Kerti eszkába (pihenteknek) Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    




  2015.11.24. 16:07  Hozzászólás  Válasz wogboy (145) hsz.-re     Olvasás  
  •   146   
Avatar

terra alapító
 
Be volt méretezve meg rajzolva, csak ugye a raklap fix méret, a tábla osb is fix méret, meg a hőszigetelés is fix méret, igaz azt a legkönnyebb alakítani :D
DE ha nincs raklap, akkor könnyebb a tetővel kezdeni, pl. két darab 50*100as hőszigetelő tábla köré léckeret, arra egy tábla osb.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.11.24. 11:46  Hozzászólás  Válasz tgwh (144) hsz.-re     Olvasás  
  •   145   
Avatar

---
 
Szia!

Ügyes vagy! :-D

"lehet egyszerűbb lenne a tetővel kezdeni, és hozzá igazítani a többi méretet. "

Ez nem így dolgozik másutt, ha nem vagy képes agyban elképzelni a kutyaházat, rajzold le, és méretezd be! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.10.25. 11:25  Hozzászólás
  •   144   
Avatar

terra alapító
 
Tehát akkor a hőszigetelt kutyaház:


Sokat nem fűznék hozzá, kell öt oszlop, minimum 50mm-esek, hogy beférjen közéjük a hőszigetelés. A hátsó, hosszabbik oldalt nem rögzítettük, egyszerűen méretre lett vágva, az oldalfalak tartják meg, amik az oszlopokhoz vannak csavarozva.
Volt majdnem egy teli tubus hőálló sziló, azzal nyomtam ki a réseket.

Könnyen tisztítható, a szél sem fújja el. A tetejét egyszerűen rátettük :D két osb lap, közte 50mm-es tetőléc kerettel és a maradék hőszigeteléssel.
Két zsanért majd ráteszünk, csak kell még egy tetőlécet vágni, ami majd megtartja, mivel a lapok nagyobbak mint a keret. A tetejére meg majd ha kivisszük, megy egy trapézlemez.

Amit másképp csinálnék: lehet egyszerűbb lenne a tetővel kezdeni, és hozzá igazítani a többi méretet. Bár egy rókafűrésszel könnyen vágható a hungarocell is.

Kérdés, óhaj-sóhaj? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.10.21. 20:26  Hozzászólás
  •   143   
Avatar

terra alapító
 
De régen írtunk ide, de sebaj, mert közeleg a tél :D
Nem csak elmélet, később jönnek képek is, tehát nem a másik témába írom.
A Praktiker előtt néztem a kutyaházakat, 19-35 ezer forint.
Szóval az elmélet, egy darab nagy kutyának + pár macskának (jó vastag ceruzával írva):
- 1 db raklap ~600 Ft
- 10 m2 laminált padló ~10-12 ezer Ft
- csavarok ~1200 Ft
- 1m2 lépésálló szigetelés + 3m2 normál 5 centis ~4000 Ft
- 5-10 méter tetőléc ~1000-2000 Ft
- 2 db zsanér ~800
összesen kb. 23-26 eFt
Kb. annyiba kerül, mint a közepes kutyaház, és még hőszigetelt is. Igaz esőre nem rakod ki :D esőálló változat -5m2 laminált padló + 5m2 lambéria + festék, az ugye -6+10+2= +6 ezer forinttal drágább.
De ugye nem mindent a boltban vesz az ember :D meg ugye vannak akciók, meg nem kell olyan minőségi anyag.

Maga az elv roppant egyszerű, volt felesleges raklap meg laminált padló. Deszka, oszlop akadt, igaz már nagyon durván megcsappant a készlet. Eső nem fogja érni, ha meg igen, van rozsdamentes vékony lemez, be lesz vonva, vagy le lesz festve a deszka. Teteje nyitható lesz. Vagy nem lesz nyitható és cserép lesz rajt, de akkor meg vízzáró fólia kell alá. De szerintem nyitható lesz, még nem állt össze, meglátjuk hogy jön ki a négy oldala, aztán a tetőt majd hozzászabjuk :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.05. 10:39  Hozzászólás  Válasz Rhéman (141) hsz.-re     Olvasás  
  •   142   
Avatar

---
 
Szia!

"Alatta oldalt van egy pihenő kialakítva, ahová kényelmesen elfér 4 szék, és hozzá az asztal."

Ügyes vagy! :-D

"A közelében van a tűzrakó hely."

Rossz helyen van, mert a méhek ellensége a füst! :-D

"Elkezdtük:"

Kíváncsivá tettél, és majd láthatom is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.03. 18:49  Hozzászólás
  •   141   
Avatar

terra alapító
 
Kertünk egyik büszkesége egy hársfa. Amikor virágzik, olyan, mintha zümmögne az egész.



Alatta oldalt van egy pihenő kialakítva, ahová kényelmesen elfér 4 szék, és hozzá az asztal. A közelében van a tűzrakó hely.



Szerencsére a család nagyobb, ezért elhatároztuk, hogy csinálunk egy szaletlit. Nagyobbra, mint a jelenlegi hely.

Elkezdtük:



Alapvetően 40x40-es zártszelvényből készül. Alapozását úgy oldottuk meg, hogy a zártszelvénybe illeszkedő, vastagfalú acélcsőből méteres darabokat vertünk le ott, ahol a tartó oszlopoknak kell lenni. A cső felső 20 centijét kívül hagytuk, levágtuk az elzömült részt, ráhúztuk a zártszelvényt, és a tövénél meghegesztettük.

A szomszédhoz közzel lévő rész be lesz üvegezve, és csinálunk egy fémvázas asztalt, melynek a lapja betonyp lemez lesz.

A tetőt burkoló kanadai zsindelyt OSB lemez fogja tartani.

Egyéb elfoglaltságom miatt lassan fogunk haladni. Időnként a friss képeket meg mutatom.
.
 


  2015.07.01. 00:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (138) hsz.-re     Olvasás  
  •   140   
Avatar

---
 
Szia gergerg!

"Itt is meglehet! Katt a nevedre, majd keresd a: A felhasználó hozzászólásainak megtekintése feliratot."

Köszönöm az ötleted, és majd élek is vele, mert sok helyen ott a wogboy, csak az nem tudja, merre is járt? :-D

Szép álmokat, és kipihent ébredést! :-D

Azért ez elég xar, pl. egy 78 éves mókus alszik az életében vagy 28 évet, és hogyan élt 78 évet ...? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.01. 00:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (137) hsz.-re     Olvasás  
  •   139   
Avatar

---
 
Szia tgwh!

"Lehet hogy sűrű volt, de híggal sem indult meg valamikor."

A "combresszor" elég erős volt? :-D

"Kőből meg téglából kell építkezni. "

Jó az ötleted, de nem új! Nem a falat eszik meg, hanem az ajtókat, és az ablakokat, de úgy, hogy a festéken nem is látni, csak ha odanyúlsz, akkor meg kong, mint egy barlang! :-D

A másik, az itteni házépítészek erre a rendszerre épültek rá, és ha ettől eltérőt kérsz, az sok plusz pénzbe kerül! Az itteni építészet része volt az 1960-as Új- Zéland-i köművesek munkája, amit mára istencsapásnak látnak az ausztrál házépítők! :-D

"Itt még nincsenek termeszek, de ha ilyen szar idők lesznek, számíthatunk itt is rájuk..."

Azért hoztam fel, mint témát, mert sosem tudod, mi lehet majd? :-D

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.29. 17:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (136) hsz.-re     Olvasás  
  •   138   
Avatar

terra alapító
 
Itt is meglehet! Katt a nevedre, majd keresd a: A felhasználó hozzászólásainak megtekintése feliratot.
 


  2015.06.29. 15:19  Hozzászólás  Válasz wogboy (136) hsz.-re     Olvasás  
  •   137   
Avatar

terra alapító
 
Lehet hogy sűrű volt, de híggal sem indult meg valamikor.

Kőből meg téglából kell építkezni. Vagy vályogból. Itt még nincsenek termeszek, de ha ilyen szar idők lesznek, számíthatunk itt is rájuk...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.06.29. 07:07  Hozzászólás  Válasz tgwh (132) hsz.-re     Olvasás  
  •   136   
Avatar

---
 
Szia tgwh!

Bocsi, elméláztam a válaszom! :-D

Nem tudom, de a rigó fórumon meglehetett nézni a saját név alatt, hova írtam, és úgy könnyű volt kitalálni, hol vagyok elmaradva ? :-D

"... de elég sokat kellett nyomatni, amíg megindult a festék."

Nem lehetett túl sűrű a festék? :-D

"Néztem amcsi műsorokat. Hát úgy könnyű. Eleve ugye könnyűszerkezetes, "

Ez van felénk is - faváz -, kivülről egy futó téglasor, majd belülről a gipszkarton! De, pl. Perth-ben - Nyugat Australia -, meg kétsoros tégla sorral építenek, és nincs faváz! A perthi tény, sok a termesz gond, és ott léptek is, de pl. a Gold Coast-on még nem! :-D

Milliárdos károkról - amit megesznek a termeszek - szól a híradás, és annyira komoly a gond, hogy a biztosítók sem kötnek biztosítást a termesz károkra!

Nekem is van egy hőkamerám -[url]http://www.test-equipment.com.au/thermal-imaging-cameras/flir-e4-thermal-imaging-camera-with-msx-digital-camera.html?gclid=CJzEqO2WtMYCFVgnvQodQUUMyg[/url] -, és havonta végignézem a házat, mert a termeszek hőt fejlesztenek, amikor belépnek a házfalba! Az jár jól, aki időben felfedezi a csendes rágcsálókat!
Van egy speciális por - termidor dust -, de azt nálunk nem lehet megkapni, csak akiknek bogár írtós engedélyük van! Az USA-ban bárhol megvehető, de itt nem! :-D

Ezért, kénytelenek vagyunk a saját akciókra, mint pl. ezek: [url]http://www.ebay.com.au/itm/TERMITE-BAIT-WHITE-ANT-BAIT-500g-DIY-Back-to-the-Nest-Termite-Treatment-/121560743232?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item1c4d95bd40[/url] -, és a hozzávaló [url]http://www.ebay.com.au/itm/Dust-Powder-Puffer-Granule-Applicator-For-Termite-Termidor-Cockroaches-Bedbug-/181642816158?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item2a4ac16a9e[/url] -, mert kerület fügvénye a termesz támadás lehetősége, és az átlag szerint, minden házat ér termesz támadás! Van olyan ház, amit sokszor, és van mit sohasem, de az átlagba azokat is beszámítják!

Egy ismerős - csak az! - külföldön élt, és mielőtt idejöttek volna - pénzesek! - építettek egy szép házat, hogy legyen hova érniük! A ház, kb. 3 évvel korábban kész lett, és amikor ideértek, az ajtókilincs kezükben maradt! Kiderült, a termeszek megették a ház farészeit, és bontás lett végűl! Annyira szétrágták a kis szemetek a házat, lakhatatlanná vált az új ház! :-D

Ez az átka a trópusi életnek, és hiában a jó idő, vagy pl, nincs hideg, a termeszek miatt, készen kell állni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 11:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (134) hsz.-re     Olvasás  
  •   135   
Avatar

---
 
Szia gergerg!

"Az aljára nem ártana csinálni 4 db 10-15cm hosszú lábat, mert az ilyen térdeplőknek egyik fontos szerepe, hogy ne tapossuk vele a földet."

Köszönöm az észrevételt, de a 4 drb. láb bele is süllyedhet a talajba! Talán, 2 U alakú lábrendszer jobb lehetne! :-D

"A másik, hogy a régi lábakat 2 oldalt nem ártana összekötni valamivel, hogy ne lökje ki a szemed, és hogy mikor le-föl kelsz, rá tudj támaszkodni. "

Köszi ezt is, és a korom - nem a kéményes! -. még tudja a hirtelen felugrást! :-D

De azért majd valamit kitalálok, mert az eredeti 4 láb, nekem is zavaró! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.28. 10:55  Hozzászólás  Válasz wogboy (133) hsz.-re     Olvasás  
  •   134   
Avatar

terra alapító
 
Észrevétel:

Az aljára nem ártana csinálni 4 db 10-15cm hosszú lábat, mert az ilyen térdeplőknek egyik fontos szerepe, hogy ne tapossuk vele a földet. A másik, hogy a régi lábakat 2 oldalt nem ártana összekötni valamivel, hogy ne lökje ki a szemed, és hogy mikor le-föl kelsz, rá tudj támaszkodni.

Az áthelyezés folyamatban, estefelé meglesz.
 


  2015.06.28. 00:52  Hozzászólás
  •   133   
Avatar

---
 
Aszonta a gergerg, csak ide, aztán majd meglátja! :-D

Minap, bóklászva a Gold Coaston, beugrottam egy használt cikket áruló boltba, mert imádom látni a múlt emlékeit, és ott aztán minden van, a szárított cigány gyerekek között! :-D

Ez már a megfaragott " stoki" - aki volt katona, az érti a szót! -, és $ 5-öt kértek érte, az a hülyének is megérte, egy kísérletet - , és volt két merevítő, amiből csak az egyiket használtam fel! Nem kell a merevítés, de ha már ott volt a lyuk, és a merevítő, akkor miért ne tegyem oda? :-D

Kép

A bőrpárnás ülőke pont a fordítva volt, és pár facsavar, megoldotta a gondomat! :-D

A 8mm.-s fémlapot biztonságból tettem rá, mert az eredeti pozdorja lapot nem láttam elég erősnek, a használat során! :-D

Kép

A facsavaros gondűző! :-D

Kép

Kép

Az még a gondom, kell-e a négy volt láb? :-D

Kép

A visszatett merevítő nem akadályozza a kertészkedést, de adja az erősebb meglátást! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.20. 22:23  Hozzászólás  Válasz wogboy (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   132   
Avatar

terra alapító
 
Most már lefújtam a radiátorokat :D szóval már mindegy, de elég sokat kellett nyomatni, amíg megindult a festék. Szép lett, legalábbis szerintem. Távolról :D
Kértem árajánlatot porfestésre. Hát annyiért már újakat veszek...
Következők az ajtók lesznek, meg a kőművesmesterség. Meg ugye egy kis rombolás. Néztem amcsi műsorokat. Hát úgy könnyű. Eleve ugye könnyűszerkezetes, próbálták volna itt ki, milyen az, ha egy nyüzüge nő kezébe adják a nagyobb kalapácsot, hogy neszetördössze a falat :D :D :D meg mindenhez úgy állnak hozzá, hogy nesze itt a profi ipari gép...
Mondjuk az is jó volt, amikor be kellett burkolnunk egy melléképületet, és mellette volt a budi 15 centire... nagy nehezen végeztünk, a tulaj le is festette, csak azt hagyta ki, ahol a budi útban volt. Majd szólt, hogy tulajdonképpen nem is kell a budi, kapjuk már szét :lol: fater nekiáll kiskalapáccsal a téglabudinak, mondom ezzel még jövőre sem végez :D kiszedtem egy téglát, rákötöttem egy kötelet, aztán meghórukk :D utána a fatároló alja lett a budi :D nem mondom hogy csúcsminőség, nem vagyok burkoló, pár gödör lett benne, de ugye tető alatt van, nem számít.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.06.19. 23:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (130) hsz.-re     Olvasás  
  •   131   
Avatar

---
 
Szia!

Ha érted, akkor majd megírod! :-D

[url]https://www.youtube.com/watch?v=1PwA9MItp9o[/url]
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.04.13. 21:43  Hozzászólás  Válasz Imre (129) hsz.-re     Olvasás  
  •   130   
Avatar

terra alapító
 
Az. Majd a nyomással kell vigyázni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.04.13. 21:02  Hozzászólás
  •   128   
Avatar

terra alapító
 
Festékszóró pisztolyról van valakinek tapasztalata? Vettünk egy ,,budget'' ,,márkájút'', ha őszig kitart, már jó lesz :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.11. 21:33  Hozzászólás  Válasz Sleek (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   127   
Avatar

terra alapító
 
Nem néznéd. :D előző tulaj ácsolta, nyár végéig tervezem használni, valahová gyorsan el kellett tárolni a fát, és nem akartam húsz méterrel arrébb, az már messze van a kazántól. Az egyik tartógerenda pl. a másik melléképület ablakán megy be :D meg ugye hullámpala, vagy három méter magasról ereszkedik két méterre, kb. két méteren. Mellette másik oldalt egy garázs, szépen takarja a napot, ahogy a szomszéd melléképülete is, keskeny a telek. Kb. 4 méter széles, a mélységét akarjuk növelni, de egyik oldalt belelóg majd egy ajtóba.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.11. 21:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (125) hsz.-re     Olvasás  
  •   126   


---
 
Van amúgy a mostani fatárolóról kép? Szívesen megnézném
 


  2015.04.11. 21:21  Hozzászólás  Válasz Sleek (123) hsz.-re     Olvasás  
  •   125   
Avatar

terra alapító
 
Most azon gondolkodom, hogy az egyik tárolót szét kéne bombázni, beton kerítéslapokból készült. Csak a lapokat kéne kiszedni, és nagyjából jó is lenne fatárolónak, közel is lenne a kazánhoz :D Most még azon sakkozunk, kb. 8-10 erdei köbméter hogy fog beférni a kis tároló alá...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.04.11. 21:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (122) hsz.-re     Olvasás  
  •   123   


---
 
Pedig itt van szél rendesen mert mögöttünk egy nagy pusztaság van semmi beépített terület.
Fater számolgatta ,hogy jó . Ő a téglaműszerész meg a tetőmászó kisiparos.
:)
 


  2015.04.11. 21:09  Hozzászólás  Válasz Sleek (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   
Avatar

terra alapító
 
Azért nem hittem volna, hogy így megáll :D mi a gerendákat is elfordítva tettük, így tetőléc is kellett. És még úgy is mozgott :D
De mi inkább bontani fogunk, igaz a fatárolót át kell építeni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.11. 21:03  Hozzászólás  Válasz Sleek (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   121   
Avatar

terra alapító
 
Dehogy onnan, ő a második szomszédod. Tudod, aki ha átmegy mindig az mondatod az asszonnyal hogy alszol. :mrgreen:
 


  2015.04.11. 20:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (118) hsz.-re     Olvasás  
  •   120   


---
 
Igen elbírja a zártszelvény.
Oldalról is megvan támasztva meg amint látod kapott még szemből is merevítést.
A betonban meg 80cm t van lent praclikkal.
Index fórumról lehet ismerős :)
 


  2015.04.11. 20:56  Hozzászólás  Válasz Imre (113) hsz.-re     Olvasás  
  •   119   


---
 
5mm es a betonháló
De megvan oldalról is merevítve rendesen
Ez még tavalyi kép azért ilyen nagy a fű
Volt több kép az építésről is . Csak újra lett rakva a gép és véletlen törlődött

P9220038.JPG
 


  2015.04.11. 20:51  Hozzászólás  Válasz Sleek (111) hsz.-re     Olvasás  
  •   118   
Avatar

terra alapító
 
Ismerős a kép valahonnét :D
Milyenek a lábai? Elbírja elől két láb a négy métert?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.04.11. 18:47  Hozzászólás  Válasz alex (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   116   


---
 
Biztos ,hogy festék az és nem lazúr ?
Elvileg a festéknek fel kell hólyagosodni és akkor tudod egy spaklival letolni
 


  2015.04.11. 18:46  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (112) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   


---
 
Helló nem nem szívja be a vizet.
Max az első sor kicsit vizesebb de az sem vészes
 


  2015.04.11. 16:41  Hozzászólás
  •   114   


---
 
Erkélykorlátról 4 réteg festéket mivel célszerű leszedni? A hőlégfúvós módszert próbáltam, nem nagyon működött.
 


  2015.04.11. 12:28  Hozzászólás
  •   113   


---
 
Pont most akarok egy másik fatárolót építeni, ahol száradna a fa. Bontásból vannak gerendáim, amik lábaknak jók lesznekés tető anyagnak való is van. Oldalt ritkán lécezni akartam, hogy szellőzzön, de a betonvasháló még jobb ötlet.
 


  2015.04.11. 10:50  Hozzászólás  Válasz Sleek (111) hsz.-re     Olvasás  
  •   112   
Avatar

rendszer admin
 
Az őszi esős, párás időben nem szívja meg magát a fűtési szezonra?
Vagy azt külön tárolod?
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.11. 10:28  Hozzászólás
  •   111   


---
 
Mi meg fatárolót töltöttünk :)
De még érkezik 10 erdei köb cser rönk
P4100019.JPG


A mérete 4*4*2.5m
 


  2015.04.09. 16:40  Hozzászólás
  •   110   
Avatar

terra alapító
 
Ma megint annyi sürgős dolgom lett volna, hogy nem tudtam választani, így nem csináltam egyiket sem. Délelőtt a gyerekek oviban voltak, így hát délelőtt összeütöttem nekik egy kis meglepit:

 


  2015.03.28. 14:47  Hozzászólás  Válasz Flanell (108) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   
Avatar

terra alapító
 
Jól gondolkodtál. Főleg ha kovácsolt anyagról van szó. De szuperül meg lehet hegeszteni, csak nem szabad csak 1mp-ig ívet tartani. 1mp ív, 3-4mp pihi. Még ezt az elfolyt kapát is fel lehet hegeszteni úgy, hogy meg sem fogod látni hogy mi történt.
Tavaly egy régi sövényvágó ollót hegesztettem meg, hibátlan lett. Ott én is szorítót használtam, hogy ne húzza el. Lehúzattam, két pöttyözés, azt becsiszoltam, megfordítottam, lehúzattam, majd hegesztettem. Aztán mikor lehült, megint csiszolás, visszafordítás, lehúzatás, és onnan is rendesen meghegesztés. Szinte látni sem lehet, majd megmutatom.
 


  2015.03.28. 11:42  Hozzászólás
  •   108   


---
 
A lemezek szélei így szoktak cselekedni. :mrgreen:
Már én is jártam így, azt hittem, vékony elektróda meg kis áramerősség megfelelő lesz.
Azt hiszem, úgy kellene, hogy egy darab 2-es vagy 3-as lemezt hozzászorítani satuval vagy franciakulccsal, hogy elvigye a hőt meg ne engedje megfolyni az anyagot, aztán ha összeragadnak, leflexelni.
 


  2015.03.26. 20:19  Hozzászólás
  •   107   
Avatar

terra alapító
 
Régen hegesztettem már, volt is mit, így újra előkerült a gép. Második próbálkozás:


Azon azért kicsit meglepődtem, hogy elfogyott az anyag a repedés körül, és az eddig egyenes felületbe sikerült egy kis ürességet kanyarintani :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.16. 22:58  Hozzászólás  Válasz gergerg (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   
Avatar

terra alapító
 
Na a kézi csiszolás az egyetlen amit kerülnék az egész sztoriból...
Nem csak zománcfesték lenne.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.16. 22:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   
Avatar

terra alapító
 
A delta csiszoló tökéletesen alkalmatlan zománcfestékek eltávolítására. Erre a hőlégfúvó való, majd vasgitt és kézi csiszolás.
 


  2015.01.16. 22:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (103) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   
Avatar

terra alapító
 
De a sarkokkal szenvedek, flex-re amúgy sincs háromszög alakú korong :D
Lamellás korong nálam fémre való :D de majd meglesem, köszi :wave:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.16. 22:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   
Avatar

terra alapító
 
Arra a delta csiszoló kb annyira alkalmas, mint a hőlégfúvó. Ha van flexed, akkor majd veszel rá lamellás korongot deszkát csiszolni.
 


  2015.01.16. 21:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   102   
Avatar

terra alapító
 
Előtte. És ha mást is akarok csiszolni? Pl. ami szálkás? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.16. 19:41  Hozzászólás  Válasz tgwh (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   
Avatar

terra alapító
 
Festékréteg leszedéséhez nem delta csiszoló kell, hanem egy hőlégfúvó. Festéket minek akarsz lakkozni?
 


  2015.01.15. 22:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (99) hsz.-re     Olvasás  
  •   100   
Avatar

terra alapító
 
Sarkot szeretnék csiszolni, meg le szeretném utána festeni :D
Pl. ajtók, ajtókeretek csiszolása, lakkozása és festése. A technológia pontos menetét nem tudom még, de ha már a radiátorokhoz veszek festékszórót, jó lesz az az ajtókra is :D egyelőre egy régin tesztelném a technikát, ami kültérre kerül, meg egy eddig házon belül használt kerülne vagy melléképületbe, vagy melléképületre :D

Vagy azt mondod a sima festékréteget lakkozzam le?

16 ezret a két gép még megérne.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron