Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.07.01. 15:07  Hozzászólás
  •   107   


---
 
IMG_20160701_164332.jpg
------------------------
Megtekintve 16792 alkalommal.

IMG_20160701_164403.jpg
------------------------
Megtekintve 16792 alkalommal.

IMG_20160701_164332.jpg
------------------------
Megtekintve 16792 alkalommal.

akkor itt is

Üdv! Lisztharmat-e ez? Melyik szer lenne a legjobb ellene ha van ilyen?
Én azt gondolom ez az...sajna
 


  2016.06.20. 01:28  Hozzászólás
  •   106   


---
 
Sziasztok!

Tavasszal ültettem szőlőoltványt, s a viaszolt részen két rügy épp mintha megindult volna,
aztán jött a késői fagy...
Azóta csak föld alól, alanyról hajt, ezt már többször lecsíptem.
Vajon van még esély a nemes részről alvórügyeket előcsalni, vagy kuka az oltvány?
Ha tudtok esetleg valamilyen tippet/trükköt, megköszönném! :)
 


  2016.02.18. 20:45  Hozzászólás  Válasz Imre (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   
Avatar

---
 
Nem értetlek félre csak megtoldtam egy gondolattal a hozzászólásod. ;-)
Tényleg szívesen küldök. Nagyon olcsón szállítják, nekem ez nem gond.

Közben én is megtudtam a nevét, de köszi, hogy szóltál.

Ha meggondolod, csak szólj egy szót :wave:
Szívesen küldök másnak is. :)
 


  2016.02.18. 16:11  Hozzászólás  Válasz andras (103) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   


---
 
Félreértettél nem azért írtam. Gondoltam, ha nem tudod, akkor hátha segíthetek. Nem láttam novemberben a bejegyzésedet, mert kórházban voltam, most láttam csak meg, hogy olvasgattam visszafele is. De alanyt biztosan fogok találni hozzá, köszönöm.
 


  2016.02.18. 13:51  Hozzászólás  Válasz Imre (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   
Avatar

---
 
Vettem az adást :)
Megkérdeztem a szomszédom, azt mondta lesz neki lemetszett ága, beteszi a hűtőnkbe (van kulcsa)
Március elején elküldöm. Addig még beszélünk.
 




  2016.02.18. 13:08  Hozzászólás  Válasz Alibá (99) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   
Avatar

terra alapító
 
Én pont ugyanaz, mint Ali bá', bár ha ő nem ért hozzá, akkor nekem nincs is.... ;)
 


  2016.02.18. 11:14  Hozzászólás  Válasz andras (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   100   


---
 
Szia András!

Az a svájci menő rezisztens fajta szerintem a Muscat bleu. Tavaly én is kaptam oltóvesszőket, a tulajdonosa nagyon dícsérte. Sajnos a két vessző küzül egyik sem maradt meg. Kihajtott, de elszáradt.
 


  2016.02.17. 22:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (98) hsz.-re     Olvasás  
  •   99   
Avatar

terra alapító
 
Én kétkarost. (..., :nahat: de nem értek a szőlőhöz, nem vagyok szőlész, csak van szőlőm.) ;)
 


  2016.02.17. 21:37  Hozzászólás  Válasz tp329 (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   
Avatar

---
 
Nem változtatni szeretnék, mivel nálam ez a művelésmód bevált :) Bár az új telepítésnél - ahol hosszabbra hagytam a karokat - van bennem egy kis félsz a felkopaszodás miatt (ezeknél még csak az alsó emelet van kész), ezért a felső emelettel várok még egy kicsit, hadd erősödjön az alul lévő rész.
Arra lettem volna kíváncsi, hogy pl. kétkaros vagy négykaros lugast alakítanak ki inkább a fórumozók, esetleg egészen más művelésmódot alkalmaznak?
 


  2016.02.17. 21:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   


terra alapító
 
alapvetően a fajtára jellemző (javasolt) művelésmóddal indíts, azután majd lehet változtatni a termőhely adottságai alapján, illetve ha van már tapasztalatod... a szőlő nagyon plasztikus....
 


  2016.02.17. 20:49  Hozzászólás
  •   96   
Avatar

---
 
Érdekelne, hogy milyen művelésmódot alkalmaztok csemegeszőlőnél? Az enyém négykaros lugas, aminek a szélessége egy-egy tőke esetében mindössze másfél méter, de az újabb telepítésnél már jóval szellősebben ültettem (ezeknél a bal- és jobboldali karok együttes hossza a duplája, vagyis 3 m lett).
 


  2015.11.21. 08:05  Hozzászólás  Válasz CAMROM (93) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   


---
 
Lehet hogy igaza van. Arra gondolok hogy így a szőlő saját gyökerén van, nincs összeférhetetlenség.
Igaz hogy például azt mondják, körténél nincs összeférhetetlenség, én tapasztaltam már, hogy nemes krasszán oltás nem akart megindulni csak ha az alanyról minden ágat levágtam. Szerintem minden gyümölcsfajtánál előfordulhat affinitási probléma. Persze az is lehet hogy a talajod nem igazán felel meg egyes fajtáknak, azok jobban fejlődhetnek oltványként.
 


  2015.11.20. 20:18  Hozzászólás  Válasz CAMROM (93) hsz.-re     Olvasás  
  •   94   


---
 
A homokra felesleges valóban oltványt ültetni. Na azért pontosan nem volt igaza. Az oltvány is megél a homokon, ha nem nagyon meszes a talaj.
 


  2015.11.20. 20:11  Hozzászólás
  •   93   


---
 
Helló Mindenki,

Voltam ma egy kertészetben, vettem szőlőt s mikor mondom a tagnak, hogy ez nem is oltvány, megkérdezte milyen a földem, mondtam hogy homok, hát jól lebaszott, hogy még azt se tudom, hogy oda nem való az oltvány. Igaza van? Nekem senki se mondta eddig, hogy saját gyökerűt keressek homokba. Azt mondta, hogy az oltványok pár év alatt ki fognak menni nálam.
 


  2015.11.11. 17:23  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (84) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   
Avatar

---
 
Vettem az adást. :thumbup: Tavasszal megpróbálok ágakat hozatni és küldök neked.
Ha nem sikerülne akkor 2017 tavaszáig kellene várnod. A tőkéimet lecsonkolva kaptam.
 


  2015.11.10. 23:22  Hozzászólás
  •   91   
Avatar

terra alapító
 
Anita szőlőm szept. 22-én, félig éretten.
IMG_1437.JPG
------------------------
Megtekintve 18233 alkalommal.


Ha az íze nem is éri el a Hamburgi, a Pölöskei és egyéb muskotályos szőlők ízét-zamatát-aromáját, de a fürt és bogyó nagysága, színe és az, hogy még novemberben is ehettem a tőkéről sokmindenért kárpotolt. (Rajta kívül még a Moldova tartott ki ilyen sokáig.)
 


  2015.11.10. 22:20  Hozzászólás
  •   90   


---
 
Egy kis ültetési kedvcsináló! A Hamburgi,Irsai,Pölöske és a Kozma Pálné,szerintem a legfinomabbak.Anitát ne ültessen senki teljesen jellegtelen íze van!
Kevina 698.jpg
Favorit
Megtekintve 18224 alkalommal.

Kevina 696.jpg
Pölöskei muskotály
Megtekintve 18224 alkalommal.

Kevina 691.jpg
Irsai Olivér
Megtekintve 18224 alkalommal.

Kevina 686.jpg
Csaba gyöngye
Megtekintve 18224 alkalommal.

Kevina 684.jpg
Kozma Pálné muskotály
Megtekintve 18224 alkalommal.

Kevina 678.jpg
Cardinal
Megtekintve 18224 alkalommal.

Kevina 676.jpg
Hamburgi muskotály
Megtekintve 18224 alkalommal.

Kevina 675.jpg
Eszter
Megtekintve 18224 alkalommal.

Kevina 671.jpg
Piros chasselas
Megtekintve 18224 alkalommal.

Kevina 669.jpg
Szőlőskertek királynője
Megtekintve 18224 alkalommal.

 


  2015.11.10. 21:23  Hozzászólás
  •   89   


---
 
Medina, Moldova, Jupiter, Kék kecskecsöcsű,Otello, Irsai olivér, Ottonel muskotály ezekből ültettem most ősszel.
Narancsizű, Pannónia kincse,Pölöskei muskotály,Csaba gyöngye, Szőlőskertek királynője ezeket 2013 őszén ültettem.
Bianka és sok fajta zalagyöngye és különböző csemegeszőlők vannak még régről :)
 




  2015.11.10. 21:07  Hozzászólás  Válasz fresno (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   


*
 
Nálunk a fiam szereti...
 


  2015.11.10. 21:05  Hozzászólás  Válasz baby-lon (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   


*
 
A Kinga,Fanny,Dunaw,jupiter termett is már,milyenek ?
 


  2015.11.10. 21:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   85   


*
 
Én sem vagyok oda érte,de szőlőt még nem oltottam...én a Hamburgi muskotályt szeretem a legjobban.Idén ültettem Onyxot meg Golubokot /még 2 másikat is,de egyik nem eredt meg,a másik meg...szóval arra járt egy kósza lengőkasza...khm.../
 








  2015.11.10. 19:51  Hozzászólás  Válasz baby-lon (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   
Avatar

---
 
Még nem, fiatalok.

A két svájci tő, azonban jó vastag, ha jövőre nem is, de 2017-re terméssel kecsegtet. Akik hozták, azt mondták az idén volt rajtuk pár fürt.
 






  2015.11.10. 19:32  Hozzászólás
  •   78   
Avatar

---
 
Nekem is van Nero, Moldova, Eszter, Teréz, Hamburgi, de csak 2 évesek. A hamburgi nem szereti a hideget.

Most ősszel hoztak valami kék muskotályt (nem tudta a nevét) Svájcból, azt mondják ott nagyon menő és jó rezisztens. Előre le vannak szerződve, mindent megvesznek a gazdától. Az idén nem is volt elég.
Elég erős tövek. Ha jól elindulnak, küldhetek majd, ha érdekel valakit.
 


  2015.11.10. 19:26  Hozzászólás  Válasz baby-lon (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   
Avatar

---
 
Köszi a felajánlást, a Jupitert már anno kinéztem magamnak meg a Dunaw is szimpatikusnak néz ki, de a többinek is utánanézek azért :) Csabagyöngyém volt, nagyon finom (a darazsaknak is), Moldovám van. A Suvenír csak különleges vagy finom is?
A második szériád roppant szimpatikus, lehet, hogy inkább várok egy-két évet... :D
 


  2015.11.10. 19:18  Hozzászólás  Válasz CAMROM (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   
Avatar

---
 
Szerintem az Eszter igen hasonló a Néróhoz (bár csak egyszer ettem az előbbit). Nem rossz a Néró, a mag nagysága elég zavaró nekem és szeretem a nagy bogyójú fajtákat, nálam pedig elég kicsi. A Moldova szerintem jobb lehet (van is egy tavalyi ültetésű, de még nem termett)
 




  2015.11.10. 19:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   
Avatar

terra alapító
 
Ezekből tudok vágni:

- Kinga, Teréz, Fanny, Moldova, Suvenír, Pölöskei, Dunaw, Jupiter, Csabagyöngye.

Ha nem fagynak el.

Ezeket ültettem most:

- Nagyesda azos, Zaporozsec, Onix, Horthy Miklósné, Albert Royal, Nimrang, Lidi, Helikon.
 


  2015.11.10. 18:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   


---
 
Helló,

Pedig pont ezt néztem ki, fehérnek meg a Palatinát. Nem jó az íze, a Moldova vagy az Eszter jobb lehet?
 


  2015.11.10. 18:35  Hozzászólás
  •   72   
Avatar

---
 
Van két saját gyökerű Néró szőlőm. Tény, hogy nemigen kell permetezni, de nem vagyok oda a gyümölcséért és szeretném őket tavasszal átoltani (akár részlegesen is). Ha volna valamelyikőtöknek olyan finom, nagy bogyójú fajtája, amiből tudnátok vesszőt küldeni, nagyon megköszönném (valamivel viszonoznám is, de nem szőlővel, mert sajnos az "esca" nevű betegség már megfordult nálam :-(
 


  2015.10.23. 20:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   


---
 
A Helikon szépe van, idén termett először. Nagyon finom vékony héjú muskotályos fehér csemege szőlő.Szép nagy fürt, közepesen nagy bogyók. De hát már ötödik éves, szerintem tavasszal nagyon fagyérzékenyek a rügyei nálam. Pedig már lugasszerűen is fölfuttattam. Talajban nem válogat. Gombabetegségekre a levélzete átlagosan érzékeny, permetezni kell.
 


  2015.10.23. 18:37  Hozzászólás
  •   70   
Avatar

---
 
Jupiter, Helikon szépe, esetleg Viktória csemegeszőlő van-e valamelyikőtöknek? Ha igen, érdekelne a véleményetek róluk. Illetve ha tudtok az újabb fajták közül valami ígéreteset, legyetek szívesek osszátok meg velem, velünk.
 


  2015.10.15. 20:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   


---
 
Ez igaz, csak a szőlőmag miatt jutott eszembe a régi "poén" . Elnézést ha valakinek bántó volt, nem szándékos, törlöm is.
 








  2015.10.15. 20:27  Hozzászólás  Válasz Lactarius (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   
Avatar

terra alapító
 
Ha egy hónapja érett volt akkor szinte biztos hogy nem az. Akkora különbség nem lehet.
 




  2015.10.15. 20:08  Hozzászólás  Válasz alex (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   
Avatar

---
 
Nekünk is van. Soha nem permetezem, permet csak akkor éri, ha a szél ráfújja a barackfákról, de szélben nem permetezek :)
Mindig terem, jó ízű, jó a mustja. Hátránya kissé magvas.
 


  2015.10.15. 19:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   


---
 
Pedig annak vettem, kinézetre is az, full rezisztens, de már egy hónapja megérett.
 


  2015.10.15. 19:00  Hozzászólás  Válasz alex (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   
Avatar

terra alapító
 
Ahhoz dukál a zsíros kenyér, úgy az igazi. Én csak a kertben eszem az őszi munkák közepette sajnálom az időt feljönni reggelizni/ebédelni. Egy fürt Othelló, pár szem dió. Ott van mellettem, pici pihivel összekötve egész laktató.
 


  2015.10.15. 18:53  Hozzászólás  Válasz gergerg (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   


---
 
Nálam is a kerítés mellett van egy Ottelo. Már rég ki akartam vágni. A napokban nézem, gyönyörű egészséges fürtök vanna rajta (permetezés nélkül). Se a darázs se a Botrytis nem bántotta. Komolyan mondom, hogy nagyon hálás és enni a termése sem rossz.
 


  2015.10.15. 18:31  Hozzászólás  Válasz Alibá (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   
Avatar

terra alapító
 
Van egy 2-3 tő Othellóm is, szabad orsóra nevelve :) (kivágtam egyéb okból, de a kert kerítése mellett van és mindig kihajt, én meg ráfordítom a drótra, aztán ott van gondozás mentesen) azt csak ott csipegetjük (van jobb) de egyik évben még január elején is tudtam csipegetni róla.
 


  2015.10.15. 18:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
Én se szedtem még le. Jó ötletet adtál a tárolással. Mikor fagyot jósolnak másnapra, akkor felkötök néháy fürtöt a pincében.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég