Villanyszerelés, világítás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.01.05. 21:31  Hozzászólás  Válasz tgwh (137) hsz.-re     Olvasás  
  •   138   
Avatar

terra alapító
 
Minimum 5mm kell a gipsznek, és maximum ekkora lehet a lyuk hogy a keret takarja.
 


  2015.01.05. 21:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (135) hsz.-re     Olvasás  
  •   137   
Avatar

terra alapító
 
Azért ne fojtsd magadba ha találsz egy tuti helyet :D

Bahhh 5mm... rád sem bíznám! :D majd ha megcsinálod úgy ahogy én a melóban (+-0,05mm) akkor jöhetsz :D :D :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.05. 21:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (134) hsz.-re     Olvasás  
  •   136   
Avatar

terra alapító
 
De jó. Egy jó villanyszerelőnek (pl nekem :angel: ) van gyémántszemcsés körkivágóm, amivel a csempére 5mm-rel nagyobb lyukat fúrok mint a szerelvény doboza, a lyukba begipszelem a dobozt, ha a szerelvény felkerül, nem látsz az egészből semmit.
 


  2015.01.05. 21:21  Hozzászólás  Válasz Imre (133) hsz.-re     Olvasás  
  •   135   
Avatar

terra alapító
 
Most érdemes körülnézni a webáruházakba. Az egyik kollégám! a nyáron szerelte ujra a villanyt a frissen vásárolt házában. A helyi villanyszerelő boltot magasztalta, hogy milyen rendesek, meg hogy kapott kedvezményt is. Mondom neki, buta fiú, így is 40%-kal drágábban adnak mindent. Azt mondta hülye vagyok. Ő niloe szerelvényeket rendelt. Kérdezem mennyiért? Azt mondja egy kapcsoló 800. Este küldtem neki a linket, 450 darabja. Szóval érdemes körülnézni. Én szinte minden anyagot neten rendelek, 3 nap alatt itt van, verhetetlen árakban. A multkor kellett egy eszköz. A legközelebbi nagyker 40-ért akarta adni, schneider márkában. Kicsit kutakodtam, és találtam ugyan azt, csak elso márkanéven. (azelőtt készült hogy felvásárolták volna a céget) 25-ből itt volt, postával, és 10db vasfűrészlappal együtt.
 


  2015.01.05. 21:15  Hozzászólás  Válasz Imre (133) hsz.-re     Olvasás  
  •   134   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm mindkettőtöknek, majd holnap nekifutok, külön írják ugye a keretet meg a belsejét. Meg ugye most felmerült az is, hogy ha ki van emelve a dugalj (1,5cm, biztos tudjátok hogy hívják), oda lehet nem jó a sima :D csempére pl.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.05. 20:53  Hozzászólás
  •   133   


---
 
Én 3,5 éve építettem egy szintet rá a házamra és egyben a lenti részben is áthúztam a vezetékeket, ahol valamiért bontanom kellett. Továbbá az összes kapcsolót (váltó, egyes, csillár), konnektort kicseréltem. Én akkor majd 2 hétig keresgettem nézegettem tapogattam, hogy mit vegyek. Végül Legrand Cariva-t vettem. Bementem egy nagyobb magán villanyszerelvény boltba. Megbeszéltem a 2 eladóval, hogy mindent onnan szerzek be, ha adnak árkedvezményt. Vezetékek, kapcsolók, kismegszakítók, stb. Kaptam árengedményt+ a 27%-os áfa helyett 10%-t számoltak. Elég sokat nyertem vele.
Tehát a legrand cariva olcsóbban jött, mint a sok multiba a sok nevesincs vacak és nekünk tökéletesen beváltak. Csak ajánlani tudom.
 


  2015.01.05. 18:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   132   
Avatar

terra alapító
 
Megnéztem, felejtsd el!

Schneider Anya, Legrand Cariva, Legrand Niloe. Itt kezdődik a használható szerelvények köre. Kezdődik! Vagyis ezek használhatóak,, és olcsók.
 


  2015.01.04. 21:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (130) hsz.-re     Olvasás  
  •   131   
Avatar

terra alapító
 
Mész tescoba? :D hozz már vagy 30 darabot vegyesen, holnap küldöm a listát reggel! :D
Ja hogy a váltó kapcsolónak külön kell, hát én erre nem gondoltam... olyan is kell két darab, meg csillár is két darab kb. :D DE a tököm tele a 60as hagyományos izzókkal, semmit nem látni... a pincében van egy hagyományos bedugod a konyektorba és akkor van áram a másik két konyektorba megoldás is :D gázkazánhoz... ki kéne dobnom a gázkazánt...
Mondjuk ezeket az olcsó kapcsolókat nézhettem volna előbb is, hétvégén voltunk a nagyvárosban...

Meg talán a thungsram izzók is 30% kedvezménnyel vannak... minden féle, azokat is megmondhatnád jó-e :D
Meg még pár neoncső kéne :D Azok hogy vannak? Papíron annyit írtak, mindenféle energiaosztályú (A-F között talán, vagy A-D?) cső mehet bele, ha lámpát is veszünk ott kell valamire figyelni, pl. valamelyikbe csak rohadt drága neon mehet?

Arra gondoltunk hogy ha olcsó, akkor mehet minden egybe, de ha ezer forint per darab, akkor csak ami szar állapotban van :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.04. 21:20  Hozzászólás  Válasz tgwh (129) hsz.-re     Olvasás  
  •   130   
Avatar

terra alapító
 
"egyes két kapcsolós is van belőle?"

Ezt a kérdést nem tudom értelmezni.

Kétbillentyűs kapcsolóra gondolsz? Ha igen, akkor igen. Csillárkapcsoló a neve. Ahol meg két helyről is kapcsolódik a villany, azok meg váltó kapcsolók.
A többit meg holnap megnézem neked kézbe fogva.
 


  2015.01.04. 21:03  Hozzászólás
  •   129   
Avatar

terra alapító
 
Gergerg, erre mit mondasz?
http://tesco.hu/akcios-termekek/barkacs ... agy-dugalj

:D megfelel, felejtős, van jobb?
Duplából kéne úgy max 6-7 db. Lehet hülye kérdés, de egyes két kapcsolós is van belőle?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.01. 01:14  Hozzászólás
  •   128   
Avatar

terra alapító
 
Gergerg, most hogy egy újabb évet értünk meg, felvetődött a kérdés, melyek is azok az olcsóbb dugajok meg kapcsolok amiket irtal? Tescosat mondták most akciosnak. Az összeset nem hiszem hogy lecseréljük, csak ami nagyon szar. Majd ha lesz felesleges negyvenezrem, egysegesitunk :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.16. 23:26  Hozzászólás  Válasz gergerg (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   127   
Avatar

terra alapító
 
Á mindegy, most úgysem érek rá, vasárnap este óta ingázom :D jelenleg még alacsony hőmérsékletű füstgázokat eregetek, a négy méterre lévő kazánt nem láttam, olyan szinten ereszti a füstöt a rendszer :D amikor kissé ritkult, bekommandóztam meglesni a hőfokokat, hát majd megdögöltem mire kiértem, még fürdés után is füstszagú vagyok :D most ilyenek másodlagosak, meg a vírusos diófa is, amit ki kéne szedni, hátha fertőz... holnap be sincs menni kedvem melózni, le kéne rendezni a szolgáltatókat, természetesen az összes más időpontban rendel :) :D csak a holnap jó, de fűteni meg nem lehet amíg így ereszt...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.16. 18:42  Hozzászólás  Válasz tgwh (125) hsz.-re     Olvasás  
  •   126   
Avatar

terra alapító
 
Ó a csoda vigye el, ráértem volna, de csak ma olvastam. Ha még az este benéztem volna, szóltam volna hogy nyugodtan hozd el a dugaljakat, ráérek, megnézem. :-)
 


  2014.12.15. 22:09  Hozzászólás  Válasz gergerg (124) hsz.-re     Olvasás  
  •   125   
Avatar

terra alapító
 
Remek. Ráérsz holnap? :D nincs rádióm :D
Köszi szépen, akkor majd beiktatom.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.15. 21:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (123) hsz.-re     Olvasás  
  •   124   
Avatar

terra alapító
 
Lekapcsolod a bojler mérőjét. Végignézed egy rádióval van-e mindenhol áram. Ha van, örülsz. Ha nincs, hívsz egy villanyszerelőt.
 


  2014.12.15. 21:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (122) hsz.-re     Olvasás  
  •   123   
Avatar

terra alapító
 
És ebből hogy szűröm ki azokat, amik szarok? :D lekapcsolom a másik órát is, és sietek, nehogy leolvadjon a fél disznó a frigóban? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.15. 21:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (121) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   
Avatar

terra alapító
 
Csúcsidőszak: Amikor a hálózat terheltsége nagy. Magyarul, amikor nem megy a bojler. :-)
Mit lehet rákötni: bojlert.

Lekapcsolod a bojler villanyóráját, fogysz egy rádiót, és végignézed van-e mindenhol áram. Ha van, akkor nincs rákötve egyik sem.
 


  2014.12.15. 21:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   121   
Avatar

terra alapító
 
Eztet is tudjuk :D csak nem szeretnék úgy járni, mint itthon, amikor két év után tudtuk meg, hogy az új konnektor működik, csak félrekötötte a szaki :D
Van valami leírás arról, mikor van csúcsidőszak? Illetve lehet hátulütője villanybojler esetén? Mit lehet rákötni, mit engednek meg?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.15. 21:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (119) hsz.-re     Olvasás  
  •   120   
Avatar

terra alapító
 
Csúcskizárásos mérőről csak fix csatlakozású berendezések használhatóak. Csúcskizárásos mérőre kötött dugalj szabálytalan vételezésnek minősül, vagyis elvileg egyetlen dugalj sem lehet azon a mérőn.
 


  2014.12.15. 21:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (118) hsz.-re     Olvasás  
  •   119   
Avatar

terra alapító
 
Na ez eddig szép meg jó, de hogy tudom meg, melyik konyektorban van épp áram, és melyikben van mindig? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.15. 20:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (117) hsz.-re     Olvasás  
  •   118   
Avatar

terra alapító
 
Úgy hívják csúcskizárásos. Vagyis amikor fogyasztási csúcs van, nem adnak áramot, csak amikor nincs. Viszont ha jól emlékszem napi 8 órát garantálnak. Nem egyben! Ezt az a kis villogó dobozka kapcsolja az egyik villanyóra mellett, amiről nem tudod micsoda.
 


  2014.12.15. 20:11  Hozzászólás
  •   117   
Avatar

terra alapító
 
Estét. A kérdés egyszerű.
10 és fél óra alatt két vellanyórán 0.3 és 0.8 kw áram fogyása figyelhető meg. Világítás + vellanybojler. Tehát valószínűleg van kedvezményes tarifa. De az nem időszakhoz kötött? Vagy be kéne kapcsolnia a villanybojlernek de nem kapcsol be, me nincs occó áram? Hogy megy ez? Hogy tudom kideríteni, azon kívül, hogy figyelem hol miben van áram, hogy mi hová van kötve?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.21. 20:14  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (115) hsz.-re     Olvasás  
  •   116   
Avatar

terra alapító
 
:-) Én tisztában vagyok a lumen értékekkel, azért mondtam, hogy 1000 lumennel nem veri a 100-ast.
 


  2014.11.21. 19:09  Hozzászólás  Válasz gergerg (112) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   


---
 
A hagyományost, abból is a jó magyart. Nem azt a sz@rt amit 40 Ft-ért szórtak az ember után a multik és két hét után kiégtek.

"Hagyományos wolframszálas izzók fényárama (hány lumen a fényforrás fényereje):

100W-os izzó 1200 lumen"

http://www.ledfenytechnika.hu/kivalasztas
 




  2014.11.21. 18:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (112) hsz.-re     Olvasás  
  •   113   
Avatar

terra alapító
 
A vége úgyis az lesz, hogy megunom a híres újításokat, és maradok a hagyományosnál :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.21. 17:22  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (111) hsz.-re     Olvasás  
  •   112   
Avatar

terra alapító
 
" veri a százast"

Mármint a hagyományos 100-as izzót? Mert azt még 1000 lumennel sem.
 


  2014.11.21. 17:00  Hozzászólás  Válasz tp329 (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   111   


---
 
Ha megtalálnám a dobozát megmondanám. Jó dolog a cavinton csak fel kell írni hova tettem :-D
Egyébként műszer nélkül megmondom, hogy veri a százasat.
 


  2014.11.21. 09:09  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (108) hsz.-re     Olvasás  
  •   110   


terra alapító
 
Néztem a honlapjukat, de nem találok ilyet!
Soknak tűnik az az 1000 lm, inkább csak 400 körül lesz az! :wave:
 


  2014.11.20. 19:20  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (108) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   
Avatar

terra alapító
 
Hát az biztos, hogy nagyon meg kell nézni, jó lenne látni a fényerőt is.
Az a jó a helyi műszaki boltban, hogy olcsó, és ki lehet próbálni ami van :D szerintem első körben ott nézünk körül, utána a nagyvárosi lámpaboltokban. Aztán majd ahol olcsóbb :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.20. 19:07  Hozzászólás  Válasz tgwh (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   108   


---
 
E27-es elmark. Ha jól emlékszem 4,5W és ~1000 lumen. 2500 pénz.
 


  2014.11.19. 20:21  Hozzászólás  Válasz kisveréb (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   107   
Avatar

terra alapító
 
Csak ugye az ár nem mindegy. Mert ha kell vagy 15 darab, és a pár ezer forintosak a normálisak, az máris egy húzós összeg :D
Pedig ahogy olvasgattam a teszteket, ami jó, az drága.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.19. 20:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   
Avatar

terra alapító
 
Én most kezdtem ledes izzókat venni. Egy 5 wattos kínait betettem a spájzba, ahol vagy gyakran kapcsolgatjuk vagy órákig égve felejtődik. NAgyon kevésnek találom a fényt, de amíg megy, maradhat. Az olvasólámpám zabálta az égőket, havi 1-2db e14-es hagyományos reflektorizzót fogyasztott mostanában. Vettem bele egy ledeset a lidl-ben, ezzel meg vagyok elégedve, pedig csak 4 wattos, de szép a fénye, és már több, mint egy hónapja bírja.
De a legtöbb helyen kompakt van.
Még van néhány hagyományos izzó a házban, többek között egy előszobai lámpában az 1993-as beköltözés óta még nem volt égőcsere.
 


  2014.11.19. 19:33  Hozzászólás  Válasz humbuk (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   
Avatar

terra alapító
 
Hát akkor marad a 100 forintos hagyományos XD

Kössz öreg.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.19. 19:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   
Avatar

---
 
Én korábban rendeltem kínából pár ledes izzót. Kukában végezték. Aztán cimbora által szerzett és általa méregetettekből vettem ( van valami fénymérője ) GU10-eseket (6-6.5 Watt) és E27-eseket ( 11-12 watt ) , azok nagyon bejöttek. Vétel előtt próbálhattam ( 2000-2500 ft volt darabja, szerintem kamionról estek le ). Mind 2700 kelvines. Efölött én hidegnek érzem.
Kompaktokkal is voltak rossz tapasztalataim, meg jók is. Az is lutri.Led E27-ekkel csak azóta van problémám, mióta alulról zárt lámpatestbe tettem őket.
GU10-ek konhyhai spotokba mentek. Ott előtte 4x50 watt halogén szórta a fényt és kb 1-2 évente cserélni kellett őket. Verandára szintén 10 db GU 10-es LED-es került.
 




  2014.11.19. 18:15  Hozzászólás
  •   102   
Avatar

terra alapító
 
Újabb pirospontos kérdés.
Van-e különbség aközött, hogy a hűtőszekrény hűt vagy netán fűt? :D pl. fűtetlen melléképületben van, vagy pl. hidegebb kamrában, vagy a forró sütő mellett?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.14. 17:08  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   
Avatar

terra alapító
 
Írd le kérlek a pontos nevét és adatait (fényerő, fogyasztás, foglalat? stb.).
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.14. 17:06  Hozzászólás
  •   100   


---
 
Korábban a led izzóknál sokat háborogtam a minőségi problémák és a rövid élettartam miatt amit tapasztaltam. Sikerült találnom egy lámpaboltot, ahol elmark nevű led izzókat árulnak és három hónapon belül visszaveszik ha kiégett. Sajnos nekik is volt rossz tapasztalatuk, de sikerült találniuk egy olyan beszállítót aki visszavásárolja az idő előtt elhalálozott izzókat. Az eladó elmondása szerint eddig még egyetlen darabot sem vittek vissza nekik. Külön pozitívum volt, hogy nem csak a kezembe nyomta, hanem ki is próbálta. Indul a teszt, remélem sikerült egy olyan márkát találnom ami tényleg jó. A fényével elégedett vagyok, kellemes meleg fehér. Ha legalább akkora élettartamot hoz mint a kompakt fénycsövek az már jó. Olyan helyre tettem ahol mindig fel van kapcsolva.
 


  2014.11.04. 22:18  Hozzászólás  Válasz CAMROM (98) hsz.-re     Olvasás  
  •   99   
Avatar

terra alapító
 
Akkor már csak valami normálisat kell találni, meg esetleg páraelszívót hozzá. Meg valami vellanyszerelőt :D
A zasszony meg télen akar költözni, no de festeni is kéne... :D meg bútor is kéne meg kád is kéne, meg még ez meg az :clap:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.04. 22:04  Hozzászólás  Válasz tgwh (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   


---
 
A sütők átlagban csak 2200-2500 w ez nem annyira húzós. A főzőlapok 4000-6000 ha mind megy egyszerre ez a sok, de a kombi szerintem jó választás legalábbis mi szeretjük évi 2 palack gáz s valamennyi villany de az nem veszélyes.
 


  2014.11.04. 21:21  Hozzászólás  Válasz kisveréb (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   
Avatar

terra alapító
 
Hát ha nem utáltad meg, akkor annyira csak nem lesz vészes, köszönöm szépen az infót :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.04. 21:05  Hozzászólás  Válasz tgwh (95) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   
Avatar

terra alapító
 
Nekem kombitűzhelyem van több mint 20 éve. Sütöm benne a kenyeret hetente többször, minden vasárnap sütök süteményt, naponta főzök, sokszor a sütőben. Időnként szárítok benne nyáron ha nem süt a nap és sok az aszalnivaló.
Rengetek elektromos kütyüm van a konyhában, + mosogatógép, mosógép, mikró. Gyakran mosok. Megy egy fagyasztó és egy hűtő. Nyáron egy szivattyú naponta több mint egy órát. Megy 2 számítógép, napi néhány órát egy tv. És így fogyasztok mostmár hosszú évek átlagában kb napi 10 kilowattot. Amíg sokan voltunk, kicsit több volt a fogyasztás, de nem sokkal.
A konyha mind egy körön van, azt nem bírja, ha megy a sütő, a mosogatógép, a mikró és a szivattyú. Ez utóbbi szokta kiverni a biztosítékot.
 


  2014.11.04. 19:25  Hozzászólás  Válasz gergerg (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   
Avatar

terra alapító
 
Főzőlap tuti gáz lesz, de ha sokat kell vele szarakodni, akkor a sütő is :D csak abból jó lenne az elektronyos... meg hogy mennyit zabálnak, és az forintosítva mennyi :D majd osztok-szorzok, köszönet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.04. 18:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   94   
Avatar

terra alapító
 
Áramköröket könnyen fel lehet mérni, a tűzhelynek külön vezeték kell, ha a főzőlap is elektromos akkor 3x16A a minimum. A tűzhely mögé nem kell semmilyen hőszigetelő. A fogyasztást igencsak megdobja simán meg is duplázhatja.
 


  2014.11.04. 16:20  Hozzászólás
  •   93   
Avatar

terra alapító
 
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.20. 17:20  Hozzászólás
  •   92   
Avatar

terra alapító
 
Gerg, ha a gáztűzhelyet kombira szeretnénk cserélni, megszívhatjuk? Meg a fal másik oldalára menne a hűtő, a kamrába, lehet oda is kell konyektor.
Albérletben vízforraló + tűzhely + pc/hajszárító/tv/egyéb kisebb fogyasztó + fürdőszobai hőlégkeverő négyesből kettő együtt már levágta a biztosítékot. Egyszerűen szarul volt megcsinálva...
Mi a legrosszabb eset, be kell fűzni még egy szálat az órától? Hogy működik ez?
Ha kihívunk egy szakit, fel tudja mérni a rendszert? Meg tudja saccolni mi mit fog levágni? :D havernál volt, ha bekapcsolták a mikrót a konyhában, a szobában azonnal levágta a pc-t :D elsőre még neki is vicces volt :)

Sokat zabál? Jó, ezervalamennyi watt ha jól tudom, de nem menne annyit mint a gáz, nem?

Bónuszkérdés: kombi tűzhely mögé csempét kéne rakni, mert elég randa tud lenni a fal - az előző tulaj megmutatta :D -, lehet lesz páraelszívó is, van ott egy kb. 120-150-es kémény is, bedugaszolva... na nem kéne mögé valami hővisszaverő fémlap vagy ilyesmi? A tűzhely mögé, nem a páraelszívó mögé :D
Mennyivel dobja meg ez a két cucc a vellanyszámlát?

Másik témával majd jövök, az a világítás lesz :D asszony aszongya tükrös vagy üveglapos kell, ami oldalra szórja a fényt, nem lefelé, és nincs oldalfala. Vállalta hogy takarítja, mert szerinte jobban eloszlik a fény, és világosabb is. Nem tudom hogy hívják, ilyen négyszögletes :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.27. 12:46  Hozzászólás
  •   91   
Avatar

rendszer admin
 
Újra szól a kapucsengőm! :mrgreen:
Úgy cca. 30 - 35 éve készítettem, aztán vagy 20 éve elnémult. Igazából azért, mert berozsdásodott az érintkező.
De mivel a másik csengő azóta is működik, és nálunk is hallatszott, mindig kimaradt a javításból.
Azt a csengőt még én csináltam anno. 6 dallamot tud, és még a nyák-lapot is én terveztem, készítettem, majd marattam ki, bele forrasztgattam az alkatrészeket, meg a dallam chipet.
Most, hogy kicseréltem a teljes csengőgomb dobozt, újra megszólalt!
Jó érzés ..... :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.09.12. 21:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   90   
Avatar

terra alapító
 
A ház építése előtt, tervezéskor elkészítettem a ház 10:1 arányú modelljét hullámpapírból és két évig a szoba közepén állt. A tető és a tetőtér leemelhtő volt, így könnyen bele lehetett nézni, elképzelni a majdani használatot, bennelakást, módosítani a tervet.
A legtöbb gond - már akkor is - a lépcsővel volt. Kb. 4 x terveztem át, mire kialakult a végső elrendezés és megoldás. Később minden elemét magam készítettem és azóta is kifogástalanul működik. Hidd el, nagyon 'kényelmes', 'többfunkciós'. (A hiba nem a lépcsőben van.)

A tervezés részletei a világításra is kiterjedtek, hogy csak egy példát említsek a hálószobában az ajtó és az ágy mellett alternatív kapcsoló van.
 


  2014.09.11. 20:56  Hozzászólás  Válasz Alibá (87) hsz.-re     Olvasás  
  •   89   
Avatar

terra alapító
 
Én jóval fiatalabb vagyok, de a lépcsőn félrelépést én sem vállalnám. ;)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron