Őszibarackok, nektarinok Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    


Tartalomjegyzék:



Tartalom beküldésre a "Tudástába ajánlom" című topikon keresztül van lehetőség.





  2014.10.29. 18:58  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

adatrögzítő
 
Ide várjuk a Őszibarackok, nektarinok fajtaismertetőit.
Hozzászólás küldése itt is az A Tudástárba ajánlom  topikon keresztül történik.
Beszélgetni, a Őszibarack, Nektarin és Sárga/kajszi/barack  topikban lehet.

Baby-lon fórumtárs készített egy táblázatot, ami sok fajta tulajdonságait összesíti. Ide kattintva megtekinthető
 
 


  2019.06.25. 12:08  Hozzászólás
  •   57   


*
 
Neve

Szerintem a jövő héten a Neve is kóstolható lesz, az első igazán jó ízű nektarinom.

KepKep


2019.06.21.



 


  2016.12.27. 15:15  Hozzászólás
  •   56   


---
 
Sweet Juana

A Sweet Juana okt 4-én érett be teljesen. A virágzásáról már írtam,hogy elhúzódó. A gyümölcse gömb alakú,csúcsa besüllyedt,húsa sárga,mag körül pirosas,mint a többi Zaiger féle őszibarackhoz hasonlóan ez is rendkívül rostos lédús, édes,nem túl savas,és nem magvaváló.

KepKepKepKep

Kép


2016.10.10.
 


  2016.12.27. 15:13  Hozzászólás
  •   55   


---
 
Royal Majestic

Egy kis visszatekintő. Érési ideje Július 20-25 körül van. Termékenyülése kiváló,már csurig volt kis barackokkal mikor a fagy szinte teljesen letakarította. Itt -ott egy kicsit tafrinás volt,de az idén az összes régi és új fajtáimon sikeresen megtudtam fogni a tafrinát. ( Ez az egy ami az idén sikerült) A gyümölcse kivételesen szép,gömb alakú,sárga húsú,héja alatt erősen piros,szinte az egész húsállományban jelen van. Erősen rostos lédús jó ízű.

KepKepKepKep

Kép

2016.08.27.
 


  2016.12.27. 15:08  Hozzászólás
  •   54   


---
 
Rome Star

Aug. közepe körül érik,igen nagy ,szép bordó fedőszínnel,és ízileg is rendben van,nekem. Szerintem nem érzékenyebb semmire sem jobban,mint a régebbi fajták amik nálunk honosabbak.

2016.06.01.

A Rome Start három nappal ezelőtt szedtem le. Az szerintem normál időben ért,íme két kép róla:

KepKep


2016.08.18.
 


  2016.12.27. 15:04  Hozzászólás
  •   53   


---
 
J.H. Hale

Készítettem egy-két gyors fotót. Színesedik a J.H. Hale.

KepKep


2016.08.21.

J.H.Hale őszibarack

Kép

2016.07.25.
 


  2016.12.27. 14:30  Hozzászólás
  •   51   


---
 
Percoca

Egyszer már bemutattam, most képet is illesztek mellé. Érési idő augusztus eleje-közepe.


Kép

Három évvel ezelőtt rendeltem a Sieberztől. A következő fogott meg a rendeléskor:- A Vezúv lejtőin fedezték fel ezt a növényt: Percoca, így nevezik gyümölcsét Dél-Itáliában ennek a különleges őszibaracknak.
Jellegzetessége, hogy héja vékony, és alig szőrös. Minden gyümölcs kedvelőnek érdemes lenne egy helyet fenntartania kertjében e fa számára. Télálló, erőteljes, nem fogékony a betegségekre. Július közepétől augusztus végéig terem. Kitűnő befőtt készíthető belőle. Latin név: Prunus x precocca 'Pfirsicose'

A gyümölcsszín nem egyértelműen csak sárga, kimondottan szőrözött és nem "gumibarack". Az elmúlt évben már megmutatta a termését, akkor ízletesnek találtam, de inkább ez idén elemzem ki és döntök a sorsáról. Sárga húsú, úgy emlékszem.

2016.07.16.
 


  2015.12.13. 18:58  Hozzászólás
  •   50   


---
 
Kevina

  • Érési idő szeptember 10-re tehető, nem magvaváló magja kicsi, a mag körül vörösre színeződik, enyhén cukros, közepesen savas (bár ez betudható az előtte héten hűvös napfényszegény időjárásnak is).
  • Teljes érésben rendkívül lédús és rostos, enyhe cukrosságának ellenére kellemes finom őszibarack.



 


  2015.09.28. 18:38  Hozzászólás
  •   49   


---
 
Tardibelle

2015.09.28.

Lassacskán elkezd éregetni nálam a TARDIBELLE őszibarack! Íme néhány kép.







És egy pár mondat észrevétel:
Ugye sárga húsú gyümölcsről van szó. Méretével meg vagyok elégedve, 190gr átlagsúllyal. Fedőszíne tetszetős, bár nem annyira dominál a piros szín, mint például a Royaloknál. Magvaváló, a magház körül pirosas. Íze kellemes talán annyira nem édes, inkább a sav dominál. Húsa roppanó, bár még nincs egészen megérve. Október elejére tenném az érését, de már most potyog. Mint az utolsó képen látszik, a csapadék, és a nedvesség nem tesz neki jót, ilyenkor már könnyen elkezd rohadni. Hiányzik neki még egy kis napsütés, és a hangyák is nagyon szeretik.
Összességében nem rossz, csak hozzánk szerintem, már egy kicsit késői...
 


  2015.09.17. 10:42  Hozzászólás
  •   48   


*
 
Vérbarack

2015.09.10.


Rékaritól kapott vérbarack magonc.

 




  2015.09.17. 10:32  Hozzászólás
  •   45   
Avatar

terra alapító
 
Lady Erica

2015.09.12.

Sárga húsú nektarin GF-677 alanyon. Fája kimondottan erős növekedésű, betegségre nem hajlamos. Gyümölcse közepesen nagy, sárga színű, 70-80 %-ban pirossal bemosott. Szilárd, mégis leves, a cukor-sav aránya nagyon jó. A képen a színek valódiak, sárga húsú lenne, de nálam inkább zöldessárga. Egyik gyümölcsének sincs hibája. Remek kései nektarin.


 


  2015.09.01. 10:20  Hozzászólás
  •   44   
Avatar

---
 
Sweet Lady

2015.08.30.

[walbszov],Gyümölcse nagy, gyümölcsének héja sárga alapszínű, a napos oldalán sötét piros fedőszínnel. Sárga húsú, a mag körül piros színezettel. Magvaváló. Íze jó, harmónikus, éretten leves.
Gyümölcse repedésre, parásodásra nem hajlamos.

Érési ideje: szeptember eleje-közepe.
Fája közepesen erős növekedésű, sok virágot hoz minden, ritkítani szükséges. A vesszők végig virággal borítottak (ez könnyíti a metszést is). Tavaszi fagyokra kevésbé érzékeny (nektarinjaim közül ez viseli legjobban a tavaszi időjárást).
Tapasztalatom szerint tafrinára nem különösebben fogékony.[/walbszov]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

atifoci2 képe:

 






  2015.08.29. 14:45  Hozzászólás
  •   41   


---
 
Suncrest

[walbszov],2015.08.16

A Suncrest is beérett,ennek a fajtának a gyümölcsének tényleg nincsenek méretbeli problémái.[/walbszov]




--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tintus képei és véleménye:

A suncrest-tel én is meg vagyok elégedve 390-440 grammosak voltak .





-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jana11 véleménye:

Suncrest,nálam az ősszel érő őszibarackok királya. Mivel most kevesebb is van a kertemben lévő fámon, locsoltam, vannak 300-350 grammosok Méretben, ízben megverik az új olaszfajták, vagy sem, hogy látjátok, akik ismerik mindkettőt...Kedvescimbor, ezt is javaslom oltásra...
 




  2015.08.29. 14:27  Hozzászólás
  •   39   
Avatar

---
 
Extreme Sweet

2015.08.20.

Ma leszüreteltem az Extreme sweet őszibarackok hátralévő nagyobb részét. (augusztus 20) Egy kevés statisztika róluk:
A 15 gyümölcsből egy már rég lepottyant, az nem szerepel az adatok között. Átlagtömegük 177gramm, a legkisebb 133, a legnagyobb pont 100 g-mal több, 233 g-os lett. Megmértem az átmérőjüket is, átlaguk kereken 70mm (legkisebb 63, legnagyobb 79 mm-es). Ha a méretkategóriák alapján kellene osztályoznom, akkor azt mondanám, hogy az A és AA határvonalán helyezkednek el.
Nálam egyértelműen duránciak, nem volt egyszerű kettévágni őket. Ízre igen édesek, egy leheletnyi savval (mivel nem ehhez vagyok szokva, ezért nekem elsőre furcsa volt, de meg lehet szokni ) Enyhén ropogós állagúak voltak, evéskor nem kellett feltűrnöm az ingujjamat. Külsejüket 100 %-ban lilásbordó fedőszín borítja, szerencsére kártevő rovarok nem találtak rájuk.



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

emendasajt véleménye és képei:

2015.08.09.

[walbszov],Nálam a Royal Glory már jó 2hete leérett. Nagyon tetszetősek voltak a gyümölcsök, igen erős bordó fedőszínnel, és sárga alapon egy kicsit vöröses beütésű hússzínnel. fotó sajnos akkor nem készült róla.
Az Extreme Sweet most kezd érni, ma vettem le az elsőt róla, de úgy látom elhúzódó lesz az érése, mert a többi még elég kemény. Mérete igen változó! Vannak apróbbak, és nagyok is rajt. Színe, a Gloryhoz hasonlóan igen tetszetős bordó színű. Húsa sárga, közepesen maghoz kötött. Ízét lágynak, selymesnek tudnám leírni, finom édes, savszegény. Bár ezek szubjektív megitélés alá esnek[/walbszov]
 


  2015.08.29. 14:22  Hozzászólás
  •   38   
Avatar

terra alapító
 
Red Gold

A plantexből hoztam 2012-ben, idén már több tucat gyümölcsöt érlel. Valahogy most a héten fog szedhetővé válni, egy-két szem már felpuhult és kóstoltuk. Cukrosság szempontjából nagyon érzékeny az érésre, az utolsó pillanatra lesz csak édes, és így zamatos is; egyébként az elmúlt 1-2 hétben még nekem savanykásnak tűnt. Majd hozok képeket.
Amit akartam, hogy április végén eléggé felkukacosodott az állomány, gyakorlatilag szemmel láthatóan telepetézte valami büdösbogár, ami ellen mospilant fújtam és az nyírta ki őket. Nem tudom milyen lepkeféle petézhet április-májusban a nektarinba? Amúgy ezen kívül Mariskám volt idén, na azt egyáltalán nem bántotta, egyetlen kukacos nem volt köztük.
És még annyi, hogy a mospilan ugyan kinyírta a lárvákat, de több gyümölcs az eredeti sebzések helyén július végére elkapta a gyümölcsmoníliát. Úgyhogy ebből a szempontból nekem eléggé kényesnek tűnő fajta...
 


  2015.08.29. 14:20  Hozzászólás
  •   37   
Avatar

---
 
Extreme July

[walbszov],A July kitűnő ízű, édes, nem savas, nagyon enyhén molyhos barack. Ízben a Big Tophoz áll közel azzal a különbséggel, hogy ez kicsit kevésbé édes. Véleményem, ízben jobb mint a Royal Glory.
Küllemre, állagra jónak találom. Hátránya, és továbbra sem elhanyagolható, hogy hivatalos érési idejéhez képest 5-6 héttel később érik, és sajnos a fagyokat sem tolerálja annyira, mint arról a leírásában szólnak.
A gyümölcsök mind közel 40 dkg súlyúak lettek, bár ezt a méretet a fa jobban terhelve valószínűsítem nem hozza.
Szedés után alapos metszést kapott a fa, mivel még csak aug. eleje van.[/walbszov]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STiszteletes véleménye:

Ma fogyasztottam el az első July-t. (augusztus 7.) Kis terhelés mellett, AA méretet produkált. Fedőszinre, állagra, mint a Royal sorozat, izre, mint a Majestic, "csak" édes, de az nagyon. Magvaváló. Mivel nem akkor érik, mint ami a lista szerint várható volt, izre sem nagy szám, igy nagyobb arányú termesztése nem indokolt. Én nagyot csalódtam ebben a fajtában, fagytúrésre a Glory sokkal jobb, izre, állagra is, ráadásul korábbi is, és mérsékelten vérbélú is.
A Sweet, ha nem kapja össze magát, akkor kis gyümölcsú lesz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

atifoci2 véleménye:

Tavaly némileg szkeptikusak voltunk /nem csak én.../ a fajta képességei felől. Akkor nekem pár szemet termett,ahhoz képest a mérete finoman szólva közepes volt...és egyéb képességei sem nagyon derültek ki.Nos én hamut szórok a fejemre...Ez egy jó fajta,nagyon jó.Termőképesség jó,méret jó / a java az élmezőnyben /,íz kiváló /az én ízlésem szerint /, a szín..nos jobban tetszik mint a Royaloké / nem az a sötét,lilás marhavér-szín/, tafrina minimális,hideg-érzékenység nem rosszabb ,mint a többié...a fajta és a GF alany együtt csodákra képes. Nekem bevált.Remélem a sorozat többi tagja is ilyen lesz.

KepKep


2016.08.09.
 








  2015.08.06. 16:58  Hozzászólás
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Dixired

Weinberger találta a Halehaven klónjaként 1939-ben az USA-ban. Enyhén molyhos, bordó fedőszínű, sárga belű, teljes érettségben magvaváló, és mézédes. Gyümölcsének a nagysága 100-150 gramm közötti. Hajlamos az asszimmetriára. Enyhén fagyérzékeny, alternálåsra hajlamos. Redhaven előtt 14 nappal érik.

 


  2015.02.01. 18:28  Hozzászólás
  •   31   
Avatar

---
 
Redhaven



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Totya képei:



 










  2015.01.30. 15:47  Hozzászólás
  •   26   


*
 
Caldesi 2000



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vebber képei:

 






  2015.01.30. 15:44  Hozzászólás
  •   23   


*
 
Cresthaven



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

emendasajt véleménye:

Csináltam pár képet a Cresthaven-ről.
Mostanában kezd éregetni, de hangyaszúrásra, vagy a sok csapadék hatására, nem tudom, de elkezdett rohadni.( Már féléretten)
A Suncresttel ugyanez volt a helyzet.

KepKepKepKep


2016.08.21.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

vigh zsolti véleménye:

Nálam már kezd érni a Cresthaven,ma szedtem is belőle.

2016.08.18.
 










  2015.01.30. 15:40  Hozzászólás
  •   18   


*
 
Incrocio Pieri



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Laca9876 képe:
 












  2015.01.30. 15:36  Hozzászólás
  •   12   


*
 
Mariska



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vebber képe és véleménye:

[walbszov],Július 16-19 között leérett a kb. tucatnyi Mariska. 2013 nyarán ishtarába szemzett 3 ágon termettek, brutálisan zamatos fajta. Sajnos nagyon gyorsan felpuhul, gyorsan el kell fogyasztani, de az élmény mindenért kárpótol.[/walbszov]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alibá véleménye:

Nagyon régi fajta, de a Nektár H-val együtt a legfinomabb fehérhúsú amit valaha ettem, és mind a kettő szorgalmasan terem, a leg fagyállóbbak közé tartozik.
 




  2015.01.30. 15:34  Hozzászólás
  •   10   


*
 
Padana



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Baby-lon képe:

 








  2015.01.30. 15:29  Hozzászólás
  •   6   


*
 
Royal Glory



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

szerzolaszlo véleménye és képei a fajtáról:

Rettenetesen el vagyok foglalva a barack eladással, de ma sikerült egy pár fotót készítenem a zsendülő Royal Glory fajtáró.Nagyon ígéretesnek tűnik és méretes is! Vadőszibarack alanyon van.




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STiszteletes képe:



Royal Glory. Annyira piros, hogy szinte fekete.
Ebből szoktam fent hagyni a fán, néhány kg-ot túlérni, mert akkor vérbélű/mérsékelten vérbélű lesz és különösen finom.

KepKep


2016.07.14.
 


  2015.01.30. 15:28  Hozzászólás
  •   5   


*
 
Silver Giant




--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vebber véleménye:

2015.09.12.

A Silver Giant az utolsó -őszi/nektarin- barackom idén. Idén termett először, nagyon vártam mit produkál.
Sajnos nagy csalódás. Fele lerohadt aug.-ban az esőzések alkalmával. A megmaradtak később mind szétrepedtek, rohadni kezdtek. Egészséges egyetlen darab nem volt rajta.
Nem tudom érdemes-e adni neki még egy évet. Talán mellette szól, hogy Ati ettől sokkal többet kihoz belőle. Esetleg másik alanyon.?

 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron