Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.09.04. 16:43  Hozzászólás  Válasz Siculo (1350) hsz.-re     Olvasás  
  •   1379   
Avatar

terra alapító
 
Mondjuk ez is igaz.
Elgondolkodtam délelőtt egy kicsit.
Miért nem harcolnak a terroristák ellen a menekültek? Ha pl. most Mo-on két-három terrorszervezet harcolna, és a győztes lemondatná drágajóáldott elnökünkek, mit tenne az ország? Mennénk ki Németországba, mind ahányan vagyunk?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.09.04. 16:43  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1377) hsz.-re     Olvasás  
  •   1378   
Avatar

---
 
Engem is megállítottak és néha van szúrópróba szerű ellenőrzés és itt Sziciliában is rendszeresen van ilyen nem is kell . Hozzá határ.
Ha a szabályokat nem tartod be megbux és akkor műár a politikai propaganda sem segít. ;)
 


  2015.09.04. 16:25  Hozzászólás  Válasz Siculo (1373) hsz.-re     Olvasás  
  •   1377   


---
 
Nézd Lavi, tudom, hogy ez a topik sőt maga a forum sem politikai töltettű, én csak mint hírt hoztam ide ezt a témát.

De azt látni, hogy te Szicíliában élsz és ezzel a témával kapcsolatban butaságokat beszélsz, ismeret hiányában, ugyanis az a vonat amit Bicskén megállítottak nem Ausztriába de nem is Németországba ment, hanem Sopronba. Mivel én itt élek, így azt is tudom, hogy semmiféle okmány nem kell, hogy jegyet vegyek a Soproni InterCytire, sőt ahhoz sem, hogy erre a járatra felszálljak, ill. bárki felszálljon. A határsávengedély szükségessége ma már egy lejárt lemez!!
Csak, hogy lásd nem a levegőbe beszélek mellékel egy képet ami az ominózus járatról készült.
Kép

Azt már csak csendben mondom, hogy az origon is azért voltál népszerű mert azt gondoltad, hogy mindenkinél okosabb vagy, pedig mint oly sokszor kiderült, a fenét. :wave:
 


  2015.09.04. 15:08  Hozzászólás
  •   1376   
Avatar

---
 
.Majk. Kétszáz éves vízimalom, a kamalduli remeteség. Már adtam róla képeket, anno. Ezek további képek, készítettem, ugyan akkor, 2014 ott jártamkor.
.


DSCF0160.JPG
------------------------
Megtekintve 8544 alkalommal.

DSCF0213.JPG
------------------------
Megtekintve 8544 alkalommal.

DSCF0190.JPG
------------------------
Megtekintve 8544 alkalommal.

DSCF0184.JPG
------------------------
Megtekintve 8544 alkalommal.

DSCF0162.JPG
------------------------
Megtekintve 8544 alkalommal.

DSCF0164.JPG
------------------------
Megtekintve 8544 alkalommal.

DSCF0172.JPG
------------------------
Megtekintve 8544 alkalommal.

DSCF0177.JPG
------------------------
Megtekintve 8544 alkalommal.

 


  2015.09.04. 14:40  Hozzászólás  Válasz wogboy (1367) hsz.-re     Olvasás  
  •   1375   
Avatar

---
 
a félrerlépés, swingerparty erősítheti a párkapcsolatot is... sajna nincs skypom.. :H
 




  2015.09.04. 14:37  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1372) hsz.-re     Olvasás  
  •   1373   
Avatar

---
 
Hiányos dokumentumok miatt visszafordítanak ahogy már elő is fordult, természetesen bosszankodnék, de nem csinálnék belőle politikai propagandát, kénytelen lennék elfogadni.
 


  2015.09.04. 12:48  Hozzászólás  Válasz Siculo (1364) hsz.-re     Olvasás  
  •   1372   


---
 
Te hogy reagálnál, ha azt mondanám, hogy megyünk Nicosiába, aztán Recsken szólnék hogy végállomás?
 




  2015.09.04. 10:22  Hozzászólás
  •   1370   
Avatar

---
 
Sydney - nagy város.

Kép

.. és vannak utak, ahol ez is látható! Csak Sydney-ben, és Melbourne-ben van villamos!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 10:19  Hozzászólás  Válasz Siculo (1357) hsz.-re     Olvasás  
  •   1369   
Avatar

---
 
Lavi

"Én sem tudtam, ezért is fontos, mikor és hol fotóztad. Egyáltalán hogy találtál rá??"

Sydneyben járva - két éve - éppen belefutottam a " hug me!"-be, és ezek között vannak netes képek is, csak már nem tudom, melyek azok?
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 10:18  Hozzászólás
  •   1368   
Avatar

---
 
Sydney széle.

Kép

..s a fái, és bokrai!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 10:15  Hozzászólás  Válasz Siculo (1356) hsz.-re     Olvasás  
  •   1367   
Avatar

---
 
Szia Lavi!

"Az alsó képen te öltöztél be a fel nem ismerés miatt.... "

Nem vónék olyan szégyenlős, és szeretnél látni a skypen?

"szépek a szarvaid és ilyet csak az asszonykád alkothat rád? ;)"

Nem olyan fából faragták, és ilyet nem tesz velem!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 10:15  Hozzászólás
  •   1366   
Avatar

---
 
Tudhat valamit ez a Putyin bácsi!

Kép

Amikor Sydneyben jártam...

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 08:23  Hozzászólás  Válasz Spoli (1326) hsz.-re     Olvasás  
  •   1365   
Avatar

---
 
Igen, Spoli, ez molnárka (molnárpoloska) és sok hasonló fajuk van. Valóban nem könnyű őket fotózni, mert bravúros sebességgel száguldoznak a víz felszínén hosszú vékony lábaikkal kihasználva a víz felületi feszültségét ami fenntartja őket.
 


  2015.09.04. 08:10  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1363) hsz.-re     Olvasás  
  •   1364   
Avatar

---
 
Szia pipi,

Az érintetteket, akik hivatalos és egyenes úton akarnak célhoz jutni, mindenki meghallgatja, a fantomvonatok ötlete meg puszta politikai propaganda, amivel az ezt terjesztő politikai erők majd ismét elhasalnak, ahogy eddig is. :)
 


  2015.09.04. 07:30  Hozzászólás  Válasz Siculo (1361) hsz.-re     Olvasás  
  •   1363   


---
 
Te komolyan gondolod, hogy az állomásfőnök vagy a vezérigazgató fejéből pattant ki, hogy nem indítanak vonatokat nyugatra?
Ugye nem gondolod, és ha igen akkor nagyot csalódnék benned, mert okosabbnak hiszlek, de van amikor az ember csalódik.
 


  2015.09.04. 07:28  Hozzászólás  Válasz Siculo (1360) hsz.-re     Olvasás  
  •   1362   


---
 
Mondom, hogy nem vagy képben, a jegyeket eladták, majd, nem indították el a vonatokat amelyekre a jegyek szóltak!!

Ez nem politika, ez szimplán geciség!!
 


  2015.09.04. 07:21  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1359) hsz.-re     Olvasás  
  •   1361   
Avatar

---
 
"Tudod Lavi az a legszomorúbb, hogy ezeket a szerencsétleneket az állam csapta be, ugyanis a MÁV állami tulajdon."
.
Ez is csak a politikai propaganda szintje, mert a cég működéséért az igazgatóság felel. A tulajdonos a napi operatív teendőkbe nem avatkozik be, sok esetben semmilyen formában.

pl. az IBM bezárásáért sem tehető felelőssé a 600 ezer kisrészvényes.
 


  2015.09.04. 07:14  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1359) hsz.-re     Olvasás  
  •   1360   
Avatar

---
 
Nem tudom milyen szar termékre gondolsz? Azt látom érvényes jegyet kapott a vevő, ahol az utazás hatósági szabályszegés miatt hiúsult meg. Ez nem politika, csak sokan politikai propagandás próbálnak belőle ügyetlenül és bénán farigcsálni.
 


  2015.09.04. 07:01  Hozzászólás  Válasz Siculo (1350) hsz.-re     Olvasás  
  •   1359   


---
 
Tehát a vevőt hülyének lehet nézni, bármilyen szar terméket ellehet adni neki, be lehet csapni.

Egyetlen megjegyzés, nagyon szomorú, hogy olyan embereket csaptak be, akik nem beszélik a nyelvünket, akiket nem tájékoztattak megfelelően, akik azt látták, hogy simán elutazhatnak Németországba még hétfőn reggel nyolckor és megvették a jegyeiket, majd egy csavarnak köszönhetően kilenckor már nem utazhattak, és ezzel akkor szembesültek amikor kiterelték őket a Keletiből.
Ezekből a szerencsétlenekből csinálnak nap mint nap hülyét azzal, hogy hol így, hol úgy alkalmazzák, vagy nem alkalmazzák a schengeni szabályokat, vagy fantom vonatokat állítanak ki nekik.
Az az igazság, hogy sem hatóságoknak, sem a politikusoknak eszébe sem jutott, hogy az érintetteket meghallgassák, tájékoztassák.
Tudod Lavi az a legszomorúbb, hogy ezeket a szerencsétleneket az állam csapta be, ugyanis a MÁV állami tulajdon.

Még valami, fogadj el egy tanácsot (tudom nem fogod) ne alkoss véleményt amiről nincsenek pontos infoid, nem itt élsz, nem ismered a napi-óránkénti rezdüléseket, mondhatni nem vagy képben.

Már megint ez a rohadt politika, ami nem ennek a topiknak a témája, úgyhogy én megpróbálom magam visszafogni.
 


  2015.09.04. 06:43  Hozzászólás  Válasz Spoli (1345) hsz.-re     Olvasás  
  •   1358   
Avatar

---
 
a régi bescannelt képeknek különös hangulatuk van.

Ott vannak az emlékek és minőségük, megjelenésük magával hozza a muló idő érzetét itt is és Sacramentoban is.

Arrafele dolgoztál vagy éltél???
 


  2015.09.04. 06:41  Hozzászólás  Válasz wogboy (1355) hsz.-re     Olvasás  
  •   1357   
Avatar

---
 
Köszönet neked, most már ilyen is van.
és tudunk róla....
Én sem tudtam, ezért is fontos, mikor és hol fotóztad. Egyáltalán hogy találtál rá??
 


  2015.09.04. 06:40  Hozzászólás  Válasz wogboy (1348) hsz.-re     Olvasás  
  •   1356   
Avatar

---
 
Az alsó képen te öltöztél be a fel nem ismerés miatt....

szépek a szarvaid és ilyet csak az asszonykád alkothat rád? ;)
 


  2015.09.04. 06:38  Hozzászólás
  •   1355   
Avatar

---
 
Szélkakasról tudok, de széllóról nem!

Kép

A Sydney-i zsebesek!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 06:38  Hozzászólás  Válasz wogboy (1351) hsz.-re     Olvasás  
  •   1354   
Avatar

---
 
Nagy öröm, hogy felétek még ingyenes az ölelés, ezért érdemes oda menni! :thumbup:

.
:T :'( :wtf: :?: :P
 


  2015.09.04. 06:37  Hozzászólás  Válasz wogboy (1349) hsz.-re     Olvasás  
  •   1353   
Avatar

---
 
"ha több lesz számban a bevándorló, akkor eltűnik,"
.

Például.

Ez így van. A magyarnak nevezett kultúra kezdeményeit a bevándorlás hozta, az is fogja eltüntetni.

A Ponte Fabricio-t is lehet, az nem bevándorló munka.

A bevándorlók először pusztítanak és civilizálódás után fognak alkotni. Ahogy anno a vandálok, gótok, germanok, longobardok etc....

Ez lesz ami megváltoztatja Európa képét.
 


  2015.09.04. 06:36  Hozzászólás  Válasz Spoli (1345) hsz.-re     Olvasás  
  •   1352   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Ezt a képet ott készítettem - utána scanneltem a papírképet évekkel később - a "pályaudvar múzeumukon.."..

Emlékeimre építve, ez volt a legszebb mozdony!

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 06:35  Hozzászólás
  •   1351   
Avatar

---
 
A sydneyi bolondrépa!

Kép

Úgylátszik, Sydney-ben a szél összesöpörte a szemetet, mert ezt is szépnek látták!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 06:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (1343) hsz.-re     Olvasás  
  •   1350   
Avatar

---
 
Szia és szép jó reggelt Neked! :)

.
"Látszik rajtuk hogy papírja sincsen, de azért a jegyet eladjuk nekik."

és ez Így van jól! A kereskedelem nem pofára megy! AZ utasnak tisztában kell lennie az utazási feltételekkel, illetve azzal hogy kellő azonosít-s nélkül nem mozoghat szabadon Európában.

Ha a vásárló nem rendelkezik a szükséges papírokkal, ennek pótlását nem indítványozza, nem jelzi a hatóságoknak, nem kér segítséget hivatalos formában: neki kell az anyagi kockázatot viselnie.
 


  2015.09.04. 06:32  Hozzászólás  Válasz Siculo (1341) hsz.-re     Olvasás  
  •   1349   
Avatar

---
 
Szia Lavi!

"2075 éves híd.A Ponte Fabricio."

Szép munka!

"Európa egyik legöregebb hídja. már a harmadik évezredét tapossa. "

Eddig, de ha több lesz számban a bevándorló, akkor eltűnik, a négy ezer éve előtt!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.04. 06:32  Hozzászólás
  •   1348   
Avatar

---
 
A sósvíz illatú sor!

Kép

A szarvas - marha - répát pucol Sydney-ben!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.09.04. 05:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (1343) hsz.-re     Olvasás  
  •   1346   


---
 
Ilyen plakátokat fognak ország szerte és a világ számos pontján kihelyezni

Kép
 


  2015.09.03. 21:59  Hozzászólás  Válasz Spoli (1344) hsz.-re     Olvasás  
  •   1345   


---
 
Hallgattam a "Sacramento" c. nótát... És azonnal eszembe jutott Sacramento.. Ezt a képet ott készítettem - utána scanneltem a papírképet évekkel később - a "pályaudvar múzeumukon.."..

Santa Fe.jpg
------------------------
Megtekintve 10746 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.03. 21:42  Hozzászólás  Válasz Siculo (1341) hsz.-re     Olvasás  
  •   1344   


---
 
Igen, erre a hídra emlékszem Hungarosiculo a korábbi helyeink valamelyikéről... Nagyszerű...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.03. 19:29  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1342) hsz.-re     Olvasás  
  •   1343   
Avatar

terra alapító
 
Igen, erre írtam, hogy szemétség. Látszik rajtuk hogy papírja sincsen, de azért a jegyet eladjuk nekik.
Egész eddig tudtuk, hogy a rendszerváltozás óta - meg már előtte is - csak töketlenkedtek a politikusok, egy ideje már az EU is tudja. Lassan az egész világ rajtunk röhög.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.09.03. 18:23  Hozzászólás  Válasz tgwh (1339) hsz.-re     Olvasás  
  •   1342   


---
 
Kép
A Magyar Államvasutak egész hétfő estig adtak el vonatjegyeket Európába a menekülteknek. De persze évényes okmányok nélkül már Hegyeshalomnál le kellett szállniuk, majd már föl sem szállhattak a vonatokra a Keletiben.
 


  2015.09.03. 16:00  Hozzászólás
  •   1341   
Avatar

---
 
2075 éves híd.
A Ponte Fabricio.

Köztársaságkori. Fabricius szenátor építette nagyjából a Spartacus felkelés idején, jó évtizeddel korábban annál.
Az egyik képen ott láthatjátok Fabricius szenátor nevét a híd ívébe vésve. Rómában az Isola Tiberia-t köti össze a parttal.

Európa egyik legöregebb hídja. már a harmadik évezredét tapossa.

.


DSCF2880.JPG
------------------------
Megtekintve 10905 alkalommal.

DSCF2885.JPG
------------------------
Megtekintve 10905 alkalommal.

DSCF2909.JPG
------------------------
Megtekintve 10905 alkalommal.

DSCF2907.JPG
------------------------
Megtekintve 10905 alkalommal.

DSCF2911.JPG
------------------------
Megtekintve 10905 alkalommal.

DSCF2886.JPG
------------------------
Megtekintve 10905 alkalommal.

 


  2015.09.03. 15:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (1339) hsz.-re     Olvasás  
  •   1340   
Avatar

---
 
Szia,


SZERENCSÉS EMBEREK AZOK AKIK A KORMÁNYT ÁTKOZHATJÁK!

Nálunk egy jó részüket holtan húzzák ki a tengerből, ők már nem átkozzák a gabinetto di governot.
 


  2015.09.03. 14:13  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1338) hsz.-re     Olvasás  
  •   1339   
Avatar

terra alapító
 
Azért rohadt szemét dolog volt, fél millió forint a hat vonatjegy Münchenig, csak épp a vonatra nem szállhatsz fel vele...
Mondjuk az is igaz, hogy igazolványok nélkül ,,elvileg'' nem lehet belépni az EU területére, ezt már a magyar határon közölni kellett volna velük.
Na itt van még egy :D
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.09.03. 14:09  Hozzászólás
  •   1338   


---
 
Kép
erről ez jutott eszembe, de azonnal...
Kép
ott is átverték az embereket

Csak azért, hogy azok is lássák akik nem Magyarországon élnek. :(
 


  2015.09.03. 08:04  Hozzászólás
  •   1337   
Avatar

---
 
A tavaszunk jelei!

Kép

Esős afrikai tulipánfa sor!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.03. 08:01  Hozzászólás  Válasz Siculo (1334) hsz.-re     Olvasás  
  •   1336   
Avatar

---
 
Szia Lavi!

"így néz ki: "

Köszönöm és szép formájú!

"2005-ben még nem voltam az origon."

Még én sem, mert 2005 szeptember is tudta szülinapomat, és akkor kaptam a fiamtól az első gépet, és akkor lettem ozzigold! Ez a fórum link nálam volt elmentve, a bookmark-ban!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.03. 08:01  Hozzászólás
  •   1335   
Avatar

---
 
Amikor vedlik a fa! Elég csúnya a fa alatti rész akkor!

Kép

A fából készült fahíd!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.03. 07:48  Hozzászólás  Válasz wogboy (1329) hsz.-re     Olvasás  
  •   1334   
Avatar

---
 
Attól vártemplom, hogy a templom körül vár vagyon. Lényegében a vár a templomot védi és a veszély okán idemenekülőket és hogy megértsd, messzebbről így néz ki:

[url]http://keptar.oszk.hu/html/kepoldal/index.phtml?id=008667[/url]

Köszönöm az origo oldalt. Jó látni.

2005-ben még nem voltam az origon. Jó hogy valaki ezt is lementette, jó visszaemlékezni.
:roll: :H :STABRE :TORTA
 






  2015.09.03. 07:39  Hozzászólás  Válasz Spoli (1327) hsz.-re     Olvasás  
  •   1331   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Hajrá Tom, és hajrá Ausztrál Tavasz!"

Az volt ma reggel 6-kor, jött egy esőfelhő, és már szakadt is! Megnéztem a mi térképünkön - http://www.bom.gov.au/products/IDR664.loop.shtml#skip  -, és nem egésznapra várva, és 7 után ki is sütött a nap! Ami fura volt ebben a kis zuhancsban, dörgött is, amit már majd hat hónapja nem hallottunk! A dörgés sejteti, a nyári zivatarok kezdetét, és most már csak ilyenek lehetnek! Ugyanis, a hideg, és a meleg levegő keveredése tud dörögni! Eddig csak hideg volt, és az kevés volt, a hangképzéshez!

A mai nap tudta a 26-ot, és ha nem fújna erőssen, az északi irányú szél, akkor meleg is lehetett volna! A kocsiban meleg volt, de kiszállva, a parókát cibálja a szél!

Szép napot felétek is, és majd szóljál, ha elég a hidegből! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.03. 07:38  Hozzászólás
  •   1330   
Avatar

---
 
Ez a nagy kiszáradt fa, tud(6)ta a sok milliónyi termeszt, és amikor a másik háznál kaptunk a termesz támadást, én ezt a fát láttam kiindulónak!
Ezt jelentettem a tanácsnak, és azok kiszálltak egy négykerekűvel, és felnézve a fára azt mondták: Ez a fa majd kifog hajtani, és semmi nyoma a termeszeknek! Ezt azért mondták, mert ha igaznak vélik állításom, akkor nekik kellett volna - a tanácsnak - a termesz nyomokat helyre hozni!
Aki nálunk volt "mérges bácsi" - a termesz gyilkos -, az mondta a termeszek 5-600 méter alagút építését is tudják, és ez fa tőlünk kb. éppen 500 méterre volt!

Megkérdezték a tanácsi mókusok, ki volt nálunk, mint mérgező, és elkérték a telefonszámát, majd napokkal később azt hazudta a tanács, beszéltek a termesz gyilkossal, és az azt mondta, nem abból fából kaptuk a támadást! Csak kifundálták a nem fizetést! :-(

Az csak érdekes volt, az én lázadásom utáni héten kijött a fához egy mérgező - három irányból belefúrt a törzsbe -, és egy 10 literes vizes vödör tartalmát nyomta a furatokba!

Kép

A Gold Coast egy szelete!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég