Talajművelés Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2016.03.27. 17:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (229) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   


---
 
CBNora-t kérdezd. Ha jól emlékszem ő írta le a különbséget tavaly valamikor. Most a http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9108176-t látogatja. Itt a Talajművelésben nehéz lesz olyat találni aki ismeri ezt a témát.
 


  2016.03.26. 21:36  Hozzászólás  Válasz CAMROM (228) hsz.-re     Olvasás  
  •   229   
Avatar

terra alapító
 
Előbb-utóbb ki kell nyomtatnom róluk egy-két képet, mert mire elémkerül egy, már arra sem emlékszem ez most melyik :D
Tehát a net szerinti cserebogár lárva:
Kép

A net szerinti rózsabogár lárva:
http://www.elesegallat.hu/rozsabogar_larva_darabra 

Mi a különbség, a rózsabogár szőrös meg kisfejű?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.26. 21:28  Hozzászólás
  •   228   


---
 
Ha szóba kerül a pajor, akkor első körben mindenki a cserebogár lárvájára asszociál, míg a cserebogár lárvájától tényleg tűzzel-vassal védenünk kell a növényeket, hiszen azok az élő növények gyökereivel táplálkoznak, addig a komposztban elsősorban a korhadékokkal táplálkozó rózsabogarak lárvái élnek, amelyek nem károsítják az élő növényeket. Ezek a lárvák nagyon hasonlítanak a cserebogarak pajorjaira, könnyen összetéveszthetjük őket. Inkább hasznos, semmint káros élőlények.
 


  2016.03.26. 21:10  Hozzászólás  Válasz nzozz (226) hsz.-re     Olvasás  
  •   227   
Avatar

terra alapító
 
Ami azt illeti emlékeim szerint a cserebogár pajor is a feje felé szélesedik. Egy kép azért jó lenne.
 


  2016.03.26. 20:58  Hozzászólás
  •   226   


---
 
Sziasztok!
Van valami ötletetek, hogy milyen talajban élő lárva lehet az, amely hasonlít a cserebogárpajorra, de a "teste" a feje felé szélesedik és elég nagy mennyiségben fordul elő? Sajnos kép egyenlőre nincs róla.

Köszönöm
 




  2016.02.22. 19:08  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (222) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   


---
 
Telefonon szoktam kérdezni tőlük. Nem tudom miért nem írják ki, pedig versenyképes áraik vannak.
Egyébként 290 Ft/kg volt a mustár.

Van egy tavaly árlista, nem tudom változott-e, de azért bemásolom iránymutatásnak.
"Apromagok Árlista 2015.

Tel: 06205938377

Mag


Ár Ft/kg

Kendermag


650

Lenmag barna és sárga


350-400

Köles /sárga,vörös, fehér/


150

Cirok /fehér,vörös/


120

Muharmag /sárga, vörös /


300

Fénymag


300

Bükköny


350

Szeklice


300

Csillagfürt


300

Repce


170

Borsó /velő/


120

Borsó sárga kerek


120

Borsó apró kerek zöld, Ősziborsó


160

Lucerna pellet


100

Lucerna liszt


110

Zab


70

Hántolt Zab


200

Napraforgó fekete


140

Napraforgó iregi csíkos


190

Napra Dara


130

Tejpor


790

Vérliszt


790

Halliszt


790

Big Aroma


500

Májas kutyatáp kerek lyukas fúrt


300

Tigrismogyoró 8-12 mm standard


770

Szója


200

Magkeverékek 14 magos


150

Négermag


650

Magkeverék 7 magos /spec. horgász/


350

Hajdina


300

Szegletes lednek


380

Bio Tönkölypelyva


200

Bio hántolt tönkölybúza


350

Pioneer kukorica /sárga apró/


120

Francia kukorica /cirkás apró/


120

Bordó/piros kukorica /apró/


140

Négermag 650

Aroma ipari használatú /édes/ 500 Ft/10 dkg

Lenmag pellet 250

Kendermag pellet 350

Tökmag pellet 550

Lenmag liszt 400

Napraforgó pellet 100

Hántolt Hajdina 500

Hántolt köles 400

Hántolt árpa 180

Csicseriborsó 500

Mák I. osztály 700

Tökmag 1750

Lucernamag 1200

Szezámmag 990

Máriatövis mag 700

Somkóró mag 825

Facélia 990

Mustármag 290

Olajretek mag 290

Papagáj keverék 300

Énekesmadár keverék 300

Pinty keverék 300"
 


  2016.02.22. 18:14  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (222) hsz.-re     Olvasás  
  •   223   
Avatar

terra alapító
 
Hát ha írsz e-mailt, akkor gondolom megkérdik hogy grammba vagy kg-ba kéred-e, meg hogy mennyi lesz. Érdekes, ahogy a Bemutatkozás aloldal is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.22. 18:06  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   222   


*
 
...és hol találom a magok árát ? én csak a postaköltséget találtam meg...
 


  2016.02.22. 16:01  Hozzászólás  Válasz nzozz (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   


---
 
http://www.apromagok.hu/
Tőlük szoktam rendelni, MPL-el küldik. Megbízhatóak és minőségi szaporítóanyagot árulnak. Ki kell egészíteni egy is olajretekkel, hogy jobban lazítson.
 


  2016.02.22. 15:15  Hozzászólás  Válasz nzozz (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman valahol megírta, talán a Zöldtrágyázás című témában, de most inkább google-n keresem meg, azt mondja 16-22kg / hektár :D akkor legyen mondjuk 150-200 gramm talán.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.21. 23:09  Hozzászólás
  •   219   


---
 
Sziasztok!
Zöldtrágyázáshoz kb. hány g mustármag kell 100 m2 -enként? Van valakinek eladó magja?

Köszönöm
 


  2016.02.21. 18:13  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (217) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   
Avatar

terra alapító
 
Na ja, aztán szerepelne is a hírekben :D azért a két fajta kazán szerintem kissé máshogy működik.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.02.21. 18:04  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   
Avatar

terra alapító
 
Az a baj, nem lehet kivágni a kazánajtót, és egy nagyobbat betenni helyette :D pedig milyen egyszerű lenne...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.21. 17:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (214) hsz.-re     Olvasás  
  •   215   


---
 
Gondolkoztam rajta, de kiszámíthatatlan. Most van, jövőre nem biztos, hogy lesz.
 


  2016.02.21. 17:29  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (213) hsz.-re     Olvasás  
  •   214   
Avatar

terra alapító
 
Ha tényleg jó áron kapod, és hosszú távon is, akkor megérheti akár egy kazáncsere is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.02.21. 15:07  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (211) hsz.-re     Olvasás  
  •   212   
Avatar

terra alapító
 
Eltüzeled, a maradékkal meg a növényeket takarod :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.21. 14:57  Hozzászólás  Válasz Alibá (210) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   


---
 
Baráti áron 200 Ft-ért kapom a tégla alakút amit mindenki csak kockának hív. Ha veszek többet akkor még barátibb. Nagy fejtörés, hogy mi lenne a jó megoldás.
 




  2016.02.21. 13:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (205) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   
Avatar

terra alapító
 
Láttam már agroszövetet négy év alatt szanaszét szakadni az eper alatt. Persze, attól is függ milyen márkás.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.21. 12:47  Hozzászólás  Válasz Alibá (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   


---
 
Ki tudja mi lesz tíz éven keresztül. Valamelyik éhenkórász rájön, hogy ez értéket képvisel és felszedi akkor sírhatok utána. Még a szalmára gondoltam. Töredékéből megvan és ha már nem kell akkor lehet komposztálni.
 




  2016.02.21. 11:54  Hozzászólás  Válasz Alibá (205) hsz.-re     Olvasás  
  •   206   


---
 
Ha leosztom öt évre még mindig 46 ezernél vagyok évente ha a legolcsóbb ajánlatot veszem alapul. A gyomirtó meg megállja 8 ezerből. Az eper nekem is agroszövettel van, de az nem volt tétel.
 


  2016.02.21. 11:45  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (204) hsz.-re     Olvasás  
  •   205   
Avatar

terra alapító
 
Én agroszövetet használok az epertáblám takarására. Már elmult 5 éves, át is volt már helyezve és még mindig hibátlan.
 


  2016.02.21. 09:31  Hozzászólás  Válasz tgwh (203) hsz.-re     Olvasás  
  •   204   


---
 
Lesz benne öröm amikor azt hallgatod, hogy ki termesztette ezt az ágas-bogas répát :D

Hál Istennek sikerült elintéznem a tárcsázást szóval nem kell órákig füstölnöm a robival. Remélem a középnehéz V tárcsa elbánik vele. Vetés után stomp superrel lefújom és remélhetőleg semmi nem okoz meglepetést. Geotextilen is gondolkodtam, de iszonyat drága lenne és azt sem tudják megmondani hány év az élettartama. Meg a fekete szín sem túl biztató.
 


  2016.02.20. 21:18  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (202) hsz.-re     Olvasás  
  •   203   
Avatar

terra alapító
 
Hát végül is jobb a rövid tömzsi, mert az nem fogy el ha meghámozod :D
Azt hiszem azt csinálom mint annó nagyapám. Itt a fél kert, az az övé, ott a másik fél kert, az nagyanyámé volt, aztán azt csinált benne amit akart. Igaz ők a permetezés szükségességén kaptak össze :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.20. 21:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (200) hsz.-re     Olvasás  
  •   202   


---
 
Néhány év alatt megnő a humusztartalom, a talajrétegek a helyükre kerülnek. Addig meg eszünk csökött sárgarépát.
 


  2016.02.19. 22:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (198) hsz.-re     Olvasás  
  •   201   


---
 
kár hogy nem láttál pár napja annak is megvan a módszere
 


  2016.02.19. 19:50  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (199) hsz.-re     Olvasás  
  •   200   
Avatar

terra alapító
 
Van aki a robit is elhagyja. Az ásást jó lenne elhagyni, az biztos :D csak ugye ha a felső 10 centi laza, akkor nem, vagy nagyon nehezen fognak lefelé nőni a növények.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.19. 17:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (198) hsz.-re     Olvasás  
  •   199   


---
 
Ha van benne nedvesség akkor sima ügy. A villa megemeli és megtöri a robi pedig elroppantja. Így kisebb a keverés mint ha átfordítaná egy komolyabb eke. Hatalmas potenciál van ebben a technológiában.
Most azzal kísérletezek, hogy készítek hozzá egy hosszított csoroszlyát ami magágyat készít hasonlóan a direktvetőhöz. Így még kisebb a bolygatás és az ásóvilla is elhagyható. Gyökérzöldségeknél, kukoricánál, baboknál alkalmazható lehet. Csak kérdés mennyire bírja húzni a gép körmöskerékkel a földben a csoroszlyát.
 


  2016.02.19. 17:03  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (197) hsz.-re     Olvasás  
  •   198   
Avatar

terra alapító
 
Megnézném, ahogy a jó kis agyagot ásóvillázza bárki is :D ahhoz azért kell pár év, de igen, mint írtam, már az első év hatalmas változásokat hoz.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.19. 16:41  Hozzászólás  Válasz Totya (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   197   


---
 
Ásóvillával megpiszkálod tavasszal, picit megrotálod és mehet is bele. Mondjuk nálam a tavasz az januártól indul, hogy végezzek az ásóvillázással. :)
Szerintem a notill keretrendszere háztáji körülményekbe is átültethető. Persze ebben az esetben nincs direktvető meg nem tudsz komposztteát készíteni (hacsak nincs mikroszkópod és ismereted hozzá). Nálam 55 KA kötöttségű talajon működik. Megszűnt az eketalp miatt belvíz, elszaporodtak a földigiliszták, nem tömörödik annyira a talaj és a növények is egészségesebbek. Minőségi változás ez minimális többletmunkával.
 


  2016.02.19. 15:49  Hozzászólás  Válasz Totya (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   196   
Avatar

terra alapító
 
Mivel mulcsréteget alkot, így porhanyóssá válik a talaj alatta. Ha jó vastag a mulcsréteg, akkor akár a talaj felső 10 centije is könnyű, porhanyós lesz. Persze ettől lejjebb már nem. Ki kell próbálni, na :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.19. 15:15  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (188) hsz.-re     Olvasás  
  •   195   


---
 
Ilyen esetben tavasszal hogy vetek bármit is a földbe? :)
(ugye nem ástuk fel ősszel, talán tavasszal kellene, vagy abszolút nem kell?)
Egyébként érdekes téma, sokszor olvastam róla, de még nem próbáltam ki soha.
 


  2016.02.19. 14:50  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   


---
 
kösz a linket ezt nem tudtam, ma is tanultam valamit
vajon meztelen csigák ellen is jó? mert nekem föleg azokkal van bajom
 


  2016.02.19. 09:06  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (190) hsz.-re     Olvasás  
  •   193   


terra alapító
 
Ezzel vitatkoznék. Igaz, még sokkal jobb lett volna, ha rajta hagyja a területen és szépen elporlasztja a fagy, de így sem rossz, hogy a komposztot gazdagítja a mustár. A bent maradó gyökerek hasznáról pedig pl. itt lehet olvasni:

http://www.edenkert.hu/novenydoktor/nov ... nkbe/2691/
 


  2016.02.18. 19:06  Hozzászólás  Válasz sforza45 (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   192   


---
 
Érettet szerezni nehezebb ügy. Egyszerűbb elhozni a frisset és azt komposztálni mert érett csak akkor van ha előtted már valaki elvitte a frisset.
Az említett zsákos trágyát már láttam raklapon állni. A kiszakadt zsákból nőtt a kövér porcsin bent a boltban szóval el tudod képzelni mennyire volt érett az.
Jófogást is érdemes figyelni, az ősszel sikerült lótrágyát szereznem így. Marhával vegyítve igazi tápanyagbomba. Már most terjed a tyúkhúr, szóval volt benne nitrogén is bőséggel.
 


  2016.02.18. 18:59  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (189) hsz.-re     Olvasás  
  •   191   


---
 
Igen én is állattartótól akartam szerezni, de egyiknél sem jó a trágya nem érett, még egy helyet fogok megnézni. Ha ott sem jó akkor maradt a bolti.
 


  2016.02.18. 18:42  Hozzászólás  Válasz Alibá (186) hsz.-re     Olvasás  
  •   190   


---
 
ha levágtad és a komposztra tetted a zöld részt azzal pont, hogy tápanyagot vontál ki abból a talajrészből

ha meg felrotálod akkor teljesen mindegy milyen hatással lesz a gyökér rész a talajra
szvsz

nekem is nagyon agyagos a kertem talaja én azt csinálom, hogy igen sok lókakát és fa darálékot ások be az lazítja a talaj szerkezetét
 


  2016.02.18. 16:46  Hozzászólás  Válasz sforza45 (187) hsz.-re     Olvasás  
  •   189   


---
 
Horron áron van, jobban jársz ha keresel állattartót a környéken akinek van felesleges trágyája. Ebből a sandisból rengeteg kellene, nem éri meg.
 


  2016.02.18. 16:44  Hozzászólás  Válasz Alibá (186) hsz.-re     Olvasás  
  •   188   


---
 
Nem kell lekaszálni a mustárt. Mire jön a tavasz teljesen elporlad, nyoma sem marad. Olajretekkel vegyesen vetve könnyebben kezelhető talajod lesz és ez évről-évre csak javulni fog.
 




  2016.02.17. 22:18  Hozzászólás  Válasz tp329 (185) hsz.-re     Olvasás  
  •   186   
Avatar

terra alapító
 
Én ősszel vetettem két fasorközbe próbaként mustárt. Kb. 30-35 cm magasra nőtt, mikor az első derek jöttek lekaszáltam és a komposztra raktam. Majd tavasszal felrotálom a helyét. Semmi gond nem volt vele, gyom se nőtt közte, remélem a gyökérzete jót tesz az agyagos talajnak. Igyekeztem egyenletesen szórni a talajra a magot, aztán begerebjéztem, de nem lett azonos sűrűségű.
 


  2016.02.17. 21:03  Hozzászólás
  •   185   


terra alapító
 
Egyszer(fellelkesedve a sok bio ajánláson) én is bevetettem egy darabot fehér mustárral. Az első eredmény az lett, hogy megjelent a repcefénybogár olyan mennyiségben, hogy nem kellett foglalkoznom a föld feletti részekkel :-( Pár évvel később saját ötlettől vezérelve (meg a takarmányosnál éppen volt mag), ősszel repcét vetettem, kicsit megkéstem a tavaszi aláforgatással.... ennyi mocskospajort még sosem láttam 1 m2-en :-( szóval van buktatója ennek is. Majd számoljatok be, a saját tapasztalatokról. ( a föld alatti jótékony hatást tapasztaltam, de összességében negatívra jött ki az értékelés)
 


  2016.02.17. 18:31  Hozzászólás
  •   184   


*
 
Ma megjött a mustármag ,ha szikkad talán vetni is lehetne...
 




  2016.02.16. 18:19  Hozzászólás
  •   182   


---
 
Végre volt ma időm kicsit talajt művelni jó érzés volt nagyon. Ha ilyen sebességgel haladok akkor hónapvégére készen is leszek.
 


  2016.02.13. 14:28  Hozzászólás  Válasz Rhéman (180) hsz.-re     Olvasás  
  •   181   


*
 
Kösz , akkor a 10 kilóval el leszek...úgy gondoltam ,hogy a kert egyik felét elvetem vele / idén úgysem rakunk annyi mindent,mint szoktunk.../...illetve a gyümölcsösömben a fiatalabb fák sorát is /ahol még tudok rotálni/ ,itt ha megnő lekaszálom és vagy rajthagyom a sorokon mulcsnak,vagy berotálom.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég