Kerti eszkába (pihenteknek) Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2016.03.30. 20:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (197) hsz.-re     Olvasás  
  •   198   
Avatar

---
 
Egyetértek Gáborral. Egy gyalugép után már csak egy kis kézi csiszolás kell és kész a remekmű (kézbe illő fadarabra egy vastagabb filcet ragasztani és arra mehet a csiszolópapír). Flexes csiszolóval nehéz szép munkát végezni, mert könnyen belemar az anyagba. Ráadásul tele megy az orrod porral.
 


  2016.03.30. 20:42  Hozzászólás  Válasz tgwh (196) hsz.-re     Olvasás  
  •   197   
Avatar

terra alapító
 
Mondjuk úgy, hogy az a szalaghossz ami ezeken a gépeken van, és az a fordulat amivel üzemel, nem alkalmas erre a célra. Gyalulás után persze jó lehet. De akkor, (ha jó minőségű a gyalulás) kézzel sem tart sokáig átcsiszolni. Aztán persze a szalag is ledugul (eltömődnek a szemcsék). A felx tud szőrös lecet csiszolni. Persze azzal meg nem tudsz szálirányba, de gyors mert a fordulatszám lehetővé teszi hogy a por kirepüljön a vászonból, és könnyen és gyorsan tudsz a tépőzárassal vásznat váltani. Pl először átszaladsz egy 80-assal, azzal ledurvázod, aztán egy 120+ tükörre simítja. Persze figyelni kell, mert ha beleszalad a fába akkor az már nem tünik el. De ha már mindenképp venni akarsz valamit, akkor is inkább egy kézi gyalugépet vegyél. Új korában, éles késsel, száraz anyagban elég szép munkát végez, mert az asztali gyalukhoz viszonyítva igen magas a fordulata.
 


  2016.03.30. 20:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   196   
Avatar

terra alapító
 
Lassú? A flex gyorsabb?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.30. 20:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   195   
Avatar

terra alapító
 
Nem erre gondoltam, hanem hogy elunod az életedet mire egy ilyen géppel végzel.
 


  2016.03.30. 20:12  Hozzászólás  Válasz gergerg (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   
Avatar

terra alapító
 
Nézegettem, hogy nehezebb mint a többi, na de nem villanyszerelő vagyok ám, hogy fél kg-nál nehezebb szerszám nem kerül a kezembe :D
Majd gyúrok rá :D annyira nehéz azért nem lehet, mint a tömör vas :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.03.30. 19:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   192   
Avatar

terra alapító
 
Na de miért? Nem fog kibírni 20-30 méter tetőléc simítást?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.30. 19:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (190) hsz.-re     Olvasás  
  •   191   
Avatar

terra alapító
 
Nagy lesz a csalódás. Azért egy tubus palmatex-et is rendelj, meg vásznat is. (persze a csalódást így sem fogod elkerülni, de legalább valamit tudsz vele csinálni)
 


  2016.03.30. 19:27  Hozzászólás
  •   190   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem döntés született :D köszi gergerg! :D :super:
http://www.emag.hu/bort-bbs-1010n-szalagcsiszolo-1010w-75x533mm-93727994/pd/DXKH5YBBM/ 
Az asszony már bánja, hogy rábeszélt :dejo: én meg előrehozom a születésnapomat :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.27. 14:44  Hozzászólás
  •   189   


---
 
Nem kerti eszkába hanem konyhai hanem konyhai. Kicsit próbálom megnövelni a kihasználható helyet.

Kép
 


  2016.03.25. 20:38  Hozzászólás
  •   188   
Avatar

terra alapító
 
A flexem nemrég égett le. El kéne vinni szervízbe.
A régi asztali szovjet gyalu szép felületet tud csinálni, ha jó a faanyag. Na most ha egy kis hiba is van benne, akkor jön a szőrösödés. Én törtem már vele ketté vékonyabb léceket is...
Első körben meg kéne javíttatni a flexet, párszáz forint jobb esetben. Második lépésben köv. hétvégére elkérem a cégből a párszáz forintos flex tépőzáras fejet, meg egy-két csiszolókorongot. Ennek az a halála, hogy csak a széle fog lekopni, ha keskeny helyen használod. Ha nem válik be, akkor gondolkodom tovább.
Köszi mindenkinek.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.25. 20:23  Hozzászólás  Válasz tgwh (182) hsz.-re     Olvasás  
  •   187   
Avatar

---
 
Azok az olcsó rezgőcsiszolók, amiket sok éve vásároltam, pénzt nem értek, az elektromos gyalu viszont még most is szuperál.
 


  2016.03.25. 20:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (184) hsz.-re     Olvasás  
  •   186   
Avatar

rendszer admin
 
A lakásban még mindig a bútorok egy része azok, amiket én csináltam.
A nappali full körbe van lambériázva 2 méter magasan feles hajópadlóból.
Használtam én is gyalut is, meg csiszolót is .....

Úgy hogy ha ilyen jól tudod, milyen faintosak a gyaluk, miért kérdezed, miért nem veszel egyből azt?
Legyalulod olyan "tükörsimára" a faanyagot, hogy még a légy is hanyatt esik rajta, aztán amikor az első réteget fested, "kiszőrösödik", mint az ideges sündisznó! :unnep:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.03.25. 19:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (184) hsz.-re     Olvasás  
  •   185   
Avatar

terra alapító
 
Vegyél párszáz forintért egy tépőzáras csiszolókorongot meg egy normális flexet. Nekem van asztali gyalum, kézi gyalugépem, szalag és rezgő csiszolóm, asztali, felállványozott parkettacsiszolóm, stb, stb. Hidd el, ezek egyike sem jó neked.
 


  2016.03.25. 19:21  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (183) hsz.-re     Olvasás  
  •   184   
Avatar

terra alapító
 
A gyalu is képes tükörsima felületet hagyni maga után.
Most hogy gondolkodom, legtisztább a rezgőcsiszoló, a gyalu kése elkopik, kitörhet, kap egy keményebb részt aztán odavág. Szalagcsiszoló esetleg jobb lehet, a rezgőkkel annyira jó tapasztalataim nincsenek.
Nézegettem, a rezgőhöz a legolcsóbb ugye a papír, gyártanak már tekercsben is. Drágább lehet a szalagcsiszoló gép is, a papír nem, meg gyártanak méretre is, tehát emiatt nem aggódom.
Mindenképpen az olcsóbb kategóriát nézem, annyit nem használnám. Esetleg ha egy 22 ezrest gépet megkapok 15 ezerért, akkor az lenne a tuti.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.25. 19:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (182) hsz.-re     Olvasás  
  •   183   
Avatar

rendszer admin
 
Ez attól függ, hogy a fa anyagból mennyit szeretnél leszedni.
De csiszológép mindenképpen kellene, mert ha a fa egy kicsit nedves, vagy szálkás, a gyaluval nem tudod "rendesen" simára hozni.

Ha kész anyagot szeretnél festésre előkészíteni, a csiszológép kell hozzá.
Erősebb, durvább csiszoló anyaggal az esetleges problémás helyeket is meg tudod oldani, utána mehet a finomszemcsés csiszoló.
A gyalu "csak" akkor jó, ha nagyobb mennyiségű anyag eltávolítása szükséges (és általában kell (legalább is érdemes) utána még egy kicsit csiszolni).
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.03.25. 18:55  Hozzászólás
  •   182   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok.
Szeretnék venni egy elektromos gyalut, vagy csiszolót. Nem tudom melyik lenne a jobb, a lényeg a sík felület, hogy tapadjon a festék. Melyiket lehetne több mindenre használni? Nem azt mondom hogy sokat használnám, de 10-15 ezret megérne, főleg ha akciósan, vagy akár ez alatt meg tudom szerezni.
Mit ajánlotok?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.13. 23:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (180) hsz.-re     Olvasás  
  •   181   
Avatar

terra alapító
 
Ja, és ami a lényeg! Vegyél autós boltban szilikonzsírt, (vagy gépész boltban) és azzal alaposan kend be a csövet meg a gumikat az idomban, különben nem csúszik.
 


  2016.03.13. 23:00  Hozzászólás
  •   180   
Avatar

terra alapító
 
Húha! Áttoló karmantyúról ki hallott már?

Nzozz! Vegyél egy T-t meg egy áttolót. A csőből kivágsz egy akkora darabot ami 10 centivel nagyobb mint a T. Az áttolót ráhúzod az egyik csővégre, a T-t a másikra. Abból a csőből amit levágtál, vágsz egy 10 cm-es darabot, és előre betolod a T másik végébe. Aztán ráhúzod az áttolót és kész is. Rajzoljam?
 


  2016.03.13. 22:41  Hozzászólás  Válasz nzozz (176) hsz.-re     Olvasás  
  •   179   
Avatar

---
 
Szia!

"A csöveket sajnos nem tudom széthúzni, mert bár jó darabon fölülről csak földdel van fedve, emlékeim szerint ezek nem a mostani összetolós-tömítőgyűrűs csövek, hanem 2m -es szürke pvc csövek, felmelegítve és úgy összetolva."

Itt nem széthúzás a tét, hanem, ha pl. egy kerti locsoló csövet leteszel két fix pont közé, adva a megmérhető a táv - ez a te egyenes csöved! -, ha pedig teszel bele egy hajlítást a csőbe - a két fix pont adva! -, akkor több csöanyagra van szükséged, és ha megtudod emelni a két csővéged, akkor sikerül betenni a T elágazást!

Ilyet többször készítettem, és dolgozik! :-D

" Nem jutott eddig eszembe, de jó ötlet, tetszik. T elágazás kell majd, fölülről akarom becsatlakoztatni (máshonnan nem is tudom) az esővízgyűjtő túlfolyóját."

Örülök, hogy letisztult benned a munkamenet, és "púposra" is lehet készíteni, ha adva a talajtakarás ténye! Az esővíznél nincs szükség a tisztító lyukra, de belelehet tenni, ha mindennap látni szeretnéd a munkádat, mert a kupakja a T elágazásnak, ott fog világítani! Arra figyelj, csak a talajszintnben legyen, mert ha fűnyírót is használsz azon a részen, annál nincs szebb, mint amikor a fűnyíró kése, elkapja a műanyag kupakot! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.03.13. 20:19  Hozzászólás  Válasz nzozz (176) hsz.-re     Olvasás  
  •   177   
Avatar

terra alapító
 
Nem értem. Miért nem vágsz ki egy akkora darabot a csőből, mint a ,,T'' elágazás? Csak enged annyit, hogy össze tudd dugni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.13. 17:12  Hozzászólás  Válasz wogboy (174) hsz.-re     Olvasás  
  •   176   


---
 
Köszönöm a válaszokat!
A csöveket sajnos nem tudom széthúzni, mert bár jó darabon fölülről csak földdel van fedve, emlékeim szerint ezek nem a mostani összetolós-tömítőgyűrűs csövek, hanem 2m -es szürke pvc csövek, felmelegítve és úgy összetolva. De tulajdonképp az a lényeg, hogy egy olyasmi "kanyart" kell kialakítani, mint ami a távhővezetékeknél van a hőtágulás kompenzálására. Mint ezek a csodás felülnézeti skiccen: Kép Nem jutott eddig eszembe, de jó ötlet, tetszik. T elágazás kell majd, fölülről akarom becsatlakoztatni (máshonnan nem is tudom) az esővízgyűjtő túlfolyóját.
 


  2016.03.13. 10:32  Hozzászólás  Válasz nzozz (173) hsz.-re     Olvasás  
  •   175   
Avatar

terra alapító
 
Mint írták, ,,T'', esetleg ,,Y'', vagy tisztítókupakos ,,T'', én abból kaptam párat ingyen, mert únijós programba nem tehetnek vissza használt darabokat, még ha nem volt használva, vagy csak egy-két hetet akkor sem :D
Ez miért nem jó?
http://www.tubatrade.hu/hu/csatorna-es-lefolyo-csorendszerek/csatornacsovek-es-idomok-menu.html 
Vagy szimplán kivágod ,,U'' alakra.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.13. 01:44  Hozzászólás  Válasz nzozz (173) hsz.-re     Olvasás  
  •   174   
Avatar

---
 
Szia!

"Vannak ilyen "megfúrós idom"nak nevezett cuccok, de nem túl gyakoriak és nem is túl olcsóak. "

Olvastam a gondodat, és ha nem laknál olyan messze, tudnék segíteni is, mert minden gépem meg van, ehhez a munkához is! ! :-D

"Van valami egyéb ötletetek?"

Az egyszerűbb megoldás! :-D

Azt kell tudnom, milyen elágazást - T forma? - szeretnél letenni, és ha ez stimmel, akkor elő az ásóval, és akkora gödröt áss, a vélt toldás köré, hogy körbe tudd dolgozni a csövet! Ehhez még jöhet a csőrész további bontása is, mert valahogy bekell majd tenni a toldást!

Ha betonjárda is ott van, akkor bizony azt kell előbb felbontani, és az a nehezebb!

Venned kell egy T vagy Y -on elágazást, és azokhoz illő ragasztót! Ha ezek már kézben, akkor elő a fémfűrész lapot, és időt szánva rá, elvágod a csövet, miután bejelölted a T , vagy az Y-on toldást!

Majd, az eredeti csövet kb. 1-2 méteren át még kibontod, majd az eredeti csövet felhúzva, megnövekszik az a két csővég közötti távolság, ami által betudod illeszteni az új elágazást, és mielőtt visszaengeded a csőkígyót, bekened ragasztóval, és ezzel kész is lehet a toldás beillesztése, majd kiásod az új csőnek is az árkot, és ez egy félnapos munka, mármint a toldás betevése!

Nem egy dráma, amit leírtál, csak egyszerű fizika! :-D

Ezt utólag teszem be, mert képben is tanulható! Ennél kevesebb ásás kell! :-D

 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.03.12. 23:00  Hozzászólás
  •   173   


---
 
Sziasztok!
Van egy fix, 100 -as műanyag szennyvízcsatorna (pontosabban csak esővízelvezető, de gyakorlatilag ugyanaz), amibe be kéne csatlakoztatni egy másik 100 -as körüli csövet. Szétszedni nem igazán tudom a csőszakaszt illetve föld alatt, a háztól kb. 50cm -re van. Vannak ilyen "megfúrós idom"nak nevezett cuccok, de nem túl gyakoriak és nem is túl olcsóak.
Van valami egyéb ötletetek?

Köszönöm
 


  2016.03.11. 14:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (170) hsz.-re     Olvasás  
  •   172   


---
 
arról hallottál már, hogy a függönyt be is lehet húzni? :)
 


  2016.03.10. 20:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (170) hsz.-re     Olvasás  
  •   171   
Avatar

---
 
Szia!

"Ajtó kell, nyáron túl huzatos lenne."

Meg azért is jó az ajtó, mert azon lóg a budipapír! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.03.08. 17:52  Hozzászólás
  •   170   
Avatar

terra alapító
 
Hogy nézne már ki, ülsz a budin, és nézed a kertet :-P
Ajtó kell, nyáron túl huzatos lenne.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.03.08. 02:10  Hozzászólás  Válasz tgwh (167) hsz.-re     Olvasás  
  •   168   
Avatar

---
 
Szia tgwh!

"legszívesebben kivágnám az összes ajtót a francba, össze-vissza vetemednek, a tokokkal együtt..."

Elmész remetének, kiválasztasz egy ajtó nélküli barlangot, és élheted a világod! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.02.29. 17:49  Hozzászólás
  •   167   
Avatar

terra alapító
 
Kicseréltem az egyik külső ajtón a zárat, mert elromlott... röpke 1,5 óra alatt meg is volt, egy darab derékszöget nem találtam rajta :D
Most egy éven belül vagy 10 zárat cseréltem, a technika már megvan, hogy kell úgy a térben elhelyezni a derékszögű lemezt, hogy lebegjen, de tartson is :banana: :wave: legszívesebben kivágnám az összes ajtót a francba, össze-vissza vetemednek, a tokokkal együtt...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.26. 07:18  Hozzászólás
  •   166   
Avatar

---
 
Szia gergerg!

"Csepegtető a földben"

Jó ez a találmányod, és nálam is van ilyen, de nem folyamatos, csak egy-egy palántára fabrikáltam! Szintén electromos csőre fabrikáltam rá, a kiüresedett colás műanyagot! A tied elég ötletes, és majd arra is sort kerítek! :-D

Mivel lekerült a víz, a gyökerek is arra indultak!

Kép

Mielőtt a talajba kerül, egy megmaradt csövel lyukat fúrok, és abba helyezem a colás csövet, és nálam az ubi jól érezte magát, mert naponta kapta a két liter vizet! A lyukba kerül a locsolónyi víz, és szép napot, ubik! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.11.27. 11:12  Hozzászólás  Válasz tgwh (152) hsz.-re     Olvasás  
  •   165   
Avatar

---
 
Szia!

"Na jó, de az csak egy tyúkól :D"

Ja, annak is vannak oldalai, és teteje, és mitől több a te kutyaházad? :-D

"Sivatagi rókától legyen védve oszt csókolom :D"

Csak a róka az igaz, és a kigyó! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.11.26. 18:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (163) hsz.-re     Olvasás  
  •   164   
Avatar

terra alapító
 
No akkor meg majd nem akar, mert megszokja bent. Emlékszem mikor szétbontottam a kerítést, a puli még egy fél évig úgy szaladgált a helyén mintha meglenne.
 


  2015.11.26. 18:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (162) hsz.-re     Olvasás  
  •   163   
Avatar

terra alapító
 
Semmi kifogása nincs ellene, nagyon értelmes egy jószág, megérti. Majd ha nem lesz ilyen eszetlen, akkor lehet egész nap kint. Múltkór kötélhúzósat játszott egy kicsi rózsabokorral...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.11.26. 16:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (160) hsz.-re     Olvasás  
  •   161   
Avatar

terra alapító
 
Mert hideg a melléképület, a kutyaház meg szigetelt :D
Délután kiengedem, este bezárjuk, reggel kap még kaját, hogy ellegyen délutánig. Nem merjük kint hagyni egy egész délelőttre, még meglépne.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.11.25. 20:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (159) hsz.-re     Olvasás  
  •   160   
Avatar

terra alapító
 
Eszembe jutott még valami! Ha nappal nem mehet be a házába, éjjel meg be van csukva egy melléképületbe a házzal együtt, akkor minek a ház?
 


  2015.11.25. 20:13  Hozzászólás  Válasz tgwh (158) hsz.-re     Olvasás  
  •   159   
Avatar

terra alapító
 
Értem. Nappal be nem mehet a házába, éjjel meg ki nem jöhet. Ez aztán a kutya élet! :mrgreen:
 


  2015.11.25. 20:09  Hozzászólás  Válasz gergerg (157) hsz.-re     Olvasás  
  •   158   
Avatar

terra alapító
 
Nappal be van csukva az ajtó :D ha vizes, megtörlöm, és úgy mehet be a melléképületbe, onnét meg a kutyaházba :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.11.25. 20:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (156) hsz.-re     Olvasás  
  •   157   
Avatar

terra alapító
 
Be van zárva éjszakára a melléképületbe, így nem lesz vizes.


Nálatok csak éjszaka van hó és hideg? :dejo:
 


  2015.11.25. 19:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (155) hsz.-re     Olvasás  
  •   156   
Avatar

terra alapító
 
Be van zárva éjszakára a melléképületbe, így nem lesz vizes. Csak ugye az ajtón nem fér ki a kutyaház :D :dejo:
De nem baj, mert jövőre a bedeszkázott másik ajtót is cserélni fogom, majd kivisszük ha jó idő lesz, utána meg felrakom az ajtót.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.11.25. 19:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (154) hsz.-re     Olvasás  
  •   155   
Avatar

terra alapító
 
Ja, hogy már kész! :mrgreen:

A padlószőnyeg nem jó ötlet, én is beleestem ebbe a hibába. Aztán télen meg behordja a havat és csupa víz lesz.

Egy infrapanelen nem gondolkodtál esetleg a mennyezetre? :mrgreen:
 


  2015.11.25. 19:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (153) hsz.-re     Olvasás  
  •   154   
Avatar

terra alapító
 
Hát nem látod hogy már készen van? Került bele padlószőnyeg, meg egy rakat takaró, amit kihuzigálhat :D
Csak az a mániája, hogy a vizestálját állandóan beviszi... szerencsére a vizet azét kiburítja előtte :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.11.25. 18:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (152) hsz.-re     Olvasás  
  •   153   
Avatar

terra alapító
 
Figyu! Ez a felülről lefelé haladás már Elek mesternek se jött be. Kezd nyugodtan az aljával, majd a végén megfordítod. :mrgreen:
 


  2015.11.25. 16:06  Hozzászólás  Válasz wogboy (151) hsz.-re     Olvasás  
  •   152   
Avatar

terra alapító
 
Na jó, de az csak egy tyúkól :D
Sivatagi rókától legyen védve oszt csókolom :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.11.25. 09:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (146) hsz.-re     Olvasás  
  •   151   
Avatar

---
 
Szia!

"Be volt méretezve meg rajzolva, csak ugye a raklap fix méret, a tábla osb is fix méret, meg a hőszigetelés is fix méret, igaz azt a legkönnyebb alakítani :D"

Túl sok volt a fix, és azért lettél gondban? :-D

"DE ha nincs raklap, akkor könnyebb a tetővel kezdeni, pl. két darab 50*100as hőszigetelő tábla köré léckeret, arra egy tábla osb."

Én most faragom a tyúkólat, és nálam egyszerűbbnek látszik! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.11.24. 21:52  Hozzászólás  Válasz nzozz (147) hsz.-re     Olvasás  
  •   150   
Avatar

terra alapító
 
Gondolkodtam hová tegyem az oszlopot, asszem 30 centi lett a nyílás, aztán amikor kész lett, akkor néztem, hogy a felső 1-2 deszkát nyugodtan hagyhattam volna hosszabbra :D Csak akkor most meg monyákolni kell... Még egy ajtó majd megy rá, ha netán be kéne zárni a vérebeket.
Azért a kutya nagyobb lesz egy picivel
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég