Fórumozók által kipróbált paradicsom fajták Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    


Tartalomjegyzék:



Tartalom beküldésre a "Tudástába ajánlom" című topikon keresztül van lehetőség.





  2014.08.08. 17:32  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

adatrögzítő
 
A fórumozók sok érdekes fajtát próbálnak ki, akinek van kedve, írja le tapasztalatát. A szabály, 1 hozzászólás, 1 fajta, rövid leírással.
A topik zárolva van, fajtaleírást az A Tudástárba ajánlom topikba írva lehet beküldeni.
Onnan kerül áthelyezésre/átmásolásra a leírás (hogy ez a téma véletlenül se menjen át beszélgetősbe).
A fajták megbeszélésére, tapasztalatcserére a A paprika és a paradicsom topik hivatott.

A későbbiekben ha egy-egy fajtát többen is ismertetnek, akkor azokat a hozzászólásokat a moderátor összeolvassza, vagyis a legelső hozzászólás végére az adott paradicsomból, húz egy nagy vonalat, majd alá írja: xy tapasztalata a fajtáról, és bemásolja a második hozzászólást az adott fajtáról. A cél, hogy ha valaki egy fajtát keres, és megtalálja a róla szóló hozzászólást, akkor az összes tapasztalatot lássa.

Eddigi fajtáink megtekinthetők a lap tetején.
(a fajtanévre kattintva a fajtához ugrik)
 
 








  2014.08.09. 13:29  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Zöld Zebra

[albkepszov],85 nap. Indeterminált.

Nyers fogyasztásra, salátába.[/albkepszov]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Martinland képe és írása a fajtáról:

Green zebra

Az egyik legnépszerűbb különleges paradicsom a ‘Green Zebra’ fajta, amely meghökkentő külsejével, éretten is zöldes-sárga színével, kitűnő ízével az egyik legkarakteresebb paradicsomfajta. A fajta nemesítője Tom Wagner (Evrett, Washington), aki már az 1950-es évektől kezdődően kísérletezett négy olyan heirloom fajtával, amely éretten is zöldessárga árnyalatúak voltak. Az egyik ilyen paradicsomfajta az ‘Evergreen’ volt. A nemesítés során arra törekedett, hogy egy meghökkentő külsejű, jó ízű, közepes méretű, rövid tényészidejű, a betegségeknek ellenálló fajtát hozzon létre. Próbálkozásait siker koronázta, 1983-ban bemutatta a ‘Green Zebra’ fajtát, amely abban az időben egyedülálló volt.




----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vebber képe és írása a fajtáról:

[albkepszov],Folytonnövő. A kb. 1.50 m-es magasságot hamar eléri, utána lassan nő. Különleges ízű fajta. Szubjektív véleményem, hogy nagyon jó ízű. Gyümölcsi nem repednek, nem parásodnak. Közel gömbölyűek.[/albkepszov]
 


  2014.08.09. 13:27  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Golden Sunray



83 nap. Indeterminált.

Nyers fogyasztásra. Nem savas, bőtermő. Szeretjük.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

gergerg képei és írása:

Szép, közepes méretű sárga paradicsom. A gyümölcs puha, nem valami jól szállítható, viszont cserébe könnyű beleharapni. Érdekes, mert az eddigi sárga paradicsomjaimhoz képest ez nem édes, de nem is savas, mégis van neki íze. Az eddigi paradicsomjaim ízére nem hasonlít. Szép fürtökben terem. Folytonnövő, támrendszert igényel. Megpróbálni mindenképp érdemes, aztán biztos lesz akinek nagyon bejön, és lesz akinek kevésbé. Én még nem tudom hova tenni. Biztos hogy termesztésben marad, de 20 tő alatt.

 




  2014.08.09. 13:17  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Chocolate Cherry



70 napos, indeterminált.

Kora nyártól termi fürtönként 6-10 db, 2,5 cm átmérőjű, nagyon aromás, vékony héjú, mahagóni szinű gyümölcseit. Friss fogyasztáson kívül nagyon finom paradicsomlé, szörp és saláta készíthető belőle. Ínyenceknek való.
Érdemes egy-két nappal azelőtt, hogy teljesen beérik leszedni , és hagyni, hogy süsse a nap a konyha ablakban néhány napig. Ez megakadályozza, hogy repedést és a madarak csípkedését. A cherry paradicsom családegyik egyik legjobbja.

Nálunk a lányok odavannak érte.
 


  2014.08.09. 13:15  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Cherokee purple

[albkepszov],Indeterminált.

Nem kapcsoltam be a mérleget. :( A bogyók súlya 300 gr körül mozog.[/albkepszov]
 


  2014.08.08. 18:42  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Black Krim

[albkepszov],Indeterminált.

Salátába, szendvicsre.

Nagy gyümölcsű.[/albkepszov]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Martinland képe és írása a fajtáról:

[albkepszov],75 nap. A nagy méretű termések érdekessége az, hogy alul sötétpirosak, felül pedig fekete színűek. Íze érdekes, enyhén sós, így a só nélküli diétán lévők is nyugodtan fogyaszthatják. Elég nagy helyigényű (75 x 75 cm), nagyon sokat termő fajta. A hőséget öntözés nélkül is jól bírja. Frissen fogyasztva, salátákban, befőzve és szószoknak is kiváló. Magról könnyen és jól nevelhető. Kb. 1,5 méter. Nálam voltak 1 kg termései is, íze nekem nem sós inkább túl savas.[/albkepszov]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
kedvescimbora képei és írása a fajtáról:

A fórumozók által kipróbált paradicsom fajták topikban nincs szó arról, hogy repedésre hajlamos. Sőt mi több, az összes bogyó megreped, mert ez fajtajellemző nála. A Kopácsi úr egzotikus stúdiójától vettem a magokat. Az ő által megjelentetett fotón is látszanak a kör-körös repedések. Maga a repedés is probléma , mert ha kivágja az ember felhasználáskor, sok megy veszendőbe, de annál nagyobb baj, hogy a repedésekben megül a fekete penész, Mely befelé haladva a paradicsom belseje felé, abba be is hatol. Amitől a belseje is el kezd rothadni. Azt megértem, hogy Kopácsi úr nem ad korrekt tájékoztatást eme hibáról, hiszen akkor nem vennék a magját. Viszont a terra fórum miért nem ad a fajtaismertetőjében, azt már nehezebben értem. Mert semmi előnye se származik közülünk senkinek abból ha átverjük egymást. Az a javaslatom, az én véleményemet is közöljétek a fajtaismertetőben a fotóval együtt. Amúgy meg egy frászt fogok még egyszer vetni belőle. Vessék a paradicsomgyűjtők, én mint mondottam megélhetési kertész

 


  2014.08.08. 18:39  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Behemoth

[albkepszov],Indeterminált.

Gazdag édes paradicsom íz. Bőtermő. Friss felhasználásra, mártásnak.

Nekünk izlik.[/albkepszov]
 




  2014.08.08. 18:32  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Amana orange



[albkepszov],Indeterminált.
Nagy, 450-500g-os, élénk narancsszínű beefsteak típusú paradicsomokat terem.

Intenzív trópusi gyümülcsre hasonlító ízzel. Nevét az Iowa állambeli Amana településről kapta.[/albkepszov]
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég