Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2015.09.14. 09:52  Hozzászólás
  •   1534   
Avatar

---
 
Na, ma is lett munkásgyártás!

Kép

Ennek a neve lett Don!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.14. 06:02  Hozzászólás  Válasz Siculo (1531) hsz.-re     Olvasás  
  •   1533   


---
 
Tudod Lavi, aki fafejű, az az is marad, a te esetedben sincs másképpen!!

A menekült kérdésről és még sok minden másról veled az eszmecserét itt és most befejeztem, egyébként is ez a topik, ill forum nem politikai topik.
 


  2015.09.13. 22:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (1528) hsz.-re     Olvasás  
  •   1532   
Avatar

---
 
Ez pedig egy vizikocsi....

[url]https://www.youtube.com/watch?v=sJC7E06IBXI[/url]

:H
 


  2015.09.13. 22:30  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1527) hsz.-re     Olvasás  
  •   1531   
Avatar

---
 
"Nálam nincs legális és illegális bevándorló, akkor amikor az emberek a halál elől menekülnek!!"

A hazug politikai propagandát el lehet próbálni adni dramatizálva, de minek? :lol: :lol: :lol:
Jól tudjuk, hogy csak egy részük menekül a halál elől, a másik nagy részük simán a szociális ellátórendszerért teszi. Aki a halál elől menekül, mihelyt kiér a halálos zónából, ha valóban ott volt és nem csak a közelében: [url]választania kell a törvényes utat[/url].

" nem születnek illegális emberek csak emberek születnek, és az embereken kell segíteni."

Így van, a cselekedetük azonban ha illegális törvényszegő, amit szankcionálni kell. Persze bele lehet hazudni a világba hogy illegális ,meg nem illegális ember: nem emberekről beszélünk, hanem cselekedeteikről. Miért kell folyamatosan úgy hazudnod, hogy ki is röhögteted magad? :wtf: :lol: :lol: :lol: :H

"Engem, ez ügyben egyetlen dolog minősít, hogy nem vagyok gyűlölettel a bajban lévő emberekkel szemben,"

Csupán szimpla politikai propagandára akarod használni őket, csak folyamatos röhejbe fullad a próbálkozásod. :wave: :wave: :wave:
 


  2015.09.13. 21:31  Hozzászólás
  •   1530   


---
 
Tom, szép napot, eredményeset, Hungarosiculo jó estét, és mindenkinek jó éjt!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.13. 21:30  Hozzászólás  Válasz Spoli (1528) hsz.-re     Olvasás  
  •   1529   


---
 
Mondjuk ez a produkció a buszrészéről őt nem nagyon érdekelte. Nyugodtan aludt tovább, ahogy a tőkés récék szoktak. Egy lábon, a tolla közé a fejét, oszt szunya...

DSCN1937.JPG
------------------------
Megtekintve 13196 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.13. 21:26  Hozzászólás  Válasz Spoli (1524) hsz.-re     Olvasás  
  •   1528   


---
 
Ha már úgy belejöttünk a járművekbe, lám-lám, itt van egy igazi vízibusz! Ez valóban vízibusz ám!

DSCN1924.JPG
------------------------
Megtekintve 13180 alkalommal.



DSCN1925.JPG
------------------------
Megtekintve 13180 alkalommal.



DSCN1926.JPG
------------------------
Megtekintve 13180 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.13. 21:17  Hozzászólás  Válasz Siculo (1522) hsz.-re     Olvasás  
  •   1527   


---
 
Nálam nincs legális és illegális bevándorló, akkor amikor az emberek a halál elől menekülnek!!
Még valami, szerintem nem születnek illegális emberek csak emberek születnek, és az embereken kell segíteni.
Majd eljön az az idő amikor ellehet dönteni, hogy kaphatnak-e mindannyian menekült státuszt, vagy nem kaphatnak.

Engem, ez ügyben egyetlen dolog minősít, hogy nem vagyok gyűlölettel a bajban lévő emberekkel szemben, legyen az legális vagy "illegális" menekült, az én csak a bajban lévő embereket látom.

Tudom neked és a hozzád hasonlóknak ez furcsa, de teszek a véleményetekre!!
 


  2015.09.13. 21:16  Hozzászólás  Válasz wogboy (1510) hsz.-re     Olvasás  
  •   1526   


---
 
Tom, végignéztem a képeidet, és az eddig elkészült részeket, meg a fejlődő növényeidet, és naná, Pistikét is. Iszonyú meló, rengeteg ötlet, és nagy-nagy eltökéltség van benne, minden elismerésem! Végül is - kis túlzással szólva - egy sziklás domboldalból faragtál - szinte szó szerint - termőterületet! Legyen továbbra is Szerencséd vele, mert tudom, hogy ez a munka nem fejeződik be, ez olyan, mint a szőlő, azt is egész évben szolgálni kell, és hajladozni előtte, hogy egyszer egy évben a kedvedre tegyen.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.13. 16:03  Hozzászólás
  •   1525   


---
 
Bis abend a művelt japán szerint...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.13. 16:03  Hozzászólás  Válasz Spoli (1523) hsz.-re     Olvasás  
  •   1524   


---
 
Szintén Nagy Zsolt Levente gyűjteményéből a "királyi" kocsi.. (Persze nem pont az, csak olyan.)

Kisföldalatti 1972 NZSL.jpg
------------------------
Megtekintve 13143 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.13. 16:01  Hozzászólás
  •   1523   


---
 
Amikor még a felszínen ment az Állatkertnél a Kisföldalatti.. Nagy Zsolt Levente pazar gyűjteményéből való remek fénykép, készült 1972-ben:

Kisföldalatti Állatkert felé 1965 NZSL.jpg
------------------------
Megtekintve 13131 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.13. 15:24  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1521) hsz.-re     Olvasás  
  •   1522   
Avatar

---
 
Pipentő,

"Mondtam már neked, nálam nem hiteles amikor egy bevándorló(rólad beszélek) ellenzi a bevándorlást."

Egyrészt sosem voltam illegál és szabályok és előírások szerint cselekedtem.
Másrészt az élet tele van ellentmondásokkal és ezt eccer talán te is feléred ésszel. :-)
Legális bevándorló létemre az illegális emigránsokhoz való hozzáállásom nem nevezhető támogatónak, még akkor sem ha politikai propaganda célból a kettőt szereted összemosni: ez pedig téged tesz hiteltelenné.

Engem az tesz hitelessé, hogy még ellentmondásos helyzetben sem hazudom le amit érzek, főleg nem politikai propaganda célból.

"hogy minden bevándorlónak vissza kell térnie a szülőhelyére, tehát téged is kibasznának a picsába"

Nem bánnám ha életem párja is velem jönne, amiért itt vagyok annak egyetlen oka Ő.
 


  2015.09.13. 15:08  Hozzászólás  Válasz Siculo (1520) hsz.-re     Olvasás  
  •   1521   


---
 
Nem hiszem, hogy ha valaki utálja őket bemegy közéjük vizet, élelmiszert oszt, hogy játszik a gyerekekkel, és ezt rengetegen tették!!

Van olyan ismerősünk aki utálja őket, eszébe nem jutott segíteni nekik, elkerülte őket nagyivben, tőle ezek az emberek megdögölhetnek, ennek hangot is adott, szerinte a kaja dobálás is helyén való, hisz ezek nem többek a disznónál!!
Hagyd abba ezeket az álságos dumákat.
Mondtam már neked, nálam nem hiteles amikor egy bevándorló(rólad beszélek) ellenzi a bevándorlást.
Mit szólnál, hozzá ha hoznának egy törvényt az olaszok, hogy minden bevándorlónak vissza kell térnie a szülőhelyére, tehát téged is kibasznának a picsába(persze ez nem fordulhat elő).
 


  2015.09.13. 14:57  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1519) hsz.-re     Olvasás  
  •   1520   
Avatar

---
 
"az emberek egy része menekült ellenes, ugyanakkor rengeteg civil segíti/segítette őket!"

.
Ez nem kettősség. A hátam közepére sem kívánom az illegálisokat (a törvényes úton menedéket kérők teljesen más kategóriába esnek). De ha némelyiknek segítség kell, az emberi kötelességünk a segítése, ettől függetlenül persze utálhatjuk az egészet úgy ahogy van.... persze a betegségek terjedése mindig ad okot aggodalomra, tőlünk a bevándorlás iránya Afrika, ott pedig a legundorítóbb járványok ütik fel a fejüket. :SMOR :T :STABRE :shock: ;) ;-) ::M ::M ::M
 


  2015.09.13. 14:47  Hozzászólás  Válasz Siculo (1518) hsz.-re     Olvasás  
  •   1519   


---
 
Indifferens, hogy mi volt az eredménye, a kiküldött kérdőívek kb. 10%-a lett visszaküldve, a visszaküldött kérdőívek tatalma nem ismert, nyilván a kormány azt kommunikálta, hogy sikeres és számukra eredményes volt.

A kérdőív már a kérdéseivel is hazudott, és eleve a válaszokat is manipulálta!

Ha komolyan vették volna a dolgukat – mert ha igazán szerették volna megtudni, mit gondolnak az emberek –, akkor elkerülték volna a kérdésbeli sugalmazást, hiszen az az egész vállalkozást ellehetetlenítette, így soha nem derül ki az igazság.

Ennyit az eredményről!!

Egyébként, kettősség érzékelhető menekült ügyben, az emberek egy része menekült ellenes, ugyanakkor rengeteg civil segíti/segítette őket!!!

A civilek (nem az állam) rengeteg sátrat, izolációs fóliát, hálózsákot, takarót, polifoamot és zseblámpát gyűjtött és persze élelmiszert vizet.

Egyszóval a magyar emberek nagyon kiválóan, példamutatóan vizsgáztak/vizsgáznak szolidaritásból!
 


  2015.09.13. 12:43  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1516) hsz.-re     Olvasás  
  •   1518   
Avatar

---
 
Ahogy itt olvasom nálatok országos vitatémára bocsátotta a kérdést a kormányotok,
[url]http://www.itlgroup.eu/magazine/index.php?option=com_content&view=article&id=4932:orban-con-un-sondaggio-chiede-agli-ungheresi-se-vogliono-gli-immigrati&catid=44:politica&Itemid=150[/url]
vajon mik jöttek vissza a válaszokból?
 


  2015.09.13. 12:39  Hozzászólás  Válasz pipi32 (1516) hsz.-re     Olvasás  
  •   1517   
Avatar

---
 
[url]http://www.repubblica.it/politica/2015/07/18/news/_accogliamoli_ma_non_a_casa_mia_l_italia_a_due_facce_con_gli_immigrati-119318926/#gallery-slider=119280847[/url]
 


  2015.09.13. 11:57  Hozzászólás  Válasz Siculo (1512) hsz.-re     Olvasás  
  •   1516   


---
 
Kevesebb olasz fél a bevándorlástól
szeptember 13.vasárnap 09:14

Csökkent az illegális bevándorlást nemzetbiztonsági veszélynek tartó olaszok aránya - derült ki egy friss olasz felmérésből vasárnap. Az olaszok 35 százaléka érzi jelenleg úgy, hogy az illegális bevándorlás Itália biztonságát fenyegeti. Az arány júniusban még 42 százalékos volt. Hatvanegy százalék gondolja, hogy az olasz partokra érkező bevándorlókkal szemben mindenekelőtt a befogadásnak kell érvényesülnie, 32 százalék a visszatoloncolást helyesli. A befogadók aránya három hónappal ezelőtt 41 százalék volt. A közvélemény-kutatás emlékeztet arra, hogy az olaszok több mint fele nemzetbiztonsági fenyegetésnek tartotta a bevándorlást 2007-ben, a Románia EU-belépését követő olaszországi román migráció hónapjaiban.

Elfelejtettem, te nem vagy olasz, csak egy bevándorló mély magyar, hazafi!!
 


  2015.09.13. 08:57  Hozzászólás
  •   1515   
Avatar

---
 
Middleton, Déli részén Írországnak, Corck városa mellett. Pár éve fényképeztem mikor ott jártam. Ebben a kis városkában készül a Jameson whiskey. Szicília hangulatától, embereitől és tájaitól fényévekre messze esik, aogy Spoli mondaná, mintha a két sziget nem is ugyan azon a bolygón lenne.....



.


Picture 147.jpg
------------------------
Megtekintve 13004 alkalommal.

Picture 129.jpg
------------------------
Megtekintve 13004 alkalommal.

Picture 124.jpg
------------------------
Megtekintve 13004 alkalommal.

Picture 111.jpg
------------------------
Megtekintve 13004 alkalommal.

Picture 107.jpg
------------------------
Megtekintve 13004 alkalommal.

 


  2015.09.13. 08:40  Hozzászólás  Válasz wogboy (1507) hsz.-re     Olvasás  
  •   1514   
Avatar

---
 
Akkor most virágzik nálad minden? Liliomfélék is vannak a kertedben? :shock: :o :) :O :$ ::M
 


  2015.09.13. 08:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (1496) hsz.-re     Olvasás  
  •   1513   
Avatar

---
 
Ragyogóak és lehet tudni a fajtájukat is? Pl. lásd itt a képes ismertetőt: [url]http://www.davidaustinroses.com/italian/Advanced.asp?PageId=2116[/url] vagy itt [url]http://www.giardinaggio.it/rose/rose.asp[/url]
 


  2015.09.13. 08:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (1501) hsz.-re     Olvasás  
  •   1512   
Avatar

---
 
Szia Tom,

Na nézzük szépen sorban.

"az USA bombázásai miatt menekültek - ezt a bombázást sem értem, mert anno adva volt a Kadhafi erős keze, és az tudta tartani őket! "

1. Egy részük van csak veszélyben, túlnyomó többségük a nyugati fejlett szociális ellátó rendszer miatt és szervezetten, külsp biztatásra telepszik be. Erről betettél egy beszélgetést: be tudnád még egyszer rakni?

2. Vannak népek, ahol a közbiztonságot és a turizmust és a mindennapi élet folyását csak a kemény kezű diktatúra képes biztosítani: ez a népi mentalitásban és a hagyományokban gyökerezik. Ide olyan vezető kell mint Gadhafi, Assad, Hussein, Mubarak, Putyin vagy Nagy Péter esetleg Nagy Katalin.

"Majd jönnek a kékek, a sárgák, ill. a szürkék, és ezzel befejeződik a fehér ember uralma, amit közel két ezer évig tudott csak megtartani!"

1. Ugye vannak a sárgák. Erről: túlszaporodnak mindenkit és ez miatt leginkább Oroszország aggódik. Az ázsiai rassz és a kínai népesség olyan mértékben belakta Szibériát, hogy Oroszország számára félő hogy elveszik. A népesség túlnyomó része Szibériában mára kínai anyanyelvű, papírokkal nem rendelkezik

2. A szürkék és a kékek egy ideje már itt vannak és ,majd ők befejezik a Földön nemcsak a fehér ember, de az összes ember uralmát.

lehet hogy ez jobb lesz nekünk? (nem lehet pipiéknél majd mindenért Orbánt okolni).
 


  2015.09.13. 05:52  Hozzászólás
  •   1511   
Avatar

---
 
Pistike szemébe húzta a kalapot, és adjon az Isten!

Kép

A harmadik bodza

Kép

Az élő kert, és ez volt az álmom! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:49  Hozzászólás
  •   1510   
Avatar

---
 
Finom ízű saláták.

Kép

A térben látva.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:47  Hozzászólás
  •   1509   
Avatar

---
 
A salátás sarok.

Kép

Az alsó nadrágszíj.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:45  Hozzászólás
  •   1508   
Avatar

---
 
Ma lépcsőztem is! Ha esős az idő, az agyagoson lehetetlen volt járni!

Kép

A zsebben hozott két szamóca, és azért van értékük!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.09.13. 05:36  Hozzászólás
  •   1506   
Avatar

---
 
A forgók, nem jó DVD-k adják a csillogást!

Kép

Nincs még gond, de ma is tettem valamit!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:34  Hozzászólás
  •   1505   
Avatar

---
 
A torma sarok.

Kép

Babok, borsók a kukoricák szomszédai.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:32  Hozzászólás
  •   1504   
Avatar

---
 
A lime bokor, és most, hogy virágzik, a közelében a virág illat kering!

Kép

"Pistike" elégedetten nézi a két nagrágszj parcellát!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:28  Hozzászólás  Válasz Spoli (1491) hsz.-re     Olvasás  
  •   1503   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Minden kép érdekes Tom! "


Köszönöm neked is véleményt, akkor majd jönni fognak!

"Szép napot, sikereset, bár a neked ma, nekünk holnap pihenős inkább..."

Úgy legyen, és ma nyitásra megérkezett a tegnap rendelt föld, és nem a templom, csak a talicska szarva volt a mai imahelyem! Közben, tettem- vettem a kertben, és majd mutatom is!

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:28  Hozzászólás
  •   1502   
Avatar

---
 
A málnás sarok, és a savanyú talajos próbálkozásom!

Kép

Nincs disznóim, de majd a főznivaló kukorica nekünk is jó lehet!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:25  Hozzászólás  Válasz Siculo (1474) hsz.-re     Olvasás  
  •   1501   
Avatar

---
 
Lavi

"Menekültekből jut ide is bőven, mindent ellepnek, gyakran erőszakoskodnak. és persze némelyik vízbe is fullad."

Tudok róla, nektek is jutott belőlük, és nálam az az alaphelyzet, vannak az USA bombázásai miatt menekültek - ezt a bombázást sem értem, mert anno adva volt a Kadhafi erős keze, és az tudta tartani őket! -, és vannak kalandorok - IA küldöttek -, akinek kedve tartott elindulni, és azokat kiszűrném a tömegből!

Számomra, nem idegen ez a helyzet, mert kiskölökként már hallottam róla: Majd jönnek a kékek, a sárgák, ill. a szürkék, és ezzel befejeződik a fehér ember uralma, amit közel két ezer évig tudott csak megtartani!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:24  Hozzászólás
  •   1500   
Avatar

---
 
Ez a felső szalag, és van már benne cukkini, és uborka palánták - magról keltek!

Kép

Fentről látva, a lenti szalag, és ott már vannak lakók!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:21  Hozzászólás  Válasz Siculo (1473) hsz.-re     Olvasás  
  •   1499   
Avatar

---
 
Lavi

"lehet hogy kangoroo aminek valaki megcsonkította (lefűrészelte) a farkát?"

Ezt én is így gondolom, és egy fatelep bejáratánál - ahonnan hoztam a füstöléshez jó fűrészport! - díszeleg!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:21  Hozzászólás
  •   1498   
Avatar

---
 
A vogboy kerti jelene... Még nincs ok az ijesztgetésre, de szokják a kalózkodó madárkák! Már volt egy látogatóm, és nagyon nézett!

Kép

Kép

Vigyáz a munkájára!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:18  Hozzászólás  Válasz Siculo (1472) hsz.-re     Olvasás  
  •   1497   
Avatar

---
 
Lavi

"Ezt a fekete lányt valamikor az ősidőkben készítették, nem tudják mikor."

Ezt sem gondoltam - köszönöm a részleteket -, de az én gondolatom nincs hatással a világra!

"Úgy gondolják, hogy bizáncból a képrombolás idején, 1200 éve menekítették Sziciliába,"

A mai tudás szerint, ez már kevés, és illene többet is tudni róla!

"Az arcvonásiról ítálve többen úgy vélik Kelet-.Afrikában faraghatták valamikor az ősidőkben."

Szép munka, amit én is mutattam fát, azt is ott faragták ki, de hogy mennyire van ott az angol szándék, azt ma már nehéz megítélni!

"A székesegyház"

Gyönyörű!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:17  Hozzászólás
  •   1496   
Avatar

---
 
Egy kicsit egyenesebb lett, de még elfér egy két köbméteres csomag!

Kép

A rózsák is érzik a tavaszt...

Kép

Kép

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:14  Hozzászólás  Válasz Siculo (1471) hsz.-re     Olvasás  
  •   1495   
Avatar

---
 
Szia Lavi!

"Szerintem nyugodtam mutasd meg."

Köszönöm a véleményed, és majd akkor élek is vele!

"Aztán van itt kb. száz kétszáz másik emberke is aki nézegeti a képeket. Ők még nem látták és nem értem, ők miért nem hozzák ide saját képeiket? ;)"

Szerintem, ez túlzás, és nincs lényege! Az, hogy nem hozzák a képeket, mert miért is hoznák?
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.09.13. 05:13  Hozzászólás
  •   1494   
Avatar

---
 
Na, ma egy kis hazai, mert volt érdekes része is!

Ma érkezett meg, a tegnap rendelt négy köbméter, és pár talicska híján idekerült!

Kép

Csak azért, hogy csökkentse a rálátást a felső kövezésre, mert ott is igaz a csak egy méteres lehetőség - nem tudják a választ, ha nem függőleges, akkor mi van? -, és nem nagyon oldódott meg!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.09.13. 00:11  Hozzászólás  Válasz Spoli (1488) hsz.-re     Olvasás  
  •   1492   
Avatar

---
 
" baromi nehéz volt becserkészni,"

Próbálok segíteni... 8-)

.


rigo DSCN1852.JPG
------------------------
Megtekintve 12813 alkalommal.

 


  2015.09.12. 21:56  Hozzászólás  Válasz wogboy (1470) hsz.-re     Olvasás  
  •   1491   


---
 
Minden kép érdekes Tom! Az én "madármacskám" is volt már az egyik ledózerolt topikunkban. Tán még a "rigón"

Szép napot, sikereset, bár a neked ma, nekünk holnap pihenős inkább...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.12. 21:54  Hozzászólás  Válasz Spoli (1489) hsz.-re     Olvasás  
  •   1490   


---
 
Közelebb mentem hozzá, ráléptem egy gallyra - véletlenül - no, akkor méltóztatott ügyet vetni rám.. Hát így:

DSCN1864.JPG
------------------------
Megtekintve 12755 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.12. 21:51  Hozzászólás  Válasz Siculo (1485) hsz.-re     Olvasás  
  •   1489   


---
 
Ezt a képet te ismered már, valamelyik elenyészett ledózerolt Fák-virágok topikunkban megvolt már, de eszembe jutott... Madarakra "vadásztam" a kamerával, a fákon... Messziről, az ágak közül csak egy foltot láttam, egy vörös foltot. Levelek takarták, de hát a folt ott volt... Lopóztam, sunnyogva, kerülve, messziről lopakodva, mindig takarták az ágak, de világosan látszott, hogy fenn a fán van valami fán élő jószág.. No, aztán sikerült odaérnem, és meglátnom.. Hát ő volt a "madaram"....

DSCN1858.JPG
------------------------
Megtekintve 12761 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.12. 21:45  Hozzászólás  Válasz Siculo (1485) hsz.-re     Olvasás  
  •   1488   


---
 
Ez meg ilyen rigóféle... De baromi nehéz volt becserkészni, lapulva, sunnyogva, vagy ötször továbbrebben a szomszéd fára, mire ennyire is meglett...

DSCN1852.JPG
------------------------
Megtekintve 12781 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.12. 21:41  Hozzászólás  Válasz Siculo (1485) hsz.-re     Olvasás  
  •   1487   


---
 
No, ezt sem tudtam volna miféle.. Igaz, ami igaz, nem vagyok egy nagy májer a témában, ez így igaz...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.12. 21:40  Hozzászólás  Válasz Siculo (1484) hsz.-re     Olvasás  
  •   1486   


---
 
Ohh... yeeah... Köszönöm, kitűűnő a kép, és nekem fogalmam sem volt, hogy zöld keresztespók is létezik!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2015.09.12. 17:16  Hozzászólás
  •   1485   
Avatar

---
 
Ez egy parányi darázs.

Szerintem egy törpefürkész faj. Az egész kis lény kb. 1,5 milliméter csupán.....
saját makrofoto
.


DSCF6612.JPG
------------------------
Megtekintve 12712 alkalommal.

DSCF6605.JPG
------------------------
Megtekintve 12712 alkalommal.

 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég