet megehesse tányérral az ölében . Nesze neked szépen terített asztal.
 






  2014.07.30. 19:15  Hozzászólás  Válasz Bubus (19) hozzászólására 
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon szívesen! Tudtommal a Damisol kalcium a legolcsóbb.
 


  2014.07.29. 19:35  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (18) hozzászólására 
  •   19   
Avatar

---
 
Van képem csak sajnos nem tudom most fel rakni mert csak mobilnetem van. De egyébként először tényleg így nézett ki. Úgyhogy úgy fogom csinálni ahogy írtad. Köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltatok és tudtatok segíteni.
A paradicsom még nem mutat ilyen tüneteket de akkor majd annak is adok. :D

Mégegyszer köszi!
.
 


  2014.07.29. 18:05  Hozzászólás  Válasz Bubus (16) hozzászólására 
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
Kalciumhiány. Nem betegség. Kalcium lombtrágya folyamatos használata javasolt, hogy a még épp termések azok is maradjanak. Paradicsomra is fújhatod, ott a bogyó alja szokott tökéletes kör alakban berohadni. Gondolom először így nézett ki:
Kép
 








  2014.07.29. 17:36  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

---
 
Az a helyzet, hogy a kevés kis paprika töveimen a termés jelentős része ilyen lesz: ll
Szerintetek mi lehet ez? Valamilyen betegség lesz szerintem, mert semmilyen rovart nem találtam a paprikán. Maximum csak néhány büdösbogár volt rajta. Ezért eléggé el vagyok keseredve. Ha van valami ötletetek, hogy mi lehet ez és mit kell ellene tenni, akkor kérlek segítsetek! :cry:
 


  2014.06.26. 17:11  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Egy kis olvasnivaló.
[url]http://www.biokontroll.hu/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=898%3Aaz-oekogazdalkodas-a-nyer-a-burgonyabogar-elleni-harcban&catid=113%3Aervekabiomellett&Itemid=43[/url]
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.24. 15:28  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
  


Ahogy te azt elképzeled. Rendes kerítés van betonalappal elől mindenütt, kivéve a kaput, de az is keményen betonozva van (kétszer, mert az első felporlott, rá lett betonozva.) Hátul már írtam, hogy körbe vagyunk építve, betonalappal. Simán átjönnek.
 


  2014.06.24. 13:53  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
  

No de hány méter betonalap kell? Mert az ugye forintosítva sem mindegy, hogy 80 vagy 360 cm mélyre kell lemenni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.23. 18:56  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

---
 
  

A legjobb és leghatékonyabb módszer az ha a vakondot vagy pockot túrás közben kiemeljük egy ásóval. Csak sajnos ritkán lehet rajta kapni túrás közben, de ha a veteményes ház közelben van akkor gyakran lehet ellenőrizni. A nagypapám régen csinált ilyet. Ezenkívül olvastam még valahol, hogy úgy lehet csapdát csinálni nekik, hogy vödröt kell a járat vagy a túrás alá beásni és elméletileg a pocok bele pottyan. Bár erről nem tudom, hogy bevált-e már valahol. Egyébként nálunk még a macska szokta néha elkapni a vakondot. De nálunk nincs is sok túrás és azért néhány dologban hasznosak is. Úgyhogy szerencsére engem nem bosszant annyira. De megértem, hogy másokat nagyon fel tudja bosszantani az a rusnya pocok! :mrgreen:
 


  2014.06.22. 21:01  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
  

Tavaly ellőttünk egy vagyont füstpatronban, nemigen tűnt fel, hogy zavarná őket. Egyik napról a másikra eszméletlen mennyiségű furkálás van a kertben. A konyhakertben kifejezettem a csepegtetőcső mentén futnak a járatok. Most Arvalinnal próbálkozom.
 


  2014.06.22. 13:46  Hozzászólás
  •   7   


*
 
  

Inkább a füstpatronnal próbálkozz,az megtalálja a pockot:)
 


  2014.06.17. 18:02  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
  


Bár én inkább vakond ellen használom, de szerintem nálunk is van pocok bőven, mert látom a túrás nélküli járatokat - különösen zavaró, amikor a lassan öntözött fa körül összegyűlt öntözővíz súlya alatt egyszercsak beszakad a tavalyi járat, és az összes vizet elvezeti;
tehát 100 forintos boltban szoktam venni piszoár tablettát - amolyan zöld tégelyben lehet kapni vagy egy tucatot párszáz ft-ért. Egy friss lyukba negyedelni szoktam a tablettát, tehát nagyon sok időre elegendő egy ilyen doboz. Szóval bele dobom, nagyon picit meglocsolom aztán ráhúzom a földet, mert ez a tabletta gázosodik; én úgy tapasztalom, hogy elég messze elkerülik ezek a túró lények a kertemet.
Csak arra kell vigyázni, hogy a kezelést középről kell kezdeni kifelé terelve őket a kertből, és kis léptékben, elég eleinte 2-3 friss lyukat ellátni, aztán ahogy visszahúzódnak, lehet a kerítés körül is védekezni, de nem kell túlzásba se vinni.
Egy-egy ilyen kezelés nálam több hét nyugalomra elegendő szokott lenni.
 


  2014.06.17. 13:54  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
  


Milyen mélységbe merülnek le ezek a dögök? Drága mulatság, de a kerítés mentén le kell tenni valami fizikai akadályt, szerintem az az egyetlen biztos megoldás.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.17. 13:16  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Már megint megtaláltak a pockok. Ugyanazokat a járatokat használják nagyrészt, mint a tavalyiak., végigdúlták a paradicsomágyást, de az öntözött füvön is végigmentek. szórok a lyukakba arvalint, ha már nem lesznek apró unokák, hátha. Szeretik az öntözött területeket a nyavalyások.
 


  2014.05.25. 16:48  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta:Mentalevél bogár(Chrysolina herbacea). Asszem..


Köszi! :) Igen jól tudtad! Időközben megtaláltam!
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.25. 16:47  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta:A mentámat valamilyen zöld bogár pusztítja.


Segíts magadon, az Isten is megsegít! Hát megdúltam a netet,
Meg is van az elkövető!
"Mentalevél bogár, (Chrysolina herbacea) irizáló zöld bogár, mely előszeretettel falatozik a menta friss leveleiből. Komoly kártétele nincs, ezért nem érdemes vegyi anyagokkal védekezni ellene. Ha nagyon zavaró a jelenlétük, kézzel szedjük össze őket, vagy erős vízsugárral mossuk le a levelekről." http://gazigazito.hu
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.25. 16:40  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
[quote="Scorpy"]A mentámat valamilyen zöld bogár pusztítja.
Miféle betolakodó ez?


Mentalevél bogár(Chrysolina herbacea). Asszem..
 


  2014.05.25. 16:35  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
A mentámat valamilyen zöld bogár pusztítja.
Miféle betolakodó ez? Nem tudja ez, hogy a mentát én is szeretem? :evil:
Segícccég! Mijez, mivel kínáljam meg menta szörp helyett (lónyál és ecet nincs itthon).
A citromfűvet és pemetefűvet nem szeresse, csak a menta kell neki.
zold.jpg
------------------------
Megtekintve 10319 alkalommal.

zold2.jpg
------------------------
Megtekintve 10319 alkalommal.

 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég