JÁTÉK A BETŰKKEL Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2015.02.10. 18:11  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
scroll
Valamikor elég régen volt egy népszerű televíziós vetélkedő Játék a betűkkel néven, Egry János vezette. Ennek szeretném most egy általam lebutított (nem volt nehéz :-D ) változatát közreadni.
A játék menetét a következőképpen képzelem el: 13 betűt és alatta 13 számot fogtok látni. A feladat az, hogy ezekből a betűkből egy olyan értelmes magyar szót alkossatok, ami a lehető legtöbb pontot éri. Követelmények:
1. Egy játékhoz több megoldást is lehet készíteni bárkinek, de ezt természetesen csak akkor érdemes, ha a későbbi megoldás(ok) pontértéke egyre magasabb.
2. Egy betűt csak egyszer lehet felhasználni, kivéve, ha a betűk között ugyanaz esetleg kétszer szerepel.
3. Alkalmanként "joker" is szerepelhet a betűk között, ezt *-gal jelölöm és ide bármilyen egyjegyű hangzót be lehet helyettesíteni.
4. Tulajdonnév, tájnyelvi, idegen (illetve egyéb, mások számára nem értelmezhető) szó nem szerepelhet a megoldások között.
5. Ha valaki esetleg helyesírási hibát vét, vagy nem a szabályoknak megfelelő szót alkot, akkor a megoldása 0 pontot ér.
6. A keresztrejtvény szabályai az irányadók. Például az I, O, U és Ü betűk hosszú magánhangzós párját is el kell fogadni.
Tippek:
1. Célszerű toldalékokkal ellátott szót alkotni.
2. Ha a betűk lehetővé teszik, igék elé igekötőt is érdemes tenni.
3. Ugyanilyen módon kétjegyű mássalhangzót is létre lehet hozni a szóban, ha rendelkezésre állnak a megfelelő írásjegyek.
4. Helyesírási bizonytalanság esetén érdemes leellenőrizni a szót (mondjuk a neten)

Az egy játékra fordítható idő a betűk megjelenését követő 24 óra. Hogy ne vegye el senki kedvét a játéktól az, ha valaki rögtön az elején egy "felülmúlhatatlan" szóval jelentkezik, ezért a 2. és 3. helyezettek is kapnak pontot.
Így tehát:
1. helyezett: 3 pont
2. helyezett: 2 pont
3. helyezett: 1 pont
Kérem mindenkitől, hogy a megoldása mellett tüntesse fel, hány pontot ér a szava.
Holtverseny esetén (viszonylag sűrűn előfordulhat) a hamarabb beküldő játékos kapja a magasabb pontszámot.
Amennyiben lesz érdeklődés a játék iránt, a későbbiekben a játékosok is készíthetnek betűsorokat, természetesen ebben az esetben az illető kimarad a játékból.
Néhány tanács a betűsorok alkotásához: minimum 2, de inkább 3 magánhangzó legyen köztük. Ne egy 13 betűs szó összekevert változatát adjátok meg. Legyenek köztük a magyar nyelvben viszonylag keveset használt betűk is (pl: C, F, Ü stb)

BBCode TAG használata a beküldött megfejtéshez

Kód: Egész kijelölése
[rejtes]Elért pontszám számokkal$maga a szó[/rejtes]
Példa:
Kód: Egész kijelölése
[rejtes]63$futottam[/rejtes]

Tehát leírom a szerkesztőbe az általam kiszámolt, elért pontszámot, közvetlen utána nyomok egy "$" - dollárjelet (jobb Alt billentyű lenyomva, és hozzá nyomok egy "é" betűt), és közvetlen utána pedig leírom magát a szót.
ezután kijelölöm az egészet, és klikk a rejtes gombra

Ez így néz ki:
   63
futottam


Tehát ott az eredmény, amit elértem, de maga a szó csak akkor látszik, ha ráklikkelsz az Olvasás gombra.
Nagybetű, kisbetű, mindegy milyen betűvel írod be a szót, csak ne cifrázzátok. Elég a lényeget leírni.

Remélem érthető .... ;)
Ha valaki nem akarja vagy tudja alkalmazni a szó elrejtését, nem probléma, a többieknek úgyis érdekükben áll az előző megoldások megtekintése.
Egy utolsó kérés: a játék elkezdését követően indokolatlanul ne OFF-oljátok szét a topicot, a játékkal kapcsolatos kérdés, probléma természetesen mehet.

Sikeres játékot és jó szórakozást kívánok!!!
 
 




  2015.11.25. 20:55  Hozzászólás  Válasz Alibá (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   
Avatar

---
 
Húúúúúúúúúú, Alibá.... :remulet: :angry-banghead: Az idegeim így sincsenek teljesen rendben...
Segítsenek a többiek! :shock:
Na jó, végiggondolom :)
 








  2015.11.25. 20:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   
Avatar

terra alapító
 
Akkor azt a 2 pontot tedd a páncnélruhádra, akkor a páncélruhádé lesz, és az már 79! :super:
 


  2015.11.25. 20:46  Hozzászólás  Válasz andras (230) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   
Avatar

---
 
"vagy csak egyszerűen a hasadra csapsz és jönnek a betűk?"- ez a nyerő. De azért variálgatok, hogy ne legyen túl könnyű és a több pontot is jól láthatóan a ritkábban használt betűk kapják.
Ráadásul, ha van időm, még én is játszom, mert fogalmam sincs az elején, mit lehet belőlük kihozni. (néha megközelítem a legjobb megoldásokat :nahat: )
 




  2015.11.25. 20:38  Hozzászólás
  •   230   
Avatar

---
 
@Délkelet

Már a kezdetétől öl a kíváncsiság, hogyan csinálod ezeket a betűrejtvényeket?
Veszed a szótárat, kinézel egy jó hosszú szót, majd megtoldod néhány betűvel és kész vagy csak egyszerűen a hasadra csapsz és jönnek a betűk?

Azért is érdekelne, mert sokszor maradnak felhasználhatatlan betűk és nem tudom, lehetett-e volna kihozni valami hosszabb szót?
Annyi időm nincs (se képességem), hogy kihozzam a leghosszabbat, de azért érdekelne, hogy lenne-e miért kínlódni. Más szóval, van mindig egy ideális megoldás, egy hosszú szó, amit nem árulsz el a végén sem, vagy az egész a találékonyságunkon múlik?

Köszi :wave:
 




  2015.11.25. 20:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (226) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   
Avatar

---
 
Szimpatikus megnyilvánulásod jutalma a két joker...csak így tovább, van még ott, ahonnan ezek jöttek :banana:
 




  2015.11.25. 20:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (225) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   
Avatar

terra alapító
 
Most már én is szeretnék nyerni, úgyhogy kérnék egy olyan feladványt ami csak joker-ből áll. :lol:

Egyébként sem érvényes így, 36 év alatt minden pontnak duplán kéne számítani, mert az idősebbek már több szót ismernek. :R

Csak viccelek, és ebből a szempontból is jó ez a játék, mert azt is megmutatja hogy az évek nem telnek el csak úgy hiába! :thumbup:
 


  2015.11.25. 20:01  Hozzászólás  Válasz Alibá (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   
Avatar

---
 
Nem lehetett egyszerű megtalálni, gratulálok! Nem hallottam róla idáig, csak vérbükkről (ez utóbbinak szülővárosomban volt egy gyönyörű példánya, amit néhány évvel ezelőtt kénytelenek voltak kivágni a korhadása miatt: lett is belőle nagy felzúdulás a városvédők részéről)
Visszatérve a játékra: a "vadbükkrügyes" szóról az előzőekben írtam, miért nem lehet elfogadni. A "vadbikkrügyes" szó betűk tekintetében megfelel a játékszabályoknak, de a 4. pontja szerint tájnyelvi szavak nem készíthetők. Ha most döntenem kellene, hogy elfogadható-e ez a szó, akkor mégsem ez lenne a döntő a megítélésben, hanem az, hogy kiejtette-e valaki valamikor is ezt a szót a száján (rajtad illetve most már rajtunk kívül is :D ) Valószínű, hogy nem, de ezt természetesen lehetetlen bizonyítani.
Ehhez hasonló helyzet nagyon gyakran előfordul a játékban, ezért ezekben az esetekben kérem mondatba foglalni az ominózus szót és ez alapján már biztosabban lehet dönteni.
Mindenkinek ajánlva: bár ebben az esetben a vadbükkhöz simán illik a rügy szó, de kerüljük az olyan összetételt, ami két értelmes szóból áll ugyan, de semmiféle kapcsolatot nem lehet közöttük találni (bagolylekvár, cseresznyekés és hasonlóak.. :remulet: )
Viszont ez játék és mindenki nagyon ügyes volt tegnap!!! :clap:
Nemsokára jön a következő játék :)
 






  2015.11.24. 22:31  Hozzászólás  Válasz Alibá (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   222   
Avatar

terra alapító
 
Na még egyet kinéztem, de mostmár megyek pihentetni a szememet.

vadbikkrügyes (87?)
 


  2015.11.24. 22:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (220) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   
Avatar

terra alapító
 
Én meg ezt az átok képernyőt bámulom, pedig - ahogy írod - jut eszembe :nahat: a gyerekeimnek vagy 30 éve volt valami ilyen betűkirakója.
 


  2015.11.24. 22:07  Hozzászólás
  •   220   
Avatar

---
 
Kapcsolódva az előzőhöz: nem sok időbe telik 16 kis négyzetet kivágni kartonból és arra írni az aktuális betűket, amiket ezután csak toszogatni kell. Így ha a méret megfelelő, akkor a szem nem ugrik ki :banana:
 




  2015.11.24. 21:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (217) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   
Avatar

terra alapító
 
Akkor maradjunk a bikkfánál. (Bonyolult ezeket a betűket rakosgatni, majd ki ugrik a szemem. :wtf: :'( Nem lehetne csak 5-6 betű? :$ )
 


  2015.11.24. 21:53  Hozzászólás  Válasz Alibá (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   217   
Avatar

---
 
A bükkfarügyes lényegesen szimpatikusabb lenne, de ez nem felel meg az elvárásoknak. 2 ü és 2k betű van benne, de joker csak egy van. A bikkfarügyes is necces, de ezt már el lehet fogadni (és ez valóban 71 pont!)
 






  2015.11.24. 21:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (210) hsz.-re     Olvasás  
  •   214   
Avatar

---
 
Igazad van :oops: , úgy látszik még mindig nem aludtam ki magam :)
Az egyik betűnek (Z) eggyel több pontot tulajdonítottam. Köszi a helyreigazítást.
 


  2015.11.24. 21:36  Hozzászólás  Válasz Alibá (202) hsz.-re     Olvasás  
  •   213   
Avatar

---
 
Alibá! Remélem, nem haragszol az idétlenkedésemért! :oops: Nagyon jól kombinálsz, a betűk is stimmelnek, de sajnos ezt nem lehet elfogadni: ha két szó engedélyezve lenne, akkor szerintem más lenne a helyzet, a "rügyes bikkfa" - már elfogadható lenne.
 










  2015.11.24. 21:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (189) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   
Avatar

---
 
délkelet írta:Egyre kitűnőbb megoldások születnek! :dejo:
A pontosítás végett: HAGYMÁSHOZ-64 pont, de így is szuper :thumbup:


Reggel írtam egy éjszakai vezetés után, nem csodálkoztam volna ha tévedek. De újraszámoltam és a "HAGYMÁSHOZ" 65 pont.
Jana számolta el az övét, az 66 pont
 


  2015.11.24. 21:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (205) hsz.-re     Olvasás  
  •   207   
Avatar

---
 
Amúgy a betűk és a számok tekintetében tök jó :D
A google-ba még nem mertem beírni, féltem a gépem :D
 


  2015.11.24. 21:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (201) hsz.-re     Olvasás  
  •   206   
Avatar

terra alapító
 
2x számoltam, más lett az eredmény. de tartományon belül volt. ;-)

Persze az én formám, akkor írok egy jót, mikor előttem már írtak egy jobbat. Most írok egy 52?-est hátha valaki beelőz egy 55-össel. :lol:

Jegykiadás

Szerk. Tévedtem az 55-öt illetően. :angry-banghead:
 












  2015.11.24. 20:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   200   
Avatar

terra alapító
 
   45
Füvesre


Ez nem az én játékom :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/










  2015.11.24. 20:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   195   


---
 
Én is szavaznék a folytatásra! Nagyon megörültem amikor ismét elindítottad! Hajrá mindenki!
 




  2015.11.24. 20:27  Hozzászólás  Válasz Jana11 (192) hsz.-re     Olvasás  
  •   193   
Avatar

---
 
Köszönöm és valóban jó lenne, ha minél többen próbálkoznának. Elgondolkodtató ötletnek tűnne, ha a megoldásokat PÜ-ben kapnám meg és 24 óra elteltével közölném. Így senkinek nem venném el a kedvét, ha valaki rögtön kiugró megoldással jelentkezne. Viszont nagy hátránya lenne a nagy üresség az oldalon, ezért egyelőre inkább maradjunk a megszokottnál. Tgwh-köszi!
Hamarosan jövök akkor :)
 


  2015.11.24. 20:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   192   


---
 
Ez a játék nagyon jó, mert gondolkodtat, tanít mozgatja az agytekervényeket. Az lenne továbbra is kívánatos ha minnél többen adnának megoldásokat, mert akkor igazán jó, ha egymás csetlés-botlásai és sikerei is szórakoztatnak bennünket. Köszönet az ötletért, a befektetett munkádért!
 


  2015.11.24. 18:47  Hozzászólás  Válasz emendasajt (190) hsz.-re     Olvasás  
  •   191   
Avatar

---
 
Elsőre gyanúsnak tűnt, de teljesen rendben van :thumbup:
Csináljunk még egy játékot? (nem erőltetem, csak ha kedvetek van hozzá)
 






ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég