Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2015.09.04. 10:15  Hozzászólás
  •   1366   
Avatar

---
 
Tudhat valamit ez a Putyin bácsi!

Kép

Amikor Sydneyben jártam...

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 08:23  Hozzászólás  Válasz Spoli (1326) hsz.-re     Olvasás  
  •   1365   
Avatar

---
 
Igen, Spoli, ez molnárka (molnárpoloska) és sok hasonló fajuk van. Valóban nem könnyű őket fotózni, mert bravúros sebességgel száguldoznak a víz felszínén hosszú vékony lábaikkal kihasználva a víz felületi feszültségét ami fenntartja őket.
 


  2015.09.04. 08:10  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1363) hsz.-re     Olvasás  
  •   1364   
Avatar

---
 
Szia pipi,

Az érintetteket, akik hivatalos és egyenes úton akarnak célhoz jutni, mindenki meghallgatja, a fantomvonatok ötlete meg puszta politikai propaganda, amivel az ezt terjesztő politikai erők majd ismét elhasalnak, ahogy eddig is. :)
 


  2015.09.04. 07:30  Hozzászólás  Válasz Siculo (1361) hsz.-re     Olvasás  
  •   1363   


---
 
Te komolyan gondolod, hogy az állomásfőnök vagy a vezérigazgató fejéből pattant ki, hogy nem indítanak vonatokat nyugatra?
Ugye nem gondolod, és ha igen akkor nagyot csalódnék benned, mert okosabbnak hiszlek, de van amikor az ember csalódik.
 


  2015.09.04. 07:28  Hozzászólás  Válasz Siculo (1360) hsz.-re     Olvasás  
  •   1362   


---
 
Mondom, hogy nem vagy képben, a jegyeket eladták, majd, nem indították el a vonatokat amelyekre a jegyek szóltak!!

Ez nem politika, ez szimplán geciség!!
 


  2015.09.04. 07:21  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1359) hsz.-re     Olvasás  
  •   1361   
Avatar

---
 
"Tudod Lavi az a legszomorúbb, hogy ezeket a szerencsétleneket az állam csapta be, ugyanis a MÁV állami tulajdon."
.
Ez is csak a politikai propaganda szintje, mert a cég működéséért az igazgatóság felel. A tulajdonos a napi operatív teendőkbe nem avatkozik be, sok esetben semmilyen formában.

pl. az IBM bezárásáért sem tehető felelőssé a 600 ezer kisrészvényes.
 


  2015.09.04. 07:14  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1359) hsz.-re     Olvasás  
  •   1360   
Avatar

---
 
Nem tudom milyen szar termékre gondolsz? Azt látom érvényes jegyet kapott a vevő, ahol az utazás hatósági szabályszegés miatt hiúsult meg. Ez nem politika, csak sokan politikai propagandás próbálnak belőle ügyetlenül és bénán farigcsálni.
 


  2015.09.04. 07:01  Hozzászólás  Válasz Siculo (1350) hsz.-re     Olvasás  
  •   1359   


---
 
Tehát a vevőt hülyének lehet nézni, bármilyen szar terméket ellehet adni neki, be lehet csapni.

Egyetlen megjegyzés, nagyon szomorú, hogy olyan embereket csaptak be, akik nem beszélik a nyelvünket, akiket nem tájékoztattak megfelelően, akik azt látták, hogy simán elutazhatnak Németországba még hétfőn reggel nyolckor és megvették a jegyeiket, majd egy csavarnak köszönhetően kilenckor már nem utazhattak, és ezzel akkor szembesültek amikor kiterelték őket a Keletiből.
Ezekből a szerencsétlenekből csinálnak nap mint nap hülyét azzal, hogy hol így, hol úgy alkalmazzák, vagy nem alkalmazzák a schengeni szabályokat, vagy fantom vonatokat állítanak ki nekik.
Az az igazság, hogy sem hatóságoknak, sem a politikusoknak eszébe sem jutott, hogy az érintetteket meghallgassák, tájékoztassák.
Tudod Lavi az a legszomorúbb, hogy ezeket a szerencsétleneket az állam csapta be, ugyanis a MÁV állami tulajdon.

Még valami, fogadj el egy tanácsot (tudom nem fogod) ne alkoss véleményt amiről nincsenek pontos infoid, nem itt élsz, nem ismered a napi-óránkénti rezdüléseket, mondhatni nem vagy képben.

Már megint ez a rohadt politika, ami nem ennek a topiknak a témája, úgyhogy én megpróbálom magam visszafogni.
 


  2015.09.04. 06:43  Hozzászólás  Válasz Spoli (1345) hsz.-re     Olvasás  
  •   1358   
Avatar

---
 
a régi bescannelt képeknek különös hangulatuk van.

Ott vannak az emlékek és minőségük, megjelenésük magával hozza a muló idő érzetét itt is és Sacramentoban is.

Arrafele dolgoztál vagy éltél???
 


  2015.09.04. 06:41  Hozzászólás  Válasz wogboy (1355) hsz.-re     Olvasás  
  •   1357   
Avatar

---
 
Köszönet neked, most már ilyen is van.
és tudunk róla....
Én sem tudtam, ezért is fontos, mikor és hol fotóztad. Egyáltalán hogy találtál rá??
 


  2015.09.04. 06:40  Hozzászólás  Válasz wogboy (1348) hsz.-re     Olvasás  
  •   1356   
Avatar

---
 
Az alsó képen te öltöztél be a fel nem ismerés miatt....

szépek a szarvaid és ilyet csak az asszonykád alkothat rád? ;)
 


  2015.09.04. 06:38  Hozzászólás
  •   1355   
Avatar

---
 
Szélkakasról tudok, de széllóról nem!

Kép

A Sydney-i zsebesek!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 06:38  Hozzászólás  Válasz wogboy (1351) hsz.-re     Olvasás  
  •   1354   
Avatar

---
 
Nagy öröm, hogy felétek még ingyenes az ölelés, ezért érdemes oda menni! :thumbup:

.
:T :'( :wtf: :?: :P
 


  2015.09.04. 06:37  Hozzászólás  Válasz wogboy (1349) hsz.-re     Olvasás  
  •   1353   
Avatar

---
 
"ha több lesz számban a bevándorló, akkor eltűnik,"
.

Például.

Ez így van. A magyarnak nevezett kultúra kezdeményeit a bevándorlás hozta, az is fogja eltüntetni.

A Ponte Fabricio-t is lehet, az nem bevándorló munka.

A bevándorlók először pusztítanak és civilizálódás után fognak alkotni. Ahogy anno a vandálok, gótok, germanok, longobardok etc....

Ez lesz ami megváltoztatja Európa képét.
 


  2015.09.04. 06:36  Hozzászólás  Válasz Spoli (1345) hsz.-re     Olvasás  
  •   1352   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Ezt a képet ott készítettem - utána scanneltem a papírképet évekkel később - a "pályaudvar múzeumukon.."..

Emlékeimre építve, ez volt a legszebb mozdony!

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 06:35  Hozzászólás
  •   1351   
Avatar

---
 
A sydneyi bolondrépa!

Kép

Úgylátszik, Sydney-ben a szél összesöpörte a szemetet, mert ezt is szépnek látták!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 06:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (1343) hsz.-re     Olvasás  
  •   1350   
Avatar

---
 
Szia és szép jó reggelt Neked! :)

.
"Látszik rajtuk hogy papírja sincsen, de azért a jegyet eladjuk nekik."

és ez Így van jól! A kereskedelem nem pofára megy! AZ utasnak tisztában kell lennie az utazási feltételekkel, illetve azzal hogy kellő azonosít-s nélkül nem mozoghat szabadon Európában.

Ha a vásárló nem rendelkezik a szükséges papírokkal, ennek pótlását nem indítványozza, nem jelzi a hatóságoknak, nem kér segítséget hivatalos formában: neki kell az anyagi kockázatot viselnie.
 


  2015.09.04. 06:32  Hozzászólás  Válasz Siculo (1341) hsz.-re     Olvasás  
  •   1349   
Avatar

---
 
Szia Lavi!

"2075 éves híd.A Ponte Fabricio."

Szép munka!

"Európa egyik legöregebb hídja. már a harmadik évezredét tapossa. "

Eddig, de ha több lesz számban a bevándorló, akkor eltűnik, a négy ezer éve előtt!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 06:32  Hozzászólás
  •   1348   
Avatar

---
 
A sósvíz illatú sor!

Kép

A szarvas - marha - répát pucol Sydney-ben!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.09.04. 05:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (1343) hsz.-re     Olvasás  
  •   1346   


---
 
Ilyen plakátokat fognak ország szerte és a világ számos pontján kihelyezni

Kép
 


  2015.09.03. 21:59  Hozzászólás  Válasz Spoli (1344) hsz.-re     Olvasás  
  •   1345   


---
 
Hallgattam a "Sacramento" c. nótát... És azonnal eszembe jutott Sacramento.. Ezt a képet ott készítettem - utána scanneltem a papírképet évekkel később - a "pályaudvar múzeumukon.."..

Santa Fe.jpg
------------------------
Megtekintve 10832 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.03. 21:42  Hozzászólás  Válasz Siculo (1341) hsz.-re     Olvasás  
  •   1344   


---
 
Igen, erre a hídra emlékszem Hungarosiculo a korábbi helyeink valamelyikéről... Nagyszerű...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.03. 19:29  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1342) hsz.-re     Olvasás  
  •   1343   
Avatar

terra alapító
 
Igen, erre írtam, hogy szemétség. Látszik rajtuk hogy papírja sincsen, de azért a jegyet eladjuk nekik.
Egész eddig tudtuk, hogy a rendszerváltozás óta - meg már előtte is - csak töketlenkedtek a politikusok, egy ideje már az EU is tudja. Lassan az egész világ rajtunk röhög.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.09.03. 18:23  Hozzászólás  Válasz tgwh (1339) hsz.-re     Olvasás  
  •   1342   


---
 
Kép
A Magyar Államvasutak egész hétfő estig adtak el vonatjegyeket Európába a menekülteknek. De persze évényes okmányok nélkül már Hegyeshalomnál le kellett szállniuk, majd már föl sem szállhattak a vonatokra a Keletiben.
 


  2015.09.03. 16:00  Hozzászólás
  •   1341   
Avatar

---
 
2075 éves híd.
A Ponte Fabricio.

Köztársaságkori. Fabricius szenátor építette nagyjából a Spartacus felkelés idején, jó évtizeddel korábban annál.
Az egyik képen ott láthatjátok Fabricius szenátor nevét a híd ívébe vésve. Rómában az Isola Tiberia-t köti össze a parttal.

Európa egyik legöregebb hídja. már a harmadik évezredét tapossa.

.


DSCF2880.JPG
------------------------
Megtekintve 10994 alkalommal.

DSCF2885.JPG
------------------------
Megtekintve 10994 alkalommal.

DSCF2909.JPG
------------------------
Megtekintve 10994 alkalommal.

DSCF2907.JPG
------------------------
Megtekintve 10994 alkalommal.

DSCF2911.JPG
------------------------
Megtekintve 10994 alkalommal.

DSCF2886.JPG
------------------------
Megtekintve 10994 alkalommal.

 


  2015.09.03. 15:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (1339) hsz.-re     Olvasás  
  •   1340   
Avatar

---
 
Szia,


SZERENCSÉS EMBEREK AZOK AKIK A KORMÁNYT ÁTKOZHATJÁK!

Nálunk egy jó részüket holtan húzzák ki a tengerből, ők már nem átkozzák a gabinetto di governot.
 


  2015.09.03. 14:13  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1338) hsz.-re     Olvasás  
  •   1339   
Avatar

terra alapító
 
Azért rohadt szemét dolog volt, fél millió forint a hat vonatjegy Münchenig, csak épp a vonatra nem szállhatsz fel vele...
Mondjuk az is igaz, hogy igazolványok nélkül ,,elvileg'' nem lehet belépni az EU területére, ezt már a magyar határon közölni kellett volna velük.
Na itt van még egy :D
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.09.03. 14:09  Hozzászólás
  •   1338   


---
 
Kép
erről ez jutott eszembe, de azonnal...
Kép
ott is átverték az embereket

Csak azért, hogy azok is lássák akik nem Magyarországon élnek. :(
 


  2015.09.03. 08:04  Hozzászólás
  •   1337   
Avatar

---
 
A tavaszunk jelei!

Kép

Esős afrikai tulipánfa sor!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.03. 08:01  Hozzászólás  Válasz Siculo (1334) hsz.-re     Olvasás  
  •   1336   
Avatar

---
 
Szia Lavi!

"így néz ki: "

Köszönöm és szép formájú!

"2005-ben még nem voltam az origon."

Még én sem, mert 2005 szeptember is tudta szülinapomat, és akkor kaptam a fiamtól az első gépet, és akkor lettem ozzigold! Ez a fórum link nálam volt elmentve, a bookmark-ban!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.03. 08:01  Hozzászólás
  •   1335   
Avatar

---
 
Amikor vedlik a fa! Elég csúnya a fa alatti rész akkor!

Kép

A fából készült fahíd!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.03. 07:48  Hozzászólás  Válasz wogboy (1329) hsz.-re     Olvasás  
  •   1334   
Avatar

---
 
Attól vártemplom, hogy a templom körül vár vagyon. Lényegében a vár a templomot védi és a veszély okán idemenekülőket és hogy megértsd, messzebbről így néz ki:

[url]http://keptar.oszk.hu/html/kepoldal/index.phtml?id=008667[/url]

Köszönöm az origo oldalt. Jó látni.

2005-ben még nem voltam az origon. Jó hogy valaki ezt is lementette, jó visszaemlékezni.
:roll: :H :STABRE :TORTA
 






  2015.09.03. 07:39  Hozzászólás  Válasz Spoli (1327) hsz.-re     Olvasás  
  •   1331   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Hajrá Tom, és hajrá Ausztrál Tavasz!"

Az volt ma reggel 6-kor, jött egy esőfelhő, és már szakadt is! Megnéztem a mi térképünkön - http://www.bom.gov.au/products/IDR664.loop.shtml#skip  -, és nem egésznapra várva, és 7 után ki is sütött a nap! Ami fura volt ebben a kis zuhancsban, dörgött is, amit már majd hat hónapja nem hallottunk! A dörgés sejteti, a nyári zivatarok kezdetét, és most már csak ilyenek lehetnek! Ugyanis, a hideg, és a meleg levegő keveredése tud dörögni! Eddig csak hideg volt, és az kevés volt, a hangképzéshez!

A mai nap tudta a 26-ot, és ha nem fújna erőssen, az északi irányú szél, akkor meleg is lehetett volna! A kocsiban meleg volt, de kiszállva, a parókát cibálja a szél!

Szép napot felétek is, és majd szóljál, ha elég a hidegből! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.03. 07:38  Hozzászólás
  •   1330   
Avatar

---
 
Ez a nagy kiszáradt fa, tud(6)ta a sok milliónyi termeszt, és amikor a másik háznál kaptunk a termesz támadást, én ezt a fát láttam kiindulónak!
Ezt jelentettem a tanácsnak, és azok kiszálltak egy négykerekűvel, és felnézve a fára azt mondták: Ez a fa majd kifog hajtani, és semmi nyoma a termeszeknek! Ezt azért mondták, mert ha igaznak vélik állításom, akkor nekik kellett volna - a tanácsnak - a termesz nyomokat helyre hozni!
Aki nálunk volt "mérges bácsi" - a termesz gyilkos -, az mondta a termeszek 5-600 méter alagút építését is tudják, és ez fa tőlünk kb. éppen 500 méterre volt!

Megkérdezték a tanácsi mókusok, ki volt nálunk, mint mérgező, és elkérték a telefonszámát, majd napokkal később azt hazudta a tanács, beszéltek a termesz gyilkossal, és az azt mondta, nem abból fából kaptuk a támadást! Csak kifundálták a nem fizetést! :-(

Az csak érdekes volt, az én lázadásom utáni héten kijött a fához egy mérgező - három irányból belefúrt a törzsbe -, és egy 10 literes vizes vödör tartalmát nyomta a furatokba!

Kép

A Gold Coast egy szelete!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.03. 07:21  Hozzászólás  Válasz Siculo (1319) hsz.-re     Olvasás  
  •   1329   
Avatar

---
 
Szia Lavi!

"Az egykori román templomra késő gótikus stílusban ráépülő (1465-1485) Szent Katalin-vártemplom Körmöcbánya szimbóluma, a városka szinte minden pontjáról jól látható a magas dombon épült várnegyed közepén. "

Elárulnád nekem, egy templom mitől lehet vártemplom - azt értem, miért volt szükség a várszerűségre! -, és ennél ezt hogyan lehet meglátni?

Amúgy, szép formájú, és köszi hogy idehoztad!

Ezt láttad-e már, most találtam meg? Minden topik - a "Topikok" nyíl használható! -, csak az utolsó oldalt tudja, de jó volt látni a régi rigós neveket!

http://web.archive.org/web/20050206180024/http://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=0 

Az icika írt, majd a télen lesz, mert most sok a tennivalója!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.03. 07:16  Hozzászólás
  •   1328   
Avatar

---
 
Ha nem is a falu bikája, de lehetne!

Kép

Amikor a papagályok is képesek a fát lekoppasztani! Addig csipegetik az ágakat, míg az el nem szárad!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.02. 21:41  Hozzászólás  Válasz wogboy (1294) hsz.-re     Olvasás  
  •   1327   


---
 
Hajrá Tom, és hajrá Ausztrál Tavasz! Mifelénk ma elköszönt a Nyár, még a nyomait látjuk, de már a nagy meleg odébbállt. Viszasírjuk még, az fix. No, szép napot eredményeset, Hungarosiculonak szép estét, mindenkinek jó éjt!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.02. 21:37  Hozzászólás  Válasz Siculo (1323) hsz.-re     Olvasás  
  •   1326   


---
 
A szitakötő bár nem volt könnyű, de ennél a kis bigyónál - bocsánat, én Molnárkának ismerem, de a fene tudja, hogy vajon tényleg az-e, maradjunk a pontos definícióig a "bigyó" átmeneti meghatározásnál - nehezebb dolgom volt. Ez állandóan brékelt, mire a fókusz beállt, már lelépett, szóval kb. egy-másfél órát vacakoltam vele, mire ez a kép összejött. Jobb lett volna nagyobban, naná... De hát ennyi sikerült.

DSCN3052.JPG
------------------------
Megtekintve 11885 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.02. 21:25  Hozzászólás  Válasz Siculo (1323) hsz.-re     Olvasás  
  •   1325   


---
 
Szia Hungarosiculo.

Nem is bántottam, csak lefényképeztem. Amúgy a kép a Ráckevei (Soroksári) Dunaág partján készült, a stégen, illetve a stég melletti részen. Én nem nagyon tudom megkülönböztetni őket, és nem ismerem a jellemzőiket, és köszönöm az információt!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.02. 19:54  Hozzászólás  Válasz Spoli (1320) hsz.-re     Olvasás  
  •   1324   
Avatar

---
 
Ennek a hátsó szrárnytövi sötét foltja kicsi és a szárny végeken is van egy-egy fekete folt.
 


  2015.09.02. 19:53  Hozzászólás  Válasz Spoli (1320) hsz.-re     Olvasás  
  •   1323   
Avatar

---
 
Ez nem gyakori! Védett állat: Libelulla fulva (mocsári szitakötő).

Hasonlít a Libelulla depressa-hoz (laposhasú szitakötő), ami gyakori, csak a L. depressa-nak a hátsó szárny tövén nagy kiterjedésű sötét folt van.
 


  2015.09.02. 13:21  Hozzászólás  Válasz wogboy (1317) hsz.-re     Olvasás  
  •   1322   


---
 
Szia Tom! Most szépen végignézem a mai felhozatalt! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.02. 13:20  Hozzászólás  Válasz Siculo (1319) hsz.-re     Olvasás  
  •   1321   


---
 
Nio, erre sosem jártam még.. A "körmöci arany..".. Elő is veszem a könyveim közül az idevalót, megböngészem. Köszi Hungarosiculo!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.02. 13:19  Hozzászólás
  •   1320   


---
 
Na, csak megtaláltam az én szitakötőmet is! Hungarosiculo juttatta eszembe, hogy egyszer én is makroztam egyet.. :)

DSCN1962_011.JPG
------------------------
Megtekintve 12192 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.02. 12:32  Hozzászólás
  •   1319   
Avatar

---
 
Az egykori román templomra késő gótikus stílusban ráépülő (1465-1485) Szent Katalin-vártemplom Körmöcbánya szimbóluma, a városka szinte minden pontjáról jól látható a magas dombon épült várnegyed közepén. Fotók saját: 2010

.


Kép0148.jpg
------------------------
Megtekintve 12206 alkalommal.

Kép0150.jpg
------------------------
Megtekintve 12206 alkalommal.

Kép0157.jpg
------------------------
Megtekintve 12206 alkalommal.

Kép0138.jpg
------------------------
Megtekintve 12206 alkalommal.

Kép0142.jpg
------------------------
Megtekintve 12206 alkalommal.

 




  2015.09.02. 09:27  Hozzászólás
  •   1317   
Avatar

---
 
Amikor kimúlt a nagy fa, hála a termeszek mukájának! Az ítélet kivágók már az nézik, merre is dőljön?

Kép

A fából faragott nyúl, vagy kenguru, de mint kapuőr, szépen mutat!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég