Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2016.03.15. 17:47  Hozzászólás
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
Na erre kíváncsi leszek! Remélem azért annyira meleg nem lesz, nekem az a halálom... egyébként hogy került ide ez a téma, ide lett nyitva, a rettegett betegségek közé?

http://ripost.hu/cikk-kiderult-milyen-nyarunk-lesz-a-meteorologusok-is-megdobbentek 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.19. 10:30  Hozzászólás  Válasz CAMROM (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   
Avatar

---
 
Szia CAMROM!

"Nekem azt mondták csíkiak, hogy az időjárás egy nap alatt prezentálta mind a négy évszakot!!??"

Ez felénk is igaz, csak nem a környékünkön, hanem Melbourne-ben! For season - négy évszak - naponta, és ha mentünk kirándulni, a ruhásszekrényt azért kellett vinni, mert nem tudhattuk, mikor kell kivenni, vagy betenni a rajtunk levő rongyokból!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.02.12. 19:40  Hozzászólás  Válasz andras (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   


---
 
Helló,
Nekem azt mondták csíkiak, hogy az időjárás egy nap alatt prezentálta mind a négy évszakot!!??
 


  2016.02.12. 11:07  Hozzászólás  Válasz tgwh (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

---
 
Decemberben a ribizli nálunk is indulni akart, de aztán jött a fagy.

A tegnap keményen hullt a hó, meg is állt egy időre. Ma tiszta az ég és süt a nap. Híre sincs a hónak. "Áprilisi" időjárás. :roll:
 


  2016.02.10. 20:32  Hozzászólás  Válasz andras (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Itt már ősszel, ültetés után megindult egy-két bokor. Eső itt is sok volt, valahol meg havazott.
Nem hinném, hogy ezt normális időjárásnak lehet nevezni, és ha jobban megnézzük, igazából nem is olyan régóta kergült meg az idő.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.10. 20:20  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

---
 
Mostmár itt is szakad az eső. Ma néztem,mintha indulna a málna,ribizli és a török mogyoró. Duzzadnak a rügyeik.
A fákon továbbra sem látok mozgást
 


  2016.02.06. 22:38  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

---
 
Nálunk nagyon megszigorították a favágást.
Ha kicsiben viszed, megbüntetnek, ha erdőket tarolsz, szemet hunynak. :thumbdown:
 


  2016.02.06. 22:33  Hozzászólás  Válasz andras (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Már méricskélem a farakást, elég lesz-e nyárig.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.01.07. 12:36  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

---
 
Minden évben megbotránkoztat (ez is), így most szintén, hogy lehullott 4 napja kb. 2 cm hó, és gyalogosan szinte lehetetlen közlekedni. Nincsen nagy részt eltakarítva. A letaposott hó tetejére ma reggel esett jó sok eső. Eredmény, a sárlé megáll mindenhol, bokáig gázolunk mocsokba, ráadásul tyúklépésban, mert az alja csúszik, mint sík jég.

Autósoknak amiatt jobb a helyzetük, hogy minimális vastagságú hó esett, mert még a forgalmasabb utcákon sem jutottak el napokig oda, hogy el takarítsák. Járművek széttaposták, és elolvadt.

Az úttesteken nyomvályúkba, "első osztályú" szintezés eredményeként álló sártengerrel terítik a járművek az ott csúszkáló gyalogosokat.

Eközben Finnország északi részén ma reggelre -40 fokot mértek (és nem először), a hó is több "picivel", és valahogy ott mégis jobb körülményeket tudnak teremteni.
 






  2016.01.03. 17:31  Hozzászólás  Válasz andras (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

---
 
Télen még nem, nyáron már többször megfordultunk azon a tájon. Legutóbb Parajdon voltunk, de meglátogattuk Korondot, Farkaslakát, Udvarhelyet és felmentünk a Madarasi Hargitára is. Csupa gyönyörűség ott minden! :)
 


  2016.01.03. 17:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

---
 
délkelet írta:Az is valami??!! :D Az éjszaka felénk jóval hidegebb volt, mint az Északi-sark környékén! Ha nem hiszed, olvasd el! :D

http://www.atv.hu/kulfold/20151230-brutalis-felmelegedes-40-fokkal-tobbet-mutatnak-a-muszerek-az-eszaki-sarkon 
Na ugye ugye, mondtam :D :D

Egyébként az én rekordom -26fok volt úgy tizenegynéhány évvel ezelőtt, ha jól mért a kocsi hőmérője.


Elhiszem, hiszen várható volt. Szerény véleményem szerint ez már visszafordíthatatlan. :(
Egyébként itt most egyre hidegebb van, éjszakára a -20 C át fogjuk lépni. Szerdára azonban már esőt mondanak.

Nagyon várom a tavaszt.
 


  2016.01.03. 17:03  Hozzászólás  Válasz wogboy (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

---
 
Dézsen jártam én is gyerekkoromban, ott volt katona a testvérem. Sajnos ő már nincs közöttünk.

Én szeretem a hideget is, persze nem a túlzottat. A meleggel azért nem vagyok barát, mert rendkívül hamar ízzadok.
 


  2016.01.02. 11:10  Hozzászólás  Válasz andras (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

---
 
Szia!

"A leghidegebb amit eddig személyesen megértem a -31 C volt."

Mintha azt olvastam volna, Erdélyben élsz, hiszem a mínuszodjaid! :-D

Nálam az a halál is lehetne, mert eddig a plusz 8 fokot tudtam, az itteni életem leghidegebb ájszakáját, és mivel trópusnak is vagyunk vehetők, ez már hidegnek számít!

A feleségem is erdélyi - Dés -, de már ő is elszokott a hidegtől!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.01.01. 19:13  Hozzászólás  Válasz CAMROM (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

---
 
Nincs szükség tanúra, egy szavadra elhiszem :)

Csíkszereda és Bodzaforduló a leghidegebb hely Erdélyben és egyben Romániában.
Amikor azt a -31 C fokot, lehetett - már nem emlékszem pontosan -32 is - mérték, Bodzafordulón -39 volt. Ha jól emlékszem 2006-ban történt.

Tegnap itt Székelyudvarhelyen -15 fok lehetett reggel 4 óra környékén.
Hazafelé tartva, egy fiatal pár integetett nekem, hogy álljak le. Azt hittem összetévesztettek egy Taxival :) , így tovább hajtottam. A lelkiismeretem csak nem hagyott nyugodni, a visszapillantóbán láttam, nagyon fáznak, gondoltam esetleg rosszul is vannak, nagyon egymásba voltak bújva, lassan haladtak.
Megfordultam az egyen irányú úton és visszahajtottam hozzájuk, kérdeztem, van-e valami baj. Mondták, hogy nincs, csak a taxi-t hívták, nem veszik fel, és csonttá vannak fagyva.
Hazavittem őket, nagyon örvendtek. Nem voltak valami melegen öltözve.

Mindig csodáltam ebben a városban a közvetlenséget, az emberek mernek, bíznak, bátrak és barátságosak. Ők biztosak voltak abban, hogy meg fogok állni. Hittek és haza értek. Kellet volna látni a mosolyt az arcukon, nekem ez mindent megért.

Máskülönben Istentől Megáldott Boldog Új Évet Kívánunk családunkkal együtt Mindenkinek!
 


  2015.12.31. 21:13  Hozzászólás
  •   12   


---
 
Egyszer régen úgy 8-10 éve, reggel 6-kor értem Csíkszeredába, akkor -34-t mutatott a kocsim a városban a Fenyő szálloda előtt. ( tanúm is van :-))
 


  2015.12.31. 12:38  Hozzászólás  Válasz andras (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

---
 
Az is valami??!! :D Az éjszaka felénk jóval hidegebb volt, mint az Északi-sark környékén! Ha nem hiszed, olvasd el! :D

http://www.atv.hu/kulfold/20151230-brutalis-felmelegedes-40-fokkal-tobbet-mutatnak-a-muszerek-az-eszaki-sarkon 
Na ugye ugye, mondtam :D :D

Egyébként az én rekordom -26fok volt úgy tizenegynéhány évvel ezelőtt, ha jól mért a kocsi hőmérője.
 




  2015.12.30. 10:38  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Felénk ma, és holnap is tudja a 28-at! Melegben! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.12.27. 20:59  Hozzászólás  Válasz CAMROM (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

---
 
Két héttel ezelőtt volt egy kicsi havunk, egy délelőtt erejéig.
Keddig ködös, ronda idő volt. Azóta süt a nap.
Csúszni azért lehet, jó mézgás, nyálkás helyenként az út. Kedden a feleségem felborult a kocsival. :(
Hála Istennek neki nem lett semmi baja :) , de a kocsink szinte totálkáros.
 


  2015.12.27. 20:34  Hozzászólás
  •   6   


---
 
Helló Andris!

A Hargitán vagy a Komárnyikon tán csak van valami hó?
Boldog Karácsonyt!
 


  2015.12.27. 18:23  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

---
 
Az jó, mert már ép készültem valami átalakításokra:


a szanko.jpg
------------------------
Megtekintve 11656 alkalommal.

 


  2015.12.27. 18:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Pont el is fogyott a tüzifa, azt hittem az idei évet még kihúzom vele, de nem, muszáj lesz holnap leszórni pár talicskával. Pont jókor fogyott el az akác.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.12.23. 23:52  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Mindenképpen kellene pár hét kemény fagy, különben elég veszélyes évnek nézünk elébe. De ha úgy nézzük, akkor még csak a tél első hónapjában járunk, a következő kettő mindig is hidegebb volt, talán most is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.23. 21:56  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

---
 
Le vagyok döbbenve ettől a téltől. Habár várható volt, most mikor megélem/jük fájdalommal tölt el.
Október végén pár napig voltak valami "keményebb" mínusz fokok (6-8), :shock: azóta az évszakhoz képest sokkal melegebb van nálunk. Ma 16 fok volt a napon, éjjelenkét alig 1-2 fok, néha fagy. :roll: A fáim is meg vannak bolondulva, látszik, hogy nincsenek mély alvásban. Remélem, január hidegebb lesz.
 


  2015.12.23. 21:49  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
Egyre aggasztóbb méreteket ölt a klímaváltozás. Ezzel kapcsolatos gondolatokat várunk ebbe a topikba.

   Időjárás területenként
  
 
  
 
  




Ha valakinek esetleg "kriksz-krakszok" jönnek be, kérem, hogy használja a "refrest" (Ctrl - F5 vagy Ctrl - R)!
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron