Kérdezz - felelek Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Itt regisztráció nélkül is hozzá tudsz szólni, kérdezhetsz, vagy leírhatod a véleményedet.
A kérdésednek, vagy a véleményednek nyithatsz új témát is.
  2014.12.08. 12:42  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
Ha bármilyen kérdésed van kertészettel, vagy kerti dolgokkal kapcsolatban, itt nyugodtan felteheted, válaszolunk rá!
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -
 


  2018.03.24. 14:35  Hozzászólás
  •   38   


*
 
Sziasztok.
A Tenroy vagy a Gloster a törpe növekedésű almafa?
 


  2017.02.24. 16:21  Hozzászólás  Válasz TIBALU (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   


---
 
Persze ha találsz olyan webshopot ahol csinálnak nemzetközi postázást.
 




  2017.02.24. 14:36  Hozzászólás  Válasz TIBALU (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

---
 
Ez így kevés információ. Természetesen lehet, például ebay-ről, csak ott a meglevő kínálatból választhatsz.
 


  2017.02.24. 12:20  Hozzászólás
  •   34   


*
 
Üdvözelet !
Szeretnék magokat rendelni Franciaorszàgbòl . Lehet e postàn megoldani ezt ?
Köszönöm .
 


  2016.03.29. 12:04  Hozzászólás
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Az aljan nem volt semmi, de a jobb felso sarokban ket kek negyzet, mint kiderult ezek adjak ki azegyeb lehetosegeket. Bocs az ekezethianyert, kicsit meg tanulom igy egyszerubb. Holnaptol megint nem leszek...
 


  2016.03.28. 14:10  Hozzászólás  Válasz Vendég (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!

A Fórum kezdőlap alján be tudsz lépni bármelyik böngészővel, vagy mobilos kinézettel.
Ez a legegyszerűbb .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2016.03.28. 13:41  Hozzászólás
  •   30   


*
 
Hogyan lehet itt androidrol bejelentkezni? Nem ad ki semmit, pedig par napig netközelben vagyok. Edit
 


  2016.01.06. 10:44  Hozzászólás
  •   28   


*
 
Igen, a kirner pontozó magyarul!:-)
 


  2015.11.07. 22:00  Hozzászólás  Válasz vsa (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

rendszer admin
 
A kirner az nem pontozó, vagy lyukasztó?
Nem tudom pontosan, de mintha valamelyik lenne a kettő közül.
Arra emlékszem, hogy "kirnereztek", csak arra nem emlékszem, hogy ilyenkor a furatok helyét jelölték ki a vason, vagy a bőrbe csináltak lyukakat.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.11.07. 20:58  Hozzászólás
  •   25   


*
 
délkelet
Könnyű: mi a dorcó?

Én úgy tudom tornacipő.


Mi a kirner?
 


  2015.10.16. 13:42  Hozzászólás
  •   24   


*
 
Üdv mindenkinek!
A fás topikban felmerült kérdés megválaszolásában segíthet ez a link!
Honnan ered az M44-es mozdony BoBo beceneve?

http://www.veledutaztam.hu/Blog/Thomas/Bobo__Szergej__Csorgo__Szili_-_kik_ok_ 

Tisztelettel vsa!
 


  2015.07.06. 09:32  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

---
 
Szia Admin!

Biztos jó helyre írok? :-D

Azt szeretném megkérdezni, mi lehet az oka, ha a saját pecás topikba írok, azt nem számolja bele a terra pontokba! Nullákat kapok csak, és nem tudom, ez normális? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.26. 22:20  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

---
 
Szia Admin!

Nem tudom, itt kérhetem-e, a topikom névleges megváltoztatását, mert szeretném az " Ausztrál képek" nevet adni neki! :-D

Ez a topikom, és névtelen! A képes leírások nem mutatják a célomat, és alcímként ki tudnád cserélni? :-D

[url]http://terra-kert.hu/viewtopic.php?f=160&t=540[/url]
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.06. 11:39  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

---
 
Üdv, dicső lovag, szép a ruhád, szép a lovad! :-D

Szia Admin!

Köszönöm a rosszhelyre tett kérdésemre adott választ! :-D

"Ha azt szeretnéd, hogy a kép is megjelenjen, jelöld ki a teljes linket, és klikkelj az Img gombra a hozzászólás szerkesztő felső részén."

Ezt már tudom, és a füstölős topikban tettem is jó pár képet, a saját füstölőről! :-D

"Ha elküldted a hozzászólást, nagyméretű kép esetén, ha a képre klikkelsz,..."

Értettem, és kérek engedélyt belenyugodni! :-D

Azt szándékoztam felhozni, az index fórumban az elküldés előtt lehetett megnagyítani képet, és majd úgy elküldeni, és ezután, aki még kiváncsi lett, az rákattinva, kapja a teljes képméretet! :-D

"A középsőt kiválasztva megnézheted a képet eredeti méretben. :)"

Ezt most megnéztem a füstölős topikban, és a képre kattinva, megkaptam az eredeti 640x480-as képet - erre töltöttem fel! -, és ekkorát az indexbe, mint képet lehet betenni! Ez lett volna kérésem, hogy ezt is meglehet-e itt csinálni? :-D

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.06. 09:14  Hozzászólás  Válasz wogboy (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!

A hozzászólásba képek linkjeit is berakhatod.
Ha azt szeretnéd, hogy a kép is megjelenjen, jelöld ki a teljes linket, és klikkelj az Img gombra a hozzászólás szerkesztő felső részén.

Ha elküldted a hozzászólást, nagyméretű kép esetén, ha a képre klikkelsz, bejön optimalizált "képernyő" méretben, de a bal felső sarkában találsz egy + jelzésű nagyítót is. Ha arra klikkelsz, a kép bejön eredeti méretben, és lehet scrollozni.

Másik lehetőség, bár ez inkább a feltöltött nagyobb méretű képeknél jelenik meg, a képre klikkelve bejön optimalizált "képernyő" méretben. Ha ilyenkor a képre viszed az egeret, megjelennek navigációs ikonok. A középsőt kiválasztva megnézheted a képet eredeti méretben. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.06.06. 08:39  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

---
 
Szia Admin!

Látszólag, még ide nem írtam, és most lett ideje! :-D

Azt szeretném kérdezni, a másik index fórumban volt olyan lehetőség, a kép belinkelése után, automatikusan feljött a kép! A megjelenő képnek voltak nyilai - a kép szélein, miután az egerenytyűt odavittem! -, és arra kattintva, kilehetett nagyítani képet! Ez a kinagyított kép élvezhetőbb, és majd a képre kattintva, az eredeti méret is megjelent, ha valakinek arra volt szüksége! :-D

Nem tudom, a technikai lehetőségeteket, és hogy ezért mit lehetne tenni, és milyen áron! :-D

Üdv.- wogboy, a sárgolyó másik csücskéből! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.04.30. 21:46  Hozzászólás  Válasz Tintus (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

---
 
Köszi, de én sem igazán hiszem, hogy lisztharmatos lenne. Elsodródott gyomirtónak lehet esetleg ilyen hatása?
 


  2015.04.30. 21:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   


terra alapító
 
A lisztharmat látszódik a leveleken és ha megmorzsolod a levelet és megszagolod s ha gomba szaga van akkor lisztharmatos ! A képen nem látok lisztharmatod. De morzsold meg ahogy írtam.
 


  2015.04.30. 20:58  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

---
 
Szomszédom almafája a következő tünetet mutatja: a fa bal oldalán nagyjából egészségesek a levelek, a másikon viszont roppant csenevészek, keskenyek, picik. Nem tudom mire vélni: atkára gondoltam, de nagyítóval nézve nem találtam rajta. Talán lisztharmat?
Csináltam néhány fényképet, hátha tud valamelyikőtök segíteni:

Kép 007.jpg


Kép 012.jpg
 


  2015.04.30. 19:32  Hozzászólás  Válasz anegytech (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   


---
 
Index rovaros fórumán jött segítség. Valószínűleg zöld bogyómászó poloska petéi.
 


  2015.04.29. 18:44  Hozzászólás
  •   14   


---
 
Sziasztok! Pari levelén találtam petéket. Nem tudom, hogy hasznos vagy haszontalan állaté-e, ezért mutatok képet. Remélem valaki felismeri.

pete.jpg
 


  2015.04.28. 18:23  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

moderátor
 
Tűzoltásra egy videó, amíg a rendes el nem készül. Hang nincs, mert túl nagy a zsivaj mellettem, de a kattintások hangja hallatszik.

[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=pyjk59kXDoA[/youtubekod]
 


  2015.04.27. 18:21  Hozzászólás  Válasz Tintus (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Fogok csinálni egy videót, megígérem. Ide fogom tenni ha kész lesz. (nem ma)
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Tintus (2015.04.29. 23:43)


  2015.04.27. 05:35  Hozzászólás  Válasz Tintus (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!

[url]http://terra-kert.hu/viewtopic.php?f=19&t=9[/url]

Felül a Menu-ből válasszad ki a Képek elhelyezése a hsz.-ben menüpontot.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.26. 23:56  Hozzászólás
  •   10   


terra alapító
 
Lehet, hogy nem jó helyen tettem a hozzászólást?? De akkor hová kellene tenni a javaslatokat?
 


  2015.04.26. 23:55  Hozzászólás
  •   9   


terra alapító
 
Nekem bonyolult a képek beillesztése a hozzászólásba. Az a része megy amelyiknél egymás alá kerülnek a képek ( bár itt is több lépcső van). De hogyan kell ea hozzászólásba egymás mellé tenni a képeket esetleg megjegyzést is hozzá. Lehetne erről csinálni egy videót ahol lépésről lépésre elmagyarázzátok , bemutatjátok a sorrendet?

Lehetne csinálni egy módszertani videót is a galéria kezeléséről : mappa nyitás-elnevezés, aztán anyag feltöltése és megjegyzés melléfűzése stb.
 




  2015.03.14. 13:02  Hozzászólás  Válasz Flanell (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


---
 
Igen, elsősorban a hőmérsékletre gondoltam, ugyanis én is mindenhol a min. 15 fokot olvastam, de szerintem is a működő levélfelület az igazán fontos... ;)
 


  2015.03.14. 12:59  Hozzászólás  Válasz Attila1964 (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   


---
 
Gondolom, hőmérséklet érdekel? Mert ugye, fejlettség szempontjából, amint van levél, ami felvegyen kellő anyagot. Ha nem nagyon van levél, akkor fel kell emelni a dózist.

Tavaly január közepe táján használtam glifozátot, már elfelejtettem, melyiket. (Előzőleg egy hónapig próbálkoztam neten érdeklődni mindenféle növényvédőszergyárak szaktanácsadóitól, de gyakorlatilag semelyik nem tudta, hány fok a minimum, amikor érdemes nekifogni, csak hogy 15 fokot szoktak ajánlani a gyors hatáshoz. Hát jobb ötlet híján nekifogtam.)
Éjszaka legalább egy hétig nem volt fagy (féltem, hogy az lebonthatná a hatóanyagot), nappal meg néha még a 10 fokot is meghaladta a hőmérséklet.
Beletelt vagy két hétbe, mire a tyúkhúr-szőnyeg egy icipicit halványodni kezdett. Úgy másfél hónap múlva sárga volt. Aztán még mindig egy hónap kellett, hogy elszáradjon. De időm volt...
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Attila1964 (2015.03.14. 13:01)


  2015.03.14. 12:50  Hozzászólás
  •   5   


---
 
Lehet persze zöldbe zöldet is, csak ha már tavasszal sikerül, akkor fél évet nyerünk...
Én minden oltogatással kapcsolatban annak a híve vagyok, hogy a lehető legkorábbi módszerrel oltani, még ha nem is ideálisak a körülmények, aztán ha nem sikerül, akkor lehet ismételni.
Szőlőnél belerakom a hűtött vesszőt a megindultba (bármilyen módszerrel), akkor, mikor a legnagyobb hajtások már legalább 20-30 cm-esek. Korábban nem, mert annyira levedzik, hogy gátolja az eredést.
Ha nem jön össze, akkor jön a zöldbe fás, ha ez sem sikerül, akkor a zöldbe zöld... De ilyen persze csak akkor fordul elő, ha nem tökéletesek a körülmények. :mrgreen:
 


  2015.03.14. 07:15  Hozzászólás
  •   4   


---
 
Egyedi tapasztalatotok érdekelne, nem a használati utasítás, miszerint mikortól érdemes használni a glifozát-hatóanyagú totális gyomírtókat?
 


  2015.03.13. 21:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


*
 
A tőke hasiték vagy ékoltással való átoltásának az optimális időpontját szeretném megtudni? Van eltett vesszőm a hűtőben. Nem akarok várni addig, amíg zöld hajtások lesznek. Egy videón május elején végezték a mexikói munkások Eger mellett valahol. De sehol nem találtam magyar eredetű időpont megjelölést.
 


  2015.03.12. 20:34  Hozzászólás  Válasz alex (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Több időpont is van, módszertől függően. Lehet zöldbe fás oltással is, de ehhez már meg kellett volna szedni a vesszőt korábban. Én a zöldbe zöld oltást ajánlanám. Ezt akkor lehet csinálni, mikor már van alkalmas új hajtás. Akár többször is meg lehet próbálni.
 


  2015.03.12. 20:00  Hozzászólás
  •   1   


---
 
Mikor van a szőlő helyben történő átoltásának az optimális időpontja?
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég